Alkmaarse Boys - K.F.C. 1-2 W.F.C.-AIcmaria Victrix 4-2 HUMANITAS Hulskamp kampioen Distributie AGENDA Matig spel der Kogers Zij die een denderende óverwinning ▼an KFC hadden verwacht zijn be drogen uitgekomen. De Kogers hebben de beide pun ten mee naar de Zaan genomen, doch zij kregen daarmee meer dan hen toe kwam, een gelijk spel had de verhou ding beter .weergegeven. Doch on danks het feit dat de Boys deze wed strijd verloren hebben, kan er van een positieve winst worden gespro ken. Zij die de vorige competitie de thuiswedstrijden van de Boys bezoch ten zullen wel eenparig van mening zijn dat deze wedstrijd aanmerkelijk beter werd gespeeld dan alle thuis wedstrijden van vorig jaar. Wij zijn dan ook van mening dat de Boys een beter elftal in het veld brachten, met enkele nieuwe gezichten, zoals- Metselaar, rechtsback, Bakker, links binnen en de voor Krul ingevallen Pennink. Verder debuteerde Bob Admiraal als linksbinnen en hij deed dit vaak uit stekend. De beste man van de Boys was Appel, die als stopperspil spelende de gehele verdediging beheerste. Ook de stopperspil van KFC, Roggeveen speelde een goede partij en Untied werd dan ook vrijwel door hem uit geschakeld. DE WEDSTRIJD Na enig heen en weer getrap viel KFC aan zonder dat dit nochthans ge vaarlijk was. Doelman Kramer miste echter doch Appel kon de bal nog Juist wegwerken. Dit missen van Kra mer had dus op dat moment geen ernstige gevolgen doch het leek ons toe dat Kramer door dit voorval zijn zelfvertrouwen kwijt was en dit had later twee goals tot gevolg. Kort hierop kwamen de Kogers weer terug en het terugspelen van Krul had bij na ernstige gevolgen, doch het schot van de K.FC linksbinnen Lavely ging juist naast. Hierna waren het de Boys die het offensief naar het doelgebied van de Kogers verplaatste. Het enigste resul taat was echter een corner die goed door Admiraal werd genomen doch door Indri jammerlijk werd gemist. Verder was het een vrijwel gelijk opgaande strijd en beurtelings wissel den de aanvallen van KFC en de Boys elkaar af. Toch kreeg Kramer gevaarlijker ballen dan zijn collega aan de overzijde. Dit is wel het gevolg van het feit dat de Boys ondanks de verbeteringen die in het elftal zijn aangebracht nog steeds niet over een productieve schutter kunnen beschik ken. Na ongeveer een half uur spe len loste Lavely een keihard schot op het heiligdom van Kramer, doch deze was op zijn qui vive en stopte de bal keurig. Direct na de uittrap waren de Kogers weer voor het doel. Krul wist echter een zeker doelpunt te voorkomen door zich voor de voe ten van Blokland te werpen, wat ech ter tot gevolg had dat hij de strijd moest staken. Enge minuten later ont snapte het KFC-doel nauwelijks aan een doorboring; een corner door Ver meulen genomen werd door Untied overgekopt. Kort hierop brak KFC door, de uitlopende Kramer schoot de bal voor de voeten van Lavely die de bal in het verlaten doel kon schie ten, zodat de Kogers op een wel zeer goedkope wijze aan hun eerste doel punt kwamen. De Boys lieten zich echter, en dit is ook wel eens anders geweest .in het minst niet ontmoedigen. Weinige minuten plaatste Appel de bal naar Untied. die zich goed vrij speelde en met een keurige pass Admiraal een kans gaf die deze met een keihard schot benutte. Vlak voor de rust liet Kramer de bal, na een weliswaar hard doch ongevaarlijk schot uit zijn handen glippen wat Lamie- zonder te aarzelen afstrafte. DE TWEEDE HELFT In de tweede helft waren de Boys regelmatig ijj de aanval, verschillende corners waren hiervan het gevolg en werden steeds goed door Admiraal genomen, doch het binnentrio bleek niet in staat hiervan te profiteren Aan de andere kant moest Kramer nog wel eens handelend optreden, doch in het algemeen kreeg hij géén gevaarlijk werk meer te verrichten en langzamerhand herstelde hij zich weer van zijn inzinking. De verdediging met Appel aan het hoofd konden dan ook de KFC aan vallen resoluut afslaan. Slechts twee maal was het Boys-doel in gevaar, de eerste maal sprong de bal, na een hard schot van Kok, via de lat weer in het veld terug, de andere maal was het Appel die de bal juist van de doel lijn kon wegwerken. Het spel werd nogal fors, doch de uitstekend leidende scheidsrechter ont ging echter niets en strafte iedere overtreding af en zonder dat er nog gedoelpunt werd verliep de wedstrijd NOGMAALS „VAN ANDER RAS" Een van de grootste toneelsucesscn van het Amsterdamse Toneelgezel schap o.l.v. Albert van Dalsum en A. Defrense is ongetwijfeld met het boeiende toneelwerk „Van Ander Ras behaald. Dit stuk mocht tijdens de Alkmaarse kermisweek een overwel digend succes oogsten. Iedereen was onder de indruk van het prachtige spel van Paul Hus, Willy Haak, Car- la de Raet, Johan Schmitz en al de anderen. Zonder uitzondering heeft men «genoten van dit toneelspel in 3 bedr. van Arnaud D'Usseau en James Gow. Mede in verband met het feit dat tallozen moesten worden teleur gesteld heeft de directie van het Gul den Vlies besloten om een herhaling te geven en wel op Vrijdag 19 Sept des. avonds om 8 uur. Een onfortuinlijke nederlaag Toen -rkivuiatta er ca 20 minuten voor het einde m slaagde de stand op 22 te brengen, verwachtten wc niet anders dan onze stadgenoten lijn- .rfecht op de overwinning te zien af gaan. Een verwachting, welke daarom zo gegrond was, omdat de withemden haar tegenstanders in de tweede helft een spelletje voorzette, waartegen deze in vele opzichten niet opgewassen ble ken. Het zou echter anders uitkomen. Uit 'n ongevaarlijke WFC-aanval ontstond 5 minuten na de bovengenoemde ge lijkmaker een corner, welke door de rechtsbuiten prachtig voor de goal ge plaatst werd. Geen der achterspelers, noch keper Brouwer, grepen in en de linksbuiten kreeg de bal in vrije po sitie, waarvan hij dankbaar gebruik maakte om van dichtbij hard in te schieten. Enkele minuten later ont stond op precies dezelfde wijze WFC's 4e doelpunt en achtte AIcmaria zich 'n geslagen elftal. Een opvatting, welke ons niet juist voorkomt. Met nog ruim 10 minuten te spelen, was nog alles mogelijk. Waarom niet nog even de tanden op elkaar gezet? De wedstrijd stond overigens op een behoorlijk peil en ondanks de neder laag is er geen enkele reden om somber gestemd te zijn. WFC behoorde het vorige seizoen tot een der sterkste elftallen van haar afdeling en ook dit jaar zal zij nog menige tegenstander doeq struikelen In technisch opzicht hebben zij nog i heel wat te leren en stonden zij ver bij AIcmaria ten achter. Doch er werd hard gewerkt en in rechtsback en linksbinnen de' Winter bezit het elftal uitstekende krachten. Jammer was het, dat laatstgenoemde zijn spel af en toe onnodig ontsierde door te hardhandig ingrijpen. Zoals gezegd, hectt AIcmaria voora.' na de rust een goede wedstrijd ge speeld. Voor de pduze vlotte het aan vankelijk minder goed. doch gelukkig was aanvoerder Maasen, welke onge twijfeld de beste speler van het veld was, cr van de aanvang af goed in en daar ook Badenhuizen en Mulder pri ma od dreef waren, dreigde er wei Het was v. Wieringen, die hiertoe door de Buyzer in staat gesteld, met een goed schot de stand op 11 bracht. Weer kwam A. terug en ieder ogen blik verwachtten we haar de leiding te zien nemen. Zoals het echter zo dikwijls gaat. viel het doelpunt juist aan de andere kant. waar Brouwer uitgelopen zijnde, zodanig door eigen spelers cn tegenstanders gehinderd werd, dat hij de bal niet kon berei ken en deze tergend langzaam in het uiterste hoekje huppelde/ Tien minuten later was de stand al weer gelijk, toen v. Wieringen, dfe zeer actief was. de W.-spil weer eens te vlug af was en met een harde schuiver passeerde hij de doelman; 2 2. Het A.-overwicht hield aan, doch in plaats van een voorsprong verkregen de withemden op de hiervoor om schreven wijze weer een achterstand, welke enige minuten later zelfs tot 4 2 opgevoerd werd. Alvorens dit verslag te besluiten wil len we nog even melding maken van de buitengewoon sportieve handelswij ze van WFC's linksbuiten toen hij na een lichte botsing met Maasen, waar bij laatstgenoemde geblesseerd werd, op enige meters afstand van het doel staande, zich omdraaide om de bal hard over de zijlijn te trappen, ter wijl zijn voorzet ongetwijfeld een zee- gevaarlijke situatie voor het A.-doel geschapen zou hebben. Bravo. Dit ken merkte de ware sportsman! mg gevaar voor Brouwer's heiligdom Hendriks en Rootring wisselden goede met minder goede momenten af. Laatstgenoemde was na de rust veel beter. De voorhoede bleef in zijn geheel beneden de verwachting. Midvoor v. Wieringen was na dc rust de gevaarlijke man er zyn doel punten waren van goede kwaliteit. De wedstrijd WFC was het eerst in de aanval, doch door slecht schieten en goed Rop- werk van Maasen en Mulder behoefde Brouwer er voorlopig niet aan te pas te komen. De eerste A.-aanval dreig de reeds' direct gevaarlijk te worden. Schmidt gaf een goede pas aan v. Wie ringen, doch deze vond op het laatste ogenblik de W-spil op zijp weg, waar door een mooie kans verloren ging. Hierna was het woord weer aan WFC. Rechtsbuiten Hilarius plaatste de bal enige malen mooi voor de goal, waaruit de linksbuiten een goede kans kreeg. Zijn schot ging echter ver naast. De A-halflinie wist daarna het spel te verplaatsen en we zagen een aardige afwisselende strijd met A. iets meer in de aanval. Het was echter WFC, dat de score opende. Hendriks had een aanval van de W-rechter vleu gel onderbroken, doch werd zodanig gehinderd, dat hij niet voldoende kon wegwerken. De rechtsbinnen werd hierdoor in staat gesteld de bal voor doelmond te plaatsen, waarna de toe snellende linksbuiten van dichtbij kon inkoppen; 10 Meteen hierop dachten we A. te zien gelijkmaken, v. Wieringen kreeg een fraaie pass en kwam plotseling alleen voor de W.-doeJman te staan. Deze was echter tijdig uitgelopen en had hiermede de doelmond dermate ver kleind, dat hij het schot kon stoppen. Nog kreeg A. enkele kansen op de ge)>kmaker( doch de W-achterhoede, met de rechtsback aan het hoofd, hield stand. Rust 1—0. Na de pauze dreigde W geheel over speeld te worden. Keurig combinerend trok A telkenmale op het W-doel af. De gelijkmaker kon niet uitblijven. Twee nederlagen van A.M.H.C Voor de aanvang der wedstrijden werden verschillende foto's van de elftallen genomen, waarbij dhr. Bak ker. wethouder, van de gebruik maaKte de speleis Sn het be stuur van AMHC toe te spreken. In het Engels sprak hij o.a. zijn wens uit dat deze wedstrijden de band tussen Bath en Alkmaar zou versterken, «l-u.tgaagae ijnjiekgracht, hy dame aan het AIcmaria bestuur dat zo bereidwillig was geweest het sportpark aan de AMHC af te staan. Tevens feliciteerde hij namens B en W het bestuur van AMHC met het zevende lustrum. Dhr. Bakker deed dit van deze plaats daar het gemeente bestuur niet in de gelegenheid was 's middags de receptie bij te wonen. De wedstrijden Het was bij de Alkmaarse elftallen, de dames zowel als de heren, duide lijk te zien dat er de laatste 9 maan den vrijwel niet was gespeeld en ge traind. De uitslag van de dameil'Wed- strijd (13) doet vermoeden dHU'het verschil niet zo heel groot was, doch dit resultaat is alleen te danken aan het soms goede verdedigen der ach terhoede. Gedurende de gehele wed strijd waren de „Bath" dames in de aanval en slechts een enkele maal konden wij een aanval der AMHC dames noteren. Bij de gasten was het de aanvoer ster Miss Briggs en de spil die goed werk lieten zien, terwijl bij de Alk maarse dames Mevr. Krom-Gronds- ma vaak resoluut opruimde. Ondanks het veldoverwicht werd er enkele mi nuten slecht- voor de rust gescoord. Na de pust vergroten de gasten hun voorsprong tot 30 en het zag er naar uit dat met deze stand het einde zou komen toen uit een snelle aanval van AMHC Lies Rolff de eer kon redden. De uitslag van de heren wedstrijd gaf nipt geheel de verhouding weer. Wel waren de Engelsen gedurende de gehele wedstrijd superieur, doch het resultaat was meer als hen toekwam. De linkervleugel was bij de Engelsen wel de gevaarlijkste en de achterhoe de was hier niet tegen opgewassen, hoewel het verdedigen van Kirkenier goed kan worden genoemd. Reeds in de eerste 10 minuten stond de AMHC reeds piet 20 achter, en regelmatig voerde de gasten de score op. Evenals bij de dames werdt de eer nog in de laatste minuten gered zodat het einde met een 51 overwinning voor de gasten kwam. De receptie Het was de vereniging AIcmaria Victrix die bij monde van haar voor zitter dhr. Th. Bonsema, het eerst de jubilerende vereniging feliciteerde Niet alleen echter met het 7e Lustrum doch ook met het bezit van de eigen terreinen. De voorzitter van de AMHC, Mr. G. v. Hilten, sprak na de gebruikelijke dankwoorden ook als zijn mening uit dat het bezit van eigen terreinen, een eigen ..home" voor een Sportvereniging te prefereren valt boven het gebruik van huurterreinen. Hierna waren het de Engelsen die van hun belangstelling blijk gaven, als eerste der gasten bood dhr. F. C. Wills zijn felicitaties aan. gevolgd door de captains van het dames en heren team Mej. Briggs en dhr. Burrough. en de overige spelers. Dhr. G. A. M. Snij ders vertegenwoordigde het Alkmaar- Bath comité en de vereniging Neder- land-Engeland. Verder zagen wij nog vertegenwoordigers van Inside. DAW. Sportcomité e.a., die van hun belang stelling blijk gaven, bovendien was cr nog een telegram uit Bandoeng en enkele schriftelijke felicitaties. De afdeling Alkmaar van de Stich ting voor Maatschappelijk werk op humanistische grondslag „Humanitas", hield op Vrijdagavond een slecht be zochte algemene ledenvergadering in het gebouw van de Vrijz. Herv. Gem. aan de Heul. Na de opening door de voorzitter, dr. G. H. Ketncr, werden de notulen van de vorige vergadering goedge keurd. Onder de ingekomen stukken bevond zich een mededeling van het hoofdbestuur, dat de afdelingen voor taan slechts 25 in plaats van 75 pCt. van haar inkomsten aan het Centraal Bureau af behoren te dragen. Voorts heeft de ambtenaar van de afdeling onderwijs van het Bureau Jeugdzorg via het NW „Humanitas" verzocht, in samenwerking de A.B B. zorg te dragen, dat Amsterdamse jeugd, die door verhoudingen thuis dreigt te ontsporen, enige maanden in goede gezinnen wordt ondergebracht. Bij bespreking werden verschillende bezwaren naar voren gebracht. In en kele gezinnen zal echter een kind bij wijze van proef worden opgenomen. De secretaresse, mevr. Smink—Hou wer, toonde voorts prentbriefkaarten, die als propagandamateriaal zullen worden verkocht. Bij de bestuursver kiezingen werd het huidige bestuur herkozen. De heer v. d. Vall werd in de vacature Berman gekozen, twee va catures zullen voorlopig gehandhaafd blijven. Op de „Makkerdag", welke Zaterdag 4 October gehouden zal worden, or ganiseert de afd. een huis aan huis collecte. Toestemming hiervoor moet nog van B en W worden verkregen. Een propaganda-bijeenkomst, zoals door het bestuur wordt voorgesteld, zal Alkmaar niet houden. Men zal trachten de dames van de vrouwenclub van de PvdA tot collec teren bereid te vinden. Voorts zal men de medewerking van „Excïlsior" en de Postharmonie vragen. Over de op richting van een tehuis voor ouden van dagen te Alkmaar, is een adres aan de gemeenteraad gericht, dat voor prae-advies naar B en W. doorgezon den is. Door de Armenraad is een commis sie van onderzoek benoemd. De heer v. d. Val stelt voor reeds nu een on derhoud met de drie niet-kerkelijke IN ARREST Een dftetal personen, de heren K. (vader en zoon) en W. zjjn wegens oplichting van een fruitgrossier hier ter stede gearresteerd. AANRIJDING Vrijdagavond vond ter hoogte van het abbatoir op de Helderseweg een aanrijding plaats. De heer N. uit Leeu warden, bestuurder van een personen wagen komende uit de richting Alk maar, werd verblind door de koplam pen van een tegenligger. N. verloor de macht over het stuur en geraakte met de tegenligger, een melkauto, in botsing. Beide auto's werden licht be schadigd. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. raadsfracties aan te vragen. Dit voor stel wordt aangenomen. Mevr. v. d. Val deelt mede, dat er een ceptrale vereniging van gezins hulp opgericht zal worden, waarin alle te Alkmaar bestaande organisaties op dit gebied opgenomen zullen worden, uitgezonderd de Gereformeerde ver eniging. De organisatie is io handen van de Vereniging van Huisverzorging gelegd. Er zullen propagandafolders uitgereikt worden aan meisjes, die wellicht voor een 6 maandelijkse cur sus voor gezinsverzorgster voelen. Na deze opleiding zullen de meisjes in gezinnen van leden worden geplaatst Het salaris zal f 20.— per week bedra gen. Het is de bedoeling, dat het Witte Kruis in de toekomst de taak van huisverzorging overneemt Bij de rondvraag informeert db heer De Winter, of ook actieve leden der Ned. Herv. Kerk bij Humanitas aan kunnen sluiten. r De voorzitter deelt hierop mede, dat de ver. in de grond voor niet-kerkelijken bestemd is. Te gen het lidmaatschap van kerkelijken bestaat echter van de zijde van het bestuur geen bezwaar. Hierna sluiting. VOEDSELTEKORT Door de langdurige droogte is de hooioogst aanzienlijk minder dan in vorige jaren, waardoor een tekort aan voer dreigt te ontstaan voor onze vee stapel. Hoe minder voer voor de koei en. hoe minder melk, waardoor de kans bestaat, dat uiteindelijk dit te kort op onze voedselvoorziening haar invloed zal doen gelden. Met weinig moeite is echter een ge deelte van dit tekort te ondervangen, door n.1. de aardappelschillen en even tuele etensresten, zomede het groen- teafval zorgvuldig te bewaren voor de schil lenophalers, die dit als voer voor het vee gebruiken. Gooi dus deze afval niet klakkeloos in de vuilnisemmer. De schillenophaler komt op de zelfde dagen als de vuilnisophaler van de Gemeente Reinigingsdienst Geef de afvallen aan de ophaler, die steeds bij U in de wijk komt en vraag dan even zijn vergunning ter inzage. Al leen zij. die voorzien zijn van een ver gunning van het gemeentebestuur van Alkmaar hebben het recht schil len in de daarop vermelde wijk op te halen. DAM KAMPIOENSCHAP ALKMAAR De laatste ronde voor de hoofdklas se bracht de volgende .uitslagen: Th. de HaasN. Oud 02; H. Kruider L. Ravenstijn 11; F. SlotJ. Geu- zebroek 11. Door de overwinning van N. Oud en de remise van L. Ravenstijn, zijn beide heren gelijk aangekomen met 8 pun ten uit 0 partijen. Een beslissende wedstrijd mpet dus uitmaken wie van beiden zich kampioen zal mogen noe men. In de eerste klasse won G. Woonijk van L. Verver. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat ook hier meerdere spelers gelijk zullen aankomen. Bedrijfsvoeibal Zaterdagmiddag werd de beslissings wedstrijd gespeeld van de Alkmaarse Zomeravondcompetitie van de plaat selijke Bedrijfsvoetbalverenigingen tussen de kampioenen van afd. A en B. resp. fa. Hulskamp en de Gem. Lichtbedrijven. Voor de aanvang van deze wedstrijd overhandigde de aanvoerder van de fa. Hulskamp aan de Gem. Lichtbe drijven een bouqet bloemen en felici teerde hij de vereniging met haar be haalde kampioenstitel in afdeling A Er volgde daarna een wedstrijd welke van het begin tot eind het publiek heeft, geboeid en waarin in de laat ste 5 minuten de beslissing kwam. Toen dhr. Koelink, deze goedgeleide wedstrijd affloot had de fa. Hulskalhp met een zwaar bevochte ovetwinning haar kampioenschap met een 54 overwinning behaald. Na afloop van deze wedstrijd sprak dhr. Neef als secr. van de Alkm. Be drijfsvoetbalverenigingen de elftallen toe. Hij deelde mede dat in deze com petitie slechts éénmaal een vereniging zwaar is gestraft, omdat de betreffen de vereniging "ben actieve KNVB speler in haar elftal had opgesteld wat in dc bedrijfsvoetbal hier ter plaatse niet was geoorloofd. Na de ver enigingen te hebben gecomplimen teerd feliciteerde dhr. Bos namens de Gem. Lichtbedrijven het elftal van de fa. Hulskamp met haar behaalde suc ces. Dhr. Snijders,aanvoerder van de fa. Hulskamp ontving daarna namens de directie van de fa. Hulskamp, bij monde van Mevr. Hulskamp een fraaie bloemenmand. Het is de bedoeling van de Alkm. Bedrijfsvoetbalverenigingen om zo mo gelijk in het najaar nog een gezellige avond te beleggen als waardig slot van deze competitie. De eindstand in de afdelingen ziet er als volgt uit: afdeling A Gem. Lichtb. 10 8 0 2 48-24 16 Landbouwh. 10 7 0 3 32-18 14 PRA 10 7 0 3 28-25 14 VVF 10 4 1 5 28-33 9 fa. Damman 10 2 0 8 18-37 4 Slagers 10 1 1 8 '17-32 3 afdeling B fa. Hulskamp 15 13 1 1 45-12 27 Stabilitas .15 12 2 1 61-21 25 Boekhoudb. 14 8 1 5 34-24 17 RASA 14 7 0 7 45-31 14 fa. Stoel 14 6 1 7 33-46 13 Melkslijters 14 4 1 9 21-39 9 Spoorvogcls 13 3 0 10 22-42 6 fa. Holsmuller 13 0 1 12 14-60 1 De twee wedstrijden in afdeling B welke nog te spelen zijn worden niet meer gespeeld omdat de gewone voet balcompetitie inmiddels een aanvang heeft genomen. Waar blijven de bekroningen? Vu.i enkele schaatsenrijders uit Hei Uxj, ontvingen we de mededeling, dat ze nog steeds tevergeefs zitten te wachten op onderscheidingstekenen die ze hebben verdiend doordat ze verschillende ijstochten met succes hadden volbracht. De startgelden wer den betaald, maar de startkaarten na afloop ingeleverd. Bewijsstukke:) hebben ze dus niet meer in handen. \^el wendden ze zich tot de heer J. Werkman, voorzitter van dc N. Hollandse IJsbond onder welks aus piciën de tochten plaats hadden. Maar ze mochten tot dusverre niet meer vernemen, dan „dat de zaak in behandeling was". Ons dunkt dit een wat vreemde handelwijze. We weten niet welke omstandigheden tot deze gang van zaken -aanleiding hebben gegeven Maar het is wat zonderling, dat, met de nieuwe winter in het veisoh'ct deze aangelegenheid nog ste&is ftiet is afgewikkeld. We hopen dan ook spoedig het be richt te kunnen brengen, dat alles in orde is gekomen. ALKM. REDDINGSBRIGADE Het bestuur van de Alkmaarse Red dingsbrigade maakt zwemlustigen er op attent, dat as. Donderdag de nieuwe cursus voor reddend zwem men begint. Voor deze cursus, die 9 weken durea nd. heeft ste» reeds 'n aantal gegadigden opgegecen. Er kunnen er echter nog meer bij, dus z\j die over 9 weken het diploma ARB wensen te behalen, dienen a s. Don derdag om 9 uur in de Aikn.aarse Overdekte Zweminrichting aanwezig te zijn. De inschrijving staat zowel voor dames als voor heren open. De cursisten moeten goed kunnen zwemen, willen zij toegelaten worden tot de wekelijkse trainingsavonden, die elke Donderdag van 9 10 uur gehouden worden. Elke Aikriaarücr, die het grote belang van deze zwem- sport inziet, aarzele niet, maar gtve zich spoedig op. PER LUCHTPOST Opvoering door het vrUe toneel Het vrije toneel van Cor Ruys voer de Zondagavond in Het Gulden Vlies op zeer verdienstelijke wijze het stuk „Per luchtpost" op. Norman Krasna liet in zijn „Dcar Ruth", zoals de oor spronkelijke titel luidt, een oorlogs stuk, het leven zien van een géhrc. dat nauwelijks in een ander land dan het zijne geboorterecht had kunnen vinden. Het is een brokie „thuisfront" en het Amerikaanse thuisfront ver schilt eenmaal hemelsbreed van het Europese. Het krijgsgewoel beroert het Amerikaanse volk, het Amerikaanse gezin slechts aan de oppervlakte. De oudere generatie, voor een groot deel nam de oorlog waar als geïnteresseer de toeschouwers, en evenzeer <,e rol, die de Amerikaanse militaire macht, duizenden mijlen van het vaderland, daarin toebedacht was. De rijpere jeugd van het thuisfront had genoeg eigen zaken, maar voor de overige jongeren vormde de oorlog een wel kome remplacement voor de 'iliu zij verwerkte dat onverteerbare op eigen, wild romantische manier De familie Wilkens laat ons zien, tot welke dwaze situaties het een en ander leiden kan. Opvallend is de mil de humor, waarmee Krasna Ucluti-a van de 'Amerikaanse familieb=> waarachter toch dingen staan die e i groot gevaar inhouden voor de moder ne samenleving, behandelt. Dat deze humor misschien verwant is aan een blind optimisme, doet hier niet ter zake. Laten wij als hoofdzaak zien, dat het Ruysens'emble op uitmunten de wijze weergaf, wat de schrijver be doelde. Dat naar schatting een 10% van het gesproken woord niet te verstaan was dank zij de onophoudelijk weerklin kende lachsalvo's, is een debetpost, niet voor het publiefc. dat het niet hel pen kon. maar voor de spelers. Maar een debetpost die hen allen tot eer strekt. SCHAKEN Door de schaakvereniging DOS zijn Nederlaagwedstrijden uitgesc! Cjsvar ia verband met het 15 jarig bestaan, <\au deze wedstrijden is door een zestal verenigingen ingeschreven, resp. V.V.V. 2cn 3, Schaakmat, Westzaan, Caisa, Oppositie en Lasker. Voor deze wedstrijden heeft DOS een beker be schikbaar gesteld. Winnaar is die ver eniging welke DOS de grootste neder laag toebrengt .De wedstrijden worden gehouden in de bovenzaal van de heer A. Haring, Oudengracht. Het program ma luidt als volgt Dinsdag 16 Sept DOS—VW, 23 Sept DOS—Schaak mat 30 Sept. DOSWestzaan, 7 Oct. DOS—Caisa. 14 Oct DO. Ofct gtie 21 Oct. DOSLasker. Aanvang der wedstrijden 7 uur 45. Belangstellenden vrijen toegang. Uitreiking van schoenenbonnen op stamkaartcijfer 6 op Dinsdag 10 Sep tember te Alkmaar en Heiloo: letters NA-UITREIKING BONKAARTEN' In ons distributienieuws van j.L Don derdag is helaas een fout geslopen. In de opgave voor het afhalen van schoe nenbonneo, welke wij dagelijks publi ceren, werd n.1. melding gemaakt van „bonkaarten" l.p.v. .schoen cnbon- nen". Wij maken onze lezers, die h'er uit begrepen fhoöhten hebben, dat de na-uitreiking bonkaarten reeds begon nen zou zyn, er op attent, Jat deze na-uitreiking oerst op 1 October a s. plaats vindt Bioscopen: Victoria: „Ik weet wat ik wil" (I know where I'm going) met Wcndy Hil- lcr, Roger Livcsey, Pamela Brown en Catharina Lacy. Tot 14 jaar on der geleide. Aanvang 8 uur. Harmonie: „Het laaste Rendez-vous" (Brief Encopnter) met Cllia John son, Trevor Howard en Stanley Holloway. Toegang 18 Jaar. Aan vang 8 uur. A.B.T.: „Dc laatste der avonturiers". Toegang elke leeftijd. Aanvang 8 uur. Cinema Amcricain: „Vrije Levens" mei Eva Henning en Ake Ohberg. Aanvang 8 uur.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3