Schooldag van Bond van Christelijke scholen MUSMAN OP HET MATJE dan beseft men opnieuw dat hier aanwezig was wat maar al te dikwijls ontbreekt; een diep besef van de be tekenis der gezongen tekst en boven al een innige belevenis van de inhoud. „Geef ons de vrede" „Dona nobis Pacem", „Geef ons de Vrede", dat is het wat deze Oosten rijkers nadrukkelijk en ernstig ver tolkten. Wat Haydn in zün tijd tot uitdrukking bracht in de meesterlijke orchestratie, in veetallige wisseling van soli en koor dat werd ons nu herleefd geboden door een volk, dat nog altijd wachten moet op werkelijke vrede, op bevrijding van de dringen de nood, waarin een mateloos-hachp- ljjk avontuur het stortte. Om de vrede werd er gesmeekt en het zal zelden zo aangrijpend hebben geklonken. Hoog boven in de bergen nauwelijks enkele kilometers van deze Aula, schitteren de pieken der Bech- tesgadener bergen. De schaduw van het rovershol, dat toevluchtsoord werd voor een hysterische dwingeland, valt op dit late uur nog over Salzburger- land. Schussnig, Dolfuss. Seyss-Inquart onweerstaanbaar dringen de schim men van dit recente verleden door terwijl het applaus verstomt Dan knallende jeeps door de straten pijlsnel op weg naar dancing en Ice- Cream. Men moet van Amerikanen toch niet verlangen dat zij na de in spanning van zulk een concert nog langer nadenken. De Jitterbug en de ^Cognacfles wachten. Salzburg, Festival 1947 (Nadruk verboden). TERAARDEBESTELLING ANKE SERVAES De teraardebestelling van de be kende schrijfster Anke Servaes, die Dinsdagavond alhier is overleden, zal plaats vinden a.s. Vrijdag om 1 uur op de R.K. Begraafplaats te Bergen. Te voren zal in de Parochiekerk van St. Joseph aan de Singel om 11 uur des morgens een H. Mis worden opgedra gen. VREEMD ONGEVAL Dat iemand op een vreemde wijze een ongeluk kan krijgen is Woens dagmorgen gebleken, toen de heer S. Uit de van der Woudestraat op de fiets in de Nassaulaan reed en do dy namo tussen de spaken van zijn fiets geraakte. De heer S. kwam te vallen en werd door enkele militairen opgenomen. Hij werd met een hoofdwond naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. De wond is aldaar gehecht, waarna het slachtoffer naar huis terug kon keren Waarom de knecht en niet de baas Tengevolge van onvoorzichtigheid waardoor brand was ontstaan in een boerderij op Texel, had zich de jeug dige smidsknecht L W van Texel te verantwoorden. Deze jongeman moest soldeerwerk verrichtten vlak onder het rieten dak van het Walenburger huis. Als voorzorgsmaatregel had hij een -mmer water meegenomen om eventuele vonken direct te kunnen blussen. Deze maatregel was echter niet voldoende zodat hij geen kans zag het rieten dak, dat door de lange regenloze periode uitermate brand baar' was geworden, nadat dit vlam had gevat te blussen. De officier Mr. Meischke verzocht om deskundige voorlichting, daar hij van mening was dat er meerdere voorzorgsmaatrege len bij dit soort karweitjes noodzake lijk waren. Het schijnt ons toe dat de patroon hier niet geheel vrij uit gaat gezien de jeugdige leeftijd var. „verdachte". De zaak werd dan ook voorlopig uitgesteld. Achtereenvolgens werden hierna 3 heren afkomstig uit Bergen voor ge leid, die zich van diefstal en he ling zegen beschuldigd. Het betrof hier enige balen melkpoeder van de Melkfabriek „Neerlandia". De chauffeur J R zou enige balen melkpoeder geleverd hebben aan G N M, in samenwerking met K B werk zaam op deze fabriek. Aanvankelijk had J R niet begrepen dat die melk poeder van diefstal afkomstig was doch later had hij dit wel gedacht maar omdat K S hem wel honderd maal had gevraagd nog enkele baal tjes te vervoeren was hij bezweken. G N M had er geen idee van gehad dat die melkpoeder was ontvreemd ondanks het feit dat de chauffeur voor Neerlandia reed en K B bij deze fabriek in dienst was. Hij vond 't dan ook zeer vreemd dat de officier 4 maanden tegen hem kon eisen. De beide andere heren kwamen er met een eisch van 3 maanden af. ALKMAARSE POLITIE OP HET GROENE VELD De voetbalcompetitie tussen de ver schillende politiecorpsen is Dinsdag middag weer begonnen Het Alkmaar- se elftal heeft de Zaan bezocht waar de dienaren van de H. Hermandad ui' Zaandam met 2—1 werden verslagen AVOND-ÜJ5.S. Het adres van de heer v. d. Noord de initiatiefnemer voor het oprichten van een avond-H.B.S. in Alkmaar. >s niet zoals abusievelijk in ons blad werd vermeld, Bergerweg 34 Alkmaar doch Bergerweg 34 te Bergen. Groot concert ten bate van de T.B.C.- bestrijding Belangloze medewerking van koren en orkesten Na het formidabele succes, dat de Vrije Alkmaarder enige maanden geleden heeft behaald met het concert door Postharmonie en Orpheus in de muziektuin ten bate van de T.B.C.-bestrijding, hebben wij beslo ten om ten bate van dit menslievende doel wederom een concert te or ganiseren. Ditmaal zal op Maandag 22 September in het Gulden Vlies een concert worden gegeven waaraan door verschillende Alkmaarse Ver enigingen geheel belangeloos medewerking zal worden verleend. Alle baten van deze avond komen ten goede aan de kas van de Afdeling Alkmaar van de Ver. tot bestrijding van de T.B.C. Aan het concert werken mede de Muziekver. „Excelsior", het Ned Hervormd Kerkkoor, het Alkmaars Klein Orkest en het Dubbclmannenkwartet „Zang en Vriendschap". Excelsior staat onder lcl^ü%g van dirigent G. Ander- son. de drie andere verenigingen wor* i gedirigeerd door de heer G. C. Pranger. De toegangssprijs is uiterst laag gehouden en op slechts één gulden gesteld, zodat dit voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. Het concert vangt om 8 uur aan. ..De landwacht is in het leven ge roepen in het belang van de gehele Nederlandse bevolking en moet wor den gezien als een verlengstuk van de Nederlandse politie", verklaarde de al om beruchte Alkmaarder Joseph Le ver Mosman gistermiddag voor het Tribunaal, dat deze middag onder voorzitterschap van mr. A. Schenke- veld zitting hield. Musman had zich te verantwoorden voor zijn wandaden, bedreven in de bezettingsjaren. Wandaden..? Och hij is weliswaar in 1941 lid van de NSB geworden, (hiertoe overgehaald door Melchert Schuurman), hij is ook groepsleider van Kring Kennemer- land Noord geweest en was in de laatste bezettingsjaren als controleur van de buitendienst van het Gew. Arbeidsbureau belast met de opspo ring van personen die zich aan de verplichte tewerkstelling in Duitsland hadden onttrokken. Maar de enigste aanklacht die in feite tegen hem was ingesteld was zün lid maatschap van de NSB, terwijl hü als controleur bij reeds genoemde dienst aan de goede vaderlanders het on derduiken alleen maar heeft verge makkelijkt, althans volgens zijn ver klaringen en enkele brieven die ten gunste van besch. pleitten. Nu zijn er altijd zwaartillenden die beweren dat de tijd een goede heelmeester is. dat in de loop der tijden wel is bewe zen dat het Nederlandse publiek ge makkelijker £en gunstige als ongun stige verklaring aflegt Wij zien graag het goede in de mens doch dit keer zien wij ons genood zaakt de mening van de pessimisten te delen. Wanneer een ex-NSB-er. met over tuiging staat te vertellen dat de land wacht is geschapen in het belang van de Nederlandse bevolking en als een verlengstuk van het Nederlandse po litiecorps moet worden gezien; dat die landwacht „weieens" goede Nederlan ders fusilleerde, maar dat dat exces sen waren; dan zijn wij van mening dat er geen ex-NSB-er voor ons staat doch een ras-echte (voor zover van rasecht kan worden gesproken) Nat. Socialist, die alleen maar van geluk mag spreken dat zyn zaak zo'n lange tijd na de bevrijding is voorgekomen. EEN TEGENSTELLING De ex-burgemeester van de gemeente Bergen. Eriks, die met een korte on derbreking vanaf 1935 tot en met 1 Sept. 1944 lid was geweest van de NSB, maakte een heel wat gunstiger indruk. Hij gaf toe op een enigszins naïeve wijze te hebben gehandeld. Natuur lijk. allen die voor het Tribunaal ver schijnen hebben te laat hun fouten in gezien. de een meent dit werkelük, de ander zegt dit omdat hü hiermede hoopt zijn straf te kunnen verlichten Dit zal steeds moeilijk zijn te 'contro leren. Doch nadat Eriks van zijn -neef. die in de „hoogste" NSB-kringen vertoef- de. had vernomen welke een zwijnen - pan het in de hogere NSB-regionen was, heeft hij onmiddellük als lid van de NSB bedankt. Die datum, van dit bedanken, 1 Sept 1944. pleit in het voordeel van besch. Weliswaar was Hitiers opmars toen reeds ge stuit, doch de consekwentie van di( bedanken was toch wel dat hij op dat tijdstip zowel door de anti's als door de N.SB-ers werd verguisd, daar beide partijen hem niet meer zouden vertrouwen. Door zijn lidmaatschap van de NSB was besch. die een Rubber- en Pak- kingsfabriek in Alkmaar drijft, in staat op een gemakkelyke wijze weer machtsleveranties te krügen. Het ac countantsrapport wees echter uit dat deze leveranties slechts 1% van de totale omzet bedroegen, zodat wel vast staat dat zijn lidmaatschap niet tot doel had om te profiteren of te collaboreren. In zijn functie als bur gemeester is hij, op enkele uitzonde ringen na. nooit de perken te buiten gegaan. Deze zaak van een persoon die steeds eerlijk voor zijn mening is uit gekomen. die de mening van anderen heeft gerespecteerd, staat wel in lijn rechte tegenstelling met de zaak ..Musman" die steeds op allerlei manie ren heeft getracht de weerstand van het Nederlandse volk te ondermijnen. AANRIJDING OP DE FRIESE BRUG Dat de smalle Friese brug niet be rekend is op het drukke snel-ver- keer, dat daar de gehele dag passeert is bekend. Dat dit regelmatig verkeers ongevallen tengevolge heeft wekt dan ook geen verwondering. Gistermiddag was het v. d. K. uit de Zaagmolen straat die met zijn rijwiel een,£ypor hem rijdende wielrijdster tegen,—het achterwiel reed en daardoor kwam io vallen. Bij zijn val kwam hij onder een juist passerende bestelwagen te recht, waardoor hü aan zijn heup werd -geblesseerd. Per ziekenauto is v. d. K. naar het Elisabeth Ziekenhuis vervoerd, doch zijn toestand laat zich niet uitermate ernstig aan zien. EEN „EERLIJKE" VINDER Een dame uit de Lindenlaan had haar tas verloren, wat op zichzelf niet bij zonders is. De tas werd gevonden en de dame ontving een keurig anoniem briefje, waarin haar werd medege deeld dat de vinder (ster) in armoe dige omstandigheden verkeerde en daarom het geld, wat zich in de tas bevond had gebruikt om die armoe enigszins te lenigenVerder werd er ïn het briefje gezegd, dat de vind ster zelf eens een hoeveelheid wol had verloren en dit niet had terrugge- kregen. Daarom had zij de textielpun ten. die zich in de gevonden tas be vonden maarg ebruikt om voor zich zelf nieuwe wol aan te schaffen. Een gouden ring en enkele andere be scheiden. die zich nog in de tas be vonden maar gebruikt om voor zich- matige eigenares terugbezorgd, zodat we kunnen veronderstellen, dat h'j of zü. die de tas heeft gevonden nog niet geheel en al verdorven is te Alkmaar gehouden jaarl. Schooldag van de Bond van Christelüke scholen in Noord-Holland boven het IJ. was zeer druk bezocht. Afgevaardigden van schoolbesturen en onderwijzers van de Chr. school uit tal van plaat sen in onze provincie vormden voor de twee sprekers van deze dag. ds. H. J. Langman en ds. J. Overduin, beiden uit Amsterdam, een aandachtig gehoor De 2e voorzitter van de Scholenbond. de heer A. Lever uit Den Helder, die de vergadering leidde, riep in zijn openingswoord, waarin hij de onder wijskrachten op het hart drukte bü het lesgeven vooral een goede plaats in te ruimen voor de mannen die in Ds. Langman over: „Waf is onze roeping heden' Ds. Overduin over: „Kerk, gezin en school Drang fof vernieuwing eersie kenmerk van deze iijd'' De Woensdag in het Gulden Vlies de 19 eeuw de geest van de revolutie bestreden, behalve de sprekers ook de drie aanwezige inspecteurs, de heren G. Chr. Dun. J. J. Feringa en J. v. dl Worp. resp. van de rayons Alkmaar; Den Helder en Hoorn, een hartelijk welkom toe. Roeping „Wat is onze roeping heden" was het onderwerp dat ds. Langman voor zün gehoor gekozen had. In korte trekken memoreerde spr. de geschie denis van de Christelijke school en de strijd, waaruit zü geboren is. ..Dat de Chr. school, vrucht van veel offers en ontbering, zo vast verankerd is in ons volksleven, is te danken aan de met taaie volharding ln de vorige eeuw gevoerde strijd. Elke beweging, elke politieke party die de Chr. schooi wil aantasten heeft de vijand in de bezettingstijd 'n niets-ontziende aanval niet durven inzetten bemerkt al spoedig, dat de wortels van onze natie, van ons volks leven met haar zouden worden aan getast. „Alleen een brute overheersing van het heidendom, en ik denk daarbij in de eerste plaats aan het commu nisme. aldus spr.. zou een wezenlek gevaar voor ons Chr. onderwüs kun nen betekenen. „Maar de gevaren van deze na-oorlogse tüd zijn wezènlük en, aldus spreker, indien wij niet pal staan, zou een onberekenbare schade aan ons volksleven worden berok kend". Kenmerken van deze tyd Spr. noemde als eerste kenmerk van deze, na-oorlogse, tijd de geweldige vernieuwingsdrang.die zich in ons ge hele leven openbaart „De Oosterse volken", zo zeiden hij, „kunnen zich niet meer schikken in de oude ver houdingen. kunnen niet meer bukken onder het oude Juk". Zo manifes teert zich ook hier op allerlei gebied in school en onderwüs en in de Ned Herv. Kerk een drang tot vernieu wing. Maar naast deze vernieuwingsdrang is er ook een veel verbreide apathie een lusteloosheid waarneembaar en een ernstige verzwakking van het ze- delük normbesef. De heiligheid van het huwelijk, ook in het Chr. gezin, wordt in deze tüd tot in de wortel aangetast: dat is een bedreiging van het bestaan van ons volk. Spr. zag deze verzwakking van het zedelijk besef niet zozeer als het di recte gevolg van een uitwissen van het begrip mijn en dün in de oorlogs tijd of van het optreden van Duit?» en Canadese soldaten in ons land als wel van het vrij willen zijn van de oude verhoudingen. Maar die. aan de vernieuwingsdrang verwante trek, bracht een verder voortschrüdende ontkerstening van de brede massa van ons volk met zich mede. „Volksinstinct" „Wij staan hier voor het vrij geko men volksinstinct, dat zich met ele mentaire kracht verzet tegen het Chr. geloof, dat als uit de tijd wordt be schouwt. Dit is voor alles een willen losla ten van de traditie, van dat alles, wat geen eigen bezit is". De jeugd Er wordt gesproken over het totale afvallen van de kerkelüke jeugd maar eerder hebben wjj te doen met het afwerpen van een traditionele gelo vigheid; de jeugd van thans wil con crete belevenissen; zij wil God voor dit ogenblik; zü is wars van alle re- thoriek. zü wil de directe aanspraak van het sobere woord. Op ernstige wijze, aldus spreker hebben wij onze positie te bepalen t.o.v. de verder voorschrijdende ont kerstening van ons volk. De Chr. school Is in dit opzicht een van de belangrijkste voorposten, de grote uit- valspoort van de kerk. Geen vals conservatisme Wü mogen er ons niet van afmaken met te keer te gaan tegen de geest van vernieuwing. Wij mogen ons niet in een vals conservatisme terugtrek ken, maar mee zoeken en jagen om de tekenen van onze tijd te verstaan. Geen verwerping van het oude zonder meer, maar het doordringen van on ze eenmaal verworven, vaste basis uit, tot in de geest van deze tijd. Het gaat, aldus spreker om het kind het kind dat na de school zal komen in het leven, dat beslissingen vraagt dat er op uit is om alles wat traditie is. los te scheuren en slechts zal laten staan: het eigen bezit. De vorming van het karakter, de opvoeding, zal een zwaardere nadruk moeten hebben dan in de tüd van overwegend intel lectualisme. die achter ons ligt, het geval was. Spreker wees de onderwijzers op de grote verantwoordelijkheid die zij dra gen Denkt bidt en worstelt met uw kin'" zo zeide hij; „het gaat er om zü straks kinderen van dc Kerk van Christus zullen zijn". Een „afscheidswoord" De heer G. Chr. Dun. inspecteur L.O. van de inspectie Alkmaar, die in deze functie voor het laatst een „Schooldag" meemaakte daar hij we gens gevorderde leeftüd volgend jaar Maart het onderwijs vaarwel zal zeg gen. maakte van deze gelegenheid ge bruik een kort woord tot de vergade ring te richten. Hij deelde hierbij mede. dat onder voorzitterschap van prof. Waterink en in samenwerking met tal van organisaties reeds een commissie werkzaam is die wil ko men tot een „Stichting Chr. Paedago- gisch Centrum", een centraal lichaam, dat verantwoorde leiding zal kunnen geven aan wat in het kader van de onderwijsvernieuwing ten behoeve van het kind gebracht moet worden. Ds. Overduin aan het woord Een boeiend en bezielend betoog hield in de middagvergadering, ds. Overduin. die de ptablemen van „Kerk, Gezin en School" tot onder werp had gekozen. Spr. vergeleek de tegenstelling die z i bestaat tussen Christendom en Hu- manisme met het verschil in belang- rükheid tussen het gebouw en de stei- gers die er rondom zijn opgetrokken Alle andere dingen dan het Eeuwige leven zijn, aldus spr., voor een Chris ten van de tweede orde. Een humanist ziet het zo niet: hij vindt de steigers belangrijker dan het gebouwd Spr. zeide. als taak voor de Kerk te zien dc mensen te verlossen van het practische humanisme" en Jezus Christus als voorbeeld le stellen De Christen moet trachten aan het beeld van Christus gelijkvormig te worden, maar het is de machteloosheid van de kerk. dat dit te weinig begrepen wordt en dat men „terugdeinst voor het radicalisme van het Koninkrijk G Wat het Christendom in het gozrn betreit, „vele Christenen hebben prachtig kasteel, maar ze woneni er niet in". Spr haalde o.m. een voor beeld aan. dat een zijner collega s uit een garnizoensstad hem ga van jongens van de provincie Groningen. Friesland en Drente, waar het protes tantisme toch nog de grootste tnvloed beeft, was 90': na een P«r Jck™ soldatenleven niet meer voor de kerk te bereiken. Kerk, Gezin en School moeten sa menwerken om het grote doel te be reiken: een levend Christendom te scheppen. Want ook voor de school, aldus spr.. is niet het voornaamste dat het kind een bruikbaar lid wordt van de maatschappij, maar dat hel gewonnen wordt voor het Koninkrijk der Hemelen. Met gemeenschappelijk® zang en ge bed werd deze Schooldag besloten. Onse bloembollencultuur wordt goed verzorgd. .Hier ziet men een installa tie waarmee men de narcisvlieglarvc, die zich vaak in de narcisbol bevin den vernietigt. De bollen worden onilcr een druk van lo atmosfeer In de ketel gehouden gedurende 8 a 10 uur met een mengsel koolzuur en zuur stof. De larve kan deze druk niet weerstaan en sterft, de bollen blUven prima.-g NOODVOORZIENING OUDEN VAN DAGEN HBILOO Dinsdag was het de laat ste dag dat men in Heiloo zich kon aanmelden voor de noodvoorziening Ouden van Dagen. De commissie, be staande uit leden van de Bond voor Staatspensionnering en de KAB heeft in de afgelopen negen zitdagen uit muntend werk verricht, door behulp zaam te zün bij het invullen van for mulieren. Een woord van dank is hier dan ook zeker op zijn plaats. Het aan tal ingevulde formulieren <259 )is be trekkelijk geinig, daar er in Heiloo ruim 1000 inwoners boven de 65 jaar zijp. FEESTAVOND BOND VOOR STAATSPENSIONNERING HEILOO De b. v. Staatspensionne ring organiseert ter gelegenheid van de noodvoorziening Ouden van Dagen per 1 Oct a.s., een fcastavond voor haar leden op Maandag 6 October in De Rustende Jager met medewerking van een cabaretgezelschap o.Lv. André Carrell. Als bijzonderheid delen wy nog mede. dat het ledental binnen een half jaar gestegen is van 300 tot ruim 800. WINKEL. 17 8EPT. Aardappelen 840—9; Snübonen 40 —46; Slabonen 70—80; Tomaten 32— 40; Komkommers 510; Ap?«l®n 10 —35; Peren 8—24; Pruimen 51—76. EIL OP LANGENDIJK 17 SEPT. 20000 kg aardappelen. Bevelander» g.208.70; BI Eigenheimers 8.50; 15000 kg rode kool 4.90—11.10; 13000 kg ge le kool 0—12.30; 26000 kg groene kool 6.60—14.20; 2500 kg andijvie 9.90—15.60 12000 kg witte kool 9—14.10; 9000 kg uien 11.8012.40; 5000 kg bieten 5.50 5.80; 800 kg slabonen 78103: 2800 st. bloemkool 5285. NOORD SCHARWOUDE 17 SEPT. 30000 kg aardappelen: Eigenheimer» 7.60; BI. eigenh. 7 90—8.70; Bevelan ders 8.40—8J0 IJselster 8.40; 5000 kg uien 4.20—11.50; Grove 12.20; Drie lingen 6 80; nep 6.80—11.80; 2000 kg bieten I 5.80; II 2.60*. 7000 kg spercie- bonen 75—97; 10000 kg rode kool 6 50 —11.50; 55000kg 9.60—12; 7500 kg gele kool 7.60—9 70; 2000 kg groene kool 13.60—19. WARMENHUIZEN 1? SEPT. 39200 kg. aardappelen. Witte eigenh. .10—8.20; Blauwe eigenh. 8.60—9.—; Bevelanders 88.90; Schotten 7.50— 7.60; IJsselster 8 90; 2225 kg. bleten 5.80; 3300 kg. slabonen 6783; 4850 kg. groene kool 14.90; 3700 kg. rode kool 6.50—9.80; 45600 kg. witte 7— 10.10; 20 kg. snijbonen 30; 8775 kg. uien 11.2012; Grove 11.8012.10; Drieling 5; Nep 9. AVENHORN 16 SEPT. Consel 7—12; Reine Vic. 2345; Bevelanders 7.60—8; Triumph 6—25; Williams 8—11; Maagdep. 8—13: witte kool 4—9.10; rode kool 4.90—10.10: ge le kool 8.20—10 90; groene kool 15.20; uien. grote maat 10.4011.80; gew. maat 8.60—11.60; driel. 3.60—7.10; nep 10.40—13.90; bieten I 3.40—7.90; II 2.90 1; augurken klein 3; basterd 4.50: stek 1.25; slabonen dubb. z .dr. 8.20 16.10; wortelen, peen 2 3.505; peen 3 4.80—5.70; peen 4 3.20; gele pruimen 8—21; Komkommer 2—16; andijvie 17 —22. PURMEREND 16 SEPT. Kaasmarkt, aangevoerd 2 stapels wegende 399 kg. 2 stapels Edammer 404- f 72.75 tot f 74.25 per 505 k.g. Veemarkt: Runderen totaal 648 st. 292 vette koeien levering; 113 gelde- koeien 280—450. stug: 136 melkkoeien 350—625. stug; 71 pinken 180—296. -tug; 36 stieren 350—550. kalm: 6 ffra? kalveren; 150 nuchtere kalveren, voor de slacht levering; 34 vette varken» voor de slacht, levering; 57 magere varkens 40—55 stug; 281 biggen 20—40 stug; 554 schapen 48—80 matig; 956 lammeren 26—52 kalm; 126 bokken en geiten 15—70 stug; 108 paarden en veulens resp. 325900 en 85180 stug. Pluimveemarkt: 1800 oude kippon en hanen (witte en rode) 1.502; 500 id. (blauwe) 250—280; 1500 hennen 6—10; 150 jonge hanen (blauwe) 3.50; 10600 id. (witte en rode) 2.753.25; 1100 jonge en oude eenden 1.50—2.50; 250 konijnen 1—9; 8 ganzen 12—15. MEDEMBL1K 16 SEPT. Bevelanders 7.808.10: Blauwe genh. 8.80—9.30; Blanke Eigenh. 7.80— 7 808.20; rode kool 5.406.80; gele kool 4.80—6 20; groene kool 6—8.20 witte kool 4—7.80; slabonen 68—104; bieten I 5.40—6.80; peen II 5.60—6.20; peen III 5.706.20; bloemkool IB 34 BEVERWIJK 17 SEPT. Andüvie 7—20; bloemkool 30—1.04; bospeen 6—18; waspeen 9—16; dubb. stambonen 70—1.10; snübonen 60—1.10 pronkbenen 25—47; komkommers 8— 25; postelein 27—37; spinazie 28—31: sla 716; tomaten 2545; groene kool 514; rode kool 813; uien 12 16; kroten 5—9; prei 15—24; bramen 1.70— 2.00; meloenen 4151; druiven 75—85; spruiten 3846. AGENDA Bioscopen: Victoria; „Ik weet wat ik wil" (I know where I'm going) met Wen- dy Hiller, Roger Liveaey, Pamela Brown en Catherina Lacy. Tot 14 jaar orider geleide. Aanvang 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Harmonie; „Het laatste Rendcz-vous" (Brief Encounter) met Cilia John son, Trevor Howard en Stanley Holloway. Toegang 18 jaar Aan vang 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 u. A.B.T.; „De laatste der avonturiers" Toegang elke leeftijd. Aanvang S uur. Zaterdag eveneen» 8 uur. Cinema Amcricain; „Vrüe leven»" met Eva Henning en Ake Ohberg Aanvang 8 uur. Zaterdag 7 en 9.80 uur. DONDERDAG Gulden VHes, 8 uur Chopin-avonc' Cor de Groot. YRIJDAO Gulden Vlies, 8 uur „Van ander ras' Amsterdams-Rotterdams Toneelge zei schap, o.Lv. Alb. van Dalsum. ZATERDAG Gulden Vlies 2.30-uur. K nderrirdêl voor A.T.V. Ontwaakt, door he» Haarlem» Radio Cabaret.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3