Geen onderduiker, maar ontduiker V/ieringerwerf ontvangt zijn nieuwe bewoners De Spooktrein 'i Is maar Comedie Oterleekse brandweer deed royaal Voor de Politierechter In zijn requisitoir eiste de officier. Ui-, Holsteijn, tijdens de strafzitting van de Politierechter, maar liefst een geldboete van f 2345. zijnde het be drag dat dhr. H. J. de G. uit Alk maar te kort op zijn belastingbiljet jnzake het buitengewoon navorde ring besluit, had Ingevuld. Ondarks het feit dat beschuldigde gijn handtekening onder het bewuste biljet had gezet, trachtte hij de rech ter te overtuigen dat het de schuld van de boekhouder was, aan wie hij altijd alles overliet Mr. Alblas was echter van mening, dat G. niet zo onschuldig was als hij liet voorkomen hoewel hij met een aanmerkelijk klei ner bedrag, f 1000 of 1 maand hech tenis, genoegen nam. 'n Schuldbekentenis met 'n luchtje Zwart gele" wegwerken in de vorm van een schuldbekentenis is ook een vaak voorkomend recept van belas tingontduiking. Een notarisklerk had een dergelijke schuldbekentenis mede ondertekend, daarmee gedacht een boer, die hem door de oorlogswinter had heen geholpen, te helpen. Enkele belastingambtenaren waren deze frau de op het spoor gekomen, waarvoor BELASTING OP HONDEN Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen onder de aandacht van belanghebbenden, dat houders van honden, die tot heden niet voldaan hebben aan de verplichting tot aan gifte voor de hondenbelasting nog éénmaal in de gelegenheid worden gesteld daarvan aangifte te doen Deze aangifte behoort mondeling of schriftelijk te geschieden ten kantore van de chef van de 2e afdeling der gemeentesecretarie, afd. belastingen, Breedst-aat 11 boven (geopend van 9 12.30 uur en van 24.30 uur). Mocht hieraan vóór 15 October a.s geen gevolg zijn gegeven dan wordt procesverbaal opgemaakt en worden de overtreders gestraft met hechtenis van ten hnoeste drie maanden of geld boete van ten hoogste driehonderd gulden, terwijl de aansla» in de hon denbelasting tot het drievoud wordt verhoogd. Groot succes voor Cantecleer De toneelvereniging „Cantecleer" heeft Maandagavond in 't Gulden Vlies haar winterprogramma geopend met de vertoning van het bekende' toneel spel van Arnold Ridley „De Spook trein", het stuk waarin Jaren geleder de bekende acteur Jan Musch trlomph op triomph heeft gevierd. Over het stuk zelf, dat bekend genoeg Is. be hoeven wij niet uit te wijden. Het spel was buitengewoon goed te noemen voor een amateur-vereniging, hoewel er natuurlijk bij sommigen wel iets op af te dingen viel. Een eervolle vermelding voor Arie Jonker (de detective Deakin) en Mea Coppens (Julia Price) mag hier zeker niet achterwege blijven: hun spel wa* sterk. Ook Bep Speet wist van haai kleine rol een creatie te maken even als mevr. De Moel-Stokhof, die voor haar moeililke rol de juiste maat wist te vinden. De heren Keysper, Doggen, Buissink en Wohrmann speelden zoals wjj dat van hun gewend zijn: vlot en met het nodige élan. De regie berustte bij Jos Groenland en de enige aan merking, die wij hierop hebben be treft de meer toneel-technische kwes tles van licht en geluid, die beiden te Kwak waren. Maar dat kan voor de volgende opvoeringen .nog verbeterd worden. Filmwaqen N.V.V. GROTE BELANGSTELLING OP WAAGPLEÏN Dinsdagavond om ongeveer half ze ven verscheen op het Waagplein de filmwagen van de N.V.V., een grote omgebouwde auto met twee luidspre kers en een projectiescherm. "Luid weerklonk gramofoonmuziek uit de luidsprekers met het gevolg, dat spoe dig een gezellige drukte op het Waag plein heerste en dit was niet te ver wonderen het grootste deel van de toeschouwers bestond uit de „opgroei ende jeugd. Een „speaker" kondigde aan dat om zeven uur de „wonder- wagen" met er-u mooi filmprogramma zou beginnen. En inderdaad, voor een grote menigte werd een aantrekkelijk programma vertoond, o.a. een aanlok kelijk Nederlands journaal en een buitengewoon grappig tekenfilmpje. Tot slot werd een interessante film vertoond, met muziek, van de dirigent Toscanini. Tegen acht uur werd de voorstelling besloten met een opwek king om te worden van het N.V.V. WISSELBEKER VAN ONZE KRANT IN DEFINITIEF BEZIT. De Gebr. Hogetoorn te Noord-Beem- •ter hebben ook dit Jaar wederom be- alag weten te leggen op de kampioens- prijs voor de beste ram. zodat zij de finitief eigcciaac zijn geworden van de door de „Vrije Alkmaarder" beschik baar gestelde wisselbeker. genoemde klerk gistermiddag terecht stond. In een zeer streng requisitoir eiste de officier 1 maand hechtenis. De rechter vond een gevangenisstraf echter te zwaar, daar beschuldigde in zijn veertigjarige ambtsperiode nog nimmer met de politie in aanraking was gekomen. Daarom meende hij ook met een boete van f 500 te kunnen volstaan. HINDERWET Heden is op de gemeentesecretarie ter inzage gelegd een verzoek met bij lagen van de Caltex Petroleum Maat schappij te 's-Gravenhage om vergun ning tot het oprichten van twee on dergrondse benzine-bewaarplaatsen elk inhoudende 6000 L„ met twee aftap- pompen in en op het perceel Helderse- weg nr. 38. Bezwaren tegen deze oprichting kun nen worden ingediend ten stadhuize. mondeling op Dinsdag 14 October eJc voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op die tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelde dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer ge meente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Wim Sonneveld in 't Gulden Vlie Wim. Sonneveld heeft aan zijn ge zelschap een prima acteur weten toe te voegen, een van de oudere toneel spelers uit ons land, Jules Verstraeten. En deze nieuwe kracht, een goed fi guur op het gebied van het vaderland se cabaret, mag wel een grote aan winst genoemd worden. Het gezel schap is, mede hierdoor sterker ge worden en dat mocht wel omdat de vorige programma's zoal niet uit gesproken slecht dan toch wel ver beneden de maat van Wim Sonne- veld's reputatie waren. In zijn laatste programma ,,'t Is maar comedie" heeft Sonneveld zijn oude peil weer bereikt en dat is niet in het minst te danken aan Sophie Steyn, Eri Rouché en Ju les Verstraete. Meesterlijk geschreven sketches, van een verfijnde en droog- sarcastische humor getuigend, waren er in overvloed. Zo was daar „Dienst reis", waarin Sophie Steyn de voor naamste reizigster was, „Een trein rijdt voorbij", met Jules Verstraete en dan nog voor de pauze Eri Rouché met enkele liedjes, goed voorgedragen en met een prettige stem gezongen. Het laatste nummer voor de pauze, door het gehele ensemble, was getiteld „Co- medietjes op melodietjes" en dit num mer was in één woord verrassend goed. Vooral het laatste liedje, waar in de gevoegelijke dorpsroddel „ge bracht" werd, had uitstekende quali- teiten. Na de pauze was het program ma zo mogelijk nog beter dan voor dien. „De moord in de slaapkamer" was perfect uitgesponnen en tot slot trad de leider zelf op met Franse en Hollandse liedjes, waarvan wij er en kele reeds vroeger gehoord hadden In t kort een uitstekend programma! Uitspraken meerv. kamer Jantje S.: 3 maanden. Hendrikus J. P. te Grootebroek: 3 maanden. Jacobus P. R. te Bergen: aangehouden voor rapport rechter-commissaris. Klaas B. te Bergen: idem. Gerardus N. H. te Bergen: aange houden voor nader verhoor rechter commissaris. Hendricus M. R.: 4 mnd. onvoorw., 4 mnd voorw met 3 jaar proeftijd. Thomas van T.: 3 mnd. onvoorw. Ter beschikking stelling v. d. regering. Lambertus E.: vrijgesproken. CONCERT E.K. ORATORIUM- VERENIGING Zondag 5 October a.s., des avonds om 8.15 uur is er in het Gulden Vlies een eoncert te beluisteren van de R.K Oratoriumvereniging Alkmaar, diri gent Leo Pielage. Jammer genoeg ts men er niet in geslaagd de Grote kerk ter beschikking te krijgen, zodat de uitvoering thans in het Gulden Vlies' plaats zal vinden. Het programma ver meldt een tweetal uitstekende en tot nu toe te Alkmaar nog maar weinig ten gehore gebrachte werken. n.L „Sta- bat Mater" van A. Dvorak en „Te Deum" van A. Brückner. Solisten zijn Deo Hüsker, sopraan, Guus Max, alt. Wim Ligthart, tenor en Lucien Lou- man, bas. Voor muziekliefhebbers een unieke gelegenheid om deze prachtige werken, uitgevoerd door bekende mu sici te beluisteren. Hopelijk zal de zaal van het Gulden Vlies Zondag stamp vol zijn. Men neme er goede nota van dat de aanvangstijd niet 8 uur, maar 8.15 is. ATHLETIEKVER. „ALKMAAR" De trainingsuren van de A.V.A. zijn vastgesteld als volgt: Dinsdagsavonds van 7—10 uur in de Schoolstr. (hand bal); Vrijdagsavonds van 610 uur in de Rochdaleschool (athleliek). De ledenvergadering, aangekondigd in het laatste clubblad op Vrijdag a.s, wordt niet in de Schoolstraat, maar in de Rochdaleschool aan de Troel- strakade gehouden. Prot. Chr. Reclassering Maandag j.l. werd te Alkmaar een afdeling van de Prot. Chr. Reclasse- ringsvereniging opgericht. Hiertoe was een film- en propaganda-avond uitge schreven. waarvoor de belangstelling uiteraard groter had mogen zijn. Ver schillende sprekers traden deze avond op; we noemen Ds. C. J. Sikkel van Amsterdam, lid van het hoofdbestuur en Ds. N. den Oudsten. Laatstgenoem de spreker hield een sympathiek en gloedvol pleidooi voor het prot. chr. reclasseringswerk en wekte allen op lid te worden van de nieuwe afdeling. Een tweetal films, beide ietwat ver ouderd, werd gedraaid. Aan het einde van de avond werd terstond tot be stuursverkiezing overgegaan met het volgende resultaat: voorzitter Ds. N. den Oudsten, Ned. Herv. predikant te Alkmaar, vice-voorzitter Ds. Van Mey- enfeldt, Geref. predikant te Alkmaar, penningmeester de heer Veenhuyzen. WIELRENNEN W.V. Alcmaria-Victrix heeft het wielrenseizoen 1947 afgesloten met het verrijden van haar clubkampioenschap pen op de weg. In de sprint was het Henk Kokkes die beslag op de titel legde na zich overtuigd de sterkste getoond te heb ben. Op de lange afstand werd de grote strijd op het laatst uitgevochten tus sen Jan Hennink en Henk Ton. De beslissing viel pas in de laatste meter en het was Hennink die met hand breedte voorsprong kampioen van '47 werd. Volgende week gaat Alcmaria met een ploeg deel nemen aan de club- kampioenschappen van Nederland, die worden verreden in Hogerheide. Uitslagen Sprint 1 H. Kokkes. 2 J. Ottenbros, de Se plaats wordt door drie renners ge deeld te weten K. Eenhoorn, C. Bam- mens en P. de Groot. Lange afstand 1 J. Hennink, 2 H. Ton 3 J. Mol Afscheid van de heer J. Woudman BERGEN De heer J. Woudman uit Alkmaar, die gedurende een twee tal jaren als onderwijzer aan de lagere school der Berger Schoolvereniging werkzaam is geweest nam Dinsdag j.L afscheid van zijn leerlingen, aangezien hij met ingaifg van 1 October is be noemd aan de O.L. school te Stompe- toren. De kinderen van de vijfde en ook van de derde klasse waren op pad ge togen om hun onderwzer op de laatste dag een cadeau te kunnen geven en hadden er een toepasselijk gedicht bij gemaakt. Het lokaal in 't Hulpgebouw aan de Rondelaan was met bloemen en groen versierduit alles bleek wel, hoe ongaarne de jongens en meisjes hun „Meneer" zagen vertrekken. Door het hoofd der School, de heer P. van Busschbach, werd hem een boekwerk aangeboden. Dc Bosscholieren zullen aan de heer Woudman een prettige herinnering bewaren en omgekeerd zal dit ook wel het geval zijn. Wij wensen de heer Woudman in Stompetoren veel succes toe. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN TCRNLUST Dames 3e Graad 1 Mej. R. Kramer 70y2 punt 2 Mej. J. Kaal 65'/, punt 3 Mej. F. Jol 61 punt Dames 2e Graad 1 E. de Vries 72 punten 2 T. v. Heuglen 70'/2 puncn. 3 D. Moraal 69 punten Dames le Graad 1 N. Weimar-Maddcrom 108 punten 2 N. v. d. Ward 92 punten 3 S. Wieze 87'/2 punten Kleren 3e Graad 1 F. Narold 71 punten 2 N. Siubenitsky 67 punten 3 T. Rood 63 punten Heren 2e Graad 1 W. Narold 72 y2 punten 2 P. Bus 66 y2 punten 3 W. Riviëre 65 punten. Heren le Graad 1 Jac. Lensen 99 punten 2 P. v. Heugten 83 punten 3 L. v. Bodegraven 82 punten Extra prijs voor het hoogste be haalde aantal punten aan Brug van de dames en Heren 2e en 3e Graad. Mej. E. de Vries. PASSAGIERSLIJSTEN Op ons bureau liggen de passagiers lijsten van de „Volendam" en de „Kota Agoeng", die resp. 15 October en 4 October a_s. te Rotterdam aankomen, voor belangstellenden ter inzage. BENOEMING Door de vakgroep Detailhandel In alcoholhoudende en alcoholvrije dran ken, is voor het a.s. vakexamen be noemd tot examinator, de heer H. Haijtema Pzn. alhier. De heer H. werd eveneens benoemd tot examinator bij het najaarsexamen voor het Wijndi ploma. DIERENBESCHERMING Zwervend te Alkmaar aangetroffen I zwarte hond plm. 1*4 jaar oud en een klein zwart hondje plm. 1 jaar oud. Ter beschikking een jonge hond plm. *4 jaar, wordt groot Adres inspecteur: C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. GEVONDEN EN VERLOREN BERGEN Gevonden: hond, d.-cein tuur (zwart), k.-parapluie, borduur- lapje, schoen (sandaal), k.-leesboekje, zilveren ketting met collier en kruisje, d.-armbandhorloge, tabakszak (leder), doosje m. levensmiddelenkaarten. Verloren: schoen (sandaal), schou dertas (zeildoek), hond (terrier), zil veren cL-polshorloge. 4 kalkoenen, kap van electrische lantaarn. Inlichtingen: bureau der Rijkspolitic, Karei de Grootelaan 17 (TeL 2444), elke morgen tussen 10 en 11 uur. WANDELKAART HEILOO Voor de VW is uitgege ven een wandelkaart van Heiloo. Het is een zeer overzichtelijk kaartje. Jam mer genoeg heeft men echter geen tochtjes uitgestippeld in de naaste om geving. Het is te betreuren dat eerst in het najaar en niet in 't voorjaar deze gids is verschenen. MR. IN DE RECHTEN HEILOO Onze plaatsgenoot de heer J. H. Peeman is er in geslaagd om hoofdzakelijk in de avonduren rech ten te studeren en daarvoor een dezer dagen de titel van xnr. in de rechten te behalen. Ongetwijfeld een bijzonde re prestatie, die zeker vermelding en gelukwensen waard !sl Het mag niet ontkend worden, dat er over het tempo van de wederop bouw, elders doch ook hier behoorlijk „gekankerd" is. Wel wordt daarbij waarschijnlijk niet voldoende rekening gehouden dat er veel, zéér veel was vernield en hierom mateloos veel her steld moest worden .terwijl de grond stoffen daarvoor soms druppelsgewijs afkwamen. Van de Wieringcrmeer- dorpen had. wat betreft de vernieling Wieringerwerf de primeur. Slechts één woning was gedeeltelijk gespaard gebleven en daarnaast het domeinkan toor, geflankeerd door de drie kerk torens, terwijl de kerken zodanig zijn verwoest, dat er een nieuw nood-bede huis naar Zwitsers model verrees. Overigens was practisch alles wat dit dorp tot 17 April 1945 bezat, door de golfslag platgeslagen. Het !s misschien ook wel daarom dat Wieringerwerf, *t laatst geprojecteerde en ontworpen dorp der drie dorpskernen, daarente gen het eerst voor de wederopbouw weer in aanmerking kwam. De eerste zes bewoners namen in de Meeuw- straat reeds hun intrek, welk aantal spoedig, door de gestadige voortgang van de bouw. door meerdere kan wor den gevolgd. Tegemoet komende aan de vele wensen der bewoners zijn in de hui dige woningen prachtige verbeteringen aangebracht, die door de huismoeders dankbaar aavaard worden. Zo o.a. de Bruinzeel keuken-installatie, een dou checel, vereenvoudiging der indeling der vertrekken, vierkante en luchtige slaapkamers. Naast het huidige opge bouwde permanente dorp bestond er al reeds een apart dorp, hetwelk zich Kleuterschool officieel geopend HEILOO In tegenwoordigheid van het voltallig college van B en W. en vele raadsleden had Zaterdagmiddag de opening plaats van de kleuterschool op Neutrale Grondslag. Na een overzicht van het ontstaan der school van de voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer J. Vennik, was het woord aan de inspecteur van het lager onderwijs, de heer Dun. Deze beschouwde het als een voor recht om in deze tijd, de opening van een school bij te wonen. „Dit is een unicum", aldus spr. Hij wees op de korte tijd en de geringe geldmiddelen Desondanks is «u 'n prachtige school, passend in de landelijke omgeving. Hij feliciteerde de architect (J. Th. Torken) en het stichtingsbestuur met dit resultaat, echter meende hij te moeten wijzen op één tekortkoming Er is nJ. geen speellokaal. Hij hoopte dan ook dat het bestuur daar alle aan dacht aan zal besteden. Namens de kleuterschool te Bergen sprak de heer Hogervorst zijn geluk wensen uit Hierna was het woord aan burgemeester J. Kalff. die met een korte toespraak het gebouw officieel opende. Hierna bezichtigden genodig den en vele belangstellenden de school ONDERL. WEDSTRIJDEN DOVF.S HEILOO Op Zondag 19 October hebben de jaarlijkse onderlinge wed strijden plaats van de gymnastiekver eniglng Doves. Hiervoor bestaat thans grote belangstelling onder 400 leden tellende „gym". Vooral bij de afdeling dames zal er gestreden worden om de ereplaats. Er wordt dan ook druk en serieus geoefend. „HET ONTLUIKENDE ROOSJE" HEILOO De rederijkerskamer ,,'t Ontluikende Roosje" heeft een Ameri kaans blijspel in studie genomen. Het is geschreven door Piet Massinkhoff en draagt als titel: „De stier uit Cali- fornië". Het ligt in de bedoeling Za terdag 22 November a.s. van dit to neelspel een uitvoering te geven, ,,'t Roosje" heeft momenteel veel moei lijkheden te overwinnen; er zijn te weinig heren op de vereniging en daarbij komt nog, dat mevr. Venema- Schoen. een der sterren, Heiloo gaat verlaten. Intussen hopen we toch. dat .Het Roosje" op het peil zal blijven van „Sensatie in New York", waar wij zulke goede herinneringen aan hebben. BRIDGE DRIVE „DE EGMONDEN" EGMOND a. ZEE Groep A: 1 Gebr. v. d. Molen 74, 2 Hopman—Modder 61. 3 KareisDe Waard 59.5. 4 v. Pd— Heddes 56, 5 Verver—Hopman 55,5, 6 de Goede—Hopman 50. 7 Ruiter—Hop man 49.5, 8 NieuwenhuizenBeers 46, 9 ZwartDuin 45.5, 10 Hartgrink Koopman 43. Groep B: 1 Scholten—Burger 51, 2 Hopman—Koper 49. 3 de RaadtHui berg 47.5, 4 Apeldoorn—Kloes 45. 5 Pepping—Groot 41,5. 6 Gouda—Zwart 40,5, 7 Dekker—Liefting 31, 8 fam. Dekker 30.5. Groep C: 1 Dekker—Walta 50.5. 2 Burger—Roozing 49, 3 Dekker—Smit 44,5, 4 Kloppenburg—Hoogland 40, 5 Bosman—Tervoort 40. 6 Kareis—Kleij 39,5, 7 fam. de Groot 37. 8 BasJon ker 35,5. mger noordelijk en oostelijk van het huidige dorp had gevoegd. Het dorp Wieringerwerf herrijst; da geref. kerk en Wieringermecrschool zijn in herbouw, de christelijke school is reeds enige tUd in gebruik, doch wat niet wordt herbouwd, dat zijn do middenstandszaken. Dit geeft te den ken. Moge ook deze belangrijke en nijvere bevolkingsgroep in staat wor den gesteld hun eigen pand te kunnen opbouwen, dan zal Wieringerwerf weer volledig zijn herrezen. ZEEVOGELS—ASSENDELFT 1-3 EGMOND a. d. HOEF Voor de rust ging het spel gelijk op. maar toch kreeg men de indruk, dat Asscndelft iets sterker v.-as. Geen dor beide clubs slaagde er in voor de rust een doel punt te scorc-n. Jan Mannes, in hei doel van Zeevogels wist het gevaar telkens te keren, hetgeen hem meer dere „open doekjes" bezorgde. Na d% rust en met tegenwind werd de druf voor Zeevogels te zwaar. Na 10 minu ten maakte Asscndelft 0-1. Zeevogels hield het spel echter te kort en spoe dig was het 0-2. Tenslotte maakte ccn vliegend schot van Assendelft er 0-3 van. Dit was Zeevogels blijkbaar te erg. want toen zette men alles op alles om de eer te redden, hetgeen in de laatste seconde door de voet van Kle verlaan nog gelukte. EEN ..SOOS" OPGERICHT EGMOND a. ZEE Wij vernemen dat er in Egmond aan Zee is opge richt de sociëteit vereniging „Ons Ge noegen". De bijeeukomsten zullen ge houden worden in de zaal van dc heet N. Kager aan de Voorstraat. Het be stuur is als volgt samengesteld: P. Jon ker. voort.. Joh. C. Rood hart. penn en L. Dekker, secr. RüNDVFEKEURING STOMPETOREN Na twee jaar zal op Vrijdag 3 Oct. a.s. de fokverenlglng Stompetoren op het terrein voor da boerderij van de voorzitter D. Kramer Glijnls een onderlinge keuring hou den, waaraan 180 dieren, w.o. 13 oude re stieren, zullen deelnemen. Niet minder dan 17 fokkers presenteren groepen van eigengefokte volbloeden, terwijl 7 fokfamiliën, moeders met minstens 3 kinderen, hun prestaties zullen tonen. VISWEDSTRIJD Zondag 28 SepL hield „Luctor et Emergo" te Alkmaar haar eerste vis wedstrijd. Er werden 258 stuks baars gevangen, le pr„ 24 stuks, A. Verhage; 2e pr, 22 stuks. J. v. ïngen; Se prijs, 17 stuks. P. Mooij; 4e prijs, 15 stuks, J. Jansen. Er waren totaal 29 prijzen. Vrijdag 30 Oct. 's avonds 8 uur, prijs uitreiking bij de heer Wanner, Nleuw- straat Zondag 28 Oct wordt er weer een wedstrijd gehouden om de beker. Burgetijke stsnd ALKMAAR 30 September 194T Geboren: Janine M. Adv J. Poere- boom en A. Gerritsen, Agatha C„ d v. J. Oud en E Groot Matthüs A zv G. Rentenonr en H. A. van S^heltinga, Gerrlt. zv J. Pol en M. A. Brommer, Vaientim, zv J. W. Wagenaar en J. E. Hijmans. Margje E.. dv D. Stofberg en S. Boon fes. Gehnwd: Gerardus J. J Haker en Anna C. Wessels. Johannes A. Henke en Maria Schakelaar. Maximi liaan Verver en Trifntje Visser. Johannes N. van der Stok en Eitje Sikkens. BERGEN Geboren Simnn Petrus, zv H P Loe ring en G. M. Honmnn. Robert. zv J W. Macdonald en A T. Bogtman. Lou- rentius Cornelis Johannes Gerardus, zv L. Houtenbos en L. T. H. Bijwaard. Ondertrouwd: Jo^an Frans Prins en Margaretha Hendriks Keizer. Jacobus Jansen en G rritje Timmerman. Gehuwd: Willem de Lang en Maria Cornelia Daub. Hette Johannes Nico- laas Maria Woudstra en Gerarda Cla- sina Leering. Johannes Harmen Hen drik van 't Hof en Wiihelraina Wijarm. veiling rkten ALKMAAR 29 SEPT. Andqvie 1120. spinazie 2046. pos telein 20—31, wortelen 6.90—15, toma ten 16—46, groene kool 7.5019. spruit- kool 19—28, rode kool 7.50—20. gele kool 9.50. prei 1623. uien 9—15, bic ten 410.50, druiven 7095, spercle- boncn 72—1.24, stoksnijbonen 62—130, pronksnijbonen 42—62, bloemkool I A 50-70. I 30—45, ÏT 15—25, komkom mers 6—22. knolsclderie 17. wortelen 514. radijs 6.50. selderie 3—5.50. pe terselie 5.50-7, sla 515, aardappelen 7—8. VEEMARKT ALKMAAR Op de Alktnaaise veemarkten, resp. van 27 en 29 September, werden aan gevoerd: 100 vette koelen. 36 pinken, 1 gra6kalf, 25 nuchtere kalveren. 310 vette schapen voor de Centrale. Voorts 8 paarden f 173—f 700, 7 veu lens f 140— f 225, 46 oude hoenderi f 2—f 4. 120 jonge hennen f 6—f 12.50 34 konijnen f 2—f 12.50, jonge haan tjes f 050—f 150. Voortaan blust Alkmaar hier de vuurtjes OTERLEEK De vergadering van de raad der gemeente Oterleek Vrij dag 26 September, onder voorzitter schap van Burgemeester Posch, lever de als eerste officiële punten op: Een goedgekeurde wijziging der be groting voor het dienstjaar 1946 en kasopname van kas en boeken van'de ontvanger over het derde kwaitWÜ. In verband met gewijzigde tijdsdni- standighedeft waren de verzekeringen tegen brand van gemeente-eigendom men verhoogd, aldus deelde de voorz. mede. De vaststelling van de rekening der gemeente over het jaar 1948 bracht nog enig afwisseling. De heer G. C Dekker deelde als rapporteur mede, dat de raad zich wel met de samen stiling kon verenigen, doch wilde eerst het woord verlenen aan de Heer du Prie, die namens de raad een interpel latie hield over een gedane uitgave van verteringen van de brandweer. De raad kon zich principieel hier mede niet verenigen. Spreker laakte de handelwijze van de brandweer commandanten zeer, De gehele raad sprak zijn afkeuring uit over hun han delwijze (Zij waren helaas niet aan wezig om dit brandje te blussen- red.) Aansluiting bij Alkmaarse brandweer Hierna kwam het aangaan van ene gemeenschappelijke regeling bij brand tussen dc gemeenten Alkmaar en Oter leek ter sprake. Alkmaar zal voortaan algehele zorg voor de brandweer op zich nemen Oterleek is de eerste ge meente die zich volledig bU Alkmaar aansluit. Als jaarlijkse vergoeding is Oterleek aan Alkmaar een bedrag van f 500.verschuldigd. Er werd con form besloten. Tot leden van de commissie, be doeld in de woonruimtewet 1947 wer den benoemd de heren Zwaan, du Prie, Baltus, Brouwer en Schuurman. Aan de Ned. Herv. Kerk te Stompe toren werd een subsidie van f 100. verleend voor de-aanschaffing van 'n nieuwe klok. De Volkshogeschool te Bergen zag zich gesubsidieerd met f 25,-. Voor 'n eens per maand verschijnende school krant werd f 4.— per mnd uitgetrok ken. De Rundveefokvereniging kreeg voor het houden van najaarskeurin- gca een beker als wissclprijs. Voor het bouwen van enige wonin gen werden enkele percelen grond aangekocht, en wel een perceel van J. Zwaan voor f 600.— en van P. Slot voor f 1200.—. Te Stompetoren is de aankoop van grond niet doorgegaan, zodat voorlopig alleen in Oterleek nieuwe woningen zullen verrijzen. De heer M. N. Krijnse Locker gaf nog een toelichting op do te bouwen wo ningen, voorlopig drie .IS GOD DOOD?" Woensdagavond spreekt in de Ger. kerk Ds. Hoekstra van Sassenheina over loochening en realiteit van het Godsbestaan. Deze erkende spreker zal zeker zijn publiek weten te boeien in zijn onder werp: .Is God dood?" Een ieder worde opgewekt deze be langrijke vergadering bij te wonen. Aanvang 8 uur. Toegang vrij.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3