Trots alles toch verder! Een oproep aan onze lezers Wie steunl onze „Vrije Alkmaarder"? Kleine nederlaag van Alcmaria 't Klopte niet in de Boys-aanval De nieuwe dienstregeling der Ned. Spoorwegen op de lijn Alkmaar-Den Helder v.v. ADVERTENTIES voor de Vrije Alkmaarder in BERGEN; telefonisch aan no. 2380 (Bergen) GEN' BOELHUIS Inboedels BOELHUIS Inboedels DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR ALKMAARSE SCHAAKCLUB Simultaan-Seance de moeilijkheden, waarvoor we zouden Komen te staan, groot zonden zijn. hebben we van den beginne af aan geen ogenblik ver heeld. Dat ze echter van zulk een «invang auuuen .vonten ais mans he» geval is, hadden we ge^i ogenblik verwacht. We wisten, dat onze tegenstanderders. wier ganse ideaal wordt gc- vcrind door een ..winst gevende" Courant ons van alle zUden zouden bc.'agen. We wisten, dat we rekening moesten houden met deurwaar- derscxploitrn en processen en wat dies meer zij. Al deze dingen zijn ons, eerlijk gezegd, tot dusverre meegevallen. Wat moeilijkbeden baart is echter dekaspositie. steld te beschouwen als ter leen ont vangen. Zekerheden hebben we voor het ogenblik niet te geven, het enige wat we hebben is de krant en of de ze zich .zal kunnen handhaven, weten we niet. Lukt dit echter, dan ontvangt ieder zijn bijdrage terug. Daarin zit. we ontkennen het geen ogenblik, ri sico. Het kan alleen de sympathie voor ons streven zijn. bereidheid om de courant in haar strijd te steunen, die u kan brengen dit risico te aan vaarden. Wie per giro een bedrag wil stor ten. kan dit doen op nummer 237925 ten name van den heer A. Eriks, Wes- terweg 338 Voor de storting van contante gel den zullen wij morgen een adres be kend maken Daarnaast kunnen bedragen worden afgegeven aan de lopers, die deze op een lijst zullen vermelden, waarachter ieder zijn handtekening en adres dient te vermelden. Over de binnengekomen bedrage.i zal voorlopig alleen worden beschikt door den heer Eriks in overleg met enkele andere leden van het perso neel. terwijl aan den accountant zal worden verzocht de financiële controle op zich te nemen. Hoezeer velen bereid zijn zich of fers te getroosten moge blijken uit het feit. dat Zaterdagavond, enkele uren nadat we met onze actie waren be gonnen. reeds f 2005. —tot onze 'be schikking stonden! Onze leuze blijft: trots alles toch verder! Ook de stellig slechts tijdelijk 'inan- tiële moeilijkheden zullen we onder de knie krijgen. Met dc Zeeuwen zeggen we: -ctor et emergo!" ..Ik worstel en kom bo ven!". Maar Uw hulp hebben we daarbij nodig. Aarzel niet, wanneer Uw bij drage slechts een kleine kan zijn, de een kan nu eenmaal meer doen dan de ander. Laten we samen ,.De Vrije Alkmaar der" redden! Het kan! En dus: het moet! Toen we de vorige week besloten de „Vrije Alkmaardor" door te zet ten. begonnen we met een lege geld zak. Dc kas was uit de aard der zaak meegenomen door het fusieblad. Van Inkomsten aan obonnanents- en ad- Vertentiegelden kan eerst sprake zijn nadat onze positie is bepaald, nadat .Wettelijk is vastgesteld wie we zijn. Daarom lezers: betaalt voorlopig geen kwitanties voor abonnementen of advertenties! Het geld zou in handen kunnen komen van de in Uw ogen Verkeerde courant! Zodra we weten. Waar we aan toe zffn, zullen we U fenmiddclijk mededelen, hoe deze kwi tanties behoren te worden gehono reerd. Dit alles typeert echter onze positie: keen aanvangskapitaal en voorlopig geen inkomsten. Een hopeloze toestand, zou men zeg- ken. Inderdaad maar toch gaan wc goor! We worden gedragen door een t&gekend enthousiasme, dat zich om |e beginnen openbaart in het feit, dat kat personeel, dat direct aan de krant tverbonden, voorlopig afziet van zijn >n. Het heeft zich in dienst gesteld kan een ideaal en het is bereid zich éaarvoor materiële offers te fp'roos ten. klaar er blijft geld nodig de willen hieraan toevoegen, aai ook het drukkerijpersoneel doet wat het kan. Wilt U een voorbeeld TTvvee zet ters zagen niet alleen af van hun weekloon, maar kwamen bovendien kog aandragen met f 100.—. Ter ver- gterking van de kas! Ziedaar, lezers, wat men zou kun nen noemen: de geest van het front! Overal laaiend enthousiasme en on verzettelijkheid. Maar we hebben ook uw hulp no dig. We moeten de beschikking heb ben over coulante Vniaaeien en we richten daartoe een oproep aan allen, die onze strijd willen meestrijden. Ge- zirn de tfele blijken van sympathie, welke we dc laatste dagen mochten ontvangen, durven we het u te vra gen: Steunt ons financieel!. Het is onze bedoeling de bedragen, die ons ter beschikking worden ge- Qndanks betere techniek Nadat het vorige week aan de Alk maarse Boys niet is kunnen gelukken de beide puntjes uit de Watergraafs meer mee naar Alkmaar te nemen, moest gistere* Almaria daar in het zand bijten, la eea weinig enerveren de wedstrijd won TOG de wedstrijd Met 2-1. Evenals drie weken geleden tegen WFC was Alcmaria nu weer de tech nisch betere ploeg, doch TOG wist door vlug en open spel de strijd m baar voordeel te doen eindigen. Op merkelijk is, dat de eindstand reeds voor de rust werd bereikt. In de Alkmaarse ploeg waren geen Veranderingen aangebraht en zij speel de ook ditmaal volgens het bekende stopperspil systeem .Jammer was het. dat Mulder maar al te vaak vergat dat zijn voornaamste taak was de midvoor van TOG. de gevaarlijke Blits, te blijven schaduwen. Het is o.i dan ook hieraan te wijten, dat TOG door middel van die midvoor twee maal kon scoren. TOG is een goede ploeg, waarin rechtsbuiten Oost wal en genoemde Blits dc uitblinkers waren. Doelman Terpstra hield er voor de rust rare opvattingen van het doelverdedigen op na. doch na half-time heeft hij ge toond zijn plaats onder de lat waard te zijn. De wedstrijd De eerste minuten van de wedstrijd erden door beide ploegen benut om eikaars krachten te leren kennen. In deze periode golfde het spel op en neer. We zagen aan beide kanten eni ge goede aanvallen, die echter door slordig afwerken geen doelpunten op leverden. Midvoor Blits kreeg o.a. een goede kans, doch door verkeerd stop pen raakte hij de bal weer kwijt Aan dc andere kant goed samenspel tussen van Wieringen. Schmidt en Godvliet doch laatstgenoemde kan de bal daar na niet goed voorkrijgen. Direct hier op ontnam Hendriks door goed ingrij pen de gastheren de kans om te sco ren. Meer en meer kwam Alcmaria in de aanval en we noteren dan ook een boogbal van de Buyzer, die precies op de lat komt en een goede kopbal van van Wieringen. die echter door keeper Terpstra onderschept wordt. Dan krijgt, nadat de linksbuiten van TOG een opgelegde kans had gemist door 2 meter voor doel over de bal te trap pen, Swaerts de bal te pakken en geeft na. goed opbrengen de bal door naar van Wieringen. die zwaar gehinderd dc bal precies tegen de lat schiet. Zoals steeds komt het doelpunt ook nu weer aan de andere kant. Na 10 minuten spelen brengt rechtsbuiten Oostwal de bal vliegcnssnel langs de lijn op en geeft prachtig de bal hoog voor aan Blits, die met een strakke kopbal Brouwer geen kans geeft. 1-0 TOG blijft nu in de aanval en Maasen c.s. moeten alle zeilen bijzet ten om erger te voorkomen. Een vrije trap vlak buiten het strafschopgebied levert niets op en Blits schiet in de ze periode vlak over de lat. Dan doet van Wieringen het beter en schiet hard in onder de lat, doch weer redt Terpstra. Alcmaria weet het spel nu iets meer te verplaatsen en na een half uur spelen komt de gelijkmaker Godvliet zet zeer scherp voor. kee per Terpstra duikt finaal over de bal heen en de Buyzer is er dan als de kippen bij en rolt met bal en al het doel in. 1-1. Lang duurt de vreugde echter niet, want direct hierna is het de beurt weer aan de Amsterdammers om te juichen Linksbuiten Standaar schiet vanaf de cornervlag voor en midvoor Blits, die geen verdediger bjj zich vindt, kan rustig stoppen, waarna hij de bal met een omhaal in het net laat belanden. 1-2. Almaria geeft zich echter niet ge wonnen en zet een hevig offensief in. Het zit onze stadgenoten echter niet mee. Zo schiet Schmidt keihard te gen do paal en geen minuut later denkt ieder de bal in het net te zien verdwijnen, als de keeper voor de tweede maal over de bal heenduikt, doch weer redt de paal. Rust Na de rust vrijwel een zelfde spel- beeld als voor de rust, doch in de stand werd geen verandering meer gebracht. Vlak nadat het spel weer begonnen is, moet Brouwer handelend .optreden. Een laag schot van Karsse- meyer werkt hij tot corner en even la ter probeert midvoor Blits het ook eens. maar weer stompt Brouwer de bal langs de paal. Aan de andere kant doen van Wieringen c.s. hun uiterste best om de gelijkmaker te scoren. Van Wieringen probeert het met een hard ver schot, maar vindt Terpstra op zijn plaats en Godvliet kan la ter ook het net niet vinden, als hij zwaar gehinderd inschiet. TOG heeft hierna geen gevaarlijke aanvallen meer gedaan. Steeds weer liepen zij in de listig opgezette buitenspelval van de Alkmaarders, doch ook onze stadgenoten waren maar zelden ge vaarlijk. Zij strandden steeds op het goede backstel van TOG. In deze pe riode schiet Badenhuyzen van ver nog schitterend hoog in. doch scheidsrech ter Boeree keurt het doelpunt af om dat Terpstra zwaar werd gehinderd door twee Alkmaarders. Wat Alcmaria hierna ook probeerde, zij konden niet verder komen dan de backs van TOG en als het eindsignaal klinkt heeft Alcmaria zijn tweede nederlaag van dit jaar te pakken, zodat zij zich ge ducht moeten inspannen, willen zij het bestuur ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan der vereniging een ca deau in de vorm van een goede plaats op de ranglijst aanbieden. A'kmaarse Boys-Hilveisum 2-4 Wedstrijd van gemiste kansen Het klopte niet in de aanvalslinic van dc Boys. Wel waren de aanvallen talrijk vooral voor de rust doch meest al waren ze zo eenvoudig van opzet, dat de uitstekende verdediging van H. niet voor onoplosbare puzzles werd gesteld. Daarbij kwam nog dat enkele gevaarlijke schoten van Admiraal, de beste man in de voorhoede, op verras sende wijze door de doelman werden gestopt. Te veel kansen werden door de voorhoede gemist, terwijl het gebrek aan goede verbindingsspelers, die bij het stopperspilsysteem nu eenmaal on ontbeerlijk zijn, zich duidelijk liet voelen. De aanval van Hilversum daarentegen was veel gevaarlijker en zeker na de rust. Het spel werd goed over dc vleugels verdeeld, zodat na de rust de Boys achterhoede volko men uit-elkaar werd gespeeld, zodat van het „stopperen" van de overigens goed spelende Appel niet veel meer terecht kwam. In de Boys-defensie vielen Pennicks en vooral de Ley op, die na zijn wed strijden van het vorig seizoen van een „come back" mag spreken. De wedstrijd Er werd, vooral voor de rust, in 'n hoog tempo gespeeld en reeds na 5 minuten moest Kramer de bal voor de eerste keer uit het net halen. Overi gens was het een minder fraai doel punt, dat uit een doelworsteling was ontstaan. Enkele minuten later zal me nig Boys-hart wel even in hoger tem po hebben getikt toen Metselaar de bal te zacht op Kramer terugspeelde. Deze wist het gevaar echter te be zweren en via Appel belandde de bal bij Floor Vermeulen, die met een prachtig ver schot de H-doelman aan het werk zette. Het uitschieten van de H-doelman was. in tegenstelling met zijn verdedigen vrij slecht, zodat Admiraal de uittrap op kon vangen en de bal goed voor de doelmond plaatste. De kopbal van Untied had een beter lot verdiend dan juist in de handen van de doelverdediger te recht te komen. Hierna zagen we Goudsblom in het veld verschijnen om Vermeulen te ver vangen, wiens arm uit de kop was geschoten. Er was ongeveer een half uur ge speeld toen we Admiraal dachten te zien doelpunten, doch zijn schot kwam tegen een vallende H-speler, waar door een zeker doelpunt werd voor komen. Een doorbraak van Hilversum werd 10 minuten voor de rust beloond door dat de linksbinnen, uit een goede voor zet van rechts met een keihard schot Kramer passeerde. Gisteren. 5 Octobcr, is bij de Nederlandse Spoorwegen een nieuwe dienstregeling ingegaan. Verschillende wijzigingen zijn in dc loop der treinen aangebracht. De nieuwe regeling op de lijn Den HelderAlkmaar v.v: laten wij ten jerieve van 8 O lezers hieronder volgen Treinrir. 2501 a 2503 2509 2517 2525 935 b 2533 a 2541 939 c 2549 2557 2569 d Alkmaar 5.18 7.16 9.15 11 35 13 26 1400 15.35 17.29 18.27 1926 21.20 0.07 H.Hugowaard 5.28 7.27 925 11.44 13.37 15.45 17.44 19.37 21.30 Schagen 5.44 7.44 9.42 12.02 13.55 14.26 1602 1801 13.51 19.55 21 47 0.31 Oudesluis S S S S S Anna Paulowna 5.58 8.01 9.54 12 19 14.09 1439 16.18 18.16 19.04 20.09 22 04 0.45 Den Helder 6.12 8.15 10.08 12.33 14.23 14.53 16.23 18.30 19.18 20 23 22.18 0.59 Trcinnr. 932 a 2516 2520 2532 2540 2548 a 2552 2560 2564 25(£ 2576 b Den Helder 6.40 7.47 9.10 12.0.) 1355 16 05 16.50 1850 1950 21.50 22.50 Anna Pauluwna 6.55 803 9.25 12.20 14 11 1620 17 05 19.05 20.07 22 05 23.05 Oudesluis S S S S Schagen 7.12 820 9.40 1234 14 23 1633 1721 19.18 20 22 22.20 23.18 H Hugowaard 7 29 836 9.56 12.50 1444 16 49 17.38 19.34 2039 22.36 ADtnwar 7.38 8 45 10.05 12.51? 14.53 16.58 17.47 19 44 20.48 22.45 23.40 Bi mis der leUcr-aanduiHingen: Na de thee Een eigenaardig incident deed zich na de hervatting voor. De spelers hadden zich opgesteld, de scheidsrechter floot voor het herbegin. Een aanval van de Boys bracht de bal voor het H- doel, er wérd ingeschoten, doch de bal werd uil de doelmond gekopt door een der achterspelers want de doel verdediger zat nog rustig aan de kant van het veld te praten! Waren het voor de rust de Boys die het leeuwenaandeel van de aanvallen hadden, thans was het Hilversum dat met snelle en gevaarlijke aanvallen de Boys-verdediging uit elkaar rukte. Succes bleef dan ook niet uit, hoe wel dit aan Appel moet worden toe gewezen die zonder in te grijpen de aanval liet passeren. Handig werd hiervan door de H-rechtervleugel ge profiteerd, zodat na twintig minuten de stand 3-0 was. Het zou te ver voe ren alle gemiste kansen van de voor hoede op te sommen. Laat ons vol- staq^met de opmerking. Het waren etgsïpien. Tien minuten voor het ein de was het de rechtsbinnen die Kra mer voor de vierde maal het nakijken gaf. Algemeen was de verwachting dat met deze stand het einde zou komen toen Indri in drie minuten met twee goede doelpunten de nederlaag nog enigszins dragelijk maakte. IEV-HSV 1-2 Het is HSV in deze wedstrijd mogen gelukken de beide punten in de wacht te slepen zij het dan in een slecht gespeelde wedstrijd. Het was een geluk dat het bij IEV ook niet boterde en doelman Dekker van HSV zijn dag wel had. De wedstrijd moet een half uur te laat aanvangen daar de scheidsrechter op zich laat wachten. Of dit de oor zaak van de slechte wedstrijd is wil len we in het midden laten, in ieder geval werkte het op de spelers wat van beide zijden dan ook wel geble ken is. Als HSV de bal aftrapt zien we het spel op en neer golven met vele slechte momenten van weerszijden. Als er enige schoten op het doel ge lost worden weet Dekker deze op keu rige wijze te stoppen en zijn doel voor de rust schoon te houden. Even voor de rust krijgt HSV een vrije schop te nemen. Deze wordt door van der Peet goed naar Mors geplaatst die de bal over de backs heenkopt. Wolfsen. de linksbuiten aarzelde een moment en schiet dan met een keihard schot in de bovenhoek 10. Na de rust dachten we een ander spelbeeld te zien. doch van voetbal was geen sprake. HSV weet de stand door Schuyt met z'n bekende dribbel pas toch nog op 20 te brengen. IEV doelpunt dan met goed gericht schot en daarmede kwam het einde van een aan weerszijden slecht ge speelde wedstrijd. Rest ons nog te vermelden dat er van weerskanten tv^ee penalty's wer den gemist! HSV-ers de volgende week komt Assendelft, gebruikt dan toch even be ter Uw hersenen, want het kan ge makkelijk WVSV-Foresters 2-6 In een goed gespeelde wedstrijd wis ten de Foresters deze eclatante over winning te behalen, waarin hun spil Postma een groot aandeel had. Direct na de toss kon men consta teren dat F. beter combineerde, ter- W. het in een te kort spel zocht. Bij één der veelvuldige aanvallen der Foresters wist Otte, door goed voorbe reidend werk van J. Rus te scoren. De ruststand was 04, welke doel punten werden gemaakt door Koomen en Rus. Direct na de thee volgde en corner op het Foresters-doel gevolgd door een prima kopbal welke de uitstekende keeper Keuris onhoudbaar passeerde. Spoedig wisten de Foresters zich weer los te werken wat het gevolg was van twee doelpunten resp. gemaakt door A. Godijn en J. Schermerts. In de laatste minuut scoorde WVSV uit een vrije schop de. laatste goal van deze wedstrijd. SSV IDe Foresters III 42 De Foresters IV—Berdos III 1—1 De Foresters A—Bergen A 1—0 De Foresters B—Bergen B 0—0 Hand bal Animo-Foresters II 7-0 ANIMO I—FORESTERS n 7-0 Nadat Animo het eerst de bal had te nemen, ontstond uit deze aanval ter stond een doelpunt. Enkele minuten daarna volgde het tweede en ook het derde doelpunt werd in het eerste kwartier door de tegenpartij gemaakt. Na deze reeks van aanvallen herstel de de Foresters II zich enigszins en wisten enige tegenaanvallen te iweste- ren, doch zonder resultaat. Tot de rust bleef de stand 3-0 voor Animo I. Dadelijk na de rust waren er enke le wisselende aanvallen, doordat de Foresters meer op dreef kwamen en ook de verdediging wakker werd. Tot- -dat Animo I weer zeer energiek op trad en er in de tweede helft van de wedstrijd door deze partij nog 4 doel punten werden gemaakt. HEILOO Maandag (hedenavond) Bond voor Staatspensionering 8 uur „De Rustende Jager", Gezelschap An- dré Carell. Woensdag en Donderdag 8 uur „De Rustende Jager", „Cinema Hollandia" „Hoe groen was mijn dal". Vrijdag Fed. Verg. NW 10 uur „De Rustende Jager" 3 uur receptie ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de VW Hei- loo. 8 uur Feestavond voor leden en ge nodigden Gezelschap André Carell. Zaterdag 8 uur „De Rustende Jager" 2e opvoering van „Suikerfreule" door de ATV „Falkland" Instituut GERDA v. BEEREN Minervalaan 81. A'dam-Z. Tel. 21580 Inr. v. Ontharing - Hoogtezon Wetenschappel. Huidverz. a Alleen op werkdagen' b. Alleen 's Zaterdags; c. Ttagelc'ks. behalve 's Zaterdags; d. Alleen in de nachten van 1 op /an.f van 29 op 30 Maart en van 6 op 7 Mei a.s. te ALKMAAR op Woensdag 15 October a.s., v.m. 10 uur, in het Gebouw van de Velo Was machine Mij. aan het Luttik- Oudorp 62, van diverse Nader breder te vermelden. Nette goederen kunnen wor den ingebracht, desgewenst afgehaald. Opgave aan: D. HAAS BROEK, Deurwaarder, Alk maar. Tel. 2778. EEN JONGENSFIETS te koop, merk Gazelle, z.g.a.n., met lamp, prijs 130.—, bij J. W. SCHOLTEN, Molen straat 1, Bergen. U wandel! ioch ook mee op 11-12 Oct. a.s.? over afstanden van 2030 K.M. Een schitterend par cours met als beloning j|en prachtige medaille. Iedereen kan hieraan deelnemen. Insch. en inl. bij G. DILLIG, Fnidsen 50, Alkmaar. te ALKMAAR op Maandag 13 October a.s. v.m. 10 uur in het Veiling gebouw „De Waag", Zijdam no. 6 van nette Nader breder te vermelden. Inbreng nette goederen da gelijks. In Alkmaar desge wenst afgehaald. Inl. en opgave bij J. v. Dijk, Veilinggebouw Zijdam no. 6, Telef. 2484 of bij KOUDEN - BURG AMOUREUS, deur waarders, Alkmaar, Geester- weg 16, Tel. 3994. WEGGELOPEN: rood poesje, /2 jaar oud, tegen beloning terug te bezorgen bij W. J. VAN RUTTEN, K. van 't Veerstr. 27, Alkmaar. f 65.tot f 100.per week kunt U, als U van verkopen houdt, zeker verdienen in het interessante, nu wette lijk beschermde bouwkasvak Vraagt inlichtingen over de aantrekkelijke voorwaarden, waarop U een vrijwillig agentschap op provisiebasis of beroepsagentschap op sa laris en provisie kunt waar nemen via Postbus 146 te Utrecht. Sluiting distributieloketten In verband met de viering van Alkmaars Ontzet, zul len op 8 October a.s. alle kantoren en uitreiklokalen te Alkmaar en in de aangesloten gemeenten gesloten zijn. Detaillisten te Alkmaar (3000 nummers) dienen de door hen ingenomen consumentenbonnen in plaats van Woens dag, op Donderdag 9 October in te leveren: detaillisten te BERGEN in plaats van Woensdag op Vrijdag 10 Oct. a.s. Alkmaarse Bridgeclub„Nieuw Leven" Aanvang der Wintercompetitie, ook voor beginners in café Haring, Oudegracht 130, aanvang 's avonds 8 uur. Aanmelden voor of op genoemde datum bij de secr S. v. Ginkel, Baansingel 35 b, of bovenstaand adres. De leden van de Alkmaarsche Vereniging voor de Geld- en Eliectenhandel berichten, dat hunne kantoren op Woensdag 8 Oc'ober de gehele dag genoten zijn door winnaars kampioenswedstrijden «tevens prijs uitreiking) op Maandagavond 6 Oct. 1947 te 7.30 uur. in ..Het Wapen van Heemskerk". Deelname kosteloos Belangstellenden welkom Tevens aangifte nieuwe leden, die nog met de winter competitie kunnen medespelen, eventueel ook opgave aan de secretaris: Eilandswal 10, Alkmaar ,,'T GULPEN VLIES" IE ALKMAAR Een serie AB0NNEMEMTS-C0NCERTEN ZES concerten, te geven op: Maandag 13 October, Vrijdag 7 November, Maandag 22 December 1947, Vrijdag 16 Januari, Vrijdag 13 Februari en Vrijdag 12 Maart J94S. Dirigenten: MARINUS ADAM en KEES HARTVELT Solisten: Gijs Beths en Herman Krebbers, viooi: Iskar Aribo, Pierre Palla en Theo v. d. Pas, piano. Jaap Stotjjn, hobo. Abonnement op deze concerten: 4 10.80 be.asting mb. De concerten zullen te 20.00 uur aanvangen. Voorverokop en plaats bespreken bij de Muziek handel Klooster Kiebert. Mient 22 te Alkmaar, telefoon 2853

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 4