De dag v. Alkmaar's Victorie Historische optocht het hoogtepunt Een daverend vuurwerk tot besluit De feestdag van de 8ste Réveille Alkmaar Het gevecht der Spoorwegen De 8e-Oct»fcer-feesten zijn en dit begint zo langzamerhand traditie te worden, weer op 7 October begonnen. Om 7 uur Dinsdagavond, stroomden op het Waarplein honderden kinderen bijeen, Jongens en meisjes in school* en in verenigingsverband. Allen waren met fakkels of lampions ..gewapend" en het geheel maakte een sprookjesachtige in druk, vooral met de verlichte en versierde Mient op de achtergrond. Vier muziekcorpsen zorgden voor de muzikale illustratie van de tocht en nn wtj het toch over de muziek hebben: een woord van hulde aan de mannen van Sint Caecilia, Postharmonie, Soli Deo Gloria en Excel sior, die tot Woensdagavond laat In touw zUn geweest, is zeker volko men verdiend. Optocht en Serenade Dc fakkel- en lampionoptocht mag dus zeker geslaagd genoemd worden, (al was de organisatie op het Waag plein wat magertjes), en de ruim dui zend kinderen hebben hierdoor een groot deel bijgedragen aan de geslaag de 8-October-viering. Nadat bij de brandweerkazerne de •toet was ontbonden, trokken de vier muziekcorpsen naar het Waagplein. waar zij gezamenlijk onder leiding van de heer G. Anderson twee pittige mar- »en ten gehore brachten. Maar dat was nog niet het einde Van de feestviering. De Alkmaarders gingen de verlichting bedijken en de kermis bezoeken en tot zeer laat in de avond bleef de stemming erin. al Was het dan officieel nog steeds geen 8 October. De herdenking bij het Victoriebeeld Woensdag 8 October. 12 uur. V«r- ■chillcnde heren en ook dames, vol maakt in pontificaal, spoedden zich naai- het Victoriepark. een plek van Alkmaar waar de meesten van hen waarschijnlijk slechts eens per jaar komen. Hier zal de officiële herden king van het ontzet van 1573 plaats Vinden en de voorzitter van de 8-Oc- tober-vereniging, mr. C. J. de Lan ge zal traditiegetrouw de herdenkings rede uitspreken, waarvan wij elders in dit nummer een uitgebreider ver slag opnemen. De historische optocht Enorm*, belangstelling was er des middags voor de grote historische op tocht die om half drie van het Doe- lenveld zijn ware zegetocht door de •tad begon. En wij mogen zeggen, de- se optocht kan in alle opzichten ge slaagd worden genoemd. Vooral het plan om de leden van de muziekcorp sen in Oud-Hollandse en zeer fleurige costuums te steken mag een originele vondst worden genoemd. De histori sche stoet beeldde de werkzaamheden uit van alle gilden, die de goede stad Alkmaar in de jaren 15001600 bin nen de veste heeft gehad en het re sultaat van deze keuze van onderwerp was dan ook dat vele een zeer fraaie praalwagens te bewonderen waren. Geen wonder, dat allerwege deze op tocht als het hoogtepunt van een ge slaagde dag werd geschetst. Carrillonbespeling Een woord van dank tot allemaal die onopgemerkt is, maar desniette min door zijn muzikale arbeid heel veel klaterende klanken over de feest vierende burgers heeft gestort. Het is de beiaardier van de Waagtoren. de man die de gehele dag onvermoeid in touw geweest is, de heer B. J. van der Veen! Vuurwerk als sluitstuk En wat te zeggen van het slct van een welgeslaagde dag: het grote vuur werk op de Noorderkada? Ook hier was de Postharmonie weer present en tussen de „ach's" en „oh's" en tussen de donderbussen, de pyro- technische draaifronten, de niagara wa terval en het Bengaalse vuur door, speelde het corps van de post met zo veel vuur. dat het vuurwerk hier in goed gezelschap was. Ja, wat te zeggen van het vuurwerk? Er zullen er mooier en lelijker ge weest zijn, maar deze was goed. Een waardig besluit van een goed gevier de 8-Octoberdag waar, bij uitzonde ring geen druppel regen bij gevallen is. Hulde dus ook aan Pluvius. die zijn medewerking toonde door thuis te blijven. Het weer werkte mee om de feest dag van de 8e October te doen slagen. De morgen begon met een Réveille; er was de gehele dag veel muziek en carilUmspel; de jeugd vermaakte zich uitstekend mei spel, sport en de ker mis. De straten van onze stad wemel den van de mensen, getooid met het wit en rood et» oranje. Boven hun hoofden zweefden de kleurige lucht ballonnetjes en het getoeter van de pa pieren fluitjes was niet van de lurht Alkmaar heeft feest gevierd, zoals het •Heen op de 8e October kan doen. Réveille en koraalmuziek Er waren des ochtends om 8 uur al vrij wat toeschouwers bij de zang der kinderen op de Stenen Brug. Elders in dit blad treft u een uitvoeriger re laas aan over deze ochtendlijke wek roep. Om 9 uur bracht de £hr. Muziek- ver. ..Soli Deo Gloria" op het bordes van het stadhuis koraalmuziek ten ge hore. Onder leiding van haar dirigent de heer J. Schoen werden enige va derlandse cn geestelijke liederen, w.o. van Alkmaar en de Victorie. Wilt he den nu treden en het Wilhelmus uit gevoerd De belangstelling voor deze koraalmuziek was niet overweldigend groot, wellicht Sn verband met dc be- hendigheidswedstrijekn voor jongens, die op de Laat gehouden werden. De Alkmaarse jeugd streed enthou siast om de prijzen; slechts weinig kruiwagens „strandden" voor de eind streep. Dc einduitslagen brachten een overwinning voor de Wilhelminaschool J- Westerink en K. Schot sleepten de le prijs voor hun school in de wacht. De 2e prijs was voor de Bosboom Tous^.unischool: J. Visser en P. Sten- Be berg 3e prijs: Tcsselschade school (H. van Wijk en M. Stoel). 4e prijs: J. Borst en C. Leeuwenkamp (Linden school. 5e prijs Bosboom Toussaint- •chool (J. Hollander en W. Beltman) en 6e prys D. Grien en R. de Beer van de Lindenschool. Het was een grap pig gezicht de jongens met hun last •ver de smalle plank te zien manoeu vreren. Het aan dit nummer mede werkende muziekcorps was „Sint Ce- cilia". Mutsenoptocht De mutsenoptocht voor kinderen vond veel bijval bij Alkmaars jonge generatie. Een bonte schaar van met wonderlijke hoofddeksels voorziene kinders trok, voorafgegaan door lus tig blazende Excelsior-mannen, de straten door. Er waren prachtige met bloemen versierde mutsen bij. Holland se molens en Alkmaarse burchten, my thologische steken en feeën-mutsen en overal langs de weg juichten en thousiaste tantes en moeders hun tel gen toe. Gymnastiekdemonstraties Om 10 uur waren intussen onder grote belangstelling de gymnastiekde monstraties op het Waagplein begon nen. De Halter. Turnlust en Jong Hol land brachten een keur van veelal on berispelijk uitgevoerde ring- hoogrek-, paard-, evenwichts-, rhytmische- er vrije oefeningen. Niet alleen de beide oudere gym nastiekverenigingen. maar ook het betrekkelijk kort geleden opgerichte „Jong Holland" was goed in vorm. Vooral de acrobatiek van de heren en de evenwichtsoefeningen van de Halter-dames dwongen respect af. Herdenkingsrede Om twaalf uur sprak mr. C. J. de Lange, voorzitter van de 8-October- vereniging ..Alkmaar Ontzet" onder grote belangstelling de herdenkingsre de in het Victoriepark uit Jammer genoeg hebben veel toehoorders het eerste gedeelte van de toespraak niet kunnen verstaan. Spr. wees in de eerste plaats op de objectiviteit, die geschiedschrijvers te allen tijde dienen te betrachten. Er zijn verschillende feiten en gebeurte nissen. die tot de grondlegging der Nederlandse Staat leidden. In het bock werk „Oranje en de Vestiging van de Nederlandse Staat" geeft dr. *T. W. Borkelbach-v.d. Sprenkel een reële voorstelling van de gang van zaken. De 80-jarige oorlog was een worstel strijd tegen Spanje, oorspronkelijk een opstand tegen den wettige vorst Phl- Een lichte, herfstige morgennevel boven de stad. In de straten is het nog klammig, maar er is al die tin teling in het licht die een goede dag belooft Er zijn niet veel mensen méér in de straten dan anders op dit uur; de huizen maken nog de slaperige in druk, die de sfeer van een Zondag morgen kenmerkt en alleen de vlag gen, die wat sullig neerhangen en de hoog in de Langestraat aangebrachte versieringen getuigen er van dat het feest is het feest van het ontzet. „Van Alkmaar begint de Victorie" nu honderden jaren geleden toonden de Alkmaarders zich zó koppig in het verzet, zo vastberaden jegens de dwin geland. dat deze met al zijn grof ge weld machteloos stond en smadelijk de aftocht blazen moest. Toen. eeuwen terug, lachten de Spanjolen wat om de vastberadenheid van dat kleine stadje zij zouden het naar believen wel vermorzelen. Het lachen verging hen. Alkmaar is vrijheidslievend, nu als toen. Het is wars van gekonkel en gedraai, van slapheid en verraad, van dwingelandij en heerszucht. Het res pecteert zich zelf. het is trots, koppig, het houdt niet van dat trage bukken. Het verleden gaf het 't adellijk recht een ieder vrij in de ogen te zien. Het is goed. dat deze morgen te bedenken. „Is het hierom, is het daarom. Hol land dat ik van je hou?" zingen de stemmen van de kinderen, die op de Stenen Brug staan, omringd door een groepje matineuzen. Meest trotse moe ders en vaders zo te zien. De dirigent Nic. Akkerman, rijst hoog boven al len uit, zijn romp, zijn armen, de mond en de ogen zijn een en al actie de heer Cornelis Jonker db even ter zijde het groepje op het plaveisel staat kijkt naar zijn jongere collega op en geraakt zo in vuur, dat zijn rechter hand automatisch mee begint te diri geren. De macht van de goede ge woonte of de macht van de vervoe ring? De heren van de 8-October-vereni- ging staan met een deftig pak en een plechtig gezicht rond hun vaandel ge schaard. in een soort vastbesloten af wachtende houding. Soli Deo Gloria, doet ernstig haar plicht; aan de zang der kinderen de beste steun der instru menten te geven. Even na achten komt een tweede muziekcorps, „St. Caecilia" met slaande trom langs de Waag en over de Bath-brug gemarcheerd; het gaat het gezelschap vermeerderen. De 8-Octoberfeesten. de feesten van de vrijheid, zijn ingezet. Het réveille werd geblazen en gezongen. De kin derstemmen, de trommels en de hoorns hebben de stad gewekt Gewekt tot een feestvreugde, waarvan een typisch Westfriese, plechtige ernst haar stem pel niet zal aflaten. Een ernst, die ver groeid is met de trots en de fierheid van Alkmaar. lips II. Er ontstond een revolutionaire regering die wettigheid bestreed. O- ranje en de geuzen waren rebellen; we moeten hen niet idealiseren. Ook Alk maar stond in 1572 aan de zijde der opstandige steden in tegenstelling met Amsterdam en Rotterdam. Alva wilde de opstandelingen successievelijk on derwerpen. Wanneer Haarlem na een beleg van 31 weken valt rukken de Spanjaarden in Noordelijke richting op. Na eenmaal teruggetrokken te zijn liggen op 31 Augustus de Span jaarden voor de 2e maal voor de stad Dit maal faalt Alva en na 7 weken belegering begint van Alkmaar de vic torie. Zo blijven Zeeland en Holland gespaard en kunnen de grondvesten voor de Nederlandse staat gelegd wor den. „Van Alkmaar de victorie" bete kent niet. dat er in Alkmaar meer blijken van dappei-heid werden gege ven. Wanneer Alkmaar echter geval len was. zou de geschiedenis van de Nederlanden een geheel ander verloop gehad hebben. Onze dank gaat ook uit naar latere vrijheidsstrijders. De stich ting '40'45 wijst ons de weg naar daadwerkelijke dankbaarheid jegens hen, die in de laatste oorlog hun le ven offerden voor de vrijheid van ons land. Ook in vredestijd heeft iedere staatsburger de plicht om de onafhan kelijkheid van zijn land te helpen be waren. Een ieder oefene in volle ver antwoording de hem verleende staat kundige rechten uit. Na de aanhechting van de van rood en wit lint voorziene krans aan het Victoriebeeld zong het mannenkoor „Orphcus" o.l.v. de heer K. Böhne een drietal nummers n.1. ,,'t Geuzenvendel op de thuismars" van Fred. J. Roes- ke. „Bede voor het Vaderland" uit Valerius en 't Wilhelmus. Tenslotte zongen alle aanwezigen staande Alk maars Victorielied. Nieuwe voorzitter C.A.M. Het bestuur van de Commissie Alk maarse Muziekverenigingen hèeft een wijziging ondergaan. In verband met het overlijden van de voorzitter van de Postharmonie, de heer W. van Hou ten. is thans een nieuwe voorzitter be noemd, de heer A. J. Kamp, van „Excelsior". De overige leden van het bestuur zijn; F. M. Wetsteyn (Soli Deo Gloria), Houthavenstr. 25, secr.; J. Groot (St. Caecilia), VerL Landstr. 43, Penningmeester; G. Fisscher (voorz. Postharmonie), K. v. 't Veer- straat 112, commissaris De Troubadours Internationale Kunstavond 't Gulden Vliea Maandagavond werd onder auspi ciën van de Nederl. Reisvereniging, van de Volksuniversiteit en van het I.v.A.O. een groot internationale Kunstavond gehouden Hier traden op het gezelschap „De Troubadours" met een programma van zang. dans en muziek. Er waren pianosoli, uitgevoerd door Wim Schmidt, die de ziek geworden pianist Zeno Marcetla voortreffelijk verviffg en zich tevens een volgzaam begeleider toonde. Hol landse liederen werden gezongen door Bart Ravesteyn en het danspaar M. Pereboom- Voller en Peter Leoneff voerde dansen uit, die afkomstig zijn Uit Holland. Frankrijk, Rusland en Bulgarije. Vooral de geestige Franse fcolka op muziek van Jacques Offen- bach vond veel bijval. De voordrachtkunstenaresse Yvette Corday had met haar Franse liederen een zeer belangrijk aandeel in deze avond. Hier stond de geboren actrice Op de planken, een kunstenares die haar publiek ten volle wist te boeien. Veel lof komt ook toe. aan de bas zanger, tevens artistiek leider van t gezelschap, Constantin Tarrasso, die de Russische liederen van Moussorg- sky, Tchaikowsky en Rimsky Korsa- koff (de prachtige aria van Sobakin lilt de opera „De verloofde van de Czaar) bracht met een prachtige stem en een feilloze techniek. De drie organiserende verenigin gen hebben met deze avond een goe de keus gedaan. Kippengekakel verraadt de dief De 20-jarige oud-NSKK-er Kees B. Westwoud hoorde Dinsdagmorgen loor mr. Holstein, officier van Justitie iij de Meervoudige Kamer, zes mnd. gevangenisstraf met aftrek van voor arrest tegen zich eisen wegens meer dere malen gepleegde diefstal. In Fe bruari 1947 drukte hij als employé van de fa. Stam Stoomt door hem geinde kwitantie-gelden tot een bedrag van ruim f 50 achterover; de vorige maand sloeg hij zijn slag bij S. te Blokker door een houten groentekrat te stelen en in dezelfde maand ontving de vee houder S. te Blokker eveneens onge wenst bezoek van deze door het Bij zonder Gerechtshof voorwaardelijk buiten vervolging gestelde jongeman. Bij afwezigheid van H. verschafte ver dachte zich toegang tot het kippenhok en stopte drie hennen in een krat. Toen hij er met de buit van door wilde gaan, zetten de kippen het luidkeels op een kakelen, en de dief zag zich genoodzaakt de beesten los te laten en het op een lopen te zet ten. Een voorlichtingsrapport advi seerde de jongeman het bezoeken van café's en danszalen te verbieden. Uit spraak over 14 dagen. SCHOOL DER DAPPEREN Wij herinneren de lezers eraan, dat heden. Donderdagavond, in 't Gulden Vlies de eerste abb. voorstelling van serie A gegeven wordt. Het Amsterdams Toneelgezelschap zal het toneelstuk „School der Dappe ren" opvoeren. De hoofdrol wordt ver tolkt door Albert van Dalsum. PLOTSELING OVERLEDEN Maandagavond om ongeveer 5 uur werd de 48 jarige F. E. R. uit Ber gen, die alhier v/erlczaam is op het bureau van Landbouwherstel, op de Geestersingel door een hartverlam ming getroffen. Dr. Looyenga kon slechts de dood constateren. Het stof felijk overschot werd per auto van de GGD naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. VERKEERSPOLITIE IS ACTIEF Gedurende het afgelopen weekend maakte de politie velschillende pro cessen-verbaal op wegens verkeers overtredingen. Vooral de remmen van de auto's en motoren werden gecon troleerd en het bleek menigmaal, dat er hier iets haperde. Ook de wielrij ders kregen een beurt, velen zagen zich bekeurd wegens het rijden zonder licht of het onbeheerd laten staan van hun rijwiel. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER Jan R.: diefstallen: 2 mnd. met aftr. Jan D.: diefstal van vee uit de wei; 8 mn<j. onv. met aftrek 4 mnd vw. 2 jaar toezicht Leger des Heils. Willem J.; Zedenmisdrijf. Gev. 5 mnd gev., 4 mnd. vw. met aftrek. IJsbrand P.: aangehouden voor nader onderzoek rechter-commissaris. Klaas O. Robert T. T. T.: Hoorn, vrij spraak. H. J. C. M., Alkmaar. Vonnis kanton rechter vernietigd, f 300 boete of 30 dagen. Verb. Verkl. van de in beslag genomen practijkstoel. Zware straffen voor zwarie handelaars De directeur en de procuratiehouder van een Alkmaarse firma in bakkerij grondstoffen stonden Dinsdag voor de Haarlemse economische rechter te recht, omdat zij zwarte handel hadden gedreven en daarmee in anderhalf jaar elk ongeveer f 28.000 per persoon hadden verdiend. Zij werden ieder veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en twaalf duizend gulden boete. Twee Zaanse bakkers die met hen hadden gehandeld kregen ieder vier maanden voorwaardeijk en vijf dui zend gulden boete. omgeving BERGEN Vrijdagavond gaat in de Rustende Jager draaien de bekende Franse verzetsfilm „La bataille du rai", die kan worden beschouwd als één van de beste in dit genre. Het Franse volk, dat men wel eens verwijt, niet te kunnen organiseren, had in de Maquïs wel de beste orga nisatie ter wereld. We herinneren ons allen de verhalen, die ons tijdens de oorlog kwamen overgewaaid over de prachtige staaltjes van moed. van sa botage en hardnekkig verzet, die de Maquis ten toon spreidden tegenover de bezetter. De spoonveg-maquis hebben met hun beschikbare materiaal 3 spoor wegwagons, locomotieven, rails en nog eens rails, een film gemaakt over het taaie verzet en de fanatieke ener verende strijd tegen de Duitsers. De spelers waren de verzetslieden zelf; de mannen die daadwerkelijk gevochten hebben, waardoor wij ver zekerd zijn van de juistheid van het verloop, zoals dit in de film is weer gegeven. De gehele film ademt strijd. de prikkelende strijd met dat wonderlij ke sportieve element, waarin de krach ten van twee verbeten tegenstanders worden gemeten. Men wordt vanzelf opgenomen in de spanning, de nerveuze gejaagdheid, waarvan heel de film is doortrokken. De invasie staat voor de deur. De vijand doet pogingen, zoveel mogelijk troepen te zenden naar de bedreigde punten in Normandië. De convooien met zwaar materiaal moeten doorko men. De vlugste verbindingen lopen langs de rails. Maar de verzetsmannen zijn op hun post. Elke poging wordt gesaboteerd. Zij weten zich één en vol vertrouwen. Hun intenties zijn verwerkt in wel overwogen plannen en zij slagen. „Het gevecht der Spoorwegen" is een magnifieke film. niet alleen door het verhaal en om de sympathie, die deze strijders hebben, maar ook omdat deze film, in alles wat van een film gevergd wordt, voldoet. Huishoudelijke vergadering van de Arbeid Partij jonge vriend, de dichter Eugenie Marchbanks. (Fons Rademakers) eea nerveus en verlegen jongmens me« van de reis. Voor deze jongeman heeft Candida een moederlijke liefde opge vat Van de kant der jo igeling is dit echter anders. Zijn liefde voor Candi da is dichterlijk en vol toewijding. De scènes die hierdoor ontstaan, het zou te ver voeren hierover uit te wijden maken het tot een prachtig kijk- en hoorspel. De Vader van Candida. Bur- ges, (Cor Hermus), een bonvivant, Proserpine, (Ellende Thouars) de se cretaresse van domine Morell en A- lexander Mill (Jef de Groot) maken het tot een mooi geheel en zorgen zo nu en dan voor de geestige noot. wel ke het tot een echt- spel van Shaw maken. Het hoogtepunt werd bereikt in het 3e bedrijf, waar Candida moet kiezen tussen de twee mannen, die haar lief hebben. Zij kiest de zwakste. Hij toch kan haar niets anders bieden dan een aanzien en een goede positie, maar intuitief voelt Candida dat hij nooit de kracht zal vinden, zich te handha ven als succesvolle prediker van op offerende mensenliefde. De dichter van jongs af gewend alleen te zijn, heeft toch zijn boeken, de natuur en idealisme. Beide mannen scheiden al> vrienden. Het is een spel van toege wijde huwelijkstrouw en grote liefde welke een aureool weeft om het hoofd der vrouw. Allen hebben sterk spel gegeven t publiek dankte met een langdui 8 plaus. x WEDSTRIJD PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG West Graftdijk IDe Foresters I 2 uur Foresters ICSV II 1.30 uur Koedijk 1De Foresters IV 2.3n uur De Foresters ASchoorl A 3 uur De Foresters BAlk. Victrix D 10 uur Bovendien doen de „De Foresters" mee aan de welpencompetitie weke op Zaterdagmiddag plaats vinden. Ook spelen Zondag de beide handbal ploegen cn wel beide thuis. De Foresters IGita II (Haarlem) 11.15 uur; De Foresters IIBato II (Haarlem) 12.10 uur. BERGEN Maandagavond hield de atd. Bergen van de Partij van de Ar beid een huishoudelijke vergadering. Na de goedkeuring der notulen werd het winterprogramma vastgesteld. O.m. zal op 21 October a.s. Mr. v. d Goes v. Naters op een openbare ver gadering met vrij debat spreken in de Rustende Jager te Bergen met als on derwerp „Het Socialisme nu". Er werd een kascontrole Commissie gekozen, bestaande uit de leden Vis, Hoogvorst en Dijs. Voor een commissie voor huis bezoek werden benoemd de heer Struik en Mevr. Buker-Westerman. Hierna bracht de heer Baken een zeer uitgebreid en interessant verslag uit van het vorige week in Amstrdam g- houden Economisch Congres, met als sprekers Ir. H. Vos over „het Plan- Marshall" en Dhr. G. H. Nederhorst met als onderwerp „de economische toestand in Nederland". Candida voor de kunstkring Dinsdagavond gaf de Berger Kunst kring haar eerste toneelvoorstelling in de Rustende Jager. De toneelgroep „Comedia" bracht het aangrijpende to neelspel „Candida" van G. B. Shaw. met Mary Dresselhuys in de titelrol. De zelfverzekerde en succesvolle predikant Jamer Mavor Morell (Gys- bert Tersteeg) heeft zijn vrouw Can dida, onuitsprekelijk lief. Hij begrijpt niet dat hij zijn vrouw te kort doet, omdat hij door ieder op handen wordt gedragen. Zijn vrouw welke een kor te vacantie heeft genoten brengt een gezinsgebeuren BERGEN Geboren: Joan Ida, z van Joan Cor nelis Bakker en Neeltje Hartog: Cor- nelia, Catharina, Geertruida d van Jo- hann.es Marius Zoons en Geertruida Meyer. Ondertrouwd: Adrianus Wolff en Dirk je van Vegten. Gehuwd: Leonard Bent VaienXtn Rot- thier en Johanna Min. Loop der bevolking. Van 1 Aug. tot 1 Sept. 1947 geboorten 24, vestiging 68 personen, overleden 6 en vertrek 54 personen. Voordelig verschil 32 personen. Aantal inwoners op 1 Aug. 8027 op 1 September 8059 personen, waarvan 3685 mannen en 4374 vrou wen. GEVONDEN EN VERLOREN BERGEN Gevonden: K. regenkap je. Dasspeld, Eclips H. vulpen, Sier- speldje. Alpinomuts, vulpotlood (Bea trix), H.portemonnaie met inhoud. Broche (blauw), Vulpen (roöd> pop, portemonnaie inh. f 7.20, huissleutel, Gouden dameshorloge. Verloren: Handelaarszegels van eie ren. gouden h.ring met briljant, zw. portefeuille met inhoud, zilveren ring portemonnaie met inhoud, gouden ze gelring. geel wollen k.vestje, camera- wagen. led. handtas met inhoud, shawl, HEILOO Geboren: Antonius Petrus Johannes z. v J. M. Teunisse en P M Wouters, Petrus Henricus Nieolaas z v P H A Groot en C M S van Santé, Pauline Helena Hendrika Maria d v C Schra- ma en A C Broederz, Greetje d v M Reek en G van 't Veer, Johanna Ma ria d v C de Waard en E Bierste ker. Ondertrouwd: Pieter Jan Jacob Bur ger, opzichter oud 24 jaar te Heiloo en Anna Catharina Korver z b te Heiloo oud 26 jaar. Töek. adres Cura- cao. Getrouwd: Petrus Adrianus Meijer en Catharina Schouten. Sijbrandus Har- kema en Afra Clasina Zoon. Hendri- kus Antonius Ranzijn en Clasina En- gelina Berger. HENSBROEK Geboren: Lieuwe, zv P van Doornik en A Appel. Annie Grietje, dv P Schenk en T Koning. Pieter Jacob. zv P C Wit en G Anema. Ondertrouwd: P A van Alphen te Haarlem en M Sprayt. Getrouwd: Jac. Bas en - Ko disti euws BONNEN HALEN Vrijdag 10 October: de letters D en F zijn aan de beurt! Schoenenbonnen (laatste cijfer 1 van de stamkaart, inlegvelbon 612; kinde ren geboren in October-Novembcr van een der a."-n '32 t.m. '45 en kinde ren geboren Dec. '46 of Jatt. '47> even eens af te halen. Aan het loket Schoenen voo en jonge moeders (CM-kaart. spec. inleg vel) extra bon voor nieuwe periode

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2