I mm „De vrije bladen zullen niet worden overgegeven aan Butter en Krak'' Aden zal zich aan het vonnis moeten houden Het gewest van de P. v. d. A. bijeen De Arbeidersavondschool begonnen agenda AQUARIUM GELD OPENBARE PSYCHOMETRISCHE SEANCE GELD „SAMENWERKING" stoffeerder OPENBARE PSYCHOMETRISCHE SEANCE Korf geding (Vervolg van pag 1). Waarom deze „spookbladen", zoals yr. Scholten ze noemde, worden voortgezet, verklaarde pleiter zelf al vrU duidelijk, toen hij zeide: „De heer Poldervaart (dir. van „Sprekend Papier-, red.) is de ziel geweest van de Nwe Schager; hij richtte de stich ting op, werd zelf directeur en voerde de administratie. De verschijningsver gunning staat nog op zijn naam. De fusie heeft bij de gehele redactie en het overige personeel weinig genade gevonden men was zeer gehecht aan de nobele tradities uit de illegali teit. Het is te begrijpen dat men de kranten in leven wilde houden, maar toch verdient de daad z.i. scherpe af keuring. Gedaagde hield rekening met de mogelijkheid van een ont binden van de fusie, maar de Stich tingsbesturen zijn gefusioneerd en de onrechtmatigheid van deze handel- wijze ligt er dik bovenop". Mr. Scholten deelde aan het einde van zijn betoog mede: ,.!k heb zojuist vernomen, dat een r ntal Stich.ingsbestuurdcrs van de V je Alkmaarder en De Nieuwe Scha g het er niet mee eens zijn, dat dit kort geding werd aangegaan. De r .-i-dorheid gaat er echter wel mee P-voord". „Men tracht onder het verbod uit te komen" Het antwoord, dat mr. Dijkstra zijn togcnpleiter gaf, was zeer kernach tig ..Dezerzijds wordt ontkend", aldus de raadsman, „dat er enig besluit is ge nomen door de Stichtingsbesturen tot het instellen van dit kort geding. Wat de Nieuwe Schager betreft, daar is niet alleen geen besluit in deze zin genomen de grootst mogelijke meerderheid is er tegen". Aan mr Krabbe werd dienaangaande een aan tal verklaringen voorgelegd ..De echte eiseres is hier niet ann- w< Tig. De echte eiseres is de collabo- ratiepers van de heren Butter en Krak. Als er wel Stichtingbestuur ders zijn die hun medewerking heb ban verleend aan bet instellen van dit kort geding, dan hebben zij dit ge- doan onder pressie. Deze hele ge- r-Medenis is niet anders dan een po- g!og tot sabotage van het vorige von nis. Het Dagblad voor Noord-Holland vr«»-d verboden, de fusiekrantcn te drukken gisteren werd mün cliënt er exploit aangeboden met de eis, er een of twee of drie van op zijn re kening te nomen „Eén ding kan ik echter verzekeren: d- heer Poldervaart zal. ook al moch ten de Stichtingen hun eigen bladen wfH-n ©roderen, er niet to- mede werken dat de vrüe bladen worden overgeleverd aan de heren Butter en K-ak! De fusleblsden zal hij nooit drukken!" ,.De uitspraak vorige maal was dui del ijk": herstel van de status quo ante. de toestand zoals die voorheen was. Dat is ook dc zin van het door blijven gaan met het drukken van de vrije kranten. Als zij ophielden te verschij nen. zou daarmee de andere partij een machtsmiddel in handen krijgen om de vrije pers voorgoed de nek om te draalen. Indien sommige Stichting- bestuurders hieraan medewerken, dan is het duidelijk dat zij onder een 1uk 7.i|n doorgegaan. De fusiebladcn zullen zich aan het vonnis moeten houden. Dat von nis luidt, dat zij voorlopig niet meer mogen verschijnen. Dc Alkmaarse Courant zal weer moeten worden gedrukt. Hoe kunnen nu de vrije bladen scha de berokkenen? Dat zouden zij al leen kunnen, als de Stichtingsbestu ren het juist vinden dat de abonné's van de V.A. zich zullen abonneren op de Alkmaarse Courant! Maar ook «fit zou niet lukken, want er zijn in stanties die zullen verhinderen dat de A. Crt. op een dergelijke wijze plot seling van haar 1200 op 8000 abonné's zou springen! WIE STICHT VERWARRING? Van schade kan dus geen sprake zijn. Wordt er verwarring gesticht? Integendeel, men doet alles om dc le zers dc kwestie duidelijk te maken Verwarring sticht het Dagblad voor Alkmaar door alles te verzwijgen. Worden er onrechtmatig abonne mentsgelden geïnd? Integendeel, op de kwitanties waarmee men rond gaat staat zeer duidelijk te lezen dat de gelden zijn bestemd voor de in standhouding van een niet-gcfusio- neer d dagblad. De dagvaarding vraagt verbod van het gebruiken van de namen, „aan gezien aldus op oneerlijke wijze af breuk wordt gedaan aan het gebied van de fusie-bladen". Tien dagen te voren is er een vonnis gewezen, dat aan deze bladen enig gebied ontzegd. Thans is men zo brutaal, te klagen dat aan „het gebied" schade wordt berokkend! Concurrentie is er dus niet; oneer lijkheid evenmin, schade ook niet waar gaan we hier naar toe? En de Stichtingsbestuurders die dit kort ge ding aangingen, vergeten, dat men niet alleen bij S.P. is weggelopen zonder een behoorlijke opzeggingster mijn, maar dat er ook nog een flinke rekening te betalen was!" „VOORZITTERS ALLEEN GAVEN OPDRACHT' Mr. Scholten, replicerende, hield vol dat er wel een besluit was geno men door de Stichtingsbesturen om het kort geding aan te gaan. De voor zitters gaven hem op 11 Oct. daartoe opdracht. De echte eiseresse zou niet aanwezig zyn? Ik wil gaarne toege ven dat het Dagblad v.'N.H. dringend verzocht heeft, op te treden, maar er is een fusie. Wie die aangegaan heeft is fatsoenshalve verplicht haar te verdedigen. Het vorige kort geding ging uitslui tend om de kwestie van een drukor der wanneer Sprekend Papier ons aanbod om dan de fusie-bladen te drukken, weigert, kunnen wij ons ook niet houden -aan het verbod: „Pre sident!", aldus riep mr. Scholten uit. „onthef ons van het verbod!!" In dien zin hebben wij gisteren ook het exploit uitgebracht. Mr. Dijkstra ontkende nogmaals na drukkelijk dat dit kort geding op de juiste wijze werd aangegaan. Heeft mr. Scholten opdracht gekregen van voorzitters en secretarissen ,of al leen van de voorzitters? „Wat de Nieuwe Schager betreft, van de se cretaris niet Van de Vrije Alkmaar der weet ik het niet", (om elk mis verstand uit te sluiten: wij verna men. dat de secretaresse van het Stichtingsbestuur van De Vrije Alk maarder zelfs een schriftelijk protest heeft doen overhandigen aan mr Krabbe! Red.). Wat het moeten aanvaarden van een fusieorder voor SpT.kend Papier betreft, stelde mr. Dijkstra in 1 licht dat de drukorder voor de oud-ille gale bladen zelfs niet eenzijdig kon worden opgezegd! Men is niet gerech tigd ,om nu maar een drukorder voor de fusie-bladen te geven. Temeer daar het S.P. technisch on mogelijk zou zijn, deze te verzorgen, is dit schandelijk. Mr. Krabbe bepaalde de uitspraak op a s. Donderdag. 11.30 uur. PETROLEUMSTEL IN BRAND Vrijdagmorgen omstreeks 9 uur vloog in een perceel aan de Geester- weg door onverklaorbare oorzaak een driepits petroleumstel in brand. Het stel stond in de onmiddellijke nabij heid van gordijnen. De bewoonster greep het brandende stel en wierp het door liet open raam op het trot toir van de Geesterweg. Gelukkig had dit gevaarlijke experiment geen andelige gevolgen voor voorbijgangers Een tweetal dames dat juist pas seerde kwam met de schrik vrij. BEP SPEET BIJ COR VAN DER LUGT-MELSERT Onze stadgenote Bcp Speet heeft tt van heden een engagement aangenomen bij het toneelgezelschap van Cor van der Lugt-Melsert. EEN MOOIE OPDRACHT B en W. van Zutphen en de des betreffende instanties in Den Haag hebben na gehouden onderhandse aan besteding aan de Alkmaarse aanne mer J. Habbé Jr., het bouwrijp maken en verdere bijkomende werken ten Oosten van dc Pagemakerstraat te Zutphen opgedragen. De opdracht be loopt een bedrag van f 194.036. HANDWAGEN GEVONDEN Aan het Bureau van Politie bevidt zich een andwagenh, waarvan de ei genaar onbekend is. Inlichtingen ka mer 12. EEN DURE BORREL Vijftig en zestig cent rekenden twee Alkmaarse caféhouders voor een glas jenever, terwijl de vastgestelde prijs 40 cent is. De caféhouders gingen op de bon en een flinke partij jenever en likeuren werd bij één van hen in beslag genomen. De leverancier van de dranken, een zwarthandelaar aangehouden. Buurtvereniging DVV De leden van de buurtvereniging „Door Vrijheid Verenigd" (buurt v. d. Lijnstraat, Bisschop Bottemannestraat enz.) hebben Zaterdag een genoeglij ke avond in het Gulden Vlies beleefd. „Van dit, van dat, van alles wat" werd het grote aantal leden, dat nog steeds toeneemt, aangeboden door het cabaretgezelschap van André Carrell en hqt bestuur heeft hiermee een goe de keus gedaan. De heer Fred. Mein- ders voorz. der vereniging, opende de avond met een woord van welkom en herinnerde aan de goed geslaagde toneelavond van enige maanden gele den. Op Vrijdag 21 November geeft de tdneelgroep wederom een uitvoe ring en voorts bestaan er grootse plannen om de kinders een genoeglij ke St. Nicolaasavond aan te bieden. André Carrell verzorgde de avond met zijn staf op een wijze, die alle lof verdient. Grappige sketches - we noemen slechts de uitstekend gespeel de rechtszitting! - wisselden af met accordeonsoli van Joop te Weyden, die o.m. een potpourri bracht. De po pulaire Two Happy Days - twee meis jes en een gitaar - bezongen hun her inneringen aan het land van „de gor del van smaragd", waarvoor zij on langs een halfjaarlijks tournée maak ten en De Vrolijke Jantjes oogssten successen met „Wij zijn veliefd" en vele andere niemendalletjes. disti epws De letters Q en R zijn Dinsdag 21 October aan de beurt voor het af halen van nieuwe bonkaarten, schoe nenbonnen en eventuele extx*akaarten voor a.s .en jonge moeders. Uitreiking van 912 en 24 uur in het kantoor Ridderstraat. Goede dansavond in 't Gulden Vlies i, De Amsterdamse Ballet Combinatie is een van de weinige Hollandse Bal let-gezelschappen, die waarlijk goede dansers en danseressen in zich vere nigt. Marie Jeanne van der Veen, Ma scha ter Weeme en Bob Nijhuis zijn wel de beste en meest op de voor grond tredende krachten. Jammer was het dat Titia van Tee- seling, een danseres met begaafdhe den, door ziekte vei"hinderd was op te treden. Reeds in het eerste nummer vier dansen in oude stijl op muziek van Scarlatti, was haar uitvallen merkbaar. Overigens was het een mooi nummer, dat stijlvol gedanst werd. Groot succes oogstte Marie Je anne van der Veen met haar „Herin nering', dat gracielijk vertolkt werd. Meer danstheater waren de nummers „Pelléas et Mèlisande" en „De Pagode prinses verveelt zich", waarin Mascha ter Weeme en Max Dooyes een nog jong maar al meer en meer op de voorgrond tredend danser uitste kende proeven van hun kunnen gaven Het grote ballet „Verzet" in choreo grafie van Florrie Rodrigo bevatte veel aardige vondsten, de muziek ervoor bleef echter verre onder de maat TH. K Zusier Nap gaat haar post verlaten Er bereikt ons een bericht, dat vele stadgenoten met gemengde gevoelens zullen ontvangen: Zuster Nap, die tien lange jaren de ziel was van de lighal- len, gaat op 24 October a.s. haar pa tiënten verlaten. En ondanks dit zijn wij verplicht, haar van harte geluk te wensen: de reden is het huwelijk, dat zij voornemens is te sluiten met de heer G, F. van Boxel. Kapitalistisch en Communistisch imperialisme Zaterdagmiddag hield de gewestelij ke federatie Noord-Holland Noord van de P.v.d.A. haar najaarsvergadering in het Wapen van Heemskerk te Alk maar. Het eerste gedeelte was geheel ge wijd aan een bespreking van het win- terwerk, dat werd ingeleid door de secretaris van het gewestelijk bestuur, de heer P. S. v. d. Vaart, den Helder. Er ontspon zich hierover een uitge breide discussie en we menen te ngg- gen zeggen, dat de P. v. d. A. zchj^g- dureride het komende winterseizoen met ijver zal toeleggen op propagan da naar buiten, op studies en voor lichting in eigen kring. Het tweede gedeelte werd gevormd door een rede van de heer C. Wou denberg, algemeen secretaris van de partij. Rede C. Woudenberg. Spr. begon met er op te wijzen, hoe we in een tijd leven, waarin iedereen ontevreden scheen te zijn op de rege ring. De op 20 Juli ingezette „politio nele act%?" in Indonesië had, een crisis toestand doen ontstaan, de historie met Mr. Oud maakte op sommigen de indruk als zou de partij hevig aan 't afbrokkelen zijn en een onlangs ge houden opinie-peiling had een voor de P. v. d. A. weinig gunstig resultaat op geleverd. Dit alles heeft bij velen een defai tistische stemming doen ontstaan. Men is teleurgesteld over de toestanden, die na de oolog zijn ontstaan en deze te leurstelling wordt vergroot door de slechte resultaten van de U.N.O. en door het feit, dat dé wereld zich meer en meer splitst in twee vijandig tegen over elkaar staane kampen. Op de internationale toestand ging spr. uitvoerig in. Hoewel afkerig van het Amerikaanse kapitalistische impe rialisme - dat overigens in West Eu ropa geen kans meer heeft -, betoon de hij zich weinig bevreesd voor een eventuele omkering van Amerika door middel van 't bekende Marshall-plan. Breedvoerig weidde hij daarop uit over het communistisch imperialisme van Rusland, dat bezig is heel Europa onder haar invloed te brengen en dat voor onze W. Europese landen zou be tekenen het einde van onze vrijheid. Democratie als camouflage. Geen groep, aldus spr.. heeft zo de mond vol van democratie als de com munisten. Deze democratie is echter camouflage voor de reinste dictatuur. Ieder diende zich rekenschap te ge ven van de gevaren, welke van deze zijde dreigen. Ten slotte herinnerde spr. de aan wezigen aan de noodtoestand van ons land in 1940/'41. Ieder werd toen ech ter bezield door de gedachte, dat het toch weer anders zou worden. In de P. v, d. A. staat het er evenzo voor. Er is nog geloof en idealisme ge noeg. Deze moeten worden geacti vcerd. Spr. wekte allen op in hechte aan eengeslotenheid door te werken aan dekten uitvoer legging der socialisti sche idealen cn zich even onoverwm neiyk tc betonen als het Engeland van 1941. Op Vrijdag 17 Oct. is in de U.L.O.- school Krelagestraat de Arb. Avond school begonnen met 54 cursisten met de zeer varierende leeftijden van 15 tot 54 jaar. Het bestuur van de scho- lendienst had gemeend, deze bij uit stek culturele cursus een min of meer officieel karakter te moeten geven een had daarom de Weth. van Onderwijs uitgenodigd de opening van de cursus bij te wonen. Deze had echter bericht van verhindering gezonden. De voor zitter van de schoolcommissie de heer E. J. M. Schinke opende de cursus en sprak zijn teleurstelling uit over bo vengenoemde verhindering. Daarna gaf hy een duidelijke uiteenzetting o- ver het verschil in onderwijs, dat men in zijn jeugd ontvangt en het onder wijs aan volwassenen. Spr. legde voor al de nadruk op de kameraadschappe lijke sfeer tussen leraren en de cur sisten, welke de cursus kenmerkt. De heer Kohnert, voorzitter van het I.v.A.O., voerde vervolgens het woord en zei o.m.: „Men kan in deze we reld veel teleurstellingen ontmoeten, maar één ding kan men nooit afne men n.1. de ontwikkeling, die men ge noten heeft en die aan het „leven" inhoud geeft. Het Instituut beijvert zich voor deze ontwikkeling door le zingen enz. in het algemeen, doch de Arb. Avondschool en Kaderscholing zijn de belangrijkste onderdelen hier van. Spreker wekte op, dit bij uitstek culturele werk te steunen en er pro paganda voor te maken. In zijn openingswoord had de voor zitter van de schoolcommissie 'n com pliment gemaakt aan de heer Vroom e, in het afgelopen seizoen leraar aan de Arb. Avondschool, voor de buitenge wone wijze waarop hy les had gege ven en ook nu weer bereid is zijn buitengewone gave voor dit werk te geven. Ook de heer Braveboer, die dit jaar bereid is een klas te leiden heeft dit reeds meermalen gedaan, zodat ook bij hem dit bijzonder onderwijs in goede handen is. De heer Vroome begon na de ope ning, met op de hem eigen wyze „proefwerk" op te geven ten einde de cursisten in twee klassen te verdelen. Hierdoor kan a.s. Vrijdagavond direct met twee klassen worden begonnen. Al met al een goed begin. BIOSCOPEN: A.B.T.: George Formby in „Kampioen op sokken". (1'4 jaar). Dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur, Woens dagmiddag 3 uur. CINEMA AMERICA IN: „De Stenen bloem. Russische kleurenfilm, be kroond te Cannes (14 jaar onder ge leide). Dagelijks 8 uur, Zaterdag 7 en 9 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur, Woensdagmiddag 2.30 uur. MAANDAG: HET GULDEN VLIES: Lezing Jan P. Strijbos. 20 uur HET WAPEN V. HEEMSKERK- Hon gaarse avond. 20 uur DINSDAG: HET GULDEN VLIES: Gezelschap Jo- han Kaart. 20 uur AULA GYMNASIUM: Ex Oriëntale Lux. Lezing Josef Jansen uit Lei den. WOENSDAG: HET GULDEN VLIES: 10-jarig be staan R.K. Middenstandsbond HET WAPEN V. HEEMSKERK: Le zing der Ver. Oud-Alkmaar. 20 u. CLUBHUIS W.V. ALKM. VICTRIX: café Koelemey. Huldiging Jan Pronk. 19.30 uur BERGEN: De Rustende Jager: The lost weekend (18 jaar). HEILOO: Cinema Hollandia met als hoofdfilm „Cassablanca" WOENSDAG 2 uur „De Rustende Ja ger" Variété Prof. Mullens. WOENSDAG en Donderdag 8 uur „De Rustende Jager" Sport van Heiloo FORESTERS I—ST. BAVO I 2-1 De Foresters verliezen de toss en mogen dus aftrappen, als de scheids rechter om half drie heginnen laat. Er ontwikkelt zich spoedig een vlotte wedstrijd, waarbij om beurten de elf tallen in de aanval zijn, doch de beide verdedigingen weten ieder voor zich baas op éigen terrein te blijven. Het voorhoedespel is in deze periode be paald zwak te noemen, doch naar mate de eerste speelhelft vordert, ko men de Foresters steeds meer in de aanval. St. Bavo is dan ook bepaald gelukkig als de bal enige malen van dichtbij precies in handen van de goed zijn doel verdedigende keeper geschoten wordt. Bij een volgende aanval van St. Ba vo is de Foresters-achterhoede een moment niet doortastend genoeg, waardoor de middenvoor met een on houdbaar doelpunt zijn club de lei ding geeft (0-1). Niet ontmoedigd trap pen de Foresters weer af en trekken opnieuw ten aanval, doch tot doelpun ten komt het niet voor de rust welke dan ook met een 0-1 achterstand voor de thuisclub ingaat. Als na rust dan weer begor wordt zien wij metéén een sterk vallend Foresters-elftal en talrijk ^jj de schoten, die juist over en naast doel gingen. Dan weet St Bavo iets los te werken maar zij stuit ook nu weer op de Foresf!ers-v dinging De Foresters gaan nu tclk weer opnieuw ten aanval en als bij een goede aanval van de reehtt vleugel Schermerts de bal te pakl krijgt is hij het, die met een voor St, Bavo-keeper onhoudbaar de partijen op gelijke voet brei (1-1). Vanaf dit moment wordt SI. geheel op eigen helft teruggedronj en wordt het doel als *t ware bel©*| gerd. Steeds weer komen de ForetJ ters terug en weer gaan de schoteg juist over of naast het doel, doch bij een dan weer volgende serimnMtm voor het St. Bavo-doel is nei Schermerts die scoorde (2-1) St. Bavo probeert zich los te wel* pietr C ken uit de greep der Foresters en we» ten een paar maal door te breken. Met een sterk in de meerderheid lijnd F.-elftal fluit dan de aoheidsrechtgf het einde en hebben ae x. weer een dik verdiende overwinning behaald. besp JJevin Spaa ZEEVOGELS—H.S.V. 0-0 In een snelle wedstrijd is het HSV niet mogor gelukken beide punten in de wacu. te slepen. Zij moesten een punt in Egmond laten, wat de ver- houding ook juist weer gaf. We zagen twee zwoegende elftallen, die allebei over een prima achterhoede beschik ten. Over het algemeen was de druk van HSV wel iets zwaarder n de Z.-achterhoede wist van geen wy.ven. Vooral de rechtsbacks van Z. ver richtte uitstekend werk. Herhaalde malen zagen we dan ook mooie scho len op het doel, maar ze waren over zichtelijk, zodat de Z.-keeper weinig moeite had om deze te keren. De HSV-linksbuiten kon er niet mee wegkomen en brak menige goede aanval af. Als er nog een paar mi nuten te spelen zijn valt Z. nog een maal aan, en als we denken dat Z. met de punten gaat strijken weet Dekker op uitstekende wijze te red den. Zo kwam het einde van een iet wat forse wedstrijd. De scheidsrech ter Jiad de touwtjes goed in handen. „DE FORESTERS" WELPJEC ACHTER DE BAL Zaterdagmiddag hebben we genoten van het voetballen tussen de welpjes van „de Foresters" en „Alcmaria". De Alkmaardertjes won nen glansrijk met 10-0 en dit is niet te verwonderen als men weet dat de ze welpen reeds 1 jaar spelen en onze Heilooër peuters (er was er zelfs een bij van 6 jaar!) de tweede wedstrijd speelden. Bij „Alcmaria" waren er welke een prachtig spelletje voetbal speelden. Keurig jongens! Dank zij dat onze jonge „Foresters" zwoegden als pa ir- den, wisten zij te voorkomen dat er nog meer gedoelpunt werd. 3DE OPVOERING VAN „SUIKER- FREULE" HEILOO Zaterdagavond voerde de A«J.V. „Falkland" onder leiding van J. Rossenbacker voor de derde en le vens laatste maal het stuk „Suiker- freule" op en nog met me?r succes als de vorige uitvoeiingen. Ook nu was de zaal weer stampvol» Zonde- de anderen te kort te willen doen moeten wij constateren dat ook nu weer mevr. Speur-Jonker uit blonk. Met haar uitstekend spel be heerste zij het gehele stuk. „Falkland" heeft met dit blijspel als openings stuk, wel een bijzonder goede beurt gemaakt. illcga me" lervie .Ik Blijer |en al jste n co jwac ,de van De br ger 2) De ftaff eitl ersa 3) vrac (wc De iet ipP- nlar lij a van ■vaar Vo «hu Ife taai "sai tuli ioll MAGAZIJN PAX Witte de Withstr 72 Rotterdam Het oudste adres Patent-geneesmiddelen Hygiënische artikelen Breukbanden, enz. regen inzending van 25 Ct. postzegel ontvangt U uitvoerige prospectus N.P planco couvert Te koop gevraagd: liefst flinke maat, eventueel ook met toebehoren. Enig mankament geen bezwaar. Brieven onder no. 887 bu reau Sprekend Papier, Scha- gen Een advertentie in dit b'ad heeft altijd 0.- 5%. Zonder bor gen voor elk doel. Vrij- bl. voorw Schrijft allen Spaarcred Inst Mathen. weg 110. R'dam-W Wij verleenden in ruim een jaar plm. f 150.000 in contanten. T. SPIRITISTEN „HARMONIA' «M afd. NED. VER. ALKMAAR HEDEN MAANDAG 20 OCT. in de „Rustende Ja ger" te HEILOO. AANVANG 8 uur. Zaal opening 7.30 unr. KAARTEN 4 t 1,- aan de zaal. ijobaar zonder borg, voor alle doeleinden door ont SPAARCREDIET. SYSTEEM Vraagt nadere iulichtingen SPAARCREDIET INSTELL'NG VERSTOLKSTR. 31 LEEUW AR DEN STOFFEERDERS-LEERLING Wij kunnen op onze afd. stoffeerder!] een flinke jongen gebruiken om opgeleid te worden als Sollicitanten gelieven zich persoonlijk te melden KOFA MAGAZIJN J. SPRUYT, ALKMAAR NED. VER. v. SPIRITISTEN HARMONIA Medium: Mevr. W. A. H. Muldcr-Schalekamp op WOENSDAG 22 Oct. in de HARMONIE. Zaalope ning 7.30 uur. Aanvang 8 uur. Kaarten a f 1,- bij BOEKHANDEL FA. ZWAAN EN ZN, N.sloot 77 en zo mogelijk aan de zaal.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 4