Ikmaaideï Onder de Schijnwerper N^HOLLANDSE PERS ms 3 Het Franse kabinet is afgetreden S;eikr lenen verdeling van Palestina Felle aanval van Wysjinsky op Westerse „oorlogsophitsers" De bonnenlijst Consulair rapport uit Batavia thans ontvangen Planning In kort bestek Jeli W| de 'efc en ovq sten i| celjjn aartijj 1 Ra*, 'e oi4| nu h* 2 vefc 'ia. 3i 5>n ^lcpc^ Jaargang No 1069 i' 1 l 3 I 3 I fcM kiSSI 2 cha. 'ter# lef. ijk# omt ite« eel C d I iatc 'Q irn Donderdag 23 Ociober 1947 Wnd. hoofdred.: A. ERIKS. Westerweg 338. Telefoon 3300. Stadiredaetie en Corr adres. Voor- dam 6 A «niet te verwarren met Voor- dam 9) tel. 3967, bij geen gehoor 4544 Voorlopig voor Administratie, adver tenties en hoofdredactie, Tel.: 3300 Ramadier formeerde een nieuwe regering Het Franse kabinet heeft gisteren unaniem besloten af te treden. Alle ministers hebben hun ontslagaanvrage aan minister-president Ramadier iverbandigd, die daardoor in staat werd gesteld een nieuwe regering te fermeren. De nieuwe Franse regering bestaat uit: Ramadier: premier: fvon Delbos: minister van staat; Georges Bidault: buitenlandse zaken; jkpreux: binnenlandse zaken; Andre Marie: justitie; Ph. Teitgen: strijd machten; Schuman: financiën; Daniël Meyer: arbeid en sociale veiligheid; Ucoste: handel en industrie; Roclore: 'andbouw; Naegelen: nationale op voeding; Moch economische zaken, publieke werken en vervoer; Bechart: staatssecretaris bij de premier en zaakgelastigde voor overzee. Vervroegde bijeenkomst van parlement Het Franse parlement is twee weken eerder bijeengeroepen, n.1. op 29 Oc- tober, dan aanvankelijk in de bedoe ling lag, „met het oog op de ernst en de omvang der huidige problemen" Meer nog dan de politieke situatie vereiste de benarde economische po sitie zulks. Binnenkort nieuwe Spaanse regering? De aanwezigheid te Parijs van José Gil Robles, leider der Spaanse mo- «mchisten en dviseur van de Spaan- je kroonpretedent Don Juan, en van Prieto, leider der- Spaan ;e socialisten ballingschap die reeds in Londen hebben geconfereerd, heeft de ver wachting gewekt, dat er mogelijk ipoedig een nieuwe Spaanse regering op brede basis te Parijs gevormd zal zal worden. Robles vertrok gister avond naar Lissabon, waar men ver wacht. dat hij aan Don Juan rapport zal uitbrengen. Italië vraagt dringend contanten Italië heeft bij monde van zijn am bassadeur te Washington de Verenig de Staten dringend verzocht om een lening van honderdtwee-en-zeventig millioen dollar. Graaf Carlo Sforza brengt Maandag a.s. op uitnodiging van de Britse re gering een bezoek aan Londen. Dat is de eerste officiële ha^-ling van de Italiaanse diplomatie na de oorlog: Sfox-za zal ..openhartig sprcl.cn" over de Italiaanse eisen betreffende de vroegere koloHën. „Er zal worden gevochten. Dc 1000 Arabische cn Koerdische sjeiks, die te Hilia in Irak in confe rentie bijeen zijn, hebben besloten het verdelingsplan voor Talestina te ver werpen en de verdeling te beschou wen als een daad van agressie tegen de Arabische staten, welke mogelijk zal leiden tot bloedvergieten en het uitbreken van een „heilige oorlog". De sjeiks zullen iedere staat, die het zionisme er het verdelingsplan steunt, diplomatiek en economisch boycotten en „iedere sjeik zal daartoe zijn geschikte onderdanen gereed moeten houden voor de heilige oorlog" De rijkst en belangrijkste sjeik. Mohan Khirola .verklaarde dat Pa lestina slechts door strijd gered kan worden en dat er daarom zal wor den gevochten. Verzoeningscommissie in gesteld. De commissie voor Palestina der V.N heeft in de zogenaamde verzoe- nings-subcomrr.issie benoemd: Austra lië. Siam. IJsland. Nederland en San SaIv-dor. P"" su^-ommissie moet het voor- stol van San Salvador bestuderen, strekkende tot een verzoening tussen Arab^^n om Joden Nog twee andere subcommissies zijn benoemd; een ver- delingscommissie cn een unificatie- commissie Op 29 C ?r moeten zij met lnm wci-k klnr; Cliurchil „Labourregering niet compe'ent" ChurchiM heeft gisteren in t Britse Lagerhuis het programma der Labour- regering voor de nieuwe zittingspe riode van het parlement becritiseerd Hij zcide, dat de regering gebrek hr 1 aan leiders en niet competent was om tijdens de huidige crisis te rege ren Hij diende tezamen met vijf an dere eon.-vervatieven hi rover een amendement ir op het troonrede- pro gramma. Opschudding Het communist1 e parlementslid Gallacher veroorzaakte opschudding toen hij protesteerde tegen ..de ver kwistende uitgaven", die met het hu welijk van prinses Elizabeth en lui tenant Mountbatten zoudjn zijn ge moeid. Gallacher's commentaar werd be groet met boze uitroepen als ..ga zit ten!" Gallacher zeide niet te kunnen vergeten, dat op de dag. dat de ver loving bekend werd gemaakt, „dui zenden Griekse burgers in de gevan genis werden geworpen door de reac- iionnaire Griekse regering" Functionarissen van de Franse arn- t .ssade te Washington hebben ver klaard, dat de Franse reserves zijn gedaald tot 455.000.000 dollar plus het „veel kleinere bedrag', waarover het Franse stahilisatiefonds beschikt. EGYPTISCHE TREINEN STAAN STIL De Egyptische regering heeft het gehele spoorwegverkeer gedurende 4 dagen stilgelegd om de verbreiding van de cholera-epidemie, die nu reeds meer dan een maand woedt, te stuiten. Optimisme over internationale handel De Amerikaanse plaatsvervangende minister van Economische Zaken, Wil- liard Thorp, heeft verklaard, dat de internationale handelsbesprekingen te Genève hebben geleid tot resultaten, die „alle verwachtingen te boven -zijn gegaan" en „absoluut uniek zijn in de wereldgeschieden is". Praag protesteert bij Chili Het Tsjecho-Slowaakse ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt de Chileense regering in een officiële verklaring ervan, „kennelijk denk beeldige redenen aangevoerd te heb ben voor de verbreking der diploma tieke betrekkingen". De stap, die on fatsoenlijk geacht wordt, kan niet bij dragen tot de bevestiging van de vrede aldus de verklaring. ARRESTATIE VAN COM MUNISTEN Meer dan 200 communistische lei ders en strijders, onder wie personeel van het officiële orgaan der commu nistische partij, zij gisteren in Chili gearresteerd, nadat de regering on middellijk optreden tegen partijleiders leden van het parlement en vooraan staande vakverenigingsmensen had aangekondigd. De Eerste Kamer is gistermiddag in openbare vergadering bijeengekomen. De heer Van Heuven Goedhart (arb.) werd als nieuw lid toegelaten. Om veroordeling van oorlogspropaganda verzocht. Evati werpi beschuldigingen terug Andrcj Wysjinsky stelde gisteravond in de politieKe commissie van de V.N. de vraag, wie wel de sciiuld was voor de dreiging van de storm van een nieuwe ooriog. „Zijn net niet de hel den van Fulton (hiermede doelde hy op Churchill) en de Amerikaanse mo nopoliehouders, die de nieuwe koers in de Amerikaanse buitenlandse poli tiek aangeven; psychopatische aarts barbaren, paranoialijders en schizo- phrenen, bezeten door waanzinnige ideeën?" Hij - verklaarde, dat het plan-Mars hall bedoeld was om van Duitsland een sterk bolwerk tegen het commu nisme te maken. Harriman, de Amerikaanse minister van Handel, zo zeide Wysjinsky, „spoort de Amerikaanse regering aan om de zogenaamde Oosterse aanval lers tegem- it te treden met een mach tige luchtmacht en dringt erop aan dat er een positieve actie ondernomen wordt. Op deze wijze roept hij open lijk om oorlog". Van Churchill zeide hij, dat deze het eveneens voortdurend op een nieu we oorlog aanlegt, daarbij vertrou wend op de steun van Amerika en de .Westerse democratieën bij de vorming van een sterk front tegen de Sowjet- Unie. James Bvrnes, de vroegere mi nister van Buitenlandse Zaken der V.S., spande volgens Wysjinsky de kroon bij het belasteren van de Sow- jet-Unie. Ook Forrestal. de Ameri kaanse minister van Verdediging werd door de Russische afgevaardigde scherp gehekeld. Wysjinsky drong aan op de aan vrarding van een Sowjet-resolutie vol- Grote kindersterfte in België De Belgische minister van Volks- ',c ondheid. Verbist, hee"; gisteren te Brussel verklaard, da. de kindersterf te in België een zeer ernstige vorm heeft aangenomen. Tegenover ieder Nederlands kind, dat in het eerste levensjaar sterft, overlijden er in België twee. In Griekenland woeste gevechten Meer dan 200 zwaar gewapende guerillastrijders hebben m de straten der stad Edessa in West-Macedonië de gehele nacht een strijd gevoerd te gen artillerie en tanks, alvorens zij zich gistermorgen terugtrokken. Tij dens een hevige storm drongen zij de stad binnen e.. vielen dc centrale en militaire installaties aan. Zij zouden een ziekenhuis geplunderd en 15 gij zelaars meegevoerd hebben. In het Pindus-gebergte van Midden- Griekenland zijn 131 dorpen door de bewoners ontruimd, terwijl 17.000 boe ren naar lager gelegen oorden ver huisden met het oog op het aanstaan de offensief tegen de guerilla-strijders. gens welke de oorlogspropaganda ver oordeeld wordt. „Dit zou de vrede en veiligheid der naties versterken", Evatt kruist de degens Herbert Evatt, de Australische af gevaardigde. nam het voor Churchill op, die hij d- grootste oorlogsleider noemde. „Mr. Byrnes een oorlogsop hitser te noemen is even juist als Hit- Ier voor vredesengel uit te maken", voegde hij aan zijn verdediging toe. Even fel als Wysjinsky de Ameri kaanse pers had aangevallen, stormde Evatt op de Sowjet-pers los. Hij dien de een resolutie in die ten doel had de voorlichting op nationaal en inter nationaal gebied door de pers te ver beteren. CHINESE COMMUNISTEN ONTKETENEN OFFENSIEF Volgens een telegram der Centrale Chinese Regering zijn de Chinese communisten een zwaar offensief be gonnen tegen de Mandsjoerijse stad Kirin. De regeringstroepen te Tehn- wei, die de Noordelijke toegang tot de hoofdstad van Mandsjoerije, Tsjang- tsjoen.bewaken. zijn afgesneden, maar bieden nog krachtige tegenstand. Tsjechen zijn hoogst verbaasd Het nieuws van de verbreking der diplomatieke betrekkingen tussen Chi li en Tsjecho-Slowakije is in politieke en diplomatieke kringen te Praag in geslagen als een bom. Het ij voor de eerste maal, dat Tsjecho-Slowakije of zijn diplomatieke vertegenwoordiging beschuldigd wordt van inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van een ander land, en ook voor het eerst, dat Tsjecho-Slowakije in verband wordt gebracht met de Sowjet-Unic en een communistische partij in Chili. Arrestatie zwarthandelaren in Tsjecho-Slowakije Volgens de Rude Pravo heeft de Tsjecho-Slowaakse politie meer dan tachtig personen gearresteerd in ver band met de ontdekking van een grote internationale bende van zwarthande laren. De Hongaarse multimillionnair Istvan Sator, de leider, wordt sinds 1937 gezocht door zestien Europese landen wegens illegale handel in goud en geld. Hij was de grens gepasseerd met uitstekend nagemaakte papieren en met een lijfwacht in officiers uni formen, gezeten in luxe auto's. De leider was in het bezit van twee mil lioen Amerikaanse sigaretten en een fortuin aan vreemde valuta. ViteK Krejci een zijner paladijnen, was bij zijn arrestatie juist even te laat met uit het raam te springen. Deze sinjeur hri twintigduizend sigaretten in zijn luxueuze flat in Praag. Naar de rech terhand van de leider de „gevaarlijke en charmante Ilona, een vrouw van onbekende nationaliteit en haar broer, de koning van de Parijse Racketeers, wordt nog ijverig gezocht. voor het tijdvak van 26 Oct. t/m 8 Nov. '47. Bonkaarten KA, KB.KC 711 (serie Q) Q-01 brood: 800 gr. brood Q-01 boter 125 gr. boter Q-02 boter: 125 gr. marg. of 100 gr. vet Q-03 boter: 250 g. marg. of 200 g. vet Q-01 vlees: 100 gr. vlees Q-02 vlees: 400 gr. vlees Q-01 melk 4 1. melk Q-03 melk 6 1. melk Q-05 melk: 6 1/2 1. melk Q-01 div. 100 gr. kaas of 125 gr. kortl. kaas Q-02 div. 50 gr. cacao Q-03 res. 1600 gr. brood Q-04 res. 200 gr. kaas of 250 gr. korstl. kaas Q-06 res. 800 gr. brood Bot-kaarten KD, KE 711 (serie Q) Q-ll brood: Q-ll boter: Q-12 boter: Q-ll, Q-12 vlees: Q-13, Q-15 melk: Q-ll div. Q-12 div. Q-13 res. Q-14 res. 800 gr. brood 250 gr. boter 125 gr. marg. of 100 gr. vet 100 gr. vlees 10 1. melk gr. kaas of 125 gr. k.1. kaas 50 gr. cacao 800 gr. brood 100 gr. rozijnen (voorinlevering) Bonkaarten MA, MB, MC. MD, ME MF, MG en MH 712 (büz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (serie Q). Q-21 brood: 800 gr. brood Q-21 boter: 250 gr. boter Q-22 boter: 250 gr. marg. of 200 g. vet Q-21 melk: 5 L melk Q-21 vlees 300 g. vlees Q-22 vlees 100 gr. vlees Q-27 kaas: 200 g. kaas of 250 g. k.1. kaas Q-21 eieren: 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 24 Oct. a.s. worden ge bruikt, met uitzondering van de bon nen voor melk, waarop eerst op Maan dag 27 Oct. mag worden gekocht. De bonnen Q-14 res. voor rozijnen ten uiterlijk Zaterdag 8 Nov. bij een» detaillist worden ingeleverd. PRIJZEN STAATSLOTERIJ 502de Staatsloterij, le klasse, 2e lijst. f 20.000: 3430 f 5.000: 5598 f 1.000: 3636 9479 10861 200: 9737 18100 100: 4171 6260 8912 10826 11163 14242 15347 17188 MARGARINE I.P.V. BOTER De voor deze winter gereserveerd? botervoorraad geeft niet de mogelijk heid het aandeel boter in het totale vetrantsoen ongewijzigd te handhaven zo zegt Den Haag. Een aantal keren zal voor personen van 5 jaar en ouder 125 gram boter in het veertiendaagse rantsoen vervangen moeten worden door 125 gram margarine, zodat voor deze groep het rantsoen dan geheel uit margarine en/of vet bestaat. Deze omwisseling zal voor de eerste maal geschieden in het rantsoen, dat in de bonnenlijst van 6 November a.s. be kend wordt gemaakt. Het rantsoen boter voor kinderen van 0—5 jaar wordt niet gewijzigd. 100 GRAM VLEES EXTRA Boven het rantsoen van 500 gram. dat in de bonnenlijst van 23 October is opgenomen, wordt nog een rant soen van 100 gram beschikbaar ge steld voor personen van vijf jaar en ouder. In verband hiermede deelt het Centraal Distributiekantoar mede, dat voor het tijdvak van 24 October t.m. 8 November a.s. op bon Q-03 vlees 100 gram vlees of vleeswaren ver krijgbaar is. Komt Churchill naar Nederland (Van onze Haagse correspondent) Uit goede bron vernemen w|J. dat Winston Churchill binnenkort een be zoek zal brengen aan Nederland. Churchill zal meerdere dagen in Ne derland vertoeven en in verschillende grote plaatsen redevoeringen houden over de toekomstige Verenigde Staten van West-Europa. Nieuw Amsterdam vaart weer Nederlands vlaggeschip, de „Nieuw Amsterdam" van de Holland Amerika Lijn, is gereed om weer in de vaart te komen. Het is hersteld van zijn wonden! Op 29 dezer onderneemt de „Nieuw Amsterdam" zijn eerste reis via Sout- hampton naar New-York. Daarvoor is het reeds volgeboekt. Het zal ver volgens naar Rotterdam gaan, om na enkele dagen opnieuw de reis naar de Verenigde Staten te maken. Maar dan. dan zal het geweldige schip ter be schikking staan van de Amerikanen, om er grote pleziertochten mee te on dernemen. MOTORRENNER RUTTEN VERONGELUKT Woensdagavond is de bekende mo torrenner C. H. R. Th. Rutten, wo nende te Graetheide-Geleen, in volle vaartegen een boom gereden. Hij liep een schedelbreuk op en overleed kort daarop. Veiligheidsraad's nieuwe start in Indonesische kwestie Maandag a.s. komt het behandeling in De Veiligheidsraad hervatte gister morgen het debat over de Indonesische kwestie. Het complete consulaire rap port uit' Batavia is nu ontvangen; het is zeer uitvoerig. Mr. van Kleffens hield een lange rede, waarin hjj de Veiligheidsraad verzocht geen „infla tie in instructies" te scheppen door een derde bestandsbevel te geven. Nederland kon de nieuwe Ameri kaanse resolutie, welke er bij beide partijen op aandringt het reeds gege ven bestandsbevel uit te voeren, ten dele niet aanvaarden, zo zeide hij. Het' gaat echter accoord met het voor gestelde verzoek aan de commissie van drie om de partijen behulpzaam te zijn bij het bereiken van overeenstem ming over de nakoming van het bevel. In antwoord op de critiek, dat Ne derland het bestandsbevel had gene geerd. zeide van Kleffens, dat de eigenlijke vraag was, waarom van dit bevel was afgeweken. „Wij hebben zo veel mogelijk gevolg gegeven aan de uitnodiging om het vuren te staken, doch niet blindelings, niet. indien een te letterlijk gehoor geven aan het be roep, dood. gevaar of ellende zou heb ben betekend voor grote bevolkings groepen. Daarom hebben wij ons ge noodzaakt gezien, zuiveringsoperaties uit te voeren. Wü hebben gehandeld, zoals de meeste landen hier in gelijke omstan digheden hadden gedaan." Van Kleffens legde er nogmaals de nadruk op, dat Nederland voornemens was „werkelijke en geen zogenaamde vrijheid" in Indonesië te brengen. Gromyko: „niet van dc kern afwijken". De Sovjet-gedelegeerde Gromyko achtte de Amerikaanse resolutie on aanvaardbaar. daar deze naar zijn mening uitsluitend handelde over za ken van secundair belang. Aanvaar ding van deze resolutie zou de positie van de Raad verzwakken en de in druk maken, dat hij zich van de kern kwestie af maakte. Contact mei Republiek hervat Uit betrouwbare bron ver neemt ANP, dat de republi keinse vice-premier, dr. Ga- ni, de laatste dagen particu liere besprekingen heeft ge voerd met verschillende Ne derlandse autoriteiten te Ba tavia, voornamelijk met de secretaris van de Lt.-Gou- verneur-Generaal. Dit bete kent 't eerste contact tussen Nederlanders en Republi keinen sinds het uitbreken der vijandelijkheden. De be sprekingen zouden in over eenstemming zijn met de wensen van de Commissie van Drie. Daar de vermenigvuldiging van het zeer omvangrijke consulaire rapport drie vier dagen zal kosten, stelde de voorzitter'voor, niet eerder dan Maan dag a.s. weer bijeen te komen. On danks bezwaren van de Sovjet-Unie, Australië en Columbia werd aldus be sloten. Het is toch moeilijker een redelijk staatssocialisme te bestrijden, dan de tegenstanders denken. Een redelijk staatssocialisme, dat is een socialisatie, waarbij niet de dwaas heid begaat er alles onder te willen betrekken. Het wil van boerderijen of kruidenierswinkels, kranten- of ke- tellapperswerkplaatsen geen overheid* bedrijven maken, maar het bepaalt zich tot die grote lichamen ,die voor het particulier initiatief eigenlijk te 'groot zijn geworden, die uit zichzelf een neiging hebben zich te ontwikke len in de richting van het gesociali seerd bedrijf en die. omdat ze dikwijls een'monopolie bezitten, alleen om die reden al in feite niet aan de enkeling mogen worden overgelaten. Voorbeel den zijn er te over: spoorwegen, water, gas, electriciteit, mijnen, Nederlandse bank, posterijen. Het Algemeen Handel? ui irjjft een artikel over ..planninj»» en doelt daarmee, voor lövè- het over- heidsplanning betreft: socialisatie. „Planning", het maken van plannen aldus het blad, is zp oud als de we reld. Noach maakte plannen voor zijn ark, de torenbouw van Babel moet „gepland" zijn geweest. Hoewel het blad toegeeft, dat ook de overheid van oudsher „plande", be treurt het, dat tegenwoordig het „plan nen" meer van het individu naar de overheid wordt verplaatst en dat deze laatste zich tegenwoordig naast soci ale en ruimtelijke de laatste in de vorm van uitleg van steden, inpolde ring, enz. ook met economische „planning" begint bezig te houden. Het blad geeft verder toe, dat se dert 1930 het particuliere plan-initia tief een terugggang vertoont en dat de overhefd daarom wel genoodzaakt was dit tot op zekere hoogte over te nemen, maar dit terugdringen was niet alleen toevallig, het was ook stel selmatig. D.w.z. het werd doelbewust door de regering teruggedrongen. Waarmee de schrijver natuurlijk in het door hem gewenste uiterste ver valt. Zonder te hebben aangetoond, dat onze regering dit inderdaad doet, neemt hij aan, dat zij de ontwikkelings gang in een bepaalde richting for ceert, waarmee de weg is geopend tot het uitspreken van ongemoti veerde vreze" Nu is het uurWV Arm dat In vroeger tijden geen plannen wer den gemaakt, die betrekking hadden op de economische ontwikkeling van een volk, al besefte men in die dagen toen er van economische wetenschap nog geen sprake was, misschien niet altijd wat men deed. Handelsverdra gen zijn zo oud als de weg naar Ro-* me, aan het roven en brandschatten van voorheen kwam het woord „eco nomie" niet te pas, maar het brak de welstand even doeltreffend als thans het geval is. Door middel van veel te zware belastingen werden de vol keren dikwijls uitgemergeld en de vorst beoogde daarmee meestal over dreven weelde aan het hof en oorlog voeren. De gilden waren in wezen een economisch stelsel, een stelsel overi gens, waar men tegenwoordig nog wel eens bij in de leer gaat Wat wil nu in onze dage dc over heid, wanneer ze economisch gaat .plannen"? In hoofdzaak stelt ze zich daarbij ten doel de misstanden, die tengevolge van een ongebreideld par ticulier initiatief zijn ontstaan, op te heffen. Is het verkeerd, zo zouden we willen vragen, om door middel van ruilverkaveling. grondverbetering, drainage, voorlichting, uitbreiding en samenvoeging van te kleine bedrijven onze boerenstand weer op de been te helpen? Dat is „planning" in optima forma Is het afkeurenswaardig om door eisen te stellen ton aanzien vari vakbekwaamheid en finantiële draag kracht een al te grote uitbreiding van het aantal middenstanders tegen te gaan, opdat zij, die een zaak drijven, ook werkelijk een boterham verdie nen? „Planning", wanneer het geschiedt door redelijk denkende mensen .is al tijd goed. Ook wanneer het ministers zijn die zich bezig houden met eco nomische problemen. A. ERIKS. Naar Reuter meldt zullen 3000 ver plaatste personen, uitsluitend mijn werkers met hun gezinnen, uit dc Britse zóne van Duitsland in Neder land worden toegelaten. Deze immi granten kunnen na vijf jaar de Ne derlandse nationaliteit verkrijgen, al dus Reuter. Boffers! De reserveschroef van dr „Willem Ruys" staat nog steeds op het markt plein te Zevenbergen op vervoer te wachten. Verdere transport zal alleen mogelijk zijn, als de transportonder neming een vervoervergunning zal zijn toegewezen door het ministerie van verkeer en waterstaat. In de, door het ontslag nemen als lid" van de Provinciale Staten van Noord-Holland door de heer H. B. A. M. Kemna te 's-Gravenhage openge vallen plaats is benoemd verklaard de heer F. B. G. W. Spit te Amster dam. weerbericht ENKELE REGENBUIEN Wisselend bewolkt met enkele re genbuien. Matige wind tussen Zuid- Oost en Zuid-West. Wat minder zacht dan gisteren.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 1