Problemen in land- en tuinbouw Vergadering „Het Witte Kruis" Gisteravond hield de N.H. vereni* ging ..Het Witte Kruis" een ledenver gadering in café Central. Na de ope ning door de voorzitter, de heer W. Margadant. werden de notulen van de vorige vergadering na voorlezing door Mr. G. A. de Lange, secretaris der vereniging, onveranderd goedgekeurd. Vervolgens kwam het voorstel tot wij ziging van het contract van samen werking met het Wit-Gele Kruis in behandeling. Voorheen konden de le den van het Wit-Gele Kruis alleen voor gebruik van het Witte Kruis- magazijn in aanmerking komen, wan neer zij ook bij laatstgenoemde ver eniging als lid ingeschreven waren. Het Wit-Gele Kruis heeft voorgesteld, dit contract in zoverre te wijzigen, dat ook haar leden van het magazijn ge bruik kunnen maken. Het Wit-Gele Kruis betaalt hiervoor een jaarlijkse vergoeding per lid aan het Witte Kruis. Dit voorstel werd met alge mene stemmen aangenomen. Ook de voorstellen tot fusie met de vereniging „Gezinsverpleging" en de commissie voor „Huisverzorging" wer den met algemene stemmen aangeno men. Met ingang van 1 Januari 1948 geeft het lidmaatschap van het Witte Kruis niet alleen recht op gebruik van het magazijn maar daarnaast vla de lidmaatschappen ook op wijkver pleging en gezinshulp. Hierin wordt één lijn getrokken met het Wit-Gele Kruis; de contributies etc. zijn uni form. Hier wordt nu voortaan over koepelend gewerkt. Het Witte Kruis staat dus voor een belangrijke uit breiding van haar taak. In het zeer urgente probleem van de Huisverzor ging wordt binnenkort verbetering ge bracht; er zullen opgeleide gezinshul pen- ter beschikking gesteld worden voor de leden van „Huisverzorging" tegen vastgestelde tarieven. Voor deze beide takken van arbeid zullen het Witte en het Wit-Gele Kruis gezamen lijk propaganda voeren en het werk op volstrekt gelijke voet verrichten. Het volgende punt vermeldde de vaststelling van de begroting 1948. Voor de afdeling wordt op f 18.225 in komsten gerekend; de uitgaven zul len eenzelfde som bedragen voor bad huis, wijkverpleging en Gezinsverzor ging zijn deze bedragen resp. f 11.500. f 13.825 en f 8.300. De begroting werd onveranderd goedgekeurd. De heer Margadant betuigde vervolgens zijn dank aan de contactcommissie, be staande uit de heren Vóórhaar, dr Lourens en dr. de Lange, voor het vele werk, door haar o.a. voor de fu sies verricht. Ook de wijkzusters wer- JH toegesproken. I Tot afgevaardigden naar de 90e Al gemene Vergadering op 16 December a.s. werden mw. Elema-Sas en de he ren W. Margadant en dr. G. A. de Lange benoemd. De heren Kirpen- steyn en Kloos werden benoemd in de commissie tot nazien der rekening'47. Na de rondvraag, die weinig ople verde. sloot de voorzitter de slecht bezochte vergadering. TROUWPLANNEN? Een winkelier hier ter stede deed aangifte van diefstal van 200 snoep- bonnen en een geldbedrag. De politie stelde een onderzoek in en heeft als verdacht van diefstal de dienstbode van de gedupeerde winkelier aange houden. 500 LITER ZWARTE DRANK Tweede bedrijf in de zwarte borrel- affaire. Het afgelopen weekend gin gen weer enige caféhouders op de bon wegens het verkopen van borrels tegen veel te hoge prijs, In Haarlem werd de leverancier van het vocht, een „groot" zwarthandelaar in de kraag gegrepen. Ongeveer 500 liter jenever werden door deze heer aan de caféhouders geleverd. Hu is aan het Bureau van Politie ingesloten. Gemeente-foefjes Alle gemcentenarcn hebben dezer dagen een kaart thuis gekregen van het gemeentebestuur, afd. Bevolking. De tekst van deze kaart luidde als volgt: Ter nakoming van de verplichting tot het houden van een jaarlijkse controle op de gemeentelijke bevol kingsadministratie, nodigen wij U uit bijgaand formulier in te vullen* en binnen zes dagen ongefrankeerd terug te zenden. Door nauwkeurige invulling en spoedige terugzending van vorenbedoeld formulier bevor dert U een vlotte afdoening van de contróle-werkzaamheden. Nadat wij met stijgende verbazing dit stukje gelezen hebben, vinden wy aan de onderkant van de kaart in vette lettertjes de volgende clausule: „De aandacht wordt erop gevestigd, dat de behandeling van bijgaand formulier niet ontheft van de verplichting tot het doen van schriftelijke of monde linge aangifte van elke verhuizing, welke na de invulling van dit formu lier plaats vindt Overtreding kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste 14 da gen of geldboete van ten hoogste f 100. AANTAL INWONERS Op de kaart, die men „op uitnodi ging" moet invullen .wordt gevraagd om op te geven hoeveel personen et- in het door geadresseerde bewoonde perceel inwonend zijn en hoeveel in wonend dienstpersoneel er is. De bedoeling is dus duidelijk. Deze kaarten hebben tot doel om de be schikbare woonruimte te registreren En dat dit hard nodig is, zal gezien de zo uiterst precaire woningomstan digheden niemand willen betwijfe len. Maar aan de andere kant willen wij in dit verband enige feitelijkheden in het licht stellen. WIJ STELLEN VAST: le. dat registratie van de beschikbare woonruimte moet geschieden door het gemeentelijk bureau voor woningdis tributie, temeer omdat er na 1 Janun- 'ri 1948 betaald moet worden voor iedere toewijzing van woningen of wo ninggedeelten door gemeld bureau voor woningdistributie. 2e. Dat dus twee gemeentelijke bu reaus, n.1. die van woningdistributie en bevolking, volkomen langs elkaar heen werken. 3e. Dat bedoelde kaart in de oude spelling gesteld is en dus geruime tijd klaar gelegen moet hebben. 4e. Dat de „verplichting tot 't houden van een jaarlijkse contróle op de gemeentelijke bevolkingsadmini stratie" de laatste jaren door de ge meente n i.e t is nageleefd. 5e. Dat men er nu plotseling anders over schijnt te denken. 6e. Dat er slechts'n uitnodiging is tot invulling en niet meer. 7e. Dat de vetgedrukte clausule on deraan de kaart in geen enkel ver band staat met het al of niet invullen van de gevraagde gegevens. 8e. Dat de strafbepaling dus niet slaat op het al of niet invullen van verkeershoekje HET BESTUREN VAN VOERTUIGEN 1) Ieder voertuig of samenstel van voertuigen moet een tot zelfstandig handelen geschikte bestuurder heb ben. De bestuurder moet er voor zor gen. dat het voertuig of voertuigen met inbegrip van lading aan wet telijke voorschriften voldoet! De hou der van een voertuig mag dit niet la ten gebruiken, indien het hem bekend is, dat het voertuig, met lading niet aan de voorschriften voldoet. Indien men dus zijn auto wetende, dat de remmen bv. niet behoorlijk function- neren door een ander laat rijden, is de eigenaar der auto ook strafbaar. Ir. Vondeling sprak le Alkmaar voor P. v. d. A Zaterdagmiddag sprak het Tweede Kamerlid van de P.v.d.A., Ir. A. Von deling in „Het Wapen van Heems kerk" te Alkmaar over de problemen in de land- en tuinbouw. Hij deed dit op een wijze, die blijk gaf van grote deskundigheid en door tastendheid, waardoor deze problemen Van onze agrarische bevolking, zowel in het grote geheel als in de details klaar en duidelijk aan de aanwezigen ter discussie werd voorgelegd. MOGELIJKHEDEN De moeilijkheden op lange termijn zijn o.m., dat we oud cultuurland hebben, met alles wat daaraan is ver bonden: een ondoelmatige verkave ling en te kleine bedrijven, zoals over al in de wereld waar oud cultuurland is. De bevolkingsgrootte heeft ook zijn bijzondere consequenties voor de land bouw. Het is de taak van de Landbouw de bevolking te voorzien van vol doende, goed en zo goedkoop mogelijk Voedsel, waar tegenover staat, dat de bewerkers van de grond en de ver zorgers van het vee een redelijke be loning voor hun arbeid moeten heb ben. In verband met de sterke be volkingstoename zal een steeds groter deel van de bevolking z'n werk moe ten vinden in de industrie. Het per-, centage der landbouwende bevolking Zal steeds geringer worden, ook door dat gemechaniseerd en gerationaliseerd moet worden. 'Een verbetering van de verkave ling. daaraan alles mankeert, is drin gend nodig. Door toepassing van pacht en gebruiksruil zou men al heel wat kunnen bereiken. Het kleine boeren- probleem is een van de zwakke plek ken. De oplossing hiervan vordert Ook 10 a 15 jaar, maar op korte ter mijn is wel iets te bereiken. Noodzakelijk is, dat productieregeling en prijsregeling worden voortgezet, en doelmatig toegepast, Vrije prijsvor ming en productie zonder lijn zou een duistere toekomst geven. Misschien, dat nu een voordeel kon worden ver kregen ten koste van de andere be volkingsgroepen, maar dat zal van kor te duur zijn. Op de duur zou de land bouw moeten verliezen. MOEILIJKHEDEN Hierna besprak Ir. Vondeling de moeilijkheden van dag tot dag. Het prijsbeleid ontmoet een toenemend Verzet. Toch is het al een winst, dat de prijzen nu gebasseerd zijn op kost prijzen i.p.v. voor de oorlog, toen men min of meer vage richtprijzen aan hield zonder enig systeem. De moei lijkheid is nu echter, dat er niet één Filmavond I. v. A. O. De Volkshogeschool In Alkmaar is een eerste beschei den stap gedaan om te komen tot sa menwerking van verschillende vereni gingen, die tot op zeker hoogte een zelfde doel beogen. Zo hebben het Instituut voor Arbeidsontwikkeling, de Ned Reisvereniging, de Ned. Bond Van Huisvrouwen, de Ned. Natuur historische Vereniging en de Vólks- Universiteit een aantal „grote avon den" georganiseerd, waarvan er in middels reeds twee zijn gehouden. Deze verenigingen blijven echter afzonderlijk ook werkzaam en zo heeft het Instituut voor Arbeidersontwikke ling een filmavond op zijn agenda ge plaatst, die zal worden gehouden in de aula van het gymnasium op Vrij dag a.s., des avonds 8 uur. Hoewel de avond dus niet is be doeld als 'n zogenaamde gezamenlijke avond, hebben toch de leden van bo vengenoemde verenigingen recht op een gereduceerde toegangsprijs, die is gesteld op f 0.35. De film geeft een duidelijk beeld Van de mogelijkheid om het gehele Nederlandse volk samen te brengen. De boer zit naast de arbeider, de Ka tholiek naast de Protestant en in ge sprek rondom de tafel wordt gewerkt aan de nationale opvoeding van ons VOlk. Hoe prettig het daarbij toegaat hoe het eenmaal onmogelijk gewaan de toch verwezenlijkt kon worden, hoe de idee „arbeidsgemeenschap*' wordt beïnvloed door gezamelijke ar- beid dat alles vindt U in deze film, die leerzaam is enboeiend. OLIESTEL IN BRAND Een bewoonster van een huis aan de Bisschop Bottemanncstraat had Za terdagmiddag haar woning verlaten, terwijl de stoofperen voor het Zon- dagsmaal op een oliestel in de keuken Sudderden. Tijdens haar afwezigheid is de vlam opgetrokken en de zaak raakte in brand. De vlammen maak ten zich meester van het boven het stel hangende „valletje" en de damp- kap. De keukeninventaris, verf. gor-"" dijnen etc. leden zeer door de hitte. Het vuur is uit zichzelf gedoofd. Voor de onvoorzichtige bewoonster een Schadepost val f 500.—. kostprijs is voor een product, maar dat deze sterk verschillen al naar ge lang de streek, de grondsoort en de vakbekwaamheid. In de ene streek zou men grote winsten hebben, in an dere redelijk uitkomen en in weer an dere verlies lijden. Ten aanzien van de tuinbouw merk te spr, op, dat ondanks de door hem gedane moeite geen geldelijke bedrijfs uitkomsten bekend zijn geworden. Dat is z.i. een groot gebrek bij de tuin bouw. Men moet over concrete feiten en cijfers beschikken en gedocumen teerde gegevens hebben, wil men iets bereiken. De georganiseerde tuinbouw zal er goed aan doen met cijfers te komen. Tenslotte legde spr. er nog eens <3e nadruk op, dat het grote doel, de per fectionering van land- en tuinbouw, niet uit het oog moest worden verlo ren door de kleinere problemen.' Op deze inleiding volgde een geani meerde gedachtenwisseling. waarbij verschillende wensen van de land- en tuinbouw naar voren werden gebracht Het vraagstuk "an de tuinbouw en de afzet van zijn producten zal in Januari a.s. op een speciaal tuinbouw- congres van de Partij v. d. Arbeid worden besproken. De voorzitter, de heer Joh. de Veer sloot deze uitmuntend geslaafde bij eenkomst. 25-Jarig jubileum Excelsior Grool muziekconcours De muziekvereniging „Excelsior" heeft ter gelegenheid van haar 25-ja- rig jubileum een groot muziekconcours georganiseerd op 2. 9 en 16 November a s. De Korenbeurs is, dank zij de wel willende medewerking van de direc teur van het Marktwezen Ier beschik king gesteld. Jammer was het, dat de oorspron kelijke opzet van de jubilerende ver eniging om-er een internationaal con cours van te maken, door deviezenge- brek niet verwezenlijkt kon worden. 0.m. had men een corps uit Bath uitgenodigd. Er zal echter aan het concours deel genomen worden door niet minder dan 42 muziekcorpsen uit hc gehele land, waardoor het slagen van dit grote mu ziekfeest al bij voorbaat vast staat. Op Zaterdag 1 November zal in het Wapen van Heemskerk van 35 uur een receptie worden gehouden waar na des avonds een donateursconcert zal worden gegeven, afgewisseld met het optreden van het cabaretgezelschap „De Lachsprinters" en het dans- en amusementsorkest „The Marinaui's". Op Zaterdag 8 November verzorgt het stafmuziekcorps van de Amster damse Politie o.l.v. kapelmeester Joh. K. Pinkse, een concertavond waarna op Zaterdag 15 November de Harmo nie „Apollo" uit Zaandijk en het man nenkoor „Orpheus" eveneens een con cert zullen geven. Het muziekconcours en de jubileum feestavonden van Excelsior zullen en moeten slagen. De burgerij van Alk maar is verplicht hieraan mede te" werken en zodoende haar dank te to nen voor de door Excelsior verleende muzikale medewerking, die steeds grif en van ganser harte door het corps verleend werd en wordt wanneer haar zulks gevraagd wordt. Daarom Excelsior, met frisse moed op de tweede 25 jaar af. Steeds hoger Excel sior! WILLEM GOOSSENS VOLKS TONEEL Voor een geheel bezette zaal van het Gulden Vlies wérd Zaterdagavond door Willem Goossens Volkstoneel het bekende toneelspel „De Witte Non" opgevoerd. Cilly Bock (De Witte Non) speelde haar rol uitstekend, hetgeen ook gezegd kan worden van Willem Goossens als Giovanni Sevéri. Beiden dragen gesteund door Cor. van Dommelen het stuk en velen, die Zaterdagavond in 't Gulden Vlies waren, zullen het hier geboden spel niet spoedig vergeten. Misselijke dreigementen PROTESTVERGADERING „DE DA GERAAD" GAAT NIET DOOR. De protestvergadering, die de Vrij denkersvereniging ,.De Dageraad" in het Wapen van Heemskerk had uitge schreven naar aanleiding van het door loco-burgemeester Van Slingerland uitgevaardigde verbod, is door weige ring van de zaalhouder weer uitge steld. Naar de zaalhouder mededeelde, heeft hij zijn toezegging ingetrokken omdat „De Dageraad" het zou hebben doen voorkomen alsof hier sprake zou zijn van een normale vergadering. Bovendien zou er door eèn z.g.n. „K.P.", anonyme briefschrijvers dus die de goede naam van deze verzets beweging misbruiken, gedreigd zijn om bij het „Wapen van Heemskerk"' de ruilen in te gooien. Misselijk ge doe! STAALTJE VAN TEGENWOORDIG HEID VAN GEEST De tramovergang aan de Helderse- weg is voor automobilisten een ge vaarlijke plaats. Vooral bij avond le vert het passeren van de uitrit van de Bergertram gevaren o Stoplichten zouden ook hier geen overbodige luxe zijn. Zondagavond kon slechts door tegenwoordigheid van geest van een chauffeur een ernstig ongeluk ternau wernood voorkomen worden. Toen een tram de Helderseweg over stak, kreeg de chauffeur van een luxe auto, die met vijf inzittenden met een snelheid van 50 km. per uur naderde, de locomotief in het voorlicht toen hij nog slechts op 15 meter afstand was. De chauffeur remde onmiddellijk en slaagde er in de wagen vlak voor de locomotief tot stilstanl te brengen. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. Smokkelaffaires T WAS VOOR DE KERSTDAGEN en Oud en Nieuw bestemd, edelacht bare", zei de 29-jarige Jacob L. te Bergen Maandagmiddag tegen de po litierechter. Hij werd een week vóór Kerstmis 1946 met zes flessen drank in Bergen aangehouden. Verd. be weerde ze bij de wed. B. gekocht te hebben. De Rijksadvocaat vond zes flessen voor een huiselijk feestje wel wat veel en verdacht L. van zwarte handel. De. eis werd vijf maal de ont doken accijns, zijnde f 63,25 boete. - Mr. Holsteyn eiste hiervoor subsi- dair 25 dagen. Mr. Alblas veroordeel de L. conform. „EEN BEROEPSSMOKKELAAR noemde de Rijksadvocaat de Alk maarder Jacob L., een 44 jarige koop man. L. kocht in Februari j.1. in Roo sendaal 263 pakjes shag. waarvoor geen accijns betaald was. en deze pak jes hield hij ten verkoop in voorraad in zijn woonhuis aan de Voormeer. L. bekende zich meermalen aan fei ten als deze schuldig gemaakt te heb ben. Daar verd. door de bijzondere politierechter voor hetzelfde feit reeds gevangenisstraf opgelegd is, eiste de Rijksadvocaat slechts de minimum boete, zijnde 2 x f 100, subsidiair 60 dagen, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen shag. Uitspraak conform. TABAK is een zeer begerenswaardig artikel en Gijsbertus K. te Alkmaar was er van overtuigd, vele liefhebbers te vin den voor de 5 pond tabak, die hij zelf bewerkte, zonder een vergunning te hebben. Dat de. politierechter de „af nemer" zou worden, had K. echter niet vermoed. Bovendien eiste de rijks advocaat f 250 of 60 dagen, waarvan Mr. Alblas f 150 of 50 dagen maakte. EEN INWONER VAN BERGEN Dirk de J., liet door zijn monteur P. zijn auto berijden zonder dat de be lasting betaald was. Tegenover de po litie verklaarde verd. dat hij „door de drukte" vergeten zou hebben de be lasting te betalen. Ter zitting sprak hij deze verklaring echter weer tegen. Eis f 25 of 10 dagen. Uitspraak f 15 of 5 dagen. Het gaat nu toch langzamerhand win teren. Dit blijkt wel uit de vraag naar 2e hands kacheltjes. De handela ren in deze branche doen goed zaken. FEESTAVOND K.A.B. Maandagavond speelde de toneel vereniging „Vondel" voor de K.A.B. in 't Gulden Vlies het toneelstuk „De blauwe kamer". Heden- (Dinsdag) avond zal de tweede opvoering, even eens voor leden van de K.A.B in "t Gulden Vlies plaats vinden. RICHTINGVERANDERINGSTEKEN GEEFT NIMMER RECHT OP VOORRANG! Het doen blijken van het voorne men om van richting te veranderen, geeft nimmer recht op voorrang. Voetgangers en trams behoeven geen teken van richtingverandering of stopteken te geven. de kaart maar alleen op het verzui men van aangifte van eventuele ver huizing n a invulling. 9e. Dat wij wel eens precies zpuden willen weten wat de bedoeling is van deze, op zo dilletantistische wyze op gestelde kaart. 10e. Dat wij hierom ook wel een» willen weten wat de aard is van de „controlewerkzaamheden" waarover in het kaartschrijven gesproken wordt. gezinsgebeuren ALKMAAR Geb.: Hendrik, zv H. Jansen en C. D. de Bruijn: Josephus F., zv J. A. Feldberg en J. Volkers; Johannees S. P.. zv J. Bloothoofd en M. G. Kra mer. Gehuwd: Pieter Temming en Neeltje Koning; Jacob Ifwak en Jcltje Tiche laar; Arnoldus J. M. Middelhof! en Cornelia van den Houten. Over!.: Wolter Hazelaar. 73 jaar. LANGEDIJK Geb.: Henricus Johannes Maria, zv J. Bergen en van E. M. Leering; Jo hannes Simon. zv P. C. Mul en van C. M. Bakker; Maria Johanna Ghristi- na, dv W. J. Hoedjes en van C A. Schouten; Cornelia Anna Maria, dv C. A. Dudok en van G Smit: Sytje To- nia. dv D. Ven en van T. Kansen: Ma ria Martha. dv C Beemsterboer en van Ch. Grootjes: Arend, zv A Slink en E. We erts Ondertr.: J. Mocijes. 26 j. en N. H. Bol. 21 j. Getr.: C. de Bakker, 27 j. en M. Bou- wens, 22 j.; B. Drost. 34 j. cn M. Glas. 28 j. Over!.: G de Leeuw. 74 j. veilingen ert rïioi VEEMARKT ALKMAAR Op de veemarkt van Maandag 27 October waren voor dc Centrale aan gevoerd 190 vette koeien. 48 pinken. 15 graskalveren. 35 nuchter.; slacht- kalveren en 13 vette schapen. Kleinvee: 4 oude hoenders f 2—i 4 50 130 jonge hennen 512; 42 Konijnen 713; en slachthaantjes ALK AAR 27 Oct. Andijvie 6.5020; Spinazie 2268; Pos telein 26—38; Wortelen 6—16; Topta- ten 1658; Groene kool 750—19; Spruit kool 3678 Rode kool 75015; Gele kool 750—11; Prei 12—22; Uien 9—20; Bieten 4750; Druiven 761.11; Bloemkool I A 55—72, I 35—50; II 15 30; Komkommers 823; Knolselde- rie 511.50; Wortelen 819; Selderie 14; Peterselie 13; Sla 1.601150; Aardp. 810.50; Appel 1030: Peren 12—33. N. SCHARWOUDE - 27 OCT. 1000 kg. uien 17.90: grove 18.80; drie ling 8.20: nep 14.60; 500 kg. peen: sort. II 7 20; sort. III 8.20; 4000 kg. rode kool 7.20-9.20; 360000 Kg. witte kool 7.10—12.30; 11000 kg. gele kool 4.80— 6 20: 1400 kg. groene lcol 16.20: 12000 kg. andijvie 8.60—12. BROEK OP I/DIJK 27 OCT. 2000 kg. bieten 7.10--7.40; 4000 kg. peen, sort. II 7.40—7.60; sort. III 7.80— 8.20; 20000 kg. rode kool 8.50—12; 25000 kg. gele kool 5.206.30; 35000 kg. groe ne kool 15 60—20.60: 170000 kg witte kool 8 4011 50; 30000 kg. andijvie 12.20—17 30: 1000 st bloemkool 58—65. WARMENHUIZEN 27 OCTOBER 23100 kg rode kool 7.10—13; 25500 kg witte kool 10.7012.20; 20600 kg. an dijvie 12.8017.50; 1400 kg gc'e kool 6.10-7 agenda A.B.T.: „Mijn meisje is een gangster" (14 jaar» Dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Woensdagmiddag 3 u. CINEMA AMERICAIN: ..De verdach te" met Charles Laughton (18 jaar) Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur, Woensdag 2.30. HARMONIE: „Walvis in zicht" (14 jaar) Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur, Woensdag 2.30 uur. VICTORIA: James Mason in „Ge jaagd in de nacht" (18 jaar). Dage lijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9 uur, Zondag 2. 4.30. 7 en 9 uur. Woens dag 230 uur. DINSDAG „De Oude Herberg" 8 uur. Lezing van het Instituut over „Zon. maan en sterren" door C. Hoog- vorst. DINSDAG: n Aula Murmellius Gymn.: filmavond I. v. Arbeiders Ontwikkeling. WOENSDAG en DONDERDAG 8 uuf Cinema Hollandia met als hoofd film Lumiére de Paris. WOENSDAG EN DONDERDAG DE RUSTENDE JAGER HEILOO: 8 uur, Cinema Hollandia met hoofd film Lumiére de Paris. WOENSDAG: 2 uur: Gulden Vlies: Piet de Smeer poets. DONDERDAG: 8 uur Gulden Vlies: Cor v. d. Lugt Melsert. VERGISSING Vergissen is menselijk maar zo bont als een in woner van een der kleinere plaatsen in ons land het dezer dagen maakte komt het toch maar zelden voor. De man was vader gewor den. Een reden dus om verheugd te zijn, een extra borrel te drinken en om de nieuwe we reldburger te gaan aan geven. De nieuwe vader stapte dus naar de amb tenaar van de burgelij- ke stand en gaf de ge boorte van zyn zoon aan. Thuisgekomen ech ter bemerkte hij zjjn (vrij onbegrijpelijke) vergissing. Hij had geen zoonmaar een doch ter gekregen. Weer naar het ge meentehuis dus om te trachten de vergissing te herstellen, maar deze vlieger ging niet op. Want eerst moet de Officier van Justitie zijn toestemming tot de ver andering geven. En als dat nu erg lang duurt, dan kan het zoontje, dat een dochtertje bleek te zijn. aanstonds in dienst bij de Marva's SCHANDE De gemeente Alkmaar heeft geld nodig blijk baar. En de grote slok op is - naar wij hoorden het woningdistributie bureau aan de Oude gracht. Want, (en in strikt vertrouwen werd ons dit in het oor ge fluisterd) wanneer men na 1 Januari gebruik zal willen maken van de (ongewilde en onge vraagde) diensten van dit bureau, dan zal men hiervoor moeten beta len! Iedere vestigings vergunning gaat geld kosten en wel een be paald percentage van de huurwaarde van het te aanvaarden perceel Wij vragen ons af of dit nu handig of schan dalig is? PALEN Wij reden per auto op de Amsterdamse Stad houderskade. Bonk! zei een veer van de auto. „Daar heb je alweer zon paal", zei de be stuurder. „Wat voor 'n paal?" vroegen wij „Een van die palen waar Amsterdam op ge bouwd is", antwoordde de bestuurder.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3