BBffl Droeve zaak van een C.C.D. ambtenaar Verraderfegen wil en dank diensten een auto yan Woensdagmorgen speelde zich voor de eerste kamer van het tribunaal een kleine tragedie af; de tragedie, van een illegaal werker, die door sa menloop van omstandigheden tijdens de oorlog in een verraadzaak tegen een collega-ambtenaar betrokken we rd. Het betrof hier de 28-jarige voor malige CCD-ambtenaar Hielke van der Veen, tot voor kort verblijf hou dende te Bergen. Op 16 September 1943 tekende deze besch. een door de NSB-bêrgemcester van Schagen Titus Buitenhuis opgemaakt proces-verbaal Over de CCD-ambtenaar A. W. Kalt. welk proces-verbaal voor de SD be stemd \^s. Het zag er weinig fraai uit. Kalt werd als zeer anti-Duits ge kenschetst; hij zou een ieder aanra den de Duitse maatregelen te sabo teren, adviseerde zijn collega's mis drijven op het gebied van frauduleuze handel door de vingers te zien, waar schuwde de mensen, bij wie de CCÜ huiszoeking zou verrichten, van te vo ren, stond in relatie met een Engelse spionne, verleende hulp aan Enge landvaarders en droeg een ring van een Engels vliegofficier. GEEN HAAR OP DE TANDEN Besch. deed echter opzienbarende onthullingen over de gang van zaken Hij werd bij de NSB-burgemeester ontboden. Deze stelde hem vele vra gen over Kalt en diens houding en daden en bleek van dit alles volkomen op de hoogte te zijn. Van der Veen trachtte aanvankelijk zoveel mogelijk te ontkennen en tegen te spreken. Dit lukte echter niet. Hst door Buiten huis getypte proces-verbaal onderte kende hij onder dwang, zonder van de inhoud kennis te mogen nemen Kalt werd dezelfde dag gearresteerd en enige weken in de Euterpestraat Vastgehouden. Van der Veen bracht alle voorwerpen, die K. bezat en zijn zaak verzwarerr konden, in veiligheid „Buitenhuis wist zoveel, dat ik wel door de mand moest vallen" aldus beschdie een volkomen eerlijke m- druk maakte. ..Hoe vindt U he+ om als Nederlands ambtenaar een derge lijk verbaal tegen een collega te te kenen?" vraagt de president. „THUIS, BIJ M N VROUW: „Een misselijke figuur, maar ik was radeloos van angst om dat Buitenhuis mij met arrestatie dreigde. Ik heb geen haar op m'a tanden.... Na K's arrestatie deed besch. alles wat in zijn macht lag om hem vrij te krijgen, hetgeen hem uiteindelijk via een vals doktersbriefje gelukte. Kort na zijn arrestatie in '45 ont vluchtte Van der Veen uit een inter neringskamp. Eerst zeven weken ge leden -verd hij weer gegrepen. Op de vraag van Mr. Schenkeveld, waar hij die twee jaar geweest <s. komt het laconieke antwoord „Thuis bij m'n Vrouw!!", waarop de president repli ceert „Als het zó gemakkelijk gaat kan ik het U niet eens zo erg kwalijk nemen". GETUIGE A DECHARGE Dan wordt de getuige Buitenhuis binnengeleid en er volgen opzienba rende mededelingen. Hij-pleitte besch. volkomen vrU cn geeft toe, V. verkla ringen in de mond gegeven te hebben. „Hij probeerde de hele zaak te ont kennen en gaf slechts schoorvoetend en noodgedwongen toe. Hij speelde m genen dele een verradersrol. Het pro- Ces-verbaal heeft de SD nooit bereilctr Algehele verbazing, zelfs bij de ver dediger, Mr. B. Paauwe. Daar Buiten huis reeds e&n pleidooi voor besch. gevoerd heeft, gaat Mr. Paauwe slechts even op de zaak in. „Ik had me voor bereid op een strijd met de burge meester, maar het is niet nodig ge weest". De verklaringen, die Buiten huis ter zitting aflegde, waren gunsti ger voor Van der Veen dan vroegere Verklaringen, hetgeen echter te ver klaren is uit het feit, dat zijn eigen zaak afgehandeld is 6 jaar inter nering Mr. Schenkeveld, die deze morgen het presidium op sympathieke Wijze voert, adviseert get. het in het dossier aanwezige bewijs van niet- verzenden van het proces-verbaat als nog aan het Bijzonder Gerechtshof over te leggen. Mr. Paauwe schildert de schande, armoede en nood die zijn cliënt ten onrechte geleden heeft. Hij verzoekt de beschuldiging vervallen te verkla ren. Na raadskamer doet het tribunaal terstond uitspraak in deze onverkwik kelijke affaire. Van der Veen krijgt geen vrijspraakDe internering wordt gelijk gesteld aan de in detentie doorgebrachte tijd. WEERMACHTSBANKETBAKKER De dag na de capitulatie in Mei '45 bakte de banketbakker Willem den Haan nog gebakjes voor de Duitsers die in zijn woonplaats Bergen aan Zee verbljjf hielden. Op de vraag van de voorzitter van het tribunaal. Mr. A. Schenkeveld. waarom hij dit ge daan 'had, luidde het antwoord: „Ze hadden er toch voor ingeleverd?" Ei- vond een klif kende afscheids- fuif plaats, er werd stevig geborreld «a Den Haan kreeg voor al zijn goede zijn Duitse vrienden. Gedurende de gehele oorlog stond de bakkerij van deze besch. ter beschikking van de Duitsers; hij ont ving regelmatig Duitsers in zijn wo ning en oolc zijn vrouw stond „op zeer goede voet" met hen. Voorts aan vaardde hij in Februari '45 een fornuis uit handen van het Herrnvolk; zijn eigen fornuis verhuisde naar een broer-met-trouwplannen. Besch. gaf ter zitting toe. alles in het werk ge steld te hebben om zo veel mogelijk te verdienen. De resultaten waren een totale winst van 17 18 mille Mr. Hellema voerde een kort plei dooi, waarna Mr. Schenkeveld de uit spraak op 12 November bepaalde. UITSPRAKEN TRIBUNAAL Boelsnui J. Quast: 3 jaar en 3 mnd. internering met aftrek van detentie. Vrij op 14 Juli 1948. Ontzetting uit de rechten. Rijk de Vries Texel: De Hoge Autoriteit weigerde haar fiat executie op de maatregelen, die de ex-burge meester door de 2e kamer opgelegd was. zijnde 3 jaar internering. Thans heeft de le kamer na een nieuwe be handeling 4 jaar internering opgelegd. Besch. komt op 17 Mei 1949 vrij en heeft zijn rechten verloren. Generaal Kruis in Alkmaar Woensdag heeft Alkmaar onver wachts een overigens onofficiëel bezoek gehad van een vooraanstaand -figuur in den lande. Generaal Kruis, die voor een persoonlijk onderhoud met de overste van het L.I.B. Alk maar bezocht, „stootte zijn neus", teen hij de overste hier niet aantrof En omdat hij toen toch eenmaal in de kaasstad was. nam hij een kijkje in het katnp Rochdale. Na enkele uren zette de generaal zijn tocht weer voort en verliet ongemerkt de stadspoorten. TWEEDE ABONNEMENTSCONCERT H.O.V. De pianist Theo van der Pas zal als solist medewerken aan het tweede Abonnements-concert, dat de Haar lemse Orkest-Vereniging wederom o.Lv. Marinus Adam. op Vrijdag 7 November a.s. in ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar zal geven. Na een uitvoering door het orkest van de Ouverture Leonore III van Beethoven, zal Theo van der Pas het pianoconcert no. 1 in d kL terts van Brahms vertolken. Het programma- deel na de pauze is tenslotte gewijd aan Tschaikowsky's Vierde Sjonphonie CHARLES AEETS KOMT! Op Donderdag 13 November, des avonds om 8 uur, treedt in het Wa pen van Heemskerk voor de Centrale Bond van Transportarbeiders het ge zelschap Charles Aerts op met de re- v-® ..Vier om één". Bekende figuren uit de radiowereld o.a. Elly Rexon, Jan Lemaire Sr., Willy Rex en Nol van Dijk verlenen hun medewerking aan deze avond, die met een gezellig bal besloten zal worden! GESLAAGD J Geslaagd is voor het propaedeu- tisch examen voor electroteclinisch in genieur te Delft, N. J. Blokker te Alk- Uitstekende start van D.A.W. Woensdagavond spceld< D.AW. met 6aar eerste en tweede zevental de eer ste wedstrijden voor de Wintercom petitie. Beide zeventallen waren niet geheel volledig, doch weerden zich zo uitstekend, dat twee overwinningen behaald werden. Het eerste speelde tegen Neptunus I en loonde zo'n over macht, dat de cyfers 4-1 slechts een zeer bescheiden beeld geven van deze wedstrijd. DAW scoorde het eerst Neptunus maakte nog voor de rust c gelukkige wijze gelijk. Na de rust was het DAW dat volledig de toon aangaf en regelmatig werd de score tot 4-1 'opgevoerd. Het laatste goal werd door een der N.-verdedigers ge maakt, die zo in bcnau ..'dheid ge raakte. dat hij niets anders wist te doen dan in eigen doel te schieten. De productiviteit liet nog wel iets te wensen over. doch het verband was gc-d te noemen. De snelle achterhoe de bestaande uit Slikker, Boxem en Ooijevaar brachten door snelle rushes uit de achterhoede de Neptanus-ver- dediging voor de moeilijkste situaties Dit begin tegen de sterkste van de af deling gee't or»op voor de toekomst Het tweede won met 2-1 van Kroos- duikers II in een rommelige wedstrijd. Ook hier was de ruststand 1-1. De r.loeg was mede door de invallers, die het eerste completeren moesten, zeer verzwakt en zal in haar volledige sa menstelling, ongetwijfeld een goed fi guur rlaan. Voor beide ploegen geldt, dat er nog flink getraind dient te worden, waar toe op Zaterdag- <m Dinsdagavond dank zij de medewerking van de Overdekte alle gelegenheid bestaat Inmiddels is dit de eerste stap in de goede richting geweest ,na het droe vige resultaat van de afgelopen zo mer. Volhouden D.A.W. dist# JWS ZWARE ARBEID De distributiedienst verzoekt ons belanghebbenden nog eens te willen wijzen op de uitreiking van formulie ren voor zware arbeid, die dagelijks op het distributiekantoor Ridderstr. plaats vindt. H.EL werkgevers dienen hier de aanvraagformulieren at te ha len. Werkgevers uit Alkmaar moeten de formulieren af doen halen vóór 1 November, werkgevers uit buitenge meenten kunnen dit doen tot en met Dinsdag 3 November op de bekende uitreikplaatsen. Voor bedrijven en diensten met meer dan 30 werknemers is 'n vaste dag gereserveerd n.1. Zater dag 1 November. AFHALEN BONKAARTEN HEILOO Bonkaarten moeten afge haald werden op Maandag 3 Nov. door de groep zelfverzorgers. De letters A hm. G op Dinsdag 4 Nov., de letters H t.m. O Woensdag 5 Nov. en de let ters P t.m. Z Donderdag C November. Zij, die in aanmerking komen voor schoenenbonnen, kunnen tegelijkertijd deze in ontvang.-1 nemen. Men denkc er om de nodige distribr'.iebescheiden mee te nemen. De uitreiking fceeft plaats in „De Rustende Jager" en wel van 9.30—12 uur en van 1—3 uur. HINDERWET Bij besluit van 29 Oclober 1947 is aan de Caltex Petroleum Maatschap pij (Nederland) N.V. te 's-Gravenhage vergunning verleend tot het oprichten van twee ondergrondse benzine be waarplaatsen. elk inhoudende 6000 L., met twee electrisch gedreven aftap- pompen bij het perceel Helder >e weg nr. 38, alhier. FILMAVOND A N.W.B. Op Dinsdag 4 November a.s. zal in de „Harmonie" een lezing eu een ten toonstelling worden gehouden door de A.N.W.B. Na de lezing zal een ge luidsfilm over het werk van de bond worden vertoond. De touristische ten toonstelling is om half acht te bezich tigen. De lezing begint om 8 uur. PERSONEELSLEDEN VAN RSs'GERS WORDEN GEHULDIGD De personeelsleden van de firma Ringers chocoladefabrieken ,die vorig jaar en in 1947 25 jaar jaar in dienst waren Dij dit bedrijf, zullen a.s. Don derdag tijdens een feestavond, v/eïke grotendeels verzorgd zal worden door het personeel zelf, gehuldigd worden. Er wordt een revcu opgevoerd waar we nog niets van zullen verklappen: Dit feest vindt plaats in „Het Gulden Vlies". De jubilerenden zijn ce heren A. de Kr'v.f, H. Keesman, F. II. Koek te Keiloo en I-I. Groenland, J. v. Driel, W. Hopman, N. Schaper en Hendriks. Wij wensen deze feestvarkens van af deze plaats hartelijk geluk en een prettige dag. Da voeibalmaich Dé voetbalmatch van het jaar, de wedstrijd tussen kasteleins, koks en kellners heeft al heel wat tongen (en ffennen) in beroering gebracht. Boze tongen hebben al verondersteld, dat het wol een „drarkwedstrijd" zou worden. Dit is echter volkomen be zijden de waarheid want het is de spe lers ernstige ernst!!! Een van de caféhouders, de heer Ed. Jager van de Muziektuin heeft aan deze middag een nieuwe attractie ver bonden. Na de wedstrijd zal namelijk tegen betaling van twee kwartjes en tree in de Muziektuin gedanst kun nen worden. De baten hiervan komen weer geheel ten goede aan de kas van de t.b.c.-bestrijding. Nogmaals wijzen wij op het aanvangsuur van de wed strijd: drie uur! Jaarvergadering Associalie Uitvaartverzorging De Associatie Uitvaartverzorging v. Alkmaar en Omstreken hield Woens dag in de dancing van de Harmonie haar jaarvergadering. In zijn ope ningswoord herdacht de voorzitter, de heer T. Bonsema, het overleden per soneelslid, de heer J. Pool, die vanaf de oprichting bestuurslid en lid van de vereen, is geweest, en zeer veel voor de Associatie heeft gedaan. Ver der hoopt hij op een spoedig algeheel herstel van de penningmeester, de heer J. Kwast, die al geruime tijd we gens ziekte zijn werkzaamheden niet kan verrichten. Hartelijk dank werd gebracht aan de directeur-uitvoerder cn het andere personeel voor de keu rige wijze waarop zij hun taak had den volbracht terwijl c- aan de le veranciers woorden van lof werden gesproken. Spr. hoopte, dat elk lid zijn best zal doen het ledental nog te helpen vergroten, opdat het volgend 'jaar, bij het 25-jarig bestaan, dit een ongekende hoogte zal hebben bereikt. De notulen van de vorige jaarverga dering gaven geen aanleiding tot op merkingen. terwijl ook het jaarverslag van de secr., de heer J. G. den Hol lander. geen reden tot vragenstellen gaf én met applaus werd goedgekeurd Aan het jaarverslag ontlenen we o.a. dat het ledental der ver. 2651 bedraagt De Vereniging is aangesloten bij het Landelijk Centraal Genootschap voor Lijkbezorging, waarbij zijn aangeslo ten plm. 125.000 gezinnen. Het aantal uitgevoerde begrafenissen bedroeg in 1946 in totaal 291, t.w. voor leden 144 en voor niet-leden 114, aan zusterver enigingen werd 7 keer ':'p verleend, terwijl 28 crematies werden verzorgd. Het jaarverslag van de penning meester werd eveneens, na een enkele vraag, onder dank goedgekeurd, en de penningmeester gedéchargeerd op voorstel van de commissie van veri ficatie. De aftredende bestuursleden, .T. G. den Kol!ander ei- W. Derksen werden bij acclamatie herkozen. Als iid \an de, commissie van verificatie werd in ce plaats van de heer H. J. Keizer, welke niet herkiesbaar was, gekozen de heer P. van Ammers. De voorzitter bracht dank aan de heer Keizer, die 3 jaar lang deze functie Leeft vervuld. Bij de rondvraag vroeg dc heer De Kort of het bestuur al plannen had gemaakt voor het 25-jarig bestaan. De voorzitter deelde mede, dat dit nog niet hot geval was, doch uat naar zijn mening dit niet ongemerkt voorbij mocht gaan. De vereniging heeft in dg loop der jaren bewezen een belang t'Rke plaats in te nemen in onze stad ëh heeft alle reden van bestaan. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen dc vergadering. PROGRAMMA FORESTERS Uitwedstrijden: Beemster IFores- ters I, aanvang 2.30 uur; HSV III— Forestors II, aanvang 12 uur. ThuiswedstrijdenForesters IV RKAFC V. aanvang 2.30 uur; Fores ters aAlkm. Boys b, aanvang 1 uur; Foresters bGraftdijk a, aanv. 12 uur. De wedstrijd van het 1ste elftal be looft spannend te worden, want Beem ster is één der concurrenten. Do Beemster,aren en de Heiiooërs zijn zo'n beetje aan elkaar gewaagd. Het is dan ook de bedoeling om met een groot aantal supporters de spelers ie vergezellen. Zij, die gebruik wen sen te maken van een autobus, moe ten zich direct opgeven aan M. Vos, plemp ad 155 (tel 4233). De dames van Foresters' eerste spe len Zondag thuis tegen Blauw Wit II (Jisp), aanvang 11 uur. Zij hebben vertrouwen, dat ook deze hahdbalwed- strijd door Heiloo gewonnen zal wor- cïen. Piano-concert Theo van der Pas Theo van der Pas, de briljante Ne derlandse meester-pianist, speelde Donderdagavond in 't Gulden Vlies voor een zo goed als uitverkochte zaal. Van der Pas begon met een dy namisch gespeeld Italiaans Concert van J. S. Bach. Dit werk hoorden wij zelden zo vertolken. Bach's muziek werd hier helder en aanvoclbaar ten gehore gebracht Van de traditionele stijf-deftige burgerlijkheid, die som mige in ander opzicht toch zeer waardige pianisten In het werk van Bach tot uiting brengen, was bij van der Pas geen spoor aanwezig. En hier door alleen al zou dit co"ncert tot eer. succes geworden zijn. De sonate in f kl. terts opus 5 van Johannes Brahms besloot het gedeelte voor de pauze en dit. vaardigheid eisende, werk deed de pianist een storm van applaus oog sten. Het gedeelte na de pauze was aan de modernen gewijd. De drie „Oude kastelen" van B. van den Sig- tenhorst Meyer waren tot dusver in Alkmaar nimmer in het openbaar ten gehore gebracht. Van der Pas' vertol king van dit werk heeft de toehoor ders geleerd, dat ook de Nederlandse componisten hun woord of liever hun noot wel te spreken hebben want dit werk was een openbaring van klankrijkdom en gevarieerdheid van interessante ideëen. Sonate Nr. 3 van dc eveneens Hollandse cbm- ponist Léon Orthel deed, muzikaal ge zien, zeker niet onder voor het voor gaande werk. De compositorische qua- liteiten waren echter van zwakker ge halte. Tot slot speelde Theo van der. Pas een vijftal études, de étude in Bes groot vah Hans Franco. Mendes. een vlot werk. dat ingewikkelder van structuur is dan het op het eerste ge hoor doet vermoeden, twee études van Claude Debussy waarvan de étude „pour les Octaves" (een kort doch zwaar werkje) zeker het meest inte ressante was en daarna de étude m bes kL t. van K. Szymanowsky en de étude in dis kl. van A. Scriabine. welk laatste stuk meer de indruk van een operaproloog maakt (het ligt door de melodieuze zetting sterk in het ge hoor) dan van een serieuse étude. Een opgetogen schare toehoorders noodzaakte de pianist tot de onver mijdelijke Chopin-toegift. Th. K. JUBILEUM BESTUURDERSBOXD LANGEDIJK Met het oog op haar 25-jarig bestaan zal de Langedijker bestuurdersbond op 13 November a.s. in „Concordia" een feestavond geven. De arbeiderstoneelver. zal ook aan de ze avond meewerken. vërkeershoekje HET BESTUREN VAN VOERTUIGEN Bij storingen onderweg aan liet voertuig moet men dit onmiddellijk uit het verkeer nemen, indien deze storing niet direct kan worden ver holpen en het veilige gebruik van het voertuig in het verkeer daardoor in belangrijke mate ongunstig wordt be- invloed. Het besturen van een voer tuig moet en dit wordt dikwijls vergeten met de nodige voorzich tigheid geschieden. De bestuurder moet er altijd voor zorgen voldoende uitzicht te hebben en alleen-dan per sonen of goederen naast zich te ver voeren indien hij hierdoor niet in het besturen wordt belemmerd. Bij het voortduwen van voertuigen (handwagens) mjtg de lading niet zo danig zijn geplaatst, dat daardoor het uitzicht van de bestuurder belemmerd wordt. Bovendien moet bij duisternis of mist de voorgeschreven verlichting naar voren en achteren duidelijk zicht baar blijven bij het voortduwen van een voertuig. TROUWEN. Uiteraard komen wij nog al eens op huwe lijksfeesten (omdat het er soms gezellig is en omdat wij daarvan hou den» en bij een huwe lijksfeest hoort ook een huwelijksvoltrekking. En dan ontdekken wij dat er nog altijd ver schillen bestaan in „klassering'Je kunt derde, tweede en eerste klas trouwen, al naar gelang de financiële draagkracht van debe trokkenen en naar de waardering, die men voor dergelijke nood zakelijke plechtigheden heeft. Het spijt ons het te moeten constateren, maar in de bezettings jaren ^vas dit toch be ter geregeld. De toen malige „burgemeester" van der Sluys had een uniforme regeling ge maakt en alle paren gingen „buiten-over". over de loper en over de trap met de twee leeuwenkoppen. En on danks het feit, dat de man van der Sluys N. S.B.er was, moeten wij hem toch tot zijn eer nageven, dat hij deze kwestie goed had op gelost. Misschien is dit iets voor de opvolger van burgemeester Koel- ma. Het zou een goede daad zijn! VRIJHEID. Het is met de vrijheid een raar geval. Ook met de vrijheid van me ningsuiting en menings vorming. Neem nu bij voorbeeld die quaestie van de Vrijdenkersver gaderingen. Wij zijn geen vrijdenker, laat ons dit op de voorgrond stellen Maar in Alkmaar werden de vergaderingen van deze groep verboden en dat is toch zéker geen te ken van de (zo hoog geroemde) vrijheid. De waarnemend hoofdre dacteur van ons blad heeft tegen dit verbod in enkeTe kolommen heftig gefulmineerd. Ons inziens dus terecht. En nu komt het Nieuw Noordhollands Dag blad met een artikel waarin deze vrijheids verdediging wordt aan gevallen en waarin tot slot nadat er eerst op gewezen is, dat ook de Katholieken vroeger verdrukt waren en zich in -schuilkerken terug moesten trekken ge zegd wordt dat de Vrije Alkmaarder de Dageraad in bescher ming neemt en dus in een Katholiek gezin niet thuis hoort. Hiertegen protesteren wij. Ten eerste omdat De Vrije Alkmaarder niet de vrijdenkersvereniging „De Dageraad" in be scherming neemt, maar wel de Vrijheid zelve! En dat is voornamer! Ten tweede omdat mocht het NN.H.D. haar zin krijgen, een be paalde bevolkingsgroep in dezelfde toestand zou komen te verkeren waarin eerst de Katho lieken eenmaal ver keerd hebben. En dat dit volkomen onjuist zou zijn wordt toch door de anonyme schrij ver in het N.N.H.D. reeds betoogd! Ten derde protesteren wij tegen dit geschrijf om dat het anonym is. Laat de rayon-redacteur van het N.N.H.D. zijn naam er onder zetten. Onze waarnemend hoofdre dacteur doet het ook! Tenslotte dit: Alle redactieleden van de VA. Katholieken niet-Katholiek zijn ten allen tijde bereid om de Vrijheid le ver dedigen. En dat is dan ónze ware gedaante. KOSTELOZE INENTING HENSBROEK Op 8 Nov. van 1-J uur zal er ten huize van de ,ic »- geneesheer Dr. Cohen te in.,ek, gelegenheid gegevén worden voor kos teloze inenting. De ouders worden verzocht trouwboekje of geboortebe wijs mede te nemen. HONDEN HOUDERS, OPGELET! HEER HUGOWAARD Hondenhou ders, die tot nu toe geen aangifte heb ben gedaan, worden geadviseerd hier niet tè lang meer mee te wachten, daar de fatale termijn nadert dat bij niet gedane aangifte de belasting ambtshalve op het drievoudige van het gewone bedrag wordt vastgesteld. gezinsgebeuren ALKMAAR Geb.: Jolanda M., dv G. Pittans en C. van Lienen; Lourens T.. zv C. J. Droge en A. J. van *t Sant; Gerard, zv N. J. de Winde en C. C. de Jong Getr.: Leonardus P. van de Leij- graaf en Catharina Metselaar; Jan Kemp en Elisabeth de Rooij. HEILOO Geb.: Adiianus Hendrikus. zv Derk Voerman en Geert rui da Haring; Ag- nes Margaretha Maria, dv Jacob Swart en Margaretha C. Abbo. Getr.: Jacobus van Geene .en Chris- tina Nierop. Overl.: Antje Klare, oud 69 jaar. Piet Teunisse, oud 80 jaar. veiling arkten VEEMARKT SCHAGEN Op de veema^t te Schagen van Donderdag 30 October werd aange voerd: 14 paarden 3001000; 40 tijd- koeien 300450; 96 stieren 3001000; 60 geldekoeien (mag.) 275425; 206 idem (vette) voor de Centrale: 22 kalfkoeien 525650; 12 pinken 240 350; 68 pinken. 48 graskalveren en 53 nuchtere kalveren voor de Centrale; 63 magere schapen 5580; 32 vette schapen v. d. Centrale; 94 overhouders 33—55; 8 graskalveren 120180; 4 stie ren v. d. Centrale; 31 biggen 13—28; 9 konijnen 310; 107 hennen 610. VISSERIJBERICHT DEN OEVER In de week van 20 tot en met 25 October werden op de afslag te Den Oever de volgende hoeveelheden vis aangebracht: Bot 11234 kg.; snoekbaars 2780 kg. witvis 223 kg. paling 23259 kg.; schol 24439 kg.; schar 1162 kg.; wijting 1527 kg.; tong 1377 kg.; tarbot 435 kg.; ka- beljouw 93 kg.; poon 58 kg.; rog 411 kg.; garnalen 7232 puf 3385 leg.; wulken 3084 kg. Uitgezonderd paling was de aan voer in deze periode weer iets beter dan de vorige week. Ook de prijzen stegen weer iets in verhouding met de prijzen der laatste weken. Vooral schol werd deze^week in flinke hoe veelheden aangebracht. De paling werd afgeslagen voor gemiddeld 1J20 per pond voor de zomeraal'tot ƒ1,80 per pond voor de schiere aal. NOORDSCHARWOUDE 30 OCT. 48000 kg. rode kool 8.50—13.80; 134000 kg. witte kool 8.60—12.70; 6000 kg. gele kool 5.406.20; 13000 kg. groene kool 15.1018.70; 22000 kg. andijvie 13.50—13.60; 1300 kg. uien 20.70; grove' 20.20; drieling 8.60; 8500 kg. bieten: sort. I 5—7.90; sort II 3—4.60; 5500 kg. peen: sort. II 8.30; sort. m 9.409.50; sort. IV 6.206.60; 9500 kg. aardappe len: Bevelanders 9.9010.20; Eigen heimers 9.509.80; Noordelingen 1010. agenda BIOSCOPEN: CINEMA AMERICAIN: „De Boeka nier" een film in technicolor met Paul Henreid, Maureen C'Hara en Walter Slezak. Voorstellingen elke avond om 8 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Zondags 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. Toegang boven 14 jaar. ALKM BIOSCOOP THEATER: „Mijn vrouw heeft een baantje" met de Higgins familie. In het voorprogram ma ..Come on cowboys". Dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Woens dagmiddag 3 uur. Toegang alle leeft HARMONIE: „Zonsondergang" (Sun- down) met Gene Tierney. Bruce Cabot en Harry Carey. Dagelijks 8 u.. Zaterdag 7 uur en 9.30 uur. Zondag 2 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 matinee. Toegang 14 jaar. VICTORIA THEATER: „Paniek" met Viviane Romance en Michel Simon. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4 30, 7 en 9 30 uur, Woensdagmiddag *2 30 uur matinee. Toegang 18 jaar. VRIJDAG: GULDEN VLIES: 8 uur: Abonne mentsvoorstelling. AULA: 8 uur: Filmavond Instituut voor Arb. Ontw. ZATERDAG: WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur. Feestavond Excelsior. GULDEN VLIES: 8 uur: Danza. Maandag: 8 uur: Gulden Vlies: La» Ballets de Paris.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3