PELS4 WIJNEN LES BALLETS DES ARTS DE PARIS Plasiische element sierk veriegenwoordigd Danskunst in discrediet Het laatste jaar wordt Nederland pverstroomd door buitenlandse ballet groepen, die echter allen op de keper beschouwd niets anders brengen dan danstheater. Het begrip „ballet" in de klassieke zin van het woord wordt geheel naar de achtergrond verdron gen. En het ergste van dit alles is, dal Nederlandse dansgroepen die de ^,danstheater"-kunst evenzo goed be oefenen als de momenteel zozeer ge protégeerde buitenlanders .tot onder gang gedoemd zijn. wegens gebrek aan belangstelling. Wij denken hier in het bijzonder aan de vlak na de oor log opgerichte doch inmiddels door de nood der tijden wéér verdwenen bal letgroep „Studio '45" onder leiding van Sonja Gaskel. een danseres die zeker tot goede choreografische pres- 1 itaties in staat is. Ook hebben wij de balletten van Maja Morova gehad, ■naar haar was hetzelfde lot bescho ren als Sonja Gaskel: Zij verdween ïnet haar groep wegens te weinig be langstelling van het Nederlandse pu bliek. „Wat je ver haalt is lekker", dach ten de schouwburgdirecties en de im- pressario's en zij engageerden buiten landse dansgroepen. Wij kregen ach tereenvolgens te zien Het Zweedse (Danstheater (dat niet uit ons land is weg te slaan). Les Ballets Nègres en nu weer Les Ballets des Arts van Jean Weidt. Inderdaad ,deze mensen kunnen wat {maar en wij wijzen er nogmaals met klem op artistiek 'presteren zij ijliets meer dan de vele goede Neder landse dansers en danseressen, i Slechts één ding kunnen zij beter: !Zij trekken volle zalen! En de Nederlandse danskunst krijgt ;nooit een bestaande groep. Onze eigen lartisten moetefo steeds weer opnieuw beginnen. Natuurlijk ligt de oorzaak {hiervan dieper, toegegeven, wij weten dat de vaste kern ontbreekt, maar ook dat is de schuld var publiek en im- tpressario's omdat het publiek geen in teresse toont en de impressario's de waarlijk goede krachten tegen hoge I gages weglokken naar hun eigen groepen. Zo zal het blijven tot er iemand komt misschien zal Darja A. V. A. - nieuws De dames wonnen weer, de heren verloren. Twee overwinningen en' een nedër- laag Waren de resultaten, die de Alk- maarse Handbalver. A.V.A. Zondag (boekte. Zowel het eerste als het twee de elftal van de dames wonnen. Het tweede behaalde een nuttige 1-0 ovér- I winning op Nieuwe Niedorp II. Het eerste elftal ging op de goede weg voort en liet nu Tonegido II met 8-1 in het zand bijten. A.V.A. staat met drie gewonnèn wedstrijden keurig bo- 1 venaan. Het heren elftal kon 'echter ook zijn tweede wedstrijd niet win nen. De Alkmaarse heren moesten de beide puntjes afstaan aan Tonegido. dat met 6-5 won. De uitslag geeft goed de verhouding weer, daar de beide {ploegen niet veel voor elkaar onder- deden, de techniek en het team-werk van Tonegido gaven echtèr de door slag. Onze stadgenoten behoeven even wel voor de toekomst niet bang te zijn, daar hun spel zich zeer gunstig ten opzichte van enige weken geleden heeft ontwikkeld. Individueel zijn de spelers zeer goed en bovenal zeer snel Dat zij ook doelpunten kunnen maken bewijst wel het feit, dat zij 10-maal het net konden vinden. Vijf doelpun ten werden echter afgekeurd. We zien de toekomst voor A.V.A. niet donker in. 1 VISLUST Zondag 2 Novei Hengelsportvereniging „Vislust", ean onderlinge wedstrijd, in de Ringvaart bij Oterleèk. Er wer<" gevist op baars in totaal werden 56 baarzen gevangen. De eerste prijs werd gewonnen door R. Peperkamp met 20 stuks. K. Erich Jr. ving de grootste baars van 25 c.m. Na afloop werden de prijzen uitge reikt. door voorzitter J. Burgering in het clublokaal van de heer Jb. Koe- lemij. Het was een goed geslaagde morgen onder ideale weersgesteld heid. HINDERWET Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de heer A. G. Kort, al hier, om vergunning tot het uitbrei den van de moffel-,nikkel- en chroom- j inrichting „Alcmaria". door bijplaat sing van 2 electromotoren resp. van 2 en 0.1 P.K., in het perceel Linden- laan nr 50. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediepd ten stad- huize, mondeling op "^DINSDAG 18 November a.s. voormiddags te ELF Uur en schriftelijk voor of op die tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelde dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de se cretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen stukken kennis ne- men. Collin er toe in staat zijn die door doeltreffende samenwerking een goed en blijvend ballet tot bloei kan doen komen. Wat nu Les ballets des Arts be treft, in welks optreden wij aanlei ding vonden om met deze lange tirade te beginnen, zij brengen voor alles danstheater. Geen ballet, geen dans kunst, Maar als onderhoudingskunst is dit ballet dan ook zeer sterk, het geen zijn oorzaak vindt in het groté compositievermogen van de leider Jean Weidt, en in het vertegenwoor digde plastische element. De rythmiek is hier hoofdzaak en' de kleurige kleding van de spelers waarborgt een mooie decoratieve uit beeldingsmogelijkheid. Het is interes sant maar niet glanzend. Het is le vend, maar niet pittig en heftig om dat het de eenvoud mist. Het woord „ballet" is bij deze groep uitgezonderd in een gedeelte van het balletfragment „Ode aan de storm" zeker niet op zijn plaats. En door het wel te gebruiken wordt alleen maar het misverstand in de hand gewerkt, dat strakke gezichten trekken en han den wringen een voorwaarde is voor de nobele kunst van de dans. De kunst, die een groot gedeelte van de cultuur behoort in te nemen. En dat is wel zeer jammer. TH. K Vol verwachting klopi ons hart. Ten tweede male is Maandagavond de St. Nicolaas-commissie van de EVC bijeen geweest om de verdere plannen te bespreken voor het a.s. St. Nico- laasfeest voor de kinderen van de EV C leden. Op veler verzoek is de leef tijdsgrens gewijzigd en wel van 411 jaar. De lijsten, die bij de leden door de dames van het comité zijn aange boden, waren Maandagavond voor de helft binnen en er bleek een bedrag bijeen te zijn gebracht van ruim f200 Voorwaar een prachtig resultaat; als de rest zo goed verzorgd is als de lst helft dan kunnen de kinderen 'n groots St. Nicolaasfeest verwachten. Het ver zoek aan St. Nicolaas om ook bij de EVC kinderen op bezoek te komen, hééft tot resiiltaat gehad dat Maan dag al reeds bericht was binnengeko men, dat de Bisschop natuurlijk ook bij de EVC kinderen op bezoek komt. De heer Martin Vroom uit Heiloo beeft zich bereid verklaard om met zijn prachtige poppenkast de kinderen een paar uurtjes gezellig bezig te hou den. Hef geheel belooft een goed ge slaagd feest fe worden." De commissie 'i. er de aandacht op dat diegene die zijn kinderen als nog wil opgeven dit zo spoedig mogelijk moet doen doch uiterlijk tot 22 Nov. a.s. bij de bekende adressen daar dan de aan melding definitief gesloten wordt. SINT MAARTEN Sint Maarten is weer op komst. Ook de jeugd van de Buurtvereniging „Rembrandt" maakt zich op. om op ge paste wijze dit feest te vieren: met zelfgemaakte lampions en een vreug devuur. Bakker Jonker helpt vanmiddag de jongens en meisjes, die er moeite mee hebben een lampion zelf te maken; Za terdagmiddag moet de jeugd brand stof aanslepen op de hoop tussen de v. d. Heistraat en Ferd. Bolstraat. Hoe meer hoe mooier, maar laat het kolenhok van Moeder en Vader met vrèe. jongens! Dinsdag 11 November, de grote dag verzamelen op het pleintje bij Stol; parade voor de jury, die zal zeggen wie z'n lampion het mc is. GUNNAR KNOS VOOR DE INT. VER. BELLAMY Men schrijft ons: A.s. Vrijdagavond 7 November zal in de dancing van de Harmonie 'n open bare vergadering worden belegd door de Int. Ver. „Bellamy". Als spreker voor deze ver. zal optreden de heer Boogaard, die op zakelijke en aange name wijze zal vertellen wat de Bel- lamyanen als doel nastreven. Dat dit nodig is. blijkt uit het feit dat nog seeds een belangrijk deel der goedwil lende massa, meent in de idee Bella my een niet te verwezenlijken ideaal te moeten zien. Het is dan ook niet wat velen nog denken een groep dwa zen die een soort rullsysteem voor staan gelijk wij dit in de oorlog mee maakten. Integendeel, het doel is een waarachtig economisch socialisme, 'n gezamenlijk produceren, naar behoef te, om gezamenlijk te consumeren. Gelijkheid dus voor allen, van wieg tot graf, precies zoals Bellamy dat beschrijft in zijn beide werkep. Verder zal aanwezig zijn ingenieur Gunnar Knös. de Zweedse atoom spe cialist, die zal spreken over de drei gende gevaren .indien de atoomener gie voor vredesverstorende doeleinden wordt gebruikt. Tevens wil Ir. Knös vertellen over de voordelen die hij ziet in de wereldfederatie, met als doel een wereldregering welke alleen vredelievende plannen voorstaat. Ter opluistering zal het zangkoor D.O.V. aanwezig zijn. Al met al dus een avond die zeker de gang naar de Harmonie waard zal zijn. Gouden bruiloft in 't Ziekenhuis Woensdag vierde het echtpaar De VriesDe Boer uit *t Zand (N.H.) haar gouden bruiloft. „Een gewoon" feit dus eigenlijk.... maar dit feest werd onder zeer ongewone omstan digheden gevierd. De bruid n.1. ligt al ongeveer drie weken in het St. Eli- sabeth-ziekenhuis. Haar been is geam puteerd en zij heeft een zware ope ratie ondergaan, waarvan zij de ge volgen, zoals ze ons vertelde, „gedul dig zal moeten dragen". Toen wij binnenkwamen was „oma" (zo wordt de gouden bruid door ieder een genoemd) bezig haar post te be handelen en dat was een heel karwei. „Ja", zei oma, „ik heb in mijn le ven wel eens wat voor anderen ge daan, en dat beginnen de mensen nu te beseffen, van daar al deze belang stelling". En toen kwam er een ken nis persoonlijk feliciteren en onder tussen begon „Oma" al zenuwachtig naar de klok te kijken omdat opa zo laat was. Eindelijk, om half twaalf kwam de bruidegom en de familie, zodat al gauw een gezelschap van 20 personen om het bed gschaard zaten. Het regende felicitaties, bloemen en zakken met koekjes. De gehele zie kenzaal inclusief de bezoekers en be zoeksters werden toen voorzien van feestliederen, die door alle aanwezi gen werden meegezongen. En een meisje van de zaal sprak een wens uit. Opa werd door da zusters van zelfsprekend uitgenodigd om de ge hele dag te blijven en ook de lunch in het ziekenhuis te gebruiken, het geen hy wel wilde „als het maar lek ker was...." Onnodig te zeggen, dat deze vijftig jarige bruiloft ondanks de ziekte van de bruid goed gevierd is! Boomkweker licht zijn klanten op De Meerv. Kamer behandelde Dins dag de zaak tegen de 55-jarige Am sterdamse boomkweker Hendrik van Z., die, zich uitgevende voor een be kende Boskoopse kweker, ettelijke goedgelovige kopers o.a. te Egmond Binnen, minderwaardige vruchtbomen en sierheesters afleverde i.p.v., naar hij toegezegd had eerste klas planten en voor deze bomen en sierheesters hoge prijzen berekende. Een drietal kopers werden door mr. Krabbe als getuige gehoord, zij wer den gezamenlijk voor f 1400 opgelicht, het grootste deel van de door hen ge kochte bomen en struiken was binnen enkele dagen na het planten dood en de rest droeg geen vrucht. Verschillende deskundigen hadden ge constateerd, dat de planten niet deug delijk waren; voorts waren de planten bij aflevering niet van „plompen", d.z. controlestroken van de keurings dienst voorzien. Besch. gaf zich als „Boskoopse kwe ker" uit, hoewel hij reeds 20 jaar in Amsterdam woonachtig is. „Dat is mijn handelsadres, edelachtbare", leg de de kweker, die een zeer brutale houding aannam .uit. „U is al zes maal veroordeeld, is het niet?" vraagt de president. „Heeft dat iets met deze zaak te maken?" De officier van justitie ,mr. Hol- steyn. acht onomstotelijk bewezen, d^t beseh. zyn klanten opgelicht heeft. „Het gewone publiek laat zich mak kelijk door mensen als deze oplich ten", aldus mr. Holsteyn. „Besch. schermt met grote woorden, bij voor keur in het Latijn. Dat maakt op de rechtbank toevallig geen indruk. Door het z.gn. handelsadres strooit hij op geraffineerde wijze zand in de ogen van zijn klanten. Ter zitting doet hij zich echter onschuldig voor". De eis luidt zes maanden. „Heeft U hier nog iets op te zeg gen?" Inplaats van de voor beschuldigden gebruikelijke schuchtere ontkenning is het antwoord: „Ja, een hele hoop. Ik heb geen straf verdiend. Hier is terdege vast komen te staan, dat ik geen vuilnisbelt-spullen lever. Als ik onschuldig gestraft wordt, vergoed ik geen éne boom!" De officier voegt aan zijn requisitoir restitutie van de gelden aan de kopers toe. Tenslotte bepaalt mr. Krabbe de uit spraak op 13 November a.s. „Als ik één cent boete moet betalen ga ik vijftig keer in hoger beroep en breng ik duizend getuigen k decharge mee!" Obstinaat verlaat besch. de zaal ZEDENMISDRIJF De onderwijzer Johan Sch. te Ber gen stond vervolgens terecht wegqps het plegen van ontuchtige handelin gen met drie van zijn leerlingen uit de 4e klas van de o.Ls. te Bergen. De eis luidde Wh jaar gevangenis straf en onvoorwaardelijk ter be schikkingstelling van de regering. UITSPRAKEN MEERV. KAMER Hendricus C. F. v. d. B. te Hoorn: f 1000 boete of 3 maanden hechtenis wegens bigamie. Willem Tj.: ontuchtige handelingen met minderjarigen: 6 maanden voorw. met 2 jaar proeftijd. Petrus B.: diefstal: f 100 boete of'30 dagen. Jacob V. diefstal: aangehouden. Johannes K idem. Klaas P.: 1 jaar voorw,. wegens dief stal. Johannes B.: aangehouden. BAZAR De Evang. Lutherse Gemeenffe opende Dinsdagmiddag een bazar in het ge bouw der Vrijz. Herv. in de Heul. Om half drie sprak ds. P. C. Rooden- burg de toen reeds talrijke aanwezi gen toe. De bazar wordt gehouden ten bate van het gemeentewerk. Niet zodra had ds. Roodenberg zijn laatste woord gesproken, of de dames bestormden de tafels, waarop vele fraaie handwerken, w.o. garneringen en babygoed uitgestald waren. De artikelen gingen grif van de hand en ook voor de grabbelton, het rad van avontuur en andere vermakelijk heden bestond veel belangstelling. Voorts was er gelegenheid tot het gebruiken van thee en andere dran ken. De bazar zal nog enige dagen geopend zijn. We wensen de organisa toren veel succes. Ijej1 Zweedse Volkshogeschool Voor het Instituut van Arbeiders ontwikkeling hield in de aula van het Murmellius gymnasium mevr. A, C. VisserVen een lezing met filmver toning over de grootste Volkshoge school in Zweden te Farna, 100 km. ten Noorden van Stockholm. De volkshogeschool ls ruim honderd jaar geleden in Denemarken ontstaan uit' de nood der tijden. Próf. Grund- vig de stichter en bekend theoloog in Kopenhagen bracht jonge mensen van 18 tot 30 jaar in internaatverband met elkaar in aanraking om de diver se levensproblemen met hen te be spreken. Hij zocht naar middelen om de eigen Deense cultuur a.h.w. nieuw leven en nieuwe inhoud te geven. De ze cultuur dreigde geheel overwoe-, kerd te worden door de Duitse. Hij schreef een uitgebreide wereldge schiedenis in de Deense volkstaal. Al le wetenschappelijk werk verscheen ini die tijd in het Latijn. De Volks hogescholen breidden snel uit, vooral ook door de bezielde mede werking van Christen Kold. een een voudig dorpsonderwijzer, die 'n een boerderijtje huurde en als Volkshoge school inrichtte. 25 Jaar na het ontstaan in Dene marken is Zweden begonnen met de ze z.g. scholen voor het leven. De film gaf een prachtig beeld van één van de oudste Zweedse Volkshoge scholen, opgericht in. 1876 en uitge breid tot een groot complex van ge bouwen. Ruim hon3e|d cursisten kun nen hier gehuisvest worden. Elke twee cursisten hebben een eigen slaap kamer. Het gebouw heeft een prachti ge bibliotheek, leeszaal, studiezalen, eetzaal, gymnastiekzaal en overdekt zwembad. De Volkshogescholen krijgen in Scan dinavië ruime subsidies. Farna heeft in 1943 een milloen kronen van het gewest ter beschikking gekregen, om uitbreiding mogelijk te maken. De Volkshogescholen hebben in Scan dinavië een groot aandeel gehad in de geestelijke ontwikkeling en de ver sterking van de volksgemeenschap. De secretaris van het Instituut de heer Schinkel dankte mevr. Visser voor de duidelijke uiteenzetting en de vertoning van de mooie film en de bijna honderd bezoekers voor hun komst in de onverwarmde zaal. Propaganda-avond A.N.W.B. Voor de stampvolle dancing van de Harmonie draaide de Koninklijke Ne derlandse Touristenbond ANWB Dins dagavond een tweetal films voor le den en belangstellenden. Daarnaast was een kleine, maar interessante AN V/B-tentoonstelling te bezichtigen en tenslotte hield de heer Palstra lid van het hoofdbestuur, een lezing over het werk en de plannen van de bond. Mr. Leeberg Sr. opende op verzoek van de bond namens het gemeentebe stuur de avond. „Het gemeentebestuur ziet in het werk van de ANWB een belangrijk particulier initiatief; de o- verheid mag zich verheugen in het bestaan van verenigingen als deze", aldus spreker. Vervolgens hield de heer Palstra een zeer Interessant be toog over het wel en wee van de AN WB; 'de inleider sprak uitvoerig over de grote service van de vele takken van dienst van de bond. In 1883 werd de bond door enkele velocipedistenclubs opgericht; aan vankelijk concentreerde hij zich slechts op de belangen van wielrijders; later breidde hij zijn taak belangrijk uit en thans omvatten zijn werkzaamheden o.a. het verstrekken van inlichtingen over alle takken van verkeer en toe risme, het aanbrengen van richtings borden, paddestoelen en wegwijzers, van welke laatste er momenteel 4200 in Nederland zijn. De Kon. Ned. Tou ristenbond spande zich in voor Veilig verkeer, het aanleggen van rijwielpa den en auto wagen, voor politietoezicht perspublicaties, zij geeft vele soorten kaarten en prospecti uit en verstrekt jaarlijks plm. 60.000 reisinlichtingen Er is een Bureau voor Watertoerisme verkeershoekje HET GEBRUIK VAN DE RIJBAAN a. Bestuurders van voertuigen moe ten gebruik maken van de rijbaan voorzover niet voor sommige soor ten van voertuigen bepaalde wegen of gedeelten daarvan zijn aangewe zen. Met invalidewagentjes, die door de inzittenden zelf worden voortbewo gen, mag men tevens gebruik maken van voetpaden. b. De bestuurders var. voertuigen moeten voor zover niet bijzondere omstandigheden zulks beletten op het rechtergedeelte van de rijbaan rechts houden; slechts bij het inhalen mogen zij gebruik maken van hét lin kerweggedeelte. c. De bestuurder van een voertuig hetwelk zich met geringe snelhei^ voortbeweegt is altijd verplicht om de uiterste rechterzijde van de rijbaan" te houden. d. Op weggedeelten met onvoldoend zicht moéten alle voertuigen gebruik maken van de uiterste rechterzijde van de rijbaan. (In onovei-zichtelijke bochten, bij onoverzichtelijke kruis punten en bij de top van hellingen dus altijd uiterst rechts rijden). Al deze bepalingen gelden ook bij één- richtingsverkeerswegen. DRINGEN. In Engeland is men er achter. Een man, die de onbeleefdheid beging om zich naar voren te dringen in een ry van stil wachtende mensen voor een winkel, werd door de politie geverba liseerd en achter in de rij gezet. Maar daarmee was de zaak niet ten einde, want 2 dagen la ter kwam de zaak voor de rechtbank. De man werd veroordeeld tot ruim 20 gulden boete- Wanneer de Ned. poli tie en justitie eens op deze wijze zouden gaan samenwerken, dan zou de schatkist er aardig wel bij varen. En de be lasting zou misschien ook wel verminderd kunnen worden, want reken maar. dat er aar dig wat geld binnen zou komen! ERKENNING. Han van Meegeren, de veel gesmade, heeft ein delijk erkenning gevon den al is het niet in Ne derland. Tot zyn geluk werd hij nog niét ge vangen genomen na het vorige week gevoerde proces, hoewel er 2 jaar tégen hem geëist werd. 'n Krantenbericht meld de Dinsdag, dat de schil der Han van Meegeren in gezelschap van zijn echtgenote op uitnodi ging van de comman dant van het Braziliaan se opleidingsschip „Al- mirante de Saldankas", die oorlogsbodem heeft bezocht.. Het 'echtpaar was in gezelschap van de vice-consul van Bra zilië en de commandant van het schip toonde veel belangstelling voor het „werk en de tech niek" van Van Meege ren. Onze grote landverra der Jan Kloosterboer uit St. Pancras, beter békend als Barre Jan, vluchtte vorig jaar (ge lukkig-bijna-) naar Ar gentinië. Het zal ons be nieuwen of van Meege ren bij de uitspraak van zijn proces aanwezig zal zijn of dat hij „meege ren (d)" is naar Brazilië. BROUWERIJ. In een stadje in Enge land opende men dezer dagen een tentoonstel ling van en over bier brouwerijen. Wat men verwachte gebeurde niet! Er was n.1. geen druppel bier op de ten toonstelling te krijgen. Wel schonk men volop chocolademelk Dat krijg je ervan, wanneer de mensen, die „weten-wat -er-inzit" 'n tentoonstel ling van eigen produc ten gaan organiseren. HULDE. De Alkmaarse kellners en kasteleins hebben T gepresteerd om door middel van een voetbal wedstrijd ruim 900 gul den in te zamelen ten bate van de t-b.c.-be strijding. Het is 'een lof felijk werk geweest en het tekent de gemeen schapszin, temeer om dat zo velen hun volko men belangeloze mede werking hebben ver leend aan de organisa tie van deze wedstrijd. Wij hebben er al velen van genoemd, van deze mensen, die zelf grote onkosten hebben ge maakt om dit alles te doen slagen. Wij zijn er ook van overtuigd, dat er wel enkelen vergeten zullen zijn. Laten ook zij ervan overtuigd zijn. dat hun wérk gewaar deerd is! Landschapsverzorging, berg- ski- rui ter- en luchttoerisme Tot tlot besprak de heer Palstra het werk van de we genwacht. welke organisatie thans o- ver 50 motoren met zijspan beschikt. Als eerste film werd een uitsteken de rolprent van New-York gedraaid; als tweede vertoonde men de ANWB Bondsfilm. een technisch minder goed product, dat echter een duidelijk beeld van het prachtige ANWB werk geeft Het was een geslaagde avond, die de toename van het ledental wellicht be vorderd heeft. Natuurlijk is het niet abso luut noodzakelijk te schenken om uw avond te doen slagen. Maar waar om zoudt U onnodig risico lopen nu PELS WIJNEN weer in bescheiden mate le verbaar zijn? Alkmaar Tel. 2585 BELANGRIJKE LEZING Het „Instituut", houdt op Maandag 10 November in de Dancing van de Harmonie een lezing welke zeker een flink aantal belangstellenden zal trek ken. Aanvang 8 uur precies. De heer Stanley Wright. pers- en radio-atteché aan de 'Engelse ambas sade. komt spreken over de „Labour Regering". Als onderwerp heeft hij gekozen de economische crisis der Engelse rege ring. Daar dit onderwerp in de belang stelling staat van, men kan wel zeg gen. de gehele wereld, dacht het be stuur een goede keus gedaan te heb ben. De heer Wright hoewel Engels man, spreekt in de Nederlandse taal. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Kaarten verkrijgbaar bij: Me vrouw Kort, Troelstrakade 70: Mevr.' De VriesVrieze Boterbloemstraat 8; E. J. M. Schinkel Brulnvisstraat 18 en J. Hoogenhout Bergcrweg 60. veiling* arkten N. SCHARWOUDF 4 NOV. 148000 kg witte kool 9—14.60; 2000U kg rode kool 8.30—14.80; 23000 kg groene kool 1622; 16000 kg andijvie 10.5014.10; 8000 kg bieten I 7.40—8.40; bieten II 4.204.40; 5500 kg peen II 9.30; peen III 9.4010.30; peen IV 5.30—7.50. BR. OP LANGENDIJK 4 NOV. 35000 kg rode kool 11.80—14.90; 4500 kggele kool 6.707.70; 100.000 kg groe ne kool 16.60—23.50; 125000 kg witte kool 9—15.70; 30.000 kg andijvie 11.50 —16.20; 8000 kg peen II 9.90—10.10; III 9.90—10.70; 1500 kg bieten 8.60; 1300 st. bloemkool 45—65. agenda BIOSCOPEN: CINEMA AMERICAIN; „De Boeka nier" een film in technicolor met Paul Henreid, Maureen O'Hara en Walter Slezak. Voorstellingen elke avond om 8 u, Zaterdagavond 7 en 9.30 uur, Zondags 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Toegang boven 14 jaar ALKM. BIOSCOOP THEATER: „Mijn vrouw heeft een baantje" met de Higgins familie. In het voorprogram ma „Come on cowboys". Dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 u., Woens dagmiddag 3 uur, Toegang alle leeft HARMONIE: „Zonsondergang" (Sun- down) met Gene Tierney. Bruce Cabot en Harry Carey. Dagel. 8 uur. Zaterdag 7 uur en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en*9.30 uur. Woensdagmid dag 2.30 uur matinée Toegang 14 jr. VICTORIA THEATER: „Paniek" met Viviane Romance en Michel Simon. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur, Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinée. Toegang 18 jaar. WOENSDAG GULDEN VLIES: Filmavond Alcma ria Victrix 8 uur. W VAN HEEMSKERK: 8 uur: De Toverbal. DONDETDAG GULDEN VLIES 8 uur: Revue perso neel Ringersfabriek. WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur: Afscheidsavond P.R.A.-personeel. VRIJDAG GULDEN VLIES 8 uur: Concert H.O.V. AGENDA HEILOO WOENSDAG DE OUDE HERBERG 8 uur: lezing door dr. De Boer voor het Nut over „Humor in de litteratuur". CAFE ADMIRAAL 8 uur: Vergade ring Bevrijdingscomité. RUSTENDE JAGER 8 uur: film „De kans van haar leven". DONDERDAG GEBOUW KUNST EN SPORT Holle- weg 7.30 u: filmavond van DOVES. RUSTENDE JAGER 8 uur: film „De kans van haar leven". ZATERDAG RUSTENDE JAGER 8 u: Feestavond buurtver. „'t Nippertje" met opvoe ring van „Tot wederdienst bereid".

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3