Heeft commissie voor kunsizaken besiaansrechi? Enorme drukte aan de Langedijk KM(illlS>©§£©©P>. Bergenaren beoordelen inzendingen in Alkmaars museum Het Alkmaarse gemeente-museum 1b gedurende een gedeelte van het ge- tvone kalenderjaar niet voor bezich tiging voor het publiek opengesteld. En in die tijd wordt meermalen althans in de twee afgelopen na-oor- logse jaren is dit het geval geweest het museum beschikbaar gesteld voor werk van levende kunstenaars uit Alkmaar en Ufllgevlng. Zo hadden wij in 1943 de tentoon stelling Het Portret en daarna de ere- tentoonstelling van Graadt van Rog gen. de tentoonstelling van jonge Ber gense kunstenaars en de grote ten toonstelling in dit voorjaar gehouden van Alkmaarse schilders uit de ge- nootschanpen „Doorwerken" en Kunst rij ons doel". Het wonderlijke van deze reeks van tentoonstellingen is nu gelegen in het feit. dat de organisatie hiervan in handen is gesteld van een commissie van vijf personen, die stuk voor stuk üTfgêzonderd de heer H. J. Wor tel. die uit hoofde van zijn functie sis beheerder van het museum aan de commissie is toegevoegd. allen in Bergen woonachtig zijn. Deze com missie is door B. en W. van Alkmaar officieel geinstalleerd en^ajle-zaken betreffende de ter beschikkingstelling van het museum worden door ge noemd college in handen van deze commissie gesteld. De schilderijen en beeldhouwwer ken van de kunstenaars die dan even tueel bij de gratie van deze commissie sullen mogen exposeren, worden ge keurd. geschift en naar waarde be oordeeld door de vier leden van de commissie (zonder de heer Wortel) waarvan er twee kuntschilder zijn, één lid paedagoog is en het vierde lid kunstkoper uit liefhebberij is. Al deze personen hebben natuurlijk hun ver diensten op het gebied van de kunst maar twee van hen kunnen moeilijk Onpartijdig worden genoemd, daar zij als kunstenaars een gevestigde repu tatie hebben, hetgeen uiteraard altijd Victoria Theater verbeurd verklaard 75.000 BOETE VOOR WEBEU Gisteren deed het Tribunaal uitspraak tn de zaak Weber. De internering werd bepaald op 2'A jaar; Weber komt vandaag vr^j; voorts ontzetting uit de rechten en het recht het be roep van bioscoopexploitant uit te Oefenen, verb. verkl. van een bedrag van 75.009 en het Victoria Theater. H. van der Heijden, dir. van de N. V. Handel in Bouwmaterialen ,,'t Ei land" werd internering voor de tijd -van de detentie opgelegd. Voorts werd v. d. H. ontzet uit de kiesrech ten en het recht enig ambt te bekle den. De beschuldiging tegen J. Lake- man, directeur van de Vp werd vervallen verklaard. Heropening Rijwielhal Henstra Vandaad werd de Rijwielhal van de firma Henstra, Laat, na de nieuwe vergroting heropend. Aan de buitenkant zijn enige ver anderingen aangebracht, maar wan neer men binnen gaat, dan ziet men pas hoe hier gewerkt is! De - Henstra heeft zelf het plan voor de verbouwing ontworpen. De fa. van Latum voerde het werk uit Het schilderwerk werd verricht door Fa. Holties en de stucadcor was de heer Bamzijn. De rijwielhal is vergroot met 160 vierkante meter. In de winkel is een aardig kantoortje gebouwd, terwijl onder de winkel een grote kelder is gemaakt, die zal dl men als opslag plaats. ..In de toekomst" vertelde me vrouw Henstra ons. „hebben wij het plan de voorkant uit te breiden Maar dat zal neg wel even duren". Wij gingen naar boven langs de aardige wenteltrap, die ons naar het flinke pakhuis op de eerste etage leidde. De etalages die als inhoud een grote aantal lampen hebben zijn bij avond het bekijken wel waard. Deze verbouwing betekent voor dc fa. Henstra een zeer belangrijke uit breiding en wij wensen deze bekende zakenman veel succes in zijn her nieuwde pand. Fa. P. Bakker heropende De kruidenierszaak v.h. Fa. P. Bak ker heropende Donderdag j.L haar .bed ;:f r- een nieuwe eigenaar n.1. de heer R. ae Hoop Jr. De etalages zijn uitgebroken, aodat wij hier zeker van een verbetering kunnen spreken. De heer R. de Hoop Jr, is als be diende in deze zaak begonnen, en vindigi als eigenaar. Wij wensen hem veel succes in zijn heropend bedrijf. gepaard gaat met een zekere navol ging door jongere kunstenaars. Voor het overige kunnen wij tegen hen even weinig bezwaren hebben als te gen beide anderen. Slechts het navolgende komt ons en weinig vreemd voor: alle commis sieleden zijn in Bergen woonachtig en moeten werken beoordelen voor een tentoonstelling fn Alkmaar. En nu vragen wij ons in gemoede af: wanneer B. et> W. zichzelf incompe tent verklaari om Kunstwerken te beoordelen (hetgeen natuurlijk ook niet ieder gegeven is) zijn er dan in Alkmaar dan geen andere mensen te vinden die in staat zijn om zitting te nemen in een dergelijk lichaam? En moet deze commissie, die nu al ruim twee jaar bestaat, maar steeds aanblijven? Het wordt naar onze mening tijd. dat deze kwestie eens onder de loupe wordt genomen en dat er een commis sie wordt benoemd, die de belangen van dc Alkmaarse kunstenaars kan behartigen. TH K. JUBILEUM-CONCOURS „EXCELSIOR" Het tweede gedeelte van het Jubi leum-concours van de muziekvereni ging „Excelsior" zal a.s. Zaterdag en Zondag werden gehouden. Zaterdagavond 8 uur begint een concert aangeboden door het zeer be kende Stafmuziekcorps van de Am sterdamse Politie .onder leiding van de bekwame dirigent ,de heer Joh Pinkse. Om 12 uur Zondagmiddag wordt het muziekconcours voortgezet met de 3e afd. Harmonie, gevolgd door de 2e afd Fanfare. Ie afd. Harmonie, en Fanfare afd. Uitmuntendheid Harmonie en Fanfare en superieure afd. Harmonie. In deze afdeling zullen uitkomen 11 corpsen, waaronder het zeer bekende „Apollo" van Zaandijk onder leiding van de heer G. Schaar. Voor muziek - lievend Noord-Holland valt er a.s. Zaterdag en Zondag weer veel te ge nieten, terwijl de liefhebbers van dan sen beide avonden, na afloop van het uit te voeren programma, hun hart kunnen ophalen.- Cato Schut voor de laatste maal voor de balie Cato Schut de 23-jarige dochter van dr. Schut, stond Dondagdagmorgen wederom voor het Tribunaal terecht voor de» voortgezette behandeling van haar zaak. In December 1946 werd de zaak aangehouden teneinde <Je ge dragingen van besch. na haar ontslag uit het kamp te «kunnen beoordelen. Gisteren werden als getuigen ge hoord mej. A. van Struyk, soc. werk ster der Stichting Politieke Delinquen ten en de heer C. J. Maats, oezicht- houder, beider oordeel was niet on gunstig; handhaving van het toezicht werd echter wenselijk geacht. Mr. K Scholten voerde een zeer kort pleidooi, waarna mr. Schenke- veld de uitspraak op 20 November a.s. bepaalde. OVERTREDINGEN DEVIEZEN- BESLUIT 1945 Jacobus T.- uit Heiloo ging twee maal de Duitse grens over met 4 pond koffie, chocolade en thee. De officier eiste voor deze beide strafbare feiten f 40 boete of 20 da gen gevangenisstraf en verb. verkL goederen. Het vonnis voor de eerste zaak luidde f 25 boete of 10 dagen, voor de tweede zaak, f 75 boete of 30 dagen gevange nisstraf en verb. verkl. der goederen. Martinus O. uit Heiloo toonde zich --,-r sterk in het vertellen van „korte verhaaltjes". Hij verkocht koffie bon nen aan een zekere B. Uit dit zaakje zal nog wel iets meer komen, zo- Hpt rte politierechter de uitspraak be paalde tot over 14 dagen. KUNSTENAARSCENTRUM BERGEN BERGEN Het LCJB. heeft een begin gemaakt met het uitvoeren der winterplannen. Er zal in het „Huis mot de Pilaren" een sociëteit annex boekerij worden ingelicht, voor de leestafel zijn abon nementen op binnen- en buitenlandse Kunsttijdschriften genomen en voorts zijn er door verschillende leden oude jaargangen ter inzage gelegd. Ook is het plan een aantal boeken op kunst gebied ter beschikking te stellen De stichting KCB is officieel tot stand gekomen, zodat rechtspersoon lijkheid is verkregen. pp Zaterdag 8 November zal een nieuwe expositie worden geopend van houtsrijwerk van C. Wijker uit Eg- mond aan Zee en schilderijen van Dirk Oudes te Alkmaar. Ook zijn er nog plannen*uitgewerkt om te komen tot het geven van een piano-avond in het „Huis met de Pila ren" op 20 November. Hierop komen wy nog terug. RUSTENDE JAGER, BERGEN „REBECCA" Afgezien van' de letterkundige waar de ,is het boek „Rebecca" van Daphne du Maurier zo wereldvermaard, dat het vanzelfsprekend was, dat het vroeg of laat zou worden verfilmd. Het was Hitchcock ,de knappe en straffe regisseur, die dit spannende en boeiende gegeven op een waarlijk im posante wijze in een film verwerkte en zich daarbij hield aan de lijn, die de schrijfster in haar boek gevolgd heeft. Het boek is namelijk, zo als bekend, geschreven in de ik-vorm. Deze wijze van beschrijven is niet nieuw noch in de litteratuur, noch in .het filmverhaal. Zy heeft het voor deel, dat direct een spanning kan be reikt worden, welke anders niet, dan na veel omwegen en dan dikwijls ten koste van de dramatische bouw van het werk zou worden verkregen. Hitchcock heeft alle mogelijkheden overwogen en het resultaat was dat in „Rebecca" de spanning leeft tot in alle onderdelen. Lawrence Olivier speelt de rol van Maxim de Winter en Joan Fontaine die van de opvolgster van Rebecca. Zij heeft kwaliteiten, die haar voor deze zeer moeilijke rel voorbeschikte. De figuur van mrs. Danvers. zoals Judith Andcrson deze acteert, kan de romanschrijfster zich niet anders ge dacht hebben! „Rebecca" is een rijke film in alle details. Een volmaakt gespeelde, boel ende rolprent. OUDERAVOND U.L.O. SCHOOL BERGEN Maandagavond. 10 Nov. wordt een ouderavond gehouden in -„Het wapen van Bergen". Het hoofd der school de heer P. Earretta zal een lezing houden over het onder werp ..Mogelijkheden via de U.L.O. school". Dit is eenzeer belangrijk onder werp, waarvoor naar wij hopen vele ouders belangstelling zullen tonen. EERSTE UITVOERING VAN DE M\SKERSPELERS BERGEN Op Woensdag 12 en Donderdag 13 November geven de Maskerspelers hun eerste uitvoering in dit seizoen, met het blijspel van Joop Spit „De Paedagoog". Zoals gewoonlijk zal dit eerste op treden wel weer tot In de puntjes verzorgd aijn. S.S.V. NIEUWS STOMPETOREN Handbal: Zater dag 8 November 4 uur: Vrone 3 SSV 1 Zondag 9 November 12.30 uur: SSV 1—Oudesluis 1. Voetbal: Zaterdag 8 November 3 uur: Kaagvogels b—SSV a. Zondag 9 November 2.30 uur SSV 2—Schoorl 4. SUPPORTERSVERENIGING „DE FORESTERS" HEILOO De supportersver. „De Foresters" is van plan een ledenactie te organiseren en op Woensdag 12 November zal een ledenvergadering worden gehouden. Tijdens deze bij eenkomst wordt een definitief bestuur gekozen en de contributie vastgesteld „HET NUT" GESTART MET EEN GOEDE LEZING HEILOO Woensdag jJ. werd in „De oude Herberg" de eerste Nuts- avond gehouden. Het onderwerp van de spreker dr. P. J. E. de Boer, dir. der H.B.S, te Purmerend,* was: „Hu mor in de litteratuur". De behande ling van dit onderwerp, was zodanig, dat de aanwezigen er ten zeerste door werden geboeid. Het ware karakter van de humor werd op een duidelij ke manier uiteengezet, terwijl meer dere punten bij dit onderwerp beho rende, Werden behandeld. Tal van citaten van verschillende schrijvers werden ter verduidelijking van het behandelde aangehaald en aan het slot werd .een gedeelte van de ge schiedenis van Woutertje Pieterse voorgelezen. Dit gedeelte paste pre cies in het kader van het behandelde onderwerp en de aanwezigen genoten vooral van de wijze .waarop dit ge deelte werd voorgedragen, hetgeen ze door een luid applaus kenbaar maak te. De voorzitter ds. Bloemhoff, bracht de spreker een hartelijk woord van dank, terwijl hij de leden opwekte het hunne er toe bij te dragen om ook de te houden lezing met licht beelden zo te doen slagen, als dit he den het geval was geweest. EERSTE STEENLEGGING TWINTIG NIEUWE WONINGEN LANGEDLJK Woensdagmorgen had-te Broek op Langendijk een een voudige plechtigheid, plaats In tegen woordigheid van enige vertegenwoor digers van de woningbouwvereniging het colLege van B. en W.. de aannemer en alle medewerkers heeft burgemees ter Schelhaas de eerste steen gelegd van het complex van twintig wonin gen. dat in het uitbreidingsplan wordt gebouwd. In de rede, die de burge meester daarbij uitsprak, bracht hij hulde aan aannemer en arbeiders voor de wijze waarop dit werk is aangepakt. Dit is wel de eerste steen legging, maar aan het binnenwerk van vele huizen is al heel veel gedaan. Snr. schetste de grote behoefte, die in Langedijk aan woningen bestaat. De goede samenwerking tussen beide woningbouwer, die tot samenvoeging hebben besloten en het gemeentebe stuur werden door spr. geroemd. Het ligt in het voornemen aan de raad voor te stellen, de nieuwe straat Prin ses Beatrixstraat te noemen. Aan het personeel werd een feestgave aange boden. Nadat de heer P .de Geus een kort woord van dank had gesproken wer den de werkzaamheden hervat en be zichtigden de genodigden de vorde ringen van de bouw, die inderdaad bevredigend zijn. Het is te hopen, dat Hol weer meewerkt, zodat deze wo- ffl&gen zo spoedig mogelijk bewoond Hunnen worden. GEEN SPREEKUUR HEERHUGOWAARD De burge meester dezer gemeente houdt Zater dag a.s. geen spreekuur. Op Dinsdag 12 November van 1112 uur bestaat wel de gelegenheid de burgemeester ten raadhuize te spreken. JEUGDDIENST HEERHUGOWAARD Zondag a.s. - zal door ds. van Wijk in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 10 u., een jeugd- Walc-ht - staat op het ogenblik in het middelpunt van de belangstelling Hier een kijkje op de tentoonstelling „Geborgen Land" te Middelburg, die zeer veel belangstelling trekt. Waf wijsi de veilingklok? Veel animo voor de kool Het is de laatste weken een drukte van belang aan de Langedijk. De nau we dorpsstraat wordt vele malen als 't ware verstopt door de grote vracht auto's die thans in gebruik zijn bij de transportondernemingen, die voor het vervoer langs de weg moeten zor gen. Hoewel er Wel enige verruiming is gekomen in de beschikbaarstelling van spoorwagons is dit lang niet vol doende om alles te vervoeren, zodat het autovervoer langs de weg een flink deel van de vrachten voor zijn rekening moet nemen. De zuurkool- fabrieken leveren belangrijke hoeveel heden at hetgeen tot gevolg heeft, dat er veel bij deze fabrieken gela den moet worden. Daar komt nog bij. dat ook een belangrijk gedeelte van de grondstoffen voor de zuurkoolfa- bricage. de witte kool. per vrachtauto wordt aangevoerd, zodat een verkeer ontstaat, waarop de dorpsstraat niet berekend is. Ook het thuishalen van de kool waagt vele handen, waardoor iedere man, die werken kan thans in geschakeld is om te zorgen voor de winter. Hoewel natuurlijk nog moei lijk te zeggen is, hoe de resultaten in het algemeen zullen zijn, ziet het er voor sommige tuinders heel goed uit. terwijl anderen, die minder gelukkig zijn geweest, -zeer zeker een te gerin ge oogst zullen hebben, om ook tegen zeer hoge prijzen nog een redelijk be staan te hebben. Over het verloop van de veilingen in de afgelopen Week is geen reden tot klagen. Vap de kool soorten was de gele kool het minst in trek. Tegen het einde van de week kwam echter ook voor dit artikel een wat grotere vraag, zodat na aanvanke lijk meestal niet hoge te zijn ver kocht dan ƒ7.- per 100 kg. Zaterdag tot maximum ƒ9.- per 100 kg. werd besteed. Het smakelijke zusje van de gele kool, de groene werd heel wat meer gewaardeerd en het blijkt wel dat het publiek voor iets appetijtelij- ker waar graag wat meer over heeft. Het prijsverschil was n.1. in de regel minstens ƒ10,- per 100 kg.. Zaterdag was er zelfs een zeer hoge top. toen te Broek op Langedijk tot ƒ27,- per 100 kg. voor groene kool werd betaald. Te Noordscharwoude kwam men niet hoger dan 21,- terwijl Maandag te Broek op Langedijk de allerhoogste top er weer af was. Deze koolsoort brengt z'n teler Zeer zeker een goede opbrengst. Met de andijvie is het al evenzo. Lager dan ƒ10,- per 100 kg. wordt ze niet verkocht. Meestal van ƒ13.- tot f 16.-, Zaterdag tot f 19.- per 100 kg. dienst worden gehouden in verband met een reünie van de jongelui, die aan het kamp te Appelsga hebben deelgenomen. Allen, ook de ouderen zijn welkom. BEEN GEBROKEN HEERHUGOWAARD Expediteur Renses had het ongeluk bij het uit laden van aardappelen een baal op zijn been te krygen. waardoor dit brak. Gedwongen vacantie dus voor de vrachtrijder. EMIGRATIEPLANNEN HEERHUGOWAARD Ter plaatse is de oprichting van een vereniging ter hand genomen, die 'ich ten doel stelt de belangen te bevorderen van hen, die naar Canada' wensen te emi greren. verkeershoekje Voor witte kool bestond flinke ani mo. Het voor de vrije verkoop be stemde gedeelte, werd heel wat gra ger gekocht dan we de laatste we ken gewend waren. Het geve' hier van was een stijging van de prijzen voor dit vrije gedeelte, dat Zaterdag te Br. op L'dijk tot ƒ13.60 en te Noord-Scharwoude tot ƒ14,50 per 100 kg. noteerde. Voor de fabrieken was de prijs steeds f9,-. Rode kool onder vond eveneens een goede belangstel ling, hetgeen in de prijzen tot uitdruk king kwam. Woensdag ging de rode kool nog van de hand voor f9.- tot f 12.-, Zaterdag by een niet te grote aanvoer voor f 11,- tot f 16,-. Uien, waarvan het aanbod niet groot is (men wacht het klaarblijkcü:u nog even af in de hoop op nog betere prij zen) liep langzamerhand omhoog, tot dat aan het einde van de week f 19,- a 20.- per 100 kg. werd besteed. Peen en bieten, die eveneens mond jesmaat werden aangevoerd, noteer den goede prijzen. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Elisabeth J. C. „dv D. Porde en C. E. Mens; Hendrik T. zv J M. Veil in ga en H. W. Nieboer. Getrouwd: C. Peereboom en D. van Mierlo; N. J. P. Eenhoorn en A. C. Heijer; J. Keijzer en N. Blokker; T. Bootsma en C. M. van der Horst. HEILOO Geboren: Alida Katharina Maria dv W. F. Hoogcboom en C. A. de Munk; Franciscus Cornelis Maria zv F. I. V. M. Endel en W. J. de Kruijf; Clasina Johanna dv M. van Veen en P. den Boer; Marion Maria dv J. Ouwendijk en C. J. de Groot. Ondertrouwd: J. Min 26 jaar en M. M. Schouten 20 jaar. Overleden: (Te Alkmaar) D. Admi raal 70 jaar; Maartje Koster 44 jaar; Grietje Mossel 73 jaar, wed. van Pie- ter de Groot. N.- OUi - NOV. 13500 kg witte kool 9—14.5Q; 22000 kg rode kool 7.4012.80; 1500 kg gele kool 7.20—7.70; 24000 groene kool 17.40— 21.90; 23000 kg andijvie 11.60—2140; 1000 kg uien 21.30; grove 21.50; 3000 kg peen. sort. II 9.20. sort. m 8.80— 8.90, sort. IV 5.80; 6500 kg bieten T 7.80—8.40. bieten II 4.2". BROEK OP L'DIJK 6 NOV. 24000 kg rode kool 9.10—13; 30000 kg gele kool 4.406.50; 70000 kg greene kool 16.20—20.90; 150000 kg witte kool 8—13.80; 10000 kg peen: sort II 7.30 8.40; sort. III 88.70; 1500 st. bloem kool 15—61. agenda PASSEREN VAN VERKEERSHEUVELS Bestuurders van een motorrijtuig, rijwiel of een ander fij- of voertuig, dan wel een bestuurder of geleider van rij- of trekdieren of vee, zijn ver plicht vluchtheuvels aan de rechter zijde te passeren. Indien de op de vluchtheuvel staan de verkeerszuil voorzien is van groe ne vlakken, naar de verkeersrichting toegekeerd, mag een bestuurder van een motorijtuig deze ook links voor bijrijden. Het langzaam verkeer moet derhal ve een vluchtheuvel steeds rechts voorbijgaan. INZAMELING. De Alkmaarse jeugd levert op het ogenblik een soort papier-oorlog een slag om 't zo brood nodige en toch nog schaarse papier. Vele inwoners klagen er al over, dat „het lastig is", om maar iedere dag de jongens 'en meisjes van de scholen aan de deur te krijgen met de ste reo-type vraag: „Heeft U nog oud papier?" Maar..... oudere mensen klagen wel eens meer. Zij klagen er b.v. ook nog steeds over. dat de kranten zo klein zijn en dat er zo weinig in staat. Nu willen wij dit maal eens een goede raad geven. Wanneer U. lezer, nu al het oude papier aan de school jeugd Reeft en Uw buur man doet hetzelfde en alle lezers en alle buur mannen in het hele land volgen U na, dan wordt er een heleboel oud papier opgehaald en dan krijgt U (en Uw buurman) misschien bin nenkort een wat grote re krant in] de bus! BEUEER. Veel wordt er gezegd en geschreven over be heer en wanbeheer ('t schijnt een teken des tijds te zijn) maar zo raar als men op de z.g. „beheersinstituten" <*n raar woord overigens) met inbeslaggenomen gelden van politieke de linquenten omspringt, zal het slechts zelden gebeuren. Wanneer er hier van wanbeheer gesproken zou worden, dan was dit zeker geen qualifi- catie, die onredelijk ge noemd zou mogen wor den. Een voorbeeld? Dezer dagen staat ie mand (die reeds lang op vrije voeten is) te recht voor het Tribu naal en wordt veroor deeld tot een boete van f200.-. Hij blijkt echter slechts 75 gulde,. te be- 7.itten en wanneer de voorzitter hem dan vraagt of hij geen geld meer heeft, „hij had toch 1200 gulden toen hij geinterneerd werd?" komt de aap uit de mouw. Het geld blijkt bij 't „beheersinstituut" verdwenen te zijn. want toen de man ontslagen werd, was er van de 1200 gulden nog slechts iets meer dan 400 gul den over. Hij stapte - natuurlijk - direct naar het .beroemde instituut van Beheer en diende zijn klacht in. Het werd nagekeken en toen bleek het. dat het geld weg was. Zomaar. Door onverklaarbare oorzaak. Zei men iets over wan beheer...—? BIOSCOPEN: CINEMA AMERICAIN „Tien dagen in Parijs" met Rex Harrison en Ka ren Verne. Voorstellingen dagelijks om 8 uur; Zaterdagavond 7 en 9 30 uur; Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur; Woensdagmiddag 2.30 uur. Toegang boven 14 jaar. A.B.T. „Het Recht neemt zijn loop" met Robert Livingstone en June Travis. Vooraf „De geheime speur der". Voorstellingc 6 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Woensdag 18 jaar. HARMONIE THEATER „Gevaarlijk spel" met Carole Lombard en Jack Benny. Voorstellingen 8 uur; Zater dag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Toegang 14 jaar. VICTORIA THEATER ..Zanzibar" m. Lola Lane en James Graig. Voor stellingen 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 matinée. Toegang 14 jaar. RUSTENDE JAGER BERGEN „Re becca" met Lawrence Olivier en Joan Fontaine. van Vrijdag tm. Dinsdagavond 8 uur. VRIJDAG GULDEN VLIES: Concert H.O.V. PAVILJOEN KINHELM: Genootschap Nederland-Frankrijk. HARMONIE: Lezingen Federale We reldregering en Bellamy. ZATERDAG GULDEN VLIES 8 uur: Emagosas. WAPEN HEEMSKERK 8 uur: Alk maarse Kegelbond. KORENBEURS 8 uur: Concert Staf muziekcorps Amsterdamse Politie. 3 uur: Opening Najaarstentoonstel ling „Doorwerken". Kanisstr., hoek Geest. BERGEN: Kunstenaarscentrum: Ope ning tentoonstelling van werken van Cor Wijker en Dirk Oudes ZONDAG GULDEN VLIES: ,.*t Gouden Haan tje" met Piet Kohier. AGENDA HEILOO ZATERDAG RUSTENDE JAGER 8 u: Feestavond buurtver. N't Nippertje" met opvoe ring van „Tot wederdienst bereid".

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3