Najaars expositie „Doorwerken' kerkdiensten gezinsgebeuren agenda Een interessante en goed homogene tentoonstelling De Alkmaarse schildersvereniging „Doorwerken" opende hedenmiddag In het atelier Geest, hoek Kanisstraat tiaar najaarsexpositi*. Het hier in het kleine zaaltje, ten toongestelde werk maakt als geheel een zeer evenwichtige indruk ,de doe ken van deze exposerende schilders rijn bovendien over het algemeen van teer hoog gehalte en een bezoek aan .Doorwerken" raden wij daarom aan de daartoe geïntresseerde stadgeno ten aan. De tentoonstelling is geopend iedere dag van 2 tot 5 uur en des Zondags van 10 tot 5 uur. Op 16 November a s. zal de expositie gesloten worden. Allereerst valt dan het werk op van Witn Koster, die vorig jaar met schil deren begon na steeds getekend en geaqüareleerd te hebben. En in deze korte tijd is zijn werk zozeer gerijpt en is het technisch op een zo hoog plan komen te staan, dat hij een ver gelijking met zijn mede-verenigings leden glansrijk kan doorstaan. Van hem ziet men een heel mooi en fijn afgestemd landschapje „Voorjaar" (nr. 11» dat wel zijn sterkste doek is op deze tentoonstelling. Het is coloris- tisch volkomen zuiver, het geen tn Jets mindere mate het geval is met nr. 12. „Herfst", dat echter weer uit munt door de uitstekende compo sitie. Joh. Plas, die volgend jaar zijn 60-ste verjaardag zal vieren, komt met een viertal goede werken, waaronder het strandgezicht te Bergen aan Zee, nr. 8. zeker wel een buitengwoon fraaie inzending vormt Het schilderij is mooi van afmeting waardoor de schil der de gelegenheid heeft gekregen zijn compositorisch talent ten volle aan te wenden. Bovendien is het van een krachtige kleur, met brede toets aangebracht en volkomen zuiver en wij aarzelen niet om dit doek het bes- ZONDAG 9 NOVEMBER 1947 ALKMAAR Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. Wesseldijk. Ka- pelkerk 10 uur ds. Dikboom (H.D.). 17 uur ds. Den Ousten. 19 uur ds. Klein Wassink (Jeugddienst). Gereformeerde Kerken 10 uur dr. Polman. 17 uur ds. van der Zee. Eva lig. Lutherse Gemeente 10.30 uur d Roodenburg. Bi sten Gemeente: Nieuwe Doelen 1 uur Evangelist Hofhuis. D< -ez. Gem.: 10 uur ds. de Zeeuw Leger des Heils: 10 uur Heiligtngs- dionst, 12 uur Zondagsschool, 20 uur Verlossingssamenkomst .Leider Majoor Salomon, redacteur van „De Strijdkreet". R--i. Geref. Gem.: 10.30 uur ds. Rap- pold. Ro/ekruizers Genootschap 10.30 uur Oudegracht 114, de heer v. d. Pol over „De hoeksteen Vrijmetselarij van het Rozekruis". Ne.I. ver. van Spiritisten „Harmonla" 10.30 Morgenwijding. Spreker de heer v. d. Laan in het A.B.B.-ge- bouv.' Koningsweg. Ned. Herv. Gemeenten Akersloot 19.30 uur ds. v. Santen H.A. Bergen 19 uur ds. Bierman. Egmond aan Zee 10 uur ds. Roobol. Egmond Binnen 10 uur ds. Plug H.A. Heer hu go waard 10 uur ds. v. Wijk Heiloo 10 uur ds. v. Santen. Hcncbroek 10 uur ds. Cieremans. Koedijk 10 uur de heer Slager Limmen 10 uur ds. den Oudsten. Nrd Scharwoude 10 uur ds. Schmidt. Oterieek zie -Stompetoren. Oudorp 10 uur ds. Bosch. Sc1 oirl 10 uur ds. De Jong. Sp" -»broek 14 uur ds. Baudet. Stomoetoren 10 uur ds. De Jong (Koorzang). Herv. Evangelisatie 10 uur de heer Dekker. Urscm 10.30 uur ds. Spaargaren. Wai menhuizen 14.30 uur ds. Schmidt Zuid scharwoude 10 uur ds. ten Brug- genkate. Zuid-Schermer 14 uur ds. De Jong. ^reformeerde kerken Bergt i 10 en 7 uur ds. Telkamp. Broek op Langendijk 10 uur Dienst, 16 u ir ds. Donner. Egn >nd 10 uur ds. v. d. Zee. 16.30 uur dienst Hecrhugowaard 9.30 en 14 uur ds. Donner. Heiloo 8.30 uur ds. v. d. Zee. Nrd. Scharwoude 10 en 16 uur ds. Haitsma. 6chermerhorn 10 en 15 uur ds. Visser St. Pancras 10 en 16 uur ds. Middel koop. DOOPSGEZ. GEMEEI7TE Broek op Langendijk 10 uur da. Schepman. OUD KATHOLIEKE KERK Cs mond aan Zee 8 uur vroegdienst 10 uur laatdienst, 19 uur Vesper. ZONDAGSDIENST APOTHEKERS Zondag 9 November: Apotheek •ohoutenOele, Koorstraat 47, Alk maar. te van deze tentoonstelling te noemen. Ook Plas' „Geitje" is een stemmig doekje waarin deze schilder zich doet kennen als een goed dierenschilder. Joh. Groot blijkt eveneens hard vooruit te gaan waarvan zijn „Paar den" (nr. 18) getuigenis afleggen. De vlakverdeling is mooi en er heerst sfeer in dit doek. Ook nr. 19, „Het Witte Huis" heeft ontegenzeggelijke kwaliteiten maar nr. 20 „Joke", een meisjesportretje mist het eigen karak ter, dat de beide andere genoemde doeken wel hebben. H. Heertjes heeft in nr. 13. „Laag- Soeren bij regen", de sfeer van het Hollandse landschap bijzonder goed getroffen. Ook deze schilder komt met een schilderij met paarden (nr. 14), een breed opgezet doek, dat schit terend van kleur is. Ook het kleine doekje Circusopbouw (16) is mooi van kleur en heeft het wazige, dat voor veel werk van Heertjes kenmerkend is. J. de Wolf komt ditmaal met een breed opgezet doek „Botters" (nr. 2) dat wel zijn beste schilderij op deze najaarstentoonstelling is en waarmede hij uitstekend voor de dag komt. Lest but not least is er m'ej.Tulp. die met een bloemenstllleven „Chry santen" goed voor de dag komt. Resumerende kunnen wij vaststel len, dat „Doorwerken" met deze ex positie het afgelopen seizoen goed sluit TH. K. Aan onze Postabonné's Wij maken onze lezers, die de Vrije Alkmaarder per post toe gezonden krijgen, er op attent, dat de kwitanties over het 4e kwartaal 1947 nog NIET ver zonden zijn. In de loop van deze maand worden deze U pas aan geboden. Plannen van de Gemeenschapsbond De Ned. Chr. Gemeenschapsbond heeft grootse plannen. Ze begint de ze maand 'n grootscheepse actie, wel ke met een bazar in Waakt en Bidt die klinkt als een klok, ingeluid wordt Deze bazar wordt de 19 November gehouden; daags daarna organiseert de afd. Alkmaar een Jeugdmeeting in Bergen, waar de heren Tieke en Dedekker als sprekers op zullen tre den; het Alkmaarse zangkoor verleent haar medewerking aan deze bijeen komst Soortgelijke bijeenkomsten vin den op 21 en 22 November resp. te St Pancras en Beverwijk plaats. In Jan. tenslotte laat de Gemeenschapsbond een nieuw geluid horen door het or ganiseren van kinderclubs volgens een bijzondere Amerikaanse methode De plannen hiervoor moeten nog na pier uitgewerkt worden. Dit alles wijst er op. dat de Gemeenschapsbond niet stil zit en haar taak belangrijk zal uitbreiden. Tweede Abonnementsconcert H.O.V. Theo van der Pas speelt Brahms De H.O.V. was Vrijdagavond in 't Gulden Vlies bijzonder op dreef. On der leiding van Marinus Adam gaf dit orkest weer een zeer interessante mu ziekavond. Geopend werd met de Ouverture Leonore Hl (op. 72) van L. van Beethoven, de derde ouvertu re tot de opera Fidelio van deze meester. Het bleek dat de dirigent zijn orkest vast in de hand had en er een kleurrijke vertolking van wist te geven. De pianosolist Theo van der Pas vertolkte het Pianoconcert no. 1 in cL kL terts op. 15 van Joh. Brahms, een meesterlijk werk, dat zoals ook in de programma's vermeld is eerder een symphonie voor orkest met pianosolo, dan een pianoconcert genoemd zou kunnen worden. Dit werk is boeiend, van het begin tot het einde en de vele verguizers van Brahms kunst zouden waarlijk alleen al door dit werk bekeerd kunnen worden. Jammer was het, dat hier en daar het orkest niet opgewassen bleek te zijn tegen het technisch meester schap van de solist. Vooral het tweede violen hadden wel eens met een 1 i elite weifeling te kampen. Voor het overige was de orchestrale begeleiding zeer naar behoren en terecht deelden di rigent en orkest dan ook in de ova tionele hulde die aan Theo van der Pas gebracht werd. f(a de pauze speelde het orkest de 4e symphonie van Tschaikowsky één der schoonste symphonische wer ken van deze Russische meester. Het meest interessante deel van deze sym phonie is wel het Scherzo met zijn eigenaardige vorm van ochestratie, eigenaardig omdat de strijkers het ge hele Scherzo in een wel zeer uitbun dig pizicato uitspelen. Marinus Adams toonde bij dit laatste werk vooral. Heintje Davids voor hei Indisch Insiruciie-Baialjon Voor een geheej gevulde aula sprak gisteravond de RAO-officier Kapt. Er- kelens van het Indisch Instructie Ba taljon een hartelijk welkom uit. De badoeling van deze avond was het contact tussen militairen c:i bur, te verstevigen. Kapt. Erkelen-, i dank aan het gemeentebestuur, dat de Aula voor deze avond had afgestam en aan de artisten, die belangeloos medewerkten. Het programma werd in een vlot tempo afgewerkt. Bert van Dongen ontpopte zich als een vlot conferen cier, die met zijn praatjes de pauzes vulde. Aafje Bouber bracht enige liedjes ten gehore. Sylvain Poons oogstte met zijn „drama" .waarin hij 4 verschillende rollen speelde, veel succes. Het hoog tepunt was ongetwijfeld het optreden van „Heintje" Davids. met een 5-tal liedjes, vooral „No can do", „Canada" en „Theo" oogstten veel succes. Als toegift zong zij „Draaien", waarbij 't publiek rustig mee kon deinen. Tot slot gaven Henriëtte Davids en Sylvain Poons hun komische „Hoki- Poki". De plaatsvervangend Bat comman dant, kapt. v .d. Rest. dankte de ac- teur^ voor hun medewerking en bood de dames bloemen aan. In de Cadi wen^ tot slot een geani meerd bal gegeven. Het was een vro lijke avond "en onze jongens én hun dames hebben zich uitstekend gea museerd. zijn mensen volkomen in de hand te hebben en i.i staat te zijn tot een su blieme vertolking van dit zeer per soonlijke werk van Tschaikowsky. Terecht werden orkest en dirigent na afloop dan ook door een opgerezen schare van toehoorders bedankt voor hun prestaties TH. K. Het Ringerspersoneel op de planken Onder de titel „Cocktail en Confct-M ti" zagen we Donderdagavond, in aan-, sluiting op de huldiging van 8 per soneelsleden van de fa. Ringer3, deze revue uitgevoerd, grotendeels door deJ eigen- Cabaretgroep. Deze revue mag zeer' geslaagd genoemd worden. Dr leiding berrstte bij de heren v. d Heuvel en Kfngsma. Het leeuwenaandeel in het succes hadden Kees Beek en Arie de Ley als Meyer en Jansen. Deze beide „artis ten" hebben het 'publiek hartelijk la ten lachen. Het Oosters ballet en de dans uit de oude tijd in Rococo costuunx "wa ren glansmmuners van de avond Mevr. Majolie, ontwerpster van de ze dansen, die tevens de leiding had. heeft met de dames, waaronder waren die nog nooit aan b&lletdansen had den gedaan, groot succes gehad. Na de pauze viel het Spaanse ge deelte (waar het zeer Spaans toe ging) het meest in de smaak. Het ..laatste nieuws" was zeer actu eel. hierin weiden de jubilarissen in krantenstijl bezongen. Ook het ernstige was niet vergeten. Freek Verschuur declameerde Be schaving". De zang was in ds revue stiefmoederlijk bedeeld, het beste op dit gebièd was wel „Ons lied" ge zongen door W. Hezels. Aan het slot werd dank gebracht aan de heer v. d. Heuvel, aan de mu zikale leiding, welke bij Tonny Wil- iemson in goede handen was. en aan mevr. Majolie voor de spontane be langeloze medewerking en had zij met haar dames de nodige dozen bonbons in ontvangst te nemen. De heren H. Keesman, namens de ju bilarissen en II. Rir.gers namens de directie dankten voor deze huns in ziens onvergetelijke avond. HARMONIE THEATER „TO BE OR NOT TO BE" „Gevaarlijk spel" (To be or not to be, is de enigszins conventionele Engel se titel) is een verzetsfllm. Niet een van de slechtse en niet een van de beste. Ontegenzeggelijk knap opgezet heeft deze in Polen spelende film in veel opzichten iets onwaarschijnlijks; het verzetswerk, dat van Engeland uit begonnen wordt steunt voor een groot deel op geraffineerde trucs, waarmede de Polen de nazi's bedrie gen en overrompelen. Wij nemen aan. dat hier zoals elders in Europa de list een voornaam strijdmiddel was, maar. als men de film moet geloven, was het „Herrenvolk" in Polen nog een tikje dommer en onnozeler dan hier. Wij kunnen ons dat niet inden ken en houden het er op, dat de sce nario-schrijver er niet in geslaagd is zijn objecten objectief genoeg te be handelen. begrijpelijk overigens. Maar ondanks deze zwakke stêe kun nen wij de film aanbevelen, zowel om haar vele geslaagde, vaak komische scènes als om het zeer goede spel van Carole Lombard. ALKM. BIOSCOOP THEATER „HET RECHT NEEMT ZIE" LOOP" „De geheime speurder" is een cow boyfilm met detective-allures; een smakelijke cocktail van kracht en sluwheid. Niemand, die ook maar een schijn van kans heeft om de prijs die pp Tom T.vler's hoofd staat te be machtigen. Tom komt immer triom- pherend uit het strijdperk! „Het recht neemt zijn loop", de hoofdfilm, is een interssant Verhaal over een man die. naar zijn geliefde gelooft, onschuldig gekerkerd is. Zij helpt hem te ontsnappen maar juist als hij de. laatste etappe naar het bui tenland per vliegtuig wil nemen, wordt hij overvallen en opnieuw ge arresteerd. Schuldig of onschuldig? Het witte doek geeft u het antwoord Wie twee behoorlijke films wil zien, kan het te weten komen. CINEMA AMERICAIN tien dagen in parijs „Een dagje in Parijs" is sinds men senheugenis reeds een hartewens van hele volksstammen. Wat zouden tien hele dagen in de lichtstad ons niet kunnen brengen De film doet haar best, ons tevre den te stellen. Verrassingen brengén die tien dagen in beeld en spel in 'elk geval bij de vleet en in Rex Hamson's avontureiC knap speler als hij is, moet men wel medeleven. Zijn naam verandert van een Mr. Stevens in Barnes doordat er een kogel langs zijn hoofd scheert een gebeurtenis, die vermakelijke gevolgen heeft. Karen Verne buit met hem de vele mogelijkheden die hun spel geboden worden uit en zij samen maakten deze rolprent tot wat. zij werd. een geestig spannend verhaal, de moeite van het volgen waard. Het voorprogramma brengt veel afwisseling, men kan 't in Sèvres voor prinses Elisabeth gemaakte porcelein bewonderen en het standbeeld van wijlen koning George V dat in Enge land onthuld werd; voorts een aller aardigste gecostumeerde voetbalmatch te Cambridge met verrassende spel momenten. Een goed programma. VICTORIA THEATER. ZANZIBAR De schedel van de sultan Mkwawa. dit is het gegeven waar alles om draait in dit grootse filmwerk. Het speelt zich af in de wildernis en men ziet hier een strijd op leven en dood van mens en dier. Lola Lane die hierin een van de hoofdrollen bezet speelt de rol van jaagster op groot wild maar haar doel is de schedel van de sultan. Maar zij is niet de enige, er zijn nog meer die er belang bij heb ben. Dit speelt zich op spannende wij ze af 'en de bezoeker wordt meege sleept door de ontelbare avonturen De prachtige^ opnamen o.a. wanneer het schip tijdens een hevige storm vergaat, dan de tocht door de wilder nis met zijn ontberingen en ^ijn wil de beesten. Wanneer deze kleine ex peditie de plaats van bestemming dan eindelijk bereikt, begint de strijd om de beroemde schedel van de sultan. Hier stijgt de spanning ten top en wanneer tenslotte ook nog 'n uitbars ting volgt van de vulkaan, ziet men de geweldige natuurkrachten aan het werk. De gehele nederzetting ver dwijnt door de stromende lava. Maar ook deze rolprent eindigt met een be vredigend slot Het voorprogramma bevat naast een uitgebreid journaal een stukje zwemles, een film over Honkong en een alleraardigste teken film. CINEMA HOLLANDIA DE KANS VAN HAAR LEVEN HEILOO Deze week draait in „De Rus" de vrolijke film „De kans van haar leven" met de Engelse zan geres Grace Fields die op charmante wijze de hoofdrol vertolkt van het meise. dat op bijzonder komisch!» ma nier de kans van haar leven waarnam om op te treden in eên revue, daarin bijgestaan door haar tegenspeler John Lader. Ean interessante kleurèntekenfilm completeerde met het journaal dit programma dat meer belangstelling verdiende. V.A.R.A. AFD. VERGADERDE De afd. van de VARA was gister avond in huishoudelijke vergadering :n het A.B.B.-gebouw bijeen. Er werd besloten dat op 24 Novem ber a.s. een avond zal worden gege ven met als medewerker Willem van Capelle. die een speciaal Heyermans- programma zal brengen. In Januari zal het gezelschap Char les Aerts een bezoek .brengen aan de VARA-afdeling. Uitvoerig werd op de vergadering het winterprogramma besproken. Om trent ander werk zal eerdaags een circulaire aan de leden worden ge zonden. GESLAAGD Heden slaagde aan de Gem. Univer siteit te Amsterdam onze stadgenote mej. W. L. Ilekket voor het docto raal examen Rechten. Spoorwegovergang gesloten Maandag 16 en Dinsdag 11 Nov. zal de spooroverweg by de Berger- weg voor alle verkeer gesloten zün. in verband met herstelwerkzaamhe den. verkeershoelcje LTrtviJKEN EN INHALEN a. Mén is verplicht naar rechts uit te wijken en links in te halen. De bestuurder van een voertuig. dat wordt ingehaald mag zijn snelheid niet verhogen. (Dit geldt voor alle voertuigbestuur- dersb b. Indien er geen ruimte aanwezig is om dit te wijken dient diegene terug te gaan voor wie dit, gezien de omstandigheden, het minste be zwaar oplevert c. Het is verboden in te halen op weggedeelten waar niet voldoende zicht is. d. Het uitwijken voor- en het" inha len van trams dient rechts te geschie den. Indien de wegbreedte ter rech terzijde van de tram hiertoe niet vol doende ruimte geeft, mag naar links uitgeweken en ingehaald worden. Op wegen voor éénrichtingverkeer mo gen trams zowel rechts als links in gehaald worden. NIET ONNET. Dezer dagen plaatsten wij in dit rubriekje een stukje onder het kopje „Onnet" en in dit stuk je werd een Alkmaarse poelier, de heer T. v. H. genoemd in verband met een ongeval dat enige dagen te voren op de Limmerhoek had plaats gevonden. De heer v. H. zou na de aanrijding zijn doorge reden en dit qualificeer- den wij met het woord „onnet". Het blijkt nu, dat dit stukje er volkomen naast is geweest cn dat een burenruzie er de oorzaak van is geweest, dat 'er een onverdiende blaam op 'de houding van -de heer v. H. werd geworpen. Ook de politie had al gemerkt, dat burenru zie dè oorzaak van alle laster was en daarom zijn wij gaarne bereid om hier het vorige te rectificeren. OFFICIER. Dat er vreemde toe standen heersen in het Nederlandse leger had den wij nauwelijks wil len geloven indien wij het volgende niet had den gehoord: Na de oor log zijn er verschillen de beroeps-onderofficie ren geweest (voor wie het niet weten mocht, dit zijn de beste solda ten, die ons leger kcnt>, die hun. goede illegale werk tijdens de oorlog gehonoreerd zagen met een promotie tot offi cier. Wonderlijk genoeg krijgen deze mensen nu bericht, dat zij hun officiersrang zullen ver liezen indien zij niet met de troepen naar ïn- dië willen vertrekken. Vertrekken zij wel dan blijven zij gehandhaafd in hun rang. Waarmee wij maar willen zeggen, dat er op een vreemde manier met de belangen van de Nederlandse be roepsmilitairen wordt gesold. DE GAULLE. In de „Nieuwe Eeuw" lazen wij de volgende (zeer aardige) uit spraak. die volgens dit blad in Frankrijk op het ogenblik de ronde doet. „De Gaulle is een Franse Von Papen .die misschien wel zyn eigen Hitier zal worden" AANVALLER En „Les lettres Fran- Caises" komen met een nog leukere uitspraak, die zij wijten aan de juridische commissie der Verenigde Volken. Deze commissie heeft namelijk een definitie voor het begrip „aan vallen" opgesteld indien een nieuw conflict de wereld zou bedreigen: „De aanvaller is de andere" ALKMA .AR Geboren: Meter N. rv P. Woudsma en A. M. Stoop; Frida dv W. Reek ea F. D. C. Zwart. Ondertrouwd: H. Hoet en J. AL Strijbis; J. D. Hoep en B. J. Koe man; G. T. Admiraal en M. R. Ooije- vaar; M. E. Wentink en W. P. van der Riet; A. G. Dekker en~M. J. Leek; J. S. Rol en G. de Vries; A. F. C. Bruin en M. Dekker; A. A. Moesman en A. G. C. T. Jonker; G. den Das en M. G. de Bood, A. E. Pronk en M. T. Beentjes; C. de Ruyter en A. A. Zwakman;_W. van Wc-ert en G. M. Louwe; L H. G. Moen en D. Zand bergen; D. Tiemstra en C. A. Hoorns. Getrouwd: A. J. Kouwenhoven en B. M. van der Velde. ALKMAAR 7 NOVEMBER 1947 Andijvie 5.50—21.50; spinazie 8—60; postelein 23; wortelen 516; tomaten 42—1.03; groene kool 5.50—19; spruit- kool 1268; rode. kool 519; gele kool 1—5; prei 9—22; uien 9—23; bieten 3— 9; druiven 1.19—1.85; bloemkool LA 4o60: I 3042; II 15—25; knolselderie 5—11.50; wortelen 7—19; radijs 6.50: selderie 14; peterselie 3—6; sla 1.60 -15; aardappelen 8.50—9.50; appels 15—38; peren 15—55. N-SCHARWOUDF. 7 NOV. 25000 kg rode kool 5.8011.20; 10000 kg gele kool ".20—6.10; 197000 kg witte kool 8.2013.90; 1000O xg groene kool 11-3019.10: 14000 kg andijvie 15.60 18.50; 3000 kg uien 19.10—19.70: grove uien 19.9020.10; driel. uien 9.80; 4000 kg peen II 8.30—8.60. III 8.50; 6000 kg bieten I 6.80—7.70, II 3.104.40. BROEK OP L'DIJK 7 NOV. 2500 kg. aardappelen: Bevelanders 10; 22000 kg rode kool 8.50—11.30; 15000 kg gele kool 3.60—6.10; 30000 kg groe ne kool 17.50—20.30; 130000 kg witte kool 913.60; 20000 kg andijvie 14.70 18.40; 3500 kg peen. sort. n 7.10—7.70. sort. III 8.20; 2000 kg uien 19.40—21; 6000 kg bieten, sort. I 6.703.80. sort. II 3.60; 200 st. bloemkool 6". WARMENHUIZEN 6 NOV. 2800 kg andijvie 19.90—20.90; 550 kg groene kool 12.10—17; 7150 kg gele kool 15.1016.60; 55500 kg rode kool 7-7010.60; 30000 kg witte kool 7.70 14; 1200 kg peen 5.80—7; 400 kg bie ten 7.10. BIOSCOPEN: CINEMA AMERÏCAIN „Tien dagen in Parijs" met 'Rex Harrison en Ka ren Vefne. Voorstellingen dagelijks om 8 uur; Zaterdagavond 7 en P 30 uur; Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur; Woensdagmiddag 2.30 uur. Toegang boven 14 jaar. A.B.T. „Het Recht neemt zijn loop" met Robert Livingstone en 'June Travis. Vooraf „Dc geheime speur der". Voorstellingc 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Woensdag 18 jaar. HARMONIE THEATER „Gevaarlijk spel" met Carole'Lombard en Jack Benny. Voorstellingen 8 uur; Zater dag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. Toegang 14 jaar. VICTORIA THEATER „Zanzibar" m. Lola Lane en James Graig. Voor stellingen 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 matinée. Toegang 14 jaar. RUSTENDE JAGER BERGEN „Re- becca" niet Lawrence Olivier en Joan Fontaine. van Vrijdag t.m. Dinsdagavond 8 uur. zatlrd.vg GULDEN VLIES 8 uur: Emagosas. WAPEN HEEMSKERK 8 uur Alk maarse Kegelbond. KORENBEURS 8 uur: Concert Staf- muziekcorps Amsterdamse Politie. 3 uur: Opening Najaarstentoonstel ling „Doorwerken", Kanisstr., hoek Geest. BERGEN: Kunstenaarscentrum: Ope ning tentoonstelling van werken van Cor Wijker en Dirk Oudes ZONDAG GULDEN VLIES: „'t Gouden Haan tje" met Piet Kohier. MAANDAG GULDEN VLIES: 8 uur Abonnements voorstelling Covoto. DANCING HARMONIE 8 uur: I. r. A. O. Stanley Wright persattaché der Engelse ambassade over de La- bourregering. AGENDA HEILOO ZATERDAG DE RUSTENDE JAGER 8 uur: Insti tuut filmavond. De Zweedse film „Als de weiden bloeien". WOENSDAG EN DONDERDAG CINEMA HOLLANDIA „Het tekea van Zorro".

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3