^h+h-t Al of niet versterkte degradatie? früIT MAMTIILIPAfiUi DE SCHAT EEN URGENTE VRAAG Verwarrende mededelingen In het officiële nieuws van de KN VB, gepubliceerd in de Sportkroniek van deze week, komt een bericht voor over de promotie-degradatieregeling voor het seizoen 1947-'48, waarin wordt medegedeeld, dat dit jaar dezelfde re geling zal gelden als het vorige sei zoen en dat dus GEEN VERSTERK TE DEGRADATIE zal plaatsvinden. Als reden wordt opgegeven, dat ver zuimd is in het officiële nieuws tijdig kennis te geven van een nieuwe re geling. Voor het seizoen 1948-'49 zal echter wel een, versterkte degradatie worden toegepast, zo besluit het be langrijke berichtje. „De Nop", het officiële orgaan van de afdeling Noordholland van de KN VB. wist echter reeds enkele weken geleden te melden, dat er wel een ver sterkte degradatie zou worden toege past en deze week wordt zelfs in het officiële gedeelte van dit blad de con cept-regeling bekendgemaakt voor de afd. Noordholland. Dat zou overigens niet zo zeer de aandacht trekken, wa re 't -niet, dat er enkele malen wordt gesproken over de nummers 10 en 11 van KNVB-afdelingen, die met de kampioenen van le klasse afdelingen van de afd. Noordholland zullen moe ten spelen om 1 of 2 plaatsen in de KNVB Hier is dus wel degelijk van een versterkte degradatie sprake.' We wil len dit aan de hand van een voorbeeld illustreren. „De kampioen van de 1ste klasse C afd. NH speelt met de num mers tien en elf van de 4e klasse A en B KNVB om twee plaatsen in de KNVB", zo lezen we. En dat betekent dus. dat er vüf clubs (4 KNVB-ers plus 1 afd. elftal» om twee plaatsen zullen spelen en dat er minstens 2. hoogstens 3 KNVB-ejs de vlag zullen moeten strijken. Het is dus in ieder geval zo. dat de KNVB van twee zwak ke broertjes verlost wordt. Een vreemd geval is 't overigens met de kampioen van de le klasse A van de afd. NH en de kampioen van de le klasse afd. Amsterdam, die sa men met de nummers 10 en 11 van 4 E en nummer 11 van 4 F eveneens om twee plaatsen moeten spelen. Waarom moet nu in hemelsnaam no. 10 van 4 F de dans ontspringen? TEGENSPRAAK Begrijpen we 't goed. dan is de con cept-regeling van de afd. NH door de mededeling in de Sportkroniek onge daan gemaakt In deze laatste mede deling wordt althans niet gesproken over een versterkte degradatie in de laagste klasse!! Intussen: hier is spoedige ophelde ring noodzakelijk. De clubs (en zeker de KNVB-ers!) hebben 't recht te weten waar ze aan toe zijn. De KNVB heeft toegegeven d door te laat publiceren van de mededeling de plannen ongedaan ge maakt moesten worden. Wanneer ech ter twee officiële mededelingen ever een dergelijk belangrijke zaak elkan der tegenspreken, dan moet op zeer korte termijn de zaak rechtgezet wor den. De tijd dringt! GELUID VAN STRAALVLIEGTUI GEN SCHADELIJK VOOR DE GEZONDHEID Volgens een onderzoek van een me dicus, verbonden aan de Zweedse luchtmacht, heeft het donderend ge raas bij de start van straalvliegtuigen een nadelige invloed op het grondp#- soneel en op allen, die op het vlieg veld werkzaam zijn. Geconstateerd werden een verhoogde geprikkeldheid van het zenuwstelsel en tijdelijke doofheid SpeciaaJ vrouwen zijn voor dit leven gevoelig. Zo komen nerveu- se storingen voor Van maag. hart en andere organen. Mecaniciens klagen over last van de trommelvliezen en men bestudeert thans de mogelijkhe den om het geluid te dempen. PRIJZEN VOOR BRILLEGLAZEN EN BRILMONTUREN Voor brilleglazen en brilmonturen is een nieuwe prijsregeling afgekon digd, die voor de glazen een prijsver laging betekent, en voor de monturen nieuwe marges vaststelt. Aan ieder ziekenfondslid, dat een door het zie kenfonds afgestempeld recept of een door het ziekenfonds afgegeven ander schriftelijk bewijs kan overleggen, moet op de door opticiens berekende prijzen een korting van 20 pet. wor den verleend. Eventuele, dooi- de zie kenfondsen aan hun leden pit te ke ren bijdragen, worden hierbij niet in aanmerking genomen. De opticien mag voor het bijslijpen der ruw geslepen brilleglazen tot het gewenste model, het facetteren van de rand. het pasklaar maken en het inzetten in het montuur geen extra kosten in rekening brengen. Bij brilmonturen is net aanmeten en het geheel pasklaar afleveren bij de prijs inbegrepen. De Kosten van deze bewerkingen evenals het breukrisico moeten uit debrutowinstmarge van de opticien worden bestreden. Rbcwm aló u&MaP0. Vrijdag werd uit de Amerikaanse bezettingszone van Duitsland terugge bracht ong. 6.000 karaat diamant, waarde ongeveer 2 mill. gulden. Hiermede is vrijwel alle destijds uit 'Arnhem geroofde diamant in Neder land teruggekeerd. Keukenconsuli Iets extra's vanaardappelen Ongetwijfeld het meest gehruikle voedsel is wel de aardappel. In geen enkel ander land worden zo veel aardappels geconsumeerd en verwerkt als hier. De aardappel bestaat voor een be langrijk deel nit water. plm. 80 pet, daarnaast een hoeveelheid koolhydraten, eiwit en een klein beetje vet. Van aardappelen kun nen we vele smakelijke gerechten klaarmaken. Weinigen weten, dat sommige soor ten aardappelen mooier op tafel komen als ze enkele uren geschild in koud water hebben gestaan. Zelfs een tijds duur van 24 uur is in enkele gevallen gewenst. Verder hangt het geheel van de soort af, of men ze mét koud of met kokend water op zal zetten. Na het opdoen van de winterprovisie dient men beide manieren eerst te proberen. Oude aardappelen die afkoken en kapot gaan, terwijl ze van binnen nog Ons dagelijks overzicht De geplaagde satelliet staten Wanneer Engeland doet, wat het bij monde van de lord-kanselier Jowitt in het Hogerhuis zei van plan te zijn. dan ziet het er naar uit, dat de Ver enigde Naties aanstonds voor een krachtproef worden gesteid. waarvan het resultaat nog in geen velden of wegen is te overzien. Lord Jonitt deel de mede, dat de Britse regering over woog om de schending der vredes verdragen door Rusland ten aanzien van de satellietstaten voor het forum der Verenigde Naties te brengen. We weten zo ten naaste bij wel. waarom het gaat. In practisch alle staten, die na de capitulatie van Duits land onder Russische controle zijn ge komen, is de oppositie opgeruimd, de leiders zijn opgeknoopt, zitten in de gevangenis of hebben weten te ont snappen. We denken daarbij o.a. aan Maniu, de leider van de Roemeense boerenpartij, tegen wie levenslang is geëist, aan Petkow uit Bulgarije, die werd opgehangen. Verder zijn daar Mikolajczyk, de leider van de Poolse boerenpartij, die besefte, dat hij te kiezen had tussen de galg of de vlucht en die de voorkeur gaaan het laat ste. Pfeiffer, de leider van de Hon gaarse oppositionele onafhankelijk heidspartij, die is verdwenen. Het rommelt geducht in Finland en Oos tenrijk. waar het overgrote deel der bevolking anti-RussiSfch is en waar Moskou door midel van de politie meer vat op dc gang van zaken tracht te krijgen. In Tsjecho-Slowakije zijn de communisten in felle strijd gewik keld met de democraten, die verleden jaar het overgrote deel der stemmen wisten te verzamelen. Het is vanzelfsprekend, dat al deze strubbelingen de aandacht moesten trekken en eigenlijk is het verwon derlijk, dat de Verenigde Naties zich er nog geen ogenblik mee hebben be ziggehouden. Evenwel, daarvoor is no dig, dat iemand de zaak aanhangig maakt ei. men moet zich er niet over vcv.'bazen, dat de, lust hiertoe niet groot is: het onmiddellijke resultaat zal een storm van verontwaardiging zijn, die zich ontlast over het hoofd van de aanklager. De kloof tussen Oost en West. die toch al zo groot is. zal er door worden verbreed. En toch behoren deze dingen door de Verenigde Naties te worden on derzocht. De tijd. waarin onder dwang de volkeren in een bepaald gareel worden gebracht, behoort ten einde te zijn. Rusland zal natuurlijk zeg gen. dat er geen sprake is van dwang Dan echter heeft het alle aanleiding om interventie van de Verenigde Na ties toe te juichen, opdat eindelijk eens overduidelijk aan het licht wordt gebracht, hoé de situatie dan inder daad is. We vrezen helaas, dat het zal uit lopen op een blazen en dreigen door Sowjet-Rusland, op een voortdurend pogen iéder onderzoek te vermijden of onmogelijk te maken. Wanneer het zover komt? Want vooralsnog over weegt Engeland nog slechts om er mee voor de U.N.O. te komen. En van het voornemen tot de uitvoering <s in gevallen als deze dikwijls een grote sprong. A. E, hard blijven, worden op dat moment voor driekwart afgegoten en dichtge- dekt op een zacht vuur gezet om droog en gaar te stomen. Daarna kunt u ze zonder deksel op het vuur, met af en toe schudden, toch kruimig krij gen. En hier volgen dan nog enkele aardige recepten voor 4 personen: 300 gr. meel; 25 gr. boter; drie kwart dL water; 1 ei; 1 pond aardappelen; peper; zout en nootmuskaat. Water met boter aan de kook bren gen, het meel er aan toevoegen en vlug dooreenroeren tot de massa als een bal van de pan loslaat. De pan van het vuur afnemen en het ei er doorroeren. Het deeg roeren tot het soepel is geworden. De aardappelen fijnwrijven. met het deeg vermengen en met de kruiden op smaak afma ken. Van het deeg balletjes vormen. Deze balletjes op een beboterd bak- blik leggen en in een oven (mawgl verwarmd) laten bruinbakkén. '°De' soezen in pfm. 20 minuten gaar bak ken. We kunnen de soezen ook klaar maken met fijngesneden ham, vlees of kaas. Een half pond aardappelen; 100 gr. meel; 25 gr. custard- poedcr; 10 gr. boter en wat zout. De gekookte aardappelen door een zeef fijnwrijven. De custard met het meel mengen en de aai-dappelen er luchtig doorheen roeren. De boter in klontjes in het meel-verdelen en dan met een lepel water met de overige ingrediënten vermengen. I/et deeg met meel bestuiven en uitrollen, de lap in vieren vouwen.dubbelslaan en opnieuw rollen. Deze methode twee maal her halen. Daarna het deeg een uur laten rusten op een koude plaats en nog twee maal uitrollen. De laatste maal het deeg met zou bestrooien. Daarna uitrollen tot een halve cm. dikte. In 1 centimeter brede repen verdelen. In stukken von 5 tot 6 cm lengte snijden en op een beboterd bakblik leggen. De stengels in een kwartiertje goud bruin bakken. Men kan van het deeg ook krakelingen en of bolletjes vor men. 1 kg. aardappelen; fijn zout; frituurvet c~ olie. De rauwe aardappelen dun schillen, zorgvuldig 'uitpitten en in zeer dunne plakjes snijden ,doch bij kleine hoe veelheden tegelijk anders bakken de plakjes aan elkaar en koelt het vet te snel af. Even op grauw"papier laten uitdrui pen en met fijn zout bestrooien. Een hartige versnapering! 49. De spelers van DLW waren be gonnen een beetje op het doel te trap pen tot groot plezier van Jimmy Brown die meteen naar alle ballen be gon te duiken, die op hem werden af gevuurd. Meteen was het publiek een en al aandacht. „Da's geen gek kee- pertje", zeiden de mensen direct. „Moet je hem de bal ^klemvast zien vangen, in de malste standen meneer tje. Maar even later floot de scheids rechter voor de aftrap en was de wed strijd in volle gang. DLW trok dade lijk ten aanval. De ideale winierdrachl Modesnufjes ZO LANGZAMERHAND wordt het mantelpakje tot de afdeling „gekleed" gerekend en niet zonder reden. Werd vroeger het mantelcostuum alleen voor wandeldagen gebruikt, thans wordt het gedragen op allelei voorkomende gebeurtenissen en festiviteiten. Voor al bij trouwpartijen, waar de droom van elke vrouw een dromerig wit gewaad nog lang niet altijd in vervulling kan gaan. bewijst het mantelpakje ontschatbare diensten. We behoeven ons heus niet aan de strakke tailleur te houden, die hoe wel gekleedvoor onze jonge meis jes enigszins „stijf* staat. De com binaties. die op dit gebied mogelijk zijn, blijven onbegrensd. Voor de win ter kunnen we het costuumpje met bont opwerken, terwijl we dit er 's zomers zonder enig bezwaar af kun nen laten. Vele sportieve „ensembles" zijn denkbaar b.v. het ruiten rokje met een effen jasje. Zelfs nu de verwar ming in de kantoorgebouwen nog wel het een en ander te wensen overlaat, zijn velen er toe gekomen ook voor de dagelijkse bezigheden een mantel- RANTSOENBONNEN TEXTIEL VAN NIEUW MODEL Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat met ingang van 1 Novem ber jJ. rantsoenbonnen voor textiel van nieuw model in gebruik zijn ge nomen. Deze nieuwe bonnen zijn uit gevoerd in de kleuren blauw-grijs met oranje (waarde 1 punt) en blauw-grijs met groen (waarde 10 punten). De opdruk is in groene letter uitgevoerd In de linkerbovenhoek bevindt zich een letter D gevolgd door een getal Deze bonnen zijn evenals de thans in omloop zijnde bonnen der C-serie tot nadere aankondiging geldig. costuum aan te schaffen. Voor iede re gelegenheid is echter een bepaalde blouse «noodzakelijk. Maar iedere vrou,w heeft hier haar eigen ideeën. Geen vrouw zal zo smakeloos zijn, om in sportblouse naar een feestelijke ge legenheid te gaan. De mode van: DE TAS EEN BELANGRIJK attribuut voor iedere vrouw is de tas. De meesten zijn niet in de gelegenheid zich voor iedere gebeurtenis met een passende tas te vertonen. Het is toch zeer be langrijk, Hoe dikwijls ontmoeten wij niet vrouwen, die zich op een gala avond met een schoudertas vertonen Afgezien van het feit, dat de schou dertas geheel uit de mode is, staat deze uitgesproken sportieve tas be slist niet bij een gekleed toiletje. Nu het St. Nicolaas weer in aan tocht is, zou dit een aardige wenk zijn om onze kennissen eens met een avondtasje te verrassen. Het kost niet veel geld. Met enige moeite is het mo gelijk zelf een dergelijk grappig tas je te vervaardigen. Op het ogenblik zijn de armtasscn erg in mode. We kunnen dus de riem van de schoudertas verkorten, om op deze manier de gewenste armtas te verkrijgen. Voor het werk en voor „even een boodschap" kunnen we nog rustig de schoudertas gebruiken. De plastic tas. ongetwijfeld een aar- dige tas, heeft het bezwaar een één- dagsvlipder té zijn. Na enkele weken vooral bij erg warm of erg koud weer, gaat het plastic barsten en daar is werkelijk niets aan te doen. Steeds treffen we beter soorten 'aan, maar de plastic is toch nog^niet zó .volmaakt dat het de echt lederen tas kan ver vangen. ELFEKE* Onder auspiciën van de „Stichting Beeldende Kunst' Binnen Ieders Bereik" zullen van 8 Nov. af in het Stedelijk Museum te Amsterdam, fa» het Ge meentemuseum te Den Haag en in het Museum Boymans te Rotterdam tentoonstellingen worden geopend van schildersprenten. Daarna zal in min stens 20 plaatsen van het land in elke provincie eveneens 38 schilderspren ten geëxposeerd worden. Hier een schildersprent van de bekende kunste naar Cl». Eyck. OLYMPISCHE SPELEN BEPERKTE RUSSISCHE DEEL NAME? Volgens een artikel in het Franse sportblad „1'Equipe" zou de Sovjet- Russische deelneming aan de Olympi sche Spelen te Londen slechts zeer gering zijn. Dit blad citeert twee Rus sische verklaringen van recente datum waarvan er een werd gedaan te Stock holm door Ivan Nikiforor, manager van de Dynamo's, volgens wie „Rus sische deelneming aan de Olympische Spelen onzeker is" en de andere ver klaring in Rusland door de vice-pre- sident van het Russische centrale sport comité. Pöstnikov. dat Rusland waarschijnlijk niet zal deelnemen aan' de Olympische athletiek-wedstrijden. Volgens 1'Equipe zou Rusland van plan zijn voor andere sporten zoals gewichtheffen (waarin de Russische superioriteit niet a! te veel bedreigd wordt» een kleine ploeg uit te zenden. Postnikov, aldus dit sportblad, wees in zijn persconferentie op het feit. dat „de minste Sovjet-nederlaag op sport gebied door de reactionaire pers uit gebuit zal worden". De Russische ath- letiekploeg zou niet sterk genoeg zijn om het Russische prestige te handha ven. Er moet een kans zijn, dat mins tens een half dozijn Russen in de Olympische finales uitkomen, aldus 1'Equipe .anders zou de belangstel ling voor de Spelen aanzienlijk Ver minderen. Likeurvlekken in schoenen neemt u af met een doekje met alcohol. Daarna laat men het peau de suede drogen. Vervolgens afborstelen met 'n daarvoor in de handel gebracht bors teltje. DINSDAG 11 NOVEMBER 1947 Hilversum I 301 m. Nieuws om 7. 8, 13, 18, 20 en 23 nur VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.15 Aubade; 8.45 Werken vanTsjaikovsky; 9.15 Morgenwijding; 9.45 Arbeidsvita minen; 10.50 Voor de kleuters; 11.09 Gram.platen: 12.00 Lyra-tiïo; 12.43 Pia nospel: 13.15 Ensemble Jetty Cantor; 14.00 Met naald en schaar; 14.30 Radio matinee; 16.25 Gram.platen; 16.40 De Schoolbel; 17.00 Dat kun jij ook, viool recital voor de jeugd; 17.45 Het Rijk over zee: 18.15 Pianospel; 18.30 Nèd Strijdkrachten: 19.15 De Serenade in de kamermuziek; 20 05 Met de micro foon bij..; 20.15 Bonte Dinsdagavond- trein met Kees Pruis; 21.30 Contact; 22.15 Buitenlands overzicht; 22.30 Vioolrecital. Hilversum II .415 m. Nieuws om 7, 8, 13, 1920 en 22.30 nur. KRO: 7.30 Morgengebed; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Lichtbaken; 9.35 Werken van Saint-Saens; 10.00 Voor de kleu ters: 10.15 Koorwerken; 10.50 Kamer muziek van Beethoven: 11.30 Als de ziele luistert; 11.40 Licht orgelspel; 12.03 Zangrecital; 12.33 en 13.20 Dans- orkest Klaas van Beeck; 14.00 Schu- bert-programma; 14.30 De vrouw in de Middeleeuwen; 15.00 Grote zangers 15.30 Salonstukjes; 16.00 De Zonne bloem; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Na school tijd; 17.15 Gram.platen; 18.20 Sport; 20.20 Omroeporkest; 22.15 Avondgebed 12. Ze woonde thuis bij haar vader en tnoeder in een keurig huisje met een tuintje erbij het waren heel fat soenlijke mensen. Je had ze bijna rijx kunnen noemen. Het huis was hun eigendom dat hadden ze gekocht van een bouwmaatschappij, erg goedkoop. Omdat de vorige eigenaar een inbre ker was en in de gevangenis zat en ze hadden ook nog een lapje grond en wat geld dat hadden ze secuur belegd ja. ze zaten er, wat je noemt, warmpjes bij. Heus. het was nog zo iek niet En een meubeltjes, nou! Zelfs een piano hadden ze. Jane zo 'heette ze sj»oelde er 's Zondags op en mooi hoor. Er was nou haast geen psalm hè, in het hele beek, die ze niet kon sj>e!en.. i Heel wat avondjes hebben we daar psaunt n gezongen. L'. en z'j en de rest de familie. Haar vader was een hele piet in de kerk. Je had hem moeten zien 's Zon dags. Hij droeg een gouden bril, her inner ik me, en als hij zong. keek hij je over zijn brilleglazen he£h aan en als hij zich in de wijs vergiste, dan volgde altijd wel de helft van de men sen hem. Zo'n type was het. En als je dan achter hem aan liep hij in zijn zwarte Zondagse pak en zijn hoge hoed op nou, dan was je geen klein beetje trots, dat je zo'n schoonvader VAN LIEFDE EN GELD door HrNRY GEORGE WELLS kreeg. En toen dc zomer kwam ging ik er veertien dagen logeren. Nou moet u weten, dat we graag wilden trouwen, ik en Jane. Maar hij zei, dat ik eerst een goeie baan moest hebben. En als ik daar dan kwam. dan deed ik natuurlijk mijn best, om te laten zien, dat ik iets presteren kon, dat ik van alle markten thuis was, begrijpt u?" ik gaf te kennen ,dat ik hem be greep. „Goed. Nu was er achter rn de tuin een plek en daar groeide niks als on kruid en zo. Toen zeg :k tegen hem: „Waarom maakt u daar niet een rots partij van?" zeg ik. „Dat zou een aar dig gezicht zijn". „Veel te duur", zegt hij. „Kost niks", zeg ik. „Ik ben een kei in het aanleggen van rotspartijen. Laat mij er een voor u maken". U moet weten: ik had mijn broer ge holpen, toen die er êen achter zijn brouwerij maakte, dus wist ik. hoe het moest. Ik zeg dus: „Laat mij er een maken voor u. Het is -wel vacan- tie, maar zo ben ik nou. ik houd niet van niks doen", zeg ik. Nou. en ten lange leste zei hij, dat het dan wel mocht En zo vond ik de schat" „Welke schat?" vroeg ik. „Nou, die schat, waarvan ik u ver telde, die de oorzaak is, dat ik nooit getrouwd ben." „Wat zegt u? Een schat, die u op groef?" „Ja, een verborgen schat. Zat in de grond. Heb ik er uit gehaald. Zoals ik zeg een echte schat". Hij keek me een beetje beledigd aan. „Hij zat niet dieper dan «een voet, tenminste de bovenkant," vervolgde hij. „Ik had nog nauwelijks dorst ge kregen, en toen zat ik er al op." „Vertelt u verder", zei ik. „Ik had u eerst verkeerd begrepen". „Nou dan! Toen ik legen die kist stootte, begreep ik direct, dat het een schat was. Bij instinct, denk ik. Dat is je kans kerel, dacht ik. Ik kende gelukkig de wetten van de gevonden schat en zo. Anders zou ik daar vast zijn begonnen te schreeuwen. Ik ver moed dat u weet.." „Het Rijk pikt hem in", zei ik. „Ten minste negenennegentig procent. Gaat u verder. Het is een schandaal! Wat deed u toen?" „Ik legde de deksel bloot. Er was niemand in de tuin of in de buurt er van. Jane hielp haar moeder in huis. Ik was geweldig opgewonden, dat kan ik u verzekeren. Het slot wou niet open en toen gaf ik een slag tegen de scharnieren. En toen vloog hij in eens open. Vol met zilveren munten, tot aan de rand! En glinsteren dat het deed! Ik beefde ervan. En juist op dat ogenblik ik ben een boon. als het niet waar is kwam de vuilnis man om de hoek van het huis. Ik kreeg er bijna hartkloppingen van. dat ik zo stom was geweest al dat geld zo maar open en bloot te laten glinsteren in de zon. En direct daarop hoorde ik enze buurman die hield ook vacantie zijn boontjes begie ten- Stel je voor. dat hij over de schutting gekeken had!" „En wat deed u toen?" „Als een haas de deksel dicht, na tuurlijk, en een hoop aarde erover en toen ging ik meteen verder spitten. Nou, en ik kon wel dansen van ple zier. Ik dacht alleen maar: pas op, dat niemand er iets van merkt. „Een schat", zei ik maar steeds in mezelf, „honderden en duizenden ponden". En dan dacht ik weer, als er nou maar niks boven de grond uit;teekt, en dan ging ik er weer naar toe en gooide alle aarde erop, uit de kuil er naast. Fn zweten dat ik deeo. En daar komt me ineens haar vader aankuieren. Hij zei niks tegen me en stond {naar stil achter me te kijken.,Maar Jane ver telde me later, toen hij naar binnen was, dat hij gezegd had: „Die aap van een jongen van je. Jane" hij gaf me altijd zulke vleiende namen „nou, die weet toch wel wat aan pakken is." Hij scheen er diep van onder de indruk te zijn." (Wordt vervolgd)

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2