De crisis in Engeland en de Labourregering Laatste bedrijf in de zaak Hasdorp 8£&ILE0D©S£©©P> Instituut voor Arbeidersontwikkeling Een goede weg, maar een harde Laten we aannemen, dat het kleine gezelschap, waarvoor de heer Stanley Wright, persattaché bij de Engelse ambassade, zijn lezing hield over „De Crisis in Engeland- en de Labourrege ring". tevens een uitgelezen groepje mocht worden genoemd. Daarmee zou dan deze avond, waarmee het Instituut voor - Arbeidersontwikkeling had ge hoopt succes te zullen inleggen, toch nog enigszins tot zijn recht zijn ge komen. Wat de heer Stanley Wright -ten beste gaf. was inderdaad waard door velen te worden gehoord. Helder en begrijpelijk gaf hij een overzicht van de enorme moelijkheden. waarvoor de Labour-regering zich in 1945 ge plaatst zag Men bedenke eens: Enge land, dat in 1941 geheel alleen tegen- «oyer Duitsland stond, had in dat jaar 60 a 65 pCt. van zijn beleggingen in het buitenland verbruikt. Zijn schepen waren verwoest, zijn fabrieken veran derd in oorlogsbedrijven. Hoewel er grote streken in Engeland zijn. die van de oorlog weinig of niets hebben be- speuird, daaronder practisch geheel Schotland en Yorkshlre werden ge middeld van de 5 huizen er 3 ver woest of zwaar beschadigd. Niet min der dan 8 miflioen man waren onder de wapenen. Toen de oorlog-ten einde was, kon. de vrede slechts op één manier wor den gewonnen: de productie moest zo danig worden verhoogd, dat er even wicht kwam tussen import en export. Men moest gaan uitvoeren, wat maar even kon worden gemist en dit leid de er toe. dat het leven moeilijker werd dan het in de oorlogsdagen ooit geweest was. Spr. schetste daarbij dc moeilijkheden, die zich voordeden: de dollar-crisis, de- moeilijkheden bij de kolenproductie. Wel werden de mijnen genationaliseerd op 1 Janua ri 1947, maar dit was in wezen «en revolutie, die eerst nu uitgewerkt "raakt. De productie is thans groter dan ooit te voren na de oorlog en het vol gend jaar mag stellig op export wor den gerekend. Door het wegvallen der beleggingen moet de export overigens 175 pCt be dragen van voor de oorlog. Inmiddels is de 110 pCt thans gepasseerd en minden 1948 rekent men er op de 148 pCt ie bereiken. De productiviteit per arbeider bé- diaagt 117 pCt. van 1939 en spr. zet te uiteen hoe op allerlei wijzen wordt Het foutenduiveltje Het foutenduiveltje^ dat in elke krant leeft, heefteen grote macht over ménsen en dingen. De journalist her innert hij er van tijd tot tijd aan, dat rijn vrijheid beperkt is en dat hij. het foutenduiveltje. hem kan laten uitglijden wanneer en waar hij maar verkiest; dat hij, het foutenduiveltje, Uiteindelijk beslist of tlij met z'n 35ste of 65ste jaar grijze haren hébben zal: dat hij, het foutenduiveltje en niemand anders ter wereld, uitmaakt, of zijn weerloos slachtoffer zichzelf nog inde spiegel aan durft kijken. De macht van het foutenduiveltje over een deel der mensheid is schier onbeperkt. Maar ook met dingen, die vast be hoorden te liggen in de historie, waar geen mensenhand meer iets aan ver anderen kan. bemoeit het foutendui veltje zich met een bijzondere voor liefde. Het wikt en miert er aan. het verschuift en verdraait en het resul taat is onzin, een leugentje zonder doel. een grap zonder humor*. Want waar het foutenduiveltje vermaak in schept, kan een «uwmaal sterveling van te voren zelfs met gissen. Zo was het ook r*et een verslagje dat in ons nummer van gisteren stond. De acht personeelsleden van de fa. Ringers «verden gehuldigd, niet op Zondag j.L. zoals, het foutenduiveltje beweerde, maar op Donderdag, eerlijk was het anze bedoeling, de voorbije Zaterdag een uitgebreider verslag te geven. «iet. zoals het dol geworden foutenduiveltje zonder blik ken of blozen er van maakte: a.s. Za terdag. Zowel Vrijdag als de dag daarop was er geen plekje meer te vinden de krant, waar wij de verslagen zou den hebben kunnen plaatsen. Ea het gebrek aan ruimte grijpt het fouten duiveltje maar aan- om met het hele geval de draak te steken konden Wij maar eens met dat heerschap af rekenen! Maar altijd, juist als je denkt dat je het kwijt bent Iaat het je uitglij den om je er weer eens aan te herin neren. dat liet een-grote macht heeft over mensen en dingen. P,S. Nog zo'n geniepig streekje. De kegeloais hebben zich uitstekend ge- houden in hun actie voor de N.I.W.I.N. j Het komt eenvoudig niet -te pas, de resultaten zé voor te stellen, dat de lezers gaan twijfelen aan de waar- jheid. Een verloting, die 50.'op- brengt, mag er zijn. Waarom er 500.- van te maken? Als we hem ooit te pakken - krijgen. bereikt, dat de arbeiders werk vin den in die bedrijven, waarvan voor de export het meest mag worden ver wacht. Men is op de goede weg, aldus spr. Maar het is een harde weg. De onlangs plaats gehad hebbende verkiezingen hebben Labour nog geen minderheid bezorgd. Veel Engelsen weifelen, maar het vraagt moed om in te zien, dat datgene, wat is bereikt, gunstig afsteekt tegen datgene, wat niet is bereikt. Lichtpunten zijn inmiddels de ver beterde kolen- en staalpositie. En ook al schijnt de toestand slechter, van tal van artikelen als vlees, melk en brood wordt meer geconsumeerd dan voeger. Met dien verstande, dat min der mensert een zekere overvloed ken nen. maar dat velen zoveel eten, dat ze geen honger meer hebben. Niette genstaande alles is, vergeleken bij vroeger, veel armoede verdwenen. En dat is een goed ding. waar Labour zich op mag beroepen. FAMILIEDRAMA Een spiritusdrinker in Groot-Nieuw- land die Zondag jl. zijn roes weer eens uitsliep, trok daarbij het fornuis omver, waarop een pan vet stond, met het gevolg, dat de inhoud terecht kwam in een in de buurt staande wieg waarin een kind lag. Het kind liep brandwonden op. „In 't Gouden Haantje" Een avond van humor en jolijtj bracht de 75-jarige toneelspeler Piet Kohier Zondag de bezoekers van 'l Gulden Vlies met zijn klucht „In 't Gouden Haantje". Kohier zelf kon in de rol van wethouder Ballman zijn gaven in het komische volledig tot ontplooiing brengen. De rol lag hem, getuige de algemene en uitbundige vrolijkheid die de ramen van de zaal keer op keer rinkelen deed. De figuur van leraar Swanneke werd treffend getypeerd door Kalman Knaack. Caroline (Julie Meyer), mevr. Swanneke (Nora la Ranche) en de twee dochters Dini v. Dijk en Rientje, Blaazer vervulden haar taak over het algemeen eveneens goed; uitmuntend! was Kees van Dam als burgemeester Mittler. Gerard Dosting's spel was niet; sterk. Hij maakt de indruk, het no dige zelfvertrouwen te missen. In dit opzicht kan hij zijn medespeler Frans Bogaert. die zich met durf en élégance in de huid van zijn held beweegt, tot voorbeeld nemen. Een vrijmoedige houding zal. zeker in een klucht, al tijd primair zijn voor techniek en het is Kohier, die voor zijn 75ste verjaar dag bloemen aangeboden kreeg van de- Gulden Vlies-directie, zeker tot een eer te rekenen dat hij dit element tot het a.b.c. \'oor zijn gezelschap heeft weten te maken. Ongetwijfeld ligt daarin het geheim van zijn succes, een succes d"i z'ch manifest maakte door een dond-rend applaus na elk bedrijf en een ovatie toen het doek gevallen was. Tribunaal Verblind door N.5.B. leuzen'' Maandagmiddag diende ton tweede male de zaak tegen de ex-burgemees-] ter van Castricum, Wilhelmus Jacobas Masdorp, voor het tribunaal te Alk -maar. Had de vorige zitting in Augus tus een beschuldigend karakter, dit maal werd een aantal getuigen dé charge gehoord, die allen buitenge woon gunstige verklaringen aflegden Zo -zou Masdorp de afbraak van wo ningen zoveel mogelijk tegengegaan zijn en de huiszoekingen naar Joden verrichtte hij slechts zeer vluchtig. Razzia's zou hij „afgepoeierd" hebben en -bij rijwielvorderingen een aantal fietsen achtergehouden hebben. „Masdorp was ziende blind, maar te goeder trouw", luidde één der verkla ringen in het dossier, „Door NSB leu zen verblind, maar overigens eerlijk" een andere. Mr. C. Smal'hield weder om een uitgebreid pleidooi, waarna Mr. A. Schenkeveld de uitspraak op 24 November bepaalde. ARBEIDSSCHUVV De 40-jarige Alkmaarse kok Jan lJfs werd Maandag voor de laatste maal voor het hekje geroepen voor een korte na-behandeling van zijn zaak, waarna het tribunaal onmiddel lijk uitspraak deed. IJfs' tenlasteleg ging vermeldde werkzaamheden voor de Wehrmachts-bezirksverwaltung te Alkmaar als magazijnbediende, wacht diensten voor de Wehrmacht o.a. te Amersfoort en bij de seintoestellenfa- briek te Hilversum* en aanmelding bij Kriegsmarine en Grüriê Polizei. IJfs' vrouw vermoordde zichzelf en haar beide kinderen om IJfs' politieke en maatschappelijk verkeerde houding. Mr. Leesberg hield zich bij zijn vorig pleidooi De uitspraak werd interne ring tot 10 November '47, 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaar toezicht door de Stichting Politieke Delin quenten. Als toelichting werd gege ven. dat IJfs niet geheel toerekenings vatbaar en arbeidsschuw maar verre van vrouwerschuw is welke factoren een streng toezicht noodzakelijk ma ken. ALLES VIEL UIT ELKAAR Ook de zaak tegen Arie van Wierin- gen, een 29-jarige grossier, onderging een soortgelijke behandeling. Deze besch. was sinds '37 lid van de NSB, bedankte in de mobilisatie, toen hij als onderofficier op de Grebbelinie ge mobiliseerd werd, sloot zich in Mei 1940 weer aan en trok zich na Dolle Dinsdag weer uit de NSB-gelederen terug, omdat „toen alles uit elkaai viel". Voorts was Van W. vaandrig en opper-vaandrig bij de Nationale Jeugdstorm, kreeg in deze kwaliteit bet Opperdraagteken en verrichtte van Sepb '44 tot April '45 administratief werk voor de Landwacht in Meppe! DAMES. LET OP UW SAECK! Tijdens de St. Nicolaasdrukte komt het nogal eens voor dat er mensen zijn, die zich tussen de menigte, die zich in de winkels bevindt, begeven met de bedoeling om te proberen zich meester te maken van tassen of de in houd ervan. De eerste klacht is reeds_ het politiebureau binnengekomen betreffende het "verduisteren van een portemonnaie met als inhoud f 40 c\: een textielkaart. CAFÉHOUDER SLOOT TE LAAT •Zaterdagavond werd een caféhouder bekeurd, die zich niet stoorde aan de ïijd van sluiting. Een bezoeker kreeg eveneens een bonnetje. en As?en, in welke laatste plaats hij aan een razzia deelnam. Mr. C. Berk houwer sprak zijn vreugde uit over de onmiddellijke uitspraak, die inter nering tot 7 Mei '48 en daarna 1 jaar voorw. luidde met ontzetting uit de; rechten. NSKK CHAUFFEUR In de zeek tegen de 25-jarige car rosseriebouwer Tennis Kostelijk te Z.- Scharwoude deed het tribunaal na een korte behandeling eveneens onmid dellijk uitspraak, zij het officieus. De officiële uitspraak volgt op 19 No vember. Deze jeugdige ex-NSBer wasj chauffeur voor de NSKK in Rusland. Frankrijk, Duitsland en België als Rcttenfiihrcr gedurende bijna de ge hele bezetting. Kostelijk, die eenmaal uit het fort Zuidwjjkermeer ontvlucht te, komt 20 November vrij, krijgt f 3000 boete en bovendien 6 maanden voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Bovendien verliest besch. zijn kies rechten. MOTORENLIEFDE De Alkmaarder Cornelis J. Constant een 24-jarige chauffeur, was twee jaar lang NSKK-chauffeur in Rusland, Bel gië en Frankrijk en ook in Nederland deed hij voor de fa. Waltner te Amers foort Wehrmachtswerk. Zijn misstap"! vloeide voort uit zijn grote liefde voor motoren en het totaal geïnfecteerde milieu .waaruit besch. voortlcemt. On der een brief aan mevr. Schut schreef hij „Heil Hitier". Besch. werd per brancard in de raadkamer gebracht, daar hij kort geleden een ongeluk heeft gehad. Na een korte behande ling van de zaak, die in April reeds diende, deed het tribunaal terstond uitspraak. De internering werd gelijk gesteld aan de in detentie doorge brachte tijd. Voorts hangt besch. ge durende een 2-jarige proeftijd nog een half jaar voorwaardelijk boven het hoofd. UITSPRAKEN TRIBUNAAL Rika Lindeman. Alkmaar: Besch. ge-! deeltelijk vervallensverklaard. Intern -detentie. Ontzetting uit de rechten f 500 boete. Trijntje Bakker. Alkmaar: Geen1 maatregelen opgelegd. Willem den Haan. Bergen aan Zee: De zeer vertrouwelijke omgang met - Duitsers wordt besch. zeer ernstig toe gerekend. 4 maanden internering, ont- zetting uit de rechten, f 8000 boete. Radiotoestel verbeurd verklaar V Nicolaas de Haan, Bergen: Intern.- detentie. Ontzetting uit de rechten. Excelsior': Muziekconcours De tweede eoncoursdag van de Alk maarse muziekvereniging Excelsior in de „Korenbeurs' georganiseerd, heeft aanmerkelijk meer belangstelling ge trokken dan de concertwedstrijd van vorige week. In de derde afd. Harmo nie behaalde Schagens Harmonie Ka pel 88 punten en de 2de prijs (ver plicht nummer Bella Bianca van Wa- tella, eigen nummer ,.La Sorciëre" v. Dupavillon. te afd. Fanfare Harmonie Benningbroek niet opgeko men. 2e prijs De Eendracht Enkhui zen 90 p. eigen nummer Sous les Til- leuls, 2e prijs St. Aloysius. Castricum 86 p. eigen nummer Bonne Fortune. Verpl. nummer in deze afdeling Cotil- lion ballet lstc afdeling Harmonie Tuindorp, Amsterdam, niet opgeko men. lste afdeling Fanfare Verplicht nummer ouverture Achillès lste prijs. HUGO H.H.waard 105 p. ei gen nummer Ballet Feérie lste prijs Volharding, Hpendam 96 p. eigen num mer Ouv. Bella Bianca. lste prijs Kon. Edams fanfarecorps 96 p. eigen num mer La Victoire ouverture. 2e prijs St. Gregorius, Waarland, 83 p. eigen nummer Cortége Nuptial. Afd. uitmontendh. Harmonie Verpl. nummer Rakoczy ouverture, Kelér Bela. Ie prijs Jong Exselsior Amsterdam 100 p. eigen nummer Di- vertisement Champétre le prijs 98 p. Kunst en Vriendschap Krommenie, ei gen nummer Le retour au Paris Afd. uitmuntendh. Fanfare Verpl. nummer Cortége Hérvigue, of Czar und Zimmermann, 2e prijs St Caecilia, Zwaag 89 p. eigen nummer „Ingrid" 2e prijs St Hildegardus. Tuit jenhorn82p. eigen nummer Cortége de Fleurs. Superieure afd. Harmonie Verpl. nummer La Grotte de Fingal le prijs met lof: Harmonie Apollo, Zaandijk 117 p. eigen nummer Suite uit de verkochte Bruid, Smetana, Tuinwijk Amsterdam niet opgekomen. P.R.A.-Personeelsavond J.l. Vrijdag hield de PRA-perso- neelsvereniging in het Wapen van Heemskerk haar laatste bijeenkomst, welke een feestelijk karakter droeg. Nadat de voorzitter, de heer G. Mole naar, de aanwezigen, onder wie vele oud-leden, welkom had geheten, trad het gezelschap de Toverbal op, onder leiding van Martin Vroom, uit Heiloo. Het programma begon met een goed 1gevonden proloog, waarna Nic. Akfcer- 1 man. de bekende conferencier, met zijn geestige praatjes de vétschillende" nummers inleidde. Tini Koomen, het kleine charmante zangeresje, beschikt over een zeer goede stem en weet* haar liedjes op de juiste wijze naar voren te brengen. Twee meisjes met een gitaar, de Voranazusjes, brachten met vaart hun songs. Klaas Koomen was kostelijk in zijn filmster-imitaties en Martin Vroom deed de zaal dave ren van de lach door zijn nieuwste creatie „Kaatje", een onbetaalbare werkster, en de verschillende schet sen, waarbij hij op waardige wijze werd bijgestaan door Nic. Akkerman en Klaas Koomen. Dat de Toverbal over een pianist beschikt met uitzon derlijke kwaliteiten, bewijst wel het feit dat Gerard van der Woude bin nenkort eveneens vaste medewerker bij de radio wordt. Al met al een da verend programma, en niettemin zeer beschaafd. De avond sloot met een ge animeerd bal o.l.v. Th. Sombroek, dat tot vier uur duurde. DE KAASKOPPEN 12 Leden van de Alkmaarse wandel sportvereniging „de Kaaskoppen" heb ben Zondag 9 Nov. deelgenomen aan de 30 km-tocht uitgeschreven door de Leidse wandelsportvereniging AMV. Ondanks de hevige regen hebben al len de tocht volbracht en ontvingen daarvoor een mooie verzilverde me daille en de vereniging een groepsprijs SCHOORSTEENBRANDJE Zaterdagmorgen was er in een café in de Houttil een onbeduidend schoor steenbrandje. hetgeen geen ernstige gevolgen had. VOETBALLER BRAK BEEN Tijdens de Zondag j.l. gespeelde voet balwedstrijd AFCWW brak een spe ler van WW door een val zijn been. Hij is door de Gem. Geneeskundige Dienst overgebracht naar het gasthuis te Hoorn. ALKMAARS HOCKEY NIEUWS In een stromende regen speelde het le dames-elftal van Alkmaar Zondag tegen H.Y.S.C. Alkmaar speelde met 2 invalsters, zodat het niet te verwon deren was, dat Alkmaar van het toch al zo sterke Den Haag verloor met 7-0. De Haagse dames speelden een keurig open spel. waar Alkmaar niet tegenop kon. Voor de rust varen de beide elftal len tegen elkaar opgewassen, echter na de rust verslapte Alkmaar zozeer, dat zelfs de rechts-bulten niet in staat was de bal in de goal te slaan. Als Alkmaar zich niet snel verbetert zal zij het volgend jaar weer in de, 2e klasse moeten spelen. gezinsgebeuren ALKMAAR Geb.: Hans K. C., zv A. Bakker en M. M. de Rooij; Margaretha P. M„ dv P. van Duijn en G. Genoveva; Pieter J., zv H. J. Ku ij mans en L. H. E. Bur gering: Jacoba L„ dv Q. Snijder en E. M. A. Bordewijk; Clemens J. W.. zv C. C. H. Köllmann en I. B. M Walta; Nico. zv C. van Twuijver en T. Kroon; Agatha R.. dv C. P. Bakker en M. J. Delemarre; Maria, dv P. Strij- bis en N. de Vries; Maria A. E. T., dv J. C. Ooms en E. Kuleseviciute. Getr.: Pieter Spruit en Jantje Govers Overl.: Cornelia M. Broers. 75 jaar; Itske Zuiderba'an. 71 jaar. HEER HUGOWAARD Geboren: Johannes G. M. zv G. J. Boekei en A G. Oudhuis; Gerardus A. M. zv Th. Dekker en C. G. Klever- laan; Cornelia C. M. dv J. P. Oudhuis en C. Immink; Grietje dv J. G. Smit en G. Oortgijsen; Jan W. zv A Groot- M. Magielsen en M. Komen; Petrus A. jes en A. Balder; Johannis C. zv J. J. Snoek en G. A. Laan; Guurtje dv J. Stammis en E. Krap; Johannes G. zv. J. Bruyns en W. C. Donelmans; Theodorus C. M. zv A. M. van Kleei ên G. A. Dekker; HeTena M. dv A. de Ruyter en J. Wagenaar; Maartje dv D. Welner en T. Modder; Johannes Th. M. zv G. A. van der Stoop en A A. Jonker; Jacoba A M. dv J. Admi raal en E. G. Smit; Eiisabeth dv A Oudendijk en A. A. Sneltjes; Petrus J. N. L. zv K. Komen en L. V. Sutter; Egbertus N. M. zv E. N. Klaver en G. Mooy. Ondertrouwd: A. van Dijk, Alkmaar en M. P. Suiker; N. Bouwman, Haar lemmermeer en A. G. Jak; W. Konijn en G. A. Kruyer; J. Krijgsman en G. H. Uiterdijk. Grijpskerk; Th. Rood en A. G. Groot. Gehuwd: P. W. Bloothoofd en A. A. Stoop; J. de Vi'ies en A. Goed, Alk maar: J. Krijgman en G. H. Uiterdijk. Overleden: J. Jonker, 55 jaar, wed v. Th. Rood; J. J. Vroegop, 6 j. wo nende te Hillegom; G. Sneckes, 71 j. echtg. van D. Weel. LANGEDIJK Geboorten: Cornelis Jacobus Johan nes zv C. Kramer en M. C. A Kamp; Johannes Petrus zv W. G. Wijte en Corn. M. Jaspers Overledenen: AarjéR van Zoonen 83 j. gehuwd met Antje Sluis. verkeershoekje WAARSCHUWINGSSIGNALEN De bestuurder is verplicht wegge bruikers. die aan gevaar bloot staan, door het geven van geluidsignalen op de nadering van zijn voertuig opmerk zaam te maken. Het is verboden uit andere hoofde signalen te geven of signalen te geven met het doel op roekeloze wijze te kunnen blijven rij den. Hij die wenst in te halen, mag zulks door het geven van signalen te kennen geven. Het getfen van signalen moet wor den gestaakt,, indien dieren daardoor onrustig worden. Bij duisternis mogen geluidssigna len worden vervangen door knipper lichtsignalen .mits deze duidelijk kun nen worden waargenomen en geer verblinding kunnen veroorzaken. HARMONIE De aanstonds jubile rende Harmonie v. Ber gen heeft in haai* 50 ja rig bestaan heel wat meegemaakt. Een aar dig anecdrte willen wij hier aan de vergetel heid ontrukken. Het ge beurde in 1900 en het corps bert nd toen juist x drie jaar. Na ijverige studie had men het zo ver gebracht dat het Wilhelmus feilloos uit- gev-tri ktn worden en bovendien slonddh er neg ;wee marsen op het (aldus n'.ct overdadige! p.ogrrmma. De begin nende room van Ber- gen's Harmonie drong eéhter toen al dcor in de omgeving en toen er in St Maaitensvlotbrug iets te doen was moest Bergen komen „speule" De ui nodiging werd aangenomen (met een bezwaard hart) en op de vastgestelde dag tr».k men welgemoet de Noo d in. En men speel de steeds maar weer de twee marsen na het Wil helmus. En toen kwam de burgemeester van 't c or ps cm^limenteren; „Ju'lie spelen prachtig, maar wat Ujht die mu ziek allemaal op elküir!" KOERS Het gebeurde tydens een oefen'ocht van één v.n H.M.'s oorlogsbo dems en een van de adelborsten kreeg op dracht om enkele posi- t'eberekeningen te ma ken. Hij nam zijn peilingen, piekerde rekende en bracht zijn commandant rapport uit. Jonge man. zei de commandant plechtig „Kniel neer. want je bent op Heilige gr ni Volgens jou be rekeningen zitten we nu in de Hof van Ghetse- mane". WONING. Eeu Engelse actrice, die in Sussex woonde in een kapitaal huis van 20 kamers pleegde (door middel van een revol ver) zelfmoord. Waar om was niet bekend maar wij denken er het onze van. Zou zij moei lijkheden met de wo ningdistributie hebben gehad? DE STANDEN IN DE AFDELING Foresters 2 staat'in de 3e klasse D stevig bovenaan door een grote 7-1 ze ge op ADO 2. dat er slecht voorstaat. Hekkesluiter HSV 3 leed haar zoveel ste nederlaag door van Alkm. Boys 3 te verliezen. Vitesse 3—CSV 2 werd gestaakt. Er kan in deze afdeling nog veel gebeuren: Foresters 2 7 6 0 1 12 Limmen 2 7 5 0 2 10 CSV 2 6 4 0 2 8 Alkm. Boys 5 *7 4 0 3 8 Vitesse 3 5 3 1 1 7 ADO '20 3 8 1 2 *5 4 RKAFC 4 6 114 3 HSV 3 1 0 7 2 Berdos 2 stevig aan de kop In de 3e klasse E staat Berdos 2 ste vig aan de kop. De naaste concurrent, Randers 3, heeft 5 verliespunten meer dan de Bergenaren. Randers 3 won Zondag van Schoorl 2 en Alkmaar 2 en SVW 2 deelden broederlijk de pun ten. Bij de stand is de wedstrijd Alk maar 2Randers 3 van de vorige week niet inbegrepen, aangezien we deze uitslag niet te pakken konden krijgen: Berdos 2 7 6 1 0 13 Randers 3 7 4 0 3 8 Schoorl 2 8 4 0 4 8 Alkmaar '2 6 3 1 2 7 SVW 2 C 3 1 2 7 VIOS 2 7 2 1 4 3 Kolping Boys 2 7 2 0 5 4 Hugo Boys 2 6 1 0 5 2 veihn rieten ALKMAAR 10 NOV. Andijvie 15—37; wortelen 419; to maten 24—88; groene kool 11—22; spruitkool 16—62; rode kool 7.5015; gele kool 3.50—5; prei 9—20; uien 12— 20; bieten 3.5010; druiven 1.171.86; bloemkool IA 45—60. I 25—40, II 15— 22; knolselderie 5-^-15; wortelen 823; elderie 25; peterselie 26; sla 1.60 15; witlof 7286; aardappelen 7.50; appels 1540; peren 1550. VEEMARKT ALKMAAR Op de veemarkten van I en 3 No vember waren voor de Centrale aan gevoerd 29 nuchtere slachtkalveren en 300 vette schapen. Kleinvee: 15 oude kippen f 2—f 4.50; 63 jonge hennen f 7f 12 en 21 konijnen f 2—f 12. BROEK OP L'DIJK - 10 NOV. 00 kg. aardapelen. Bevel. 10; 10000 kg. rode kool 11.4011.70; 22000 kg. gele kool 4.707.30; 15000 kg. groene kool 9—14.20; 7000 kg. andijvie 23— 27; 200 st. bloemkool 41. N. SCHAR WOUDE 10 NOV. 123000 kg. witte kool 7.60—14.50; 15000 kg. rode kool 5.20—11.60; 4000 kg. gele kool 4.706.20; 9000 kg. groene kool 13.20—17.50, 8000 kg. andijvie: sort. I 20.90—28.90; sort. II 14.70—19; 2500 kg. uien 18-18.20; grove 19.70; drieling 9.80. agenda BIOSCOPEN CVEMA AMERICAIN: „Tien dagen in Parijs" met Rex Harrison "en Karen Verner. Voorstellingen: Dagelijks 8 uur. Zaterdagavond 7, en 9.30 uur. Zondag 2. 4,30 7 9.30 uur Woensdagmiddag 2.30 u. Toegang 14 jaar. ALKM. BIOSCOOP THEATER: Ro- bert Livingstone en June Travis in „Het recht neemt zijn loop". In het voorprogramma de cow boy-film: „De geheime Speurder" 4 Voorstellingen dagelijks 8 uur Zondag 2. 5. en 8 uur Toegang 18 jaar. HARMONIE THEATER: Gevaarlijk spel (To be or not to be) met Ca- role Lombard. Voorstellingen dagelijks 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30 7 en 9.30 uur. Toegang 14 jaar. VICTORLA THEATER: Zanzibar Voor stellingen dagelijks 8 uur Zater dag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30 7. en 9.30 uur. Toeg. 14 jaar. DINSDAG WAPEN v. HEEMSKERK; 8 uur Feestavond Julianaschoolvereniging. GULDEN VLIES: 8 uur: 8 October- revue. WESTERLICHT: 8 uur: Cursus Volks universiteit. WOENSDAG: GULDEN VLIES: 8 uur: 8 October- revue. GROTE KERK Die Jahres zeiten v. Haydn. Aanvang 7 uur. DONDERDAG WAPEN v. HEEMSKERK: 8 uur: Charles Aerts. GULDEN VLIES: 8 uur; 8 October- revue. GEREF. KERK: 8 uur: NCRV-ont- spanningsavond. BERGEN DE RUSTENDE JAGER „Rebecca" met La ure nee Olivier. Toegang 18 jr. HEILOO WOENSDAG EN DONDERDAG CINEMA HOLLANDIA „Het teken van Zorro".

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3