Alkmaarse banketbakker betrok zwarte suiker Clandestiene slachtingen aan de orde van de dag AARDAPPELS VOOR „OOM JAN" „Uit hoeveel personen bestaat Uw gezin?" - „Uit vier en Oom Jan. Maar de aard appels waren ook voor m'n schoon moeder en m'n eigen moeder. U weet wel hoe dat gaat. We hadden niets te eten," zei de SB Jarige grondwer ker Johannes E te Amsterdam Maan dagmiddag voor de bijzondere politie rechter Mr. Stoffels. E. was in verzet gekomen tegen een opgelegde boete van f 100.— wegens het vervoeren van 325 kg aardappelen in Juni '46. toen aardappelen nog bonartikel wa ren. E betaald© 20 ct per kg voor de aardappels; tegenover de politie had hij van 35 ct gesproken „Dat heeft die meneer natuurlijk verkeerd opge nomen" verklaarde besch. hiermee op de verbalisant doelend. E. is al ze ven maal veroordeeld en heeft in to taal al ruim 4 jaar tussen 4 celmu ren doorgebracht De officier ..had meelij" met besch. en eiste 14 dagen hechtenis in plaats van de boete. Be sch. waardeerde deze geste echter niet en vroeg om een „hele lichte boete" Mr. Stoffels vonniste echter conform de eis. Dat was een tegenvaller ZWART VLEES De winkelierster Theodora A-C te Castricum werd betrapt op het in voorraad hebben van een hoeveel heid schapenvlees en rundvet. „Uw man houdt zich nogal met de zwarte handel bezig, niet?" „Dat zal zo erg niet wezen" Mr. Vellinga ziet geen heil in een geldboete, daar het Gerecht ^nog eni ge vorderingen op de echtgenoot van besch. heeft. De eis luidt 2 maanden voorwaardelijk, waarmee de rechter zich accoord verklaart. „DE RUYTER MOCHT HET WEL" Dat men maar niet zonder meer een arbeidsverhouding beëindigen mag blijkén sommige mensen nog steeds niet te weten. De Amsterdamse kleer maker Henri Z, tot voor kort in dienst bij de fa. Koster te Alkmaar, had zon der toestemming van het Gew. Ar beidsbureau, toen hij van betrekking wenste te veranderen, slechts een ter mijn van 14 dagen opzegging in acht genomen. De werkgever ging hier niet mee accood. Z. meende echter in zijn recht te staan op grond van het genieten van een weeksalaris. Mr. Stoffels vertelde hem echter, dat zijn houding niet juist geweest was en leg de Z f 10. —boete op. Ook de Koedijker Wilhelmus H had zich aan een dergelijk strafbaar feit Schuldig gemaakt. Hij was in dienst bij de Alkmaarse Ijzergieterij, maar wilde plotseling bakker worden en stelde het GAB Wei-van niet in ken nis „In de tijd van Michiel de Ruyter mocht dat wel, maar nu niet meer. ïk veroordeel U' tot f 5. boete, sub sidiair 3 dagen hechtenis", aldus de barmhartige rechter. „Maar blijf nou alsjeblieft bij die bakker en loop daar Ook niet weg!" U BENT EEN GRAPJAS De broodbakkersknecht Johannes K te Obdam kocht van zijn dorpsgenoot Tr. een hoeveelheid suikerbonnen a 15.50 p. kg. suiker voor zijn patroon, de Alkmaarse banketbakker Sch. In to taal verhandelde K 159 pond. „Tk dacht niet dat ik schuldig was. M'n baas handelde, niet ik!" „U bont een grapjas", repliceert de rechter. K wordt tot f 40. boete ver oordeeld, eventueel door 24 dagen hechtenis te vervangen. De leverancier van de suikerbonnen de manufacturieT Martinus Tr. staat in Kijn dorp ongunstig en als „zo zwart als de nacht"_ bekend. ,,U bent een twartjanus". Ëesch. ontkent Wel be zoekt hij menigmaal "het Waterloo- plein, maar alleen „goede zaken" „Bent U nooit in de verleiding ge komen?" „Ik zou niet weten waarvoor". De officier eist t 150. of 90 dagen. Waarvan de rechter f 100. —of 60 da gen maakt Bovendien "hangt de Ob- dammer 1 maand voorwaardelijk bo ven het hoofd. De derde persoon in deze affaire, de Amsterdammer Jo hannes VI: verschijnt -op "het matje. Hij leverde voor 90 kg suikerbonnen aan Tr. „Waar tikte U ze op de kop?" „Op de markt", antwoordt besch. met een gezicht van je-vraagt-naar-de-beken- de-weg. Mr. Vellinga heeft de indruk dat besch. cp zwart gebied goed thuis b en eist f 200.et 3 maanden met t maanden voorwaardelijk. Uitspraak Conform. BANKETBAKKER EN ZWARTE SUIKER De Alkmaarse banketbakker Sch. •Chijnt heel wat zwarte suiker „aan te kunnen". De Heiloër Jan B, verte genwoordiger in "bakkerijgrondstof fen. kwam als tweede suikerleveran- «ier van deze firma op het matje. Hij tikte de suiker 125 kg —in Am- •terdam op de kop en leverde ze aan d?e spijs wilde maken. ..Als jij me suiker levert, is de zaak fa'ent", had Sch gezegd en de vertegen Woordiger was gezwicht, teneinde de Iblaties te onderhouden. Besch. die I f 62.50 aan deze affaire verdiende, zal f 150. —boete moeten betalen. Boven dien legde Mr. Stoffels twee maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd op SLECHT VAN GEHEUGEN Gerardus K, een broer van de Alk maarse caféhouder K, kocht 77 V, kg koffie en 20 kg suiker zonder bon van een zekere S. Besch. wist niet meer aan wie de goederen doorverkocht en hoeveel er voor ontvangen te hebben. „Denkt U nu dat we dat geloven?" vraagt de rechter en legt K conform de eis 3 weken gevangenis op. De Alkmaardev Petrus O. eveneens een suiker afnemer van S, krijgt f 100 boete of 60 dagen. De leverancier S te Alkmaar, wordt bij verstek tot f 500.— of drie maan den met 1 maand voorwaardelijk ver oordeeld. LIKDOORNS. DROP EN WORST „Ik ben marktkoopman in likdoorn tinctuur" verklaart de Alkmaarse Ber- nardus A, die zich behalve met deze likdoorns, ook met drop en worst be zig hield. A die ongunstig bekend staat kocht letterlijk-en-figuurlijk- zwarte drop en 8 blikken boterham- menworst. de laatste van de kruide nier v. d. B. Bij een bezoek aan een hotel in Alkmaar, waarbij hij volgens de caféhoudster flink borrelde „Hij is bijna nooit nuchter" verklaart Jans W-E betaalt Bernardus zijn gelag met twee blikken worst, reden waar om ook de caféhoudster nu terecht staat. De reiziger-in-likdooms wordt f 50.— boete en 1 maand voorwaarde lijk opgelegd. De caféhoudster, die „dacht dat het wildworst was" krijgt f 60.— of 36 dagen. CLANDESTIENE SLACHTERS le KLAS Het respectabele aantal van 87 gei ten en bokken had de Enkhuizer ver- zekerings agent Dominicus H in vier -maanden tijds clandestien „om zeep gebracht" zoals Mr. Stoffels het uit drukte. Hij leverde hiervan 10 kg per week af aan zijn zwager, de slagor B die hiervan worst en croquetten maak te en berekende f 1.75 per kg. Het ge raffineerde was. dat dit slachten of- ficiëel-clandestien ging. Door het op geven van valse namen wist H n.1. bij de PBH aan machtingcn te komen. „H Is niet noemenswaard, wat er aan verdiend is, edelachtbare," ver klaarde besch. ,Mr. Vellinga berekende echter, dat de winst ongeveer f 600.bedragen heeft en eiste f 100.boete of 60 dagen met 1 maand voorwaardelijk. „Ik vind het nogal veel", protesteert besch. waarop Mr. Stoffels kalm ant woord: „Ik vind die geiten nogal veel" en conform uitspraak doet. VALSE MACHTIGINGEN VAN DE P.B.H. Des vorige beschuldigde werd in pre staties overtroffen door Jacob B, even eens te Enkhuizen, die 90 geiten in 4 maanden tijds verdonkeremaande, eveneens met onder valse opgave ver kregen machtigingen. Hij verkocht *t vlees o.a. aan verschillende slagers en verdiende ongeveer f 10.per geit. De officier sprak van „schandali ge practijken" en eiste f 3Q0.boete met 1 maand voorwaardelijk, waarmee politierechter zich verenigen kon. „DE ZWARTE GEITENSLAGER" Ook Klaas Sp. een 25 jarige Hoorn- se veehandelaarsknecht, toonde zich een eerste klas zwart handelaar door het slachten van een paard en het verhandelen van 31 kg spek, 9 kg schapenvet. 125 kg geitenvlees en een hoeveelheid geitenkoppen en -penzen Bech. ontkende het eerste feit, maar een tweetal getuigen leverde het bc •wijs. Mr. Berkhouwer trachtte enkele punten, w.o. het eerste, aan te vech ten, waarop een juridisch duel tussen verdediger en officier ontstond. „Besch. staat als „de zwarte geiten slachter" bekend", aldus Mr. Vellinga .Jïet is beter, dat hij voorlopig niet in Hoorn terugkeerd" Spr. requireerde 2 maanden gevangenisstraf en -6 maan den Rijkswerkinrichting met verbeurd verklaring van het in beslag genomen vlees. Mi-. Stoffels achtte slechts het in voorraad hebben van de geitenkop pen en -penzen niet bewezen en legde besch. 1 maand zonder aftrek en 4 maanden RWI op. F NU... IK.' In het Concertgebouw te Amster dam zal op Zondag 23 November a s. des avonds om 7.45 uur, een speciaal show-programma worden gegeven voor de Nederl. militairen in Indië onder d titel „Tromirelvuu. Dit program ma zal worden uitgezonden door de wereldomroep P.C.J. Medewerkers zijn de Ramblers, Willy Vervoort, Menno Grondsma. The Spitfires, Wassia Krimsky en Cees de Lange. Nagekomen Kerkdiensten STOMPETOREN 10 uur Ds. de Jong (medewerking van het kerkkoor) OTERLEEK 7.30 uur nm. Ds. de Jong ZUID SCHERMER zie Stompetoren De heer Schroevers directeur der R.LW.S. te Alkmaar BU K.B. is, te rekenen van 1 October 1947, de heer I. J. Schroevers benoemd tot directeur van en leraar aan de Rgkslandbouwwinterschool te Alk maar. Met ingang van dezelfde datum is de heer Schroevers eervol ontslag verleend als leraar aan de Rtjksland- bouwwinterschool te Schagen. FEESTAVOND TRANSPORTAR BEIDERS Donderdagavond had in het Wapen van Heemskerk een feestavond plaats van de Centrale bond van Transport- Arbeiders. met medt werking van het bekende gezelschap Charles Aerts. Om ruim acht uur opende de voorzitter, de heer Jb. Nol, met een woord van welkom, in het bijzonder gericht tot t'~ afd. Lantrendijk, de hoofdbestuur der de heer Laan en het gezelschap van deze avond. De conferencier trad hierna voor 't voetlicht en bracht er al gauw de Juiste stemming in met een gezellig babbeltje. Charles Aerts. de bekende radio-zanger, bracht met zijn geschool de stem verschillende nummers ten gehQre o.m. „Napolitaans lied", en 'n fragmpnt uit de Opera Martha. Het daverend applaus van het tal rijke publiek (de zaal was meer dan vol) was verdiend. EUie Rexon, de radio-artiste. zong enige aardige lied jes, menigeen pinkte tersluiks een traan weg bij haar „Vadertje". Jan Lemaire Sr., ook een bekende in de radio-wereld bracht „een drie tal fragmenten'!. „De slag om Arnhem", „De Balla de der Tienduizenden" waren wel het hoogtepunt van zijn optreden en ook hij oogste een daverend applaus Nol van Dijk en Willy Rex traden voor het voetlicht en sprak een kort propagandistisch woord. Daarna trad weer het gezelschap Charles Aerts op met een uitgebreid reportoir; deze uitstekend geslaagde avond werd gesloten met een gezel lig bal onder leiding van de heer D. Laan. Bazar in „Waakt en Bidt" Woensdagmiddag en -avond zal er in Waakt en Bidt een bazar gehouden worden, die zeer zeker vele bezoekers tot zich zal trekken. Vele practische en fraaie artikelen door ouderen en 'jongeren vervaardigd zullen daar tc bezichtigen en te koop zijn. Verder zijn er de gebruikelijke attracties als theeschcnkerij, sjoelbak, popraden enz Ook zal men op de film de üitbreiding van het Jeugdwerk kunnen gadeslaan, en hier tevens het laatste Jeugdkamp, waar honderden jonge mensen bijeen waren in kamp Doorn, kunnen bijwo nen. Het kan ni,et anders, of deze bazar, die gehouden wordt door en ten bate van de Geipcenschapsbond zal niet over gebrek aan belangstelling te kla gen hebben. De netto-opbrengst zal geheel besteed worden aan de Evan gelisatie-arbeid uitgaande van boven genoemde bond. De Gem. Bond is hier ter plaatse geen onbekende meer. Wanneer men dan ook ziet hetgeen door de vele vrienden van 't Gemeen- schapsv. erk bijeen is gebracht, dan merkt men dat dit werk in veler hart een grote plaats moet innemen. Om drie uur Woensdagmiddag zal de bazar door de gemeenschapsleider van Alk maar. de heer van Oostveen geopend worden. OUDERAVOND ULO-SCHOOL Dinsdag a.s. des avonds acht uur wordt in Paviljoen Kinheim 'n ouder avond gehoudeil van de Openbare school voor ULO. Als spreker zal op treden de heer S. Roosma, voorzitter der MULO-ver. met als onderwerp- „De Rijpere Jeugd". We geloven de commissie geluk te mogen wensen met deze keuze. We hadden het voorrecht deze spreker eerder te horen en garanderen de be zoekers een avond, die er mag zün. CINEMA AMERICAIN „ANNA LANS" Laten we allereerst vaststellen, dat het jammer is, heel jammer, dat veel tnensen zich blijkbaar „af laten schrik. Ren" door de aankondiging van een film, waarin van het Leger des Heils gerept wordt. Of was het misschien de collecte, die in de pauze en aan de uitgang gehouden zou worden ten bate van het Leger des Heils, die het pu bliek weerhield de Cinema Ameri- cain „tot de nok" te vullen, wat .An na Lans" toch in elk geval verdiende. Want deze Zwgedse film. een N.V. Me tcor-product, bezit buitengewoone kwaliteiten. Het is de ontroerende, diepgaande geschiedenis van een Zweeds boerenmeisje, dat aangelokt door het grote-stadsleven. haar ouders verlaat en haar geluk in Stockholm zoekt, waar zij het schijn-geluk leert kennen en haar leven vergooit: Wan neer zij eindelijk het ware geluk ge vonden meent te hebben, wordt plot seling door roddelende mensen een fel licht op haar donker verleden gewor pen en opnieüw breekt een tijd van grote ellende aan. Haar kind is door haar man vermoord; haar geluk ligt aan scherven en haar leven is ver nietigd. Dan komt het Leger des Heils in haar leven cn Anna Lans treedt sterk en met opgeheven hoofd een nieuw leven tegemoet Wellicht is het de meesterlijk scherp getekende donkere tijd van Anna's leven, die deze film op een hoog plan brengt, wellicht ook de wijze, waarop de Leger-des-Heils- episode uitgebeeld is: niet zoetig en overdreven-vroom, maar realistisch en eenvoudig. Niet in 't minst werkt ook het subliem spel van Viveca Lind- fors, Ake Grönberg en Arnold Sjó- strand mee tot het slagen van deze verfilmd® geschiedenis-uit-het-leven. Vooraf draait een kort journaal met interessante opnamen van de boom planting op Walcheren en weinig op wekkende indrukken van Amerikaan se voorbereidingen voor een nieuwe oorlog. A.B.T. VLIEGTUIGDIEFSTAL James Dunn en Frances Gifford spelen deze week in het A.B.T.-thea- ter in de film Vliegtuigdiefstal. Het is een spannende film met uitsteken de vliegeropnamen en met goed spel van de beide hoofdfiguren, die deze detective-historie tot een goed einde L-c4en te brengen. Het haait om een Waardevol vliegtuig, dat door een ge specialiseerde bende gestolen wordt en door de piloot Speed Leslie (James Dunn) na veel avontuur wordt terug gevonden. Het uitgebreid voorpro gramma geeft, na het nieuws, een aar dig tekenfilmpje en een kolderfilm, waar niemand iets van begrijpt, maar die niettemin amusant is. VICTORIA-THEATER ARSENICUM EN OUDE KANT Een fiim met een waanzinnige vaart en 'een waanzinnige inhoud. Beter ge zegd: een film van de waanzin. Een aaneenvolging van sinistere scènes, of liever, suggesties daarvan. Want al worden een dertien lijken gemaakt, waarvan twaalf „fatsoenlijke", men ziet niet meer dan de oude kant en een vleugje arsenicum. De lugubere sfeer, waarin deze film gedrenkt Is, wordt niet bereikt door scènes, schreeuwend van sensatie griezelig heid, maar uitsluitend door het knap pe 'spel van spelers als Massey, Car- ALKM. JEUGDGEMEENSCHAP Men verzoekt ons er nog even de aandacht op te vestigen, dat de a-S. Maandag in Paviljoen Kinheim te houden vergadering van de Alkmaar se Jeugdgemeenschap precies om 8 u. begint. Ook vertegenwoordigers van Jeugdorganisaties die misschien geen uitnodiging hebben ontvangen zijn na tuurlijk welkom. son en Lorre en het weten, wat hier geschiedt. Dat weten berust in hoofdzaak op mededelingen en hier van wordt men zich nauwelijks be wust; dank zij het talént der spelers leeft men mee in dit wereldje van de waanzin. Het zou een uitzonderlijk bi zarre, grillige, misschien zelfs zieke lijke film zijn als men zich, een maal buiten deze sfeer, niet zo bij zonder gemakkelijk voor de geest zou kunnen halen dat de „normale" we reld veel karaktertrekken heeft die ontstellend veel gelijkenis vertonen met de trekken van deze afschuwelij ke drama's van het witte doek. Men is geneigd telkens te lachen, te gieren om de al te krankzinnige situ aties die het lugubere verhaal schept, maar naderhanrd kan men huivereC Het Panama-Kanaal, dat hier in een kelder gegraven werd. eiste al te veel doden HARMONIE THEATER HET GEVANGEN 1IABT Deze week draait in de Harmonie de film „Het gevangen hart" met de bekende karakterspelers Michael Red- grave. Murphin Johns en Basil Rad ford. Deze film verhaalt van een groepje Engelse militairen, dat in 1940 tijdens de veldslag in Frankrijk, ge vangen genomen is. Men ziet hier het leven van de krijgsgevangenen, het leven van de achtergebleven echtge noten en hoe zij zich na de overwin ning weer verenigen. Voor enkelen betekent de opsluiting méér dan het einde van hun leven. Men ziet hiervan enkele aangrijpende voorbeelden, b.v. in het geval van de soldaat Dai Evans, daar hij in gevangenschap een brief met heugelijk nieuws verwacht, maar in tegenstelling daartoe een treurig bericht ontvangt, worden de maanden van opsluiting voor hem een aaneen schakeling van geestelijke martelingen In deze film is alles op een meester lijke wijze weergegeven, zó, dat de toeschouwers de indruk krijgen het zelf mee te maken. Niet in het minst is dat, in deze Arthur Rank-productie te danken aan de eerste klas rolbezet ting, die zo goed is, dat zelfs iedere kleine rol door een groot acteur ge speeld wordt. Alles te samen kan men hier zeker van een meesterwerk spre ken. Vooraf een interessant geva rieerd programma, waarin men o.a kan genieten van het spel van de be kende pianist, Charlie Kunz. D£ RUSTENDE JAGER „HET BEGON IN BERLIJN" HEILOO Deze week brengt de Rus tende Jager weer een film, die ons even terugvoert naar de nazi-praktij ken van Duitsland cn de activiteit der Engelsen. Hoewel het niet altijd juist is, op het verleden terug te zien, lijkt het ons dat het brengen van deze film een juiste greep is geweest. De jonge Britse officier Clive Candy V.C. (Roger Livesey) is met verlof in Engeland teruggekeerd uit de Boeren oorlog. Hij krijgt een brief van een onbekend meisje Edith Hunter (De- borah Kerr) genaamd, die in Berlijn woont. Edith schrijft dat een Duitse propagandist Kaunitz (David Ward) in Berlijn anti-Britse propaganda maakt. Clive gaat naar Berlijn, hetwelk alle mogelijke verwikkelingen met zich brengt Clive zien wij, dan als kolo nel, juist voor het einde van de vorige wereld-oorlog weer in Frankrijk te rug. Ook tijdens de afgelopen wereld brand neemt Clive actief dienst en komt hij in contact met Theo Kretsch- mar-Schuldorff (Anton Walbrook), 'n Duits officier, een fel anti-nazi, die naar Engeland is gevlucht. Het Minis terie van Oorlog ontslaat Clive, omdat hij niet accoord gaat met de oorlogs voering en hij geeft zich met volle energie aan de pas opgerichte „Home Guard", waardoor weer moeilijkheden ontstaan. De film is een gang naar de Rustende Jager waard. ADELDOM „Noblesse oblige", adel dom verplicht, het was eens een zinvolle spreuk die echter evenzeer „ver waterd" blijkt te zijn als het adeldom zelf. Wanneer men de rap porten naleest over de bureaucratie van de Ne derlandse regering in Londen en over het op treden van de regerings commissaris voor vluch telingen-aangelegenhe den in Lissabon, baron Harinxma thoe Slooten en over de Nederlandse gezant te Bern. mr. Bosch ridder van Rosen- thal, dan blijkt het weer eens meer dan duidelijk dat het adeldom soms meer dom dan adel is. Uitzonderingen natuur lijk daargelaten. VERHOGING Er wordt de laatste tijd nogal eens „prijsver- hoogd". (Charivarius zou - indien hij nog leefde - hier vast en zeker een nieuw werkwoord van maken). Men spreekt over prijsverhoging van boter, men spreekt over verhoging der huren, men spréékt (in Alk maar) over verhoging van de gastarieven. En dit laatste komt er in de gemeenteraadszitting notabene dóór ook. Maar over verhoging van sa larissen wordt met grote hardnekkigheidniet gesproken! Een mens zou er zowaar (óók on vrijwillig) verhoging van krijgen! DANSEN In dit nummer staat een advertentie voor de danslustigen. Voor de liefhebbers hiervan dus een aantrekkelijke ad vertentie. Maar ook in ander opzicht is deze annonce aardig. Er staat namelijk: Het „Wapen van Vrone" danst Zon dag... En nu vragen wij ons af hoe het mogelijk is om een wapen te laten dansen SINT Velen zullen - met ons - zich verwonderd heb ben over het feit dat St Nicolaas dit jaar niet per stoomboot gekomen is. Wij hebben geïnfor meerd en vernomen, dat de Sint dit jaar zijn reis heeft laten arrangeren door het reisbureau Lis- sone. Dit bureau had geen stoomboten ter be schikking. (Overigens is dit bericht alleen be stemd voor enkele - min of meer ingewijde - Alk- maarders). KIP Een telex-bericht meldt dat er in Delft een» kip leeft, die een ei gelegd heeft van 120 kg. Men zegt dat het abnormaal is. Het lijkt ons ook meer een ei voor een varken! SCHAPENLEVERING EN -EXPORT Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat in de week van 17—28 Nov. 1947 geen schapen voor levering en export worden overgenomen. De Voedselcommissaris Joh. de Veer. KAASMARKT AL-TIAAR De aanvoer op de kaasmarktbe stond gisteren uit 2 stapels boerenkaas f 63 per 50 kg fen 3 stapels fabrieks- kaas a f 63 per 50 kg. totaal 6000 kg. De handel was stug. ALKMAAR 14 NOV. Andijvie 10.5036; spinazie 70; win terpeen 4.308.40; worteltjes 4—28; tomaten 20—91; groene kool 7.50—19; spruitkool 15—75; rode kool 7.50—19; gele kool 3—5; prei 12—20; uien 12— 20; bieten 4—1050; druiven 1.21—2.19; boerekool 2—10; bloemkool IA 25—38; I 1520; n 510; knolselderie 513.50 ortelcn 11—22; radijs f; selderie 5— 10; peterselie 2—6; sla 5—15; witlof 42—75; aardappelen 7.50; appels 15—95; peren 1242. BOLLENVEILING BOVEN KARSPEL De aanvoer was deze week bedui dend groter. 5000 Manden gladiolen en lelie's waren aangevoerd. Door de grote aanvoer handhaafden de prijzen zich moeilijk en daalde de meer ge wone soorten wel iets. Notering was heden: Acca Laurentia 14 op 0.75. 12-14 0.60—0.75. 10-12 0.400-55; Albino 14 op 1.40. 12-14 1.05—120. 10-12 C30— 05. 6-8 0.65; Allard Pierson 1! op 1.05—1.45. 12-14 0.801.05, 10-12 30— 0.90, 6-8 0.45; Alpenklokken 14 op 2.45, 12-14 2.20k 1*0-12 195; Abu Hassan 12- 14 12.60. 10-12 12. 8-10 9; Brederode 12-14 5.15; J. S. Bach 14 op 3.45—3.85. 12-14 3.09-^3.15, 10-12 2.80—2 90. 6-8 1 45 NOORD SCHARWOUDE 14 NOV. 182000 kg. witte kool 7.10—12 10; 90 kg. rode kool 3.5012.20; 12000 k- g?- le kool 4.707.60; 24000 kg. veldgele 8—8.10; 11000 kg. groene kool 13 30 - 18.10; 15000 kg. andijvie I 23.60—32.70; II 18.80—20.80; 1300 kg. uien 18.70. gro ve 19 20; 1500 kg. peen II 8 80 IIT 8 70 BR. OP LANGED1JK 14 NOV. 13000 kg. rode kool 6 50—10.20; 1-390 kg gele kool 6.107.50; 50000 kg. g-oe- ne kool 15—20; 35000 kg. andijvie 23 10 —31.10; 1000 kg. uien 19.20—19.90; 700. slt. bloemkool 14.70—21.90. WARMENHUIZEN 14 NOV. 16.600 kg. rode kool 6—11.50; 37.800 kg witte kool 911.20; 3.800 kg gele kool 5.50; 7.900 kg andijvie 2*1.603120; 3.800 kg groene kool 8. agenda BlOSCOi EN: CINEMA AMERICAIN: „Anna Lans" met Vivera Lindfors. Voorstellingen dagelijks om 8 uur; Zaterdagavond 7 en 9.30 uur.Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 -uur. Toe gang 18 jaar. A B.T.: „VlieTtui-rdi Vnl" met Ja- ies Dunn en Frances Gifford. Voorstel lingen dagelijks 8 uur, Zondag 2. 5 en 8 uur. Woensdagmiddag 3 tiur. Toegang 14 jaar. HARMONIE: „Het gevangen hart" m. Michael Redgrave, Mervyn Johns en Basil Radford. Voorstellingen dage lijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9 30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 Uur, Woens dag 2.30 matinée. Tot 14 jaar alleen onder geleide. VICTORIA THEATER: „Arsenicum cn oude kant" met Raymond Massey. Jack Carson. Carry Grant Peter Lorre en Priscilla Lane. Toegang 18 jaar. BERGEN. De Rustende Jager: „Het begon in Berlijn". Toegang 14 jaar. ZATERDAG: KORENBEURS. 8 uur. Concert i^ollo en Orpheus. GULDEN VLIES. 7.30 uur: 8 October- revue. MUZIEKTUIN 8 uur: André du Lan- celle. ATELIER DOORWERKEN. 2—5 uur Najaarstentoonstelling. ZONDAG: GULDEN VLIES: 8 uur: Overschotje. WAPEN v. HEEMSKERK: 10—4.30 u.: Schaak wedstrijden. KORENBEURS: 12 uur: Muziekcon cours Excelsior. MAANDAG: WAPEN v. HEEMSKER: 8 uur film avond Alg. R.K. Ambtenaren-ver. GULDEN VLIES: 7.30 uur: 8 October- revue. AGENDA VOOR HEILOO Zaterdag (heden) filmavond in „de Rustende Jager" „Als de Weiden bloeien", 8 uur. Maandag Ouderavond o.l.s. in „de Rustende Jager", 8 uur, o.a. vertoning film. Woensdag en Donderdag, 8 uur. Ci nema Hollandia met als hoofdfilm „Nice Girl?" met in de hoofdrol Dean- na Durbin. Zaterdag 22 Nov., 8 uur, „de Rusten de Jager" uitvoering van 't ontlui kende Roosje met ,.Dc Stier uit Ca- lifornië*

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3