Perplex De laatste jubileum-avond van Excelsior Ccurses op Mereveld t?e Schildersprenien in het Gemeente-museum Concert van „Apotlo" en ,,Orpheus" De derde en tevens de laatste Za terdag van Excelsiors jubileum-avon den is in alle opzichten geslaagd. Toen. de voorz., de heer Kamp, om 8 uur opende, was de Korenbeurs tot de nok toe gevuld. Apollo, dat aan de con certwedstrijd heeft deelgenomen en op 3 punten na het hoogst aantal te bc- r> punten heeft behaald in de su perieure afd., begon het concert met de Jubileummars van v. d. Glas. Hoe rustig en gemakkelijk heeft de direc teur, de heer G. Schaar, zijn mensen onder zijn beheer! Dit dwingt aller be wondering af. Apollo vïrvolgde met de ouverture La Grotte de Fingal van Mendelssohn. Dit was het verplichte nummer, waarmede het gezelschap aan het concours had deelgenomen. Voor het merendeel van de aanwezigen was dit wel wat te zwaar en onbegrijpe lijk. Alle lof echter voor de uitvoering: No. 3, suite uit de Verkochte Bruid van Smetana lag meer in het gehoor. Dit uit vier delen bestaande stuk. werd gracieus ten gehore gebracht. De clou van de avond was stellig. Ouverture 1812 van P. Tschaikowsky. Met het aanhoren er vah, voelde men zie i weer als in de Meidagen van 1943 Het was de bevrijding, zoals die zich ir 1812 afspeelde. Hoe mooi en fiin is hier het steeds weerkerende motief van de Marseillaise doorheen gewerkt. Een donderend applaus bewees hot- gord dit nummer werd ontvangen. Me» een mars besloot Apollo hapr concert. Het publiek kon, de tiid belette dit. Apollo niet tot een toegift krijgen. Na de pauze trad op het mannenkoor .Orpheus". Het begon met ..Litaney" (In memoriam) van Schubert, bew Fred. J. Roeske. Daarop volgde ..Te^o- brac Factae Sunt" van M. Haydn en „Ave Maria" van Fr. Witt. Het is zoals de voorz. terecht op merkte, een gemis voor Alkmaar, dat er geen grote schouwburg aanwezig ;s» voor dergelijke concerten. Moge Alk maar er spoedig een bezitten! De klank van Orpheus kwam niet 70 goed naar voren als wij dat gewend zijn. Dit is echter niet de schuld van Ovpbeus; in deze „Kubis" te moeten zingen is bijna ondoenlijk. De beide bas-aria's van de heer J P. Willemsen oogstten groot succes Hij zong 2 liederen uit „Die Zauber- flöte" van W. A. Mozart, waarin hij toonde een zuivere stem te bezitten. De pianobegeleiding van de heer P. Kist was, evenals in de andere num mers, goed. Orpheus vervolgde met „Jerusalem", van Isr. J. Olman en „Landerkennung", van Edw. Grieg. ZWEMMEN Gaat D.A.W. op de ingeslagen weg voort Het antwoord op deze vraag zal door het eerste D.A.W.-zeve»tal moe ten worden gegeven, daar het mor genavond 9 uur in de Alkmaarse Overdekte een van de zwaarste wed strijden van deze wintercompetitie zal hebben te spelen tegen het ster ke Futen I uit Amstelveen. Doch gezien -bet X«t. dat de polo training weer terdege is hervat en terugblikkend op de laats.e wed strijd tegen het eveneens sterke Nep- tunus uit Zaandam, die een klinken de overwinning opleverde voor de Alkmaarders, mogen wij de conclu sie trekken, dat D.A.W. het morgen avond niet cadeau zal geven. Zeer zeker verwachten wij een spannende en interessante wedstrijd, die velen tot een gang naar de overdekte zal doen besluiten. Het D.A.W.-zevental zal als volgt zijn samengesteld: Weck Slikker A. Bnxerru- J. Ooyevaar de Ruyter v. d. Pol Bcnnekom reseive- B. van Sti-aaten De uitslagen van dc gister op Me reveld gehouden courses luiden: Leerlingen-prijs: (afstad 2140 m.) 1 Importeur, Tip, lï.m. tijd 1 min 81.S sec.; 2 Karei Pluto; 3 K Friezin. Adspiranten-prijs: (afstand 2140 m.) 1 Lucky Fanfare, Knimenburg. k.m. tijd 1 min. 34.4 sec.; 2 Little Axkit; 3 Kalida. Junioren-prys: (afstand 2140-m.) 1 Kalliopc, v.d. Veen, km.-tijd 1 min. 32:6 sec.; 2 Lord Gregor; 3 Lady Zora Heat van Mereveld: (afstand 1640 meter) eerste heat: 1 Lord Mairc. Bosveld, km-tijd 1 min. 25.6 sec.; 2 Excellentie Brewer; 3 Edel Scott. Tweede fieat: 1 Dutch Hanovcr, Leeu wenkamp, km-tijd 1 min. 27.6 sec.; 2 Edel Scott; 3 Gratie Hanover. De finitief: 1 Lord Maire, km-tijd 1 min. 27.9 sec.; 2 Gratie Hanover; 3 Dutch Hanover. Prijs van Athene: (afstand 2200 meter) 1 Leo Axkit, Wagenaar, km- 'tijd 1 min. 33.3 sec.; 2 Legality; 3 Lord van Tresana. Senioren-prijs: (afstand 2620 m 1 Jacoba, v.d. Veen, km-lijd 1 min. 34.8 sec.; 2 Ingenieur Scott; 3 Grctta Trothan. Troost-prys: (afstand 2010 meter) 1 Luxor, Geersen, km-tijd 1 min. 36.9 sec.; 2 Juliaua Hanover; 3 King Heny Tot slot werd gegeven „La Forza del Destino" van Verdi, waaraan mee werkten mevr. Mëwe, sopraan en de heer Willemsen, bas. De dirigent Barel Böhne kan op eer. geslaagd concert terugzien. Voor het publiek niets dan lof. Hoewel het een zwaar concert was, heeft het zich uiterst correct gedragen. Wij hebben dat wel eens anders meegemaakt. Beide verenigingen mochten na af loop van de voorz. een herinnerings medaille in ontvangst nemen. Excel sior kan op een geslaagde uitvoering terugzien. Een gezellig bal na afloop besloot deze avond. We'ke vrachtrijder? De „Vervoerscentrale". Paarden markt, heeft een boekje samengesteld waarin alle bij haar stallende vracht rijders zijn vermeld. Met een enkele oogopslag kunt u vinden, welke ondernemer u nddig hebt voor uw te verzenden goederen. Voor zakenmensen onmisbaar! De heer. P. J. v. Nimwegen Jr heeft goed gedaan dit boekje uit te geven. Ned. Nat. Toneel presenteert: Overschotje Zondagavond had voor een matig gevulde zaal in het Gulden Vlies de opvoering plaats van het blijspel in drie bedrijven „Overschotje" voor het voetlicht gebracht door het Neder lands Nationaal Toneel onder regie van Cruys Voorberg. Dit stuk dat over bekend is en het slechte weer, was zeker voor een groot gedeelte de oor zaak van het matige bezoek. Hetty Berger die de rol van overschotje ver tolkte. bracht de aanwezigen in wis selende stemming, nu eens werd er smakelijk gelachen dan weer werd er een traantje weggepinkt, en aan het einde van elk bedrijf moest zij een welverdiend applaus In ontvangst ne men. Tevens moest zij, daar een van de speelsters ziele was geworden, ook deze rol nog vervullen. De overige rollen werden door Mies Versteeg. Jan van Axel. John de Freese en Fred Zuidwijk op dc juiste wijze ten tonele gebracht. Het geheel was niet hetgeen er van verwacht werd, er was geen stemming, of dit nu kwam door de plotselinge ziekte, of door het soms wat tamme spel, een feit is dat men niet voldaan huiswaarts keerde. Een interessante en veelbelovende tentoonstelling Om enthousiast te zijn voor kapi tale en kostbare kunstvoorwerpen is betrekkelijk eenvoudig omdat voor velen prijs en afmeting waardebepa- lend zijn. Wanneer men echter de tentoonstelling van schildersprenten bezoekt, die momenteel in het Ge meente-museum wordt gehouden, dan kan men met weinig moeite even zeer enthousiast zijn voor minder kostbare voorwerpen, die niettemin voor honderd procent aanspraak kun nen maken op het praedicaat Kunst werk. De hier geexposeerdo „schil dersprenten" (wij vinden de naam niet gelukkig gekozen) zijn pertinent geen prenten. Het zijn schilderijen - zo men wil: aquarellen -, die ieder voor zich juweeltjes zijn. De Stich ting „Beeldende Kunst Binnen Ieders Bereik", die deze tentoonstellingen door het gehele land organiseert <de geëxposeerde werken zijn volgens 'n bepaald procédé in zeer beperkte op lage vervaardigd) stelt zich hiermede ten doel .op een voor publick en ar- tisten aantrekkelijke wijze de pro ductei*. van onze beste beeldende kunstenaars op een, ruimere schaal dan tot dusverre onder de aandacht en het bereik van het Nederlandse volk te brengen. Tegenwoordig zijn er slechts weinigen in staat om gro te bedragen voor goede kunst uit te geven. De belangstelling ervoor is echter in ruime mate groeiende, ge tuige het bezoek aan musea en ten toonstellingen. En daarom is het door de Stichting genomen initiatief, waar door ook diegene met de meer be scheiden beurs de gelegenheid krijgt om eens iets goeds in zijn of haar huis te krijgen, zeer lofwaardig te noemen. In. Alkmaar nu, is tot 7 Dec. a.s. een tentoonstelling van dezeschil'- dersprenten in het Gemeentemuseum te bezichtigen. Men ziet hier werken van John Radecker, K. AncTrea, Char les Evck, J. v. Keulen. E. Fcrnhout, Jan Wiegers. N. Wijnberg en W. Schuhmacher. Van Radeoker is er een prachtig „Dansend mannclje", dat uitzonder- Als de weiden bloeien Een film met grote kwaliteiten HEILOO Zij, die houden van een film met een goede inhoud en" mei een bepaalde strekking, in dit geval de strijd voor sociale gerechtigheid, hebben Zaterdagavond kunnen genie ten van de vertoning „A's de weiden bloeien" uitgebracht door de „Arfi" te Amsterdam en gedraaid voor hel In stituut. Het gaat in deze film hoofd zakelijk tussen de landeigenaar Gods agen (Hugo Björae) en Hellman <Si- gurd Nallen) de landarbeider, die voor de rechten van dc arbeiders opkomt Staking is het gevolg en Godsagen laat onderkruipers uit de stad aan rukken, vier handen verkeerd staan voor het werk. Eén der slakingsbre- kers randt in het bos het meisje Ester fAke Fridell), dat een verhouding met Gunnar heeft. aan. Gunnar (zoon van Hellman) ziet het gebeuren, doodt de aanvaller en weet geen raad. Hij komt in de stad terecht en in aanraking met de onderkruipers aan wier zijde hij zich schaart. Voor vader Hellman is dit een slag, maar hij is een kerel, wijst zijn zoon op de begane fout en het gevolg is arrestatie. De landeige naar, beu van het onvakkundig werk van de onderkruipers, stemt in de eisen van z'n arbeiders toe. In zijn openingswoord sprak de vooi'zitter van het Instituut zijn vreugde er over uit, dat de zaal uit verkocht was en dat het ledental nog steeds stijgende was. Hij hoopte, dat de volgende fc .nkomsten evengoed bezocht zullen worden. lijk sterke kwaliteiten heeft. E n prachtige tekening, zoals alleen Ra decker ze kan maken. Ook „Danse res" en „Hertje" zijn fraaie werken, die zeker hun weg tot het publiek zullen vinden. Charles Eyck komt met „Jardin du Luxembourg" een sterk en coloristisch zeer aangenaam werk, dat bovendien schitterend van compositie is. Ook de „Are du Car- roussel" is mooi, steekt ver boven zijn beide andere werken uit. K. An drea maakt mooie en coloristisch zeer fraaie werken. „Haan en Geit" en „Fluitspeelsters en dansers" kunnen wij iedere adspirant-koper aanbeve len. Edgar Fernliout heeft Winter, Zomer en Herfst in beeld gebracht en deze pogingen zijn volkomen geslaagd. Voor al „Herfst" zal zeker het kopend pu bliek trekken. Jan v. Keulen heeft met de Barmhartige Samaritaan een z'eei gelukkige greep gedaan en zijn werk leent zich, evenals dat van V. Wijn berg, uitstekend voor deze vorm Win reproductie. Laatstgenoemde e$£€l- leert met „Meisje met brief" en ,/ffi- terieur". Tot slot zijn er Schuhrha- cher en Jan Wiegers, waarvan het werk zich niet zozeer leent tot repro ductie als het werk van hun collegae. „He de la Cité" van Schumacher en „Achterburgwal" vgn. Wiegers zijn hier de uitzonderingen. Deze werken zijn de besten van deze beide schil dors en zullen evenals de hierboven genoemden zeker kopers vinden. Wij hopen, dat het resultaat van deze tentoonstellingen de organisato ren en de kunstenaars de moed zal geven om op de ingeslagen weg vóprt te gaan. Het is een lofwaardig stre ven, dat steun verdient Th. K. Mooi succes voor „Eensgezindheid" HEILOO Onze fanfare hoeft op het gehouden concours van „Excelsi or" te Alkmaar een eerste prijs ge wonnen in de Superieure afdeling met in totaal 104 punten. Als verplicht nummer moest gespeeld worden „Mouvement Symphonique" van Marcel Poot, waarmede ze 49 punten behaalde en als vrij nummer „Liège Immortelle 1914" van Fern. Roussau met 55 punten. Een en ander is een aardig succes, wanneer men bedenkt, dat Eensge zindheid ditmaal voor het eerst in de Superieure afdeling uitkwam. Ter gelegenheid van dit behaalde resultaat geeft „Eensgezindheid" 'op Zondag 23 November in „De Rusten de Jager" een concert, waar het de twee concoursnummers ten gehore zal brengen. Aan „Eensgezindheid" onze welge meende felicitaties cn Meijns als diri gent ook van harte gelukgewenst, met wat hij heeft bereikt. CINEMA HOLLANDIA HET TEKEN VAN ZORRO HEILOO Deze week draaide in „de Rus" „Het teken van Zorro" (The mark of Zorro) met in de voornaam ste rollen Tyrone Power, Linda Dar- nell en Basil Rathbone. Een film. welke goed spel te zien gaf en waar romantiek en sensatie elkander af wisselden. De belangstelling was ech ter gering. De komende week wordt de film „Nice Girl?" gedraaid, 'n Uni- versal product, waarin we Deanna Durbin weer kunnen bewonderen met als voornaamste tegenspelers Richard Calvert en Robert Benchley. Een luch tige film welke als amusementsfilm zeer op prijs gesteld zal worden. KENNEMER DAMKRIXG HEILOO Donderdagavond j.1. werd voor de Kennemer Damkring de wed strijd WDODamclub Heiloo gespeeld te Alkmaar. Het was een zeer spannen de strijd die vrijwel gelijk opging, ge tuige de uitslag. De vermoedelijke uitslag zal worden 10-10, hoewel de heer Geuzebroek in de afgebr. party iets gunstiger staat, hetgeen dus al tijd nog een kleine kans op winst voor Heiloo geeft. WDO IDamclub Heiloo I H. KruiderJ. Geuzebroek afgebr.; H. PurgestH. Verver 1-1; E. Hofman— K. Tuinman 1-1; P. VeerJ. de Geus 1-1; M. v. d. PavertJ. Sprenkeling 0-2; J. HartogA. Dekker 0-2: C. Booy de Goede 2-0; J. v. BekumC. Adri- chem 1-1; H. J. ToepoelC. de Graaf 1-1; C. DammerS. de Geus 2-0. Voorlopige uitslag 9-9. WDO II—Damclub Heiloo II W. VrolingJ. Spaans 2-0; J. Dik Winterink 2-0; G. v. d. KuitBeukers 0-2; C. Fok—C. de Geus 2-0; R. B. ZaadnoorddijkP. Oud 1-1; J. Schip per—A. Alleman 1-1;__ J. Strijbis—J. Hofman 0-2; J. KaalC. de Jong 2-0; D. DavelaarHoutenbosch 1-1; J VeermanHelder 0-2. Uitslag 11-9. EEN KLEI "OCL7 OUDORP Om aan de bezwaren van vele ouders, die hun kleuters niet gaarne over de drukke Friesebrug la ten gaan, tegemoet te komen, zijn stemmen opgegaan om een kleuter school te stichten buiten de stad. Ook kinderen uit Oudorp zouden toegela ten moeten worden. ■v Een voorlopig comité is gevormd; het dagelijks bestuur is als volgt sa mengesteld: E. Tipvan 't Hof. secre taresse (Munnikenweg 6, Oudorp, post Alkmaar)P. Bakker, penn. (Zaagmo lenstraat 26. Alkmaar) en K. Piepen broek, voorzitter '(Frieseweg E 39. Oudorp, post Alkmaar) Allen die voor het plan voelen, wor den verzocht daarvan mededeling te doen bij de secretaresse „KUNST NA ARBEID" Z.-SCHARWOUDE Woensdagavond gaf het fanfarecorps ..Kunst na Ar beid" een concert in de zaal van café Kramer. Aan de avond werkte bo vendien de toneel-vereniging IDDA nog m.a. Het concert bestond uit div. werken als de mars „Colonel Bogey". „Lustspiel Ouverture" en „De Vogel koopman" en werd besloten met „Scè nes Espagnoles". Dir. Pranger zorgde zoals gewoonlijk voor een goede ver tolking van de gekozen werken. Na het concert werd door IDDA een een-acter opgevoerd, getiteld „Als men meisjes fopt". De spelers en speelsters zullen zelf hebben genoten van het succes, dat zij wisten te boe ken. Een geanimeerd bal besloot de avond. TUINDER LEED SCHIPBREUK BROEK OP L'DIJK De heer Ade- ma leed Donderdag schipbreuk toen hij met een vlet kool uit de Oost naar huis voer. Op de Jan de Waal stond een zo grote golfslag, dat de schuit zonk. Door een ander geholpen, be reikte A. gelukkig heelhuids de wal. OPHEFFING ZAAK BROEK OP L'DIJK Er zal weer een kruidenierszaak verdwijnen. De heer v. d. Molen heeft nL zijn winkel met woonhuis verkocht aan de heer G. Stins Jnzn., alhier. De heer Stins is van plan zijn bekende zaadhandel voort te zetten. DE ULO-SCHOOL TE BERGEN De oudercommissie der ULO-school te Bergen heeft aan alle ouders der leerlingen der ULO-school van tijd minstens f 1 per jaar gevraagd. Dit geld zal worden besteed om de leerlingen der ULOijschool van tijd lot tijd iets aan te bieden, b.v. school- films, excursies enz. enz. Ook hier is weer een blijk van me deleven met Bergen's jeugd. Kleuterschool Bergen De stichting „Exploitatie Kleuter school Bergen" hield in samenwerking met Volksonderwijs en de Oudercom missie van de O.L. school een verga dering in de Openbore school. De heer Kaptein opende deze verga dering en releveerde de lijdensweg der kleuterschool. Zo werd er onder handeld met het Rode Kruis, om het Smeerstation dienstbaar te maken aan het kleuteronderwijs. Daartoe werd een ontwerp gemaakt door de heer Kroon. Volgens dit plan kwamen twee lokalen beschikbaar voor de school en een gerage met bergruimte voor het Rode Kruis. Daar de beide loka len niet aan de eisen voldeden ging de opzet niet door. Het Rode Kruis heeft toen een an der onderdak gezocht. Het smeerstation is eigendom van „Oorlogsbuit". Aangezien hiervoor de som van f 3000 aan deze instantie moest worden betaald, waarbij komt de verbouwing tot 3 lokalen voor on derwijs en één voor speelruimte, zou het geheel f 12.000 komen te kosten. Men dacht dit bedrag door vrijwil lige bijdragen renteloze en rentege- vende aandelen en een verloting bij elkaar te kunnen krijgen. Volgens spr. zou dit echter niet gemakkelijk gaan Intussen werd op initiatief van de heren F. v. d. Mijden en A. M. Buker tot het oprichten van een Stichting besloten. Het gevormde besuur heeft toen een onderhoud met B. en W. gehad. Deze hebben alle medewerking toegezegd en de gemeenteraad zal moeten uilmaken of het ontworpen plan mogelijk zal zijn. In dit plan zou. dc gemeente over gaan tot verbouwing en de Stichting zou darf als huurder optreden voor ten hoogste f 1000 per jaar. Het H.B. van Volksonderwijs zal zorgdragen voor de meubilering. De heer v. d. Mijden heeft aange boden, tekeningen en bestek, geheel gratis klaar te maken. Nu moet ech ter deze f 1000 jaarlijks worden opge biecht en daarvoor heeft de Stichting de burgerij van Eergen nodig. Als het plan in de raad wordt aan genomen, zal ieder gezin in Bergen worden verzocht jaarlijks een kleine bijdrage te geven. Daarvoor zal een huisbezoekcom missie worden ingesteld. Zij of hij, die hulp wil verlenen, wordt ver zocht zich op te geven b(j de bcstu. ren van Stichting of Volksonderwtf* De kleuters moeten onderdak, Tast daartoe diep in Uwen zak, Voor hen die gij het meest bemint, 't Is voor de Kleuter. 't Is voor het kind. PROV. CENTRUM HERV. KERK BERGEN Bij de officiële opening van het Provinciaal Centrum van de Hei-vormde Kerk te Bergen was ds. S. Kranenburg niet aanwezig als ver tegenwoordiger van de V.C.J.B., doch als afgevaardigde van het Ned. Jonge lingen Verbond (C.J.M.".) Wehrmachtsaannemers in de schulden Het tribunaal behandelde Donder dagmorgen enige tijd geleden voor na der onderzoek aangehouden zaken, w.o. enkele aannemerskwesties. Dat de heren aannemers, die Duitse Wehr- maehtswerken uitvoerden, niet allen even rooskleurig op financieel ge bied althans uit de oorlog gekomen ,zyn, bleek wel uit de zaken tegen de vier gebroeders Van den Heiligenberg, die een respectabel aantal schulden als oorlogsherinnering overgehouden Zo bezit Petrus W. van den Heili genberg te Castricum een negatief ver mogen van ruim f 151.000; Philippus, eveneens te Castricum staat voor 26 mille in 't krijt. De derde zoon, Theo- dorus, caféhouder te Heer-Hugowaard beschikt over een gering positief ver mogen, maar, naar de verdediger, mr. H. Schuurman, meedeelde, is dit bezit gevormd uit spaargelden ei. niet uit zwarte wehrmachtswinsten. Mr. Schuurman verzocht het tribu naal dan ook in dit geval geen ver beurdverklaring uit te spreken. Johan van den Heiligenberg was niet ver schenen; vermoedelijk bevindt hij zich in West-Indië. Met 'n „Dat zoeken we nog wel eens uit", besloot mr. Wind- housen deze zaak voor onbepaalde tijd aan te houden. Veren plukken van een kikker. ,.Ik zat eenmaal in het schuitje en moest meevaren", zei de volgende aannemer, Hendrik van den Eshof te Castricum. die als firmant van de fa. Eshof en Co. f 18.500 schulden mankte. Besch. heeft nog een vordering van f 25.000 op de heren van den Heiligen berg, maar „aangezien mijn collega's ook enkel schuld hebben, kan ik dat rustig afschrijven", meent hij. „Dat zou ik maar doen. ja", merkt Mr. Windhausen op. „Wanneer ik onderwijzer of land bouwer geweest was, zou ik nooit met -Duitsers in aanraking gekomen zijn' verzekert van den, Esbof verder. M.\ Windhausen bepaalde de uitspraak tenslotte, evenals in de voorgaande zaken, op 27 November. Heden overleed nog ge heel onverwachts onze geliefde behuwd-moe- der, groot en overgroot moeder, Mevr. JANNETJE SCHERMERIIORN Wed. van Pieter de Boer, in de ouderjjom van 81 jaar. Oudorp, G. de Boer-Helder Heerhugowaard, J. C. de Geus-de Boer C. de Geus Stompetoren, T. de Bóer-Stam en achterkleink in deren Oudorp, 16 Nov. 1947. Kanaaldijk E 10 (post Alkmaar). De begrafenis zal plaats hebben a.s. Woensdag te Stompetoren, na af loop van de uitvaart dienst, welke aanvangt om 3.30 uur nam. in de N.H. kerk te Stompe toren. lieden overleed tot mijn groot leedwezen mijn geliefde mevrouw, Mevr. Wed. P. DE BOER geb. Schermerhorn in de ouderdom van 81 jaar. Haar huisgenote Ger Heinis Oudorp, 16 Nov. 1947. Kanaadijk E 10. NED. VER. V. SPIRITISTEN „HARMONIA" Openbare psychome'rische seance Medium de heer C. Boering, Zaandam. Op Woensdag 19 November 1947, in de Harmonie. Aanvang 8 uur. Zaalopening 7.30 uur. Kaarten a 1.bij Boekhandel Zwaan en Zn., Nieuwe- •s-Loot 77 en zo mogelijk aan de zaal. ïfuur tjen) eeo fofo \/ijn)alj(i)ktfott mU Foioaielier HEKA Hoogstraat 8, ALKMAAR DENK ER AAN WOENSDAGMIDDAG EN AVOND BAZAR IN WAAKT EN BIDT (Laat 217). Opening om 3 uur. Ned. Chr. Gem. Bond. Ledenvergadering BURGERIJSCLUB op Woensdagavond 19 .November 8 uur in café Hecker Verdron- kenoord 101. Gulden Vlies Alkm. Kamerm, Ver. Donderdag 20 Novem ber 1947. Aanvang 7.30 uur. LIEDEREN-AVOND BOD! RAPP aan de vleugel Felix de Nobel Entree f 2 (plus bel.) Kaartverkoop vanaf Dinsdag 18 November bij Boekh. Ter Burg, Koorstraat 1 en 20 No vember 's avonds adn de cassa. Plaatsbespreking Don derdag 20 November van 111 uur. STELT U ER PRIJS OP dat Uw transporten op tijd en vakkundig uitgevoerd worden? Laat dan ons Uw transporten verzorgen, wij zijn speciaal ingericht voor lang afstand vervoer met eerste klas vrachtauto. TRANSPORTBEDRIJF J. O. ZOMER Nieuwstr. 45. Den Helder - Tel K 2230 - 2184 Ze kunnen, evenals die PERPLEX- vloer, tegen een behoorlijk stootje. Neen, Uw P E R P L E X-vloer komt geen moment in gevaarPERPLEX is de ideale vloerbedekking, een zeer solide parket, afwasbaar, geluid dempend, isolerend. Reeds vanaf f.4.- per M2 gelegd. Toonkamer: Koningsweg 70, Alkmaar, Telefoon 3730 Een product van de - vloerenfabriek, den Haag.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 4