SINT HIC0LAAS FEEST „Leontientje" Vreemd beleid van Heiloo's burgemeester Abonneert U op dit blad V.O.K.Z.O.S. brachf: „Levensschaduwen" De Aula van het Murmcrlius-Gym- toasium was Zaterdagavond niet tot hn alle hoeken gevuld en dat was heel jammer. Want de R.H.B.S.-vereniging '„Vokzos", die hier een toneelavond aanbood, bad meer belangstelling ver diend. Door de organisatie van deze bijeenkomst heeft Vokzos getoond, haar oude kracht en spirit langzaam aan weer terug te krijgen onder de energieke leiding van haar voorzitter Arie Weiland. Ouders van leerlingen waren wel heel slecht vertegenwoor digd; het lerarental was gering, oud- leerlingen zagen we praetisch niet en lang niet alle H.B.S.-ers waren aan wezig. De wegblijvers, die nu mis schien nog op „Vokzos"' mopperen ook. hebben ongelijk De aanwezigen hebben een goede avond gehad. „Levensschaduw", een toneelspel in drie bedrijven door Joh. van Eeckeren werd gepresenteerd door de „Berger Toneelvereniging", een groep spelers, die bijna zonder uitzondering zich volkomen in dit stuk inleefden en het op waardige wijze vertolkten. En dan dient in de allereerste plaats de heer A. Groot genoemd te worden, die op sublieme wijze de hem goed liggende rol van Bart, een zeeman, speelde. Bart is genoodzaakt het donker verleden van zijn broer op te rakelen, waardoor de onbezorgd naast elkaar voortlevende gezinsleden plotseling voor een harde werkelijkheid komen te staan en tot bezinning gebracht worden. Mej. Gitta Fiebie bracht een sprankelen de, levenslustige bakvis Elli, een goed jong met een gouden hart'", zo als haar oom het uitdrukt. Haar spel was- ongekunsteld en haar uitspraak duidelijk en perfect, iets wat bij haar broer Paul (de heer H. Pieters) veel te wensen overliet. Hij, noch mevr, Liefting-Smit als Gerda, gaven zich volkomen; hun spel was niet natuur lijk en wat gewrongen. De antipathie, ke rol van Agnes werd door Mevr. Wijbinga-Tiebie prima vertolkt; ook de eer Fiebie was aanvaardbaar in zijn vrij moeilijke rol van de indus trieel Volmars. De heer R. Beukers bracht het bedorven, fatterige fuif nummer Paul op uitstekende wijze. Mevr. Slikker-Ruijter als Maartje was matig. De Berger toneelvereniging on der regie van de heer J. van Baar heeft met deze opvoering eer inge legd! Jammer dat de laagste klassen bet stuk begrijpelijker wijze niet op zijn werkelijke waarde schatten konden en lachten, waar dit storend was. Jammer ook, dat de zwakke gri me van de heer Wolzak niet geheel voldeed. Décors waren uitstekend verzorgd. Aan het eind van de avond werden aan Mevr. Wiibinga bloemen in de gr oen-witte Vokzos-kleuren aangebracht. Voorzitter Weiland dank te de spelers en sprak een propagan distisch woord tot toekomstige dona teurs. Rest ons nog te vermelden, dat bij de pianist Jan Kiers het muzikale gedeelte van de avond in goede han den was. Het Voszos-bestuur kan te vreden zijn over deze avond, maar. H.B.S.-ers, een volgend maal hopen we eigen werk te zien „EN JACOB DIENDE". In ons verslag van Zaterdag zijn de onderste regel verward. De décors waren van Groothuizen De toneelaankleding was verzorgd door de firma Spruyt (Kofa). AUTOPED GEVONDEN An het bureau van Politie bevindt zich nog steeds een autoped, die daar door de vinder enige tijd geleden ge deponeerd is. Inlichtingen aan het bu reau. „Utile Dulci" uit Vlijmen in Alkmaar te gast In het kader van dc culturele uit wisseling tussen Vlijmen en Alkmaar is het de laatste jaren traditie gewor den dat de Alkmaarse toneelvereni ging Cantecleer eens per jaar in Vlij men te gast gaat. Ook Vlijmen bezit een goede toneelvereniging, n.1. „Utile Dulci een toneelgroep, die als een van de besten uit Brabant bekend staal en dezer dagen was nu „Utile Dulci" de gast van het adoptie-comi té Alkmaar en. van de toneelvereni ging Cantecleer. Natuurlijk hadden de Vlijmenaren hun beste spelers en hun décors meegenomen en zo werd er Zaterdagavond in 't Gulden Vlies een opvoering gegeven van het be kende toneelspel van Felix Timmer mans, bewerkt door Ed. Veterman. „Leontientje". Wie heeft niet gehoord van dit schone Vlaamse spel, dat dooi de Brabanders met zoveel élan èn in een zo sappig dialect ten tonele werd gevoerd? Het is het verhaal van de genoege- lijke, oude Vlaamse pastoor uit de bloeiende wijngaard, de pastoor, die zijn nichtje Leontientje wil helpen om haar liefde voor ..den Geus" Isi- door te overwinnen. Fraai getekend is hier de figuur van deze Godvruch tige zicleherder, de man, die in alles het hogere, in alles de hand Gods ziet en voor iedere gebeurtenis een vrome verklaring weet te vinden. Een grote levenswijsheid spreekt uit de "houding van deze pastoor en daarom is het- niet te verwonderen, dat aangezien de pastoor toch maar de eigenlijke hoofdfiguur uit dit toneel spel is Timmermans als ondertitel voor dit stuk koos: ..Dc pastoor uil de bloeiende wijngaard". En de to neelvereniging „Ülile Dulci'' had voor deze rol een speler die de pastoor ten voeten uit op de planken bracht. Een meesterlijke .-reatie was het, dis de oude heer Nichols van deze rol maakte en daarom is het geen wonder dat de overige spelers af en toe wel eens een beetje in het niet verzon ken bij het goede spel van deze hoofd figuur. De vinnige Sophie.de huishoudster van meneer Pastoor vertolkte even eens een dankbare rol en de bloemen die haar na afloop (tijdens het ge- noegelijke uurtje in de voorzaal van het Gulden Vlies) werden overhan digd waren volkomen verdiend. „Uti le Dulci", dat reeds tweemaal in Alk maar haar kunnen heeft vertoond, wordt volgend jaar zeker weer terug verwacht. ONEERLIJK. WINKELMEISJE Een vijftienjarig winkelmeisje werd door de politie geverbaliseerd wegens diefstal van enige paren schoenen ten nadele van haar patroon. De schoenen werden in haar ouderlijk huis aange troffen en in beslaggenomen. VERGADERING F. v. d. A. De afdeling Alkmaar van de P. v. d, A. houdt a.s. Dinsdag 25 Novem ber, des avonds om 8 uur, in het A.B.B.-gebouw aan de Koningsweg een ledenvergadering. De agenda ver meldt o.m. een verslag van het op 3 en 4 October j.1. te Amsterdam ge houden Economisch congres, HINDERWET Bij besluit van 21 November 1047 is aan J. 1'annekeet vergunning verleend tót h. oprichten van een timmermans Wf plaats, waarin gebezigd zullen worden 3 electromotoren resp. van 4, 3 en 2 P.K. in het perceel Lindenlaan no. 68 alhier. Waar heid-filmmiddag De Waarheid presenteerde Zater dagmiddag in de Cinema Americaio een programma van 2 films (waar van de eerste een product van Paul Schuitema over het 7 September j.1. te Birkhoven gehouden zomerfeest van de Waarheid was. De tweAle film „De Belofte", een aangrijpend propagan distisch werk, van Rusland en zijn worsteling gedurende de laatste oor log onder de energieke leiding van Stalin, die Lenin in 1924 aan diens baar beloofde zijn werk onder het Russische volk voort te zullen zetten. Sprekers waren de heren J. Aafjes P. van Beek, de politieke secretaris van het district Noord Holland. Er werd propaganda gemaakt voor de 2e obligatielening ten bate van de Waar heid-pers. LEZING JAN PON STIJN UITGESTELD. In de agenda van Zaterdag 22 Nov. stond vermeld dat Maandag in het A.B.B.-gebouw het Instituut v. Arb. Ontwikkeling Jan Ponstijn een lezing zou houden. Dit is uitgesteld tot nader bericht. Reden, in 't Wapen van Heemskerk komt die avond Willem van Cappelle met een speciaal Heijermans program ma. Aanvang 8 uur. DE KLOK-ACTIE STOMPETOREN Op Donderdag 20 Nov. j.L vond in café Kamsteeg al hier een vrolijke avond plaats ten ba te van de z.g. klok-actie. Enige inge zetenen hadden n.1. het plan opgevat om door middel van een verloting enz. gelden bijeen te krijgen "oor-aan koop van een nieuwe torenklok te Stompetoren. In een geestige speech opende bur gemeester Posch de bijeenkomst voor een geheel gevulde zaal. Allereerst gaven dames en heren van de gymna- stiekver. „Voorwaarts" enige vrije oe feningen ten beste. Daarna werden enkele liederen ten gehore gebracht resp. door de zang ver. Crescendo, Ned. Herv. Kerk koor en de Vrije Vogels. Door de re derijkerskamer „Aurora" werd opge voerd de klucht „Een suikeroom blieft 'n suikeroom" welke zeer in de smaók van het publiek viel. Onder leiding van de heer J. E. van Dok wedijverden de verenigingen „Crescendo", „Aurora" en de J.G. in hersengymnastiek. Hieraan waren ecu 2 tal prijzen verbonden, die werden gewonnen resp. door Aurora en de JO Na de pauze werd een drietal por- celeinen vazen en een wollen deken op Amerikaanse wijs^ verkocht. Ook enkele andere artikelen gingen grif van de hand. Daarna vond de trek king plaats van de verloting, waa*= voor diverse mooie prijzen beschik baar gesteld waren, o.a. een radiotoe stel, een schemerlamp enz. In zijn slotwoord dankte burgemees ter Posch allen die aan het welslagen van de actie hadden meegewerkt. Hoewel het reeds laat was, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen voor een dansje. schrijvende lezers Matiging gewenst Mijnheer de Redacteur. 1 Naar aanleiding van het artikel van P. over „matiging gewenst" van 20 November zou ik gaarne een paar op merkingen willen maken, voor eveiitu- ele plaatsing bij voorbaat dank. P.' schrijft dat uw artikel zijn instem ming niet had en geeft daarvoor een serie voorbeelden, hoe het met de houding van katholieken en niet ka tholieken is gesteld. Laten wij nu HEILOO Wanneer het eigenbelang optreedt, behoort een magistraat dubbel voorzichtig te zijn Schrijven van de minister in de wind geslagen tfuur hoi) eer) fofo Vijwfcv kt fafe wrt! Fotoatelier ,.HEKA" Hoogstraat 8, Alkmaar Mededeling omtrent SPAARBUSJES Over enkele maanden zul len ons 100 spaarbusjes ge leverd worden en daarna nog een 200 stuks. Gelet op de grote vraag en teneinde te komen tot een billijke verdeling zullen de ze busjes t.z.t. door LOTING verdeeld worden onder hen, die zich reeds thans hier voor opgeven aan onze lo ketten. Hutsspaarbank ALKMAAR STOOMVERVERU CIIEM. WASSERIJ „DE PAUW" Verdronkenoord h. Hekelstr. Telef. 2439 - Alkmaar VERFT IN ALLE KLEUREN Te koop: een windwatermolen bij E. GORSSELING, Me- ningmeer, Z. en N.Schermer VERHUISD: Zr Bontenbal van Kanaalkade naar RIPPING STRAAT 13. NETTE JUFFROUW, 42 j., zoekt plaatsing als HUISHOUDSTER bij heer alleen. Liefst in Alk maar. Brieven onder no. G 15 bur. v. d. blad. Dagmeisje gevraagd Br. onder letter S 27 bur. v. d. blad. WONINGRUIL dan natuurlijk naar Woningbur. „ACTIEF" Verdronkenoord 33 Ter gelegenheid van het g.von wij vanaf heden tot 15 Dcc. enigé b: wijsjes af voor ONZE SPECIALE PERMANENT WAVE waarbij wij als voorbehandeling diverse haar- massage's en Hoogtezonb^stralingen geven. De prijs van deze zo bij uitstek prima per manent hebben wij tot 15 Dec. a.s. van f 15. op f 10.gesteld. - Dames, haast U, het aantal bewijsjes is beperkt. Maison Geels, Oudegracht 23, Tel. 3528 NED. VERENIGING VOOR SEXUELE HERVORMING AFD. ALKMAAR. CURSUSVERGADERING WOENSDAG 28 NOVEMBER Lunchroom VALK, Houttil. Spreker de heer W. S P A R N, Arts Onderwerp: „KINDEREN OF GEEN KINDEREN?" Entree 25 ct. Aanvang 8 uur. In het begin van dit jaar heeft Hei- loo een nieuwe burgemeester gekre gen in de persoon van de heerKalff, die voordien burgemeester van de gem. Krommenie was. Een verandering van standplaats brengt voor een burge meester altijd een verhuizing met zich mee. En in deze tijd van woningnood is dat zelfs voor het hoofd der gem. niet eenvoudig. Zo stuitte burgemeester Kalff aan vankelijk dan ook op allerlei bezwa ren bij het vinden van een voor hem passende woning te Heiloo. Maar hij slaagde toch. Ziehier hoe dit in zijn werk ging. De Specht en de Merel Aan de Herenweg in Heiloo staan 2 aardige villa's de huizen De Merel en De Specht. Eerstgenoemde woning is een van de mooiste huizen van Heiloo én het is niet te verwonderen dat des burgemeesters oog er met welgevallen op bleef rusten. Er was echter één moeilijkheid. De Merel was bewoond. De hoofdbewoonster was Mevr. T van Foreest, die een gezin van vier per sonen een dame met drie dochters) Óij zich had inwonen. Wilde de burge meester dus deze woning (12 kamers) betrekken, dan zou hij 'n ander huis jnoetert vinden. Want en dat was een gelukkige omstandigheid de hoofdbewoonster van de Merel was niet ongenegen om te gaan verhuizen Nu was huize De Specht (tegenover de Merel) vroeger bezit geweest van de familie van Foreest en dit huis wilde mevrouw van F wel gaan be wonen. - Maar hier rees weer een andere moeilijkheidOok de Specht was natuurlijk bewoond en wel door een [gezin van vier personen (man, vrouw en twee kinderen) waarvan echter de man als vrijwilliger in Indië ver toefde. Deze familie van Houwinge had bovendien nog twee dames in huis de moeder van het gezinshoofd en eet inwonende dame. In totaal woonden er dus 6 personen in De Specht, en deze zes pesonen moesten er op de een of andere ma nier uit Er werd gezocht naar een ander huis maar dit werd niet ge vonden. Wel. kon men een gedeelte even ronduit de dingen durven zeg gen hier komt het probleem van het papisme en anti-papisme te voor schijn. Dit probleem is te moeilijk om het met voorbeelden op te lossen, ik wil hier dan ook niet in het alge meen op ingaan, doch volstaan met de opmerking, dat het voorbeeld Hei loo aangevuld had moeten worden met het volgende: le bij de samenstel ling van de. noodraad kregën de ka tholieken 1 wethouderszetel en bij de nieuw gekozen raad weer 1 zetel, hoe wel zij beide malen in de minderheid waren, om juist te zijn eerst vijf ze tels van de dertien, daarna zes van de dertien. Nogmaals dit doet m.i. niet ter zake. Een oude leermeester zei eens tegen mij: Wanneer je niet meer weet wat te zeggen, begin je maar met voorbeelden. Geachte heer P„ dit is niet als hatelijkheid bedoeld, maar ik wil hier mee zeggen, dat men zo niet door moet gaan. Het probleem waar het om gaat moet uitgepraat worden. Wij hebben in Nederland tegenstel lingen genoeg, laten wij er niet meer scheppen. Het gevaar van het anti papisme, al of niet ontstaan door pa pisme. is in ons land niet denkbeeldig, wij_moeten zorgen dat zij bij elkaar komen. Verschillen in de levensbe schouwing zullen er blijven, maar wij zullen de taak hebben elkaar toch op juiste waarde en liefst op hoge waar de te schatten De tijd van roddelen is voorbij, ons land is te arm om deze luxe te kunnen verdragen Over de kleine geniepigheidjes moeten wij zwijgen, daar moeten wij elk in eigen kamp over praten en eigen schuld bewust zien te maken, maar over de grote verschillen moet gepraat wor den, niet om elkaar de eigen mening op te dringen, dat is onzin. Maar om elkaar te begrijpen. Dit zal zeer moei lijk zijn, maar wanneer wij de nood zaak willen zien, zal het moeten ge beuren. Dit gesprek zou kunnen plaats vin den bijvoorbeeld (let op mijnheer P- een voorbeeld) in de k**ant, niet door u en mij, dat is niet nodig. Daarvoor zijn wel anderen te vinden; ik geloof dat wij dan meer kans van slagen hebben dan nu. A. OLIVIER, Heiloo. NASCHRIFT REDACTIE: Bovenstaand ingezonden stuk heeft onze volle instemming. Het tracht te zoeken naar datgene, wai samenbindt en niet naar datgene wat de gemoe deren scheidt. We zouden het op prijs stellen, in dien lezers, die ter zake kundig mo gen worden geacht, het voorstel van de heer Olivier zouden willen over nemen en hun bereidwilligheid toon den de kwestie, waarover het hier gaat, te belichten op een wijze, waar door het doel van de geachte inzen der wordt gediend, van een woning krijgen, n.1. het per ceel Kennemerstraatweg A 226. Dit woninggedeelte was eerst al aange boden aan Mevrouw van Foreest, die echter zeer terecht geweigerd had. Ook mevrouw van H weigerde om deze weinig geriefelijke kamers te betrekken. Toen er echter steeds meer drang op mevrouw van Houwinge werd uitgeoefend, zwichtte zij hier voor op enkele voorwaarden. Zij wilde n.1. een noodzakelijke gasleiding laten aanleggen, waterleiding, vaste wasta- tafels en een schoorsteenmantel in de woonkamer. Allemaal zeer nodige en logische „verbeteringen" Op enkele uitzonderingen na, werd de aanleg en de betaling van de kosten hiervan echter geweigerd, waarop mevrouw v. H. op haar beurt weigerde om de Sjpecht te verlaten. Vordering Door deze weigering was er een nieuwe fase in deze ingewikkelde si tuatie ingetreden. Wilde de burge meester toch in De Merel, dan moest Mevrouw van Foreest naar De Specht (want de heer Kalff wilde pertinent geen inwoning hebben) en dus was er slechts één oplossing. Vordering van de Specht. Dit geschiedde op 13 Juni van dit jaar en mevrouw van Hou win ge kreeg aanzegging op 24 Juni d.a.v. de woning ontruimd te hebben. De heer van Houwinge vertoefde nog steeds in Indië zodat hij de belangen van zijn gezin niet kon behartigen. Tegen deze vordering kon niets be gonnen worden en dus verhuisde men uit de Specht naar Kennemerstraatw- A 226 Een paar cijfers Zo is dus op het ogenblik de situ atie en in cijfers uitgedrukt is de be- woningsterkte van de verschillende huizen teruggelopen. In de Specht wonen nu vijf personen vroeger zes) -i in de Merel woont het gezin van de burgemeester, bestaande uit vier mes personen en een gouvernante. He', sterkste argument om het. ten aan zien van deze vordering gevoerde be leid te veroordelen, is intussen het feit, dat een geheel \gezin van vier personen en twee apart wonende da mes moest Verhuizen om plaats te ma ken voor het „gezin" van mevr. Fo reest (als hoofdbewoonster), bestaan de uit één persoon en he\ bij mevr van F inwonende gezin van drie da mes. Een rondschrijven van de minister Er is nog een bijzondere reden, waardoor de vordering van de Specht in een wat vreemd licht komt te staan Wij schreven reeds, dat de heer van Houwinge als vrijwilliger in Indonesië vertoefde. Ten departemente nu heeft men blijkbaar voorzien, dat van zulke ge vallen wel eens misbruik zou kunnen worden gemaakt om achtergebleven vrouwen'te dwingen hun huizen te verlaten. Daarom richtte de Minister van Binnenlandse Zaken begin Juli 1946 een rondschrijven tot de burgemee- ters, waarin hun werd opgedragen dr achtergebleven gezinnen van vrijwil ligers niet lastig te vallen. Het vorde ren van woningen van hen, die zich in 's lands belang in militaire dienst be vinden, werd daarin ontoelaatbaar ge acht. Deze opdracht is blijkbaar geheel in dé wind geslagen. Bij de burgemeester Wc weten, dat de woningtoewijzing een zeer moeilijke en ondankbare taak en dat er al heel wat klachten en grieven over zijn gehoord. Hier ech ter hebben we te doen met een zeer bijzonder geval: degenen aan wie de ten uitvoerlegging van de wet was opgedragen moest hier optreden ten ei gen behoeve. We zijn van oordeel, dat juist onder deze omstandigheden de uiterste omzichtigheid in acht behoort te worden genomen, iets wat, naar we menen hier niet het geval Is geweest. We hadden gehoopt bij een bezoek aan de burgemeester zodanige inlich tingen te zullen ontvangen, dat zyn handelwijze daardoor voldoende recht vaardiging zou krügcn. Dit is helaas op niets uit gelopen. De heer Kalff weigerde ons ook maar enige infor matie te geven, aangezien hij dit op vatte als een ter verantwoording roe pen door een krant. Wanneer de heer v. H. zich tot de minister had gericht en wanneer deze autoriteit zich ver volgens om bijzonderheden tot hem had gericht, zou hij bereid zijn geweest de nodige inlichtingen te verstrekken. Over het algemeen is onze ervaring dat mensen, die een verkeerd schij nende handelwijze gemakkelijk kun nen motiveren en recht zetten, .dit steeds gaarne doen. Het is mogelijk dat burgemeester Kalff hierop 'n uit zondering maakt. Hij duide ons echter niet ten kwade, dat we daarvan vüor- i lopig niet overtuigd zijn en we de ze vorderingsbistorie blijven beschov- wen als niet vrij van willekeur van zelfzucht. Hoe noodzakelijk het ook voor keu <va. een «onlngr le krijsen en kM jroot daarbjf ook de moeilijkheden waren, menen we. dat h(j Ier vn- hrUainp van een huls wegen heeft be wandeld, die hij een goed mag), alraat niet had behoren le kiezen. Pro'. Dr. Wesler overleden Prof. Dr. J. Wester, oud-hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en Ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw, is, naar het N. U. D. Zaterdag j.1. meldde op 78-jarige leef tijd te Utrecht overleden. Prof. Wester heeft buitengewone verdiensten voor de vooruitgang van veterinaire wetenschap. Hij werd Finsterwolde als zoon van een arbeider geboren, werd onderwijzer ~a ging in het recht studeren. Hjj vestigde zich later in Alkmaar, waar hij een uitgebreide practljk kreeg, een eigen kliniek stichtte en de eerste was. die de entstoffen van het Pasteur-instituut in Parijs naar ons land liet komen. In 1944 werd de overledene leraar aan de veeartsenijschool, later hoog leraar en hield zich in het bijzon der bezig met klinische arbeid op het gebied van de inwendige ziek ten. Op rijpe leeftijd, toen hij reeds hoogleraar was, ging hij tussen an dere studenten in de medische studie volgen en hij promoveerde. BR. OP LANGENDIJK 2'J NOV. 20.000 kg rode kool 8.70—17.80; 15000 Lg gele kool 5:908.40; 32000 kg groe- ïe kool 7.30—24.60; 55000 kg witte kool 99.20; 16000 kg andijvie 14—16.90; 15000 kg uien 17.80—19.60: 1500 kg peen II 6.30, Hl 9.40—9.70; 1500 kg bieten I 8.90, II 3.80. N.-SCHARWOUDE 22 NOV. 223000 kg witte kool 7 10—13.30; 12000 kg rode kool 1017.60; 8500 kg geJe kool 5.106.80; 11000 kg groene kool 12.70—22.80; 14000 kg andijvie I 13.50 16.50; andijvie II 10.70—12.50; 650 bg bieten I 7—7.60; 2000 kg uien 18.50 19.50; grove 21.20; drieling 14 ALKMAARSE EXPORT-VEILING 21 NOV. 1947. Andijvie 5.5017; Spinazie 2655; 'Winterpeen 5-307.60: Boerekool 1 11; Tomaten 2281; Groene kool 5.-50 17; Spruitkool 12—63; Rode kool 114; Gele kool 36; Prei 9—-23; Uien 9—18; Bieten 4—11; Druiven 1.22—1.84 Witlof 28—63; Bloemkool IA 30—45; I 20—30; n 10—20; Knolselderij? 4— 14; Wortelen 9—22; Worteltjes 8—23; Selderie 16; Peterselie 47; Sla 1.6011; Aardappelen 7: Appels 1562 Peren 15 -56. agenda HARMONIE THEATER: „Mammy" met het jeugdige zang- Wonder Bobby Breen, M. Robson, Charles Butterworth. Toegang 14 j. Voorstellingen dagel. 8 uur. Zater dag 7 en 7.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur mati nee. VICTORIA THEATER: „Tarzan overwint" met Johrmy Weismuller. 14 j. voorstellingen da gelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30. CINEMA AMERICAIN: „Jeugd op Drift". Het drama ener verloren ge neratie. Voorstellingen dag. 3 u. Za terdag 7 en 9.30. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 u. Woensdagmiddag 2.30 u. Toegang 14 jaar. A. B. T.: Lyn Harding in „De Ver misten". 14' jaar. Voorstellingen da gelijks 8 u. Zondag 2, 5 en 8 u. Maandag GULDEN VLIES: 8 uur Alkmaars Symphonie Orkest. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur V.A.R.A. avond. Willem van Cappel- len met een Herman Heyermanspror gramma. Dinsdag WESTERLICHT: 8 uur: Cursus, Volksuniversiteit. GULDEN VLIES: 8 uur: Bal RK Middenstandsclub. AULA MUR. GYMN.: 8 uur. Ex Ori ënt Lux: Opgravingen op Kreta. Woensdag GULDEN VLIES: 50 jarig bestaan RK Onderwijsclub. BERGEN DE RUSTENDE JAGER: „De Zee havik", toegang 14 jaar. HEILOO Dinsdag DE RUSTENDE JAGER; „Comedia" „Het glazen paleis" met Rika Hopper, Ank v. d. Moer, Gerard Rekers e.». Aanvang 8 uur precies. Woensdag en Donderdag CINEMA HOLLANDIA 8 uur „Mor gen is voor Eeuwig" met Claudette Colbert, Orson Welles en George Brcnt. Vrijdag „DE RUSTENDE JAGER" 8 uur: Lichtbeeldenavond met Jan Klooster over „Het vogelleven".

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 4