HERMAN HEIJERMANS Samenwonen.... niet altijd rozengeur en maneschijn Symphonia concerteerde Goed werk der piano-solisten Koster Willem van Cappellen over In hel laatste boek van Herman Heijermans wordt gesproken over de lampje*, die leder mens ln xich draagt De kleine Oeeet hoort van *Un vader van de heldere en de flauwe lampen, de lampen van duizend kaars en dc voorgoed gedoofde. „Hejjerman's tamp was er een van dik over de duizend kaars" zei de, van de VA RA-microfoon welbekende voordracht kunstenaar Willem van Cappellen. die een groot gehoor in het Wapen van Heemskerk gisteravond enige uren lang boeide met op uitstekende wijze voorgedragen fragmenten uit 't werk van de grote Nederlandse schrijver. Met rijn rijke personlijkheid heeft de schrijver de berooide en veront- redderde wereld aangepakt; hij heeft gevochten voor de rampzaligen en de verdrukten. Zij. die geestelijk het dichtst bij hem stonden hebben hem niet begrepen, maar het volk, de massa wel. en het heeft hem diepe, eerbied en grote liefde toegedragen. Heijermans werk vertolkt de groei van zijn leven. In „Ghetto" is er de opstandigheid van de jeugd, in „Eva Bonheur" de ontroerende lieflijkheid, in „Op Hoop van Zegen" de strijdersnatuur. De liefde voor de mensheid komt inAl lerzielen" tot uitdrukking, uit welk werk Van Cappellen het prachtige fragment van de ontmoeting tussen de pastoors Nansen en Bronk voor droeg. Een leegte? Heijermans kon zich wonderlijk goed inleven in do sfeer van het kind. waaruit zijn grote liefde voor het kind blijkt. Door zijn sterven heeft hij een leegte achtergelaten, die ech ter maar betrekkelijk is, „want", al dus de voordrachtkunstenaar, „men sen zoals hij sterven niet Ze blijven door en in hun werk leven?" Als tweede voordracht koos Van Cappellen „Ahasverus'j^ het ontroe rende verhaal van de Jodenvervolging in Rusland onder het Czaristische be wind. Meesterlijk speelde hij de zes personen uit dit stuk. Op niet minder hoog plan stond de dramatische fan tasie „Nummer 80", waarbij we voor al ^wijzen op het zuivere dialoog tus- A.V.A.'s 10-jarig bestaan in besloten kring gevierd Zondagavond herdacht AVA in ho tel London het 10 jarig bestaan van deze Atletiekvereniging en tevens vierde men het kampioenschap 1946- '47 van de kranige AVA dames. De heer J. van Bekum opende deze bijeenkomst door een overzicht te ge ven van de gebeurtenissen geduren de de afgelopen jaren. Hij wees ver volgens op de goede athleten, die AVA gehad heeft Namen als Gebr. van der Wilk, Ab ten Bruggecate, Mr. Dr Berkhouwer en Frans Breek zijn ze ker niet onbekend in de sportwereld De laatste jaren was het zeer slecht gesteld met de vereniging, zodat de heer en Mevr. Tol het plan opperden om even als in St. Pancras ook in Alkmaar met het mooie handbal spel te beginnen. Deze tak van sport houdt AVA op de been. Er wordt getraind onder leiding van de heer S. Noom. Namens de leden werd ge sproken door de heer W. J. Tol en spreker bood de heer en Mevr. van Bekum een bloemstuk aan als dank voor het vele werk dat zij voor de vereniging deden en eveneens voor het 10-jarig lidmaatschap. Vervolgens werd het eerste dameselftal gehuldigd De heer Tol wenste zijn opvolger de heer Jaap van der Meer veel succes toe. De heer C. Affourtitt, de oud-trai ner sprak op xkernachtige wijze de hoop uit, dat de Athletiek hier ter stede weer in volle bloei zou komen. Ais conferencier trad op de heer Kes selaar, die er een zeer goede stem mlng in bracht niet medewerking van enkele AVA leden. Vroeg in de mor gen werd deze geanimeerde bijeen komst besloten. „SALTO MORTALE" Na zijn grote successen in Amster dam (Leidse Plein theater) komt Wim Kan met zijn nieuwe idee naar Alk maar dm de inwoners van Alkmaar en omgeving te vergasten op „Salto Mor- tale". Een product van „brains" en vakmanschap. Deze Comedie van de Variété is een merkwaardige uiting van cabaret-kunst. Het is iets zeer bij zonders en het bezwaar dat deze avond op Zondag gegeven wordt, mag U dit maal niet weerhouden dit aantrekke lijke schouwspel te gaan zien, want boVendien is het verrukkelijk van originaliteit De namen van de hieron der genoemde medewerkeis staan U borg voor een voortreffelijke avond- Cn de eerste plaats dan de man waar •Hes om draait Wim Kan, vervolgens Corry Vonk, een van onze grootste Nederlandse acteurs Cruys Voorb^gh Adrienne Canivez, Lya Sten, Leo de feartogh. Ber Engelen. Aan de vleugel Corrie Lemaire. Zij allen te zamen brengen U een ivond, welke U niet licht zult verge- bn. scn grootvader en kleinkind, die de vader bij de gevangenis opwachten. Kostelijk was de humoristische sa menspraak van Pancras en Hein Duif uit „Schakels". Willem van Capellen besloot met een Falkland „Een angstige droom". Men kan niet beschrijven, hoe Van Cappellen het werk van Heijermans bracht; men kan slechts tot de con clusie komen, dat de kennis van en de liefde voor olit werk bij Willem van Cappellen ontzaglijk groot moet zijn. 't Was een prachtige avond. Van Doorn voor Raad van Cassatie A. van Doorn te Alkmaar, die lid was geweest van het N.S.K.K.. de N.S.B. en verraden had, dat iemand naar de Engelse zender luisterde, was deswege door het Byz. Gerechtshof te Amsterdam veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf met voorarrest. Gisteren diende deze zaak voor. de Bijzondere Raad van Cassatie, waar de raadsman. Mr. A. Groot te 'sGraven- hage betoogde, dat van verraad niet ge sproken kan worden in dit geval. De procureur-fiscaal, Mr. Bakhoven, con cludeerde tot een gevangenisstraf van acht jaar met aftrek. Uitspraak 15 Dec. „STORM-E'LAND" Hoe de plicht van de zeeman in tij den van nood alles, zelfs liefde ter zij de stelt, werd op uitstekende wijze Zondagavond door DINDUA uitge beeld in het toneelspel in drie bedrij ven „Storm-Eiland" gegeven in het Gulden Vlies. Mevr. L. Groefsema» Schoen speelden zeer verdienstelijk de rol van Kristien. een woord van waar dering is zeker op zijn plaats. Dat het toneel voor de heer R. Mosch niet vreemd is. bewees deze in de rol van Oom Leo. De overige speelsters en spelers heb ben, op enkele uitzonderingen na, de hun toegewezen taak naar behoren ver vuld. De toneelaankleding was prima verzorgd, zodat de reglseur de heer \7. Groefsma over het geheel te vrede kan zijn. Het is wel gewenst, dat de souffleur zich in het vervolg wat minder luid doet hore. Hij was nu soms hinder- lijk^voor de bezoekers, die vaaraan zit ten. In zijn openingswoord heette de voor zitter, de heer W. Groefsema, de loco burgemeester, de heer van Slingerland hartelijk welkom.. Spr. deelde mede, dat de oud-voorzitter de heer v. Veen zijn functie na het 25-jarig bestaan had overgegeven aan de jongeren ge neratie. Deze avond werd besloten met een uurtje gezellig dansen, met muzika le medewerking van W. Lichthard en zijn band. Voor de Politierechter Bloedneuzen en onnette liedjes „Laai m'n vrouw mei rust' „Zover ik het 'zien heb, heb ik het niet 'zien", zei de 28-jarige Sijbe- karspel er tuinbouwer Jan T., die met zijn buurman, met wie hij samen een boerderij bewoonde, ruzie had gekre gen en hem een bloedneus bezorgd had. Een doktersrekening van 7. wees echter wel degelijk uit, dat de klap raak geweest was. De lastige buurman ging vaak expres op zol der rommelen, als de vrouw van ver dachte de kamers schoon had, waar door het hele zaakje weer onder stoof. Bovendien maakte hij het deze vrouw nogal eens lastig. Mr. Alblas vond de manier van uitvechten van deze burenruzie niet erg fair raadde de beide partijen aan om te proberen elkaar te verdragen. „Aan mij zal 't niet liggen, ik zeg niks meer", verklaarde de buurman-getui ge. Verdhchte werd conform de els van de officier tot 15.of 5 dagen veroordeeld, benevens betaling van de doktersnota. „Hy ruste in vrede". De volgende burenruzie speelde zich in Grootebroek af tussen twee dames, Maria J.-K.. die niet verschenen was en A. B.. als getuige gedagvaard. Ge- tuiges poes liep op het erf van de buurvrouw en toen zij het beestje wilde halen, stormde de buurvrouw, Maria J.. naar buiten en riep: „Wat doe je op m'n erf?", waarop get. „vriendelijk" antwoordde: „Nou, mens, even m'n poesje weghalen. Je mocht er eens hinder van hebben". Hierop was zy door verd. voor„Hem- dendief" uitgescholden. „En hoe gaat het nu tussen U beiden?" „De poes is overreden". Ondanks het tragische van dit ge beuren acht Mr, Alblas het een radi cale oplossing en veroordeelt Maria J. WJ verstek tot 15.of 5 dagen. „Ik weet het niet, m'n man... Ook de volgende zaak wees weer eens uit, dat samenwoning niet al tijd over rozen gaat. Leentje D, een 65-jarige inwoonster van Den Burg, had onenigheid met haar bovenburen en zong op een goede dag zeer dui delijk een oncomplimenteus liedje, klaarblijkelijk voor de buurvrouw- boven. Leentje herinnerde zich het gehele voorval niet meer, maar, noch een haar enige tijd geleden opgeleg de boete van 50.eveneens we gens belediging van dezelfde dame. Mr. Holstein raadde de zenuwach tige verdachte aan zich voortaan als fatsoenlijk mens te gedragen en eiste 50.boete. „Wat hebt U hierop te zeggen?" „*k Weet het niet. M'n man..." En verdachte wyst naar de echtge noot, die de zaak op de publieke tri bune afwacht, met een gebaar van „Vraag het hem maar'. „Vindt U het te veel of te weinig?" „Ik weet het niet. M'n man..." Het vonnis luidt conform. Stoelengevecht. Ook Peiler E. te Grootebroek maak te zich aan belediging schuldig, en wel van een ambtenaar in functie. Toen hij een kwartier na sluitings tijd door twee Rijkspolitie-ambtena- ren verzocht werd een café te verla ten, trok hij zich van de heren niets aan en toen zij hem met geweld trachtten te verwijderen, verzette hij zich en begon zelfs met stoelen te gooien. Vermoedelijk was verdachte destijds verbitterd omdat zijn ver kering pas uit was. Pieter werd bij verstek conform de eis tot' 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld. „Automatisch" kwaad bedreven. „Ik vind het zo verschrikkelijk, zo afschuwelijk" snikte de Helderse huis moeder Maria de M.-B., die op aan raden van haar 16-jarig zoontje eqn gevonden postwissel door middel van een valse handtekening geïncasseerd en geïnd had. ,.'t Was maar twaalf gulden, edelachtbare, ik heb ze ei genlijk automatisch op het postkan toor geïnd". De vrouw, die lange tijd alleen voor de opvoeding van haar vier kinderen gestaan heeft, toonde zich zeer berouwvol. De officier me moreerde het spreekwoord „Ber^jcw? komt na de zonde" en achtte hef 'ge drag van deze moeder, die mede ver antwoordelijk is voor de opname van haar kind in een tuchtschool, zeer laakbaar. Conform zijn eis werd Maria A. tot drie weken brommen veroor deeld. Kat van huisbaas verdronken. Honderd* twintig gulden boete eiste de officier tegen Fredericus P. te Grootebroek, die in een balorige bui een plank van zijn huisbaas stük gemaakt had. de steel van diens schop vernield en de kat, die het op zijn konijnen gemunt had. een steen om de nek gebonden en verdronken had. Ook Mr. Alblas vond dit laatste feit een misselijke vorm van dieren mishandeling; P. werd 75.boete opgelegd. „Help u zelf. „M'n zoon greep er tolkens naast", verklaarde Cecilia de H. te Wervers- hoof. die door middel van vals inge vulde formulieren extra rantsoenen levensmiddelen voor zware arbeid voor de zoon betrok. „Hij kwam er wel voor in aanmerking, maar door dat hy los arbeider is, was het zo'n rompslomp". Om een en ander te vergemakkelijken, zette ze valse handtekeningen van vroegere werk gevers van haar zoon onder het for mulier. Mr. Holsteyn achtte deze daad een zo ernstige vorm van bedrog, dat hij een gevangenisstraf, in dit geval van zes weken, meende te "moeten eisen. Verd., die niet op haar mondje gevallen was, protesteerde heftig, met het resultaat, dat Mr. Alblas voor de ze maal nog met f 250boete vol stond. 2 maanden voor 18-jarige jongeman. „Voor de Pinkster konden we wel wat geld gebruiken", had de 18-jarige Jacob J. te Anna Paulowna. tegen zijn 18-jarige vriend Dirk Sch. gezegd Zondag 18 Mei j.1. waren de heren na kerktijd eens een kijkje wezen nemen in het huis van Jacobs zwa ger en de buit bestond uit f 100. Een ongunstig luidend rapport over Jacob schilderde deze verdachte als „egoïstisch en ongevoelig". De officier eiste 3 maanden gevan genisstraf. Mr. Alblas maakte er twee maanden van, maar legde daarnaast nog vier maanden voorw. op. Over de^ bondgenoot Dirk, die f 50.— van dc buit kreeg,was een gunstig rapport uitgebracht. Dirk werd tot f 50.— of 25 dagen en 2 maanden voorw. iet 3 jaar proeftijd veroordeeld. Be dremmeld verlieten- de jeugdige die ven de zaal. Het amateur-orkest Symphonia be zit - tot haar geluk overigens - een wetenschappelijke dirigent in de per soon van Jan van der Peet. Deze diri gent durft het aan met zijn mensen en hij boekt er een goed resultaat mee. Want men zou geneigd zijn te zeg gen, dat hij er meer uithaalt dan er in zit. Maandagavond concerteerde ditor kest voor de tweede maal tijdens haar nog korte bestaan - in 't Gulden Vlies met medewerking van Mevr. J. Frede- rikse-Hoekstra en Jan Convée, pi ano. Voor de pauzq speelde Sympho nia o.a. het Andanté uit de Sinfonia in Bes gr. t. van een van Bach's groot ste zonen, Johann Christian. Dit An dante werd door deze amateurs uit stekend uitgevoerd al hadden wij graag een pittiger expressie hier en daar gezien. Simon Koeten speelde hier op lofwaardige wijze de hobo solo. Ais laatste nummer voor de pau ze bracht Symphonia het concert nr. X in Es voor twee piano's met orkest De candenzen speelden de beide piano, solisten, Mevr. Frederikse voorat ver diende en kreeg grote bijval. Haar vrouwelijke spel spreekt iets meer dan het dogmatischer, doch aan de andere kant ook markantere spel van Jan Convee. Na de pauze was het wel het hoog tepunt van deze avond. De variaties over een thema van Beethoven van Saint-Saëns openden dit gedeelte van het programma en de beide uitvoerende pianisten kre gen zeer t^echt een langdurig ovatie. Hier waren grote momenten in dit spel, (om eens een cliché te gebrui ken: het was dynamisch). Tot slot speelde het orkest het Alle gro Moderato uit Schubert's Onvoll- endete. De inzet was zwak, doch spoedig herstelde het orkest zich en beëindigde haar uitvoering na een keurige vertolking van Schubert's werk. Tot slot nog een opmerking aan het adres van de dirigent. Zijn monde ling aangeven kan men in de zaal - vooral bij de forto-passage - boven de muziek uithoren. Wij begrijpen dat de oorzaak in 't enthousiasme van de dirigent gezocht moet worden, maar het is hinderlijk en men komt per slot van rekening niet om Jan van der Peet te horen zingen, doch om Sym phonia te horen spelen. TH K. NATIONALE RECLASSERINGSDAG Evenals het vorige jaar hebben de samenwerkende Reclasseringsinstellin- gen, waarvan de grootste zijn het Ne derlands Genootschap# tot Zedelijke verbetering'der gevangenen, de Rooms Katholieke Reclasseringsverenigingen het Leger des Heiis en de Protestants Christelijke Reclasseringsverenigingen het voornemen een Nationala Reclas- seringsdag te organiseren. Deze collectedag zal gehouden wor den op Zaterdag 29 Nov. a.s.. Ten ein de de collecte bij alle gezindten in de lande aan te bevelen is er een comité van aanbeveling gevormd, waarin o.a. de volgende personen hebben zitting genomen: Dr. L. J. M. Beel. Minister President W. Drees, Minister van Sociale zaken. Kardinaal Dr. J. de Jong, Aartsbis schop van Utrecht Prof. Ir. W. Schermerhorn. Dr. J. E. Baron de Vos van "Steenwijk. Commissaris der Koningin in Noord Holland POGING TOT INBRAAK Zondagavond werd met assistentie ^an een burger iemand aangehouden, die probeerde een vitrine van een der winkels in de Langestraat in te druk-' ken. De man werd ingesloten. SCHOORSTEENBRANDJE Zaterdagmorgen brak er in een perceel in het Kennemerpark een schoorsteenbrandje uit. Het vuur werd door de schoorsteenveger geblust. „Wordt zo'n kind geloofd?" De struise Texelse moeder Cornelia D. had een 12-jarig meiske, dat ruaie had met haar kinders, een flink pak slaag toegediend. De 12-jarige getui ge vertelt met een ernstig snoetje voor het getuigenhek de toedracht „En toen kwam ze d'r opeens bij en gaf me een klap in m'n gezicht." Dan pakt verdachte plotseling uit in een niet te stuiten woordenvloed: „Mijn kinderen zyn helemaal niet las tig, maar dat kind staat er voor be kend. Ze scheldt me altijd uit; ik lieb liaar wel door elkaar gerammeld, maar niet geslagen". En wanneer Mr. Alblas vriendelyk opmerkt, dat getuige anders ver klaart, roept verdachte uit: „Wordt zo'n kind hier wel geloofd en ik niet?" „Dat hebt U niet te vragen", wyst de politierechter scherp terecht. •De officier ach in verband met verschillende ooggetuigenverklaringen het feit bewezen en eist f 40.boete of 20 dagen. Vonnis conform. HIJ KWAM VAN EEN KOUDE KERMIS THUIS Zaterdagnacht viel een persoon, die onder invloed van sterke drank was, een voorbijganger lastig. De voorbij ganger gaf hem een klap op het hoofd. 7Ddat hij op de p- 1 v een lichte hereensschudding opliep. De man werd naar het Centraal Zie kenhuis vervoerd en vandaar naar huis gebracht. Ingezonden mededeling Ontvangen Linnen Regenjassen dubbel gemaakt Kledingmagazijn LANGESTRAAT 20 - 22 Marijke pakketten Terecht bestaat in ons land grote waardering voor het werk van de Ni- win. Deze zorgt o.a. voor de verzen ding van pakketten voor onze mili tairen in Indonesië. Thans is de Ni win met een andere actie begonnen, die in de kringen van het bedrijfsleven met minder sympathie begroet is. De ze betreft het z.g. Marijke pakket, een pakje met Indonesische produc ten, die de Nederlandse militairen naar verwanten in het Moederland mogen zenden. Het Marijke-pakket zal o.a. peper, nootmuskaat, thee, kof fie, suiker (of rijst) bevatten. Het ligt in de bedoeling van de Niwin, om aan deze Niwin-actie een blijvend ka rakter te geven. Hier rijst de vraag of het juist is, dat een instelling als de Niwin een dergelijke a^tie opzet en uitvoert met een volledige uitscha keling van de handel. Het gaat hier om producten die in ons land nog niet of moeilijk en langs de distributieweg te verkrijgen zijn. Indien men in In donesië over zekere voorraden be schikt, zou het volgens bepaalde krin gen in het bedrijfsleven juister zijn, indien deze goederen werden gedistri bueerd met inschakeling van de nor male handel. gezinsgebeuren BURGELIJKE STAND ALKMAAR Geboren: Martien D. M., z. v. M. Hemels en S. Moes; Robert P.. z. v. P. A. Baars en G. Renooy; Jette J z.v. J. de Vries en W. de Vries; Jo- hanna P., d.v. P. J. C. Schaap en V. C. Pijcke; Johanna C., d. v. R. P Abrahamse en C. M. Visser: Willem J. L. z. v. J. L. Sostman en N. M. J. van den Bogaerde. Gehuwd: Cornelis de Ruijter en An na A. Zwakman; Hendrik Hoet en Jantje M. Strijbis. Overleden: H. Bij Ie veld, 46 jaar; Ja- cobus Raves. 51 jaar. geh. m. L. Dek ker; Maria Cornelissen, 65 jaar, geh m. J. Dekker. LANGEDIJK Geboren: Nicolaas Adrianus. zv Th. A. Oudhuis cn M. Eeken; Johanna Hendritfa, dv. G. Strijbis en J. H. v. d. Heuvel; Johannes Nicolaas Arnoldus, zv. A. A. Vonk en A. M. Schuit; An- neliesje, dv. K. Kaas en V. v. Loenen. Ondertrouwd: W. G. van Hamers- veld. 26 j. en G. Stip. 24 j. Getrouwd: R. van der Vliet. 26 J. en J. H. de Groot. 26 j. KOEDIJK Geboren: Frederik H zv A. Koning en A. Appel; Geertruida M. dv N. Kla ver en J. Beemsterboer; Jacobus Th. zv J. Rood en P. Waij; Floris G. P. zv C. Hoogeboom en C. C. M. de Waard. Getrouwd: C. Maijer en J. de Ruiter C. J. Butter cn K. M. A. Bokma. Overleden: J. van Baar 72 jaar cn C. Groothuizen 74 jaar. verkeershoekje MOTORRIJTUIGEN Het Motorrijtuig moet o.m. voor zien zijn van a.> een deugdelijke nauwkeurig wer kende stuurinrichting. b.) Tenminste twee onafhankelijk van elkaar werkende remmen, welker bedienings toestellen zich onder on middellijk bereik van de bestuurder bevinden of van een andere reminrich- ting van de door de Minister goedge keurde soort; de remweg in meters- uitgedrukt, mag op een droge of na genoeg droge weg niet meer bedragen dan in de remtabel uitgedrukt. c.) Tenminste één ééntonige hoorn, waarvan de minimum geluidssterkte is bepaald op 70 decibel en de maxi mum geluidssterkte op 95 decibel. d.) Een of meer op een duidelijk zichtbare plaats, waarop o.m. zijn aan gegeven de fabriek en het fabrieks- nummer van het onderstel, vermogen van de motor. e.) Een behoorlijk geluiddempende, goed onderhouden uitlaatopening en waardoor de afgewerkte gassen van het motorrijtuig kunnen worden afge voerd. f.) Geen geluid voort brengen van een sterkte welke 85 decibel te boven gaat. g.) Een spiegel, waardoor de bestuur der van zijn zitplaats het links achter liggende weggedeelte kan overzien. ALKMAAR VERLOOR WEER Alkmaar is sinds het begin van seizoen sterker gaan spelen, zodat d mogelijkheid bestond, dat xjj thui de in de uitwedstrijd geleden nedet laag van 6—2 tegen A.M.V.Y. goe* zouden maken. Ondanks de voor derust zeer over tuigende meerderheid der Alkmaar ders werd het toch een nederlaag vai 20, dank zij één punt van de doei verdediger, waarna Alkifiaar geheel ui gespeld bleek te zijn zodat AM.V.J met een strafcorner de stand nog op 20 kon brengen. Alkmaar II was op verzoek bi A.M.V.J. II, waarmee het in een geam neerde en snelle wedstrijd broederlijk de punten deelde door met 3—3 gelijk te spelen. De overige wedstrijden Werden af gelast. NA TWINTIG JAAR EGMOND AAN ZEE Wij verna men van de secretaris van de Onder linge ver. voor Zlekenhuisverpleging te Egmond aan Zee, dat deze vereni ging in de 20 jaar van haar bestaan 986 leden heeft verplegd en 188.829 ver- pleegdagen had vergoed. Een mooi resultaat! veiling* VEEMARKTEN ALKMAAR Op de veemarkten van Zater d 22 en Maandag 24 November waren voo» de Centrale aangevoerd 100 vette koei en, 24 pinken. 4 graskalveren en 33 nuchtere slachtkalveren. Voorts waren ter markt 15 oudt hoenders f 2.— tot f 4.50, 40 jonge- hennen f 7.— tot f 12.— ey 19 ujnet f 5.— tot f 14.50 ALKMAAR 24 NOV. Andijvie 6—20; Winterpeen 5.308.1(. Boerenkool 6—16; Wortelen 7—18; To maten 16—63; Groene kool 7.50—15; Spruitkool 12—58; Rode kool 5—15 Gele kool 2—6:50; Prei 9—24; Uiei 1218; Bieten 411; Druiven 146— 1.80; Witlof 32—61; Bloemkool I A 3f —45; I 2030 H 1018; Knolsolderie 516; Wortelen 724; Selderie 1450 Peterselie 2—4; Sla 9—12.50; Aardap 9.50; Appels 1540; Peren 15.40: BROEK OP 1/ DIJK, 24 NOV. 1047 Rode kool 9.90—15.90; gele kool 5.90- 13.40; groene kool 11.90—22.30; wi.te kool 1414.40; andijvie. 14.20—14.40 N. SCHARWOUDE, 24 NOV. 1547 Witte kool 913.20; rode kcol o.00 17.60; gele kool 3.60C.1C- cro^ue kool 7.30—18.IQ; andijvie I 14.20—1-.6C andijvie H 9.6011.40; blauwe eigen heimers 10.30. WARMENHUIZEN, 24 NOV. 1917 Rode kool 12.10—16.50; witte kool 9—13.40. agenda ALKMAAR HARMONIE THEATER: „Mammy" met het jeugdige zang- Wonder Bobby Breen, M. Robson, Charles Butterworth. Toegang 14 j. Voorstellingen dagel. 8 uur, Zater dag 7 en 7.30 uur. Zondag 2. 4 30, 7 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur mati nee. VICTORIA THEATER: „Tarzan overwint" met Johnny Weismuller. 14 j. voorstellingen da gelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30. CINEMA AMERICAIN: „Jeugd op Drift". Het drama ener verloren ge neratie. Vooretellingen dag. 8 u. Za terdag 7 en 9.30. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdagmiddag 2.30 u. Toegang 14. jaar. A; B. T.: Lyn Harding in „De Ver misten". 14 jaar. Vooretellingen da gelijks 8 u. Zondag 2. 5 en 8 u. Maandag GULDEN VLIES: 8 uur Aikmaars Symphonie Orkest. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur VAR.A. avond. Willem van Cappel len met een Herman Heyermanspro- gramma. Dinsdag WESTERLICHT: 8 uur: Cursus, Volksuni vereiteit GULDEN VLIES: 8 uur: Bal RK Middenstandselub. AULA MUR. GYMN8 uur. Ex Ori ënt Lux: Opgravingen op Kreta. Woensdag GULDEN VLIES: 50 jarig bestaan RK Onderwijsclub. Donderdag GULDEN VLIES: 8 uur Friese ver. Frico. WAPEN HEEMSKERK: Vrouwen groep Partij v. d. Arbeid BERGEN DE RUSTENDE JAGER: „Comedia" Het glazen palcis met Rika Hopper, Ank van der Moer, Gerard Rekers e.a. Aanvang 8 uur precies. Woensdag DE RUSTENDE JAGER: „De Zee havik", toegang 14 jaar. HEILOO Woensdag en Donderdag CINEMA HOLLANDIA 8 uur „Mor gen is voor Ecuwig" met Claudette Colbert, Orson Welles en Georg® Brent, Vrijdag „DE RUSTENDE JAGER" 8 uutt Lichtbeeldenavond met Jan Klooster over „Het vogelleven".

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2