Extra rantsoenen vlees zullen niet blijven „Vondeling"- complot opgehelderd $muny, R'uwmi ah u-aetê-atieA TRAVESTIE* Regering zorgt voor de winter en heelt moeilijkheden (van onze Haagse correspondent) In verband met het tekort aan vee voeder is de aanvoer van slachtvee nog steeds bijzonder groot. Vermoedt wordt, dat de aanvoer de komende maanden weinig of niet zal terug lo pen. Of dit ook betekent, dat we mo gen blijven rekenen op grote extra rantsoenen vlees, zoals we de laatste tijd gewend zijn geraakt, moet min stens worden betwijfeld. Informerend ter bevoegder plaatse, deelde men ons mede, dat er vermoe delijk nog wel extra-rantsoenen vlees zullen komen, doch dat deze toestand niet blijvend is. De regering zorgt n.1. voor een flinke wintervoorraad, om op alle eventualiteiten voorbe dacht te zijn. De aanvoer van slachtvee is mo menteel zo .groot, dat de capaciteit der abattoirs te gering blijkt te zijn. De slachthuizen kunnen het grote aan tal runderen, dat ter slachtbank wordt geleid, niet snel genoeg verwerken. Hierdoor komt het andere slacht vee in de verdrukking. Een gevolg er van is b.v., dat er op de markt niet de minste belangstelling meer bestaat voor slachtpaarden. Het aantal slachtpaarden loopt thans in de dui- x zenden. Ze worden van de ene naar de andere markt vervoerd, zonder nochthans afzet te vinden. Inmiddels moeten ook deze slachtpaarden eten. hetgeen nog meer afbreuk doet aan de veevoederpositie. Vandaar dat-de Gelderse Maatschappij voor Land bouw zich met een telegram tot de minister vaa Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening beeft gewend en de instanties in Den Haag op deze ongewenste toestand heeft gewezen Men stelt voor om paardenvlees bon- vrif te laten verkopen, waardoor er vanzelfsprekend afzet zou konten voor de duiz°nden slachtpaarden. Het komt ons evenwel oor, dat de ze oplos^mg niet uitvoerbaar zal blij ken te zijn. De abattoirs immers zijn nu reeds overbelast met de aanvoer van runderen. Weliswaar zot er zeker meer belangstelling komen voor paar de: vlees, indien het zonder bon zou kunnen worden verkocht doch in de «t,«ttoirs coa men dan geen gelegen beid vinden zoveel runderen te slach ten als thans het geval is, zodat bet slechts een verschuiving zou bcteke nen van de moeilijkheden. Straks koeienmelken in de hutskamer? „Het werk op het land be looft een nieuw tijdperk in te gaan", zo schrijft het -be kende Engelse blad „Daily Express". Onlangs is n.L in Middlesex een perceel bouw landradiografisch om geploegd! De ploeger* had niets anders te doen dan op de ploeg te zitten en op enkele knoppen te drukken. Wanneer het goed weer is moet zoiets een ideaal kar weitje zijn voor liefhebbers van de natuur! Wij zien het èr nog van komen, dat binnen niet al te lange tijd de boeren hun koeien radiografisch melken, terwijl ze in een gemakke lijke stoel een pijp zitten te roken. En moeder de vrouw? Die zit straks rustig op de divan met de visite te praten en boent tegelij- 4 kertijd «net een druk op de bp de melkbussen! Nieuwe prijzen voor varkensvlees, melk en zuivelproducten In aansluiting aan de mededeling over de verhoging van de prijzen van varkensvlees, zuivel- en melkproduc ten volgen hier de nieuwe prijzen: Varkensvlees: fricandeau f 2.90 per kg. (oude prijs f 2.55), carbonade 2.55 (f 2.25), spek f 1.90 (f 1.70), po ten en krabben f 1.— (f 0.85), gehakt f 1.85 (onveranderd). Vleeswarenpro- ducten, waarin varkensvlees is ver werkt, stijgen gemiddeld in prijs met één cent per 100 gram. Producten, waarin uitsluitend varkensvlees is verwerkt, ondergaan een prijsverho ging. welke variëert van 7 tot 14 ct per 100 gram. De grootste stijging in deze groep ondergaat Blaasham, n.1. 14 cent per 100 gram. welk product wel onderscheiden moet worden van het z.g. hamspek, dat een soort imita tie is en vrijwel geheel bestaat uit nuchter kalfsvlees en in de prijsver hoging niet is betrokken. Kaas: de prijzen voor kaas per kg. zijn: (a) volvette kaas met uitzonde ring van de onder f e*> h. vermelde soorten f 2.20 (oude prijs f 1.85), (b> alle soorten 40 plus kaas, al of niet voorzien van kruidnagels en/of ko mijn. met uitzondering van de onder c, g en i genoemde soorten f 2.00 lf 1.70) (c) 40 plus fabrieks Leidse- kaas, 40 plus Friese nagelkaas en 40 llus Kanterkaas f 2.20 (f 1.85), (d) 20 plus fabrieks Leidse kaas, 20 plus Frzese nagelkaas en 20 plus Kanter kaas f 1.90 (f 1.60), (e) Boeren-, Leid se- .cu Delftse kaas f 2.10 (f 1.80) (f) volvette korstloze- (blokkaas) en smeerkaas in verpakkingen boven 50 gram f 2.30 (f 2.00) (g) 40 plus korst- loze (Blokkaas) en smeerkaas in ver pakkingen boven 50 gram f 2.20 (f 190), (h) volvette korstloze kaas (Blokkaas) in verpakkingen t/m 50 gram f 2.60 (f 2.30). Limburgse x en Hervese kaas per kaasje van 200 gr. bij verkoop in de provincie Limburg, jonger dan vier weken f 0.43 (f 0.31) vier weken of ouder f 0.46 (f 0.33). Melk en melkproducten: in alle ray ons stijgt de tot 23 November 1947 geldende melkprijs fnet 2 cent per li ter gestandaarddiseerde melk. In het zg. vollemelkgebied stijgt de prijs met 3 cent per liter. Alle melkproducten van gestandaar diseerde melk. zoals pap en yoghurt, zi*,n eveneens met 2 cent per liter verhoogd. Siille getuigen spraken Het was in Augustus van dit jaar, dat in Grootebroek, dus niet zo erg ver weg bij de ambtenaar van de Burgerlijke Stand een kind werd aan gegeven, dat in dat dorp te vondeling zou zijn gelegd. Een zeer mysterieus gevaL De pleegouders, die het kindje zouden hebben gevonden, legden bij de aangifte een merkwaardig briefje over, waarin stond vermeld, dat men zich over de doop van het kind geen zorgen behoefde te maken: het was r»eds gedoopt en had de naam Petrus gekregen. Bij de „vondeling" zou o.m. een koffertje met babykleertjes, een deken, alsmede een zuigfles zijn ge vonden. De ambtenaar vond de aangifte wel zeer vreemd en waarschuwde de Justi tie, terwijl hij voorts zijn burgemees ter inlichtte. Er volgde een uitgebreid onderzoek door Justitie en Rijkspolitie een onderzoek, dat maanden in beslag nam, doch zo voortreffelijk geschiedde, dat de geheimzinnige zaak tot vdlle- dige klaarheid werd gebracht. De enige aanknopingspunten, die men aanvankelijk had, waren het kof fertje met de stille getuigen, alsmede het bewuste briefje, dat. te oordelen naar de inhoud, door een intellectueel moest zijn geschreven. De Rijkspolitie slaagde er in de grossier te vinden, die zuigflessen in de handel bracht van 't model, dat in het koffertje was aangetroffen. Aan de hand van de boeken van de grossier wist men voorts uit te vinden, dat omstreeks Augustus slechts kleine partijtjes van deze zuig flessen naar enkêTe plaatsen in Neder land waren verzonden. Zo kwam men na eindeloos zoeken aan het adres, waai* de zuigfles was verkocht, n.1. in een plaatsje in Noord-Brabant. Toen men zo ver was, ontdekte men weldra de moeder van het kindje. Het Wal de K.L.M. presteerde (Van onze Haagse corespondent) De K.L.M. vervoerde over de peri ode Januari tot Augustus 1947 niet minder dan 12.3.01 passagiers naar In donesië tegen 8695 gedurende dezelf de periode van 1946. Ook het vervoer van de post naar Indonesië nam aan merkelijk toe en was niet minder dan 39&2S2 kg. Als we aannemen, dat ie dere brief gemiddeld 10 gram weegt, komt dit er dus op neer, dat de K.L.M. met de vliegtuigen van de Indië-routc 39829200 brieven over brachten. Arme brievenbestellers bleek een nog jong meisje te zijn, dè dochter van zeer achtenswaardige ouders. Een geestelijk herder, die de ouders wilde helpen, had zich ovy de kleine baby ontfermd, nam het kind van het moedertje mee en vervoerde het per auto naar het kleins plaatsje in Noord-Holland. Hij kende hier een kinderloos gezin, dat dolgraag een ba by tot zich wilde nemen, doch dat de onver eflijke fout beging deze zaak niet langs de normale weg op te los sen. Zo kwam men er toe. het verhaal van de „vondeling" te verzinnen, met alle trieste gevolgen van dien. De bur gemeester van het plaatsje is even eens op de hoogte geweest van de in scène gezette vondelingenhistorie en zal zich daarover te zijner tijd moeten verantwoorden. Uit „Kompas" boelcennienws BOEKBESPREKING „Wees bereid" door Riek Goudappel- Bos Illustraties van Nans v. Leeuwen Van de uitgeversmaatschappij Boom- Ruygrok N.V. te Haarlem ontvingen wij ter beoordeling een boek voor ï-.eisjes van 12 tot 16 jaar, genaamd „Wees bereid" door Riek Goudappel- Bos. Wij kunnen <Jit boek ten zeerste aan bevelen als geschenk voor onze op groeiende meisjes. De schrijfster be handelt op een prettige en onderhou dende wijze het leven van een padvin ster. Wij maken alle phasen van de meisjes padvinderij mee. Eerst is al les zonnig en fleurig, maar later, met de oorlog, komt ook voor Joop 't grote' leed, waarin zij zichzelf eerst verliest, maar dank zij haar lieve ver standige moeder en de idealen, die zij in de padvinderij heeft Ieren ken nen en nastreven, richt zij zich weer op en toont zich in waarheid bereid haar verdriet te aanvaarden en de toe komst dapper tegemoet te gaan. Van dezelfde firma kregen wij een alleraardigst boekje voor kinderen van 7 tot 11 jaar: De zonderlinge, reis van Jouke door A. W. Willemsz, dat de spannende avonturen beschrijft van een kleine jongen, die een reis maakt met een papieren scheepje. On ze jongens zullen er van smullen! Nel- lie Donker maakte er zeer aantrekke lijke tekeningen bij. 62. Er ging geen minuut voorbij of Jimmy deed iets fenomenaals en kreeg er zelf hoe langer hoe meer plezier in, zodat hij zelfs naar de ballen sprong, die wel een meter over het doel vlogen. In een oogwenk zat hij dan boven op de deklat en greep de bal nog bij zijn kladden, tot grote hilariteit van de tribune, waar de toe schouwers zich gewoon zaten te ver kneukelen. Wildvreemde mensen sloe gen elkaar van louter plezier op de schouders. Meneer R. E. Portagc ver slaggever van „De Nrd Holl. Pers" schreef boven zijn verslag: „Aap spij kert doel van D.S.E. dicht" en lachte tevreden over deze vondst. Van Herman Korteling verscheen bij de Amsterdamse Boek- en Cou rantmaatschappij „Het t'hristophorus- beeld". Het werk is keurig uitgevoerd op zeer behoorlijk papier, indien we althans van de tegenwoordige maat staven mogen uitgaan. De inhoud echter kunnen we minder appreciëren Het is een zouteloos verhaal, terwijl er bovendien enkele malen zeer sterk tegen taal en taalgevoel wordt gezon digd. Wanneer er geschreven staat „öpsteigen" in plaats van „opstijgen" vinden we dat nog daaraan toe. Als echter de schrijver één van zijn per sonen het woord „eigendunkelijk heid" uit zijn mond laat vloeien kan er toch niet meer van een zetfout gesproken worden. „Het Christopho- rusbeeld" is een familie-roman, die de contraversc burger-kunstenaar be handelt, spelend in een oude Hanze stad. De romantiek van deze omgeving heeft Herman Korteling rijkelijk in zijn boek verwerkt, (prijs f 4.50)) EVE CURIE schreef eenmaal het wereldberoemde boek over haar Moeder en het werd een roman van historische betekenis. Een van haar nieuwe werken is kortelings uitgeko men bij van Ditmar te Amsterdam en het kan ons slechts spijten, dat de uitvoering - m.n. het papier - nog niet zo is, dat van volmaaktheid ge sproken kan worden. Met dit nieuwe werk toont Eve Curie voortreffe lijke journalistieke pijlen op haar boog te hebben, want evenals „Mada me Curie" is ook haar „Mijn wereld reis in oorlogstijd" van grote histo rische waarde. Een prettig, vlot lees baar verhaal, waarin de schrijfster ons op onderhoudende wijze vertelt van haar reis langs en achter de oor- J ^.'iogsfronten van Afrika. Rusland, Azië en het Nabije Oosten. Een kostbaar document, dat de prijs van f 8.50 niet^ onoverkomelijk maakt! omgeving Bergens raad eindelijk bijeen Vrijdagavond 28 Nov. komt de Raad van Bergen na een rustpoos van 11 weken weer bij elkaar voor het be handelen van o.a. de navolgende pun- terv Verzoeken van de Berger School vereniging om gelden beschikbaar te stellen voor inrichting der rijwielberg plaats tot noodleslokaal en voor aan schaffing van leermiddelen. Van RK ULO school „St. Antonius" om gelden beschikbaar te stellen voor betegeling van het Speelterrein. Een verzoek bijdrage in het exploitatietekort der Middelbare Meisjesschool. Een verzoek der Berger School- ver, een geldleening van f 17.500.uit de gem. kas toe te staan. Een voorstel van B en W inzake aanschaffing hulpmiddelen voor licha melijke oefening. Een voorstel van B en W om „Ber gens Harmonie" een bedrag van f 100.- te schenken ter gelegenheid vap het 50 jarig jubileum. Een voorstel van B en W inzake aanschaffing van een jeep ten behoeve ve van de dienst van Gem. werken. Een voorstel van B en W tot herzie ning der bezoldiging van het gem. personeel. Een voorstel van B en W inzake de verbouwing van het voormalig Smeer- station der Duitse Weermacht en sub sidiëring van het voorbereidend lager onderwijs. De politie als kindermeisje. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling' van een verordening, waarbij ambtenaren der politie worden ge machtigd leerplichtige kinderen, die zij gedurende de schooltijd op de openbare weg aantreffen, naar het hoofd der school te brengen. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een kasgeld-lening voor de dienst 1948 en deze met f 100.000 te verhogen in verband met het weder- opbouwplah voor Bergen aan Zee. Vrouwengroep P. v. d. A. vierde (eest NOORD SCHARWOUDE De vrou- wengroep van de P.v.d.A. hield Don derdag een feestavond in Concordia. De avond werd met welkomstwoord door mevr. Sjoerds geopend. Daarna liet Con Animiato enige nummers ho ren, die niet onverdienstelijk werden gespeeld. De hoofdschotel van de avond was een rede, die door mem Lopes-Dias werd uitgesproken. Spr. wees op de groot zijn. De spanning tussen lonen en prijzen maakt het ook al niet ge makkelijker. Maar niet alleen zijn de moeilijkheden voor ieder groot,, natio naal is het niet veel beter. De bevrij ding heeft velen teleurgesteld. Maar we hebben het recht der vrije me ningsuiting weer herkregen, hoezeer dat recht ook dikwijls wordt mis bruikt. Het heeft geen zin zich ge- desillussioneerd terug te trekken, wij moeten de grote gebeurtenissen blij ven volgen. Er is anderzijds veel na de oorlog tot stand gebracht en al zijn de moeilijkheden geenszins over wonnen, een oplossing zal gezocht moeten worden. Spr. wijdde nog eni ge woorden aan het plarr Marshall en aan de Indonesische kwestie. Zij zei- de, dat men voor het laatste probleem maar één weg kan bewandelen, de overeenkomst van Lingadjatti uitvoe ren. Na mevr. Lopes-Dias declameer de mevr. Smit-v. d. Wall nog enige verzen en werd nog een toneelstukje van J. van Alfen opgevoerd. De vrouwengroep kan op een ge slaagde avond terug zien. temeer daar de belangstelling goed was. EEN LEGMONSTER KOEDIJK Deze tijd staat in het teken van abnormale dingen. Var kens, die eieren leggen en kippen, die varkens - oh, neen, bijzondei* grote eieren leggen. Te Koedijk is thans ook zo'n leg- monster gesignaleerd. Het dier. een Barnevelder en eigendom van de heer M. Visser, heeft de afgelopen weken regelmatig abnormaal grote eieren gelegd, waarvan de grootsten de 100 gram overschreden. OPENBARE VERKOPING W ARMENHUIZEN Donderdagmid dag had ten overstaan van notaris De Groot uit Alkmaar in het café van de heet* A. de Groot, een openbare verkoping plaats van een woonhuis met koolschuur plus 1 H.A., 10 Are. 80 cA.. wei- en bouwland, gelegen aan de Oudewal. bewoond door de heer J. Koedijker en eigendom van mevr. de wed. H. Laurman. Koper werd de heer M. van Am>rs fóort uit Egmond aan Zee. voor de somma van f 4600. Tevens werd verkocht een schuiten huis staande bij de scheepswerf te Schoorldam, eveneens eigendom van mevr. wed. H. Laurman. Dit werd gekocht door de fa. Bakker en Kuiper te Schoorldam voor de som van f 200. MONUMENTS-ONTHULLING WARMENHUIZEN Het ter nage dachtenis aan Meester de Geus geplaat ste monument, waarvoor de gelden werden bijeengebracht door zij oud leerlingen. zal worden onthul r- dag 29 Nov. des middags 3 uur, op de Algem. Begraafplaats te Warmer.- huizen. Belangstellenden worden vriende lijk verzocht op tijd aanwe-ig te zijn. Ongetwijfeld zal de bela tel ling voor deze plechtigheid niet klein zijn. Meester de Geus was de weldoe ner van velen. WOENSDAG 26 NOVEMBER 1957 HILVERSUM I - 301 m. Nieuws om 7, 8. 13, 18, 20 en 23 uur. VARA 7.30 en 815 Gram.platen: 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Werken van Schubert; 10.00 Morgenwijding; 1020 Kookpraatje; 10.45 Voordracht; 11.00 Populair non-stop; 12.00 Ensem ble Vincentino; 12.33 Voor het plat teland; 12.38 Pianoduo; 13.20 Orkest Carlo Carcassola; 14.00 Bespreking v. nieuwe kinderboeken; 14.15 Jeugd- concert: 15.00 ..Jelle van Sipke-Frotik jes". hoorspel; 15.30 De Roodborstjes; 17.15 Johan Jong. orgel; 17.35 The Ramblers; 18 30 Ned. Strijdkrachten; VPRO 19.30 Cursus „De kerk nu"; 19.45 Lezen in de Bijbel; VARA 20.15 Metropole-orkest: 21.00 „De Spaanse Brabander", hoorspel; 21.50 Malando speelt; 22.15 Omroepkamerorkcst 22.45 Van boek tot bock. HILVERSUM II - 415 m. - Nieuws om 7. 8, 13. 19. 20 en 22.30 uur. NCRV 7.45 Een woord voor de dag 8.30 Montere morgenklanken; 9.00 Op ziekenbezoek; 9.35 Klassiek morgen concert: 10.30 Morgendienst; 11.00 „Landverhuizers", hoorspel: 12.00 Ne derlands kamerkoor; 12.33 Mendels- sohn-orgelcyclus; 13.15 Pianorecital; 13.45 Peter Nobino's musette-orkest; 16.00 Postzegelpraatje; 16.15 Kinder koor; 16.45 Voor de jeugd; 18.00 Or gelspel door Jan van Weelden; 18.30 „Van Beets tot Vestdijk", lezing; 19.30 Het actueel geluid; 20.15 Zweedse lie deren; 20.25 Concertgeb.orkest (Pur- cell. Mozart en Franck); 21.15 Keer-, punten in Israëls geschiedenis; 22.45 Avondoverdenking. (I) Evenals Dionysius, de tyran van Syracuse, zijn afgunstige hoveling Da- mocles op de vorstelijke zetel deed plaats nemen, zonder hem te waar schuwen voer het zwaard, dat aan een paardenhaar boven zijn hoofd was opgehangen, deed Beppie de Groot voor een dag afstand van naar, zij het dan ook slechts huisvrouwelijke, waar digheid, ten gunste van haar gemaal Bertus. Het zat zó. Het nog jonge echtpaar bewoonde ,een allerliefst buitenhuisje aan de rand Van de stad. Als de zon maar even fcchcen, hadden ze er plezier van en in thun tuintje zouden stellig de bloe men mooier bloeien dan in elke an dere tuin. indien Bertus slechts ge- \veten had. hoe hij ze moest planten. Zeer zeker was er geen doddiger hondje te krijgen dan net smousje, dat hun hebben cn houden met over dreven trouw en een schele kefstem bewaakte. Zij waren alzo in het bezit ^an de ingrediënten, waaruit een jonge echtpaar een gelukig en onbekommerd leven kan samenstellen, temeer daar Beppie niet van lieftalligheden ont bloot was en Bertus niet bij de pak- 'ken (der malaise) neerzat, doch tot nu toe altijd nog voldoende had we- tet te verdienen, om het leuke huisje te kunnen bewonen, zijn vi*ouw te kunnen kleden en het smousje al les te geven, wat een smousje toe komt Een onnozele kleinigheid stuurde echter de boel in de war. „Vrouwtje, wat zou je er van zeg gen, als we nu ens „Ach, Bertus. laat me toch even, Ik ben zó moe". Bertus keek haar verwonderd aan. hoewel hij eigenlijk geen ander ant woord had kunnen verwachten. Wan neer hij 's avonds voorstelde een kleine wandeling te maken, dan was zij nooit anders dan op zijn minst volkomen „uitgeput". Dan keek zij kwijnend, terwijl zij het hoofd op 't kussen van haar ligstoel liet rusten. „Ik wou zeggen: als we Lotje eens uitlieten?" Lotje, dat was het smousje en indien Beppie zich voor iemand ter wereld enige extra vermoeienis zou getroos ten, dan toch ongetwijfeld voor Lot je. Beppie echter kwijnde en haar echtgenoot zag zijn hoop o peen knus wandelingetje opgaan in een neve lende wolk van ongezegde verwijten. Hij was een dapper man en had dan ook wel eens een enkelen keer ge probeerd, iets tegen de languissante uitrust behoefte van zijn vrouw in te brengen. Doch zijn niet juist de dap persten het spoedigst door tranen verslagen? Toch kon hij fcijn dap perheid niet bewingen. Het was een 'n Geestige historie door Piet van Veen heerlijke zomeravond. De'Zon had de ganse dag door haar gekoesterde buitenwijk nog niet geheel verlaten. Er speelden zelfs nog kinderen bui ten. Bertus. die een zware dag achter de rug had, die van 's morgens tot 's avonds in een smoorhete treincou- pè tusen de pluche -kussens gestoofd was, moest wat beweging hebben. „Als jij eens de hele dag in de weer was geweest om te zorgen, dat we hier kunnen wonen en om voor Lotje de melk te verdienen Hij behoefde niet eens uit te spre ken. Zij begreep al, wat er allemaal nog volgen kon. Haar blik van te dere verwondering zou ieder, die zij ermee trof .hebben doen zwijgen. Bertus werd er niet door getroffen, want hij keek haar expres niet aan. Hij mopperde verder, zodat Beppie, in dien 'zij zich wilde verweren, haar moeheid in zoverre fzou moeten be dwingen. dat zij tot hem spreken kon. Zij deed het. Zij slaagde hierin zo buitengewoon, dat Bertus. inplaats van uit te gaan. de deuren van de kamer sloot, alsof hij het gezellig intiem wilde maken. Vijf minuten later kreeg hü het woord en overlegde op gemoe delijke toon met haar, hoe zij het saampjes het best zouden kunnen vin den. „Jij hebt het hard te verantwoor den" zei hij. „Het valt niet mee, zo heel den dag in huis te zitten. Als ik tijd had, zou ik je werkelijk be klagen". „Jij en geen tijd hebben! Als het mooi weer is, zit ik aan het eten ge bonden. Als het guur is en regent, lees jij in de trein je krantje". „Zwaar wegen de kluisters des hu welijks voor de vrouw, die het goed met haar man meent", zuchtte Ber tus. „Als ik jou was, nam ik een poosje vacantie. Dan kwam je eens goed tot rust en schoot er misschien nog wat tijd over, om je aan je man te wijden. Ik heb een herenleven! Jk sjouw niet en ik ploeter niet!" „Als het aankomt op sarcasme, dan moet jij je meester nog vinden. Waar om gun je me geen ogenblik rufet"? „Rust! Rust! Rust!!" „Zeker, ze zal rusten! Als ik weet wat er allemaal nog te doen Is. Doe jij dan het huishouden? Kook jij dan het eten? Zorg jij dan voor Lotje? Zie jij kans. om om zes uur met alles klaar te zijn en dan nog lust te heb ben. einden met mij le gaan lopen? Jij zou wel anders praten, ventje, als onze rollen omgekeerd waren". "3^*. „Probeer het een keertje,,' spotte Bertus opeens, stilstaande in de wan deling, die hij zou bewijzen, dat het heel gemakkelijk kon, wat zij hem als mondsnoerend voor de voeten wierp. „Laten we het proberen! Ik doe een dag het huishouden en jij.... neen, dat gaat natuurlijk niet". Hü kon toch een complimentje niet achterwe ge laten. „Jij zou er wat moois van terecht brengen, van mijn werk". ..O neen,", antwoordde zij lief. „Na tuurlijk niet Ik niet. maar jij wel! O. o. o, wat zijn jullie mannen toch on redelijk en hardvochtig." „Ik zéker wel. Laten we het pro beren. Als was het alleen maar. om mü te laten zien, dat het niet gaat Jij gaat een dagje.Hij kende de ver leiding waartegen zij niet bestand zou zijn. „Jij gaat een dagje naar je moe der en komt precies om tien over zes thuis. Dan vin je mü vief en vrolijk, het huishouden aan kant, het eten ge kookt Lotje in d'r sas en jezelf ver langend. om een wandelingetje le ma ken." Een half uur nadat hij de deur ei terwille van de rust dar burjn, geslo ten had, opende hij me weer. De confe rentie was in zover geslaagd, dat slechts over de wijze van vitvcering der genomen besluiten nog v.-erd (.-ver legd. Demonstratie-ijver deed Bertus zün verlangen na:.r 'n wandeling voel de verdere avond vergeten en mot zoveel vuur verdedigde hij zi'a val ling (waarmee hij niet i.i net minste, o, zü kon er volkomen zeker van zyn de gaven en de ervaring van züt» vrouw in twüfel wilde trekken) dat zü tot het eenstemmig besluit kwa men. nog deze waek de proef op de som te nemen. (wordt vervolgd)

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3