Oud-Hoogleraar Faculteit voor Veeartsenijkunde Pels' Wijnen KMEIP©§€©@P> In Memoriam Prof. Dr. J. Wester Alkmaarse veearts met een grote levensloop 3 Januari 1869 20 November 1941 Na een korte ongesteldheid van slechts enkele dagen stierf plotseling aan een hartdood Prof. Wester Oud-hoogleraar in de bijzondere ziektekun de en geneesleer, gerechtelijke veeartsenijkunde en cliniek aan de Veeart- seuijkundige Faculteit. Jan Jurjen Wester werd 3 Januari geboren te Finsterwolde. Na aanvanke lijk aan de kweekschool ie Groningen opgeleid te zijn voor onderwijzer en daar het diploma van onderwijzer te hebben verkregen, deed hij toela tingsexamen voor de toenmalige Rijksveearisenijschool, waar hij iu 1893 als veearts afstudeerde. Een jaar was hij assisten bij Dr. Thomassen om zich dan in Alkmaar als practicus te vestigen. Zijn grote gaven, enorme w erk kracht en gezonde lichaam deden hem spoedig een grote praktijk verwerven, waarin hy toch nog gelegenheid vond voor publicaties in het Tijdschrift ▼oor Veeartsenijkunde over klinische ervaringen. Een kundig docent In 1947 werd hij tot opvolger van zijn leermeester Thomassen benoemd, om verschillende vakken als: algeme ne geneesleer, geneesmiddel- en vev- giftleer, veeteelt en kliniek te doceren Met noeste ijver werkte hij zich in al deze vakken in; de omstandig heden waaronder hij de eerste jaren moest werken, waren zeer ongunstig. Ze vielen nJ. in de periode, dat de toenmalige directeur, die reeds tien tallen van jaren de ontwikkeling van de Rijksveeartsenijschool had tegen gehouden, nog de schepter zwaaide' Na diens aftreden (op-74-jarigen leef tijd!) werd het beter en begon de gro te ontwikkeling van het veeartsenij- kundig onderwijs hier te lande. On der Wester's leiding kwam de polikli niek. later de interne cliniek tot gro te bloei. Een grooCaantal publicaties van zijn" hand zagen geregeld het licht in het Tijdschrift voor Diergenees kunde. Een groter onderzoek betrof het .terilitèitsvraagstuk; de resultaten ervan werden neergelegd in een mono graphie „Eierstock und Ei". In 1917 verscheen de eerste druk, in 1927 de tweede van zijn boek o- ver Verborgen gebreken bij dieren, dat de vraagbaak is geworden voor stu denten, dierenartsen en juristen bij de oplossing van geschillen, voortvloei en de uit de koopvernietigende gebre ken bij dieren. Rector- magnificus Wester was in 1917/1918 de laatste directeur van 's Rijksveeartsenij- ichool en de eerste rector-magnificus van de Veeartsenijkundige Hooge- zchool, die 16. Maart 1918 tot stand kwam. Hij hield ter gelegenheid van de opening een grote rede in de "Pie terskerk, getiteld „Animalium homi- numque saluti", in het bijzijn van vele hooggeplaatste autoriteitsperso nen o.w. Prins Hendrik. Het volgend jaar bracht hij zijn voornemen medicijnen te gaan stu deren tot uitvoering. Nadat hij in 1923 het doctoraal-examen in de ge- neeskunde'had afgelegd, promoveerde hij op 27 November 1923 in de me dicijnen op een proefschrift: Hijdra- ge tot de vergelijkende physiologie van het digestie-apparaat". Zijn pro motor was Prof. Zwaardemaker. Baan brekend werk heeft hij met dit en nog voortgezet onderzoek op het gebied van de physiologie van de voorma gen motiliteit. herkauwen, braken, slokdarmsleufreflex) der herkauwers verricht Baanbrekend werk Tussen de bedrijven door werden ex perimentele onderzoekingen gedaan Óver enige belangrijke ziekten van de grote huisdieren (cysto-pyelonephri- lis, paralytische haemoglobinurie van het paard enz.) Nog later trachtte hij de diagnostiek van zenuwaandoenin gen te verbeteren o.m. door een studie- te maken van de statische reflexen bij de grotere huisdieren. Zijn vele erva ringen werden tenslotte neergelegd in •<v boek „Orgaanziekten van de gro te huisdieren", dat in 1935 yerscheen De vertaling hjervan in het Engels is door de oorlog belemmerd, maar is spoedig te verwachten. In 1939 nam hij afscheid van de faculteit wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd STUURARM GEBROKEN Maandagavond om 7.20 reed een vrachtwaer-n geladen met fruit over #e GeestersingeL Plotseling echter wei gerde de stuurinrichting, doordat naar later bleek, de stuurarm brak. t De auto reed tegen een boom en werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De poli tie regelde het verkeer ter plaatse. Om ong. 9 uur werd de vrachtauto door een takelwagen van Garage Schmidt weggesleept. ATTENTIE* Gewaarschuwd wordt tegen het hoenderpark „Weltevreden" te Drie bergen, gedreven door S. van Laai*. De onderneming adverteert de laatste tUd eveneens onder de naam „v. Eck's ©pfokhuis" te Keyscnburg. Bij het in relatie treden met deze firma dient men op zijn hoede te zijn, daar vele kopers zich bedrogen gevoelen. met een uitgebreid boek over de Ge schiedenis der Veeartsenijkunde. On dergetekende, sedert 1912 zijn mede werker is vanaf 1918 Rector, werd zijn i volger. Zo is zijn leven een aaneenschake ling gewest van werken en do'ceren. Als docent was Wester uitstekend, vooral in de kliniek. Zijn grote liefde voor de dierge neeskunde trachtte hij op zijn leer lingen over te brengen. Veel eiste hij van zichzelf, maar ook van hen; een slappe, niet plichtgetrouwe student was hem een gruwel. Hij heeft een stempel gedrukt op de beoefenaren der veterinaire wetenschap, met name van de gewone practici, die zijn aan denken in hoge .ere zullen houden. Ook buiten onze grenzen heeft hij de naam onzer faculteit hoger aanzien gegeven. PROF. Dr. J. A. BEYER3 Opgravingen op Kreta Het vooraziatisclie-Egyptische Ge nootschap „Ex Oriente Lux" beleg de Dinsdagavond in het Murmellius Gymnasium een bijeenkomst, waar voor Mr. J. Houwink, lid van het Al gemeen Bestuur van dit genootschap, als spreker aangekondigd was. Daar Mr. Houwink ruim een uur vertraging ondervonden had bij zijn reis naar Alkmaar, werd het eerste deel van de avond gevuld door Dr J. C. Kamerbeek, voorzitter van de studiekring Alkmaar, met een geïm proviseerde causerie over Kreta. Spreker ving aan met een histo rische beschouwing oveV Kreta en de Kretenzers. Wanneer men in 1870 een handboek over de Griekse cultuurgeschiedenis opsloeg, kon men lezer.>dat de geschie denis van Kreta van weinig gewicht is Sinds de historische tijd spelde Kre ta geen rol in de Griekse geschie denis. Men hoorde njet van een be langrijke cultuur. Slechts de Griekse mythologie sprak van de Kretenzers en hun leefwijze. In het begin van deze eeuw echter zijn zeer belangrijke opgravingen op Kreta gedaan en nog steeds wordt 't onderzoek voortgezet. Veel heeft men uit de opgravingen kunnen concluderen. De koning der Kretenzers had absoluut economische macht; de rijkdom concentreerde zich om het hof en in tegenstelling met Griekenland ontstond hier een hofbe- schaving. Ook in andere opzichten verschillen de Grieken sterk van de Kretenzers en-vele theoriën zijn over de oorsprong van deze volkeren op gebouwd. De Tsjech Rosny heeft de taal der Kretenzer- nauwkeurig bestuderd, nog steeds echter levert deze taal moeilijkheden op. Na deze causerie vertoonde de in middels gearriveerde spreker, Mr. Houwink een groot aantal prachtige lichtbeelden over tie-Jtretenzer bouw werken, de kunst en de kleding der Kretenzers. Brandweercommandant Ringers neemt ontslag De heer F. H. Ringers. Comman dant van de Alkmaarse Brandweer, is op zijn verzoek met ingang van 1 Jan. 1948 door B. en W. onder dankzeg ging voor de langdurige en gewich tige diensten aan brandweer en stad bewezen, eervol ontslagen. De heer Ringers diende de Alk maarse Brandweer 44 jaar lang; ge durende de laatste 17 jaar was hij com mandant. De heer J. van Maarleveld, thans hofdbrandmeester, zal eveneens met ingang van 1 Januari a.s. de heer Ringers als commandant opvolgen. KLASSSIEKE AVOND „AUTOI ESMEN" Zaterdag 29 November a.s. hoopt de Alkmaarse Gymnasiasten-vereniging ..AUTOI ESMEN" in het kader van een Propaganda-avond de onverkorte klassieke comcdie ,.De Menaechmi" v. Plautus op te voeren. Deze COmedie werd vertaald door J. Hemelrijk. De regie is in handen van Dr. J. C. Kamerbeek en Dr. A. Hoekstra. Kaarten voor deze wel zeer interes sante avond zijn verkrijgbaar bij M.H. Schenkeveld, Oudegracht 277. VOOR EEN GOED DOEL! Op Zaterdag 29 November a.s. zal een collecte gehouden worden in on ze stad, ten bate van het reclasserings- werk. Is het wel nodig deze collecte aan tc bevelen? Wij geloven van niet: Immers er is nog zoveel te doen om de mensen die gederailleerd zijn weer op het goede spoor te brengen. Het zou onchristelijk en onsociaal 2ijn om ook hen niet de behulpzame hand te bieden. De reclasserings-instellipgen van al le gezindten zijn bereid te helpen waar die hulp-nodig is. Maar dat kan niet zonder geld. Vandaar dat wij het aandurven om bedoelde collecte bij 't publiek warm aan te bevelen. Op de eerste plaats gaat het om het persoonlijk belang van die ongeluk- kigen, maar het is tenslotte ook een ge meenschapsbelang om hen, die een misstap begingen, weer als volwaar dige leden in de maatschappij terug te voeren. Geeft dus met milde hand. De burgemeester van Alkmaar. G. van Slingerland, lo. burg. Inaezonden mededeling St. Nico/aastips Dozen luxe post met monogram P. O.A. n.v. Payglop ZWEMMEN Successen voor D.A.W. te Zaandam Zondag werden te Zaandam na ge-, ruime tijd we» kring wedstrijden ge organiseerd, waaraan een jeugdige ploeg van DAW deelnam. Gezien de korte tijd van vooorhereiding zijn de behaalde resultaten zeer bevredi gend te noemen. DAW werd drie maal eerste, vijf maal tweede en èèn mao.1 derde; Nepiunus won vier eerste twee tweede en drie derde prijzen, en Noordelijk Noord-Holl. behaalde één eerste en één tweede prijs. W. de Waal won na een spannen de race de 59 m. schools!, jongens' in 39.8 vóór R. Kliffen van Nept. met 39.9. Derde Averd W. Bloolhoofd 5n 41.6, ook een goede tijd. A. Blank- voort zwom 45.1, B. Ekkel 46.9, S- Fraay 4'13 en D. Vlaanderen 50.66.'®;! De 50 m. rugcrawl meisjes w8?d' een Nept.- overwinning. L. Verheul van DAW werd vierde In 48.3, de beide andere DAW-sters, die voor het eerst op een wedstrijd uitkwamen no teerden 51.1 en 51.4 sec. De 100 m. borstcrawl heren werd een dubbele DAW overwinning; A. Slikker en A. Boxem werden 1 en 2 in rosj. 1.03.4 en 1.05. -. M. Verheul had 1.23.2 nodig. De estafetteploeg van DAW werd op de 3 maal 50 m. estaf. jongens tweede achter de ploeg van Noord N.H. in de tijd van 2.02.5. De 5 maal 50 m. estaf. meisjes leverde ^>ok een tweede prijs cp. Hier was de tijd 3,28. De grote verrassing op de 50 m. rug slag heren was M. Verheul, die zijn serie won in 39.8. A. Slikker won dit nummer in 33.9 en A. Boxem werd tweede met 34.6. F. M. Leguit zwom 45.4. De laatste tweede prijs voor DAW werd door de dames behaald op 't nummer 3 maal 50 m. wisselsl. estaf. Hun tijd was 2.07, Nept. won in 2.02.1 Zondag mogen we verwachten, dat DAW, na een serieuze training, zijn superioriteit op de revanches in Fe bruari in Alkmaar zzal heroveren. Ofschoon iedereen het her stel wellicht sneller had verwacht, toch is de voor uitgang onmiskenbaar. Thans zijn er zelfs weer, in beperkte mate, le verbaar. ALKMAAR TEL. 2585. MEEVALLER VOOR SVW Naar men ons mededeelde moet SV W I ingevolge besluit van het Bonds- bestuur de tegen Egmondia gespeelde en verloren wedstrijd (12) overspe len. Uitspraken Rechtbank Johanncs P. de Gr.,Haarlem, d-et- stal: 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Gerardus J. de Br., Avereest, dief stal, 2 jaar met aftrek, door te bren gen in een Bijz. Strafgevangenis. Pieter L., Alkmaar: mishandeling. 3 maanden bij verstek Joliannes I„ Bergen: zedendelict: f 50 of 10 dagen voorwaardelijk ter be schikking stelling van de regering. 3 jaar proeftijd. Martiuus de H., Ileiloo: diefstal: aangehouden voor rapport. ÏI«*ria B., Alkmaar; diefstal: 4 maan den met aftrek van voorarrest. Hendrik van D., Alkmaar heling: f 75 boete of 25 dagen. Jan Willem. Den Helder, zedende lict: 4 maanden met aftrek, ter be schikking van de regering. Een dissonant HEILOO Vele van het concert „Eensgezindheid" zijn teleurgesteld, dat door de officiële vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur geen blijk van waardering is geuit tegen over do djrigent. Tenslotte is het toch Alb. Meijns, die dit orkest op deze hoogte heeft gebracht, aldus redeneert men. 'n Felicitatie. *n handdruk was in dit geval toch zeker op z'n plaats geweest! Wij voor ons veronderstellen, dat dit op een vergissing moet berusten en betreuren het, dat dit juist deze symphatieke dirigent moest overko* men. In ons verslag van gisteren is ver geten te noteren dat de heer A. Greeuw „Het Ontluikende Roosje" en de Bond van Staatspensionnering dank bracht voor de grote medewerking in het verleden ondervonden. Hij bood namens iedere organisatie 'n cn- velope met inhoud aan. PROGRAMMA FORESTERS HEILOO Foresters I heeft een vrije Zondag en dat hebben ze na zo'n daverend succes op Knolledam wel verdiend. Het tweede speelt thuis (2.30 uur) tegen Vitesse 3, het 4de komt jn ac tie tegen /\lcmaria 6 (10 uur) en Fo resters a ontmoet thuis Alcmaria b om 1 uur Foresters b is het enige elf tal dat uit speelt en wel tegen Graft- dijk a (1 uur). De beide dames-handbal elftallen spelen uit. Het eerste tegen Gita I, Haarlem. Aanvang 11 uur, het tweede ontmoet Blauw Wit 2 (Jisp>), aanvang 12 uur. Onze Welpjes krijgen Zaterdagmid dag 3 uur R.K. A.F.C. op bezoek. LICHTBEELDENAVOND INSTITUUT HEILOO Oorspronkelijk zou a.s. Vrijdagavond het onderwerp „Hel Vogelleven" behandeld worden. Daar de plaatjes op 't laatste moment niet beschikbaar zijn, zal dc inleider. Jan Klooster uit A'dam, spreken over „Zwerftochten langs Natuurvrienden huizen", eveneens toegelicht met licht beelden. Zij die plannen hebben of willen maken voor de vacantie '48, raden wij aan deze lichtbecldenavond, wel ke in „De Rustende Jager" wordt ge houden, bij te wonen. verkeershoekje VERVOER VAN PERSONEN PER RIJWIEL 1) Op rijwielen met één zitplaats mogen door de berijder geen andere personen worden vervoerd. Kinderen beneden de leeftijd van tien jaar mo gen uitsluitend door een volwassen persoon worden vervoerd en slechts dan, wanneer het rijwiel is voorzien van een daarvoor geschikte zitplaats en de berijder daardoor niet wordt gehinderd. 2) Voorwerpen mogen door wielrij ders slechts worden vervoerd indien deze daardoor in hun vrijheid van be. weging niet worden belemmerd of an dere personen of zaken daardoor niet aan gevaar worden blootgesteld. 3) Het vastmaken van handwagens aan rijwielen, alsmede het voorttrek ken van handwagens of het geleiden van dieren door een op een rijwiel gezeten berijder, is verboden. VERLICHTING Het is de bestuurder van een motor rijtuig verboden, van een half uur na zonsondergang tot een half uur vóór zonsopgang, alsmede bij dichte mist, te rijden zonder de wettelijke voorge schreven lichten. Motorrijtuigen moeten buiten be bouwde kommen, waar geen kunstver lichting aanwezig is, de weg voor het motorrijtuig ten minste 100 m. verlich ten, indien een grotere snelheid wordt gereden dan 40 km. en daar beneden tot op minstens 25 km. Stil staande motorrijtuigen die zich op een aangeduide parkeerplaats of in een bebouwde kom binnen een af stand van 30 m. van een brandende straatlantaarn bevinden, behoeve niet van een verlichting voorzien te zijn. In alle andere gevaleln is voor mo torrijtuigen op meer dan twee wielen bij links parkeren - indien dit geoor loofd is - een parkeerlicht vereist, dat zich rechts aan het motorrijtuig be vindt en voorwaarts rood en achter waarts geel of wit licht uitstraalt. Bij rechts parkeren kan men de gewone verlichting of een links geplaatst par keerlicht gebruiken, dat voorwaarts geel of wit en achterwaarts rood licht uitstraalt. schrijvende lezers De wijkindeling van de melksiijters Nu de z.g .Wijkindeling" bij de melksiijters Maandag 24 November 'n feit gaat worden, wil ondergetekende trachten een toelichting te geven op de vraag waarom de tegenstanders van vroeger, tenslotte hun medewer king gaan verlenen. Zij staan nog steeds op hetzelfde standpunt als voor heen. dat het een aantasting is van de vrijheid: en van de slijter en van de consument. Dat zij een gezonde bedrijfsontwik keling in de weg staat. Daarom wilden zij voor --een korte periode „wijkindeling. om een zekere klantenbinding te verkrijgen, doch hier tevens aan te verbinden een z.g. „sectorindeling" waardoor de slijter weer een groter werkgebied krijgt en de consument de vrije keuze tussen 10 tot 15 slijters. Van stonde af aan wilden zij dit contractueel vast te leggen. Dit heeft men echter verwor pen. Het contract dal nu is aangegaan is voor één jaar; en laten wij hopen dat in dit éne jaar. de algemene toe- LEUK Koning Michel van Roemenië schijnt sno de plannen te "hebben. Tijdens de bruiloft van Elisabeth en Philip kwam de aap uit de mouw. Margaret. het jongere zusje van de Engelse troonopvolgster heeft geflirt met de jeugdige Balkan-koning d.w.z. zij heeft zijn blik beantwoord!!! De Engel se kranten zijn verrukt fen denken dat alles al in kannen en kruiken is. Een voortvarend volk, die Engelsen! Maar ja, als er één schaap over de brug is NEGER Onderstaand stukje dan ken wij aan Vrij Ne derland en wij willen het onze lezers niet ont houden. Het gebeurde tijdens een zitting van de Amsterdamse kan tonrechter. Op de pu blieke tribune, die meer dan vol was, moest een oude heer staan. Er was geen zitplaats meer over Wie schetste echter de verbazing van velen der aanwezigen toen de kantonrechter tegen de parketwacht zeide: „Zeg jij eens tegen die neger op de bank dat hij moet opslaan" In het midden van de bank was inder daad eqn Surinamer (geen neger) gezeten, die op dft bevel zijn plaats inruimde voor 'n blanke. Vrij Nederland knoopt aan dit relaas de conclusie vast: Vroeg of laat zal ook Suriname zijn Djocja krijgen. Wij zeggen: de zuive ring van de magistra tuur is mislukt, want deze rechter lijdt aan rassenhaat. BONNEN De PiMtse bierbrouwe rijen in Beieren hebben aan het Amerikaanse militaire bestuur ver zocht om bier te mogen gaan leveren op de broodbonnen. Hierin kunnen wij met de bes te wil van de wereld geen kwaad zien. Al leen zijn wij bang. dat de voortvarende Duit sers wanneer dit zal worden toegestaan een stapje verder zul len gaan en volgende maand verzoeken om kanonnen te mogen af leveren op de boterbon nen ARBEIDERSBOEK De Waarheid groot ste aandeelhouder van de communistische boekhandel Pegasus in Amsterdam naar het schijnt maakt in de laatste dagen hevig re clame ,voor deze boek handel „Prijzen omlaag" schrijft Djö Waarheid op haar voorpagina. „De Boekwinkel der 'arbei dersklasse" schrijft het blad op haar derde pa gina en publiceert dan ook nog een prijslijst van deze boekhandel- van-het-proletariaat in haar kolommen. Won derlijk genoeg staan er allemaal boeken op, die wat de prijzen be treft zeker gerekend zullen moeten worden-, tot het speciale gebied der plutocratie. De ge middelde prijs van een boek blijkt ook bij Pe- ganus ongeveer vijf gulden te bedragen. Pe gasus 3treeft er al dus de Waarheid naar om het progres sieve boek en het goed kope, goede boek te brengen. Maar hoe komt het dan, dat alle progressieve lectuur v. de uitgeverij Pegasus zo conservatief in prijs is? Goed, wij weten dat de uitgave van een boek veel erg veel kost en dat men voor weinig geld niet erg veel bijzzonders heeft. Maar schep dan ook niet op en doe niet alsof stand zich zo ontwikkelt, en het in- zicht zo zal zijn geworden, dat het niet meer behoeft te worden aeh^n^- haafd. Dat het niet kon blijven zoals het was, spreekt van zelf, dat standpunt namen wij altijd reeds in. Vele kleine melkhandelaren worden genoodzaakt om te verdwijnen, daaar de Overheid de winstmarge zo heeft j gesteld, dat zij door de z.g. „Koude Sanering" d.w.z. wegens financiële on macht moeten ophouden of hun zaak overdoen aan een gevestigde melk handelaar, daar een melkhandelaar die zich nog vestigen moet, zich wel driemaal zal bedenken om zijn geld te storten in een bedrijf dat niet ren dabel is. De overheid staat ons een winstmarge toe van f3.60 p. honderd liter, dit "is 65 cent minder dan in '40 Een gemiddeld bedrijf verkoopt 1200 liter per week is 12 x 3.60 f 43.20, Voeg hieraan toe 50 pond boter en vetten, winst 6 cent per pond f 3.00 43.20 totaal 46.20 per week ver minderd met bedrijfsonkosten, sociale lasten enz. Kinderbijslag geniet de kleine mid denstand niet, zodat op het ogenblik de doorsnee melkhandelaar ver bene den het loonpeil staat van een ar beider.. Deze factoren hebben er vooral toe bijgedragen, dat men iets anders wil de. En. daar wij nu reeds zover tot el kaar waren gekomen, dat het in de m.i. zeer nabije toekomst toch tot een sector-indeling zal komen, achten wij het onverantwoord om hard tegen hard een chaos te verwekken, met al le gevolgen van dien, hiervoor hebben wij nog teveel zelftucht en organisa tiegeest behouden. Wij hopen dat het publiek hierdoor enig inzicht heeft gekregen in deze zaak, waar practisch iedereen bij be trokken is en dat het zijn medewer king niet zal onthouden. L. F. v. d. PEET. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Johan zv F J Stoop en A P Kuin. Anneke dv E J Kraak en A Bakker. Hubertus L. zv L Loos en J. Koppes. Adonias zv M Smit en A Kel der. Gehuwd: Charles M van der Stok en Anna H Brugman. NOORD SCHARWOUDE 'it> NOV. '47 209.000 kg. witte kool 9—13.20; 29000 kg. rode kool 4.40—16.90;4000 kg.gele kool 4.806.80; 21000 kg. groene kool 6.50—1.807: 3000 kg. andijvie I 14.30— 16.50; Andijvie TI 9.40: 800P kg. bieten I 6.10—7.60: Bieten H 2 80—3.20. BROEK OP L'DIJK 25 OVEMBER 35000 kg. rode kool 6.60—16.60; 4000C kg. gele kool 4.406; 20000 kg. groene kool 12.40—24.80; 100000 kg. witte kool 9—13.70; 350C kg. andijvie 14.10—16.50, 1000 st. bloemkool 26—37. agenda ALKMAAR HARMONIE THEATER: „Mammy" met het jeugdige zang- Wonder Bobby Breen, M. Robson, Charles Butterworth. Toegang 14 j. Voorstellingen dagel. 8 uur. Zater dag 7 en 7.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 9.30 uur. Voensdag 2.30 uur mati nee. VICTORIA THEATER: „Tarzan overwint" met Johnny Weismuller. 14 j. voorstellingen da gelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30. CINEMA AMERICAIN: „Jeugd op Drift". Het drama ener verloren ge neratie. Voorstellingen dag. 8 u. Za terdag 7 en 9.30. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdagmiddag 2.30 u. Toegang 14 jaar. A. B. T.: Lyn Harding in „De Ver misten". 14 jaar. Voorstellingen da gelijks 8 u. Zondag 2, 5 en 8 u. Woensdag GULDEN VLIES: 8 uur: 50 jarig be- R.K. Onderwijzersclub. Donderdag GULDEN VLIES: 8 uur Friese ver eniging Friso; WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 u. Feestavond Vrouwengroep P.v.d.A.. Vrydag GULLDEN VLIES: 8 uur Abon- nementsvoorstelling Glazen Speel goed. BERGEN Woensdag DE RUSTENDE JAGER: „De Zee havik". toegang 14 jaar. HEILOO Woensdag en Donderdag CINEMA HOLLANDIA 8 uur „Mor- gen is voor Eeuwig" met Claudette Colbert, Orson Welles en George Brent. Vrijdag „DE RUSTENDE JAGER" 8 uur: Lichtbeeldenavond met Jan Klooster over „Het vogelleven". Dagelijks STEDELIJK MUSEUM: 10-12 en 2-4 uur. Tentoonstelling Schildersprenteo.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2