St. Niccflaastentoonstelling ,,De schrik" van de Frans Halsstraat staat terecht „Wat de gek ervoor geeft" St. Nicolaas TRIBUNAAL Verraadster van K.P.er? „De hele buurt was bang: voor haar". „Ze"keek altijd vuil naar me". „Ze dreigde met de Ortskommandant „Ze nam een vijandige houding aan". Deze en vele andere verklaringen waren door verschillende bewoners van de Frans Halsstraat afgelegd In de zaak tegen de 50-jarige wed. Alke Schagen Bos .die Woensdag voor het tribunaal terecht stond. Besch. hoorde al deze getuigenissen onbewogen aan om ze ten slotte per tinent te ontkennen. deelde rijkelijk steekpenningen uit aan Nederlandei's en Duitsers om, naar hij meedeelde, extra hout voor particuliere werken te betrekken. Voorts gaf besch. zich moeite, via de fa. Appel en Matthijssen de Joodse synagoge, die als opslagplaats gébruikt werd, voor de fa. IJssels te kópen. ..Een aan de godsdienst gewijd ge bouw, gedrenkt door het bloed van de Joden, op schandelijke wijze een andere bestemming geven", aldus kwa lificeerde Mr. Schenkeveld deze schanddaad. Het tribunaal -besloot de zaak aar. te houden, teneinde te trachten de fi nanciële puzzle op, te lossen. Wij, kleine mensjes „Wie plachten in da bezettingstijd de gemeentehuizen te overvallen?" ..Daar heb ik nooit over nagedacht Ik was blij dat ik er een tientje bij kon verdienen", aldus antwoordde de 65-jarige Gerrït van den Akker, oud- portier van „Duin en Bosch" te Cas tricum, Woensdag de voorzitter van het tribunaal. Deze besch. was in verzet gekomen tegen een hem bij zijn voorwaarde lijke invrijheidstelling opgelegde boete van f 1500. Hij nam op verzoek van de NSB-burgemeester van Castri- cum deel aan de bewakingsdiensten te gen sabotage bij gesloopte woningen en het gemeentehuis. Aan deze bewa kingsdienst namen ook illegale wer kers deel!" verontschuldigde A. zich. ..Ze lieten me zelfs illegale blaadjes lezen!" In 1943 werd besch. sympathiserend lid van de NSB op aandringen van E bode van het gemeentehuis. „De beschouwde de NSB als Neder landse instantie, edelachtbare. Ach. wij kleine mensjes denken nóóit zover door." Ondanks zijn minder gunstige fi nanciële positie betaalde besch. een flinke contributie aan de Nederlandss Volksdienst, welke instelling „toch zo veel mensen hielp". Aan vele mensen verleende hij echter onderdak bij raz zia's in een schuilkelder van „Duin en Bosch". Elf maanden is deze besch. geïnterneerd geweest. Wanneer de voorzitter. Mr. A. Schenkeveld. hem het laatste woord geeft, wijst hij op een toespraak van Pater de Greeve. waarin deze zegt: ,.Is het zo'n wonder dat eenvoudigen van geest er in lie pen?^ Wij allen zijn er verantwoorde lijk voor!" Tenslotte bepaalde Mr. Schenkeveld de uitspraak op 10 De cember a.s. Is allemaal niet waar" De ten laste legging handelde slechts over de omgang en het huwelijk van haar dochter Jansje met de Duitser W. Schütz, een SSer in Frankrijk. Zij ontving deze cn anüere Duitsers in haar woning en was bij de huwelijks plechtigheid op een Duits bureau te Amsterdam aanwezig. Deze feiten gaf besch. toe. De verklaringen van de buren wa ren verre van gunstig. Een overval door de Feldgendarme- rie in het huis van haar overburen, de familie Slikker, die de IO?er Ge- rard Veldman verborg, werd aan ver raad van mevr. Schagen toegeschre ven. De Duitsers „hadden het adres van betrouwbare mensen gekregen" en vóór de nachtelijke overval waren de heren volgens verschillende ooggetui gen in de woning van Schagen ge weest. Besch. ontkende. „Ik ben niet eens uit m'n bed geweest om m'n zoon te waarschuwen, daar had ik de moed nie'. toe", verklaarde ze. Ook bij df familie Overspelt. wo nende naast Schagen .deden de Duit sers huiszoeking. De verdediger, Mr. Scholten, greep deze mededeling aan om te veronderstellen, dat de oogge tuigen zich in de woning vergist heb ben en de familie Schagen dus geheel buiten deze kwestie staat. Een Joods jongetje, dat de familie Smit .eveneens wonende in de Frans Halsstraat he hergde, zou door besch. uitgehoord xün en enige dagen later werd de familie gewaarschuwd, het jongetje elders onder te brengen, daar er verraad in het spel -«-as. Ook dit alles ontkende besch. „Zou n de enige, waarheldslievende in de Frans Halsstraat zijn?" Besch. zwijgt De heer Van Uden had met besch. onenigheid over het oprapen van uit geworpen zilverpapier; zij dreigde hem met de Ortskommandant. Ook hier ontkent besch. Zondags werd de radio bij de fa milie in de tuin geplaatst zodat do buurt van de propagandistische uit zendingen mee kon genieten. Voorls bezochter de Schagcn's met schoon- toon bfoattuun en wandelden trots door ae straat. Mr. H. Scholten was van mening, dat men hier niet spreken kan van een ..zich desbewust gedragen in strijd met de belangen van het Nederlandse volk". Pleiter achtte het merendeel der feiten niet bewezen en verzocht de beschuldiging vervallen te verkla ren. Van de families Leeuw en Van Westerop, eveneens buurtgenoten van besch., waren uiterst gunstige verkla- 4 ringen binnengekomen. S)e uitspraak volgt over 14 dagen Verraad Roggeveen De zaak tegen wijlen Sijbrandu? Pietersma, de in April '46 overleden leider van de afd. manlijke jeugd van het G.A.B. te Alkmaar, werd vervol- gnu in behandeling genomen met als bijzondere vertegenwoordiger de heer M. Sluyter te Bergen. Pietersma was lid van NSB, WA, Germaanse SS, leider van de dienst manlijke jeugd van het NAF en col- pr.rtageleider van de NSB. Voorts had hij met Boelsum Quast een aandeel in het verraad van de heer M. J. Rogge veen ,aie zich in ongunstige zin over de Duitsers uitgelaten had. In Mei '44 werd Pietersma geschorst daar hij verdacht werd van omkoping. Hjj zou belangrijk illegaal werk ver richt h(-bb' r>. Vermogen van betekenis U niet aanwezig. üirspraak over 14 dagen. Financiële puzzle De 38-jarige Heilooër architect Jo- hannes Smit was in verzet gekomen, tegen een hem opgelegde boete van f 40 000. Volgens een opgave van de P.R.A.C. bedroeg de totale winst, die deze bescli tijdens de oorlog gemaakt heeft met het leveren van meubelen aan Duitse instanties middels de fa. Gcbr. IJssels f 145.000. Dc opgave van de P.R.A. komt tot f 70.000, terwijl besch. zelf de winst slechts op f 30.000 beraamde. Een na der onderzoek wordt zeer bemoeilijkt door de ongelukkige omstandigheid, dat door de P.R.A. de boeken van Ibescb. verbrand zijn. een feit. waar van de verdediger, Mr. C. Smal, schan de sprak. Besch. die er een grote villa, twee ^uto'f en een motorfiets op nahield. VRIJSTELLING VAN DIENST PLICHT De Minister van Oorlog heeft aan Leo Slotemaker, lichting 1948, te Alk maar, voorgoed vrijstelling van mili taire dienstplicht verleend wegens broederdienst Propaganda-avond Christelijke Besturenbond De Christelijke Besturenbond afd. Alkmaar belegde gisteravond een pro paganda-vergadering in het Wapen van Heemskerk. Hiertoe had de bond de medewerking ingeroepen van drie plaatselijke verenigingen, n.1. deChr. Gymnastiekver. „Jong Holland"' o.l.v. de heer Nol, „Soli Deo' Gloria" o.Lv. de heer Schoen en het Ned. Herv. Kerkkoor o.l.v. de heer Pranger. De zaal was nog niet geheel ge vuld toen de voorzitter, de heef G. Rooker, de aanwezigen welkom heet te. Het doel van de avond was. naar de voorzitter meedeelde, de beginse- selen van het C.N.V. uit te dragen en nieuwe leden te werven. De Jong-Hollanders traden enige malen op met keurig uitgevoerde gymnastieknummefs; Soli Deo Gloria blies er lustig op los, terwijl het pu bliek meezong en het Ned. Herv. Kerk koor bracht o.l.v. de heer Pranger enige goede zangnumemrs ten gehore. De heer H. Oudekerk, secretaris penningmeester van de Nederl. Chr. Landarbeidersbond, hield een propo- ganda-rede getiteld: „Naar vernieu wing der samenleving". Na de oorlog wordt overal over vernieuwing ge sproken, men streeft naar eenheid en een nieuwe wereld, maar de teleur stellingen zijn groot. Alle eeuwen door is naar vernieuwing gestreefd, maar alle vernieuwing zonder God mislukt jammerlijk, aldus spr. Tal loze problemen vragen een oplossing en de zorgen zijn vele. Maar deze we reld is Gods wereld; wij zijn allen verantwoordelijk voor de ellende; we reldvernieuwing is alleen mogelijk als we het oog op het kruis richten. Onder de samenzang werd een col lecte gehouden voor het T.B.C.-fonds van het Chr. Nat Vakverbond. Aan het slot van de avond sprak de heer J. Dekker, evangelist te Stom- petoren, een opwekkend slotwoord. V f Algemene vergadering van de V.V.V. f 400.— iekSi HEILOO Voor de algemene ver gadering van de VW bestond j.1. Dins dag slechts geringe belangstelling. Slechts 13 leden, bestuur incluis, wa ren aanwezig. Dhr. J. v. Gemeren opende deze vergadering en sprak daar z'n teleurstelling over uit Uit een ingekomen stuk bleek dat VVV en de gezamenlijke midden slandszaken gaan samenwerken ter uitvoering van plannen voor 1948. De secretaris J. Avis bracht een uitvoerig jaarverslag uit Jlieruit memoreren we Strafzitting hijzondare Politierechter Woensdag stonden een aantal perso nen terecht, die zich schuldig maak ten aan overtredingen betreffende dc disiribyiieregeling, brandstoffenbesluit pr'jzcnbeschifcksng vee- en vlecsver- ordenSng etc. Bij verstek Pietertje S. te Alkmaar gaf 2 stam kaarten in pand. aangezien zij een schuld had van f 62. Pietertje heeft een huishoudgeld van f 180. Daar kon zij toch wel mee uitkomen", zei de politierechter. Verd. staat bekend in het strafregister zodat het vonnis bij verstek luidde f 30 boete of 18 dagen hechtenis. Bonkaarten halen Twee stamkaarten plus 2 overblijf selen der oude stamkaarten had Pe trus B. te Alkmaar, aan getuige W. B. gegeven met het doel om hier door W .B. bonkaarten op te laten halen. Get. B. beweerde dat er sJechts één oude bonkaart door verd. was afgege ven, zodat hij er dan ook maar één nieuwe bonkaart'op kon halen. Gei. was reeds éénmaal veroordeeld voor het verkopen van tabaksbonnen. Vefdj beschuldigde de getuige van het ffllil dat hij de 2e bonkaart verkocht zou hebben. De off., Mr. Vellinga, eiste f 25 boste of 15 dagen hechtenis. Het vonnis was f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Jan „Dinges" Geertje S. en Jan B., haar echtge note, beiden te Alkmaar, verkochten bonkaarten. Geertje verkocht ze aan een zekere „Jan Dinges" en kocht voor dat geld kleren en een cadeau voor haar man. De pol.rechter Mr. Stoffels merkte op dat verd. 12 jaar geleden ook al voor de rechter had gestaan. Verd. meende, dat het ..veel langer geleden" was. Zij kreeg een week voorw. met een proeftijd van drie jaren. Jan is grondwerker en ook hij ver kocht één bonkaart en was daartoe ..gedwongen" door de toestand van zijn vrouw, dig een kind verwachtte. in hef Berger Kunstenaarscentrum BERGEN Het Kunstenaars Cen trum Bergen, dat in het afgelopen zomerseizoen getracht heeft om de goê-gemeente enig begrip voor kunst en cultuur bij te brengen, tracht nu tegen St. Nicolaas de mensen over te halen om een schilderij te kopen. Hiertoe heeft zij in het gebouw van het Centrum een tentoonstelling inge richt van tekeningen, litho's, etsen en schilderijen, terwijl er tevens naald werk eu pottenbakkerskunst te koop is. Het moet ons van het hart, dat 't algehele peil van deze tentoonstelling wel wa beter had gekund, al is er dat moeten wij toegeven zeker een verzameling elck-wat-wils bijeene bracht. Karei Colnot exposeert een tweetal fraaie sneeuwlandschappen (laag in prijs en waard om gekocht te worden) en een groter landschap, dat zó van het palet van zijn vader afgeschept is. Jammer. Jan de Leeuw is vertegenwoordigd met een viertal doeken, drie bloem stukken en een strandgezicht met sterntjes, welke laatste wij verre prcfe reren boven zijn andere doeKon. D. H. W. Filarski heeft een tweetal oudere werken. Voor liefhebbers zul len dit goedkope schilderijen blijken te zijn. Jaap Min is-er met een fraaie hout snede en twee doeken waaronder een zonnig en mooi gecomponeerd koren veld. Drie doeken van Jaap Sax zul len zeker'hun weg vinden, cn Jaap de C'arpentier heeft met Blauw burgwal een goed schilderij gemaakt. Jammer is het dat hij in een stilleven <16* uit de band gesprongen is en zijn talent vergooit aan die gekleurde cirkeltjes, die dan appelen moeten voorstellen. Laat ons hopen, dat de Carpentier van de dwalingen zijns weegs terug keert en zich beheersen gaat. Hij kan het beter dan zó! Clara Colnot exposeert twee goede zwart-krijt tekeningen, waarover even tuele kopers zeker tevreden zullen zijn. Tegen een werkelijk uiterst la ge prijs kan men op deze tentoon stelling ook een ets van Graadt van Roggen kopen. Het werk van deze schilder-etser behoefd ze ker geen nadere toelichting, vooral de grote tentoonstelling van dit voor jaar. Kees Jansen heeft een drietal rood krijt tekeningen ingezonden waarvan er twee zeer geslaagd mogen heten, zowel wat compositie als behandeling betreft. G. Koeman-Meertens zond twee schilderijen in en J. Koeman exposeert borduurwerk, dat meer kunstig dan kunstzinnig is. Kees Boendermaker en A. Bos Eyssen sluiten de rij. de eerste met een mooi landschap, de laatste met een serie litho's van oudere datum, die grap pig en interessant zijn. Het pottenbakkers werk van Dirk Hu- bore staat eigëuiijk geheel apart van het overige geexposeerde. Voor lief hebbers van mooie potterie is hier heel veel goeds te koop tegen een prijs die zeker de helft lager ligt dan het veelaJ onaesthetische fa briekswerk. De eis was f 10 boete en het vonnis conform. „Ik zal ze wel betalen".. „Nou jongen, doen het, ik zal ze wel betalen", had de moeder van Joh. Corn. Z. te Alkmaar gezegd toen haar zoon met de boodschap thuiskwam, dat hij anthraciet, bruinkool, briket ten etc. bij elkaar ten bedrage van f 40 kon kopen van G. J. De off. merkte op. dat dit een strafbaar feit was en eiste 1 40 boete of 24 dagen hechtenis plus verbeurdverklaring dei- brandstoffen. Het vonnis luidde f 25 boete of 15 dagen heehteriis. Gerrit J. te Alkmaar had deze brandstoffen aan Johannes verkocht, hij heeft n.1. een dochtertje die or- thopaedische schoenen draagt. Om die te kopen was hij wel gedwongen om brandstoffen te verkopen. Hij kreeg f 36 boete of 36 dagen hechtenis. Wind geslacht Pieter v. d. W„ slager te Castricum. liet zijn beide knechts een rund slach ten .aangezien hij door enige manke menten aan zijn koelcel een tekort aan vleesbonnen had. Zijn vlees werd steeds door de cliëtèle teruggebracht daar het niet in goede conditie ver keerde. De officier eiste f 500 boete of 3 maanden hechtenis, verbeurdver klaring van het in beslag genomen vlees en 3 maanden voorw. gevange nisstraf met een proeftijd van 3 jaren De verdediger Mr. H. Schuurman wees erop. dat de edelachtbare heren voor al rekening dienden te houden met t contract, dat verd. had met de fabriek die de koelcel aan verd. had geleverd. Deze fabriek stelde telkens de repa ratie der koelcel uit. zodat verdachte hierdoor zeer ernstig gedupeerd was Voorts had verd. een ontsteking in "t hoofd zodat hij dan ook zijn slagers- bedrijf heeft moeten verkopen en mo menteel kantoorbediende is, hetgeen hem een zeer schamel salaris oplevert. De verdediger verzocht uiterste cle mentie. Het vonnis luidde f 300 boete of 2 maanden hechtenis en verbeurd verklaring, van het vlees. De beide knechts Gerardus L. en Gerardus J. K. te Castricum kregen respectievelijk f 30 boete of 18 dagen hechtenis en f 25 boete of 15 dagen hechtenis. Beiden werden veroordeeld tot een maand voorw. gevangenisstraf met eert proeftijd van drie jaren. Wilde en tamme konijnen Willem G. uit Wierlngerwaard ver kocht een konijn van 3 1/2 kg voor f 14. Toen de politierechter Mr. Stof fels hem vroeg „wat is de prijs van een raskonijn?" antwoordde besch.: „Wat de gek ervoor geeft". Uit spraak over 14 dagen. Slechts één varkentje Voor plm. f 700 moest Joh. v. E. te Huizen spek kopen voor zijn princi paal K. De eis was f 200 en 2 maan den voorw. gev.straf. Na het pleidooi van Mr. J. A. J. Bottenheim ging er een maand van de voorw. straf af. Joh. v. L. te Huizen firmant en kleinzoon van K. had het vlees ver voerd naar Lïmmen in de auto van de firma waar hij werkt. De eis was f 100 boete of 60 dagen hechtenis. Mr. J. BottenheinL de verdediger wees erop. dat besch. niet wist, dat het een héél varken was. Desondanks v/as het vonnis „niet mals" en luidde 500 boete cf 2 mnd. hechtenis. Cornelis O. te Limmen is aardappe- lenhandclaar en hij zou wel torgen. dat het varkentje er kwam. De politie rechter meende, dat verd. ..eï wel heel erg inzat, reeds 10 maal veroor deeld was en maar eens goed over zijn zonden moest nadenken". De off. merkte op dat dit alles de aard van verd. was en eiste 2 maanden gevangenisstraf en 8 maanden Rijks werk-inrichting. Na de verdediging van Mr. A. V. M. Leesberg was het vonnis 2 mnd. gevangenisstraf en 8 dat een wandelkaart is uitgegeven, veel is gedaan voor een goede auto busverbinding, vooral in de zomer maanden, met Egmond en den wens dat de financiële toestand van de ver eniging de plannen voor de toekomst niet teniet zullen doen. Het financieel verslag sloot met 'n batig saldo van f 27.06 bij een totaal bedrag van f 557.05. Het 40-jarig bestaan (de feest viering) heeft de vereniging f 1363.42 gekost tegen inkomsten van verloting (f 808.45) en bijzondere bijdrage (f 165) in totaal f 943.45. Het velschil aan in komsten en uitgaven heeft het bestuur nu in de begroting weggewerkt. Men hoopt door contributieverhoging tot f 1.50 per jaar bepaalde groepen meer te laten betalen (belanghebbenden), opvoering ledental erraanvraag hogere subsidie, de zaak sluitend te maken. Wij betwijfelen echter of het gemeen tebestuur f 500 jubsidie zal willen of kunnen geven, vooral in verband met het bele*id van het bestnur, welke plm. 400 gulden voor dingen uitgeeft, welke o.i. niet noodzakelijk waren. JJit het verslag van dit 40-jarig be- staansfeest blijkt dat zonneklaar, er wordt gesproken van lekker eten en niet tevergeten de fijne borrel en wijn. Het diner voor 14 personen kostte de vereniging slechts f 240, dus „maar" plm. 17 gulden per persoon. Het verslag van het sportgebouw in de begroting werd goedgekeurd. Het sportgebouw is thans schuldenvrij- De boeken cn bescheiden waren door de kascontrólecommissie in orde bevonden. In de vacature door het be danken van het bestuurslid B. Eekhof, werd wel op een eigenaardige manier voorzien. Voorzitter wilde voor deze functie bedanken als hij bestuurslid mocht blijven en als voorwaarde dat dhr. J .Vennik in zijn r' ats gekozen zou worden. Enfin, ook dit werd door de leden zonder meer aanvaard. De aftredende bestuurders dhr. Schrale en Tricht werden herkozen. De VW zal een verzoek richten tot B. en W. om dc drie zwarte banken, 'n aandenken aan de opening van het gemeentehuis in 1927, niet onder de bijl te laten vallen. Verder heeft men plannen om een pensiontelling toe te passen in 1948 en propaganda te ma ken om pension te houden. Gevraagd werd of er niets gedaan kan worden tegen minder serieuse adressen. Het bestuur deelde mede dat wanneer betrokkenen geen lid zijn er niets tegen gedaan kan worden. maanden Rijkswerkinrichting met af trek. Johannes D. had geholpen bij het inladen van het vlees en kreeg f 50 boete of 30 dagen hechtenis. Wilhelmus D.. veehandelaar te Lim men. verrichtte de transactie en kocht het varken in Purmerend. De eis luid de verbeurdverklaring van de f 600 plus 3 mnd. voorw. gev.straf. met een proeftijd van 3 jaren. De verdediger Mr. C. Berkhouwer wilde „open kaart spelen" en hield een uitvoerig pleidooi waarbij hij niet meer begreep waar ,het gevolg" bleef. Verdediger noem de Corn. O. een „slangenbezweerder' en verzocht clementie. Vonnis conform de eis. Pieter van T. te Limmen was er cok nog bij. Hij had de ingewanden van het geslachte beestje op zijn erf verstopt en het bloed opgevangen. Het vonnis luidde f 150 boete of 2 mnd. hechtenis. Hendricus M., eveneens te Limmen. slachtte het varken en staat bekend als „de zwarte slager van Limmen". Mr. Leesberg bracht in zijn betoog naar voren dat men niet op geruchten kon afgaan, want dat zij van niets iets maken. Hendricus kreeg, in aanmerking ge nomen zijn jeugdige leeftijd. 6 we ken gev^traf en 4 mnd. Rijkswerk inrichting. Zij moesten wat belasting en zo betalen. Antonius K. en Pieter J. B., beiden hier ter stede „moesten wat belasting en zo betalen" en hadden toen maar zes schapen geslacht. De eis was 4 mnd. met aftrek en inbeslagname van het vlees. Na een krachtig pleidooi van Mr. D. H. Buiskool maakte de rechter er 6 weken gev.straf van. De officier ging in hoger beroep. geeft een boek Wij zijn ruim gesorteerd in jeugdlectuur en romans P. O.A.n.v. Payglop gezinsgebeuren ALKMAAR Gehuwd: Aldert Hoogvorst en Gre- tha W. Blokker; Willem Burger ea Theodora M. Akkerman; Klaas de Jong en Hendrika H. Assenberg. Overleden: Hendrik van der Kamp. 6J- jaar. BERGEN Geboren: Ninette Anneke, dv J, Vla ming en C. Zomer; Helena Clasina, dv P. Smit en C. M. Petri. Getrouwd: Antoon Heijn en Cathari- na Maria Groot. 0 Overleden: Huibertus Blank, 70 jaar. ALKMAAR 26 NOV. Andijvie 6.5028; winterpeen 4.10 7.70; boerenkool 1527; wortelen 4 22; tomaten 22—63; groene kool 9—19; spruitkool 12—58; rode kool 6—15; gele kool 2—7; prei 9—23; uien 10—17; bie ten 3—10; druiven (blauwe) 130183; (wit) 2.30; witlof 30-65; bloemkool IA 30—40. I 15—20; knolselderie 4— 11; wortelen 2326; selderie 6—8; sla 750—900; aardappelen 6.50; appels 15 19; peren 15—31. NRD:SCHAR\VOUDE 26 NOV. 193000 kg. witte kool 5.10—12.60; 13000 kg. rode kool 9—14.80; 11.000 kg. gele kool 2.205.40: 650 kg. groene kool 7.60—8.80; 2300 kg. andijvie 20.70; 508 kg. peen II 8.10; peen III 9; 3500 leg. bieten I 6.50; bieten II 2.80. BROEK OP L'DÏJK - 26 NOV. 15000 kg. rode kool f 7.50—f 14.20; 45000 kg. gele kool f 3.30—6.00; 25000 kg. groene kool 9.30—25^20; 60000 kg. witte kool 9.00—13.00; 2000 kg. bicten 9.20; 1000 kg. uien 18.70; 300. kg. peen II 9.00; III 9.20. agenda verkeershoekje VERLICHTING H De bestuurder van een motorrijtuig is verplicht de koplampen tijdig te dimmen, indien de veiligheid van het verkeer op of naast de rijweg, vooral ter opzichte van de tegemoetkomende weggebruiker», die Vereist. Voor voe'/gang*r3 moet alleen ge dimd worden, indien deze in gesloven gelederen marcheren. Bij het stilstaan voor een gelijk vloerse >>corov»rwegovergang moet 3teed8 v/orden gedmd. De stadslichten mogen worpen ge bruikt om de positie van het motor rijtuig bij stilstand aan te duiden. In dien de rijweg door andere lichlbi'-n- nen voldoende is verlicht, mag men met stadslichten rijden. Het gebruik van richtliehteu is toe gestaan .mits deze slechts tijdelijk en niet voor verlichting van de rijbaan worden gebruikt. HARMONIE THEATER: „Mammy" met het jeugdige zang- Wonder Bobby Breen. M. Robson. Charles Butterworth. Toegang 14 j. Voorstellingen dagel. 8 uur. Zater dag 7 en 7.30 uur. Zondag 2, 4,30, 7 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur mati nee. VICTORIA THEATER: „Tarzan overwint" met Johnny Weismuller. 14 j. voorstellingen da gelijks 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30. CINEMA AMERICAIN: „Jeugd op Drift". Het drama ener verloren ge neratie. Voorstellingen dag. 8 u. Za terdag 7 en 9.30. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 u. Woensdagmiddag 2.30 u Toegang 14 jaar. A. B. T.: Lyn Harding in „De Ver misten". 14 jaar. Voorstellingen da gelijks 8 u. Zor.dag 2, 5 en 8 u. Dagelijks STEDELIJK MUSEUM: 10-12 en 2-4 uur. Tentoonstelling Schildersprenten. Donderdag GULDEN VLIES: 8 uur Friese ver eniging Friso; WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 U- Feestavond Vrouwengroep P.v.d.A„ Vrijdag GULDEN VLIES: 8 uur Abon nementsvoorstelling Glazen Speel goed. HEILOO Donderdag: CINEMA HOLLANDIA, 8 uun „Mor gen is voor eeuwig" met Claudette Colbert. Orson Welles en George Brenl Vrijdag: „DE RUSTENDE JAGER8 uur. Lichtbeeldenavond met Jan Klooster over „Zwerftochten langs natuur vriendenhuizen". Zaterdag: „DE RUSTENDE JAGER", 8 uur. Bond voor StaatsperJiionering. Opvoe ring van ..De Stier uit Californië" door „*t C .Vilmkende Roosje". BERGEN Donderdag: .DE RUSTENDE JAGER": 1'oneol Pension J.or-nescUljn. Arb. Toneel Ver. Bergen. Vrijdag: „Dl RUSTEN Dl JAOIR": licht". „Gw

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2