St. Nicolaas Begroting 1948 is zeer gunstig Vrouwengroep Partij van de Arbeid bijeen Toespraak van Mw. M. v. d. Sluis De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid, afdeling Alkmaar, hield Donderdagavond een bijzondere bij eenkomst in de koude, maar vrij goed gevulde zaal van het Wapen van Heemskerk. Na het openingswoord van mevr. Frielink, de presidente, die de dames welkom heette en een over wicht gaf'van het werk van de vrou wengroep, declameerde mevrouw M. Portegies „De vrouwendag", een ge dicht van Margo Vos. Mevrouw Dik- boom. piano en Dr. Berman, cello, voerden vervolgens „Serenade" van Marcello uit. Na de pauze traden zij ten tweede male op met Sonate van Aigles. Beide werken werden goed vertolkt. Toespraak mw. v. d. Sluis Mevrouw E. van der Sluis hield een kernachtige toespraak tot de Vrou wengroep. „Voor het eerst na de twee de wereldoorlog worden nu weer de wgn. vrouwendagen gehouden", aldus spreekster. ,De vrouwen bezinnen zich er op. welke plaats zij in de wereld in nemen. Met deze vrouwendagen wordt een goede traditie van de SDAP voort gezet. Denken wij cr nog wel vol doende over .welke plaats wij in moeten nemen?" Vervolgens gaf spreekster een over zicht van de positie der ftrrouw in de loop der tijden. Bij de nomadenstam men hadden de vrouwen het heft in handen. Zij gaven de leiding aan de samenleving en zij waren het ook, die de eerste industrie vestigden. Door t ontstaan van bezit echter werd de vrouw aan de man onderworpen; zii werd bezit met het bezit. De afhanke lijke positie der vrouw is het ken merk der kapitalistische maatschappij. De omvorming dezer maatschappij tot een socialistische zal de vrouw meer zelfstandigheid geven. De vrouw van vandaag strijd bewust voor gelijkstel ling van man en vrouw. Evenals in het gezin, dienen ook in de maatschap pij man e- vrouw schouder aan schou- .dc:- te staan. Wü allen xgn verantwoordelijk „Zijn we ons wel bewust, dat we al len verantwoordelijkheid dragen voor de gebeurtenissen van deze tijd?" al- ous mevr. v. d. Sluis. „De tweede we reldoorlog moest over ons komen, om dat we de vrede niet konden hand haven! Een volk schept zijn eigen voorwaarden. Voor de oorlog was Ne derland een goudland, maar het telde duizenden werklozen. Uit de armste provincie zijn de meeste NSBers voort gekomen! Een ontzaglijke schuld ligt hier. In de Partij van de Arbeid ge boren in het kamp van St. Michiels gestel. strijden 'ristenen en humanis ten nu samen voor een democratisch socialisme en wel op een gelijke basis: gerechtigheid, barmhartigheid en naas tenliefde. Dat heeft de P.v.d.A. vóór op de oude SDAP". Drees en Schermerhom Vervolgens bracht spreekster huid* aan de ministers Schermerhom Drees voor het pionierswerk, in het «a-oorlogse ontredderde Nederland verricht (applaus). „Alleen als we aan het democratisch socialisme vorm en inhoud kunnen geven, zullen we een derde wereldoorlog kunnen voorko men. Op de schouders van West-Euro- pa rust een ontzaglijke verantwoor ding. Maar de P.v.d.A. houdt koers en weet wat ze wü". aldus vervolgde spreekster. „De vrouwen zijn uit een dor-—e nacht van horigheid opgoko- Sf. Nicofaasgeschenken Zie onze eialages en de prijzen SCHUTTES LEESBIBLIOTHEEK BOEKHANDEL - LAAT 27 NATIONALE RECLASSERINGSDAG 1 Zoals wij reeds eerder meldden heb ben de Reclasseringsinstellingen het voornemen een Nationale Reclasse- ringsdag te hoóden, teneinde de geld middelen van de verenigingen te ver sterken, die in verband met de tijds- omstand' heden he^ toch al moeilijk hadden en bovendien door subsidie- vermindering voortdurend worden be dreigd. Alle instellingen doen aan deze actie mede en ook in onze gemeente is een comité gevormd, dat speciaal belast is met de uitvoering van de collecte. Hierin hebben zitting de he- l ren Veenhuizen, Mr. J. N. Alblas, N Bijl. P. Kuister. Majoor Ter Telgte, A a Visser. N. Ypma en Mr. F. Zeüer. Het J aecrctariaat wordt waargenomen door fde heer Bijl, Rozenstraat 14. alhier. j Personen, die zich als collectant (e> voor Zaterdag a-s. willen beschikbaar •tellen worden verzocht zich bij hel aecretariaat te melden of zich Vrijdag avond tussen half 7 en half 8 of Za terdagmorgen om half negen te ver voegen aan het gebouw Waakt en Bidt. Laat 217.» j N.B.: De stichting Politieke Delin quenten staat geheel los van de be staande rcciasseringsvercnigingen en deelt dus niet mede in de opbrengst (van de collecte. men. Zij vertegenwoordigen de diep ste gevoelens in de P.v.d.A. Daarom strijdt voor een betere samenleving met begrip voor rechtvaardigheid, met taaie volharding en liefde, een samen leving, waarin de mensheid gevrij waard zal zijn voor vrees en gebrek!" Na de pauze voerde een aantal leden onder regie van mevrouw Portegies het spel „Dag en nacht" van M. Kaas- Alberda op. Het inhoudrijke stuk werd vrij goed gebracht. Voorts werden en kele liederen met pianobegeleiding van mevr. Eriks gezongen. Rest ons te vermelden dat in de pauze gecol lecteerd werd voor het steunfonds ..Born", een herstellingsoord voor P.v.dJL-vrouwen in Bennckom. De op brengst van deze collecte was f 21.12. Kruisverenigingen roepen U op Ook U kunt ziek worden... of een van uw hulsgenoten, terwijl opname in een ziekenhuis niet nodig wordt geacht of wegens plaatsgebrek onmogelijk is. Waar zult u dan de no dige hulp vinden, die u met toewijding tact en de nocfige vakkennis komt ver zorgen en verplegen, waar anders dan bij de wijkzusters van de u passende kruisvereniging? Waar zult u in zulke gevallen de nodige verplegingsartikelen vandaan halen? Neen u behoeft die vaak zeer dure artikelen dan niet zelf te kopen, want u kunt ze in bruikleen krijgen bij uw kruisvereniging. Waar zult u om hulp komen aan kloppen, wanneer moeder riek is en het huishouden geheel en al dreigt te stagneren? Het is uw kru; vereniging die dan met haar gezinshulp voor u klaar staat. En wanneer een blijde ge beurtenis in uw gezin plaats heeft en er weer een nieuwe wereldburger bij u zijn intrede doet, dan is het uw kruisvereniging, die met haar staf van wijkkraamverplecgsters en gediplo meerde kraamverzorgsters de zorg voor moeder en kind en voer het huis houden op zich neemt. De kruisverenigingen doen echter nog meer dan dat. Zij bestrijken im mers heel het gebied der gezondheids zorg. Het zijn de kruisverenigingen, die voor u op de bres staan op het gebied van Tcinderi>ygiëne„ zuigelin genzorg, kleuterzorg, t.b.e.-beslrijding. bestrijding van de verschrikkelijke volkskwaal van de geslachtsziektenen de verzorging van de geestelijke volks gezondheid Het zijn de kruisvereni gingen, die op heel het terrein van de volksgezondheid voorlichting geven door middel van haar verschillende organen, door het organiseren van de voor a.s. en jonge moeders zo nuttige moedercursussen, enz. U wist dat nog niet? Nog nooit gehoord misschien van het bestaan of althans van het doel van het Wit-Gele en Witte Kruis? Wanneer u Katholiek is. zult u er ongetwijfeld prijs op stellen een Ka tholieke verpleegster aan uw ziekbed te hebben, aan een Katholieke hulp uw gezin toe te vertrouwen, iemand die ook uw geestelijke behoeften en noden aanvoelt en begrijpt. Daaren boven zal het u duidelijk zijn, dat dc zorg b.v. voor de geestelijke volksge zondheid voor een Katholiek een eigen inslag heeft, enz. Daarom geeft een Ka* Wiek zich als lid op van de Ka tholieke kruisvereniging ..Het Wit- Gele Kruis", terwijl voor alle overige burgers van de stad „Het Witte Kruis" met geheel haar service open staat. Deae beide verenigingen, die ieder met volledig behoud van haar eigen zelfstandigheid en ieder op haar prin cipiële grondslag, hetzelfde grote al gemene doel nastreven in onze stad. n.1. de volledige behartiging van de geestelijke en lichamelijke volksge zondheid. werken daartoe ten nauwste samen. Een van de gelukkige gevol gen van die samenwerking is, dat voortaan beider leden van hetzelfde magazijn van verplegingsartikelen kunnen profiteren, zodat het voor nie mand meer nodig zal zijn. om van bei de verenigingen daartoe lid te zijn. Men kan tot 1 April 1948 zonder entreegeld lid worden van eeft van beide kruisverenigingen. Wacht niet. tot dat u de hulp feite lijk nodig hebt. want dan kan het juist te laat zijn. Daarenboven is dat zeer a-sociaal; allen toch moeten wij samenwerken om met en voor el kaar in bovengenoemde vaak moeilijke levensomstandigheden, die hulp moge lijk te maken: Een voor allen en allen voor één! JUBILEUM CJJ1.V. „ZACHEUS" De Christelijke Jongemannen Ver eniging „Zacheus" te Alkmaar hoopt op 20 December a.s. haar 90-jarig be staan te herdenken. Een achttiental oud-1 *en der C.J.M.V. w.o. de predikanten "Vesseldijk. Den Oudsten en Wiegers heeft een comité gevormd om gelden in te zamelen om straks aan de jubilerende vereniging een feestgave aan te kunnen bieden. Het comité doet een beroep op de oud-leden der C.J.M.V. en allen, die belang stellen in haar werk. om een feestgave te willen offeren. De secr.- penningmeester is de heer C. Elles, Lamoraalstraat 2 I. geeft een boek Wij zijn ruim gesorieerd in jeugdlectuur en romans P. O.A. n.v. Payglop RAADSVERGADERING Het ligt in de bedoeling van de loco-burgemeester om op Donderdag 18 December a.s.. des middags om 2 uur, een raadsvergadering te beleggen. RECTIFICATIE BONNENLLIST In de bonnenlijst is helaas een klei ne fout geslopen. Voor suiker Is niet aankewezen de bon 1015 doch 1005! GESLAAGD Voor de op 18 Juni j.L te Amsterdam gehouden examens van de Ned. Ver. voor Lastechniek (N.V.L.), slaagde de heer A. C. Poll te Alkmaar. Gaslicht BERGEN In „de Rustende Jager" draait dit weekend de spannende film .Gaslicht" met Charles Boyer en-In- grid Bergmann in de hoofdrollen. De 7.1 film werd bekroond met de „Aca- demy Arvard", een onderscheiding, die voor iederco producent als het hoogst br rik bare ideaal geldt. Paula Anton (Ingrid Bergmann) die pas enige maanden getrouwd is. maakt zich ongerust over de handelingen van haar echtgenoot Gregory (Charles Boyer. Deze maakt aanhoudend aan merkingen op haar, beschuldigd haar van dingen, die ze zich niet herinne ren kan. ooit gedaan te hebben, waar- o- "hij haar vertelt dat dit aan ver stand szwakte te wijten is. Hij ver trouwt haar toe, dat haar moeder in een krankzinnigengesticht gestorven is, en zegt haar. dat zij dezelfde weg zal volgen als ze zo door gaat. Alleen thuis vindt ze. dat de huis houdster EJizabsth (Barbara Ever est» aardig voor haar is maar dat het meis je Nancy (Angela Lansbury) zich van een hooghartige kant laat zien. Tijdens een muzikale uitvoering, be schuldigt Gregory haar, van het weg nemen van zijn horloge. De jonge de tective Brian Cameron (Joseph Got- ten) is hiervan getuige, deze vereerde in zijn jongenstijd Paula's tante, de bekende zangeres Alice Alquist. Miss Alquist's mysterieuze moord gebeurd in het huis waar Paula en Grqggry nu wonen en was nooit door Scotland Yard opgelost. Brian gaat. via de Yard, een onder zoek instellen in het huis van Grego ry als deze afwezig is. Eerst is Paula bevreesd, doch als hij verteld van de kennismaking met haar tante, is het eijs gebroken, en zegt hij haar dat zij het slachtoffer is van een complot. Het -lager branden van het gas wordt veroorzaakt door haar man, door zijn aanwezigheid op de zolder, die sinds de dood van haar tante afgesloten is. Zij geeft dan permissie, om de lesse naar van Gregory te doorzoeken en vind daar de voorwerpen, waarvan Gregory haar beticht heeft, dat zij ze weggepakt of verstopt heeft. Hierbij bevind zich een brief, welke hem ab soluut beschuldigt van de moord, die 20 jaar geleden in het huis is gepleegd. Voordat Cameron en Paula hun ont dekking kunnen verbergen, komt Gre gory de kamer binnen. Wat Gregory on de zolder zocht, en waarom hij trachtte zijn vrouw gek te maken, wordt duidelijk in de laatste scènes, die zeer sensationeel en vol spanning r.aar de oplossing voeren. Bezoek van St. Nicolaas aan Bergen BERGEN Het St. Nicolaas-comité heeft bericht van de goede Sint ont vangen met de datum wanneer hij zijn bezoek aan dc jeugd van Bergen zal b: -ngen. Aan de spanning is nu een einde gekomen. Donderdag 4 Dec., des morgens om half elf zal de goede Sint met de tram aankomen. Er wordt dan een rondrit door het dorp gemaakt waarna ontvangst door de burgemees ter op het raadhuis volgt. Hierna neemt St. Nicolaas zijn In trek in de Rustende Jager, om uit te rusten van de vermoeiende reis. Vrijdag 5 December zal hij de scho len bezoeken. Van deze bezoeken zijn de hoofden der scholen reeds in kennis gesteld. De kinderen van 3 tot 6 jaar, die nog niet op school gaan. moeten Vrijdagmiddag 5 Dec. om 2 uur, in de zaal van „Café Nieuwendijk" aan de Dorpsstraat, aanwezig zijn, aangezien St. Nicolaas dan daar zal komen. De R.K. kleuters en niet-school- gaande jeugd komen in 't gebouw „St. Jan" bij elkaar en vieren daar het St. Nicolaasfeest. BENOEMD. BR. OP LANGEDIJK De heer E. J. van Boornum. hulpbesteller te Br. op Langedijk, is met ingang van 1 Dec. benoemd tot besteller te Schoorl. In zijn plaats is benoemd de heer J. Kostelijk. BSV-NIEUWS BERGEN Het voetbalprogramma voor a.s. Zondag 30 Nov. luidt als vplgt: SSV 2Bergen 3 te Stompetoren, aanvang 2.30 uur. Adsp. BAlcm. Boys Adsp. A Bergen, aanvang 10 uur te Alkmaar. Vertrek per tram van 8.45 uur. Adsp. C. Alcm. BoysAdsp. B. Bergen te Alkmaar, vertrek per tram van 11.45 uur. Het eerste elftal heeft deze dag rust. Het damesteam handbal speelt a.s Zondag te Bergen tegen A.V.A. II op het BSV-terrein. Op Donderdag 4 Dec. des avonds 7.15 uur komt St. Nicolaas met zijn knechten in het Dorpshuis. De jongens van de jeugdcompetiüe van 7.15 uur tot 8.45 uur en voor de A en B adspiranten van 8.45 uur tot afloop. Op Maandag 1 Dec. komt de goede Sint in „De Oude Prins" voor alle clubgenoten, die zich voor deze avond hebben aangemeld. Men wordt ver zocht om 8 uur aanwezig te zijn. BURGEMEESTER PESMAN GAAT NAAR BEEMSTER OP 1 JANUARI Bij K.B. is met ingang van 1 Jan. a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Deemster J. A. Posman met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester der gemeente Koedijk. Eerste Nutsavond EGMOND a. ZEE Het Nut hield in de zaal van 't Haasje te Egmond-bin- nen haar eerste bijeenkbmst van dit seizoen. Als spreker trad op de heer H. J. Stuvel, met het onderwerp: „De jacht naar het zwarte goud", een le zing met lichtbeelden in kleuren. De voorzitter ,de heer Klok deelde mee, dat de volgende avonden zullen gehouden worden op 21 Januari, 11 Februari en 17 Maart a.s. Vervolgens kreeg de heer Stuvel Tiet woord, die na een korte inleiding, waarin hij o.a. mededeelde, dat hij dank zij de mede werking van Dr. Groothof een bezoek mocht brengen aan een der Nederland se mijnen in Limburg. Aanvankelijk ging dit niet zo gemakkelijk. Doch toen het doel nader uiteengezet werd, n.1. het werk van de mijnwerker meer bekendheid te geven en. alzo meer waardering voor het vak mijnwerker, was het ijs direct gebroken en ver kreeg spreker de nodige papieren, die hem toegang tot de mijn verschaften. Dit geschiedde allemaal nog vóór de afgelopen winter. Want toen is er een warme belangstelling in het gehele land ontstaan voor onze mijnwerkers. Spontaan hebben zij 2 vrije Zondagen opgeofferd om ons van de zo brood nodige kolen te voorzien. En het op merkelijke was, dat zelfs de burge meester van Heerlen en het kantoor personeel mee naar beneden zijn ge gaan om kolen te hakken. En u moet. aldus spreker, het leven* van de mijn werker kennen, om te weten, wat het betekent een Zondag door te werken Nooit kan die dag teruggegeven wor den. Vele hartelijke brieven en pakjes werden uit het gehele land naar Zuid- Limburg gezonden om blijk te geven van de warmte .waarmee dit gebaar ontvangen werd. Na deze inleiding nam de heer Stu vel ons mede naar het mijngebied en liet ons een serie prachtige plaatjes zien. Eerst van de bovenbouw en later van het inwendige van de mijn. Wij zagen, hoe de luchtverversing in zijn werk ging, hoe de kolen werden ge hakt en zo snel mogelijk werden ver voerd. Ook de fabricatie van de ne venproducten. zoals kunstmest en kookgas, trokken aan ons oog voorbij. In het bijzonder viel ons op. hoe Zuid- Limburg werkt voor de toekomstige mijnwerker. In een leer-mijn, enkele tientallen meters onder de grond, wor den de jongens, die volgens de mijn wet nog niet in de mijnen mogen wer ken. bekend gemaakt met de diverse werkzaamheden. Wij zagen b.v. en kele jongens zich oefenen in het voort bewegen der kolenwagens .zonder hun handen stuk te stoten. Te ongeveer 11 uur sloot de voor zitter de avond met een hartelijk woord van dank aan de spreker, die een duidelijk beeld had gegeven van het vele werk. dat er aan vooraf gaat vóór wij ons kitje kolen in de kachel deponeren. ST. KATRIJN ST.-PANCRAS Dinsdag j.L is voor ■het eerst na de oorlog het St. Ka- trjjnsfeest weer gevierd, nd$h verle den jaar de raad besloot het weer in te voeren. Zo werd er op die dag on der auspiciën van het burgerlijk arm bestuur onder de jeugd taai verdeeld. Omtrent de oorsprong van het feest tast men in het duister. Wel was 25 November van oudsher de dag. waar op van de landheren de pacht werd betaald, men is er echter niet zeker van. dat het gebruik alleen op grond daarvan kan worden verklaard. Inmiddels is er in de wijze, waarop de jeugd wordt getracteerd in de loop der jaren enige wijziging gekomen. Voor de alleroudste bewoners zijn er herinneringen aan verbonden, die uit gaan naar warm bier. Deze drank werd later vervangen door melk en weer later werd het een tractatie op taai. Raad Harenkarspef Straatverlichting wordt steeds beter. De raad der gemeente Harenkars pel kwam Donderdagmiddag in open bare vergadering bijeen. Burgemees ter Nolet opende de vergadering en deelde mede, dat Gedeputeerde Sta ten het raadsbesluit tot verkoop van het brandspuithuisje te Waarland goed keurde en een dankbrief van de Kath. mannen- en vrouwenbeweging te Waar land voor verleende subsidie. Daarna werd de begroting der ge meente voor het dienstjaar 1948 aan geboden. waarop een batig saldo van f 18.000.— is. hetwelk naar de reserve zal worden overgeboekt. Hierna werd een plan van uitbrei ding voor de gemeente in voorbe reiding vastgesteld. Het zal in deze «emeente voornamelijk het ordenen van de nieuwbouw betreffen en dan in het bijzonder voor Waarland. Anti-spijbelverordcning Door vaststelling van het volgende punt zal het dc jeugd practisch on mogelijk worden gemaakt om van school weg te blijven. De politie zal n.1. met sterke arm de anti-spijbel ver ordening kunnen handhaven. De raad nam dit voorstel aan .evenals de vast stelling van pensioengrondslagen vooi diverse gemeente-ambtenaren Subsidie-wijziging Het volgende agendapunt vermeldde een B. en W.-voorstel tot wijziging van de subsidie aan de Kath. kinder uitzending. afd. Tuitjenhorn. Het is nl. de bedoeling de vaste subsidie in te trekken (f 50.- per jaar) en daar voor in de plaats een toeslag van f 0.35 per^ verpleegdag te verlenen. Practisch komt het op hetzelfde neer en bovendien daalt of stijgt de subsi die gelijkmatig met het aantal uitge zonden kinderen. De raad tekende hiervoor accoord. Vervolgens werd overgegaan tot het aangaan van een rekening-courant en een kasgeldlening: beiden voor 1948 Een voorstel tot wijziging van het re glement van het Burgerlijk Armbe stuur werd daarna aangenomen, even als een» „verordening tot het heffen ener plaatselijke belasting op de ge bouwde eigendommen in een bepaald deel (Schagerwaard) der gemeende Harenkarsfiel. Na nog een administra tief puntje volgde de rondvraag. De heer Jonker vroeg of de NACO- directio reeds geantwoord had op het verzoek om een bmaansluitmg door het Waarland. Hierop is nog gee^ antwoord ontvangen, aldus burge meester Nolet. De heer P. Groot zeide, dat on- langs een zijner schapen te Dukshorn was verscheurd. B. en W. zullen naar aanleiding hiervan overwegen een verordening op het loslopen san honden' te ontwerpen en dan in te voeren. De heer Dantman bracht namens de Waarlanden dank voor aangebrachte lichtpunten aan de vroeg of er alsnog aan dc Kersweg èn de Slootgaardstraat vertichtmg kon worden aangebracht. Burgemeester Nolet zeute het te ONGEVAL MET DE BUS ST -PANCRAS Wellicht doordat t portier niet goed gesloten was, had in de nabijheid van de kerk een conduc trice het ongeluk uit een NACO-bus te vallen. Ze kwam zo ongelukkig te recht, dat ze moest worden binnenge dragen in een woning, vanwaar ze la te- per ziekenauto naar het ziekenhuis te Alkmaar werd vervoerd. De arts constateerde een zware hersenschud ding. MERKWAARDIGE VONDST ST.-PANCRAS In het wellicht oud ste huis van St.-Pancras is dezer da gen een merkwaardige vondst gedaan. Achter een betimmering bleek een ouderwetse schouw te zijn gelegen, geheel bezet met tegels. Geheel onbekend 'schijnt de schouw echter niet te zijn geweest, want de eigenaar van het perceel ,dat overi gens zeer in verval is. kreeg onlangs een liefhebber bij zich. die de tegels wilde kopen. Ze schijnen de een of andere geschiedenis uit te beelden en oudheidkenners zijn thans bezig na te speuren, of dit overblijfsel uit dagen van weleer ons bijgeval iets bijzon ders heeft te melden. ZANGVERENIGING OPGERICHT LUTJEWINKEL Op een vergade ring. welke een dezer dagen in zaal Jonkman is gehouden, is het tot op richting van een plaatselijke zang vereniging gekomen. De lieer Staal hield na zijn openingswoord een korte causerie over de zangkunst Er werd een voorlopig bestuur gekozen, waar in zitting kregen de dames Nes en Vries en de heren Staal en Bax. Tot slot werd nog besloten a.s. Maandag weer bijeen te komen voor het hou den van enkele besprekingen en om te komen tot het vaststellen van een repetitieavond. De zangvereniging is er en we zullen haar met belangstel ling blijven volgen! zullen proberen, maar er is dienaan gaande weinig hoop. De heer Doekes informeerde naar de mogelijkheden tot het bouwen van nieuwe woningen. Men zal zich echter aan het bouw plan 1948 moeten houden en deze geeft niet zo erg veel ruimte. Ook de heer Paarlberg informeerde naar het aanbrengen van een lichtpuntje. Ook dit zal worden overwogen. Hierna volgde sluiting. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Afke, dv C. J. - Roodhart en P. T. Prook; Catharina R. G., dv P. Wijpkema en C. Rutsen Gehuwd: Adelbertus E. Pronk en Maria Th. Beentjes; Dirk M. Zeven- hek en Clasina M. Jonker; Gerard den Das en Marijtje G. de Bood; Arle Bos en Maria D. Visser. VEEMARKT SCHAGEN 147 paarden 200—1000; 7 veulens 90 150; 16 gelde koeien (mag.) 300450; 60 idem (vette) voor de Centrale; 12 kalfkoeien 550700; 24 vaarzen 250 350; 37 pinken. 10 graskalveren cn 48 nuchter^ kalveren voor de Centrale; 33 schapen 5575; 20 tijdkoeien 350— 475; 34 overhbuders 4048; 6 gras koeien 110—250; 4 bokken en geiten 25100; 81 biggen 1240; 20 konijnen 3- 1"; 19 kippen 1—3. NRD SCHARWOUDE 27 NOV. 200000 kg. witte kool 9—12.60; 39000 kg. rode kool 5.50—13.20; 10.000 kg. gele kool 2.304; 10000 kg. groene kool 7.80—11.50; 3000 kg. andijvie I 22.10— 25.80; Andijvie II 16.80; 1550 kg. bie ten I 6.40; 550 kg. peen II 7.10; peen III 8; 1300 kg. uien 16.70; Grove 18 30; Nep 10. BOLLEN VEILING BOVENKARSPEL De aanvoer voor de veüing van 26 Nov. was reeds beduidend kleiner, dan die der beide laatste veilingen. De massa gladiolen is hier blijkbaar geruimd. De prijzen trokken voor de meeste soorten iets aan. Besteed werd o.a. vodr: Acca Laurentia 14 op 0.65—0.75. 12-14 0.55—0.60, 10-12 0.45—0.65. 8-10 0.35; Allard Pierson 14 op 0.85—1.10. 12-14 0.85—1.—. 10-12 0.60—0 80; Bettv Times 10-12. 5.35; Bitt O'Hea'ven 14 op t 85. 12-14 1.50—1.85. 10-12 0.90—1.10. 8 10 0.55—0.60; Bloemfontein 12-14 3.25— 3.75, 10-12 2.80—3.20. 8-10 2.20, alles per 100 stuks. WARMENHUIZEN 27 NOV. 31000 kg. rode kool 8—12.10; 42000 kg. gele kool 4.305.60; 52300 kg. witte kool 9 00—12.70 BROEK OP L'DLÏK 27 NOV. 20.000 kg. rode kool 9.60—13.30; 62000 kg. gele kool 3.80—5.30; 60000 kg. gr. kool 6.10—17.60; 25000 kg. witte kool 9—12.70; 4000 kg. peen II 8.10—8.40; peen III 8.20—9.30; 2500 kg. uien 18.20- 19.20; 600 st. bloemkool 27. agenda AH.T.t „Het begon met moord" met Dean Jegger cn Kim Hunter. Voor stellingen dagelijks 8 uur; Zondag 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Bascomb" m. Wallace Beery en Margaret O'Brien Voorstellingen dagelijks 8 uur; Zater dags 7 en 9.30 uur; Zondags 2, 4.30, 7 en 9.30 uur; Woensdagmiddag 2.30 u. Toegang 14 jaar. HARMONIE: „Zwevende Gratie" met Sonja Henie, Marie Mc. Donald, Michael O'Shea en Bill Johnson. Tot 14 jaar alleen onder geleide. Voor stellingen dagelijks 8 uur; Zaterdags 7 en 9.30uur; Zondags 2, 4.30, 7 en 9.36 uur. VICTORIA: „Vrouw tegen vrouw" met Douglas Montgomery, YvonneAr- noud en Adele Discon. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 Zondag 2. 4.30. 7 cn 9.30 uur. Toe gang 18 jaar. Zaterdag: GULDEN VLIES, 2.30 uur: Volks universiteit Filmmiddag „Toendra". GULDEN VLIES. 8 uur: Ulvadero „Spaak in 1 Wiel". Zondag: GULDEN VLIES. 8 uur: A B C-ca baret HE1LOO Vrijdag: „DE RUSTENDE JAGER", 8 uur: Lichtbeeldentv^nd met Jan Klooster over „Zwerftochten iangs natuur- vriendenhuizen". Zatf.:c»g: „DE RUSTENDE JAGtfR", 8 uur; Bond voor Staatspensloneriug. Opvoe ring van „De Stier uit Californïë" door ,,'t Ontluikende Roosje". Vrijdag: „DE RUSTENDE JAGER Gat- licht"

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2