V D Een dubbel prijzenstelsel? Kansen voor de derde Iclassers nog altijd te klein De woningkwestie Heiloo Distributiekring Alkmaar NINELLA K. W. TIMMERMAN p.eAiodieJk Prof. Brouwer wel aan 't eind van zijn latijn Spanning lonen prijzen alleen op andere wijze te verminderen (Vervolg van pag. 1). Een voordeel daarentegen is, dat we door de actie de boeren geholpen heb ben, hetgeen wel nodig was door de slechte positie, waarin de kas van het Londbouw-egalisatiefonds was komen te verkeren. Evenwel, de prijsverlagingsactie werd begonnen om de spanning tussen Joon en prijzen te verminderen. Daar in is men tot op heden niet geslaagd Tot op heden houden ue verlagingen en verhogingen elkaar volkomen in evenwicht. Prof. Brouwers zal nog op vele fronten kleine succesjes moeten behalen om het indexcijfer voor le vensonderhoud te laten dalen. Speciale bonkaarten nood zakelijk? De boerenbelangen plus de hopeloze financiële situatie van het landbouw- egalisatiefonds, maakten genoemde prijsverhogingen noodzakelijk. Aan die noodzaak is o.i. niet te ontkomen. Voorshands lijkt het ons dat we niet al te grote verwachtingen mogen koesteren van verdere prijsvei'lagin- gen. Vermoedelijk is prof. Brouwers ongeveer aan het einde van zijn La-% tijn. Er zal dus gezocht moeten wor den naar andere middelen om de span ning te verminderen. Kunsthandelaren protesteren Naar wjj vernemen, heeft de Neder landse Vereniging van Kunsthandela ren „Die Constghesellen" bij het Mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en bij de Stichting Beeldende Kunst binnen ieders Be reik, krachtig geprotesteerd tegen het feit, dat een stichting zich 01 het ter rein van de regulieren handel begeeft en dat het voor dit doel nog in de gelegenheid wordt gesteld, kosteloos gebruik te maken van verschillende rijksmusea. Het bestuur der vereniging wijst er op, dat de actie, die ten be hoeve van de zogenaamde schilders- prenten wordt georganiseerd, geheel afgezien van het bovengenoemde be zwaar, ook niet gerechtvaardigd wordt door een bijzondere artistieke of so ciale waarde. De propaganda, die door de Stichting wordt gevoerd, zou mis leidend zijn, omdat hierbij de gedach te wordt gesuggereerd, als zouden de kopers der schildersprenten in het be zit geraken van originele kunstwerken In feit is er slechts sprake van een technisch procédé, dat zich in menig opzicht niet onderscheidt van bekende procedé's, zij het dan ook, dat in dit geval de kunstenaar een bepaalden invloed op de gang van zaken kan uit oefenen. Bove'ndien rijst de vraag, of deze prenten tegen dergelijke hoge prijzen verkocht moeten worden. Dit klemt te meer, als men weet, dat de kunstenaars, die de prenten vervaar digden, alleen honorarium zullen ont vangen, als de exploitatiekosten zulks toelaten. Aldus het gestuur van Die Constghesellen. Sinterklaasfeest Sinterklaasgebruiken (Vervolg van pag 3). Men offert om gaven daarvoor terug te ontvangen. Het geven van geschen ken is dus een magische handeling: het geschenk brengt geschenken voort Het paard en het varken, die steeds in allerlei koeksoorten. suiker werk of marsepein voorkomen, zou den aan de offers of de latere offer koeken herinneren. Men heeft dit ge bruik van geschenken geven verchris- telijkt door een heilige als schenker aan te wijzen. De Bisschop van Myra. Door deze beschouwingen is de his torische bisschop vdn Myra enigszins op de achtergrond gekomen. Hij leefde in de 4e eeuw. Verschillende legen- dén zijn van hem in omloop, vermel dende zijn goedheid en liefdadigheid. Algemeen bekend werd hij eerst zes eeuwen na zijn dood, toen in 1087 kooplieden uit Bari, de oude handels stad in Zuid-Italië, te Myra kwamen dat toen in handen der Mohammeda nen was. Heimelijk braken 'zij het graf van de bisschop open, namen het geraamte er uit, dat in wonder doende olie lag, en brachten deze reli- quie met veel staatsie naar Bari over De olie, die uit het gebeente kwam cn spoedig als geneesmiddel bekend werd, bleef te Bari vloeien. Sinds kwamen grote scharen pelgrims uit Italië, Frankrijk en Duitsland naar die plaats, dat weldra met de groot ste bedevaartsplaatsen van het Wes ten kon wedijveren. Dat Sint Nicolaas hier in Nederland zo op de voorgrond is getreden, vindt zijn verklaring in het feit, dat hij de beschermheilige van alle zeevaarders is. Wanneer onze zeevarende voor ouders bij een schipbreuk het leven hadden behouden, hingen zij uit dank. baarheid voor hun redding de van 1 zeewater doorweekte kleren in de aan St. Nicolaas gewijde kapellen op. Het is zeker geen toeval, dat de St. Nicolaaskerk te Amsterdam dicht bij de haven gebouwd werd! Een van deze middelen is het we der invoeren van het twee-prijzen stelsel b.v. door het uitreiken van speciale bonkaarten aan minder draagkrachtige personen, waarop zij de voornaamste levensmiddelen te gen gereduceerde prijzen kunnen kopen. Uit goede bron vernemen wij, dat er momenteel van de zijde der werk nemersorganisaties plannen zijn om deze mogelijkheid nauwkeurig te on derzoeken en zo de conclusies een ac- tk rechtvaardigen, hiertoe ro spoedig mogelijk over te gaan. Inderdaad zit er een onaangename kant aan, maar gedwongen margarine eten is ook onaangenaam. JAARVERGADERING VROUWEN BEWEGING LUTJEWINKEL Donderdagavond j.1. hield de afd. Winkel van de Ned. Vrouwenbeweging haar jaarvergade ring ten huize van mevr. v. Vegten te Lutjewinkel. De opkomst was best; ook nieuwe leden waren aanwezig. Na opening door de voorzitster, werden de jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteresse voorgelezen. De dames werden getracteerd op koffie, gebak en «noep, waarvoor een ieder wat had ingeleverd. Het Vrouwen lied werd door alle dames gezongen en een 3-isl dames zong het lied: „Nooit meer oorlog". Ook werd er voorgedragen. In de pauze werd door middel yan een grabbelton de kas wat gespekt. Het was al laat toen de presidente deze gezellige avond sloot Sociale weigeving Roken isgevaarlijk Enige kellners van een groot hotel zaten in hun schaftlokaal uit te rus ten van het serveren en tevens te lunchen. Het dessert bestond vanzelf sprekend uit een cigaret. Een strekte de rechterarm naar achteren om zijn koker te pakken. Het was volop zo mer en het raam stond open. Dit laatste was nogal zinloos, want van de ruit restten slechts enkele glaspieken. De rechterarm van de kellner sloeg in zulk een scherf en raakte gewond. De Rijksverzekeringsbank beschikte geen uitkering der Ongevallenwet. „Het nemen van een cigaret is een zuiver particuliere aangelegenheid, die heeft niets te maken met het be drijf". Met die uitspraak nam de kellner geen genoegen; hij zocht het hoger op, en terecht. De Raad van Beroep (te Amsterdam) beraadslaagde over het geval en zei in zijn uitspraak: „dat het roken van een cigaret in 't schaft lokaal tijdens een door de werkgever toegestane rustpauze, weshalve ook het tevoorschijn halen daarvan behoort tot de normale handelingen van een werknemer". Een duidelijke uitspraak. Volledig heidshalve moet worden gezegd, dat de R.V.B. zich hierbij niet neerlegde maar ook hoger op ging, naar de Cen trale Raad van Beroep. Deze stelde zich echter ook op het bovengenoem de standpunt. De juiste positie van de cigaret is dus bepaald. Hoera. Er is- recht gedaan. Bij de uitspraak is nog wel gezegd, dat als het ongeluk zou zijn ontstaan door een „defecte koker", er niet was uitgekeerd. Let dus op uw „koker" en ga nooit met Promotie-degradatie 1947-48 Competitiewezen moet op de helling De promotie-degradatieregeling voor het seizoen 1947/1948 is deze week af gedrukt in de Sportkroniek, het officiële orgaan van de BLN.V.B. Voor zover van belang voor onze omgeving geven we de regeling hieronder, waarbij we opmerken, dat helaas de regeling Afdeling NB. naar K.N.V.B. nog niet bekend schijnt te zijn, althans voor wat betreft ons district. Voor enkele weken wezen wij reeds op het ongezonde van deze toestand. TWEEDE KLASSE De kampioenen van 2A cn 2B spe len uiteraard op de bekende wijze met no. laatst van district I om een plaats in de le klasse. Dat zou dus gaan aangenomen dat de stand van het openblik ook de eindstand zou zijn lussen Volewijckers, ZFC/KFC en de Spartaan. In de promotieregeling naar de 2e klasse is nog altijd geen verbetering en nog steeds moetexx 4 elftallen om een plaats spelen. We komen hier di rect nog eveix op terug. No. laatst van de 2e klasse A vermoedelijk Her cules) speelt met de kampioenen van 3A, 3B en 3C (vermoedelijk resp. Vi- tesse, Zaandijk en Meteoor) om 1 plaats en no. laatst van 2B (hopen- lijk niet Alcmaria!) met de kampioe nen van 3D, 3E en 3F (waarvoor o.m. in aanmerking komen ploegen als, Schoten, W.M.S., O.V.V.O., Holland). Derde klasse Hoe de kampioenen van de derde klasse opnieuw een moeilijke opgave hebben (25% kans!!) vertelden we reeds hierboven. De kampioenen van de 4e klasse krijgen iets meer dan 33% kans, want hier komen promo- tie-d. gradatie-afdelingen van 3 clubs. No laatst van 3A (Germaan) speelt iiiet de kampioenen van 4A en 4B (resp. Schagen-'Berdos en WW/Gras- hoppers). No. laatst van 3B (Alw. Forward/Kinheim) met de kampioe nen van 4C en4D (koplopers resp. Zilvermeeuwen Assendelf t/V.V.B. en Zaanlandia/DRC/EVC/Monn.dam) No. laatst van 3C (DEC/KW/WZ/ Succes) speelt met de kampioenen van 4E en 4F (koplopers resp. ABIM JOS en RKAVIC/NAS). De reserve-klassen Ook in de reserve-klassen is de kans op promotie maar heel gering. No. laatst immers van de res. le klas se speelt met de kampioenen van 2A, 2B en 2C om een plaats. No. laatst van de 2e klasse A staat er hetzelfde voor en ontmoet de kam pioenen van 3A, 3B en 3C om een plaats no. laatst van 2B krijgt de kampioenen van 3D, 3E en 3F tegen over zich en no. laatst van 2C de kampioenen van 3G, 3H en 31. Een ongezonde kwestie Vergissen we ons niet, dan ligt het in het voornemen van zowel KNVB als de afdelingen om spoedig te ko men tot een zuiver pyramide-systeem. Dat is nodig om aan het ongezonde stelsel van het huidige ogenblik een einde te maken .waardoor b.v. de pro motiekans naar de 2e klasse belang rijk kleiner is dan naar de le en 3e klasse. Wat wil nu zeggen, dat de compe titie volgens een „zuiver" pyramide- systeem is opgebouwd? Dit systeem moet in de allereerste plaats komen tot afdelingen met in alle klassen een gelijk aantal clubs, waarvoor het beste getal ongetwijfeld tien is. Om tot de zuivere pyramide te komen krijgen we dus het vogeade in elk district: 1 eerste klasse 2 tweede klassen 4 derde klassen 8 vierde klassen 10 clubs 20 clubs 40 clubs 80 clubs Elk KNVB-district krijgt dus 13Ö eerste elftallen, terwijl het aantal re serve-elftallen op 70 wordt gebracht door het feit, dat de KNVB geen ré - serve 4e klasse-afdelingen kent. Hiér; uit vloeit voort, dat de promotiekan sen voor elke klasse precies gelijk is. Toch moet men niet denken, dat dè kwestie zo eenvoudig is als we hier boven voorstellen. Neem b.v. district V (Noord), waar men geen 4e klasse kent, terwijl ook de beide Zuidelijke afdelingen voorzover we weten niet geheel aan hun aantal toekomen. Het Oosten daarentegen telt b.v. drie 2e klasse-afdelingen! Om tot de pyrami de te komen zou daar een sterke af vloeiing van 2e klassers jmoeten plaats vinden, wat ongetwijfgeld op verzet zal stuiten. Het le district Wat er in district I zou gebeurén willen we in het kort even nagaan. Op het huidige ogenblik telt men hier niet minder dan 232 clubs, verdeeld als volgt: le klassers 11, 2e klassers 22 3e_klassers 58 en 4e klassers 141. Dit betekent dus een afvloeiing van niet minder dan 82 clubs, waarvan uitein delijk natuurlijk alleen de 4e klas sers de dupe kunnen zijn. De uitlaat zijn de afdelingen van de KNVB! Toch moet men ook dit niet zo zwaar zien. De 4e klasse J, K en L immers bestaan voor een overgroot deel uit Goois-Utrechtse verenigingen, die zo mogelijk voor een flink deel opgeno men kunnen worden in district Hl. terwijl voorts een aantal Haarlemse clubs naar district n zouden kunnen verhuizen, aangenomen althans, dat men in dit district eenaantal elftal len kan opnemen. Het spreekt vanzelf, dat deze zaak een allesbehalve eenvoudige is. Er zul len in eerste instantie een flink aan tal slachtoffers vallen door een zekere „willekeur" van het Bondsbestuur, dat tijdig een nieuwe regeling bekend moet maken die sterk afwijkt van de norma'e. De afdelingen zullen o.l. geen bezwaar maken, dat de in de loop der jaren „afgeroomde" 4e klas sers terug zullen keren in de oude om geving. Bovendien moet men beden ken, dat het spelpeil in de afdelingen door het opnemen van 4e klassers belangrijk zal verbeteren waardoor de competities veel interessanter wor den dan ze op het ogenblik zijn. Er zijn al verscheidene rapporten ver schenen over deze bij uitstek moeilij ke materie. Tot nog toe heeft geen enkele genade kunnen vinden in de ogen van de voetbalparlementen, die uiteindelijk toch de beslissing zullen moeten brengen in een strijd, die ge deeltelijk niet op de velden kan wor den uitgevochten. Een feit is het echter, dat wil men spoedig tot een eerlijk, doeltref fend competitiewezen komen het mes er radicaal in gezet moet wor den! een kapotte weg. Een ongeluk zit in een klein kokertje- Wanneer komt de tijd, dat ziekte ziekte is en een ongeval een ongeval en deze processen, die tijd, gaven en geld verspillen, tot het verleden be horen? y VERGADERING BOND VAN STAATSPENSIONNERING KOLHORN Maandagavond hield de afdeling Kolhorn van de Bond v. Staatspensionnexing een ledenverga dering in café Helsdingen. Voorzitter Zeeman opende de bijeenkomst en zeide, dat in de eerste jaren nog wel harde strijd nodig zal zijn om te ko men tot het doel, dat de bond zich stelt, namelijk premievrxj staatspensi oen. De heren C. Liefhebber en P. Blom werden benoemd om 's penning meesters bescheiden na te zien waar bij bleek, dat de penn. de kas op uit stekende wijze had beheerd. 't Punt bestuursverkiezing had tot resultaat, dat als nieuwe leden in t bestuur werden gekozen de heren C. Liefhebber en S. Herman. Aan de afgetreden secretaris, de heer S. Groet, werd een woord van dank gebracht voor 't vele werk, dat hij verrichtte voor de afdeling. Voorzit ter deelde mee, dat er met de Kerst-- dagen twee uitvoeringen zullen wor den gegeven. Met een woord van dank aan de aanwezigen, hierbij de hoop uitsprekend, dat eens de dag zal aanbreken, waarbij oud en arm de wereld uit zal zijn, sloot voorzit ter de vergadering. schrijvende lezers Wijkindeling Naar aanleiding van het ingezonden stuk over de wijkindeling door de heer van der Peet zagen we gaarne t volgende geplaatst: De heer van der Peet doet het in zijn stuk voorkomen of deze maatre gelen genomen zijn als proefneming voor 1 jaar om dan te komen tot sec tor-indeling. Hoewel ondergetekende geen voorstander was voor wijkinde ling zoals dit thans is geregeld heeft hij in zoverre toegegeven hieraan zijn medewerking te verlenen om een re geling, zoals de melkslijters in grote meerderheid voorstonden, niet tegen te werken. Het lijkt ons evenwel toch een maatregel die enigszins lijkt op willekeur omdat het publiek (in dit geval onze cliëtèle) hierin in 'i geheel niet gemoeid is, en dit schijnt ons voor een gezond bedrijfsleven xxiet juist toe. Bij deze maatregelen is voor iedere melkslijter het persoonlijk ini tiatief geheel uitgesloten. Het is hem totaal onmogelijk zijn zaak verder uit te breiden. Nu spreekt de heer van der Peet over een proefneming van n jaar om dan te komen tot sector-inde ling en dus schijnt het, dat ook de heer v. d. P. voelt, dat deze regeling niet juist is. Op onze laatst gehouden gecombineerde vergadering, waar ook de heer van der Peet aanwezig was. zijn wij althans van deze voorwaarde onkundig gelaten. Ongetwijfeld tijn er melkslijters die zich bij deze maatre gelen prettig voelen door de binding van klanten aan hun bedrijf, maar daarom is deze genomen maatregel nog niet te rechtvaardigen. M. RENTENAAR Zeven kamers voor twee dames Buiten verantwoordelijkheid van de redactie. Naar aanleiding van uw artikel on der het hoofd „Vreemd beleid van Heiloo's burgemeester", verzoek ik u om plaatsing van ondervolgende „aan vulling" teneinde de situatie enigszins duidelijker te maken. U schreef dat „de Specht" door 5 dames bewoond is,, doch dit zijn er slechts 2, n.1 de bejaarde freule van Foreest met haar „dame de convei'sa- tion". De Specht werd bewoond door mijn gezin (vrouw en 2 kinderen en de 80-jarige weduwe van Houweninge die invalide is en volwassen bx-oer en nog een zelfstandige dame. De Specht heeft beneden 2 grote en 1 kleine ka mer, w.c., keuken en boven 4 slaap- (of zit-) kamers en keuken. Nu worden al deze vertrekken, n.1. 7 kamers en 2 keukens, plus kelder en zeer ruime zolder cn w.c. gebruikt door 2 zeer bejaarde dames. De tuin om het gehele huis is geheel opge knapt door. .de gemeente. (Wie be taalt dat?) De dame en 3 dochtei's, die eerst bij de freule van Foreest in de Merel woonden, werd een eigen huisje gegeven hetgeen als volgt is toegegaan In de Nic. Beetswcg woonde een fam. Blokker. Twee bejaarde lieden. Mevr. BI. werd ziek aest tijdelijk opgenomen worden in het ziekenhuis te Alkmaar. Tijdens haar ziekte werd met medewerking van Ds. Bloemhoff (hóé is me een i'aadsel) plaats ge maakt in „Westerlicht" waar de fam. BI. reeds vanaf 1941 als gegadigde stond ingeschreven. Mevr. BI. mocht na haar herstel niet meer terug naar Heiloo, zelfs niet om haar verhuizing te regelen, maar moest direct in Westerlicht. Mijn 80-jarige, rechts verlamde moe der, welke op doktersattest geen trede van een trap mag lopen, stond reeds van 1940 af ingeschreven voor Wester licht. Bij navraag bij Ds. BI. werd mij medegedeeld dat de heer Blokker jaren als oudex-ling der kerk had ge fungeerd en voorrang had. Ik toonde mijn verwondering door op te merken dat mijn moeder van haar jeugd lid mate der zelfde kerk was geweest en steeds aan haar verplichtingen hati voldaan, doch dat een vrouw nu een maal geen ouderling kan zijn. Dat hier ook weer iets achter zit staat voor mij wel vast, maarmag nu eenmaal niet gezegd worden! Momenteel woon ik dus in een huis kamer van 3 x 3 m. met vrouw en 2 kleine kinderen, een 80-jarige moeder en oudere broer, hetgeen totaal 6 per sonen maakt en is hiervoor als slaap- gelegerxheid aangewezen (boven) 1 ruime slaapkamer en 2 alcoofjes van 1% x 2 m. Hoe wilt u daar zes per sonen in onderbrengen en dan nog wel de invalide, niet trappen mogende lo pen, oude dame? In de Specht waren 3 vaste was tafels, en schoorsteenmantels. Wjj hebben nu op géén der kamers zelfs water, laat staan wastafels en moeten wij ons allen, óók de tachtigjarige da me, in.de gootsteen in'de keuken was sen. Mijn vrouw had wastafels geëist en een schoorsteenmantel en deze wa ren, met de aanleg van gas, toegezegd. „Als de gemeente het niet betaald, zal ik (de burg.) de rest bijpassen". Teneinde deze belofte niet gestand behoeven te doen kreeg mijn gezin een vorderingsbesluit „per sterke arm binnen 4 dagen verhuizen". Toen ik reclameerde bij mijn thuiskomst uit Indië kreeg ik van de „burgervader" te horen, dat mijn vrouw er dan maar niet uit had moeten gaan zolang de verbeteringen nog niet waren aange bracht .waarop ik repliceerde dat er een vordering (frauduleus en onwet tig) was, doch was de burgemeester daar niets van bekend. „Er was toch geen vordering" wa ren zijn woorden, waarop ik het door hemzelf tweemaal getekende vorde- ringsbesluit toonde! (sic!)f^ Mijn zoontje van 2 Jaar viel tegen de gloeiende kachel aan. welke mid den in de huiskamer staat, want er is geen schoorsteen. De verzekerings maatschappij weigert een brandverze- kei-ing en het behang knapt van de wand af, maar de burgervader woont in ..een paleis" met 12 of 14 kamevs met vrouw en twee kinderen alléén. Ben ik daarvoor geruime tijd als politiek gevangene (in Duitsland) ge weest? (Daehau en Bochum) en daar voor vrijwillig naar Indië gegaan, ook voor hèn en zijn gezin?? Wat heeft deze burgervader zelf in de oorlog uit gespookt? Waarom waren de inwoners van Ki-ommenie zo ixitbundig verheugd (kwade tongen spreken zelfs van vlag uitsteken) toen de heer Kalff vertrok? We zijn gezegend in ons rustige dorp met deze burgervader, die de demo cratische begrippen wèl naleeft:?!? U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, P. v. FOUY -NtNGE, UITREIKING BONKAARTEN 802, tabaks-, versnaperiii. gen- en gecombineerde kaarten, schoenenbonnen cn kaarfen voor a.s. en jonge moeders De uitreiking van bovengenoemde bescheiden zal plaats vinden te ZUID SCHARWOUDE in de v.m. Openbare La gere School van 9 30—12 en van 2—4 uur, alleen voor niet-zelfverzorgers, wie familienaam begint met de letter A t.m. K op Maandag 1 December 1947 L t.m. Z op Dinsdag 2 December 1947 te NOORD SCHARWOUDE in hotel „De Burg" van 2-4 u A tm. K op Woensdag 3 December 1947 L tm. Z op D;nderdag 4 December 1947 te OUDKARSPEL in het v.m. Gemeentehuis A t.m K op Vrijdag 5 December 1947 van 9.30—12 en van 2—4 uur. L t.m. Z op Zaterdag 6 December 1947 van 9.30—12 te BRCEK OP LANGENDIJK, achter Betaalkantoor A t.m. K op Maandag 8 December 1947 van 9.30—12 en van 24 uur L t.m. Z op Dinsd3g 9 December 1947 van 9.30—12 en van 24 uur. Voor alle inwoners te ST. PANCRAS gebouw Witte Kerk op Woensdag 10 December 1947 van 9.3012 en van 1—3 uur. BELANGRIJK j Men wordt verzocht zelf de inwisselingsbon van de bon kaart 713 te verwijderen; de lopende bonkaart behoeft niet te worden medegebracht NAAR HET UITREIKLOKAAL DIENEN TE WORDEN MEDEGEBRACHT: 1. Distributiestamkaart 2. Inlegvel (alleen voor hen, die in aanmerking komen voor een schoenenbon) 3. Inwisselingsbon van de bonkaart 713 4. CN-kaart Spéciaal inlegvel voor a.s. cn jon ge moeders Wij bieden U aan voor de St. Nicolaas een ruime sor tering in Eau de Cologne Parfums, Lotion's, Crême's, diverse Luxe gëschenkdozen, verschillende import artike len enz. enz. Komt U bij ons eens kijken dan slaagt U ze ker. Langestraat 66 Alkmaar De Sint geelt wat V D heelt Oók dit is een MOOI en NUTTIG St. Nicolaasgeschenk tijdelijk BONVRIJ! en zwarte herenschoenen f 13. bruine herenschoenen met dikke rubberzooi f 20.75 17.75 bruine damesschoenen met lederen- en rubberzooi 26.50 bruine kinderschoenen 11.75 SCHOENENAFDELING le ETAGE VROOM &DREESMANN Alkmaar V. J St Nicolaas zegt Ga voor Uw inkopen naar een vertroud adres. FNIDSEN 121 ALKMAAR Haardfauteuils, verende Rooktafels v.a. f kussen, prima stoffen Kapstokken f 97.50 Eiken- en Old Finish theemeubelen Damesfauteuiltjes, pr. stoffen v.a. 52.50 enz. enz. Tafelkleden, Dressoir lopers. Grote sortering Radiotafel# v.a. 1 28.— Spiegels Salon- en bijzettafels Lage prijzen En voor een goed verzorgd SPREKEND PAPIER - SCHAGEN

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 6