Mét de Decembermaand komt weer de actie voor het Kind I Distributie Amsterdams Kunstpodium Postzegelstand Maandag a.s. door mevr. Koelma geopend Wij kunnen niet buiten deze zegels Maandag begint de Decembermaand met al z'n huiselijke gezelligheid, met St. Nicolaas, het Kerstfeest, de Oude jaarsavond en vele genoeglijke uurt jes En dit alles vervult de harten van jong en oud met milde en warme gevoelens, ook voor de medemens, voor de velen die ons medeleven niet kunnen missen. In het bijzonder geldt dit wel het misdeelde kind, de duizenden misdeel de kinderen in ons land. Hoe machteloos staan wij vaak te genover hun eenzaamheid en leed en hoe dankbaar mogen wij zijn, dat zo vele anderen gereed staan om hen op te nemen in hun tehuizen en inrich tingen om daar, vaak met het offer van een leven vol toewijding, licht en tevensvreugde te brengen in hun be staan. Straks, van 1 December af. wordt ons allen weer de gelegenheid gebo den ons aandeel in dit sympathieke en onmisbare werk te nemen door het kopen van de bekende Weldadigheids- postzegels en Prentbriefkaarten „Voor het Kind". Reeds in de eerste week van De cember worden de bedrijven, banken en andere kantoren bezocht voor bet plaatsen van grote bestellingen Iedere zakenman weet, hoezeer de waarde van zijn correspondentie stijgt door het gebruik van deze bijzondere ONTHEFFING WINKELSLUITING B. en W. van Alkmaar brengen ter algemene kennis van belanghebben den. dat zü besloten hebben op grond van de beschikking van de minister van Economische Zaken d.d. 6 Novem ber nr. 80865 J.Z. van het verbod, ver vat in artikel 2, eerste lid van het Winkelsluitingsbesluit 1941, tot het voor het publiek geopend hebben van een winkel na 18 uur ontheffing te verlenen voor 1, 2. 3, 5 en 22 Decem ber a.s. tot uiterlijk 20 uur en voor4, 23 en 24 December a.s. tot uiterlijk 22 uur. kerkdiensten ZONDAG 30 NOVEMBER 1947 ALKMAAR Ned. Herv. Gem. Grote kerk 10 uur Ds van Wijk. Kapel 10 uur Ds den Oudsten (H.D3 17 uur Os Wesscldijk Ger. Kerk 10 uur Ds Boenyinga 17 uur Ds Hoekstra. Leger des Heils 10 uur Heiligendienst 12 uur Zondags school 20 uur Verlossingsbijeenkomst o.l.v. Majoor ter TelgteDoopgez. Gem. 10 uur Ds Broer Baptisten Gem. Nw. Doelen 10.15 uur Dhr. Hofhuis Ned. Chr. Gem. Bond „Waakt en Bidt" 15 u. Jeugdsamenkomst Donderdagavond 19.30 uur Dhara. van Oostveen Evan gelische Luth. Gem. 10.30 uur Ds Roo- denburg (H.D.) 19 uur Dhr. Schende- laar Rem. Ceref. Gem. 10.30 uur Ds Rappold OMGEVING Akkersloot 10 uur Ds. v. Santen Bergen 19 uur Ds Biel-man (H.A.) Driehulzen 19.30 uur Ds Albertz Egmond a-d. Hoef 10 uur Ds Plug Egm. a. Zee 10 uur Ds. RÓobol Graft 14.30 uur Ds Kastein Groet 10 uur Ds de Jong Groot Schermer 10 uur Dhr. Albertz H.Hugowaard 10 uur Ds Wcsseldijk Heiloo 10 uur Ds Kastein Koedijk 10 uur Dhr. Slager Limmen 10 uur Ds. Bierman N. Niedorp 10 uur Ds Appel Obdam 10 uur Ds Verbeek Oterleek 10 uur Ds.. Klein Wassink O. Niedorp 14.30 uur Ds Appel Oudorp 10 uur Ds Bosch Oudkarspel 10 uur Ds. Schmidt Spanbroek 10 uur Dhr. Cieremans Stom pet oren 10 uur Ds. de Jong Ursem 10.30 uur- Ds. Boers Warmenhuizen 10 uur Ds Wiegcrs Z. Scharwoude 10 uur Ds ten Bruggen- kate Zuid-Schermer: Zie Stompetoren Ned. Herv. Evangelisatie Heiloo 10.15 uur Ds Grootjans Stompetoren 10 uur Dhr. Dekker Gereformeerde kerken Bergen 10 en 17 uur Ds Telkamp Br. op Langendijk 10 en 15 uur Ds. Vcenhuizen Egmond 10 uur Ds, Hoekstra 16.30 uur Dienst Heiloo 8.30 uur Ds Hoekstra 16 uur Ds Boeyinga N. Scharwoude 10 en 16 uur Ds Haitsina Schcrmerhorn 10 uur Ds Visser 15 uur Dienst St. Pancras 10 en 16 uur Ds Middel koop Doopsgezinde Geur Br. op Langendijk 10 uur Da. Franken- Liefrinck 0«d-Katholieke Kerk aan Zee 1 7uur Vroegdienst y uur Laaidienst 18 uur Vesp;-r frankeerzegels en hoezeer deze in binnen- en buitenland op prijs wor den gesteld. Voorbeelden zijn te noemen van bevende handelsrelaties als gevolg van het regelmatig gebruik van de Weldadigheidszegels „Voor het Kind" en in andere landen zal geen firma het daarom wagen het gebruik van Weldadigheidszegels achterwege te la ten. Maandag 1 December, v.m. 9 uur, wordt de stand in de hal van het Postkantoor geopend door de Eere- rresidente van het Comilé Mevr. Koelma. Ongetwijfeld zullen vele kopers hierbij tegenwoordig willen zijn, zo dat de actie kan aanvangen met een ruime verkoop. Koopt Kinderzegels cn -Kaarten. Zü brengen gelukU-zelf èn de kinderen! „Onder de edelsten van het land"... Een aardige kalender vraagt aandacht voor de dieren „Onder de edelsten van het land, de schat hij ook zichzelf het minst. Reik ik dien man het liefst de hand. die zonder zucht naar eer en winst, In 't stadsgewoel de vriend durft zijn van 't hulpeloos dier in nood en pijn". Voorwaar een zeer goede gedachte van de dichter Longfellow. Wij zijn er van overtuigd ,dat er in Alkmaar veel mensen zijn, die het met de dich ter eens zijn en zij zullen dan ook gaarne de dieren bescherming steu nen door de door haar uitgegeven ka lender, waarop tevens nog een teke ning voorkomt van H. Versteynen, te gaan kopen bij De Inspecteur C. Ver- wer, Baanstraat TOESTAND VAN CONDUCTRICE NIET ONGUNSTIG De toestand van de conductrice. Mej van der Struys uit Alkmaar, die Donderdagmorgen uit de Naco-bus viel, is naar wij vernomen hebben van het Centraal Ziekenhuis, iets beter TIN AAN OPKOPERS VERKOCHT Door de recherche werden Donder dag 4 employés van een staalfabriek aangehouden, die tin aan opkopers verkocht hadden. Maandag 1 December vindt er uit reiking plaats van bonkaarten 80ï voor hen wier familienaam begint niet de letter A. C en E. Oostenrijker aangehouden Wegens oorlogsmisdrijven door P.R.A, gezocht Donderdagmorgen werd door de Politie een Oostenrijker aangehouden, die clandestien de Nederlandse grens heeft overschreden. Tevens wordt de ze man al enige tijd gezocht door de PRA wegens oorlogsmisdrijven. HU is ter beschikking gesteld van het Hoofd der PRA. 't GULDEN VLIES DE GROTE RACE Op de achtergrond van de Grand National, de grote race, die jaarlijks te Aintree bij Liverpool wordt gehou den, speelt zich een andere geweldige spannende af: die om het geluk van Gerald Coats, (Paul Steenbergen!. Hü heeft zijn vrouw ,die is opgegroeid tot een ware helleveeg, in een handge meen, dat zij is begonnen niet ge dood .maar zij heeft het door een ongelukkig toeval met het leven moe ten bekopen. En omdat Gerald ieder risico wil vermijden besluit hij. de man met ijzeren zenuwen, die het le ven in ieder opzicht aandurft, zich zelf geheel buiten schot te plaatsen. Hij brengt zijn dode vrouw 's nachts in haar eigen wagen naar Liverpool cn laat haar daar staan. Detective Inspector Ayling (Bob. van Leersum) zit hem op de hielen, maar verliest het spel in een uiterst ge slaagde ontknoping. De intrige speelt zich af temidden van mensen, zoals er duizenden in de wereld rondlopen: de goedige Pinkie (Idda Wasserman), die niets doorheeft en de deftige huisknecht Morton (Henry Eeren), die alles doorheeft, de dwaze Darling (Jan Retel) en de. al leraardigste Joyce (Elisabeth Ander- son), die Geralds hart heeft gesto len. Het thema was licht en luchtig, maar geslaagd. De personen waren gewoon, maar daarom echt. Het stuk werd ge speeld op een wijze die zou doen ver moeden. dat toneelspelen de eenvou digste zaak van de wereld is. maar daarom juist stond het op zulk een hoog peil. Alles bijeengenomen een uitstekende uitvoering. eili' ZONDAGSDIENST APOTHEKERS Zondag 30 November Apotheek „Wanna Ritsevoort" Ritsevoort 5 Brandje in de Liefdelaan Moeder was niet thuis Moeder was naar de dokter en de kinderen speelden met lucifers.. Op die manier ontstond er Vrijdagmorgen een binnenhuisbrandje in één der per celen aan de Liefdelaan. De brand weer was zeer spoedig aanwezig en bluste het brandje, dat geen ernstige gevolgen had. DIERENBESCHERMING Te Alkmaar zwerft een jonge don kere herdershond van 10 maanden (reu), een geel hondje, donkere snuit en een jong blauw poesje. Voor de herdershond wordt alleen de eigenaar opgeroepen. Adres: Inspecteur C. Ver- wer, Baanstraat, Alkmaar. „Ontspanning na Arbeid" De deftige familie Hamilton werd in opschudding gebracht door de komst van Charley Green. Charley zou een jongen zijn, 't was een meis je, maar eigenlijk tóch een echte jon gen. Voor jleze dochter van een overleden zeeman, een ruw maar goed visserskind, zou de zoon van de fa milie Hamilton zorgen maar zij valt geheel uit de toon bü dit def tige gezelschap cn dat brengt natuur lijk allerlei verwikkelingen met zich mee. Het was een aardig toneelstuk, dat door „Ontspanning na Arbeid", het gezelschap van het personeel van Huize Westerlicht, Woensdag, Don derdag en Vrijdag werd gegeven. Het grootste aandeel in. het slagen van dit blijspel in drie bedrijven „Tot Wederdienst Bereid" van Piet Mos- sinkoff komt zeker toe aan Charley (Stien P.) die deze uitstekend ver tolkte, wat niet wil zeggen dat de anderen uitgesproken zwak waren; er werd veel goed spel te zien ge geven. Décors, meubelen en grime waren goed verzorgd door Jac. Groothuizen, Zr. ter Burg en W. Kuijt. De regiseur, de heer Jan Huijgen, heeft met dit blijspel een goede keus gedaan en het gezelschap en het bestuur kunnen op een goed geslaagde avond terug zien. GEMEENTEPUBLICATIE In het Gemeenteblad van Alkmaar nrs. 1924. 1925, 1926, 1927, 1928 en 1929 zijn opgenomen de besluiten van de Gemeenteraad van 13 November 1947 en 29 Mei 1947 resp. tot a. machtiging aan B. en W. tot wij ziging van het tarief voor de levering van gas door de gemeentegasfabriek; b. vaststelling van een verordening tot wijziging der algemene salarisver- ordening voor de ambtenaren; c. vaststelling van een verordening tot wijziging van het Ambtenaren-re glement; d. vaststelling van een verordening tot wijziging van het werkliedenregle- ment; e. vaststelling van een verordening tot wijziging van de verordening, hou dende bepalingen omtrent het toe kennen van wachtgeld aan ambtenaren en werklieden in vaste dienst der ge meente Alkmaar; f. verhuring standplaatsen op ge meentegrond. HERVORMDE GEMEENTE BELEG DE EEN AVOND Z.-SCHARWOUDE.Donderdag werd in zaal Kramer te Z.-Scharwoude een avond gehouden, voorbereid door de lidmaten der Ned. Herv. Gemeente te Z.-Scharwoude. Het welkomstwoord werd uitgesproken door de heer Ds. ten Bruggecate. De bijeenkomst, welke in het bijzonder de financiën beoogde te versterken, werd opgeluisterd door zang van een dameskoortje. Na de ge bruikelijke opening nam Ds. Mullem uit Edam het woord, die sprak over het onderwerp: „Het zit in de lucht". Hiermee bedoelde spr. de verwildering onder de jeugd. Deze leeft de kerk voorbij. Het is "onze plicht, aldus spr. daartegen te strijden als lidmaten der Ned. Herv. Kerk. De rede van Ds. Mullens werd besloten met het zin gen van gez. 166 1. Na de pauze werd de avond verder gevuld met zang en declamatie van mej. G. Reinders. Ten slotte werd de vergadering besloten met gemeenschappelijk zingen. De op komst was bevredigend. In deze donkere dagen voor Kerst mis is er in Amsterdam weer veel te beleven op cultureel gebied. In het Concertgebouw zwaait Otto Klempe- rer gedurende de maand December de dirigeerstaf over Nederland's beroem de orkest. Zondagmiddag staat er op het gebied van moderne muziek iets bijzonders op het programma. De eer ste hoboïst van het orkest, Haakon Stotijn speelt dan het hobo-concert van Sam Dresden. Verder staat Mo- HARMONIE THEATER ZWEVENDE GRATIE Chris Linden, een charmant be scheiden meisje, is de ster 'van een select groepje revue-girls op schaatsen Het gezelschap treedt óp in de pauze van de ijshockey-wedstrijd tussen de „Canadian Seals" en de „New York Wild Cats" en Chris ,die tot over haar oren verliefd is op de beroemde Don Martin, de onstuimige goalgetter van het New Yorkse team, slaat de ver richtingen van haar afgod gade. De wedstrijd ontaardt spoedig in een al gemene kloppartij en Don slaat daar bij de scheidsrechter op een derge lijke manier, dat hij geschorst wordt De is de aanvang van deze vlotte en mooie speel- en showfilm. Men kan in deze rolprent Sonja Henie bewon deren in haar zwevende gratie. Mi- chael O'Shea vertolkt de rol van Don. Martin, de ijshockeyspeler met het duivelse temperament. Bij de adembenemende pironettes Sonja Henie gingen er bewonde rende ..ooh's" door de zaal.. Vooraf een interessant voorprogram ma waarbij vooral het aardige teken filmpje van een katje met vogelge luiden zeer de aandacht trok. Een kijkje op de huwelijksreis van Philip en Elisabeth mag te noemen en zeker niet overgeslagen wórden. VICTORIA THEATER VROUW TEGEN VROUW Een onheilspellende titel, zal zelfs een matige vrouwenkenner onmiddel lijk zeggen. Hij raadt het goed.. De boze vrouw en dc goede vrouw, en de man een beetje slecht, maar overwegend goed en in de eerste plaats man, als inzet. De boze vrouw heeft de wettelijke rechten op de man, de goede de natuurlijke op hem en hun beider kind. De sympathie van een onbevooroor deeld toeschouwer moet wel aan de kant van de echtbrekers zijn. onge acht de morele bezwaren die men zou kunnen laten gelden. Bovendien, de betere helft van het paar handelt on bewust. Als laatste en doorslaggevend argument kan gelden, dat de vrucht van hun liefde een leuke rakker van een jongen wordt. Wat betekenen wettelijke aanspra ken tegenover dit alles? Men had hier een vijfjarige schelding ïn een tijd. waarin de wereld in vlammen stond en leven noch goed noch burgerlijke tradities meer enig gewicht in de schaal legden, waarlijk niet als ex cuus behoeven aan te voeren. Maar allez, 't werd toch gedaan. En dus zien we hier de onmenselijkehard heid van het leven in verschillende toonaarden. Als de héld van het verhaal, een Brits militair, het geluk heeft van zijn gevaarlijke en lang-durende opdracht in het vijandelijke Duitsland terug te keren, vindt hij eerst zijn wettelijke vrouw, daarna zijn geliefde terug. Zijn zoontje ziet hij voor het eerst. Maar het geluk duurt maar kort de dood breekt het. Het sterkste gedeelte van deze film vinden wij voor ons niet de drama tische toppunten, maar 'de zonnige scènes. Vooral het jongetje geeft een aardig accent aan het geheel. Het dan seresje gaf. behalve een- prachtige danstechniek, ook uitstekend spel. ALKM. BIOSCOOP THEATER wordt deze euveldader noodlottig. Zodra het ontdekt is, is zijn spelle tje uit; hij wordt ontmaskerd en is reddeloos verloren. Dean Jogger en Kim Hunter geven zeer behoorlijk spel te zien in deze. ondanks al het conventionele, toch aantrekkelijke film. CINEMA AMERICA1N HET BEGON MET MOORD Ook hierbij verrassing in 't voor programma, waar velen met verlan gen naar uitzagen: het huwelijk van Prinses Elisabeth en Philip Mountbat- ten op het witte doek. Men krijgt een aardige indruk van de pracht cn praal van deze plechtigheid. „Mexiëaanse Rovers", een spannen de cowboy-film vult het voorprogram ma aan. 't Was dom van mr. Prescott om zo met het aantrekkelijke slijk der aar de om zich heen te werpen, maar hoe gaat dat bij vele mannen als ze eens in feeststemming zijn. Meestal ver liest men trouwens slechts wat geld en soms een illusie mr. Prescott verloor er zijn leven door. Des och tends werd hij gevonden, geworgd met een dameskous. De Gerechtigheid zal uiteindelijk deze onwaardige dood wreken, zoals het haar betaamt Maar eerst vergist zij zich bijna enige malen en als de film geen happy ending had gehad, zou een onschuldige jongeman het slachtoffer Zijn geworden van deze misdadige affaire. Het geluk is echter met hem. Geen misdaad wordt feilloos uitgevoerd, als men de expert Conan Do.vle mag geloven. Zo is 't ook hier; een klein foutje van de moordenaar BASCOMB De slechtste mens, zo luidt een be paalde theorie over 's mensen inborst, heeft hier of daar toch nog iets goeds. Het is slechts de kunst van de reclas sering om de gevoelige snaar aan het trillen te brengen. Een paar onschuldige kinderogen en het bijbehorende lieve toetje en na- ieve vragen nemen in „Bascomb" de geduchte bende-leider van die naam zo voor zich in. dat hij er een ander mens van wordt. De boef vlucht na een gevecht met de grenspolitie en tot zijn geluk vindt hij gastvrijheid bij een karavaan. Een oude vrouw woont met haar klein dochtertje in een der wagens; dit kind bindt de strijd met het kwaad aan cn overwint tenslotte. He spel van Wallace Beery (Bas comb) en Margaret O'Brien is hier en daar voortreffelijk en over 't algemeen goed. Prachtig zijn in deze film, met z'n wild-romantische entourage van Indianen, landverhuizers en gevech ten, de natuur-opnamen. Een film met aardige vondsten, een gezonde humor en een zuivere inslag. In het voorprogramma oju. een leer zaam filmpje over de gezondheidszorg. CINEMA HOLLANDIA HEILOO Woensdag cn Donderdag zal in „de Rus" draaien de Hollandse film „De big van het regiment". Deze vóór de oorlog geproduceerde film zal de liefhebbers van de komische film zeker trekken. De hoofdrollen worden vertolkt door onze bekende Henriette Davids, Jopie Koopmans. Fientje de la Mar, Sylvain Poons, Frits van Don gen en Johan Kaart Jr. „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN In het voorprogramma, in het Wereldnieuws, zijn zeer fraaie opnamen te zien van de huwelijks plechtigheid van Prinses Elizabeth en Prins Philip Mountbatten. Voor wiel- renliefhebbers het laatste gedeelte der 6 daagse te Brussel, waarin onze land genoten, Schulte en Boeyen de over winning behaalden. zart's Serenata Notturna op het pro gramma en na de pauze wordt Beet- hoven's Zevende Symphonie uitge voerd. Gedurende de volgende week krijgen de Concertgebouw-abonné's M-'aler's Negende Symphonie te ho ren en zo is er dus op het gebied van muziek veel en veel goeds te beleven. Maandag 1 December gaat Cor Ruys weer beginnen met een nieuw stuk in het Centraal Theater. „Aan d' oever van een snelle vliet" heet 't blijspel dat Esther Mc. Cracken schreef en dat aan Cor Ruys weer volcp de gelegen heid zal geven om te „ruysen". Hij wordt terzijde gestaan door o.a. Myra Ward. Sara Heyblom, Jan Teulings cn Liesje de Wind en dit gezelschap ls sterk genoeg om eventuele stormen van critiek het hoofd te bieden. In het theater De la Mar gaat Za terdagavond de première van Prima Ballerina door het Nederlands Toneel onder regie en artistieke leiding van Cor van der Lugt Melsert. Prima Bal lerina is geschreven door de Engelse schrijfster Evelyn Millard en speelt in de kringen van het ballet. Juist nu ei' tegenwoordig zo weinig goed ballet te zien is, zal Prima Ballerina zeker belangstelling trekken. Zondag is het tevens de laatste dag dat in theater Carré Bouwmeester's Schouwrevue „*t Is feest vandaag" zal draaien. Hopelijk zal na dit niet zeer eclatante succes een beter programma in dit vermaakscentrum de aandacht van het publiek gaan vragen. Engelse kunstenaars gaan ons land afreizen en beginnen natuurlijk in Am sterdam. Zo komt er het Robert Mes ters kwartet, dat vooral werk van En gelse moderne componisten zal uitvoe ren. Een Russische pianist komt ook begin December voor een tournée door ons land. Het is Eduard Darsky, ver tolker van Chopin. cn van de moderne Russische meesters. Om even in het Oosten te blijven, de Poolse violiste Ida Haendel, welbekend, bezoekt be gin December het concertgebouw waai zü op Zaterdag 6 December met Fellx de Nobel een recital zal geven. De films waarvan binnenkort de première in de hoofdstad zal gaan, zijn voornamelijk van Franse origine en 't zijn,alle films waar „tout Paris" voor op de knieën gelegen heeft. „La si- lence est d'or" heet een 'film waarin Maurice Chevalier triompten viert. Het is een comedie René Clair, die zeer „en vogue" is in Parijs en ook in Amsterdam een betamelijke belang stelling geniet Dan is er' nog een de tective-film waarin Louis Jouvet. Suxy Delair en Simone Renant, spelen. Het is een film van Clouzot, die onder de titel „Quai des Orfèvres" uitgebracht zal worden. Er is dua wel het een ®n ander te doen In de hoöfdstad. Het bovenstaande is slechts een greep, maar men kan per slot van rekening toch ook i.iet allee aflopen. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Anita M.,~ dv J. Schokker en M. T. Kramer. Ondertrouwd: J. A. Narold en J. de Waard; J. Stafecki en J. de Waard; J. Smit en G. P. J. Floris; A. Hovius en D. Vriend; L. Spierings en G. de Jong. Overleden: L. C. Veel, 70 jaar. IIEILOO Geboren: Herman, zv P. J. Rozing en E. H. Sevenhuijsen; Maria Wilhel- mina, dv J. A. Brand en J. van Dia- rendonck; Jacobus Petrus, zv A. J. Kleef en van E. A. Reus; Johannes Petrus Maria, zv P. Bolten en A. L Berg: Nicolaas Petrus, zv N. Nooij en C. Kabel; Theodorus Willibrordus, zv T. Swart en A. J. H. Kops; Marcelli- nus Nicolaas Maria, zv G. de Orae' en A. Schuit. Ondertrouwd:II. G. Kriek, 29 jaar met M. E. Slikker, 28 jaar; J. Asjes, 27 jaar met G. Oud, 24 jaar. Overleden: Elisabeth Prins. 29 jaar KAASMARKT ALKMAAR Doordat de kaasprijzen aanmerke lijk zijn verhoogd, voor fabrieks- en boerenkaas respectievelijk met 25 en 78 ct.. lagen de prijzen aan de markt belangrijk boven die van de vorige week. Voor de fabriekskaas werd ge noteerd f 1^3 per kg., voor de boe- rei.kaas f 1.55. De aanvoer bedroeg 6600 kg„ wat nog altijd belangrijk is gezien vooral ook het feit, dat geer toeslag meer wordt betaald he markten. De kwaliteit was in door snee goed en de gang van de markt is te stellen op f 1.51 a f 1.52. Afgezien van de toeslag lagen de prijzen toch nog enkele centen boven die van de vorige week. ALKMAAR 28 XOV. 1347 Andyvie 1131; spinazie 45; winter peen 4.208.40; wortelen 718; torna ten 1252; groene kool 7.5019; spruit - kool 1258; rode kool 615; gele koo 3—6.50; prei 9—23; uien 12—17; bic»- 310; druiven 921.05; druiven 2.30; witlof 2965; bloemkool A 4 I 30, II ^15—20; boerenkool 6.50- knolselderie 315; wortelen 1926: selderie 69.50; peterselie 7.5910 sla* 1.6015; appels 1930; peren 15-33' BR. OP L'DIJK - 28 NOV. 1948 8500 kg. rode kool 7.10—13.10; 4' kg. gele kool 3—4.90; 30000 groen kool712; 40000 kg. witte kool 9— 12.70; 10000 kg. andyvie 23.80—26.30: 4000 kg. peen II 7.20; III 8 60; lOOO M- bloemkool 23.31. N.SCHARWOUDE 29 NCV. 1947 228.000 kg. witte kool 9—13; 32000 kg rode kool 8.60—12; 18000 kg. gele koo 4—5.30; 2000 kg. gr. kool 9.50—12.29 6600 kg. andijvie 25 80—33; 1400 kg peen II 6.70; peen III 7.90; 4000 kg bieten I 6.307.10; 1200 kg. eerstelin gen 6.90—7.30. WINKEL 28 NOVEMBER 1947 Andijvie 519; spruiten 3841; Hel peren 22—32; Gieser Wildem. 29—35 Winter louw 23—25; Berger mot 17— 23; St. Germain 2133; Cox Oranje 5680; Prinses van Engeland 42; Le- móen-appelen 38. agenda A.B.T.: „Het begon met moord" met Dean Jegger en Kim Hunter. Voor stellingen dagelijks 8 uur; Zondag 2 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Bascomb" m. Wallace Beery en Margaret O'Brien Voorstellingen dagelijks 8 uur; Zater dags 7 en 9.30 uur; Zondags 2, 4.30, 7 en 9.30 uur; Woensdagmiddag 2.30 u. Toegang 14 jaar. HARMONIE: „Zwevende Gratie' met Sonja Henie, Marle Mc. Donald. Michael O'Shea en Bill Jjohnson. Tot 14 jaar alleen onder geleide. Voor stellingen dagelijks 8 uur; Zaterdag" 7 en 9.30uur; Zondags 2. 4.30. 7 en 9.3C uuP. VICTORIA: „Vrouw tegen vrouw*' met Douglas Montgomery, YvonneAr- noud en Adele Discon. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 Zondag 2. 4.30, *7 en 9.30 uur. Toe gang 18 jaar. Zondag: GULDEN VLIES. 8 uur: ABC .-ca baret. HEILOO Heden DE RUSTENDE JAGER. 8 uur: Bond voor Staatspensionnering. Opvoering van „De Stier uit Californië" door .,'1 Ontluikende Roosje". Dinsdag DE RUSTENDE JAGER, 2.30 uur: St. Nicolaasfeest kinderen o.l. school. Woensdag en Donderdag CINEMA HOLLANDIA. 8 uur Hoofdfilm: „De big van het regi ment", in de hoofdrollen o.a. Henriet- te Davids. Zaterdag DE RUSTENDE JAGER, 8 uur: Mu ziek- en Bafletavond. BERGEN Zaterdag, Zondag, Maandag en Dinsdag RUSTEND! JAGER: „OoalK'.i" a Charioa Bot* m J»*rid Borgmaan.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2