$muny, Baxwmv ait u^JtJ^MeA En Koedijks Raad gaf met milde hand „Je komt niet thuis..." Een reien van verzoeken om subsidies Burgemeester Pesman neemf afscheid Genoemd tot burgemeester van de Beemster KOEDIJK Voer de opening van de op 26 Nov. jJ. gehouden raadsverga dering deelde de voorzitter de heer Pesman mede, dat hij met ingang van 1 Januari IMS was benoemd tot bur gemeester van de gemeente Beemsicr en dat in een nadere bijeenkomst ge legenheid zou zijn afscheid te nemen. De Raad gaat niet op hondenjacht De notulen werden goedgekeurd Er «varen talrijke ingekomen stukken. Van Ced. Staten kwam een terugzen ding van de verordening hondenbe lasting onder de opmerking, dat een verlaging van het tarief niet wordt toegestaan. B. en W. stellen voor de belasting voor de le klas te houden op f 10 en voor de 2e klas te verho gen tot f 6. De heer Lammerschaag zag de belasting liever verdubbeld, namelijk resp. f 20 en f 10 om een opruiming onder de honden te bevor deren. De heer Visser voelde voor dit voorstel; hij zou willen zien, wat voor uitwerking 3it had. De heer Hart was er op tegen.' Hij zag niet gaarne door t college 'n hondenjacht geopend door middel van hogere belastingen. Al zijn er zeer zeker exemplaren, die op de openbare weg *n gevaar zijn, dit is niet de schuld van het dier. maar van de mens, zijn opvoeder. De voorzitter is het met de heer Hart eens en het voor stel van B. en W. wordt aangenomen Van het Prov. Waterleidingbedrijf zwam een opgave van de kosten van een niet-rendabele uitbreiding te Huis waard. zijnde f 14.40 per jaar. B. en W. stellen voor de burgemeester te machtigen de gevraagde bijdrage aan het bedrijf te verlenen. Dit voorstel wordt aangenomen. Salarisherzieningen herzien Van Ged. Staten ontving het college «et besluit van 19 Febr. 1947 inzake salarisherziening. Voorgesteld wordt, dit besluit in te trekken en opnieuw 2 besluiten te nemen, één voor de 10 pet. salarisverhoging. Ingaande 1 Oct. 1946 en één voor vaststelling van de nieuwe salarisregeling ingaande 1 Juli 1947, en het besluit voor de 10 pet zodanig te wijzigen, dat aan de heer Blankena ook de volle 10 pet. verho ging wordt toegekend. Het salaris voor de ambtenaren ter secretarie voorts nader te bepalen van f 2136 tot t 2736 met 5 jaarlijkse verhogingen van f 120. C. Damiaans f 1800 tot f 2400 met 5 jaarlijkse verhogingei: van f 120 en voor de leerling ambte naar van f 660 tot f 1164. De raad gaat, na een toelichting van de secretaris met dit voorstel accoord. Van de ver voor Gezinsverzorging kwam een ver zoek om subsidie. B. en W. stellen voor met ingang van 1948 een subsi die van 25 pet. te verlenen tot ?en bedrag van f 400. Aldus werd besloten. Subsidies voor de „Kruizen' Van de afd. Koedijk van de N.H. Ver. „Het Witte Kruis" kwam een ver zoek. de subsidie die voor gezinsver pleging was uitgetrokken, met ingang van 1 Jan. 1948 toe te kennen aan de wijkverpleging van het „Witte Kruis" •n dit bedrag te bepalen op f 400 per jaar. B. en W. stellen voor het ge vraagde bedrag toe te kennen en /erband daarmede tevens het subsidie bedrag van he$ Wit-Gele Kruis tc Oudorp te verhogen met f 200 voor de wijkverpleging en het Witte Kruis te St. Pancras een bedrag toe te kennen van f 100. De heer Hart vraagt of hier thans mede wordt bevorderd dat er aan de Kanaaldijk meer aanspraak kan worden gemaakt op wijkverple ging als nu het geval is. De voorzitter antwoorde hierop beves tigend. Zo wordt ook dit subsidie- voorstel aangenomen. Van het bestuur van de IJsclub te St. Pancras kwam een verzoek om subsidie van f 400. De heer Hart vraagt aan de raadsleden van het Zuiddeel of zij in de ijsclub ge ïnteresseerd zijn, het antwoord is be vestigend. Het bestuur is uit beide gemeenten samengesteld. De voorzit ter stelde voor, dit jaar f 200.subs. toe te kenncn.De heer Visser vreest bezwaren daar onze gemeente nood lijdend is; toch wordt het voorstel van de voorzitter aangenomen. B. en W. stellen hierop voor. voor de aanbieding van de gemeente-begroting 1946 de leden van de raad aan te wij zen voor het onderzoek der begroting Aldus werd besloten. Het voorstel van B. en W. het recht te verkrijgen wij ziging onderhoud van graven van f 1 per jaar op f 3.-, kon geen ingang vinden bij de fractie van de Partij vai\ de Arbeid, waarop het werd ver anderd tot f 2.- per jaar Kermis lief en leed Voorgesteld werd de kermis voor taan met één week te vervroegen. De heer Hart betoogde, dat vervroe ging zijn goedkeuring kan wegdragen maar dat het feitelijk geen kermis meer is maar dansdag. waarmede de kinderen niet gebaat zijn. Er wordt beweerd, aldus de heer Hart, dat aan een kermis-exploitant werd geweigerd zijn tent op te slaan op het gemcenteterrein. De man moest maar op de dijk gaan staan en niet in de luwte van het ca fé Schuit. Wij moeten er op toe zien, dat de kermis beter wordt uitgevoerd. Zo niet, dan kunnen wij de kermis wei- opdoeken. De voorzitter antwoordt, dat het hem niet bekend is, dat een plaats werd geweigerd. Overigens is hij het eens met de heer Hart dat 't niet in orde is met de kermis, voor- .al wat betreft het vermaak voor de kinderen. Hierna wordt het voorstel aangenomen. Men zal in het vakblad der kermisexploitanten adverteren. Bij de rondvraag' vraq^t Blaauv boer de vorderingen van de nieuw bouw de voorzitter antwoordt, dat hij buitengewoon tevreden is over de he ren aannemers. Verder vraagt Blaauw boer of B en W al een bouwplan klaar hebben voor 1948 „Neen", is het ant woord, „eerst moet het huidige bouw plan worden afgewerkt" ONDERLINGE GYMNASTIEK- WEDSTRIJDEN KOEDIJK De uitslagen van de on derlinge wedstrijden van de gymnas tiekvereniging „Voorwaarts" luiden: Kleuters 4-kamp: le prijs: Reinie Otto, Pieter Schuit, Henk Leek, 2e pr. Freek Raat, 3e pr.: Marja v. Loenen, Bram Raat Meisjes I 4-kamp: le pr.: Tini Hoof. 2e pr. Greta Heeman, 3e pr. Ida Ven- nik Meisjes II 4-kamp: le pr. Ina de Waal. 2e pr. Willie Dissel. 3e pr. An- nie Molenaar. Jongens I 4-kamp: le pr. Jacob Boon 2e pr. Jac. Langendijk, 3e pr. Win van Duin en Jac. Hartog. Jongens II 4-kamp: le pr. Piet Won der. Adsp. Dames. 4-kamp: le pr. Greta Nieuwenburg, 2e pr. Annie .Kaag, Klaasje Tiesjema. 3e pr. Annie Mastcling. Dames le graad 6-kamp: Ie pr.: Nel Wonder. Dames 2e graad 6-kamp: le pr. T Jongsma-Masteling, M. Koorn-Bruinis. 2e pr. M. Bloothoofd-Rens. Heren le graad 6-kamp pr. M Barsingerhorn. Heren 2e graad: le pr. J. Harinhui- zen. 2e pr. K. Barsingerhorn. Hoogst aantal punten adspiranten (wisselbeker) P. Wonder. Hcogst aan tal punten leden (wisselbeker) M. Barsingerhorn in 6-kamp. Biljarten Grootmeesters reden eerst te water WARMENHUIZEN Een deze da- gen had in café de Groot een biljart seance plaats tussen de heren P. de Leeuw, Europees Kampioen 45/1 en J. Sweering, Oud-kampiocn. Beide he ren stelden zich belangeloos disponi bel en de opbrengst kwam ten bate van de „Niwin" en was georganiseerd door de biljartclub „Ons genoegen". Ook waren vertegenwoordigd heren van het Districtbestuur uit Schagen en Alkmaar van de Ned. Biljartbond. De vereniging mocht zich verheugen in een flinke opkomst. De wedstrijd was uitgeschreven om half acht. doch tegen 8 uur kwam een SOS binnen, dat de auto met de groot meesters in het water was gereden aan de Oudewal bij Vogelaar. De oor zaak hiervan was het breken van de vooras. Gelukkig kwamen de inzitten den er zonder letsel af. De heer de Goede uit Dirkshorn was zo bereidwillig om de mensen met zijn auto te halen en verderwist de au to van deze firma de verongelukte wagen weer spoedig op het droge te krijgen. Ondanks dit oponthoud werd even wel ontspanning voor de bezoekers gevonden. De heren Jn. Moeijes uit H. H. Waard en Veeken uit Burger- brug zouden een partij spelen van 150 punten. Aanvankelijk behaalde de hr. Moeijes een grote voorsprong*, in 3 beurten 134 punten. Bij de derde beurt wist de heer Veeken een serie te ma ken van 171 punten. Het is een lust deze jonge favoriet in actie te zien. Vervolgens speelden de heren de Leeuw en Sweering een partij van 500 caramboles. Deze werd gewonnen door de heer de Leeuw in 10 beurten hoogste serie 153. Sweering behaalde 307 punten, hoogste serie 155 punten. Beide heren hebben buitengewoon fraai spel laten zien. Na het beëindi gen hiervan speelden zij 23 carambo les over drie banden. Gezi en't moei lijke hiervan .wist de heer de Leeuw dit in 12 beurten te verrichten: de heer Sweering bracht het tot 19. Voor de biljartliefhebbers was het een leerzame, maar tevens een genot volle avond. Aan de heren grootmeesters werd dank gebracht voor hunne offervaar digheid. Het was met recht: „War- menhuizen leeft mee met de jongens over zee." Dr. ITTERZON SPRAK VOOR DE UNIE. BR. OP L'DIJK Donderdagavond hield het Locaal Comité van de Unie ..Een School met de Bijbel" een ver gadering in de Ned. Herv. Kerk. Na de gebruikelijke opening hield Dr. It- terzon zijn rede, die zich aansloot bij de inhoud van ps. 78. Spr. begon zijn betoog met te poneren, dat waar het recht van spreken weer erkend wordt, dit recht ook weer mogelijk maakt een Unie-rede te houden. Tijdens de be zetting heeft het Ghr. onderwijs met velerlei moeilijkheden te kampen ge had. Van de Unie werden enige be stuursleden gevangen gezet en ook op ander terrein waren de moeilijkheden legio. Het Chr. onderwijs kan niet ge noeg gepropageerd worden en daar om wordt dan nu weer deze samen komsten belegd. De taak van het Chr. onderwijs is een te grote dan dat hier onverschilligheid gedoogd kan worden Chr. onderwijs dient zich aan te slui ten bij de opvoeding in het Christe lijke gezin. Het volk moet doordron gen worden van de eisen van het Christendom wil ons land dezelfde lichting uitgaan als onze nabuursta- ten. En daarom is de kwestie Chr. on derwijs weer urgent. De regering streeft naar een school met een bij belse inslag, maar dat is niet voldoen de. Afgezien nog van het feit, dat de Katholieken zich niet bij deze opvat ting zullen kunnen aansluiten, is de formulering te vaag. De Unie wil geen school met een bijbelse inslag, de Unie wil positief christelijk onderwijs. Een FEUILLETON Ten slotte was vader in arren moede naar de ..Kommandant" gegaan, om er uitgevloekt te worden en weer naar huis te gaan. Alsof het pas gebeurd was, stond het Jan voor de geest in welke ondra gelijke spanning zij die nacht hadden doorgebracht. Hoe er nog vijf dagen verliepen, voor moeder weer.in huis terug was. En hoe was moeder terug gekomen! Ha het sneuvelen van zijn broer was het moeder geweest, die hen ten leste had opgebeurd. Maar na haar terug komst uit de Duitse hel, was er over het gebeurde geen woord uit haar te krijgen. Als de een of ander trachtte er een gesprek over te beginnen, ver viel zij in een beangstigen', stilzwij gen. Moeder, die vroeger zong en lach te en het hoogste woord had, was een •hiie. eenzelvige, oude vrouw gewor den. Eerst na maanden scheen zij weer Wal te veranderen. Begon zg weer be- Ueg in verschillende dingen te stel len. Maar niet meer als vroeger. En toen was de nieuwe slag gekomen. Plotseling was er in de straat het gerucht gegaan, dat er door de Duit sers een inval in de fabriek was ge daan. waar vader werkte en dat er honderden naar Duitsland zouden wor den gevoerd. De vrouwen waren te hoop gelo pen. Sommigen hadden het niet, an deren weer wel geloofd, maar aan het einde van de dag waren uit de straat tien arbeiders niet van hun werk thuisgekomen en onder hen ook Jan's vader. En liet donkere haar van moeder was weer wat grijzer gewor den. En haar frisse, blozende gezicht werd geel en bekommerd, terwijl de zorg er talrijke rimpels in had getrokken. Met volharding en een onuitputte lijk geduld had Jan zijn moeder troost trachten te verschaffen, en tussen hen beiden was een ontzaglijk diepe ge negenheid ontstaan. Maar de zorg om de man die. naar uit berichten van hem bleek, in een grote Duitse industriestad woonde, tlecf en werd groter naarmate de En gelse er. Amerikaanse bommenwer- I in steeds groter getale overtrok ken om de Duitse industrie te vernie tigen. En de angst, dat ze ook Jan nog zouden weghalen, nu er alle da gen in de verschillende plaatsen van Nederland razzia's werden gehouden, liet het laatste restje zwart uit beur haren verdwijnen. Vrouw de Wever, die drie jaar ge leden nog een jonge vrouw was, leek r.u op een afgeleefd grootmoedertje. Mijmerende voort was Jan, door de warmte van zijn bed, die zijn lijf aan genaam doortrok, weer in slaap ge sukkeld. Vrouw de Wever lag stille- Een verhaal' uH de hongerwinter door JAAP VAN ZOONEN kens te kijken, hoe hel daglicht door de bescheiden kiertjes van het ver duisteringspapier drong. Plotseling hoorde zij In de straat 'n auto komen aanrazen, die ergens stop te. Luid geschreeuw en gesnauw, stampende laarzen Wild begon haar hart te kloppen. Met moeite stootte zij schorre klanken uit. Met een sprong was Jan uit zijn bed. Hij blies automatisch het olielampje uit, haalde het verduisteringspapier 67. Jimmy keerde zich op het mid denveld om, trok een gezicht als een boze oorwurm en stormde als een tor nado op de bal af. De vonken .spat ten onder zijn voetzolen vandaan, de grond dreunde alsof er een tien-tons aandachtig gehoor volgde het betoog van deze buitengewone spreker, die zijn voordracht gloedvol wist te ma ken. Pension „Zonneschijn" Een té moeilijke opgave BERGEN Met het toneelspel Pen sion „Zonneschijn", geschreven door Cor Hermus, kwam de Arbeiders To neel Vereniging „Bergen" Donderdag avond, in de „Rustende Jager" voor het voetlicht. Dit toneelspel stelt wel zeer hoge eisen aan de spelers. Dit mag gedeel telijk een verontschuldiging zijn voor het feit, dat de toneelvereniging hier en daar tekort schoot. De dramatische scènes gingen boven haar drachten. Dramatiek dat is in geen geval alleen het zeggen van de dialoog. Er moet gespeeld worden anders is het efefet averechts. Mevr. Zonderland (Mevr. G. v. d. Aarde), de pensionhoudster b.v. was niet overtuigend. Henri (H. van Zan ten) haar zoon, de fantast en klep tomaan had zo nu en dan wel goede momenten, Marietje Woerdeman (Mw. Huisman-Noort) en Aafje Wessels (Mevr. L. Smit Hart), beide in Pen sion Zonneschijn op kamers wonende speelden hun rollen aannemelijk. Ir ma Levendag-Lebrun (Mevr. v. Zan ten-Burger» was de beste der da mes. Rein Schaafsma (P. C. Briefjes) filmondernemer, een man van de we reld een rol die toch zeer vlot en los gespeeld moet worden, was te stijf Maar er was één regelrechte uitblin ker. v .jDr. Erich Dessauer de Duitse Jood- as dokter werd gespeeld door een gast uit Heiloo. de heer Spruit. Niet alleen het Duitse accent, doch ook het spel werden door hem op uitmun tende wijze gegeven. Hij had zich vol komen m zijn rol ingeleefd. De toneelaankleding verdient een woord van waardering. Deze maakte veel goed aan deze, voor de Vereni ging te moeilijke avond. Een gezellig bal besloot deze avond CP. Wederopbouw Bergen aan Zee en „Paal 33" Woensdag a.s. algemene vergadering BERGEN a. ZEE De vereniging ..Paal 33" komt Woensdag 3 December a.s. in algemene vergadering om 7.30 uur in hotel Marconi bijeen om de bestaande wederopbouwplannen voor Bergen aan Zee te bespreken. Door verschillende deskundigen van de Wederopbouw, o.m. de architect de heer Wieger Bruin, zullen toelichtin gen worden gegeven. Voor de toekomst van de badplaats kan deze vergadering van groot be lang zijn! weg en probeerde naar buiten te kij ken. Maar de bevroren ruiten lieten dat niet toe en Jan begon verwoed aan een gaatje te blazen. Plotseling weer luid geschreeuw, gestamp, een auto, die aansloeg en wegraasde. Daarna stilte. Eindelijk kon Jan door de bevroren ruiten kijken. De straat lag stil in de schemering van de winterdag.Uit en kele deuren kwamen vrouwen te voor" schijn. De mannen vertoonden zich niet. „Het is voorbij moeder. Loos a- larm!" De vrouw, die overeind in het bed zat, bleek als een dode, heradem de. Tranen liepen over haar wangen. .Kom, kom, moede» tje, kop op. Er is immers niets aan de hand". Zij sihudde het hoofd. De moede ogen spraken van een <nz<*gbiar !®ed. Zonder woorden begonnen ze lang zaam zich te kleden. Zo «leepten zij zich nu voort van de ene dag in de andere. En de voorraad in huis slonlc. In de koude woonkamer, waar het wonderkacheltje wanhopige pogingen in het werk stelde om wat warmte te verspreiden, zaten moeder en zoon te genover elkaar aan het ontbijt. Ontbijt! Telkens als Jan het woord ontbijt hoorde, trok er een bittere lach tank overheen rolde en de graszoden van het veld vlogen naar alle kanten heen. Zo'n aanloop nam die Jimmy! 't Was om er bang van te worden. Trouwens de keeper van DSE werd er bang van. Hoe zou dat moeten aflo- om zijn lippen. Vier dunne sneedjes brood. Enkele dunne schijfjes suiker biet om er op te leggen. En een stille worsteling tussen hem en zijn moeder, die elkaar zoveel mo gelijk trachten toe te stoppen van het schamele beetje. „Wat is er nog in huis moeder?" Vrouw de Wever keek met een ang stige blik in haar ogen naar Jan op. Zij had het voelen aankomen, al da- g'. i lang. Telkens als Jan er vrien den of buren op uit zag trekken met de meest wonderlijke vervoersmidde len, had zij haar zoon moeten tegen houden. En nu zou het er toch van moeten komen. Want er was in huis zo goed als niets meer. Nog voor een dag of wat aardapp.'cn, een beetje S' oen te. Dat was alles. 4* sar ó*n bij k\v»>>:, wat je vsn de Cent t-le Keu ken kon halen. Wat waterige soep, waarin aardappelschil en suikerbiet dreven. Zij ontweek een rechtstreeks antwoord. Maar Jan hield vol. „Het gaat zo niet langer moeder! Wü zullen allebei kreperen, als er binnen kort niets in komt". Zij zuchtte. Er viel niet tegen te re deneren en niet aan te ontkomen. Zij voelde haar krachten met de dag af peil? Toen had Jimmy het beruchts punt bereiktZijn rechterbeen schoot naar vorenen de toe schouwers op de tribune hoorden een geluid als van een dichtbij inslaande donderslag. nemen en Jan was vel over been. Moe deloos knikte zij. Begon toch weer te genstand te bieden. „Ik ben zo bang je te laten gaan. jongen. Je oudste broer is weg. vader komt niet terug en als jij nou ook nog gaat, Jan, dan kom jij ook niet terug"! Bezorgd stond de jongen bij haar stoel en sloeg zijn arm om haar heen. „Zo moet je niet praten moedertje. Waarom zou vader niet terugkomen? En waarom zou ik een ongeluk krij gen? Kom, kom. Er moet wat gebeu ren! Als ik eenmaal de stad uit bea het platteland op, is er geen mof meer te bekennen. Ik haal vlug een wage» met aardappelen en tarwe en erwt*» en bonen en botéT en spek en kon* weer bij je terug en dan kunnen ws rustig afwachten tot de Engelsen ko men". Het klonk allemaal zo hoop «rol En er moest binnenkort toch wat ge beuren. Haar wekenlang volgelu nas» verzet begon te breken. Zij bezweek voor het enthousiasme van haar zoon. En samen begonnen ze de voorbereidingen te treffen voor de tocht, die zo'n wreedaardig einde zou vinden. (Wordi vervolg® BENOEMD. BR. OP LANGEDUK De heer E. J. van Boornum, hulpbesteller te Br. op Langedijk, is met ingang van 1 Dec. benoemd tot besteller te Schoorl. In zijn plaats is benoemd de heer J Kostelijk. VERVOERVERBOD VOOR SCHAPEN Ter verbetering van de controle op frauduleuze handelingen met schapen ligt het in het voornemen om met in gang van 7 December a.s. het vervoer de aflevering en het ontvangen van schapen van elke leeftijd aan beper kende bepalingen te binden. Voor het vervoer van schapen zullen vervoerbewijzen worden voorgeschre ven, die slechts zullen worden afgege ven voor het vervoer naar overname- markten en noodslachtplaatsen en in bijzondere gevallen voor het vervoer van fokschapen. Voor het verkrijgen van vervoerbe wijzen voor het vervoer van fokscha pen moeten aankoopvergunningen worden overlegd, die de hoofdbureau?: van de Provinciale Voedselcommissa- rissen volgens nader door het Bedi*ijf- schap voor Vee en Vlees te geven in- sticuties in zeer bijzondere gevallen aan schapenfokker^ zullen verstrekken verkeershoekje VERKEERSVERPLICHTINGEN VOOR DE VOETGANGERS 1. Voetgangers moeten in beginsel van de voetpaden gebruik maken. 2. Voetgangers moeten de rijbaan en andere niet voor het voetgangersver keer bestemde weggedeelte langs de kortste weg. voorzichtig en zonder on derbreking oversteken. Steekt de rij weg dus loodrecht over! 3. Voetgangers moeten bij wegkrui- singen met als zodanig aangeduide oversteekplaatsen van deze oversteek plaatsen gebruik maken: bij kruisin gen. waar deze oversteekplaatsen niet aanwezig zijn. moeten de voetgangers het kruispunt „haaks" op de rijbanen oversteken. Voetgangers dienen bin nen afzetting door middel van touwen, kettingen of van andere aard te blij ven. 4. Het is de voetgangers verboden op hoeken van straten te blijyen staan, indien daardoor het verkeer wordt be lemmerd of in gevaar wordt gebracht. (De bepalipgen- sub. 2, 3 en 4 gelden niet bij wegen, welke voor het ver keer met voertuigen zijn gesloten). 5. Bij het vervoeren van voorwerpen, waardoor voetgangers verkeer wordt belemmerd of in gevaar zou kunnen worden gebracht, moeten de voetgan gers gebruik maken van de uiterste rechterkant van de rijbaan en daar bij rekening houden met het rijdend verkeer. 6. Kinderwagens en invalidewagens, door menselijke kracht voortbewogen mogen op het voetpad worden voort geduwd. Oorlogsschade De Minister van Financiën heeft bekend gemaakt, dat de goederen wel ke door de' vm. Duitse militaire of burgerlijke overheid ter afgifte van een vorderuigsbewijs in eigendom ge vorderd zijn en daaruit voortvloeien de schaden vooralsnog niet als oor logsschade in behandeling kunnen worden genomen, doch dat, vooruit lopend op een definitieve regeling. *n aanvang kan worden gemaakt met de registratie, enquete en taxatie dezer schaden. Degenen, die een dergelijke schade hebben geleden, kunnen deze tot 15 December a.s. hiervan aangifte doen bij de Schade-Enquete-Commissie te Den Helder, Spoorstraat 112. Ter ver mijding van misverstand wordt er nog de aandacht op gevestigd, dat onder regelmatig gevorderde goederen niet begrepen zijn, die, welke ter voldoe ning van een algemene maatregel van de vijand door de houders zijn inge leverd, b.v. radio's, koper enz. '««^programma DINSDAG 2 DECEMBER 1947 Hilversum I 391 m. Nieuws om 7, 8. 13. 18; 2# en 23 var. VPRO 7.50 Dagopening; AVRO 8.15 Gram. platen; 8.45 Vioolmuziek van Yenhudi Menuhin; 9.15 Morgenwij ding; 9.45 Arbeidsvitaminen; 10.35 Gr. muziek; 10.50 Kleutertje, luister!; RV U 11.00 „Kinderen met leermoeilijkhe den", lezing; AVRO 11.30 Zangrecital 12.00 Lyra-trïo; 12.33 Voor het plat teland: 12.43 Pianospel; 13.15 Omroep orkest: 14.00 Met naald en schaar. 14.30 Vioolrecital; 15.00 USA-discopa- rade; 16.35 „'Garage van Bommel", hoorspel voor jeugd; 17.00 Dat kun jij ook, werken voor viool en piano; 17.30 Kinderkoor: 18.30 Ned. Strijd krachten; 19.15 Kamermuziek voor bijzondere bezettingen; 20.15 Bonte Dinsdagavondtrein met Herman Rin- ket's variété; 21.30 Contact, verzoek programma! 22.15 Buitenlands week overzicht; 22.30 Orgelconcert. Hilversum II 415 m. Nieuwe om 7. 8. 13, 19. 2ê en 22^8 uur. KRO 7.30 Morgengebed; 8.15 'Pluk de dag: 9.00 Lichtbaken; 9.35 Viool sonate van Beethoven; 10.00 Voor de kleuters; 10,15 Balletmuziek; 10.40 „Winter", gedichtenprogramma; 10.50 Bekende en geliefde orkestwerken; 11.30 Als de zi^le luistert; 12.03 Viool recital; 12.33 en 13.20 Russisch orkest Slawa; 13.50 Negerpoëzie; 14.00 Wer ken van Bfzet; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Kamermuziek van Beethoven en Janacek; 16.00 De Zonnebloem, Radio ziekenbezoek; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Na schooltijd; 17.15 Elck wat wils 18.00 Schotse volksliedjes: 18.20 Sport- praatje; RVU 18.30 „Van Nicolaa* Beets tot S. Vestdijk", lezing; KRO 19.20 Orgelmuziek; 20.20 „Genesius", hoorspel; 2.15 Avondgebed: 22<45 Ra- dio-Phflharmonisch orkest (Prokifieff en Reger).

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 3