Bernhard Shaw's Candida Anatole France et la liberté d'esprit KA LEIDOSCOOP Drie uitmuntende bedrijven door Comedia Aan het slot van het manuscript van „Capdida" schrijft 's werelds be roemdste cynicus G. B. S. de verkla ring: „Het geheim in het hart van de dichter, dat begrijpen zij niet". En daarmede bewijst hij met recht en reden een cynicus te zijn, want boven zijn stuk schreef, hij: een mysterie in drie bedrijven. Dit satirieke dichters-mysterie nu is zo uitmuntend van conceptie, da' men vergeet dat dit alles eigenlijk geen mysterie is maar de nuchtere uitbeelding van een allesbehalve nuchter idee en daarom komt. het de toeschouwer voor alsof dit stuk tij dens het schrijven gegroeid moet zijn Candida moet hier de wijze vrouw zijn. de vrouw met het gedegen ver stand, die echter naar ons gevoelen niet naturalistisch genoeg„uit dc verf" komt. Dit is kennelijk wel het geval met de figuur van Mr. Burgers. Candida's vader, die evenwel de te genstellingen-te scherp stelt. Dit is overigens niet de schuld van de au teur Cor Hermus. die het zoals steeds niet na kon laten te charge ren. hetgeen overigens weinig hin derlijk is en de typering ten goede komt. 4J Fons Rademakers speelt de sublieme rol van de dichter en dit moet zo on geveer de rol van zijn leven zijn. Mary Dresselhuys speelde Candida en'de naüef aandoende speeltrant van deze actrice' is een van de grootste krachten van dit stuk. Dominee Mo- rell wordt gespeeld door Gijsbert Tersteeg en het is een rol geworden die slechts door het spel van Radema- akers geëvenaard wordt. Tot slot een woord van lof" voor het spel van Ellen Thomas en de decors van Ellv van Stckelenburg. T.H K „Adola-Revue 1947" „Adola" is de" naam van de perso neelsvereniging van de fa. H. Eek mann. die in Mei van dit jaar werd opgericht Voor de eerste maal bracht deze veretuging Zaterdagavond een re vue voor 't voetlicht met een rijk ge varieerd programma. In een wens-fantn'sie „het corsetter- luchtkasteel" werd de menselijke fan tasie de vrije loop gelaten, met als gevolg dat men op het toneel de vreemdste dingen zag gebeuren. Wil men kleiner, langer of dikker wor dende „Adola" wondermachine in "het jaar 1960 geeft u elke ge wenste gestalte. Als deze fantasie werkelijkheid wordt ,ziet het er voor de mannen niet rooskleurig uit: een hypermoder ne corsettenshow in 1960 toonde ons hoe de mannen dat jaar allen in cor- set zullen lopen en dat alles natuur lijk op de hypermoderne wijze: zicht baar. dus over het colbertje heen. Het ballet van de „Lastina"-girkv ingestudeerd door mevr. Hesmerg. voldeed uitstekend: voor amateur s was de uitvoering heel goed. Dries Godthelp zorgde met de heer Arp voor de vrolijke noot; Jan van Ake verzorgde de muzikal- arrange menten; de vlotte, soms zo critisch? liedjes warén van Tiny Fassies. Na de groots opgezette finale dank te de heer H. Eckmann alle mede werkenden en zette allen in de bloe men; voor de bekende fabrikant en zijn echtgenote waren het inderdaad ogenblikken om nooit te vergeten Het mooiste van dergelijke avonden van opbouwende critïek en 'gezonde humor is wel de goede onderlinge verstandhouding van personeel en meerderen, die juist dan zo tot uiting komt. Na afloop was er tot 4 uur een ge zellig bal o.Lv. „The Harlem Sw.n gers" met verschillende attracties. We zijn er van overtuigd dat allen zeer voldaan over deze geslaagde avond, tenslotte huiswaarts keerden. GESLIPT 1>OOR DE GLADHEID Zaterdagmorgen omstreeks 8 uur Jlipte op de Rijksstraatweg onder -qe gemeente Heiloo een Naco-bus. «he richting Haarlem reed. De auto is met behulp van een andere wagen uit de wegberm getrokken, waarin hij te recht gekomen was. Persoonlijke in gevallen kwamen niet voor. De bus werd niet beschadigd. KIESCOLLEGE NED. HERV. KERK LIMMEN Bij de gehoudc-. verkie zing voor 't kiescollege der N.H. kerk te Limmen "werden herkozen: mej. J. Vooren en de heer P. Docter. Voor de bestaande vacature moet een herstem ming plaats vindéy tussen mevr. A. M. Stikkel-Kieft en de heer J. v. Til Pz. Tot notabel werd herkozen de heer A. Vennik. 4P En tóch is de' Vrije Alkmaarder hét Mad voor iedereen. Een gezinsblad Wj uitstek, dat U moet lezen wanneer II ep de hoogte wilt blijven. En die prijzen zijn lager. Wees verstandig: ••era een abonnement. EXCURSIE METAALBEWERKERS Toen in Oct. het spoorwegpersoneel een excursie had gemaakt naar het „Werkspoor" Amsterdam, kwam al heel spoedig het verzoek aan het be stuur van het I.v.A.'O. afd. Alkmaar om ook voor de metaalbewerkers een excursie naar bovengenoemde fabriek te organiseren. Het „Instituut"" was als steeds, direct bereid om dit voor hen te doen. Het „Werkspoor" te Am sterdam»" verleent ook in deze haar welwillende medewerking. En zo kunnen op Woensdagavond 10 Dec. 40 metaalbewerkers uit Alk maar en omgeving onder leiding van dhr. Schaddcnhorst hun kennis verrij ken door dit bezoek aan deze moderne fabriek voor scheepsmotoren en spoor wegmateriaal. Wij moeien tot onze spijl velen te leurstellen. daar slechts één autobus- ter beschikking is. 1 ws Woensdag 10 Deceitfber zijn de let ters I en IJ aan de beurt om zich te vervoegen aan de Ridderstraat ten einde bonkaarten 802 te verkrijgen (van 912 e'n van 24 uur). Mede gebracht dient te werden: Distribntiestamkaart. 2) Inlegvel (alleen voor hen. die in aanmerking komen voor 'n schoé- nenbop). 3) Inwisselingsbon van bonkaart 713. 4> CM-kaart (speciaal inlegvel voor a.s. jonge moeders). IN' OVERMOEDIGE STEMMING Zondagavond waren de 31-jarige matroos T. en een 23-jarige burger naar aanleiding van drankmisbruik in een zeer overmoedige bui. Zij hielden zopder reden in de Langestraat lo pende burgers aan. Een surveillerende agen^, die de jongelui tot bedaren wilde brengen, kreeg 'van de burger een slag in 't gezicht toegediend.Ei werd procesverbaal opgemaakt tegen de burger en de matroos, respectieve lijk wegens mishandeling en rustver storing. De beide iongel'eden zijn in gesloten. GESLIPT Zaterdagmorgen om 9 uur slipte in de Tesselschadestraat een luxe wagen en reed daarbij eenmuurtje omver. De schade werd "geregeld. Lezing Nederland-Frankrijk Zonder ook maar een minuut de kennis der Franse letteren te willen onderschatten bij de leden van .Neder land-Frankrijk eft overige lezers van De Vrije Alkmaarder" lijkt het me toch niet al te riskant een paar bio grafische en bibliographische aante keningen te plaatsen over Claude Aveline die de leden der bovenge noemde vereniging a.s. Woensdag avond de eer mogen hebben als spre ker te begroeten over Anatole France et la liberté d'esprtt. Claude Aveline, geboren in 1901 te Parijs, is na gymnasiale studie om ge zondheidsredenen, gedwongen de we tenschappelijke loopbaan op te geven Na een vrij lang verblijf in Zwitser land wordt hij secretaris van de ge leerde en kunstzinnige „homme de lettres". Ad. van Bever, de bekende uitgever van de beroemde serie der „Maitres du Livre", de nu onvindbare fraaie bibliophieluitgaveti der firma Crès. Aveline, zelf uitgever van de niet minder beroemde series van de Collections philosophiques, Cahiers de Paris en van de Musique moderne. Sedert 1930 vindt hij meer tijd voor persoonlijk werk: lezingen, reizen etc Regelmatige medewerker aan tijd schriften voor de rubrieken muziek, dans en film in de eerste plaats. Na de mislukte militaire campagne van 1939-1940, waaraan Aveline als vrijwilliger deelneemt, keert hij naar Frankrijk terug en sticht in Juli 1940 reeds met Jean Cassou c.a, de groep Les Francais libres de France Zijn verder verzetswerk hier te be handelen zou kolommen vx-agen! Het eerste nummer van h^t bulletin R?sis- tance dateert van 5 Dec. 1940; als stichter van de Cahiers de la Libera tion weet hij tocfi de Gestapo'uit han den (te blijven. Dat h:j medewerker is aan de Editions de Minuit van Ver- cors spreekt natuurlijk van zelf. Is daarbij nog ad interim voorzitter van de Société Anatole France (de voor zitter Jacques Lion was naar Duits land gedeporteerd); erelid van de Union Nationale des Intelleciuels, voorzifter van de Franse. P.E.N.-club en bestuurslid van het Comité Natio nal des Ecrivains. Hieronder een kort uittreksel uit zijn zeer uitgebreide oeuvre, waaron der veel plaquettes en dure luxe-uit gaven óf voor Hollandse lezers on- 25-Jarig jubileum bij V. en D. Bij de fa. Vroom' en Drcesnrmn te Alkmaar werd Maandag weer een ju bileum gevierd. De heer P. Kramer, chauffeur, vierde de dag dat hij voor 25 jaren bij bovengenoemde firma fn dienst trad. Gedurende deze tijd heeft hij zich doen kennen als een ijverig en plichts getrouw lid van het personeel. Maan dagmorgen om 10 uur werd hti per auto met zyn .vrouw van huis ge haald en naar de zaak geleid, waar een voltallig personeel hem opwachtte Direct wordt hij op het privékan- fóor door de directeur, de heer W. Eerentzen en de bedrijfsleider, dhr. H. v^ d. Weyer. ontvangen. Onder het aanbieden van bloemen en het ge bruikelijke cadeau onder couvert wer den vele oude- herinneringen .opge haald en toespraken gehouden. Daar na stond het personeel in de feeste lijk versierde lunchroom klaar om de jubilaris en zijn vrouw te huldigen. Door verschillenden werd het woord gevoerd en vele cadeaux werden aan geboden. Deze dag is' voor de familie Kramer een onvergetelijke geworden. Om half 12 werd de jubilaris weer naar huis" gebracht waar verder de dag in gepaste vreugde werd doorgebracht Vele waren er die onze sympathieke jubilaris thuis nog even bezochten. vindbaar óf onbetaalbaar belaas. Debuteert met enkele dunne gedich tenbundels. 1919-1923 L'homme de Phalère, Co'ntc-s et apologues. 1921 La Merveilleuse légende de Sidhartha Cakia-Mouni.' Bonddha racontée pieu- sement au monde occidental. 1924 Le roman d'une ville de France: La Cha- rité-sur-Loire. 1925 Les Muses mêlées. Souvenirs sur Anatole France.. Bour- delle, Steinlen -et Jean de Saint-Prix. 1926-1928 La pointe du jour. Roman d'une "enfance. (Aveline heeft ook een aantal kinderboeken geschreven, waar van we noemen Baba-Diène et Mor- ceau-de-Sucre.. 1927 Rodin L'homme et 1'oeuvre. 1928-'30 La Vie dc Philippe Denis^ reeds in Zwitserland geconci pieerd en waarbij aansluit Le Prison- nier (1935-'36). 193? La doublé mort de Frédéric Bélot. belangrijk in de geschiedenis van de detective-roman door zijn litteraire doelstelling. Be kend is ock zijn detective-verhaal Voiture 7, Place 15. We zouden nog njoeten spreken over het onderwerp van Avelinejs lè- zing, maar is dit na een twintigjarige totalitaire geestesrichting in Europa nog nodig? Is de titel Anatole France et la liberté d'esprit niet voldoende" Tenslotte Aveline's welsprekendheid Om tijd te besparen raadplege men de verslagen van zijn hartstochtelijk be toog op het eerste P.E.N.-congres na de bevrijding in Ziirich. De lezing^ wordt gehouden op de bovenzaal van het gebouw „Waakt en Bidt", Laat. Introducties verkrijgbaar bij de secretaresse van Ned.-Frankrijk mej. C. Andriessen, Steynstraat 35. ritOFAGAND A-AVOND „JONG HOLLAND" Op Donderdag 11 en Vrijdag 12 Dec zal de Chr. Sportver. „Jong Holland", die zich bezig houdt met het beoefe nen van gymnastiek, voetballen, hand ballen. athletiek, in het Gulden Vlies een propaganda-avond geven. Aar.- vr.rg 8 uur. Als men het programma br'et, beloven dit avonden te worden waarop men naar hartelust kan la chen, maar waar ook een ernstig num mer niet' ontbreekt. Het programma wordt geheel door eigen krachten uit gevoerd. Voor de pauze: revue, na de pauze blijspel. Een ieder is van hart; welkom. Jan Ponstijn over Vincent van Gogh De heer Jan Ponstijn hield gister avond voor het Instituut voor Arbei dersontwikkeling in het A.B.B.-ge bouw 'n lezing met lichtbeelden over Vincent van Gogh. Voorzitter Kohnert was ditmaal verhinderd, zodat de heer Schinkel de honneurs waarnam. Na de opening gaf hij de inleider terstond het woord Vincent van Gogh en zijn vier jaar jongere broer Theo behoren in één adem genoemd te. worden. Zonder Theo zonder diens steun eri financiële hulp zou Vincent nooit die kunstenaar geworden zijn, die wij nu kennen. Theo begreep zijn broer vol komen en twijfelde niet aan zijn ca paciteiten. Toen Vincent een einde aan zijn leven maakte, had ook het leven voor hem geen betekenis meer, hij stierf nauwelijks zes maanden la ter. Het leven van Vincent is kort, bewtgen tragisch. Hij is hartstochte lijk, opstandig en emotioneel en geeft zichzelf volkomen aan zijn werk. Een scheiding tussen de mens en de kun stenaar Van Gogh is niet te maken. Zoals Pilatus van Christus zei: „Aan deze mens is geen uiterlijk schoon", zo is ook Van Gogh lelijk en on aantrekkelijk, maar zijn hart klopt voor de mensheid, voor de tragiek in het menselijk leven; V&n Gogh negeert de sociale pro blemen niet. Door zijn werk, dat tij dens zijn%korte levensperiode door zo weinigen werd gewaardeerd, wil hij de mensheid dienen. Eerst in 1880. op 27-jarige leeftijd maakt hij zijn eer ste werk. maar wanneer hij tien jaar later sterft, heeft hij met een on stuimige wil, die hem lichamelijk en geestelijk sloopt* een ontzaglijke hoeveelheid werk gemaakt. Het le ven brengt hem tegenspoed, ongeluk kige liefdes en geldgebrek, hij hon gert naar liefde en warmte. Staat zijn werk aanvankelijk onder invloed van de Haagse school stemmingswer- ken in bruin en grijs in de Pro- vence breekt zijn impressionistische periode aan: de verheerlijking van het licht. Hier wordt het toppunt van zijn kunnen bereikt. Maar nog steeds snakt deze ..eeu wige zwerver" naar rust en liefde; de aanvaller» van waanzin beginnen en nemen in hevigheid toe. InJuli 1890 maakt deze grpot menselijke op standige een einde aan zijn leven Hg sterft in de armen van zijn broer, die een half jaar later naast hem begraven wordt. De heer Ponstijn besloot deze eer ste lezing, die He 22e December door eeen tweede gevolgd zal worden, met een serie prachtigelichtbeelden van Vincent's werk. SINT N3COLAASFEEST EGMOND a. ZEE Vrijdag bracht de Sint met zijn knecht een bezoek aan de twee laagste klassen van de openbare lagere school alhier. De kleintjes waren te samen in de eerste klas en zaten met verlangende blik ken naar de groteren te kijken, die nog op de speelplaats waren, om straks voor de hoge bezoeker een erewacht te vormen. Te ongeveer kwart over negen naderde een auto de school, wat het sein was om de erewacht op te stellen en weldra schreed Sint en zijn knecht over de speelplaats naar dc schooL In het lokaal was een zetel ingericht" en verschillende kinderen kregen een woord van lof of een woord van vermaning. Ook werd er flink getracteerd, zodat, toen te onge veer half elf de Sint de school ver liet de kleintjes met verheugde ge zichten huiswaarts koerden. Voor de leerlingen van de gehele school werd er des middags in de zaal van 't O.K. verenigingsgebouw een kinderfilm vertoond.'In de pauze werd nog door een van de leerlingen van de hoogste klasse n.1. 4""'° Verbeek, een leuk verhaaltje verteld. Bij de uitgang wachtte allen nog een verrassing. VOETGANGER AANGEREDEN EGMOND a. ZEE - Zondagavond reed de heer de W. uit Egmond-Bin- nen ter hoogte van de Hervormde Kerk te Egmond aan Zee een voet ganger aan, met het gevolg, dat bei den op straat terecht kwamen. Het costuum van de voetganger werd be schadigd. doch de wielrijder zegde toe de schade te vergoeden. - SINT NICOLAASFEEST OPENBARE SCHOOL LIMMEN Donderdagmiddag be zocht Sint Nicolaas met zijn knecht de openbare school,""waar alle kinde ren en vele ouders met kleinen, hem vol spanning afwachtten. Met een lied werd hij hartelijk welkom geheten. De oude kindervriend onderhield zich daarna met de jeugd en vele kinderen drukten hem de hand of zongen een liedje voor hem. Pieterbaas strooide pepernoten, wat een gegrabbel op en onder de banken gaf. Allen kregen daarna een grote appel en taaipop Hierna begaf de oude Heilige zich tussen de kinderen en menig hartje klopte danig, wanneer de kinderen toegesproken worden of een hand kregen. Tenslotte moesten Sint en Piet ver der op hun reis. Voor de jeugd 'volgde hierna de vertoning van de poppen kast van de heer Martin Vroom. De kinderen genoten volop!! Alleen leef-, den mee met de avonturen van Ka trijn. Jan. Janus enz. Tot besluit kregen alfen nog een zakje suikergoed en een taaipop. Aan het hoofd der school, de heer de Leeuw, werd een prachtige fruitmand aangeboden. Allen gingen voldaan huiswaarts. TIJDMELDING ONBETROUWBAAR Het spijt ons. iets minder prettigs in de krant te moe- ten zetten over een oude en vertrouwde vriend. Maar het moet: de telefonische tijd melding is, de laatste dagen danig in de war. ïïr. 4445 loopt soms enige minuten achter, dan weer een kwar tier voor zelfs was het eens verder dan een uur van streek. Wij hebben K 07 her haaldelijk gewaarschuwd, en er is ongetwijfeld goede no ta van genomen maar de tijdmelder blééf onbetrouw baar. Ouderdomsgebreken Het wordt tijd, dat men hem dan met pensioen stuurt en het plannetje, dat naar wij menen te weten, reeds te lang een plannetje bleef, gaat uitvoeren. Verlos ons van een onbetrouwbare ou de stakker en geef ons die welluidende stem van een jongedame officieel gehe ten: gesproken tijdmelding! FILMAVOND MET MEDEWERKING VAN DE, K.L.M. HEILOO Met medewerking van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij organiseert het Instituut een filmavond op Maandag 15 Dec. in De Rustende Jager. Naast het vertonen van enkele in teressante films o.a. „Het vliegtuig der tóekomst" en „Trans-Atlantische vlucht" zal de heer H. v. Wijck een lezing houden over „de K.L.M. na de oorlog". 1 Het belooft dus een mooie en leer zame avond te worden., VERBETERING HEILOO Wij plaatsten een dezer dagen een verslag met als titel: „De Sint en Piet bij Excelsior". Onze le zers zullen reeds hebben begrepen, dat dit „Eensgezindheid"' moest zijn! VERKEERSACT1E Zaterdagmiddag reden wij (per auto) door de §tad in het veilige' be sef, dat de verkeersac- tie was begonnen en dat wij (misschien) weinig last van roekeloze voet gangers zouden hebben. Niettemin moesten wij (welgeteld) drie maal stoppen voor onver hoeds overstekende en met hun leven spelende wandelaars. De voet gangers schijnen erop te rekenen, dat de auto mobilisten allen de leu ze „uitkijken is de bood schap" in hun wapen schild voeren. Helaas (voor vele verkeers slachtoffers) is dit toch niet altijd het geval. Daarom voetgangers: kijkt zélf ook uit! DE SINTERKLAZEN De. buurtvereniging Eo- lica (Liefdelaan en om geving) heeft Zaterdag middag haar Sinter klaasfeest gehad. Het bestuur meende de kin- deren een mooi feest te moeten bezorgen en is er in geslaagd ook. Na tuurlijk werden de spruiten getracteerd maar daarenboven was er als het summum van alle heerlijkheden ook nog een poppenkast met de Sint meegekomen Martin Vroom heeft hiermee grote ^n kleine sptuiten de hele middag geamuseerd, Alles bij elkaar een groot feest. Op 21 Januari is er weer wat te doen bij Rolica. De buurtvereni ging geeft dan haar to neelavond. De firma Krom heeft ook haar Sint-Nicolaas- feest gehad, 't Geschied de Zaterdagmiddag in de cantine van het be drijf. Ook hierbij waren veel spruiten aanwezig, deeen bang de ander helemaal niet, zodat 't een aardig feest werd. dat onder leiding stond van enkele dames van het personeel. Om half drie kwam de Sint aan en werd met een lied ontvangen. Piet heeft (volgens on ze verklikker) ruim uit gedeeld, 's Avonds feest avond voor de ouderen. Ook heel gezellig met muziek en zang. Om 10 uur kwam de Sint waar mee de feestvreugde tot een hoogtepunt steeg. De RK Alkmaarse Mid denstandsvereniging heeft ook de Spaanse Kindervriend binnenge haald. Iedere spruit kreeg een presentje (wat bij een Midden standsvereniging niet moeilijk moet zijn». Hier was de "poppenkast van Martin Vroom voor de spruiten ook de at tractie om niet te spre ken van de goochel trucs, die Vroom met behulp van de spruiten zelf ten beste gaf. STEENLEGGING Vrijdag werd in Heiloo een officiële steen ge-- legd. De pers was niét uitgenodigd. Men fluis tert, dat bevreesdheid voor pottenkijkerij de reden van deze uitslui ting was. Wij vragen ons af waarom. Als men nu bang voor stenen- bikkers was geweest o GEWONNEN De week rust (en de sneeuw) schijnt de Aic- marianen goed gedaan te hebben. Zondag be haalde Alcmaria haar eerste thuisoverwinning Een mooi Sinterklaas cadeautje. Gaat zo voort UITSPRAAK h „Zij" tegen „hem" tij dens voorstelling van „Candida".: Is dat nou een stuk van die rare Engelsman Kandidaniks anders VEILIG VERKEER... door minder lawaai VOETGANGER kicj als plaais om een rijweg over te steken een punt, waar vrij uitzicht op het rijvërkeer is. Houd'een parkerende au to steeds aan Uw rechter hand. Als er een „oversteek plaats" is of een vluchtheur vel dient U daarvan gebruik te maken. Helpt mede het verkeer een ordelijk" aanzien te ge ven en het aantal ongevallen te verminderen. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Janna, dv G. P. Verburg en M. ter Burg; Theodora M. H.. dv H. L. Lina en M. Vreéker; Joseph J, G., zv J. J. Hogeling en A. C. Roden burg; Franciscus E„ zv A. C. Rijnaarts en A. W. H. Vogelsang; Jan, zv W. J. Duiveman en J. Bakker; Renske J., dv J. Godijn_en P. C. A. de-Moei; Christina F., en Gerard, dr en zn V. A. van dér Post en A. Koeleman: Ja» eob W.. zv J. de Boer en W. F. Wil» lemse; Klazina, dv H. Swager en J. de Visser; Theodorus B. H., zv J. T. H. W. B. Schut-en C.jA. M. Kemna. Gehuwd: E. W. van der Wal en M. ten Haken. Overleden: P. A. de Boer. 54 jr.; F. Romijn, 68 jr. VEEMARKT ALKMAAR Op de veemarkt van 8 Dec. werden oor de Centrale aangevoerd 190 vrtte koeien. 71 pinken, 6 graskalveren, 22 nuchtere slachtlcalveren en 128 vette chapeiv ALKMAAR 8 DEC. 1947 Andijvie 1230; winterpeen 8—9; boerenkool 3,50—14; wortelen 7—28; tomaten 2260; groene kool 617: sprüitkool 1274; rode kool 914; gele kool 67; prei 12-26; uien 1219 bieten 310; druiven 921.51; witlof 22—65; bloemkool I A 65; I 50; II 28; Jvnolselderie 515; wortelen 28:* sel derie 36; peterselie 46 sla 78; peren 1633; appels 1643. N.-SCHARWOUDE 8 DEC. 29000 kg. witte kool 9-13 90; 17000 kg. rode kool 10.50-17 40; 8000 gele kool 6: 8000 kg. groene kool 8.10-13.90; 5000 kg. andijvie 14-19.10; 14.50 kg. bieten I 8.40; 1200 kg. uien 19.10; Grove 19.50. BROEK OP L'DIJK fi DEC. 45000 kg rode kool f 9.00 - 13.60; 14000 kg. gele kool f 6.00 - 6.10; 28000 kg. groene kool f 7.00 - 18 20; 0 kg. witte kool f 9.00 - 14.40; 12000 kg. andijvie f 18.40 - 23.00; 7000 kg. uien 18.40-18.60; 15.000 kg. bieten I f 9.20; 200 st bloemkool 30.00 - 54.00. ^ARMENHUIZEN. 8 DEC. 3200 kg. witte kool 9—13.30; 4700 kg. rpde kool 9—13.60; $5000 kg gele kool 5 20. agenda HARMONIE-THEATER: Dc lafaard ((The Man Within) met Michael Rcd- grave, Jeah Kent. Joan Greenwood. Richard Attenborough. Toegang 18 j. Voorstellingen dag 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 u. Zondag 2, .30, 7 4en 9.30 uur - Woensdag 2.30 u. VICTORIA-THEATER: Het Portret (This Love of Ours) met Merle Obe- ron, Claude Rains en Charles Korvin. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dag 8 u. Zaterdag 7 en .30 u. Zondag 2...30. 7 4en 9.30 uur. Woensdag 2.30 u. ALKM. BIOSCOOP-THEAflTER: De Panterlclauw (Holl.-Aiher. Film) met Sidney Blackmer en Thatcher Colt. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zon dag 2, 5 en 8 uur. Toëgang 14 jaar. CINEMA AMÈRICAIN: Avonturen op Martinique, met Humphrey Bogart en Lauren Bacall.- Toegang 14 jaar. Voorstellingen dag 8' u. Zaterdag 7 en .30 u. Zondag 2. .30. 7 4en 9.30 uur. Woensdag 2.30 u. Dinsdag GULDEN VLIES, 8 uur: 't Voetlicht .Tzigane" WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur Verg. P.v.d.A. 9 Woensdag GULDEN VLIES: Feestavond S.O *'.A. „Tropcnadel". HEILOO. Woensdag CINEMA HOLLANDIA: „Gertrude" Donderdag CINEMA HOLLANDIA „Gerttude" 8 uur aanvang. Vrijdag DE RUSTENDE JAGER: Film „Be lofte" voor de C.P.N. Aanv. 8 uur. BERGEN DE RUSTENDE JAGER „Lcnlcp* rade" met Deanne Duvbin. Toeganr 14 jaar.

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2