Jonge moeder beroofde zich met gas van het leven RIKA HOPPER JUBILEERT gelezen dagblad JE MOET ER MAAR OP KOMEN! en omgeving Afschuwelijk drama in de Bergerhof Omtrent de drijfveren tast men in het duister Een vreselijk drama heeftf zich hier ter slede afgespeeld in het gezin Z. man de Speenkruidstraat (Bergerhof) De 34 jarige mevr. Z heeft de hand man zichzelf geslagen. Mevr. Z was 34 jaar oud en moeder van twee kinde^ ren; een van anderhalf jaar en een rah drie en een halve week. Man wilde zich naar zijn werk begeven Haar echtgenoot deed op de vroege morgen van Donderdag de vreselijke ontdekking, dat zijn vrouw op de vloer van de keuken lag met de gas ilanfc in haar mond. De levensgeesten moeten toen reeds geweken zijn. Mevr Z. zou dien nacht boneden op een di van geslapen hebben daar zij een knie bij *en val had verwond. De man. een 'electvicien stond op de fcewene tijd. om zeven uur, op om naar zijn werk te gaan. Toen hij be neden kwam. rook hij een sto. ke gas- lucht. Nog niets vermoedend deed hij de deur van de keuken open om Zendingsjubileum Het zal de 19e December 150 jaar geleden zijn dat het Nederl. Zende ling Genootschap in 1797 te Rotterdam werd opgericht. Deze gebeurtenis vormde het begin der nieuwere Ne derlandse zending, waaruit in de lo.op der tijden al het zendingswerk der Ned. Herv. Kerk is voortgekomen. Dit feit zal niet alleen te Rotterdam maar in vele gemeenten'der Ned. Herv Kerk worden herdacht. Ook de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Alkmaar wilde deze ge beurtenis niet ongemerkt laten voor bijgaan. In een bijzondere dienst zal dit Zendingsjubileum worden herdacht en wel op Zondag 14 December a. des avonds te 7 uur in de Kapelkerk (de 5 uur-dienst zal dan komen te vervallen) Ds. Wesseldijk zal als voorzitter van dc Kerkeraad en de. voorzitter van de Plaatselijke Commissie het openings woord spreken. Als 2e spreker hoopt op te treden Ds. H. Visser, Indisch predikant, thans met verlof alhier. (Ds. Visser is 11 jaar in Indië werk zaam geweest, eerst op Timor, later op Ambon. uitgeweken naar Australië en vertoeft thans te Alkmaar voor een welverdiende rust. Ds. van Wijk, hier, zal het slotwoord spreken. Het Ned. Herv. kerkkoor heeft zijn mede werking toegezegd en zal enige zen dingsliederen 2ingen. Moge de gemeente door een goede opkomst van hare belangstelling in dit ïendingsjubileum blijk geven. Dezen ding is het werk van de Kerk, iedere gemeente is daarvoor mede verant woordelijk; BRANDWEERLIEDEN" ONTVINGEN' MEDAILLE Het heeft lang geduurd, maar ein delijk is het er toch van gekomen: de brandweerlieden en de leden van de hulpbrandweer uit de oorlogsjaren hebben de beloofde zilveren j>laquett< ontvangen, die hun in 1945 beloofd was. De uitreiking vond plaats in de brandweerkazerne en commandant Rinjjers verrichtte deze kleine plech i'igheid. Honderd vijfentwintig man kregen deze herinneringsmedaille, die de dank van de gemeente vertolkt voor de bewezen diensten in oorlogs tijd. De plaquette draagt de woorden: .Dank der gemeente Alkmaar aan., en dan volgt de naam van de dragg: met de jaartallen 1940—1945. Aan de keerzijde is een brandweer man afgebeeld, die een kind redt uit een brandend huis. BINNENHUISBRANDJE Woensdag stond in de keuken van een perceel aan de Snaarmanslaan, petroleumtoestel op de grond. De hond gooide het toestel omver met het gevolg, dat de wegvloeiende petro leum in de brand vloog. De gordijnen en de verf werden aangetast. Het brandje werd door de bewoners zelf geblust. Woensdagochtend ontstond naar aanleiding van een vuile schoorsteen een schoorsteenbrandje bij een vis handelaar aan de Laat. EEN JEUGDIG DIEFJE Woensdagmiddag vroeg een ATO- besteller aan een 10-jarigo, jongeman: «Weet jij een zekere S-. een zilver smid, te wonen?" Het jongetje wist het wel en zou het pakje wel even tjes bezorgen Hij deed het niet met het gevolg dat <3' zilversmid zijn pakje, inhoudende 90 verzilverde bonbonschaaltjes ter waardé van f «00 niet kreeg Er is «lechti een vaag signalement van de 10-jarige deugniet bekend. te ontdekken welk een afschuwelijk drama zich die nacht óver zijn gezin voltrokken had De ijlings onlbodeu hu:sar's hcrlt nog lange tijd getracht, kunsmatige ademhaling toe te pas.-»n Het mocht niet baten: de *ood -lad *c«* a erk reeds gedaan Omtrent de beweegredenen. die *le jonge moecler de dood indreven, tast men vooralsnog in het djister. Het huwelijk zou goed geweest r.i/\ -Hilst dien dag, Donderdag, zou zij haar ver jaardag gevierd hebben. „Jong Holland" viert feest Dat de leden van de Chr. Sport vereniging „Jong Holland" nog wel wat meer kunnen dan turnen, voet ballen en wat dies meer zij, hebben zij gisteravond in het „Gulden Vlies" terdege laten zien. Zij presenteerden een feestavond met als hoofdschotel ,.Zo is het en niet anders" een blij spel in twee bedrijven van J. Bess. De spelers kunnen op groot succes met de opvoering van dit kostelijke stuk bogen, enmet recht Zonder Lub Bulthuis, die in zijn rol van Bax. de kaasmaker subliem was en zich volkomen in het spel inleefde, te kort te doen, noemen wij allereerst Siem Lodder als Adriaan. een manneke, dat zich tevergeefs aan de heerschap pij van zijn. vrouw tracht te ontwor stelen met het meestal in angst en beven uitgesproken: ..Zo is het en niet anders". Maar de echtgenote (Nel Kuiper) lanceert haar „Adriaan. blijf van je neus af' en Adriaan zwijgt. Siem. Lodder en Nel Kuiper waren voortreffelijk' Auk Zandbergen had met de vertolking van Kitty's rol een zware taak te vervullen, zij bracht het er echter goed af. Noemen wij tenslotte Herman Ter- veld en Riek van Bommel resp. als Ed en Els, een jong paartje, dat na veel strubbelingen elkander eindelijk krijgt. Ook hier zagen we goed spel Aan dit blijspel ging een bont pro gramma van sketqjies, zang en dans vooraf. „Conversatie" werd alleraar digst gespeeld dpor Rie van .Ooster um en Piet van 't Veen; de tenor K. Dekker zong o.m. het „Moederlied" en „O sole mio". Dit optreden maak te het zangnummer tot één van de beste van .het programma. Gerard Veldkamp met zijn mede werkers verzorgde de muziek en Piet de Waard de conférences. Jammer daf de conférencier wegens het goedgevulde programma weinig aan het woord kwam! De avond werd door de 2e voor zitter. de heer W. Jansen met een pro pagandistisch woord en dankgebed gesloten, terwijl voorzitter C. Knaap de opening verzorgde. Een origineel aangekondigde verloting vervolmaak te. het geheel. ..Jong Holland".ons compliment! En ook bij jullie twecjje uitvoering van avond, succes! OPROEI AN OUDERS EN SCHALEN Aangezien er herhaalde malen over tredingen plaatsvinden inzake het be zoeken van te jeugdige personen aan de bioscopen wordt er een dringende oproep aan de ouders en scholen ge daan om hierop controle uit te oefe nen, opdat de leeftijdsgrens niet meer overschreden zal worden. DRANKWET Ingekomen is een verzoek van de heer J. P. v. d. Meer, alhier, om een verlof A. verlof voor de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klem zowel voor het gebruik ter plaatse voor welke het verlof geldt, als voor het gebruik elders in het perceel Verdronkenoord nr. 111. Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verle nen van dit verlof indienen, VITTE KRUIS EN WIT GELE KRUIS Het artikel uitgaande van bovenge noemde verenigingen, enige dagen ge leden geplaatst, behoeft nog enige aanvulling, n.1. dat het voorschrijven van verplegingsartikelen voor de zie ken door doctoren, doch óók door de erloskundigen plaats kan vin den. KLEINE DIEFSTALLEN DOOR DE JEUGD. Er worden momenteel een opmerke lijk aantal kleine diefstallen door de jeugd gepleegd, hetgeen meestal in winkels en op de markt plaats vindt. In vete gevallen werden zij op heter daad betrapt, soms ook kregen zij procesverbaal. SCHOORLDAM. SCHOORL, GROET. HARGEN Aan onze abonne's! Doordat onze vroegere agent ons geen juiste lusten van abonne's heeft verschaft, is het de laatste dagen ge beurd. dat sommige lezers „De Vrije Alkmaarder" niet hebben ontvangen. We ver zoeken hen voor zover zij deze mededeling onder ogen krijgen daarvan medede ling te willen doen aan onze tegenwoordige bezorgster, mej. Boolsma, Achterweg, Groet of aan ons bureau Voordam 6 A, Alkmaar. Tevens maken wij onze abonne's er op opmerkzaam dat abonnementen alléén kunnen worden betaald aan mej. Bootsma en niet meer aan onze vroegere agent, de heer de Vries. Opening Eethuisje Lighallen Alle Alkmaarders die hebben mede gewerkt, hetzij door collecteren, hetzij door deelname aan de voetbalwed strijd der kellners en kasteleins of op een andere wijze, aan de oprichting van het „Eethuisje" op het terrein van het Dag-sanatorium „De Lighal len" worden hierbij beleefd uitgeno digd om dc officiële opening, welke plaats zal vinden op Zaterdag 13 Dec. a.s. des middags om 3 uur, bij te wo nen. Namens dc Alkm. Ver. tot bests, der t.b.c„ II. E. J. ten Kley, voorz. C. C. Binkhorst, secr. KIESCOLLEGE N.H. KERK L1MMEN Bij de herstemming voor l et kiescollege der N.H. kerk werd gekozen als lid mevr. A. M. Stikkel- Kieft. „Hef Glazen Paleis" haar jubileum-voorstelling „Riek Hopper"! De ouderen onder de toneelliefhebbers zullen bij 't ho re i of bij het lezen van deze met recht zo populaire naam terugdenken aan een glanstijd van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlands Toneel" toen de jubilaresse van heden (na el ders gedebuteerd te hebben) in de voorspoedige jaren voor de eerste reld-oorlog deel uitmaakte van een keur-ensemble waartoe ook Louis Bouwmeester, Theo Mann-Bouwmees- ter. de Tourniaire's Sr,, en Jr., Sophie Pauwels-van Biene, Jan C. de Vos (Sr.), Christiene Poolman, Chrispijn Sr., Reuls en anderen behoord hebben. Riek Hopper en haar jongens-rollen De „Dauphin" in „Margot, de bloe menverkoopster" de jeugdige mftv streel in Coppé's „Le passant", „Percinet" in Rostand's „Les Ro- n anesques"! Riek Flopper en haar jonge meisjes-gestalten: de ontroeren de „Suzanne" in Pailleron's „Een we reld waar men zich verveelt" en tragischer, als „Vriendinnetje" (Van Brieux) en de „Maslowa" - en Tolstotfs „Opstanding"! Riek Hopper steeds aan kunnen en kracht winnend, verdér triomphen* vierend als „Portia" 'in Shakespeare's „De koopman van Ve netië" (na in dit stuk eerst de „Jes- 6ica" te hebben gespeeld) en als ..OU DE MEISJESSCHOOL BERGEN Op donderdag UJ Dec. zal de eerste grote avond van de leer lingen ,der Berger meisjesschool plaats vinden in de Rustende Jager te Bqr- gen. Een zeer uitgebreid programma, waarin zang. declamatie en muziek, zal voor de pauze ten gehore worden gebracht. Na de pauze volgt „Het mirakelspel van Mariken van Nieumeghen" op nieuw bewerkt door de heer D. L. Daalder en opgevoerd door de derde en vierde klasse B. geholpen door en kele mannelijke gasten, VOETBAL BSV-NÏEUWS BEI GEN Het voetbalprogramma voor Zondag 14 Dec. a.s. luidt als volgt Geel-Zwart 1 tegen Bergen 1 te 't Zand Vertrek per bus om 13.15 uur. Bergen nRKAFC 3, aanvan 2 30 uur. terrein Kerkedijk. De junioren- en adspiranten-wed- stHjden zullen, volgens besluit van de Afdeling Noordholland, in verband met de minder gunstige weersomstan digheden in het winterseizoen, behou dens enige z.g.n. „inhaalwedstrijden", in het tijdvak van 14 Dec. '47 t.m. 31 Jan. '48 voor de junioren en adspi- ranten geen competitiewedstrijden worden vastgesteld. HANDBAL via" in de „Driekoningenavond". Daar naast, in het Franse repertoire, in Hervieu's „Fakkelloop", Batallé's .Weerloos", Bernstein's „Het Geheim' en om eens 'n keer het Hollandse niet te vergeten, Riek Hopper met haar prachtige donkere stem de Reyen zeggend in Vondel's ..Gysbrecht" of er de bewogen „Badelorti" in gevend; en evengoed Riek Hopper als een der schattigste, gultigste en goed zingende „Elsje's" die ooit ter „Bruiloft van Kloris en Roosje" togen. Voorts als de lieve „Quiteria"' in l angendijk's „Don Qulchotte". Riek Ho-poer en haar zo echt Hollandse creaties >n „Een moeder" en „A^e's huwelijk" van Josine Simons-Mees; Emant's „Bbmheidsmacht"; Roelvink's Lentewolken" en „De Sterksten"; Fa- bricius' „Hein Roekoe"; van Riems- dijk's „Mea Culpa" en „Pro domo"; Scheffer's „Het lied van alle tijden"! om slechts enige van haar dozij nen scheppingen te noemen. En de jongeren onder de toneel-lief hebbers zullen, mèt de ouderen, da- delijk denken aan de pittige na-oor- logse rollen van „mevrouw Rika Hop per": haar groteske „Duegna" in Cal- deron's „Pas op voor stille wateren!": aan de lugubere „Mrs Bramson" in Spel met het noodlot" (van Emlyn William), haar bazjg-domme „Madame Perneïle" in Molière's „Tartuffe"; aan de aristocratische „Bonne-maman" in Turgeniev's „Een maand op het land" en vooral aan haar dol-amusante me dium „Madame Arcati", in Coward's „Tk zie, ik zie En deze Rika Hopper gaat jubileren, op Donderdag 18 December gaat zij haar jubileumvoorstelling in Alkmaar geven met „Het glazen Paleis". Deze, door Cor Hermus geregisseerde voor stelling. begint om 8 uur in 't Gulden Vlies. HIJ GAAT NIET, HIJ GAAT WEL* N. NIEDORP Berichtten wij enige tijd terug het niet aanvaarden van zijn benoeming aan de Prov. Griffie van Overijsel van onze gemeente-secreta ris, Mr. C. J. v d. Molen, thans ver nemen we, dat ingaande 1 Jan. '48 Mr. C J. v. d fiolen deze betrekking nu wél aanvaardt. Hij vertrekt eerst daags naar Zwolle, z'n nieuwe stand plaats. dat U niet in de directie van de bus onderneming zit, want dan had U ge weten, dat ,schroevensleutels en zo niet tot de uitrusting van een bus be horen en dat een chauffeur met zijn tanden geen- benzinetank en dito bus sen kan openbreken. Dat is monteurs- werk en daarvoor is apart personeel voor nodig. Zo iets kan alleen in de •garage. Onze chauffeur die blijkbaar vak kundig geschoold was. had dus tijd en kunstgebit gespaard en was op een holletje naar bet tankstation gerend omte telefoneren naar Leeuwar den om benzine! De aanwezige chef zou onmiddellijk een auto met een monteur en benzine sturen Binnen drie kwartier kon men die wel ver wachten. Met de gerechtvaardigde hoop, dat we spoedig uit ons isolement zouden worden verlost, doken we in het sche merdonker van de bus. de kraag hoog op. af en toe trappelend om in de van kou verstijvende voeten het bloed te laten blijven stromen. Langzaam CINEMA HOLLANDIA Zondag 14 December Bergen II— I, aanvang 11 uur. HANDBAL WAT DE DAMES DOEN HEILOO Het eerste en tweede Fo- resters-handbalelftal spelen Zondag tegen elkaar om 11.45 uur. Zoals men ".'eet zijn beide 1n dezelfde afdeling Ingedeeld. Het spel van het eerste is van dat gehalte dat zij thans stevig aarj de kop staat. Het tweede heeft daarentegen nog geen beste beurt ge maakt (echter uitgedrukt in punten^ j.1. Zondag was het spel uitstekend en dus hopen we dat het crescendo mag gaan. Dames laat Zondag zien wat jullie waard zijn! VOETBAL FORESTEBS-PROGRAMMA Thuis: 10 uur de Foresters 2Alk. Boys 5; 2.30: de Foresters 1HSVW 1 Uit. 12 uur Berdos 3de Foresters 4. DE DICTATOR HEILOO De film „Gertrude", welke deze week in „de Rus" draaide was uitstekend van inhoud, spel en opna men. Wij hopen meerdere van dit soort Franse films te zien. Woensdag en Donderdag draait in onze bioscoop de bekende film „De dictator" waarover reeds veel in de pers is geschreven en welke in de grote steden meerdere malen gepro longeerd moest worden. In de hoofd rollen spelen Charlie Chaplin als Hin- kelj dictator van Toemenië en de Joodse kapper en Paulette Goddard vervuld de rol van Hannah. Wij twij felen niet of ook hier zal er grote belangstelling bestaan. DE RUSTENDE JAGER „HET LAATSTE RENDEZ-VOUS" BERGEN Dit weekend draait in „de Rus" de film „Het laatste rendez- vous" met Celia Johnson, Trevor Ho- ward en Stanley HolloSvay in de hoofdrollen. Deze film werd op een gehouden filmfestival te Cannes, bekroond met 2 prijzen, namelijk de grote interna tionale prijs, en de eerste prijs yoor de beste filmcritiek. Het laatste rendez-vous geeft het le ven van een vrouw, welke gelukkig was, met .haar gezin, totdat door een toevallige ontmoeting haar hele le ven wordt beïnvloed en zij de fatali teit van een hartstochtelijke liefde leerde kennen. Toegang 18 jaar. - Vanaf Maandag geeft de Rus in- pJaats van bovenomschreven film, een andere rolprent^ en wel „De Madonna der zeven manen" met Phyllis Cal- vert en Stewart Cranger in de hoofd rollen. De Madonna" der zeven manen, het raar ware gebeurtenissen verfilmde verhaal van een vrouw, die twee le vens leidde, het ene ingetogen aan de zijde harer echtgenoot, het andere los bandig in de Florentijnse onderwereld Tussen die toestanden van haar be wustzijn gaapt een leegte, die ook zij niet kan overbruggen. Een film van romantiek en passie Toegang 18 jaar. Er is de laatste tijd over de NACO heel wat geschreven. Maar ook de NTM (de Frie se -zusteronderneming) moest het soms ontgelden. Neven staand vermakelijk verbaal ontvingen we van een lezer, dié dezer dagen de reis Alk maar—Leeuwarden aanvaar de in een NTM bus. Uit zijn ervaringen valt heel wat lering te trekken, in het bijzonder voor chauffêurs en autobusmaatschappijen. Humoristisch relaas van een onfortuinlijke reis naar Leeuwarden ALKMAAR Zaterdagavond Beest achtig weer en een kleine, oude bus, dus overvol. De verlichting was pre historisch en van lezen geen sprake. Daar zaten we dus voor enkele uren Dc ruitenwisser was niet in orde. maar daar wist de chauffeur raad op: met de ene hand stuurde" hij en met de andere draaide hij de ruitenwis ser heen en weer. Safety first! Niettegenstaande dit iet of wat pri mitief mechanisme wera het eerste deel van het traject voorspoedig af gelegd: we snelden langs het Noord hollands Kanaal door een dichte duis ternis. raakten heelhuids over de vlot brug bij de Kooy, bereikte Wieringen en even later de Afsluitdijk! Halfweg Komwcrderzand echte mengde zich door het geritsel van de regen die vrolijk en onophoudelijk te gen de ruiten kletterde, een ander ge itlid: de. motor begon raar te doen. Met kunst en vliegwerk ging de rit 'echter verder tot ongeveer een KM. voor het tankstation aan het eind van de dijk Daar gaf hij de geest. Had de ruitenwisser hét nu maar ge. daan. dan had de chauffeur onder het rijden met zijn andere hand de motor misschien kunnen opdraaien. Maar én sturen én ruitenwissen én motor opdraaien te 'gelijkertijd, dat was te veel van het goede voor één" man. Daar stonden we dus in de stik donkere hacht te midden van een or kaan op de eenzame Afsluitdijk. Te oordelen naar wat de chauffeut mompelde, was er niet. veel goeds aan de hand. Hij hield een alleenspraak tegen een denkbeeldige collega naar alle waarschijnlijkheid die van wie hij in Den Oever de bus had overgeno men. Plotseling echter scheen hij zich ergens op^ te bezinnen, hij sprong uit de bus en nam ijlings de benen in de richting" van het tankstation. Na een kwartiertje kwam hij terug en werden ons allerlei raadselen ont sluierd. al bleef er nog veel ondoor grondelijks over. Er was geen benzine meer in <fe tank! En aangezien er in deze bus geen reserve-tank was. had de motor er de brui aan gegeven. Je moet er ook maar op komen, dat zo'n benzinetank op gezette tijden moet worden bijge vuld! Nu denkt U natuurlijk, dat onze chauffeur naar het tankstation was ge sneld om een paar blikken benzine te N. SCUARWOUDE 11 DEC. halen. Niks hoor. men kan wel zien, 170000 kg. witte .kool 913.40; 61000 kg. rode kool 9—16 10; 22000 k£. gel'1 kool 6—6.10: 14000 kg groene ko6\ 3.50—9.60; 7000 kg. andijvie I 21.60 26.80; andijvie II 17.90; 9000 kg. bieten X 6—8.40; 2500 kg. uien. 19.30—19.50; verstreek de tijd: een half uur. drie kwartier, een uur. Wat er kwam geen assistentie uit Leeuwarden. Er scheen aan de organisatie blijkbaar toch iets te haperen. Misschien had de hoofddirectie vergeten aan de chef van dienst door te geven, dat inmid dels de vrije Zaterdagavond was in gevoerd. Misschien ook had de werk ster vergeten de sleutel van de garage af te geven Gelukkig kwam na 2 uur de vol gende bus uit Alkmaar,, die ons mee nam naar meer herbergzame oorden. Boften we even, dat dit avontuur ons niet overkwam in de laatste bus. gezinsgebeuren M. ALKMAAR Geboren: Cornelia H„ dv q Schouten en M. A. H. Hecsbc M„ dv P. Th. Pronk en K. Bruijns Gehuwd: L. Spicnugs en G. de Jong: A. van Lieden en A. Struijs; J. Smit en G. P. J. Floris. HEILOO 'Geboren: Christina Johtmna," dv N. Bijwaard en J. C. de Ruijter; Catha- rina. dv M. van Steeg en L. Blokker; Johanna Maria, dv H. C. Denneman en G. Bakker: Marinus Cornelis Ma ria. dv W. Wittebrood en C. Koppes. Getrouwd: H. W. ter Horst en C. M. Beeke. Overleden: A. Apeldoorn, 54 jr.; C. Langenhorst. 75 jr.. veiling arkten grove 20.2021. BROEK OP LANGENDIJK. 11 Dec. 32000 kg. rode kool 9-16 40; 10000 kg. gele kool 6; 55000 kg. groene kool 3.20—14.20; 5000 kg. andijvie 20.60— 27 30; 4000 kg. uien i9.R0—21.40; 16000 kg peen II 8.10. III 8-8.70; 3500 kg. bieten I 9.109.40; 400 kg. witlof I 57, n 39. agenda BIOSCOPEN: HARMONIE THEATER: James Ma- son in „Vergelding". De huwelijks plechtigheid te Londen in kleuren. Voorstellingen dagelijks 8 u., Zaterdag 7 en 9.30 u„ Zondag 2, 4.30, 7 en 9 30 u. Woensdag 2.30 u. Toegang 18 jaar. VICTORIA THEATER: „Onze cor respondent meldt...." met o.a. Her- bert Marshall en Larajne Day. Voor stellingen d gelijks 8 u.. Zaterdag 7 en 9.30 u.. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u., Woensdag 2.30 u.' Toegang 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Geheime Zending" met Tommy Trinder en Constance Cummings. Voorstellingen dagelijks 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 u., Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 uur. Toegang 14 jaar. A.B.T.: Charley Chan in „De slang van Shanghay" en de cowboy-film „De Spookmijn". Voorstellingen dage lijks 8 uur, Zondag 2, 5 cn 8 uur. Toegang 14 jaar. Vrüdag: GULDEN VLIES: Propaganda-avond „Jong Holland", aanvang 8 uur. Zaterdag: WAPEN VAN HEEMSKERK: „Ja- ko'-cabaretrevue, aanvi 2 uur. GULDEN VLIES: Accordeon-ver- effïging „Crescendo", aanvang 8 utUf. IRENE: cabaretgezelschap. Duo-WI- Jo, aanvang 7.30 uur. Zondag: GULDEN VLIES: Middag-kinder voorstelling. aanvang 2 uur. GULDEN VLIES: Polletje Piekhaj» aanvang 8 uur. HEILOO DE RUSTENDE JAGER' film „Belof te" voor de. CPN. aai-van,! f uur. 1 BE r. CBN DE PUSTRNDE JAGKj?: Jffot U-it «te Rendez-vouo Toagiog 18 JM&

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2