iSTADSNIEUWSi Algemene vergadering van Oudleerlingen Rijksiandbouwwinterscholen Kind verdronken? Was Scheffer medeplichtig? Mannen met fantas.e KALEIDOSCOOP (Vervolg van pag. 1) Bij de gehouden stemming werden de heren A. Brak te Schagerbrug. J. J. Dekker tc Oudkarspel en J. Kreu ger te Deemster als bestuursleden gekozen. De heer Brak werd gekozen voor de heer Nobel, die als bestuurs lid aftrad en dankte voor dc prettige samenwerking, Een boekwerk werd aangeboden aan het nieuw-gekozen bestuurslid de heer J. Xreuger. aan gezien hij de beste leerling van de examenklasse 1946 was. Omtrent de te houden winterlezin- gen werd het volgende besloten: Er zullen vier lezingen gehouden worden waarvan er twee in Alkmaar en twee in Schagen zullen plaats vinden. 12 Januari- zal mr. Kan in Alk maar spreken over ..Geld in de we reldliteratuur". 19 Januari Schagen: Prof. Edelman over het onderwerp: ..Cartering en structuur der woningen in Neder land". 23 Januari Alkmaar: Dr. Grashuis met het onderwerp: „Vitaminen en hormonen". - - 2 Februari, Schagen: mr. Frank huizen, onderwerp: „Wisselbouw". Wat betreft de zomercursus werd voorgesteld om een excursie te onder nemen naar Wageningen, Schathorst en de „Regenproef" te Maarssen. Het bestuur- zal een en ander in overweging nemen. Het bestuur heeft voorts het plan opgevat om een excursie te onderne men met verschillende leiders. Bij de rondvraag kwam bij één der leden de gedachte op om een regie- „De Ster van Betlehem" „Laat ons henengaan naar Bethle- hem" sprak ds. Roodenburg in zijn openingswoord van de opvoering van *t Kerstspel ..De ster van Bethlehem" van de bekende dichter M. Nijhoff. Deze avond werd gegeven door de leden van de Vrijz. Christelijke Jeugd Centrale' en vond Maandagavond plaats in Huize Westerlicht Ds. Roodenburg merkte op. dat het geen deze avond geboden werd, geen toneelstuk is. doch ..een boodschap van God". Dit Kerstverhaal neemt onder de vele bestaande spelen wel een bij- rondere plaats in door haar inhoud en vorm. Hier is zeker een woord van waar dering op haar plaats over de goede opvoering van dit mooie Kerstspel. Er heerste gedurende de opvoering een volkomen stilte in de zaal. waaruit geconcludeerd mag worden, dat de ou den van dagen deze avond zeer op prijs gesteld hebben Zij hebben dit KerstsDel aanvaard zoals 't bedoeld was. Dinsdag en Woensdag zullen deze avonden herhaald worden voor een ieder Of loos alarm? Woensdagmiddag was het Verdror. kenoord in rep en roer om halt twaalf begon men (de waterpolitie en de ge meentepolitic) te dreggen in het wa ter vlak bij de brug bij de accür toren. Kinderen hadden gezegds.' er van de dekschuiten, die daar ic, plaatse gemeerd zijn. een kind in he; water was gevallen en verdronken. Men kon echter niet te weten ko men of het een jongetje of een meis je was en de naam van de vermeen de drenkeling bleef eveneens in het duister gehuld. Natuurlijk kwamen er verschillende beangste ouders, die hun kinderen kwijt waren, maar al spoedig daagden de verloren spruiten op en werd menig angstig ouderhart gerustgesteld. En de politie bleef, met behulp van verschillende burgers, maar steeds dreggen. Toen er echter om drie uur nog geen resultaat was gaven ook de mannen vfcn de H. Hermandad het op omdat er in al die tijd nog geen aan gifte was geweest van vermissing De mening van de politie is dan ook dat het slechts loos alarm is geweest en wij k.-nnen niet anders dan hier blij om zijn. GEEN ABSOLUTIE MAAR ABSOUTE Iu ons verslag vïin de teraardebestel ling van de heer B. Huiberts is een fout geslopen, die zeker een correctie verdient. „Pater Meyer verichtte hier de ab solutie", s'ond er in ons verslag. De opmerkzame lezer zal begrepen heb ben. dat de zetter liïer een 'weinig over de schreef gegaan is. Fr had moeten slaan: Pater Meyer verrichtte hier de absoüte. OP HETERDAAD BETPAPT Dinsdag werd een lid van het per soneel uit een zaak alhier op heter daad betrapt bij diefstal van winkel goederen ten nadele van het bedrijf De man is ingesloten. ment uit te geven. Het bestuur ech ter deelde mede. dat de toestemming tot het uitgeven hiervan plm. 2 jaar zal duren. Op eet» vraag naar de presentie lijst deelde het bestuur mede dat de ze komen zal. De leden zullen uitgenodigd worden voor de lezing te geven d or dr. Gras huizen. Na een kort woord van het aftre dende bestuurslid de heer Nobel, sloot de voorzitter de vergadering. Weldacligheidspostzegels en -kaarten „VOOR HET KIND" Wat betekent een brief, een. brief kaart een gelukwens zonder kinder zegel. Iedereen beseft thans dat Jeze niet meetellen en een pover figuur slaan tussen alle overige correspon dentie waar de kinderzegel op prijkt Uw vrienden en zakenrelaties beoor delen U naar dit kleine maar spre kende kenmerk. Denkt U daarom? En hebt U de pi-achtcollectie Prent kaarten al bewonderd en gekocht? De Kerst- Nieuwjaars- en Kinder- kaarten. zijn in ruime sortering aan wezig aan de stand in de hal van het Postkantoor dagelijks van 91.30 en van 1.304 uur. Het Kestfeest en de Jaarwisseling naderen. Haast U dus! KOOPT KINDERZEGELS EN KAARTEN Zfj brengen geluk,voor l'zelf en de kinderen. DIERENBESCHERMING Zwervend zijn te Alkmaar aangetrof fen een bruine hond met korte staart een klein type Fox-hondje en een grote witte poes. Eigenaar of liefheb bers kunnen zich vervoegen bij de Inspecteur C Verwer. Baanstraat, Alkmaar. De dame, die een adverten tie heeft geplaatst: „witte keeshond" wordt verzocht zich te melden bij de inspecteur. ws Voor het afhalen van nieuwe bon kaarten etc. in het kantoor Ridder straat van 9—12 en 24 uur is Vrij dag de letter S. tot Smit aan de beurt Meebrengen: stamkaart, inlegvel, oude bonkaart 712 en eventueel C.M.-kaart (a.s. en jonge moeders) Voor het tijdvak van 21 December 1947 t.m. 3 Januari 1948 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: - BONKAARTEN KA. KB. KC 713 061 melk 4 L. melk 064 melk 6 L. melk 065 melk 6's L. melk 066 vlees 10Ö gram vlees 067 vlees 300 gram vlees 068 boter 125 gr boter of margarine of 100 gr. vet 069 boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet 080 alg. 120 gr. spijsolie 081 alg. 250 gr. margarine of 200 gr vet 082 alg. 1 ei 083 alg. 100 gr kaas of 125 gr. korst- loze kaas 084 alg. 500 gr. suiker, boterham strooisel enz of 1000 gr. jam. stroop enz. of 500 gram versna peringen 085 alg 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel 086 alg. 50 gr. cacao 087 alg. 225 gr. huishoudzeep of 180 gr. toiletzeep 088 alg. 2000 gr brood (geldig t.m. 27 Dec. ?.s.) 089 alg. 500 gr. sinaasappels (voor- inlevering) 073 res 800 gr. brood (geldig t.m. 27 Dec. a.s.> 075 res. 200 gr. kaas of 2-30 gr. korst - loze kaas 076 res 400 gr brood (geldig tm. 27 Dec. a.s.) 030 alg. 200 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz. of 200 gr. versnaperingen BONKAARTEN KD, KE 713 564 Melk 10 1. melk 565 Melk 11 1. melk 566. 567 Vlees 100 gram vlees 568 Boter 250 gram bol r of marga rine of 200 gr. vet 53? Poter 125 marga.-i r of 100 gr vet 580 Alg. 120 gr. spijsolie 582 Alg. 1 ei S"' jS34 Mg. 250 gr. suiker of boter hamstrooisel enz. of 500 gr. am, stroop, enz. of 250 gr. versnaperingen (Vervolg van pag. 1) Na zich in raadskamer teruggetrok ken te hebben, acht het Tribunaal zich over dit punt voldoende inge licht. Waarschuwingsschot? Over het punt van de beschieting van de K.P.-auto, bestuurd door G. Blok ker. verklaard besch. dat hij slechts ..in de lucht schoot", omdat de auto niet op zijn verzoek stopte. De kogel is echter wel degelijk in de auto door gedrongen. Volgens get. P. v. Bronkhorst zou Scheffer na het gebeurde gezegd heb ben: „De chauffeur zal het voortaan wel laten; ik heb hem een kogel naar zijn donder gestuurd" Besch. geeft dit schoorvoetend toe. De ver dediger. Mr. H. Jonker, legt dit schot uit als een logische, menselijke reactie op de zwenking, die de auto in Schef fe»-s richting maakte. Arrestatie Ten Hoope Ook om het evacuatie- bureau te Heiloo was heel wat te doen. Schef fer rapporteerde aan de N.S.B. bur- getneester Swaalf. dat de onderge doken gemeente ambtenaar Mul ten huize van H. ten Hoope, hoofd van het evacuatiebureau, sliep. Dat Ten Hoope korte tijd later gearresteerd werd door de S.D. ontkende besch. in de hand gewerkt te hebben. Volgens Swaalf gaven de arreste rende S.D. lieden zelf toe. Ten Hoo- pe's adres van Scheffer gekregen te hebben. Weer ontkent besch. perti nent. Hij ontkende voorts Ten Hoope van diens plaats te hebben willen drin gen, zijn handelingen nauwkeurig na gegaan te hebben en zelfs op een boven het privékantoor van de hr. Ten Hoope gelegen zolder gesprek ken afgeluiste»-d te hebben. Verschil- lejide employe's, als getuige gehoord, hadden besch. echter meermalen op de zolder betrapt. Besch. verklaarde dat het plafond te dik was. om ge sprekken te kunnen waarnemen. Een proef, door de heer Ten Hoope geno men. waaruit het tegendeel bleek ge loofde hjj. niet. De heer Ten Hoope von din de oorlog wat verscheurde papieren. Waarop een aanklacht tegen Mul en Teil Hoope was geschreven, in Schef- fers kantoor. Het vermoeden rees, dat dit een ontwerp S.D.-rapport was. Besch. beweerde echter na deze vondst door enkele listige vragen te trachten te ontzenuwen dat deze brief slechs voor Swaalf bestemd was. Vol gens employés stak Scheffers na de arrestatie van Ten Hoope zijn vreug de niet onder stoelen of banken. Over al deze verklaringen, in het bijzonder die van het verschaffen van adressen, is besch. zeer ontstemd. „Dat achterbakse proberen ze me steeds in m'n schoenen te schuiven. Waarom zien ze er mij op aan? Terj Hoope had door zijn moeilijke positie veel vijanden in Heiloo. die hem graag een hak wilden zetten. Tenslotte verklaart „Prins de Glui per", onder welke naam hij in Heiloo bekend stond, hulplandwachter ge worden te zijn om Heiloo te sparen voor beroepslandwacht uit Alkmaar. Pleidooi Eerst laat in de middag, nadat mr. Schenkeveld geconstateerd heeft dat besch. geen vermogen bezit krijgt Mr. Jonker het "woord. „Ik heb de indruk, dat U geen steek gelooft van alle ontkenningen van Scheffers" aldus de verdediger. „Toch moet ik U waarschuwen, U niet te veel te laten leiden door de kwade schijn, die mijn cliënt door zijn air van alles te weten, op zich geladen heeft"«Mr. Jonker merkt op. dat deze ex-schilder niet de enige is. die zich in het verloop van de oorlog vergiste Het bewijsmateriaal inzake de villa- branden acht Mr. Jonker zeer schaars Bovendien zou Scheffer volgens plei ter toch niet regelrecht de oorzaak zijn geweest van het leed, over de beide artsen gebracht Tenslotte dringt pleiter op cle mentie r.an Uitspraak over 14 dagen. 585 Alg. 300 gram bloem of ze'fr bakmeel, of kindon.:eel 586 Alg. 50 gr. cacao 587 Alg. 450 gr. huishoudzeep of 360 gr. toilelz:ep' 588 Alg. 800 gr. brood (geldig tm 27 Dec. a.s.) 589 Alg. 1 kg sinaasappelen (voor- inlevering 573 Res. 400 gr. brood (geldig t.m. 27 Dec. a.s.) 575 Res. 100 gr kaas of 125 gr. korst loze kaas 578 Res. 500 gr. bloem of zelfr. bak meel. of kindermeel, of kinder- bïscuits 530 Alg. 200 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 400 gr. jam. stroop enz. of 200 gr. t rsnapci .ngen BONKAARTEN MA 5IR. MC. MD. MF. MG. MÏI 713. (bijz. arbeid, a.s en jonge moeders, zieken) 1023 brood 800 gr. brood 1028 boter 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet 1022 margarine 250 gr. margarine of 200 gr vet 1024 kaas 200 gr. kaas of 250 gr. korst loze kaas 1021 vlees 300 gr. vlees 1026 vlees 200 gr. vlees 1027 melk 5 L. melk 1029 eieren 5 eieren 1025 suiker 250 gr. suii-er. boterham strooisel enz of 500 gr. jam. stroop 'enz. of 250 gr. versnaperingen TABAK- EN VERSNAPERINGEN- KAARTEN QB, GC 711 U 01 Versnaperingen 200 gr. versna peringen of 200 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 400 gr. jam. stroop enz. U 03 Versnaperingen 100 gr. versna peringen of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel of 200 gr. jam, stroop enz. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 19 December a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk. waarop eerst op Maandag 22 December a.s. mag wor den 'gekocht. De bonnen voor sinaasappels 089 en r.53 algemeen moeten uiterlijk op 29 December a s. in het bezit van de Inr.delasr in groente en of fruit wor den gesteld. Aflevering zal plaatsheb ben naarmate de handel bevoorraad wordt Men houde er rekening mede. dat voor suiker en versnaperingen eerst, op 8 Jam-—5 a.s. (dus over drie we ken) bonnen zullen worden aange wezen. MODERNE SCHILDERSKUNST Op Maandag 22 December a.s. zal dhr. Ponstijn (kunstschilder) een le zing houden over „Moderne schilders kunst". Door zijn eerste lezing weten wij. dat" dhr. Ponstijn zijn onderwerp op eenvoudige voor ieder begrijpelij- (ke wijze, behandelt. Op deze tweede avond zal ruimschoots gelegenheid gegeven worden tot vrag stellen b.v. over de „Nachtwacht" (restauratie), v. Meegeren enz. De lezing wordt ge geven in het AB-B.-gebouw. Konings weg 2. aanvang 8 uur. UITSPRAKEN TRIBUNAAL Pieter Oudes, Bergen. 4 jaar interne ring; vrij op 6 Mei 1949. Ontzetting uit de rechten en het recht als zelf standig patroon het beroep van elec- tricien uit te oefenen. Erna Brauner, aangehouden voor onderzoek naar de financiële om standigheden. Weilen Rijn Holman, Alkmaar aan gehouden voor financieel onderzoek Pieter Streukli. Castricum. Het ten laste gelegde werd bewezen verklaard Op grond van de ontoerekeningsvat baarheid' van besch. in de beschuldi ging echter vervallen verklaard. Uitspraken Meervoudige Strafkamer Rijndert van BI. Westwoud: Zedende lict. 6 maanden. Nicolaas B. Bakkum: Overtreding co- loradokeverbesluit f 10 of 5 dagen. Andries de Gr. Midwoüd: Overtreding Voor de bijzondere Pohiierechier Lammert C. K. te Oosthuizen koclil van eeH zekere K. 3 kg vlees zonder bonnen af te geven. Hij had zich Woensdagmiddag te verantwoorden voor de bijzondere Politierechter, Mr. Stoffels. Verd. was van mening dat het door hem gekochte vlees „vrijbankvlees" was. De president zeide dat 't niet het geval was, waarop verd. antwoord de „U ken 't natuurlijk beter wete as ik. edelachtbare". Uit rapporten bleek dat Lammert nogal over wat fantasie beschikte. De president was van oor deel, dat deze. zaak maar op rekening van de fantasie der verd. geschoven moest worden. De off. eiste f 25 boete of 15 dagen hechtenis, waar Mr. Stoffels het vol komen mee eens was. TE HOGE LONEN Petrus H. te Grootebroek had aan zijn arbeiders een te hoog loon uitbe taald. De officier was van mening, dat de tuinbouwers „de hoofden maar eens bij elkaar moesten steken". Hij eiste f 250 of 2 mnd. hechtenis. Het enige wat de verdachte hierop te zeggen heeft is: „Kijk eens edel achtbare, ik sta hier als een eerlijk man voor U.... De pres. vonniste conform de eis IK DOE MAAR AFSTAND DAN Een hoeveelheid van 1250 kg tarwe had H. B. te Schagen vervoerd en dat zonder vervoersvergunning.De pres. merkte op dat verd. geen grove fout heeft gemaakt, ooch dat de or- demaatregelen gehandhaafd moeten worden. Eis f 10 of 6 dagen hechtenis Vonnis conform. Op de vraag van de pres. of verd. in hoger beroep wenste te gaan. ant woordde hij gelaten: „Ik doe maar afstand dan „AS T KEN GRAAG" A. V. te Oosthuizen kocht „zwart vlees" van een zekere K. Verd. was de mening toegedaan dat dit vrijbank vlees was. De prijs van 3 pnd. vlees en 1 kop was f 4. Rechter: „Al eens meer in aanra king geweest met de econ. réchter"? Verd.: „Ja edelachtbare. Toen had ik mijn bonnen verloren, bij het wegbrengen van koeien". Rechter: „Had de koe de bonnen opgegeten?" Hierop gaf verd. geen antwoord en icteêg een eis van .f 25 of 15 dagen hechtenis te horen. Het vonnis luidde iconform en verd .wilde „As 't ken graag" nog 8 dagen bedenktijd heb ben. EEN RI.TKE FANTASIE Lodew. G. B. te Uitgeest verkocht 15 pond suiker en 8 suikerbonnen.^Hij staat bekend als een man met een rijke fantasie. De off. stelde voor de ze zaak aan te houden, hetgeen dooi de pres. geaccepteerd werd. „TE HOGE LONEN... Teunis R. te Alkmaar kocht 6 bui ten- en 6 binnenbanden zonder hier voor bonnen af te leveren. Momenteel is verdachte werkzaam bij de Hoog ovens, waar hij f 36 verdient. De off. was van mening dat de Hoog- Vestigingswet Kleinbedrijf, vrijgespro ken. Arie O Alkmaar: diefstal, vrijgespro ken. Jan T. Den Helder: Zedendelict f 30 of 12 dagen, voorw. ter besch. van de regering. Joharmes B. Alkmaar: Wegenverkeers regeling f 6 of 3 dagen. Georgc A. .Leidsendam: Overtreding Wegenverkeersregeling f 10 boete. VISLUST De sportvisserij begint op z'n end te lopen. „Vislust", een der Alk- maarse hengelsportver enigingen hield j.1. Zon dag haar laatste onder linge wedstrijd van dit seizoen. Er werd gevist in de ringvaart bij Oterleek en ondanks het feit, dat het mooi weer was wilden de visjes niet zo heel erg graag bijten. De totale vangst bedroeg 18 stuks baars, waarvan de heer J. Burgeling er vier voor zijn rekening nam De grootste werd er uit geslagen door de secre taris de heer P. v. d. Gulik. De maatlat wees 241,2 centimeter aan en daarmede won deze vis ser een door de Firma T. Erich beschikbaar gestelde extra-prijs: een tulband van de firma Elf ring. JUBILARIS Morgen hebben wij een zilveren jubilaris in on ze stad. De chef de bu reau bij de Rijksbelas tingen, de heer P. J. J. Geurts (Brouwerstr. 16) herdenkt dan de dag dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de be lasting. De heer Geurts staat ondanks zijn werk kring, die niet door ie der wordt gewaardeerd zeer sympathiek be kend en wij verwach ten dat het hem niet aan belangstelling zal ontbreken. Hierbij ook onze felicitaties en dan maar op het gouden ju bileum af mijnheer Geurts! NYLONS Dat Alkmaar's sprui ten niet onderdoen in slagvaardigheid voor de A'damse jongetjes en meisjes, is al meerma len bewezen. Vorige week bezochten wij een Sinterklaasfeest voor de schooljeugd (3e en 4e klassen). Opgevoerd werd het to neelstuk „Roderick de tovenaar" en daar wa ren allemaal grote da mes en heren bij in mooie ouderwetse kle ren. Plotseling ging een van de medespelende 'dames zitten en even plotseling constateerde een ongeveer lOjarige spruit van het manne lijk geslacht op luide toon: „Hé ze draagt Ny lons P.T.T. De mannen van de Alk- maarse P.T.T. hebben al op menig gebied hun sporen in het gezel schapsleven verdiend. De Postharmonie is het bewijs van de bereid heid van deze mannen om aan stedelijke ge beurtenissen een steen tje bij te dragen. Wat vele inwoners niet weten is het bestaan van een P.T.T.-toneel- groep. Op Zaterdag 20 dezer zal men het op treden van de wakkere postmannen op het Po dium van het Gulden Vlies kunnen aanschou wen. Tot Zaterdag! PENSIOEN De gemeentebode, de heer Stoorvogel, bekend bij alle lieden, die in 't huwelijk treden of ge treden zijn, gaat op 1 Januari as. de dienst verlaten na ruim 25 jaar de zaken op het stadhuis behartigd te hebben. De pensioenge rechtigde leeftijd heeft de heer Stoorvogel reeds lang overschreden maar hij scheidt er nu toch definitief mee uit. En zijn rust, waarvan hij nu gaat genieten, is zeker welverdiend. Wij wensen de heer Stoorvogel nog vele ja ren van ongestoorde rust. ovens een trekpleister zijn voor mei I sen als verdachte, aangezien de nen hoog zijn (sic De off. eiste f C of 30 dagen hechtenis, verb. verkla 'J ring der banden en 1 maand voorv gev.straf met een proeftijd van 1 jaaii Verd. zou de boete ..graag effe min - C der hebbe". Hij had echter geen suc f ces want het vonnis luidde conform 1 I BROOD TE KOR1 De gebr. A. en J.-de N, respectieve- I lijk wonende te Castricum en Heem*- 1 kerk hadden te kort brood en opper- I den derhalve het plan om wat tarwe 1 te kopen. De hoeveelheid bestond ui) I 3 zakken, die ze clandestien vervoer- I den. De off. eiste f 10 boete of 6 d hechtenis voor beide verdachten. Vonnis conform de eis. „VRIJE" EENDENEIEREN Maartje B. uit Groet en Aafje H uit het zelfde dorpje verkochten een- deneieren aan een bakker. De dames waren de mening toegedaan, dat een- i deneieren „vrij" waren. De pres. merkte op dat zij wel vrij waren doch aan consumenten verkocht mochten worden maar niet aan een bakker. Eis f 10 of 6 dagen hechtenis voor beide dames. De pres. vroe?- ïlt U het niet meer deen??" Tc ffe antwoordde: ..Nee, want ze legge toch niet meer". Er ging f 5 af. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Hcnderikus zv G. Bijl en J. J. van Ingen; Jannieta dv J. Somers en A. Koeman; Alphonsus C. zv N. Zuurbier en K. Kolmans. Gehuwd: A. Hovius en D. Vriend J. W. Kluessicn en M Brieffies. Overleden: Johannes Visser wedr. van R. Bakker 81 jaar; Johanna van Driel gehuwd met F. W. Amsterdam 63 jaar. veiling* ten ALKMAAR 17 DEC. 1947 Andijvie 16 36.50; winterpenen 8 8.80; boereiikool 510.50; wo.-ieiijes 422; groene kool 3—11.50; spruit» kool 5 42; rode kool 5 12; gele kool 6 7; prei 4 23; bieten 3 9; witlof 12 48; knolselderie 4 14.50 wortelen 15 16; selderie 5.50 7.50; peterselie 7.50; sla 7.50 9.00: App<J» p. 100 kg. Cox Oranje Pips 92 98. WARMENHUIZEN 17 DEC. 1917 40700 kg Witte kool 9—14.40; 13400 kg rode kool 9—13.40; 60 kg spruit- kool 22.90; 300 kg andijvie 27.10—35.20 900 kg uien 19.40: BR. OP LANGENDIJK 16 DEC. 22000 kg rode kool 914.40; 15000 kg gele kool 6; 20000 kg groene kooi 8.80—21.10; 100000 kg witte kool 9— 14.60; 4400 kg andijvie 29.90—35; 1-100 kg uien 19.30—21.40; 3000 kg bieten 8.70; 250 kg bloemkool 40. agenda BIOSCOPEN: HARMONIE THEATER: James Ma- son in „Vergelding". De huwelijks plechtigheid te Locden in kleuren. Voorstellingen dagelijks 8 u„ Zaterdag 7 en 9.30 u„ Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 u. Toegang 18 jaar. VICTORIA THEATER: „Onze cor» respondent meldtmet o.a. Her- bert Marshall e»i Laraine Day. Voor stellingen dagelijks 8 u.. Zaterdag 7 en 9 30 u., Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 u.. Woensdag 2.30 u. Toegang 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Geheim® Zending" met Tommy Trinder *n Constance Cummings. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 o. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 u. Woensdag 2.30 uur. Toegang 14 jaar. A.B.T.: Chavley Chan in „De slang van Shanghay" en de cowboy-film „De Spookmijn". Voorstellingen dage lijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. Donderdag: GULDEN VLIES: 8 uur Comedia Jubileum. Rika Hopper WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur Leger- Voorlichtingdienst film over Indië. Vrijdag GULDEN VLIES: 8 uur, film over Pluimveebond. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur Schola Publica. Zaterdag GULDEN VLIES: 8 uur Toneel groep. HEILOO Donderdag CINEMA HOLLANDIA 8 uur. ..De Dictator" met Charlie Chapiin. Zaterdag RUSTENDE JAGER: 8 uur Eerste uitvoering v. Falkland met ..De klei ne Apostel". BERGEN DE RUSTENDE JAGER: 8 uur ..Da Madonna der zeven Manen".

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 2