f olitiek delinquent ontsnapte op station te Alkmaar Raadsvergadering Akersloot DISTRIBUTIE De Coöperatie Op Groot HANDELSKANTOOR SPAARBUSJES! Bewaker stapte uit de trein en wachtte tevergeefs De 28 jarige bewaker Gerardus W. afkomstig uit Noord Brabant, had in. Augustus j.1. geen bijster gelukkige dag, toen hy de politieke delinquent .Vogel per trein van Valkenburg naar Den Helder moest brengen. Bij het overstappen In Alkmaar wachtte W. nl. tevergeefs, nadat hy 't eerste uit £e overvolle trein was gestapt, op zUnzyn gevangene. De vogel, i.c. delin quent Vogel, was gevlogen! De gevangene maakte van de drukte op het èreinbalkon gebruik om aan de railszyde van de trein uit te stappen, het emplacement over te steken en in de stad te verdwijnen. Eerst bij de Duit- te grens werd de ontsnapte delinguent gegrepen; bij zyn arrestatie ver klaarde h^j: „Op het balcon waren wel twintig mensen tussen mij en mijn bewaker. HU stapte het eerst uit en ik kreeg de kans van mijn leven. Die kans kon ik natuurlijk niet voorbU laten gaan!" Is de bewaker schuldig Moeilijk geval. 1 De onoplettende bewaker verscheen Maandagmiddag voor de politierech ter, Mr. v. d. Wall Bake, wegens „het aan zy'n schuld te wijten hebben, dat 1 gevangene ontsnapt". De politierechter vond verdachte's handelwijze zeer nalatig en onoplet tend en hoewel verdachte het hier helemaal niet mee eens was, eiste de officier van justitie, Mr. Meischke, 60,— boete of 30 dagen en 1 maand voorwaardelijk. In een kernachtig pleidooi betoogde de raadsman. Mr. de Kroon, dat de schuld niet bij zijn cliënt lag, maar bij het systeem van het directoraat-generaal. De arrestant was niet van handboeien voorzien. Het Dir.-Gen. van de Bijz. Rechtsple ging blijkt haar fout goed te voelen; zij heeft de zaak niet aanhangig ge maakt en verdachte niet ontslagen Pleiter acht het onmogelijk, dat zijn cliënt schuldig verklaard wordt. Mr. v. d. Wall Bake besluit in deze on- verkwikkelijke affaire niet onmiddel lijk, maar eerst over 8 dagen vonnis te wijzen. „In drie jaar geen borrel!" Twee Bergense jongemannen, Cor- nelis B. en Petrus H stalen geld en sigaretten uit een sigarenwinkel om Kermis te gaan vieren. Over de beide knapen was een reclasceringsrapport uitgebracht. Petrus, over wie niet bijs ter gunstig geoordeeld werd. liet dit maal verstek gaan In de zaak van Cornelis werd ge adviseerd, deze 19-jarige een voor waardelijke gevangenisstraf op te Irg- gen met bijzondere voorwaarden, w.o. het verbod van cafc's te bezoeken, waar verdachte een vaak geziene klant fs en bet verbod, alcoholhoudende tjrank tc gebruiken. Mr. Melsrhke eist 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. «Zou U zich daaraan kunnen houden?" «Ja Hoe lang mag ik dan niet in «en café komen?" „Drie jaar. Te lang?" „Ik tWl het proberen: maai- kan er «een half jaar af?" „Waarom? Moet U zich na 2'2 jaar nodig een borrel drinken? Gaat U zich dan verloven?" „Nee. Maar Het vonnis wordt conform. Petrus H. krygt vier maanden onvoorwaar- derlijk Verdachte grinnikt slechts. Na een voetbalmatch vond de 23- jarige Heilooër Petrus B. een porte- m nnaie met ƒ173,en een tabaks- li r.-irt in het kleedhok. Hij stak het ding in zijn zak en sprak haar wel kome inhoud aan. Toen de verliezer een clubgenoot, bij hem naar de ver- l'iren portemonnaie informeerde, hield B. zich van de domme. Bij het aanho ren van de eis 50.boete of 20 da gen met 1 maand voorwaardelijk, grin nikt B. slechts. Vonnis conform. „Zitten is niets gedaan". Nauwelijks enkele dagen was de 23-jarige Alkmaarder Sjouke B. bij de molenaars Gebr. B. in dienst, toen h'j zich reeds schuldig maakte aan diefstal van bloem en graan. Het graan had B. voor zijn duiven nodig; de bloem om brood te bakken, want de ze Fries vond het brood van de Alk- maarse bakkers niet lekker.... Als motief voerde verdachte aan, dat zijn patroons „zelf ook niet recht door zee gaan. Ze geven de klanten geen goed gewicht en ik dacht: „Als 't zo gaat kan ik ook wel wat mee nemen". Verdachte werkt na zijn ontslag bij d. fa. H. „Wat verdient U daar?" 34,Smerig!" „Gapt U daar ook?" „Nee.... niet meer", en trots: „Ik ga nu met honderden guldens om!" D1 officier requireert 10,boete of 10 dagen. „De boete maar", kiest Sjouke, „want tien dagen zitten is ook niks gedaan" 'Aldus wgrdt besloten en Sjouke gaat betalen. Trek in Augurken. Johannes K. stal in een dronken b-.ii een bus augurken uit een winkel en wandelde lustig met de pot onder zijn arm door Den Helders straten. Johannes werd thans voor de zevend^ maal veroordeeld; de laatste maal kwam het hem op 4 maanden te staan D:"maal moet hij drie weken brom men. a Radicale oplossing „Ik hoop op een milde stemming Uwerzijds" schreef Jacoba B. te Alk maar aan de politierechter. Ze kon wegens ziekte niet verschijnen. Jaco ba had ƒ7.50 van een buurvrouw te vorderen en haalde dit geldbedrag by afwezigheid van haar debiteur met ƒ2.50 rente uit de tas van deze dame. Mr .v. d. Wall Bake legde Jacoba een „milde" boete van ƒ25,op. „Wy kennen elkaar te goed!" Jan T. te Schagen liet een herders hond met jongen, die aan zijn vader toebehoorde, verhongeren, toen hij tijdens de hechtenis van zijn ouders voor het beest moest zorgen. De offi cier eist ƒ40,— boete subs. 20 dagen „Kan het niet wat minder?" vraagt verdachte. „Tja, U verdient niet veel. hè? Wij kennen elkaar te goed!!" antwoordt de rechter zijn trouwe klant Toch wordt verdachte uiteindelijk tot ƒ40.- boete veroordeeld. Een reeks van mishandelingen Melk, karnemelk, taptemelk, -afge roomde melk, boter, ka*>s en eieren stonden op het verlanglijstje van Eli- sabeth W., toen zij in de oorlog de boer opging. Geen van deze artikelen wilde de Heiloër veehouder Martinus M. haar leveren en de ongeduldige klant begon te schelden, waarop zij van de boer een trap met een klomp te incasseren kreeg. Martinus, op het matje, bekent. De omstandigheden in de dagvaarding kloppen echter -niet met zijn lezing en dc zaak wordt aan gehouden om de melkklant als getui ge te horen. Johannes M. te Egmond-Binnen trapte en sloeg een jongetje, dat kie zelsteentjes naar hem gooide. De drif tige Egmonder werd bij verstek ver oordeeld tot ƒ20.of 10 dagen. Willem B. te Schagen werd door 'n vaandrig van de Prinses Irene Brigade „vuil aangekeken", waarop B. de man een slag in het gezicht toedien de Vonnis ƒ10,of 10 dagen. „Dat tientje komt wel op de reke ning," zegt B. „Heeft U ar. nog meer veroordelin gen lopen?" „Nee, maar dat komt misschien nog'' is het optimistische antwoord. En met een vrolijk „Goeienmiddag" beent verdachte weg. De musicus Cornelis K. te Haren karspel sloeg zijn collega-bandspeler, omdat hij „een glaasje" op had. Bo vendien beledigde Cornelis K. twee belastingambtenaren, door hun arbeid als „snotneuzenwerk" te kwalificeren. Wegens dr-e beide feiten werd K tot 25.— of 15 dagen veroordeeld. Gerrit O. Sr. te Heiloo mishandelde een chitect en diens echtgenote bij een woordenwisseling over een civiele geldkwestie. De architect liep een armblessure op en kon daardoor twee weken lang geen werk verrichten. O. werd ƒ60.— boete opgelegd en hij zal bovendien 143,50 schadevergoeding aan zijn slachtoffer moeten betalen „Alkmaar" - nieuws Ons eerste speelde tegen SVW 1 thuis. Alkmaar verliest de toss en laat scheidsrechter Koedooder begin nen. Direct is Alkmaar in de aanval en een prachtig schot van de linksbuiten gaat net over. Nadat de keeper van SVW uigetrapt heeft gaat SVW er van door en de doelman van Alkmaar kan nog juist redden. Nadal er circa 15 min. gespeeld is krijgt Alkmaar een penalty toegewe zen, die door de midvoor in de kee per zijn handen wordt geschoten. Na 20 min. weet Alkmaar te scoren en wordt het 1—0 waarna het al gauw 1 —1 wordt. Tot aan de rust worden nog een paar kansen benut en gaat de rust in met 2—2. Na de rust speelt Alkmaar veel beter en maakt al gauw 32 waarna nog tweemaal wordt ge doelpunt die echter worden afgekeurd wegens buitenspel. De strijd wordt uitgevochten op het SVW gedeelte maar het net weten de onzen niet te vinden, totdat de rechtsbuiten van SV W de bal vrij krijgt, doorbreekt en onhoudbaar inschiet: 33. Na nog wat heen en weer getrapt komt het einde van een goed gespeelde wedstrijd die door Koedooder goed werd geleid. De rest van de wedstrijden werd afgelast. Programma voor Zondag a.s. Alkmaar I—Winkel 1 aanvang 2 uur Alkmaar 3—SVW 3 aanvang 12 uur Schoorl 3—Alkmaar 4 aanvang 11 uur De opgravingen aan de Abdij EGMOND De opgravingswerkzaam- heden aan de oude Abdij en de kerk te Egmond Binnen zullen gedurende de wintermaanden worden stopgezet. In ruim twee maanden is alles wat de oude kerk en de abdij betreft in tekening gebracht, zodat dit werk als geëindigd kan worden beschouwd. Er is echter nog een belangrijke ont dekking gedaan, waarvan de geschie denis teruggaat tot de 2e eeuw na Christus. Onder de fundering der ou de kerk, die is blootgelegd, heeft men sporen gevonden, die van een veel oudere datum zijn en wijzen op een verwoeste of verbrande nederzetting, die waarschijnlijk aan de Kaninefatcn toegeschreven kan worden. Het ver der onderzoek zal moeten uitwijzen of dit inderdaad juist is. Een proef- sleuf, gegraven onder de vloer dér kerk heeft echter duidelijk aange toond dat een verder onderzoek alles zins gerechtvaardigd is. Prof. van Gif fen en zijn staf zal zijn onderzoek dan ook speciaal op dit gedeelte richten. Dat deze sporen bewaard zijn geble ven is te danken aan het feit dat de terp, waarop de Hervormde Kerk staat onberoerd is gebleven. Dit in te genstelling met het omringende land van de abdij, dat door vroegere veelal niet-deskundige onderzoekers is om gewoeld. Hierdoor zijn vele kostbare gegevens verloren gegaan, die juist in de terp bewaard zijn gebleven. Zodra de opgravingen van de ei genlijke abdij voledig zijn uitgewerkt kunnen over de geschiedenis hiervan nog meerdere mededelingen worden gedaan. De wintermaanden zullen worden gebruikt om in de wirwar van lijnen, die de werktekening aan geeft in een duidelijk beeld om te zetten. In het aanstaande voorjaar zal men het werk voortzetten, aange zien thans regen en '-->rst het karte ren uitermate bemoeilijken. SCHOOLZWEMMEN EGMOND De voorbereidingen zijn thans zo ver gevorderd, dat met Ja nuari een begin kan worden gemaakt met het schoolzwemmen. De bedoeling is, dat in de ene week de meisjes, en in de andere week de jongens van de 5e, 6e en 7e klasse aan deze zwemlessen kunnen deelne men. Voorlopig zullen, zo deelde de oudercommissie ons mede, de ver voerskosten nog door de ouders der leerlingen betaald moeten worden. Schermutseling over de notulen Van noodlijdendheid geen sprake Stukken lezen is voor enkele raadsleden een zwak punt De gemeenteraad van Akersloot neemt in één opzicht een bijzondere positie in naast de andere ,die we plegen te bezoeken: we kennen er geen, waar steeds zoveel is te doen over de notulen. Helaas moeten we hieraan toevoegen, dat er vermoede lijk ook geen is, waar zó gemakkelijk belangrijke gedeelten uit de discus- siën worden weggelaten. De schermutseling, welke ditmaal plaats had, was er een tussen de heer Otte en wethouder Schouten, die. aan gezien de burgemeester nog steeds ziek is, het voorzitterschap waarnam. D^ heer Schouten scheen ernstig ontstemd over enkele uitlatingen van de heer Otte, die zou hebben gezegd, dat de wethouder de Openbare La gere School had verprutst. Hij vergat daarbij enerzijds echter, dat de heer Otte vermoedelijk nog meer de open- bareschool ter harte gaat dan de bij zondere school de heer Schouten. „Niet mogelyk", zal de laatste mis schien zeggen. Een bijzondere insteiL.ng vraagt al- lyd veel meer zorgen dan een bloei ende en daarom vrezen we, dat, in dien de heer Schouten bovenstaand antwoord mocht geven, hy zich ver gist. Anderzijds moet hy beseffen, dat hij als lid van de raad verplicht is de belangen van het openbaar onderwijs met alle kracht te dienen. Ook de burgemeester heeft deze taak. Hop- wel we beide keren er vooralsnog niet van villen beschuldigen het tegen deel te doen, geloven we toch wel te mogen zeggen, dat de openbare school te Akersloot zich gelukkig mag prij zen in de heer Otte een krachtig en onvermoeid voorvechter te hebben ge vonden. Zonder de laatste zag het er voor deze school vermoedelijk slecht uit. En wanneer er heren zijn, die zich af en toe stoten aan enkele harde woorden van de heer Ottf, dan doen ze er goed aan eens bij zichzelf te on derzoeken of ze daartoe heel geen aanleiding hebben gegeven. Het zou ons niet verwonderen, wanneer ze na zulk een zelfonderzoek tot de conclu sie kwamen, dat de schuld toch eigen lijk grotendeels by henzelf ligt! Vermakelijkheidsbelasting en rioleringsplan. Uit de ingekomen stukken stippen we aan een schrijven omtrent de ver hoogde vermakelijkheidsbelasting, waaraan niet te ontkomen is en waar toe dus zonder een spoor van enthou siasme werd besloten. Het moest, daar mee is alles gezegd. Voorts kregen B. en W. volmacht contact te nemen met een bureau, dat zich bezig houdt met het ontwerpen van rioleringsplannen en eventueel zulk een plan te laten maken. Nadat de gemeenterekening 1946 was vastgesteld, waarvan de heer Oi- t' namens de commissie van onder zoek rapporteerde, dat {.lies in orde was bevonden, kwam aan de orde de hoofdschotel van de agenda: de begroting 1948. Nu de leden van de raad in de ge legenheid waren geweest de begroting te bestuderen, kon de behandeling vlot plaats hebben. Moeten we alles nu nog voorlezen?, vroeg de voorzitter Fheer Otte heeft alles bekeken. Hij leek te denken, dat de heer Otte min of meer „de raad" was. Maar de ze wees hem ^terecht: Er zijn anderen die hem niet hebben gezien. Daarmee raakte de heer Otte een puntje, dat hier wel even nader be keken mag worden. Een van de din gen, welke ons te Akersloot zyn op gevallen, is, dat alle raadsstukken, van A. tot Z. worden voorgelezen. Men stelt zich blykbaar op het standpunt, dat er leden zijn. die de stukken niet, bestuderen. Nu is het vanzelfsprekend dat geen lid de nodige kennis van zaken kan krijgen, wanneer hij vol staat met het luisteren naar het voor lezen, wat gezien de lengte van sommige bescheiden meestal ont aardt in een afraffelen. Dat enkelen blijkbaar niet eens de moeite hadden genomen de begroting te bestuderen, noemen we heel erg en het geeft wei nig blijk van de ernst, waarmee en kele vroede vaderen van Akersloot zich kwyten van hun plicht als ge meenteraadslid. Overigens mag Akersloot zich ge lukkig prijzen met zijn begroting. Ze sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van ƒ95.398.50 bij een voor delig saldo ad ƒ9.190.39, dat als „on voorzien" in de begroting is opge nomen. Ten einde wat meer bomen te kun nen planten, werd de post „Onder houd plantsoenen" gebracht van 100. op ƒ300,-, voor een plaats als Aker sloot, die des zomers hoe langer hoe meer watersportbeoefenaars trekt, naar we menen, nog een luttel bedrag. Het subsidie voor de R.K. bewaar school had nog even de aandacht. Vol gens de rekening bedroeg het tekort ƒ914,—. De voorzitter'meende echter, c' de gemeente niet verder kon gaan dan 10 bij te dragen per leerling v n 4-6 jaar Dit geeft een subsidie van 430.Voor de nationale feest dag is een bedrag uitgetrokken ad 350,zodat die dag in Akersloot niet ongemerl.t zal voorbijgaan. Er ontstond een discussie over de verdeling van het subsidie voor de jeugdbeweging. Een en ander zal plaats hebben op basis van de laatste volkstelling. Voor hel dorp betekent dit, dat de R.K. jeugd er 50 procent van zal krijgen, de niet R.K. 30 pro cent. Voor de Schermer blijft dan o- ver 20 procent. Ook de vermindering van het bedrag „Ondersteuning be- h.eftigen" van ƒ5000.— op ƒ2500,— maakt de tongen los. De verlaging houdt verband met de in werking treding van de Noodwet-Drees. De heer Otte vreest, dat het bedrag wel eens ontoereikend zou kunnen zijn. omdat de z.g. „stille armen" nu ook bekend zijn, terwijl de kerken, met wiens uitkeringen vroeger geen reke ning werd gehouden bi; de bepaling van het bedrag, dat door het Burger lijk Armbestuur werd betaald, zich terugtrekken. Op de verzekering ech ter. dat het bedrag van ƒ2300,— zeker voldoende is, wordt de post aanvaard. Hoogegeest krijgt waterleiding In snel tempo worden dan de be grotingen van het Burgerlijk Armbe stuur en de Jachthaven - '—daan, een suppletoire begroting 1947 volgt en de raad besluit dan de Ho' "(eest aan te sluiten op de waterleiding. Woonruimtewct 1947 Nadat de heer Otte heeft vastge steld, dat het eigenlijk niet juist is geweest dat alle raadsleden, die geen deel uitmaken van het college van B. en W., aan te wijzen voor de advies commissie, heeft een schier eindeloze voorlezing plaats van regelen en voor schriften. Nadat de commissie de ver zekering heeft gekregen, dat ze bij de uitoefening van haar taak reke ning zal mogen houden met recht en billijkheid, wordt besloten, dat de commissie zelf een voorzitter aan B. en W. zal voorstellen en dat de plaats vervangende leden in de volgende ver gadering zullen worden benoemd. Nieuw branilspuithuis Er volgen enkele punten van ad ministratieve aard, wordt besloten tol het maken van 'n plan voor 'n nieuw brandspuithuis, aangezien het oude te klein is geworden en vergroting t van door het uitbreidingsplan niet mogelijk is. UITSLAG VERKIEZING N. H. O. AKERSLOOT - Tot kerkvoogden van de Ned. Herv. Gem. te Akersloot wer den herkozen de heren A. Vermeu len en P. Helder en als notabelen wer den herkozen de heren Dr. D. Gerrit sen en M. Marees HANDBAL ST. PANCRAS Zondag vonden de grote selectiewedstrijden van het Ned. hanabalverbond Distriet West A op 't Vrone terrein te St. Pancras plaats. 's Morgens om tien uur werd op een goed bespeelbaar terrein begonnen met de herenwedstrijd N. .Holland te gen Amsterdam. Al spoedig bleek dat de Amsterdammers beter speelden. Het samenspel en het gooien was be ter verzorgd en de einduitslag is dan ook 8-1 voor Amsterdam. Daarna komt het N.H. dames elftal tegen het A'damse dameselftal in het veld. Bij de Amsterdammers staat Annie Meeuwe, de keepster van het Ned. Elftal onder de lat, terwijl het N. H. doel verdedigt wordt door de Vronekeepster Mevr. Hoet-Strijbis. Te vens spelen in het N.H. elftal nog mee mej. Handgraaf, ook een inter nationaal, Annie Zeegers en Elly Feyen van Vrone. In een van beide kanten goed gespeêlde wedstrijd wint Amsterdam met 2-1. Vervolgens Utrechtse heren tegen N. H. heren. Wel is het spel van de N, Hollanderc beter dan de vorige wedstrijd, maar Utrecht speelt het beste en wint deze match met 4-2. 's Middags wordt er begonnen met de Utrechtse dames tegen de N.H. da mes. N.H. combineert nu heel goed en weet al spoedig de leiding te ne men. Ruststand 1-1. Na de rust maakt Annie Zeegers er mek een mooi set»*; 2-1 van. Even later krijgt ze weer eeu bal vrij, geeft deze goed af en het is 3-1 voor N.H. Met deze stand komt het einde. Dan komt de mooiste wed strijd van de dag: Utrecht heren te gen A'dam heren. Deze heren hebber ons vergast op een spelletje han-S- bal van de allerhoogste klasse. Voor al de beide keepers verrichtten safe!» waar een Kraak jaloers op zou z.jn. Na zeer veel spanning komt 1 et einde met 4-4 gelijk spel. Tot slot komen dan de Utrechtse dames tegen de A'damse dames bin nen de lijnen met als einduitslag 2-1 voor Amsterdam. Deze dag is een prachtpropaganda geweest voor de handbalsport in N. Holland en het talrijke publiek ging 7.en" voldaan naar huie. MET grote blijdschap ge- ven wij U kennis van de geboorte, op de le Kerstdag, van onze dochter en zusje ASTRID MAKJA CHRISTINA A. de Jong-Koopmans J. W. C. de Jong John Dick Rudi Bergen, 25 December 1947 Bergeïweg 143. TE KOOP: een a.g.a.n. SIMPLEX HE RENRIJWIEL Landstraat 19 Gulden Vlies VRIJDAG 2 Jan. 8 uur le Ab. voorst. Serie B De nieuwste schlager van Cor Ruys Aan de oever van de snelle vliel Nog enkele abonnemen ten 2e rang en losse kaarten verkrijgbaar. De eventueel niet bezorgde abonnementskaarten zijn van af morgen aan de cassa ver krijgbaar. dag. v. 11—1 uur. TE KOOP: prima bruine bontmantel (Sikel) maat 42 en gro te gevoerde reiswieg Br. onder nr 228 van agent v. d. blad Heiloo. Nieuwe Januari cursus beginners en gevorderden Dansschool Zwaag Inschr. dag. Emmastr. 73 tel. 4425 Alkmaar Wegens familieomstandighe den zyn kantoor en magazijn op WOENSDAG 31 DEC. a.s. GESLOTEN Fa. Gebr. Rotgans, LAAT 81 ALKMAAR Grote Amerikaanse rubber- kammen f 1. Parfumerie B R U N S aan 't Verdronkenoord 83 WECKFLESSEN te koop gevraagd. HERM. pU CROCQ Langestraat 80 Alkmaar WIE HELPT nette jongeman van 26 jr. aan SLAAPGELEGENHEID met enig huiselijk ver keer. Brieven: Anjelier straat 18 Alkmaar. Nu de vrije artikelen weer op de bon gaan, heeft het geen zin om meerdere leveranciers aan te houden voor het verkrijgen van deze vrije artikelen. Nu gaat de por temonnaie weer een woordje meespreken en als het daar op aankomt, dan is Uw leverancier voor brood en kruidenierswaren. Be steedt daarom vanaf heden al Uw bonnen in Uw eigen zaak. welke U een ruime keuze biedt voor al Uw beno digdheden. WORDT LID EN VOL VERBRUIKER VAN: COOP. „NIEUW LEVEN" u.a. te Z. Scharwoude 0 COOP. „ALKMAAR" u.a. te Alkmaar Kruidenierswinkels te Zuidscharwoude en Oudkar spel cn in Alkmaar Rochdales^raat 1 en Laat 154, als- meJc bezorgwijken in omliggende plaatsen. (Na 3 Jan. '48 veranderd de naam door fusie der beide verenigingen in COOP. VERBRUIKSVER. „ALKMAAR OMSTREKEN" u.a. gevestigd te Zuidscharwoude. TE ALKMAAR zijn enige vacatures o.a. voor de afd 0 BOEKHOUDEN f CONTROLE 0 ADMINISTRATIE Jeugdige vrouwelijke krachten welke tevens ma chine-routine bezitten gelieve te reflecteren. Brieven mt volledige inlichtingen onder nr. VA 94 bur. van dit blad. EEN FIJNE FLES WIJN voor Oudejaarsavond voor f 1.70 en daarbij heerlijk Hollands fruit is een tractatie Wij hebben de fijne handperen van 3 POND VOOR f L— en stoofperen Groot 5 POND VOOR f 1.—. verder alle soorten fruit bij: J BIJTJES CO. FRUITHANDEL Achterstraat ho^k Mag- dalenastraat Tel. 2052 Binnenkort zullen ons spaarbusjes geleverd wor den. Gelet op de grote vraag en ten einde te ko men tot een billijke verdeling zullen deze bus jes t.z.t. door LOTING verdeeld worden onder hen, die zich reeds thans opgeven. Men verzuime niet zich ten spoedigste voor het in bruikleen ontvangen van een busje aan onze loketten op te geven. NUTSSPAARBANK ALKMAAR De SPAARBANK zal worden HEROPEND op VRIJDAG 2 JANUAR Spaarbankboekjes kunnen in 1948 TE GE- LEGENERTIJD voor RENTEBIJSCHRIJ VING worden aangeboden; het is dus niet noodzakelyk dit reeds in de eerste dagen van Januari te doen. SPAARBUS JES kunnen vóór 10 Januari bezwaarlijk ter lediging aangenomen worden. NUTSSPAARBANK ALKMAAR

De Vrije Alkmaarder | 1947 | | pagina 4