HET GEHEIM YAN DE IHFRA-RODE STRALEN fammy, Rïmwv ató u-oMatEeb Van Meegeren Het leven van 'n velo Pe moderne dokier Sequah Voor ons ligt een geschriftje. «lat er ml* »T m*tr afschrikwekkend uit giet. Toch is het nierlUk er van goed en er staan aardige foto's in Maar al leen al de titel maakt, dat we de be handeling van het ding telkens weer uitstellen Want de titel vermeldt Iets over wetenschap en infra-rode stralen En we verkeerden in de veronderstel ling. dat je daar een blondere stel hersens voor nodig had. Toen we er eindelijk toe kwam.-n •m het geschrift door te nemen, om er met eigen woorden iets van na te vertellen, viel het nog al mee Niet dat het lectuur is, die ie gaat lezen, als er een kamer vol visite is maar met een beetje goede wil, kri.'g je er toch hoogte van. Heel eenvoudig gezegd komt het hier op neer: Een heleboel' kwalen, waaraan de mensheid lijdt kunnen genezen wor den door warmte. Denk maar aan ge- vare kou. rheumatiek. spie-- of ge wrichtspijn. verkoudheid, steenpuisten kiespijn, enz. Reeds onze voorouders wisten er een geneesn^del tegen. Denk maar aan het pappen met alle mogelijke middelen, het in de doeken stoppen en wat dies meer zij. En toch had die aangewende warmte lang niet al tijd resultaat en hing het veeleer van de gezonde «institutie van de patiëni door dan de andere. IJzer geleidt b.v. moderne wetenschap zeeft hiervan nu een verklaring. Warmte, aldus wezen de onderzoe kingen uit. is. evenals licht, radio en wat al meer een uitstralen? van* pol ven Warm te golven die een bepaal de. zeer korte golflengte hebben. De ene stof laat die warmtestralen beter door dan andere. IJzer geleidt b.v. beter als glas. En sommige dingen geleiden de warmte heel sTeeM Nu heeft de menselijke hn'd *e on hebbelijkheid om een hee' slechte warmtegeleider te z)jn. Onhebbelijk in dit opzicht, dat de meeste kwalen die wij straks genoemd hebben, veroor- in scheervlucht Ken goed idee van onze minister van Ec. Zaken. Hij deelde mede. dat hij tot instelling van bijzondere commis- aies („working parties" noemt men ze wel> voor planmatige opbouw van bepaalde takkeu van industrie en ter verhqging van de productiviteit zal overgaan. Wanneer de behoefte daar aan blijkt zei hij erbij. Dat laatste lijkt ons wel voor verschillende in terpretaties vatbaar. De bekende landbouwdeskundige H D. Louwes sprak op de 31ste zijn laatste rede uit als voorzitter van de Groninger Mij. van Landbouw Hij kondigde een binnenkort te hou den „buitengewoon belangrijk onder houd" tussen de Stichting voor de Landbouw en de regerings-commissie over de loon- en prijzen politiek aan Als er nu deze keer maar eens spij kers met koppen worden geslagen! Een is er zeer blij met de abdicatie van koning Michael: zijn verloofde prinses Anne de Bourbon-Parma. „Waarheen hij ook gaat, ik zal hem volgen" zo moet zij gezegd hebben. Het nieuws, dat Michael met zijn moe der op weg zou zjjn naar Zwitserland noemde zij ..het beste nieuws dat zij ooit gehoord had". Truman heeft in een Nieuwjaarsboodschap gezegd, dat 1947 een goed jaar was. „Niet zo goed als wij gehoopt hebben, maar dat is altijd zo zei hij en hij voegde er aan toe. dat hij vertrouwen heeft in het vestigen van een duurzame vrede Erich Wlekow en Jackel, twee lei ders van de liberaal-democratische partij in de Sovjet-zóne van Duitsland zijn afgetreden. Zij konden het met de Ruaser. niet meer bolwerken. laakt worden door een aandoening van onder de opperhuid liggende bl«»edvalen. Onze vooronders hadden 't In zover re bil het rechte eind, dat die aan doeningen «loor warmte konden wor den bestreden. Maar zij waren nog niet zover, dat zij wisten, dat warmte uit golfstralingen bestond, die door de opperhuid werden tegengehouden, waar door de genezing niet effectief kon worden, worden. Maakte men de warmtebron te sterk, dan verbrandde de opperhuid, waardoor het middel vaak erger was dan de kwaal. Sinds de wetenschap echter ont dekt heeft, dat warm teuitstralingen op verschillende golflengten plaats vin den. heeft men niet stil gezeten en is men er na lang zoeken in geslaagd, de z.g. therapeutische infra-rode stra len uit te vinden. Hè. hè. Dat was een geleerd woord! En We zullen ook in het geheel niet trachten U duidelijk te maken, wat dat eigenlijk is. Veel belangrijker is het, te wéten, dat deze infra-rode stralen op een zo danige golflengte kunnen worden uit gestraald. dat ze de menselijke opper huid doordringen, de bloedvaten en banen verwijden en herstel bespoe digen. Nu zijn er natuurlijk van die appa raten In de handel gebrachten als ze niet te duur zjjn. voorzien we. dat na enige tijd alle lijders aan diverse kwalen er gebruik van znllen maken. Wij waarschuwen bier♦eren met na druk. Raadpleeg eerst Uw arts. En wanneer deze U adviseert. s*baf dan een in'ra-tfl#<l-«haler aan. Maar koopt dan een goede van een vertrouwd merk. Laat U bn d* asnkoap door 'n deskundige voorK'*héen. Rf<®rrhien. dat dan de infra-rood-straler de mu ziek van dokter P««ïnak zal v -vrn.ren Pegin echter niet z-If te experimen teren. DE ROODE TEGEN* VILLEMAIN? Er zijrt onderhandelingen gaande voor een wedstrijd hetzij in Den Haag hetzij in Parijs, om het Europese kam pioenschap weltergewicht tussen de Fransman Robert Villemain. titelhou der. en onze Nederlandse kampioen Giel de Roode. Het stoffelijk overschot van de op de 30ste December j.L overleden kunst schilder Han van Meegeren zal Zater dagochtend ca. 11.30 uur te Wester- veld worden gecremeerd. DENK OM UW WASGOED Dezer dagen werd van een waslijn aan een perceel aan de Westerweg wasgoed van de drooglijn gestolen. Wij raden U aan om Uw. wasgoed bij het intreden van de avond van de lijn te halen! Een moordenaar atgestiafi Een flinke rakker van een vos, belust op 'n hartig hap je, sloop in de nacht voor oudejaarsdag een ganzen- hok in de buurt van Londen binnen. De volgende mor gen vond de eigenaar van de ganzen hem: morsdood, m?t opengereten flanken. De man besloot een gent en drie ganzen, die voor de oude jaarsavonddis geslacht had den moeten worden, te spa ren om dit strijdlustig ras niet uit te laten sterven. - GEVAARLIJK GOED Dinsdag speelden een elftal jongens met zelf gefabriceerde ontplofbare stoffen aan het Oudorperdijkje te Alk maar. De knapen strooiden het gevaar lijke goed, dat gedeeltelijk uit zwavel bestond, op een betonnen vloer, leg den er klinkers op en gooiden er tel kens een zware steen bovenop, waar door ontploffingen ontstonden. De stenen werden tientallen meters weggeslingerd en leverden groot ge vaar op. De politie nam de stof in beslag en bracht de knapen aan het Bureau, waar zij ernstig onderhouden werden. Ook de oudei's werden van het ge beurde op de hoogte gesteld. „DE HOOP" OP DE PLANKEN AARTSWOUD Dezer dagen gaf de toneelvereniging „De Hoop" uitvoe ringen in zaal Halfweeg. Beide avon den was de zaal zeer goed bezet. Opge voerd werd het blijspel „Je hebt het. of je hebt het niet". Daar men met dit stuk de beker verdedigde, welke men het vorige jaar kreeg toegewezen in de onderlinge, wedstrijd tussen «ie plaatselijke toneel verenigingen, was dan ook deze keer de jury weer aanwezig. Of „De Hoop" met dit stuk wel het succes oogste waarop zij hoopte betwijfelen we: het was te zot. Verder willen we op deze uitvoe ring niet ingaan en afwachten, hoe het oerdeel van de jury zal zijn die op 4 Febnirri de pari 'ren oi> tafel zal hebben Tot zolong zullen de vereni gingen in het onzekere verkeren, wie voor d~ze keer de beker zal winnen. schrijvende lezers STAKING nirrsmler volgt h'l naschrift op l»e; lugesrc-Ien artikel, dat we in cir, nr. van 24 December plaat sten. Afkomstig van de heer Heems kerk. Merkwaardig is. dat veel van wat inzendër schrijft, een herhaling is van wat wij al! onze mening weergaven. Dat er ook hier stakingen_ zijn ge weest. welen We natuurlijk. We schre ven: „Daarom is het verheugend, dat „in Nederland de staking als strijd* „middel door grote groepen der ar' „beidende bevolking wordt ve'rooc* „deeld". Dat niet allen dit doen, is vanzelfsprekend De grote groepen echter, die het wél doen, bewijzen, dat er dets is veranderd.' Dat de staking is ontstaan uit nood. heooen ook wij gezegd. De zin van een staking echter begint meer te ont breken, naarmate deze nood afneemt. In dit opzicht zijn er zeker wijzigin gen ten goede en het doet ons genoe gen. dat inzender dit niet ontkent. Er is nog veel. wat verbeterd kan worden. Natuurlijk. Maar men zal toch moeten erkennen, «lat de tegenwoor dige regering, waarin overigens grote groepen arbeiders vertegenwoordigd zijn. er veel toe heeft bijgedragen om de dingen in de goede richting te stu ren. Gezien de chaos,- welke door de bezetters werd achtergelaten, is enige waardering hiervoor op zijn plaats. Er zijn, dunkt ons. niet zo heel veel lan den. waar de zaken beter in orde zijn De cijfers van het C.B.S. zijn in teressant. maar onvolledig. Het index cijfer voor de lonen ontbreekt. En zonder dit is geen vergelijking moge lijk. Ipzender zegt dan: „Doch het leven wor^t duurder". Dit is bepaald on juist. Het leven wordt goedkoper, als gevolg van de doorgevoerde prijsver lagingen. Dat deze niet ten einde zijn, heeft juist onlangs minister Mansholt te Hippolytushoef nog eens nadrukkelijk verklaard. Ik zal u niet vermoeien met een beschrijving van de tocht. Het is een lange dag geworden. Schoorl en Ber gen natuurlijk. Mijn metgezel en ik werden in een bergplaats neergezet, waarbij ik gelukkig de gelegenheid kreeg, om met mijn trapper een gat in zijn kettingkast te stoten. Hij heeft de hele dag geen woord meer tegen me gezegd 's Avonds kwamen Klaas en het meisje, dat hij Annie noemde, weer aanzetten. Het was al donker en bij het. licht van de lantaarn. <iie in de bergplaats hing, zag ik. dat ze er ta melijk verfomaaid uitzagen. Ze had den klaarblijkelijk heel wat zaken af gewikkeld. Het meisje-neuriede en Klaas floot een deuntje, tpen hij mij weer bij het stuur vastpakte. Ik was dadelijk ver gevingsgezind, want ik dacht, dat hij berouw voelde over wat hij me van morgen gezegd had. Welgemoed begon ik aan de terug tocht, maar ik be'gon me al gauw ma teloos te ergeren, want beurtelings legde het meisje haar hand op mijn stuur en Klaas zijn hand op het hare. Ik werd zo nijdig, dat ik het ein delijk niet langer kon harden en het 90. De doelman van DSE een jam merende angstkreet slakend 'had juist nog de gelegenheid, zich tegen één der palen van zijn doel aan te drukken en daarmede redde hij zich ongetwijfeld het leven, want vlak Ten aanzien van de lonen zij zeer in het kort het volgende gezegd: le. Verbetering van de conjunctuur uit zich meestal het eerst in stijging der ondernemerswinsten. De prijsver hogingen, die worden doorgevoerd, be wijzen echter, dat de regering niet Voornemers iS. deze verhoogde win sten bij de ondernemers te laten. En 't systeem van prijsverlaging dunkt ons een betere tactiek, dan die van loons verhogingen in een bepaalde branche. De eerste komt 't hele volk ten goede de tweede alleen de bepaalde groep wat altijd grote moeilijkheden met zich meebrengt. 2e De tactiek, welke de regering bij de loonsverhoging toepast, is die. waar bij wordt begonnen met de laagste. Dit is oJ: de meest juiste handelswij ze. 3e Loonverhoging met verbod van prijsverhoging dunkt ons zeer moeilijk zo niet onmogelijk. Er zullen dan al tijd bedrijven zijn, die met verlies gaan werken en het is de vraag of de productie dientengevolge niet zou af nemen. Inzender weet verm«ïedelijk zeer goed. dat de omstandigheden overal verschillen en dat. „de indu strie" de meest, maar ook de minst economische bedrijven omvat. 4e Bij een vergelijking van de voor oorlogse lonen met de tegenwoordi ge, mag niet uit het oog worden verlo ren, dat ons land min of meer is ver armd. Wanneer het levenspeil van de arbeider van heden dat van voor de oorlog ongeveer benadert, betekent dit dat de verarming niet op hun schouders is afgewenteld. Ergo: wel op andere. Dat de werkende klasse voor een zeer belangrijk deel de grondslag heeft ge legd voor de verbetering, die hier se dert de bevrijding vallen waar te ne men. onderschrijven we gaarne. Dat daarom echter al hun verlangens zou den moeten worden ingewilligd, is evenwel onjuist. De regering heeft tot taak om te komen tot zo redelijk mogelijke verhoudingen. Dat is niet ge makkelijk en wanneer ze iedereen zo veel mogèlijk en wanneer ze iedereen we spoedig staan voor een tweede chaos. Zo komt het, dat wel eens eisen moeten worden afgewezen. Dit is ech ter iets anders dan aan „dovemans- deuren kloppen". Eigenlijk moeten we er onze regering dankbaar voor zijn dat ze. waar ze dit nodig vindt, voet bij -stuk houdt Dit verraadt kracht. En kracht bij de leiding is iets wat we voor alles nodig hebben. Tenslote nog dit. Men kan de din gen op tweeërlei wijze opvatten: men kan zien naar datgene, wat bereikt werd en kan naar datgene, wat niet werd bereikt. Wie het eerst dbet. kent wanneer werkelijk iets van betekenis werd verricht - het gevoel van tevre denheid wie het tweede doet, is altijd ontevreden en daarom altijd ongeluk kig. We willen niet zeggen, dat men het oog niet op de toekomst gericht moet houden. Natuurlijk wel. Maar het kan toch ook geen kwaad soms eens te zien naar datgene wat tot stand kwam en, wanneer dit de moei te waard is. daarom een woord van waardering te laten horen. E. stuur van de fiets naast me een flinke duw gaf. zodat het hele geval, mensen en fietsen ondersteboven raakten. Een ogenblik genoot ik van myn triomf. Maar het was een heel kort ogenblik. De fietsen werden aan de kant gezet en Klaas en Annie proes ten van het lachen. Ze schenen ons helemaal vergeten te zijn. Ze sloegen de armen om elkaar en toen hoorde ik Klaas tegen dat wildvreemde schep sel dezelfde woorden zeggen, die me eerst als muziek in de oren hadden geklonken en waarvan ik had ge dacht, dat ze voor mij bestemd waren geweest: „Schat,» lieve schat, ik kan niet meer buiten je". Ik had wel tot een onnozel stofdeeltje in willen schrompelen, zo schaamde ik me over mijn eigen domheid. Hoe had ik ooit kunnen denken, dat ik de vriend of de beminde van Klaas was geweest Hijt had mij slechts gebruikt om toe te vertrouwen, wat hij toen nog niet aan Annie had durven zeggen. Mijn achterband echte»- wilde niet wegschrompelen. Integendeel, ze zwol op van nijd, met als gevolg, dat ze zich steeds meer uitzette. Ik zag het met angst aan. Want ik had Klaas al weer vergeven. De achterband da^ht langs hem heen gierde de bal en even later lekten er vlammetjes langs het doelnet achter zijn rug. De bal had er zich als het ware doorhéén „ge brand", een rond gat in het net ach terlatend. Het «Jing kwam hoog in de VOETBAL AMSTERDAMS ELFTAL- ZWALUWEN 3—2 In het Ajax-Stadion te Amsterdam behaalde het Amsterdams elftal gister middag een verdiende 32 overwin ning op een Zwaluwen-elftal nadat de rust met gelijke stand (11) was ingegaan. HJ.C.OUD INTERNATIONAALS 2—4 Op 'het HFC-terrein te Haarlem werd de traditionele wedstrijd HFC Oud-Internationals gespeeld die in 'een 4—2 overwinning voor de oud- in- ternaionals eindigde. Met de rust hadden zij een 1—0 voorsprong veroverd en zij kwamen uit met het volgende elftal: Doel: Leo Halle (Go Ahead» Achter: Caldenhove (DWS> en Pien ter (Be Quick) Mid«len: Pelikaan (Longa), Paauwe (Feycnoord) en Stijger (de Vole- wijckersl Voor: Wels (Unitas), Vente (Neptu nes. Roozen en Smit (beiden Haar lem en van Gelder (VUC) OLYMPISCH STADION WORDT UITGEBREID In het komende voorjaar zal het aantal plaatsen van bet Olympisch Siadion te Amsterdam aanzienlijk zijn yitgebreid. De directeur, de heer Bes sen. deelde mede. dat er voor de Ma rathon-tribun bij grote wedstrijden een houten tribune zal worden ge plaatst met ruim 2000 plaatsen. Bo vendien zullen twee bovenvakken van de Noordelijke tribune en vier boven vakken van de Zuidelijke tribune in staanplaatsen worden omgezet. Hier door zal de capaciteit van het Stadion bij grote wedstrijden ruim 65.000 plaat sen bedragen. omgeving GROET DEED IIET GCED! BREEZAND Tweede Kerstdag bracht het Groeter Cabaret- en Amu sementsgezelschap o.l.v. Cor Hoog- vorst een „Elk wat wils"-programma in zaal-Bossen. Het programma werd vlot afgewerkt en bestond voor de pauze uit zang declamatie, sketch en voordracht, ter wijl na de pauze een aardige en zeer goed gespeelde één-acter voor het voetlicht werd gebracht Inderdaad was het een programma „voor ieders oog en oor", zoals was aangekondigd „De Gouden Engel" KOEDIJK In de toneelzaal van de beer *ac. Schuit hebben de kinderen vanaf de Kleuterschool tot de hoogste klassen van de OLS Maandagmiddag het „Gouden Engel" feest gevierd. Vooraf ging St Nicolaas vergezeld van Pieter met de auto van de heer van Raay, de zieke kinderen bezoe ken die hartelijk door hem werden toegesproken terwijl Piet cadeautjes en lekkers uitreikte. Daarna ging het hoge gezelschap naar de zaal, die over vpl was met kinderen en ouders. Ook hier werd ieder kind hartelijk toege sproken; onder leiding van de onder wijzers voerden de kinderen toneel- staantribune terecht, waar ge g niemand stond, maar het jongetje, dat hem t rug wilde brengen, brandde er lelijk zijn vingers aan. stukjes op en zongen liederen. Hierna werden aan de kinderen snoep, ge schenken en chocolademelk uitgereikt Het was een lust, de blijde gezichten der kinderen te zien. Een woord van dank is dan ook wel op zijn plaats, voor de financiering van dit festin, maar vooral de Commissie die ieder jaar dit feest doet slagenHet voorbe reidende werk vordert vele avonden. Ook het onderwijzend personeel een woord van hulde voor hét instuderen van de leuke stukjes, die de kinderen opvoerden. gezinsgebeuren LAN'GEDIJK Geboren: Paulus Cornelis, tv P. -C. Nicolaï en G. van Rijn; Bijtske Kla- zina. dv J. Stihs en IJ. Nierop; Geer- truida Helena, dv W. Balder en G. Slot Ondertrouwd: J. Vaartjes, 23 j. en J. Kardinaal, 26 j. Overleden: P. Kuilboer, 65 jaar. veiling arkton NRD. SCHARWOUDE 31 DEC. 65000 kg. witte kool 9.00—18.20; 37000 kg. rode kool 12.00—17.30; 11000 kg. gele kool 6.00—700; 3000 kg. andijvie I 56.50, II 40.30 45.40; 16.00 kg. uien 22.50—23.00, grove 23.30. BROEK OP L'DIJK 31 DEC. 20.000 kg. rode kool 12 90—14.20; 12000 kg. gele kool 6.7.70; 7500 kg. groe ne kool 22.50—35.—; 22000 kg. witte kool 9.18.50: 2000 kg. witlof I 52. 61; Witlof n 27 33: 1000 kg. andij vie n 4849; 2000 kg. uien 22.90 23.50. rïdïbprog romina VRIJDAG 2 JANUARI NA 16 UUR. Hilversum I - 301 m. 16.00 Declamatie: 16.20 Ensemble Lachmann; 16.45 Vioolsonate van Bar- tok; 17.20 Werken voor strijkkwartet; 17.45 Uit een grote stad komt een kleine melodie; 18.15 „Het gaat om mensen", lezing: 18.30 Regeringsuit zending; 19.00 Nieuws; 19.15 Geeste lijke liederen: 19.30 Het actueel ge luid; 19.45 Veilig Verkeer; 2000 Nieuws; 20.15 NCRV-koor; 20.45 Straat Magelhaens. hoorspel: 2R0 Kamer orkest (Handel en Bach); 22.00 Vra gen aan voorbijgangers; 22.30 Harp- recital; 23.00 Nieuws. Hilversum II - 415 m. 16.00 Johan Jong. orgel: 16.30 Tus sen twaalf en zestien; 1700 Rawicz en Landauer; 17.20 Wij en de muziek; 18.15 De VARA feliciteert; 18.35 The Ramblers; 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Regeringsuitzending: 19.30 Cur sus „Het geloof der oude kerk"; 20.00 Nieuws; 20.05 Trio van Brahms; 20.30 Cursus „Midden in de wereld"; 21.00 Men vraagt en wij draaien; 21.30 Schul dig of onschuldig: 2150 Op vleug'len van muziek: 22.00 Buitenlands week overzicht: 22.45 Avondwijding; 23.00 Nieuws. FEUILLETON (6) O. dag van teleurstelling! Nu ik een oud roestig karkas ben geworden, weet ik. dat ik me als een zot heb gedragen. Die Pinksterdag is echter een van de zwaarste van mijn leven geworden. Ik had me er zo op verheugd, de hele dag met mijn baas uit te gaan. zijn vertrouwd** stem tot me te horen spreken, zijn hand liefkozend langs me te voelen Het begon al verkeerd. Hc leek wei een andere Klaas, die me van stal haalde en zonder een woord te spre ken op me wegreed, naar de boerde rij waar ik al zo ettelijke keren met hem was geweest. Geen woord kon er onderweg af. maar zijn gezicht straal de van genoegen. En dat deed mij al zo veel goed, dat tk hem zijn stil zwijgendheid gaarne vergaf. Ik werd tegen de muur gezet in- plaats van in de schuur en Klaas kwam even later weer buiten, verge zeld van een aardig meisje, die een fonkelnieuwe fiets aan de hand had. In de deur stonden twee oudere men sen ons na te kijken. Ik moet eerlijk bekennen, dat ik me ergerde aan die nieuwe fiets. De hele weg l.eeft hij geen woord ge sproken. Ze rammelde niet noemens waardig, terwijl ik er juist behagen in schiep. «fm bij een flinke kuil wat mee te jubelen. Klaas had daar nooit wat van ge zegd, dus ge kunt u mijn ontsteltenis voorstellen, toen ik het aaoiige meis je op tamelijk bitse toon tot Klaas hoorde zeggen: „Wat maakt die fiets van jou een lawaai". Inplaats dat Klaas me in bescher ming nam. hoorde ik hem zeggen: „Ja. het wordt tijd dat er eens een nieuw komt". Ik schrok er zo van, dat ik de hele tijd, die de tocht duurde, heb gepro- beerd, alle kuilen te vermijden. Ik geloof trouwens, dat 'Klaas me daarbij geholpen heeft. Maar nog koesterde ik geen argwaan ten opzichte van de gevoelens, die Klaas mij naar ik stel lig geloofde, toedacht. er echter anders over en het gevolg bleef niet uit. Plotseling sprong ze met een luide knal stuk. De uitwerking was verbluffend. Klaas en Annie, die zich zo mogelijk nog dichter tegen elkaar aangcncs- teld hadden, slaakten beiden een uit roep van schrik. De betovering was verbroken en voor het eerst hoorde ik Klaas een lelijk woord gebruiken. Gelukkig dat hij in het donker de bel niet kon zien. want die straalde letterlijk over de geslaagde wraakneming. Ik heb echter op het verdere verloop van de tocht Klaas goed leren kennen Want ik wil eerlijk bekennen, dat ik had verwacht, dat hij me aan de hand naar huis terug zou voeren. Wat ben ik bedrogen uitgekomen. Op een lege band. mopperende en zwetende is Klaas tenslotte thuis gekomen. Ik zelf was er bijna onder bezwe ken. maar gelukkig heeft de fietsen maker me weer opgelapt en toen >k een nieuwe band om mijn lijf >ad, kon ik weer r.iee. Ik heb Klaas en Annie nog jaren lang gadegeslr gen. ■*ordt vervolgd» ZATERDAG 3 JANUARI. VOOR 16 UUR. Hilversum I - 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 730 Morgen gebed; 7.45 en 8.15 Gram.muziek; 9.00 Voor de vrouw; 9.05 Ochtendconcert; 9.35 Ethel Bartlett en Rae Robinson op twee piano's; 10.00 Voor de kleu ters; 10.15 Opera-programma; 11.00 De Zonnebloem; 11 <45 Ettcns mannen koor; 12.03 Zangrecital: 12.33 Dans- orkest Klaas van Beeck: 13.00 Rege ringsuitzending: -13.30 Dansorkest Klaas van Beeck; 13.50 Film en toneel: 14.20 Engelse les voor beginners;14.40 Gram.platen; 15.15 Jongeren; 15.4a KRO-kiosk. Hilversum II - 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram.platen; 8.18 Virtuoso-trio; 8 40 Lichte morgenklanken. 935 F es te Ro- mane van Respighi; 10.00 Morgenwij ding; 10.20 Radio-feuilleton; 10.35 Elsa W^lters. piano; 1100 Radiodebat; 11.20 Acco.deon-orkest .'an Vogel; 12.00 Johan Jong, orgel: 12.33 Ensemble Vin- centinö: 13.15 Ensemble Malando; 13.45 Gram.plalcn; 14.00 AJC-uitzending; 14.15 Harmonieorkesten, attentie!; 15.00 In jesyek met de schrijver; 1515 Die- co-matinee.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3