Artsen verlangen een geheel nieuwe opzet 1 Distributie De Begroting 1948 in de Raad Tegenzin verplaatsingstoelage en vermakelijkheidsbelasting DOOPDIENST BOEL HUIS GESLOTEN 1«7 JUBILEUM Masker in hei Blauw Dokier conira ziekenfonds Wij wensen een fatsoenlijke oplossing voor beide partijen" In ons eerste artikel hebben wij de bezwaren van de artsen tegen de be staande toestand weergegeven. Thans zullen wij de plannen der doktoren voorleggen, zoals onze zegsman ze ons vertelde. De doktoren willen ieder in Neder land verzekerd zien. Van hoog tol laag. Van de Koningin tot de postbode Er zou dan één groot fonds gevormd worden, waaraan door iedere verze kerde wordt betaald naar gelang van de klasse, waarin hij is ingedeeld. Er komen vier groepen, genaamd A, B, C en D. In groep A worden ondergebracht de gevallen van blindheid, krankzin nigheid, de doofstommen, de t.b.o.- en kankerpatiënten en researchwerk. Alle kosten, veroorzaakt door een verpleging of behandeling, worden door het fonds gedragen. De gestich ten, waarin ze worden opgenomen, hel onderzoekswerk, dat moet worden ver richt, in de meest uitgebreide zin van het woord, komen voor rekening van hel fonds. In groep B worden opgenomen alle patiënten ,die eventuele ziekenhuis- verpleging niet zelf kunnen bekosti gen. Dit wordt dan voor rekening van het fonds genomen. ïn groep C hebben de verzekerden alles vrij, maar moeten zij de kosten van medicamenten uit de apotheek en de huisartsenrekening betalen en in groep D wordt ondergebracht de ca tegorie van personen, die alles vrij hebben. Groep D is dan uiteindelijk de oude groep, ten wier behoeve de doktoren in het begin de z.g. ..bus" hebben ge sticht. Eén groot lichaam Naar de mening van onze zegsman moet voor deze nieuwe vorm één groot lichaam worden gesticht, waar van de wijze van financiering de dok ters onverschillig laat, maar welk li chaam volkomen los van de staat moet zijn. Alle gesukkel en gemodder, die thans bij ziekte en ongevallen bij de Rijksverzekeringsbank en de Raad v. Arbeid dikwijls worden ondervonden kunnen worden voorkomen door deze lichamen uit tc schakelen en alle ge noemde gevallen bij de nieuw te stich ten organisatie onder te brengen, die •Ver alle sociale zorgen waakt. Met ten derde van het aantal amb tenaren, dat thans gebruikt wordt zou kunnen worden volstaan. Terlbops wees men ons nog op ver schillende toestanden bij de thans be staande ziekenfondsen, waarbij het voorkomt, dat een administrateur een jaarsalaris verdient Van tienduizend gulden indien het fonds 100.000 leden omvat. Een dokter, die aan hetzelfde bedrag wil toekomen, moet door de hoge lasten van alles en nog wat. twee en twintig duizend gulden verdiener) e eerst dan houdt hij tenslotte even veel over als deze administrateur. De doktoren willen alle mogelijke moeite doen. om op fatsoenlijke wijze een beide partijen bevredigende oplos sing te bereiken. Geen stap verder Beide partijen. Dat zijn in dit ge- geval dus in feite de doktoren aan de ene en de regering aan de an dere kant. Vorig jaar is er tussen deze beide een overeenkomst gesloten, 'n gent- lemans-agreement, dat men des noods een Godsvrede zou kunnen noemen, waarbij de strijd voor één jaar werd opgeschort, en in welk jaar de partijen zouden moeten trachten, tot overeenstemming te komen. Er is in dat jaar niets gebeurd. Dat wil zeggen, dat de toestand onveran derd blijft en vóór ons precies even onbevredigend, als ze was. Wij zullen geen overijlde stappen doen, verklaarde men ons. Wij laten ons niet tot ..staking" provoceren. Maar wij vragen begrip voor de toe Standen, die er op het ogenblik in de dokterswereld heersen. Van de verze kerde patiënten houdt .elke dokter na aftrek van bedrijfsonkosten ongeveer vier gulden per verzekerde over. On ze studie heeft zeven jaar geduurd en kostte twintigduizend gulden, terwijl een dokter betrekkelijk gauw ..af' is, d.w.z. na 30 jaar niet dikwijls meer praktijk uitoefent en dan zijn pensioen moet hebben verdiend. Administratieve maatregelen Komt er géén bevredigende oplos sing, dan is de mogelijkheid niet uit gesloten, dat de doktoren overgaan tot administratieve maatregelen, maar deze strijd wordt niet uitgevochten op d, ruggen der patiënten. In zo veiTe is er dus geen sprake van slaking der dokters. Wij hebben hiermee aan de hand van de ons verstrekte gegevens een ©verzicht gegeven van de moeilijkhe den die er in de wereld van de dok ters en de ziekenfondsen zijn. Wij willen ons niet in beschouwin gen begeven of de tegenwoordige zië- kenfondsregeling voor de patiënten aanvaardbaar is en of de regeling, die de doktoren voorstaan, voor de pa tiënten geen achteruitgang betekent. Maar wel wil het ons toeschijnen, dat de moeilijkheden, die de doktoren ondervinden van de regelingen, die de regering schept, opgelost moeten wor den. Het is niet alleen een eis van billijk heid, dat hier aan de dokters recht wordt verschaft, maar het belang van de volksgezondheid eist, dat de ver standhouding tussen dokters en zie kenfondsen een zo hartelijk mogelijke is. Nederlandse troepen in de aanval De Sovjet-Russische radio meldt, dat in een communiqué van dc géne rale staf van het republikeinse leger in Indonesië wordt medegedeeld, dat „de Nederlandse troepen, onder steun van artillerie en luchtmacht zich na hevige gevechten hebben kunnen meester maken van Lavoeh en Kali- mangis in de centrale sector van Ja- HE1LOO. WANNEER BONNEN HALEN? Bonkaarten moeten gehaald worden door de z.g. zelfverzorgers op Maan dag 5 Januari. De niet-zelfverzorgers: A t.m. G op Dinsdag 6 Januari, H t.m. O op Woens dag 7 Januari en de letters P t.m. Z op Donderdag 8 Januari. Medeneming van 2de stamkaart plus inlegvel is nodig. Men kan van de in gebruik zijnde bonkaart de inwisse lingsbon zelf afknippen; deze moet te vens ingeleverd worden. Wie in aanmerking komt voor een schoenenbon kan deze tegelijkertijd in ontvangst nemen. Uitreiking in „de Rustende Jager"' van 9.3012 en van 1 tot 3 uur. schrijvende lezers HOGE LONEN! Waarde heer hoofdredacteur, Gaarne wilde ik een klein plaatsje in uw blad voor het volgende: Dezer dagen las ik het verslag van een rechtszitting in uw blad. Daar stond o.a. in van iemand, die fiets banden bad gekocht zonder inlevering van bonnen; om dit feit gaat het niet, wèl om de uitlating van de officier van justitie in deze zaak. Deze heer probeert te vertellen, dat f 30 een hoog Heiloo niet meer noodlijdend In de gemeenteraadsvergadering kwam op de lange agenda o.a. voor de v gemeentebegroting 1948, welke door de raad met aTgem. stemmen werd aangenomen. Doch alvorens het zo ver kwam, kregen wij eerst de ge bruikelijke algemene beschouwingen Hierbij waren woordvoerders van de K.V.P.; C.P.N. en P,v.d.A., opmerke lijk stil waren de vertegenwoordigers van de P.v.d V. en C.H.U. Bosma (c.p.n.) bracht woorden van lof aan het college en ambtenaren en vervolgde met o.m. een politieke aan val op de p.v.d.a. De volgende spreker was de heer Bolten (k.v.p.) die ook al niet met lofuitingen ten achter bleef en het college vooruitstrevend noemde. Spr. had een lange lijst van wensen die voor het grootste gedeelte aan sloten bij hetgeen ook reeds door de beide vorige sprekers was genoemd en besloot zijn betoog met de voorzitter te verzoeken het vergaderen aan de Jehova-getuigen hier ter plaatse te verbieden. Majolée (p.v.d.a.) sloot de rij spre kers, gaf nog enige aanvulling op de wensen, reeds eerder door zijn partij genoot geuit, en brak nog een extra lans voor het bevorderen van de sport, door het vragen naar een goed gym nastieklokaal en sportveld, daar bei den hier beslist onvoldoende zijn. Dan is het woord aan het college voor de beantwoording. Uit dit antwoord bleek,-dat het col lege in vele gevallen kon meegaan met de wensen, hier geuit. Ten aanzien van de scholen meende spr. dat voor- verbetering het eerst in aanmerking dienen te komen, zij, die het slechtst gehuisvest zijn en in dit geval de R.K. en Christelijke school, doch ook de o.l. school heeft de r„ndacht. Verdeeldheid ontdekken wij in het college ten aanzien van het sportter rein, de burgemeester meent dat de Foresters hun zaak te hoog opvoeren, de accommodatie moest hier groeien naarmate de club belangrijker wordt. De raad hierop in 2de instantie het woord verkrijgend, onderstreepte nog eens de naar voren gebrachte wensen waarna de begroting in stemming ge bracht en goedgekeurd werd. De verfraaiing en beplanting dei- gemeente heeft de volle aandacht van het college. Voor de tijdelijk in ge meentedienst zijnde werkman zal een oplossing gezocht worden. Ten aanzien van het gevraagde ver gaderverbod aan de Jehova-getuigen antwoordde de burgemeester dat dit eigenlijk een politie-taak is, en dus in de raad niet thuis behoort. Dan krfigt wethouder Rus het woord die meent, dat het sportterrein niet aan de verwachtingen voldoet en ver beterd zal moeten worden. De ingeko men rioleringsklachten hebben steeds de aandacht van het- college, doch spr. zou de vergadering en wel speciaal de heer Bosma, willen vragen bij het woningbouw-vraagstuk toch vooral ook aandacht te schenken aan huisvesting van ouden van dagen, opdat zij niet worden vergeten. Wethouder Schuyt. wil op de poli tieke rede van de heer Bosma niet ingaan. S.S.V.-NIEUWS STOMPETOREN Onze handbalsters spelen a.s. Zondag om half drie op eigen terrein tegen D.T.S. I uit Oud- karspel. Voetbal: Foresters 4—S.S.V. 2, aan vang 10 uur. Op het verzoek van dc heer Bosma. om mededeling te doen inzake de vor dering van huize de Merel, wilde de burgemeester de raad in comité in lichten. Dc straatverlichting zal zo spoedig mogelijk worden verbeterd. Bij de aanbesteding van onderhouds werken zullen meerdere aannemers worden betrokken. De steunverleningsnormen acht het college voldoende, vooral als men be denkt dat deze mensen veelal van an dere zijde ook nog geholpen worden. De burgemeester wijst hierbij nadruk kelijk op de onderhoudsplicht die er bestaat voor kinderen aan hun ouders. De rioleringswerkzaamheden zullen begin Januari een aanvang nemen. De vordering van woonruimte, .die ook hier noodzakelijk is, wordt zeer soepel toegepast, het college wil eerst onderzoeken hoeveel geschikte woon ruimte hier aanwezig is. Vlug volgden nog een viertal ha merstukken, waarop de vergadering werd verdaagd tot Maandag 5 Jan. 1948 ter verdere afhandeling van de te lange agenda. loon is en dat de arbeiders daarom zo graag bij de Hoogovens willen wer ken. Mijnheer de officier, u weet van deze lonen niets, maar dan ook niets af en ik zou u de raad willen geven: gaat u eens een half jaar werken voor f 36 in de week. Ik durf u met zeker heid te voorspellen, dat u met vijf weken reeds een heel legertje schuld eisers aan uw deqr heeft en dat de huisbaas u dreigt met een deurwaar der. Wist u dat een overall plm. twee maanden mee gaat en dat die dingen f 15 kosten. Als u een nieuwe toga aantrekt, kunt u gerust een eeuwig heid aan celstraf uitdelen en dan zit er nog geen kaal plekje op. En wist u, mijnheer, dat er gezin nen zijn, die zo'n hoog loon van f '36 verdienen en dat die hun schoenen bonnen niet eens kunnen honoreren, laat staan de D.U.W.-arbeiders, die ge middeld f 27 verdienen. Die komen er helemaal niet aan te pas, hoewel de prijzen met kracht naar omlaag ge bracht worden (bokking van 10 op 9 cent). Zo lang er nog mensen zijn als u, krijgen wij in Nederland absoluut een tweede Frankrijk. Miji zoontje, oud negen jaar, heeft van zulke din gen meer verstand dan u, mijnheer de officier. Toen St. Nicolaas in aan tocht was, vroeg ik hem: „wat wil je graag hebben"? (Ik wist. dat hij dol was op een meccanodoos, maar die Jcóst bijna een „hoog" weekloon). Hij zei: „Geeft u mij maar een boek, dat is niet zo duur, papa". Commentaar overbodig! U, mijnheer de hoofdredacteur, dank ik voor de plaatsing, J. H. Ooijevaa'r, Korte Landstr. 3, Alkmaar. Voor 'i laaisi: De huizenvordering te Heiloo Zeer Geachte Heer Hoofdredacteur Naar aanleiding van een zeer spor tief bezoek ten mijnent van de heer Torken, gemeente architect van Hei loo inzake mijn artikel in Uw blad over de huizenvordering, verzoek ik U beleefd om opname van ondervol gend kort stukje, aangezien de heer Torken onrecht is aangedaan, althans volgens de uiteenzetting van Mr. T. 'Ik heb geen reden om aan de juist heid daarvan te twijfelen, gezien de vreemde handelingen van de Burg. Ik schreef dat het rapport van de h'eer Torken een architect onwaardig was, doch nu blijkt volgens de heer Tbrken, in presentie van getuigen ge- Kfcfed, dat de Burgemeester aan "n fiïjSier ambtenaren had opgedragen om d©-heer T. te instrueren naar de mo gelijkheid van stoken in de huiska mer een onderzoek in t'e stellen. Over de woongelegenheid (slapen) boven was niets geinstruee^d en de heer T. ging dan ook uit den aard der zaak Strafzitting bijzondere Politierechter Hij vond 't „niets geen merakel" „Ik vind 't niks geen merakel, de hele wereld doet 't", 'zei verdachte Teunis L. te Schoorl tegen de bflz. politierechter, mr. Peereboom. Het ging over het feit, dut Teunis kolenbonnen verkocht had. De off., mr. Vellinga, stond zeer verbaasd over verd., die dit alles zo gewoon achtte. Eis f 50 boete of 30 dagen hechtenis en een maand voorwaardelijk, met 'n proeftijd van 2 jaren. Vonnis conform. Joh. T. M. te Alkmaar kocht 4 brandstoffénbonnen van Teunis L., die tegen hem gezegd had: „Jonge, ik ver wacht, dat ze vals benne...." Johanna kreeg f 50 boete subs. 30 dagen hechtenis en 1 maand voorw. gev.straf met een proeftijd van 2 jaren Johannes dc H. te Alkmaar verkocht de van zijn patroon gestolen marga rine en boter aan een zékere S. voor een zwarte prijs. De off. zag er heil in hier een flinke straf op te leggen, aangezien Joh. geen leek in hét uitvoeren van dergelijke zaakjes is. Eis 14 dagen gevangenisstraf, plus verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen. Mr. Peereboom deed er een week af. Cornelis S., alhier kocht olie en margarine van de vorige verdachte. Hij"kreeg bij verstek 1 maand gevan genisstraf. Hendrik K., eveneens te Alkmaar, zat ook in het complot. Hij kwam er echter buitenmate goed af. Uitspraak ontslag van rechtsvervolging. Matthcus Petrus B., alhier verkocht textiel aan T. B. zonder punten. Eis f 250 of 2 maanden hechtenis. Verdachte werd bij verstek veroor deeld tot een boete varf f 200 of 2 mnd. hechtenis. Jacobus Josephus B. te Warmenhui- zen kocht 5 brandstoffénbonnen, die bij nader inzien vals bleken te zijn. Verd. staat bekend als een „zwarte Piet". Hij werd veroordeeld tot 1 mnd hechtenis. Johannes E. M. te Bergen had uil afgekeurd zaad olie geperst. Verdachte had dit zaad op onregel matige wijze verkregen. Een duur grapje, want hel vonnis luidde f 75 boete of 30 dagen hechtenis en in be- j slagname van de olie, het zaad, de oliewringer en -pers. GEMEENTE-AVOND STOMPETOREN Op Woensdag 7 Jan. a.s. wordt om half 8 in café-Zon- nelust vanwege de Ned. Herv. kerk een gemeente-avond gehouden, waar toe leden en belangstellenden worden uitgenodigd. Ds. J. M. de Jong zal spreken over „Lief en leed in 7 ja ren". Prof. Ir. W. Schermerhorn over: „Kan ons geslacht nog een kerk bou wen?" Het Ned. Herv. kerkkoor zal een viertal zangnummers ten gehore brengen en de Ned. Herv. Jeugdge meenschap voert een lekenspel naar Leo Tolstoi op, getiteld: „Waaruit mensen leven". De toegang is vrij, aan de uitgang zal gecollecteerd worden. Raad Oude Niedorp Na opening door burgemeester ma werden de notulen onveranderd vastgesteld. Bij de ingekomen stuk ken wasteen schrijven van Ged.' Sta ten om het advies van de raad in te winnen over het verlenen van een verplaatsingstoelage aai gemeente secretarissen en -ontvangers. De voorzitter deelde mede, dat B en W op het standpunt staan, dat deze functionarissen, als ze van plaats gaan veranderen, in de regel van positie verbeteren, weshalve een verplaat singstoelage niet noodzakelijk moet worden geacht. Zonder stemming verenigde de raad zich met het voorstel om Ged. Staten in afwijzende zin te beschikken. De verdere ingekomen stukken wa ren van zuiver administratieve aard. Bij de behandeling van de begro ting voor 1948 wees de heer Tromp op een fout. die hersteld zal worden. De heer De Jong wenste, dat de gemeentebesturen de ziekenfondspre mie voor mensen, die het moeilijk kunnen betalen, voor haar rekening zou nemen. De voorzitter antwoordde, dat dit aan de hand van een circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken niet mogelijk is. De heer De Jong vroeg, wat de voorzitter van deze circulaire dacht. De voorzitter gaf hierop geen recht streeks antwoord, maar geloofde, dat het laatste woord hierover nog wel niet gesproken zal zijn. niet boven kijken. Het wordt voor mij nu wél zeer duidelijk dat de Burg. dat «iet aan heeft gedurfd, want dan zou het verslag van de beëdigde gem. architect zeker onvoldoende zijn ge weest. Ten overvloede mag ik er nog op wijzen dat de heer T. mij zojuist ver klaarde, dat hij wel degelijk had ge adviseerd om zo al geen schoorsteen mantel dan toch zeker asbestplaten langs het behang aan te brengen. Want al was de schoorsteen op zich zelf voor brandgevaar gevrijwaard, zulks kon lang niet gezegd worden van de pijp, waar alles mogelijk kon zijn, indien er eens iets flinker ge stookt zou worden. De h'eer T. heeft gelijk gekregen, zoals ik reeds eerder schreef, het behang knapte reeds de eerste dag van stoken en ik ben let terlijk en figuurlijk naar een ijzer winkel gehold om een asbestplaat wel ke f 4.kostte en die ik zelf heb moeten betalen. Ook 't hekwerk rond om de kachel (verbranden van mijn zoontie' héb ik zelf moeten betalen (f 6.50) want de Burg. zei ..dan had U er maar niet in moeten trekken, zo lang de eisen Uwer echtgenote niet ingewilligd waren". Hij vergeet blijk baar en ontkende dit ook, dat hij zelf de vordering met dreigement van de „sterke arm" had uitgevaardigd en de politie zou zeker-korte metten hebben gemaakt als mijn vrouw er niet uit was gegaan. De heer T. had dus geen opdracht om boven te gaan kijken en hem treft dus ook geen blaam doch hij heeft eerder lofwaardig gerapporteerd. Zo veel te meer blijkt hieruit het egois- tische eigenbelang dat. hoe ook. moest overwinnen. Als de Burg. „de Merel" maar kreeg. U dankend voor de bereidwilligheid tot plaatsing. Hoogachtend Uw dw. P. VAN HOUWININGE Naschrift redactie We menen, dat dez'e aangelegenheid thans voldoende is toegelicht en sui- ten hierom de discussie^ tenzij van de andere zijde een rechtvaardiging mocht worden ontvangen. De heer Tromp vond het vreemd^ dat de renteloze credieten voor dc grove tuinbouw nog niet afgelost zijn. Daar hebben de tuinders in de afge lopen jaren toch wel gelegenheid voor gehad! Ook de heer Stadegaard vond, dat in verschillende gevallen krachtig op treden gewenst is. B en W zullen de nodige, stappen ondernemen. Pachtprijs te laag? Sommige raadsleden vonden inder daad, dat de pacht niet te hoog was. Waar echter volgens het huurcontract pas tot verhoging kan worde - overge gaan na verloop van drie jaren na het sluiten van de pachtovereenkomst werd besloten deze zaak volgend jaar onder ogen te zien. De heer Stadegaard klaagde er over dat er te veel honden zün. Vooral In Zijdewind is het erg en wat nog erger is, de honden schijnen een voorlcvr te hebben voor de kuiten van «iet zwakke geslacht en willen er af en toe eens van proeven. Hij zou de belas ting willen verdubbelen. Voorzitter zeide, dat de hondenbe lasting reeds veel moeilijkheden heeft gegeven. Het plan is om volgend jaar alle honden aan te slaan tegen f 10 en daarna aan de hand van reclames uit te zoeken," welke honden als be- drijfshonden kunnen worden aange merkt. De heer Van Zoonen vond het ten opzichte van de minder kapitaalkrach tigen niet juist om de belastina zo hoog te stellen. De heer Kriller merkte daartegen op, dat als er schapen worden ver scheurd door honden van mensen, die slecht bij kas zitten, verhaal onmoge lijk is. Ten slotte bleek, dat B en f een middel willen toepassen, '.at zal worden behandeld. De begroting werd vastgesteld In ontvangst en uitgaaf op f 37490.56, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 5382.29. Vermakeljjkheidsb - W verwekte tegenzin. De verhoging van de vermakelijk heidsbelasting vond ernstige bezwaren bij de heer Tromp, die meende, dat dit een strop voor middenstand en uitgaand publiek zou zij Hij achtte het strijdig met de loon- en prij- 'i- tiek. De heer Van Zoonen was het volkom men met de heer Tromp eens. Hij pro testeerde tegen de aantasting van de gemeentelijke autonomie. Het bedrag per leerling, dat over eenkomstig artikel 101 aan de bijzon dere school te het Veld moet worden vastgesteld, werd getaxeerd op f 18.15. De rekening 1945 werd uiteindelijl: vastgesteld met een nadelig saldo groot f 385. De raad besloot over te gaan tot conversie van geldleningen tot een be drag van f 39100 tegen een rente van 3 pet. Opnieuw dc honden Hierna besloot de raad met alge mene stemmen tot wijziging der poli tieverordening, waarbij wordt bepaald dat honden \yan derden, die zich in wei- of bouwland van anderen bevin den, door de politie zullen kunnen worden afgemaakt, terwijl tegen de eigenaars proces-verbaal zal worden opgemaakt. Reeds nu zijn door B en W aan schrijvingen verzonden aan eigenaars van honden, die speciale neiging tot kuitenhappen hebben, dat deze die ren moeten worden vastgehouden, daar anders maatregelen zullen vol gen. De bovengenoemde verordening trad terstond in werking. Baptisten Gemeente ZONDAG 4" JANUARI n.m. 4 uur in de Overdekte Zwemin richting. Toegang vrij FAM. LAAN Veetransport hooi- en strohandel Bergen wenst vrienden en klanten gelukkig Nieuwjaar GEVRAAGD GEDIPL. VERPLEEG STER tegen half Juni. Brieven onder nr. VA 96 bur. van dit blad. WED. 39 JAAR zoekt ser. kennismaking' met abso luut deg. lieer tot 46 jr. met vaste positie, één kind geen bezwaar. Brieven onder nr. 282 bur. van dit blad. Te koop: -vooroor!, kinder wagen lichtgrijs. Lyceumstr. 74. te ALKMAAR op WOENSDAG 7 JANUA RI a.s. vm. 10 uur in het Gebouw van de Velo Was machine Mij, aan het Luttïk Oudorp 62, van diverse INBOEDELS w.o. ameubl., dressoirs, kas ten, stoelen, tafels, ledikan ten, uitst. radio-toestel, spin newiel, enz. Nette goederen kunnen worden ingebracht, desge wenst afgehaald, op Maandag 5 Januari van 912 en 25 Kijkdag Dinsdag 6 Jan. van 2—4 uur D. HAASBROEK' Deurwaarder Alkmaar Tel. 2778. Te koop wegens overcompl. geschilderd led. 2 pers. met springbak, tafel en nachtkastje f 25. Tevens wipcord uniform als nieuw zeer geschikt voor chauffeur f 80.— Nic. Beetskade 17. Boekhandel Firma Zwaan Zn. is op MaandagDinsdag en Woensdag wegens INVENTARISATIE Alkmaarse Operette en Orkest Ver. Zaterdag 10 Januari Zondag 11 Januari Zaterdag 17 Januari Het Gulden Vlies Zaalopening7.00 uur. Aanvang 7.30 uur. Plaatsbespreking op de dag der uitvoering. 10.30 Uitreiking van volgnummers 11.00 uur Aanvang Bespreking Kaarten bij: Wim Pieters, Westerweg 94, tel. 4288 - A. Govers, Karl Markxstraat 6 Het Gulden Vlies. Ha afloop: GROOT FEESTBAL

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4