ALKMAARSE KALEIDOSCOOP ALKMAAR IN 1947 Motorraces van de in centrum politiek Nieuwjaarsrede van de Burgemeester Algemene indruk: VOORUITGANG De loco-burgemeester, «de heer G van Slingerland, betreurt in zijn nieuwjaarsrede in de eerste plaats de mededeling van de burgemeester Prof. Koelma, dat hij om gezondheidsrede nen gedwongen was zijn burgemees terambt neer te leggen. Hij betreurt het ten zeerste, dat Prof. Koelma juist bij het bereiken van de top van zijn gemeentelijke loopbaan gedwongen werd deze af te breken en spreekt de wens uit. dat het juist ingetreden jaar Prof. Koel ma algeheel herstel van gezondheid moge geven. Na te hebben stilgestaan bij de ge^- boorte van H.K.H. Prinses Marijke eiv na er zijn vreugde over te hebben uitgesproken, dat de redenen, op grond waarvan H.M. de Koningin ge dwongen was voor korte tijd de lei ding van het Koninkrijk in handen van H.K.H. Prinses Juliana als regen tes te leggen, gelukkig van voorbij gaande aard waren, bepaalt hij zich thans tot de gebeurtenissen, die het leven van de gemeente in het afge lopen jaar kenmerkten Met droef heid memoreert hij het overlijden van de heer N. P. Andriesma. in leven lid van deze Raad. In zijn plaats deed de heer P. J. Kort zijn intrede in de Raad. De communistische raadsfractie leed in het afgelopen jaar een verlies door het bedanken van twee van haar leden, de heren C. Toren vlied en F. J. Meelis. Als hun opvolgers wer den benoemd de heren J. A. M Mul der en G. P. van Beekum. Mutaties gemeente-personeel Gememoreerd wordt verder het o- verlijden van Mej. S. Tijmstra, gedi plomeerd verpleegster bij het Cen traal Ziekenhuis en van de heer A. M. Boots, boekhouder le klasse bij de dienst van openbare werken. Verschillende vacatures werden in de loop van het jaar 1947 vervuld. Herinnerd wordt aan de benoeming van de heer D. F de Jong tot direc teur van de Distributiedïenst, van de heer G. J. Maissan tot gemeente-ont vanger, van de heer Ir. H. Knol tot directeur van openbare werken in de plaats van de beer D. G. G. Marga- dant. aan wie met ingang van 1 Juli J.l. eervol ontslag werd verleend. On 1 Juli j.l. werd eveneons voorzien in de vacature van referendaris ter se cretarie door de indiensttreding van de heer Mr. K. L. de Ronde. De keuringsdienst van waren leed een verlies door het eervol ontslag van de heer Drs. L. de Vries, scheikundige bij genoemde dienst. Bevolking Op 1 Dec. j.L bedroeg het aanfal inwoners 38.253 tegen op 1 aJn. 1947 37.471 Belastingen Over het belastingjaar -946 ziin in deze gemeente 42Qft aanslagen on»e- legd met 'n opbrengst van f2 036 512 61 aan Inkomstenbelasting. 1134 aansla gen in de Vermogensbelasting werden opgelegd tot een bedrag van f 278 2^2.- 3757 aanslagen in de Grondbelasting tot een bedrag van 359 304.21, ter wijl 7294 aanslagen, in de P*,T«on«»le belasting 'n opbrengst van f 244,467.72 doen verwachten. Het woningvraagstuk De aanbouw van nieuwe woningen hield door gebrek aan materialen en arbeidskrachten geen gelijke tred met de woningbehoefte, terwijl van het eind van het jaar 107 woningen in aanbouw waren. Plannen voor de bouw van 56 woningen zijn in verge vorderde staat van voorbereiding, ter wijl met het maken van plannen voor de bouw van nog 246 woningen een aanvang is gemaakt. Daar echter de voorlopige toewijzing van het bouw volume voor dit jaar 51 woningen be draagt, valt het te verwachten, dat de bovenvermelde plannen niet alle in vervulling zullen gaan In de loop van 1947 werden door het D.B.V.O. en het gemeentelijk bu reau voor huisvesting gezamenlijk 2334 vestigingsvergunningen verleend n.1. 335 gevallen vair toewijzing van woningen, 274 gevallen van woning- ruil en 1725 gevallen van inwoning. Aan het einde van 1947 stonden nog 888 woningzoekenden ingesohre-' ven. Gezondheidstoestand Ook in het afgelopen jaar was de algemene gezondheidstoestand gun stig te noemen. Er kwamen geen epi- demiën van besmettelijke ziekten voor. In 1947 werden 4371 patiënten in het Centraal Ziekenhuis verpleegd gedurende in totaal bijna 100.000 ver- pleegdagen. Ter vergelijking diene, dat in de zelfde period^ in "het St. Elisabeth Ziekenhuis 4896 patiënten werden ver pleegd gedurende in totaal 119.818 verpleegdagen. Bij 595 ongevallen werd de hulp van de gemeentelijke geneeskundige gezondheidsdienst ingeroepep. z Onderwijs Op onderwijsgebied valt te vermel den de instelling van een Raadscom missie van voorbereiding voor onder- wijsaangelegenbeden, waaronder res sorteert de organisatie en huisvesting van openbare lagere scholen en huis vesting van openbare lagere scholen en hulsvesting voor zoveel nodig van bisoudere scholen. Industrieterreinen Door de aankoop van uitgestrekte terreinen in de Huiswaarderpolder en aan de Noorderkade Is de mogelijk heid tot industrievestiging geschapen Arbeidsbureau Het aantal ingeschreven werkzoe kenden uit deze gemeente bij het Ge westelijk Arbeidsbureau was ln het afgelopen jaar weer belangrijk minder dan in 1946. Per 1 Jan] 1946 waren 921 personen ingeschreven, pei 1 Jan. 1947 374 personen en aan het eind van vorig jaar 174 personen, waaruit blijkt dat ook gedurende 1947 het aantal werkzoekenden zeer is gedaald Deze gunstige ontwikkeling is ge durende het afgelopen jaar voor een belangrijk deel te danken aan de te werkstelling van ongeschoolde ar beidskrachten bij de Hoogovens te Velson en bij diverse bedrijven in de Zaanstreek, waar min of meer per manent werk aanwezig was. DE HEER G. VAN SLINGERLAND WlfitiillMIH De Alkmaarse Raad heeft gisteren zijn eerste vergadering in 1948 gehou den. De hoofdschotel van de vergade ring was de nieuwjaarsrede van de loco-burgemeester de heer G. van Slingerland, die daarin in vogelvlucht de gebeurtenissen van belang voor onze gemeente, uit het afgelopen jaar behandelde. IRIKIIffM Voor ongeschoolden bestaat er mo menteel in de gemeente weinig werk gelegenheid. In de bouw- en metaal nijverheid bestaat er nog steeds vraag naar vakkrachten. Er zijn thans weer beroepen, waarvan het aanbod van arbeidskrachten de vraag overtreft n. 1. kantoorbedienden, bakkers, slagers en kappers. De vraag naar vrouwelij ke arbeidskrachten is voor elke be drijfstak nog groot. Eén bedrijf was zelfs genoodzaakt buitenlandse meis jes te werk te stellen. Door de regeling van de arbeids voorwaarden en aibeidsaangelegen- heid in het Alkmaarse havenbedrijf kon worden bereikt, dat de vaste Alkmaarse havenarbeiders niet rnèer op overheidszorg zijn aangewezen. De plotselinge belangrijke stijging van het aantal steungevallen in Deo. 1946 door de ingevallen vorst zette zich in de eerste maanden van 1947 do&r de buitengewoon lange en strenge winter voort. Het aantal on dersteunde personen en gezinnen steeg daardoor tot maximaal 671 -tej gen ongeveer 550 normaal. Na hetyihf vallen van de dool daalde het aïm- tal steungevallen echter weer 9nel om spoedig' het normale aantal van 540 tot 550 te bereiken. De invoering van twee belangrijke sociale wetten deed haar invloed op de kosten der burgerlijke armenver zorging gelden. Van de wat op het consumentencrediet konden practisch alle door de Instelling ondersteunde personen en gezinnen profiteren, zon der verplichting tot terugbetaling, het geen voor de Instelling een belangrij ke besparing op de uitgaven aan gif ten voor kleding e.d. betekende. Per 1 Oct. 1947 trad de Noodwet Ouder domsvoorziening in werking. Hoewel de uitkeringen krachtens deze wet zo danig -zijn, dat de meeste door de In stelling ondersteunde personen aan vullende hulp van Maatschappelijk Hulpbetoon niet kunnen ontberen, kracht de Invoering vari de genoem de wet voor de. laatste 3 maanden van het afgelopen jaar toch een be langrijke vermindering aan uitgaven aan ondersteuning van ouden van da gen met zich. De invoering van bovenbedoelde wetten en nog enige andere gunsti ge factoren maakten het mogelijk on danks het ongunstige eerste kwartaal en de verhoging der steunnormen, waartoe per 1 Oct. 1947 werd besloten binnen het raam der begroting te blijven. Het aantal gevallen, waarin over bruggingsuitkeringen werd uitbetaald fluctueerde zeer. Begonnen in Januari 1947 met 530 gevallen, liep het aantal op tot 680 gevallen in Maart 1947. waarna een scherpe daling volgde tot gemiddeld 2 tot 3 gevallen. Voor consumentencrediet werden in eerste aanleg 2952 aanvragen behan deld. waarbij op 2003 aanvragen gun stig werd beschikt. In totaal werd een bedrag van 802.600,— of gemiddeld 400,per aanvrage uitgekeerd. Na dat voor de tweede maal de gelegen heid tot -het aanvragen van consu mentencrediet was opengesteld, werd aan 371 personen een bedrag van 105225,— of gemiddeld 284— per aanvrage uitgekeerd. Spaarbank Uit de jaarcijfers van de Nutsspaar- bank blijkt dat de teruggang van het spaarderskapitaal, dat ln 1946 ruim f 600.000 bedroeg, in '47 beperkt bleef tot ongeveer f 43 000. Het spaarders kapitaal beweegt zich intussen nog steeds boven de f 10.000.000. terwijl het aantal spaarders, dat tien jaar ge leden slechts 13.000 bedroeg in het af gelopen jaar het getal 25.000 over schreed. Sportpark Op 15 Mei werd de sintelbaan offi cieel in gebruik genomen. De baan voldoet uitstekend en door kenners wordt ze de beste in de lande geacht voor drafsport en motorraces. De 4 In het afgelopen jaar door V.V.V. Alcmaria op het Sportpark ge houden motorraces, werden bijge woond door in totaal 22.957 betalende bezoekers. De Sportparkcommissie werd opge heven en met ingang van 1 Augustus werd de heer De Munk met het be heer belast, Een zeer belangrijk besluit voor de toekomst van het Sportpark is ge weest de aankoop van enige terreinen aan de Sportlaan en de Zandersloot, teneinde hierop door aanleg van een nieuw wedstrljdveld het Sportpark uit te breiden. Tevens werd besloten tot de aanleg van 4 sportvelden in de polder Overdie en Achtermeer. Jeugdvraagstuk Tot de belangrijkste vraagstukken, die in deze tijd om oplossing vragen, behoort ongetwijfeld het jeugdvraag stuk. Teneinde een diepgaand onder zoek te kunnen instellen naar de te genwoordige gesteldheid van de jeugd werd een jeugdcommissie ingesteld, waarin alle raadsfracties vertegen woordigd zijn. Grote Kerk De restauratie van de Grote Kerk is gereed gekomen. Na jarenlang achter schuttingen en steigers schuil te zijn gegaan, toont de kerk nu weer zijn oude schoonheid en vormt hierdoor een sieraad voor onze stad. De nieuwjaarsrede besluit met een woord van dank tot het grote corps van ambtenaren en werklieden op zo velerlei gebied in dienst der gemeen te werkzaam, voer de wijze, waarop het de raad en in het bijzonder het dagelijks bestuur der gemeente in hel afgelopen jaar terzijde heeft gestaan De toestand alom in de lande en ook in deze gemeente baart nog steeds zorg. Indien echter bij "Men het be sef levendig is. dat wij alleen dan door de moeilijkheden heen kunnen komen, wanneer wij vervuld zijn van de ernstige wil. tot samenwerking en daartoe de handen ineen slaan, dan moet de mogelijkheid bestaan aan de moeilijkheden het hoofd te bieden. Moge de stad Alkmaar zich in 1948 onder Gods zegen voorspoedig ont wikkelen en moge het zo juist inge treden nieuwe jaar U en Uw gezinnen voorspoed en zegen brengen. Bedrijven Het gasbedrijf gaf ook in het afge lopen jaar een belangrijke vooruit gang van de productie te zien. De af levering van gas bedroeg ovr 1947 9.109,560 mS tegen 7.655.450 m3 in '46. Bij het electriciteitsbedrijf bedroeg in 1946 de stroomverkoop 8.108.680 kwh, in 1947 was deze opgelopen tot 7.619.260 kwh. Op het slachthuis werden in het afgelopen jaar 18.630 slachtingen ver richt tegen 18.193 in het daaraan voorafgaande jaar. Het totaal gewicht aan ingevoerd vlees bereikte een totaal van 483.045 kg. tegen 303.052 in 1946. Door de ijsfabriek werd in 1947 1.719.200 kg. afgeleverd tegen 1.253.000 kg. in 1946, Markten Op de veemarkten werden in het afgelopen jaar 17.446 stuks vee aange voerd tegen 15.857 stuks in 1946'. De aanvoer aan de kaasmarkt bleef onder de vei-wachtingen. Zij bedroeg 967.027 kg. tgen het voorafgaande jaar 583.009 kg. Het aantal bezoekers, dat de we kelijkse kaasmarkt hebben bezocht, wordt geschat op ongeveer 100.000. Relzigersvervoer Door de electrificatie kon het trein verkeer i-ichting Amsterdam behoor lijk bediend worden. Vooral op de Vrijdagen in de zomer heerste er doe: het vreemdelingenbezoek grote drukt Zo bedroeg het aantal bezoekers pe: trein aan de kaasmarkt op de Vri dagen in de 1 en 2e week van Av gustus ongeveer 10.000. Het vervoe uit Bergen wordt op die dagen gc schat op 800 tot 1000 personen pe tram. Het prachtige weer in de afgeloper zomer veroorzaakte eveneens 'n mar saai vervoer naar zee. Ook Alkmaa plukte hiervan de voordelen, daar d vele families efi gezelschappen 'n be zoek aan onze stad brachten. In de eerste maanden van het vovi jaar werden gemiddeld 83.000 plaats kaarten per maand afgegeven, well aantal in Juli en Augustus steeg to' resp. 139.000 en 180.000. Goederenvervoer In 1947 kwamen 1876 wagonladin gc-n aan tegen 1538 in 1946, terwijl he! aantal verzonden wagonladingen sta tionair bleef. Het autobusverkeer als aanvullenc en aansluitend vervoermiddel neem: nog steeds in omvang toe en ook hier bij blijkt, dat Alkmaar als het ver- keerscentrum van het Noorden var Noordholland beschouwd moet wor den. De behoefte aan een autobusstation met behoorlijke wachtgelegenheid oj het Stationsplein doet zich dasel'jl- meer voelen. Het verheugt tr kunnen mededelen, dat de plannen voor de oprichting van een dergelijk station zich in vergevorderde staat van voorbereiding bevinden en ver moedelijk binnenkort aan de raad dezer gemeente ter goedkeuring zul len worden voorgelegd Hande Voor de N.V. Alkmaarse Exporlvei ling gaf het afgelopen jaar een bijna gelijke omzet te zien als in 1946. Hoe wel de juiste cijfers nog niet bekend zijn, kan de omzet over 1947 geraanu worden op f 1.406.000 (vj f 1.389.960.85» Relatief is de omzet echter veel gro ter. indien in aanmerking wordt ge nomen. dat deze in het verloop vat 8 .maanden werd bereikt - Zo vlug ging het, tel kwijt De heer De Groot brengt een woord van dank De heer Leesberg heeft bericht van verhindering gezonden. Nadat de loco-burgemeester de nieuw jaarsrede heeft uitgesproken,'die met een hartelijk applaus wordt beloond spreekt de heer Groot woorden van dank, waarbij hij de goede wensen, welke ten aanzien van de leden van de raad tot uitdrukking zijn gebracht, teruggeeft aan de voorzitter en zijn gezin. De verdeling van de raad in af delingen levert geen bijzondere com plicaties. ,.Wat lief is het goed!" hoor den we de voorzitter zeggen en ..die Hoytink" luidde eeh verzuchting. Tot tijdelijk leraar in aardrijkskun de aan de Handelsschool werd ge kozen de 'heer F. H. Holzmüller, voor malig leraar aan de RHBS. De verordening op de aflevering PIET MULDER 4 In het leven worden vreugde en smart dooreengeweven. Het is echter eon tragische gedachte, dat zoveel smart kon worden voorkomen en dat de vreugde zoveel groter kon zijn in dien de mensen leerden elkander be ter waarderen, indien de wil tot macht en rijkdom hen niet voortdu rend tegen 'elkaar opzette. Zo wij, 't Nederlandse volk wat meer begrip aan de dag hadden gelegd voor wat er leeft onder 't Indonesische volk, dan zouden wij en zij nu naast elkaar staan in plaats van elkander met de wapens in de vuist te bedreigen. Dan zouden wij onze jongens niet naar dc verre Oost hebben behoeven te zen den en dan zouden de verlieslijsten. die thans geregeld verschijnen, nooit zijn gepubliceerd. Wat zulke verlieslijsten betekenen, beseft de mens het best wanneer de namen, welke er in voorkomen, die zijn van personen uit de naaste om geving. Deze week was het een fam. uit Alkmaar, de familie Mulder uit de I-. van 't Veerstraat, die bericht ontving, dat hun 21-jarige zoon Pie- t'er op 18 Jan, te Djember is ge sneuveld. We geloven ons te maken tot de tolk van Velen, wanneer we de gezinsleden van de overledene onze hartelijke deelneming betuigen daaraan de wens verbindende, dat de militaire waanzin in Indonesië spoedig een eind moge nemen. Hoe wel dit laatste, helaas, de onherstel bare offers, die zijn gebracht, nooit meer kan goedmaken. VREUGDE AAN DE DUBBELE BUURT Aan de Dubbele Buurt toonde zich het leven van zijn andere kant. 't Was daar gisteren een en al vlagver toon, alles ter ere van Jan van der Meulen, die met „De Grote Beer" uit Indonesië is tergugekeerd. Het was malaria tropica, die hem verder ongeschikt maakte voor de dienst daar ginds. Hij is echter aan de be terende hand en al ziet hij 'er wat magertjes uit nog, door de goede zorgen thuis zal alle leed aanstonds wel overwonnen zijn. Onze geluk wensen en spoedig herstel! WIE KENT VOGEL Wat er gedurende de bezettingsd.i- gen achter gesloten deuren door hoog hartige moffenpotentaten of hun zich -Nederlands-noemende hielenlikkers is afgeranseld en afgepijnigd, weten gelukkig slechts betrekkelijk weini gen uit ervaring. In de oorlogsdagen reeds deden vele, dikwijls op waar heid berustende, geruchten de ron de, dat hebben we na de bevrijding uit tal van rechtszittingen kunnen ervaren. Veelal echter wisten de laf fe kwellers zich uit de voeten te ma ken en zich tijdelijk aan de wreken de Nemesis te onttrekken. Stuk voor stuk 'echter worden ze in de kraag gegrepen. Zo ook de Feldgendarme Vogel, die zich hier in Alkmaar scnijnt te heb ben gespecialiseerd op mishandelin gen. Wie kan daarover aan de po litie iets mededelen? De man bevindt zich op het ogenblik veilig opgebor gen in het politiebureau, waar hij eens zijn sadistische lusten bot vier de. In het bijzonder zocht men ie mand, die tussen 31 October en 5 November 1944 op het politiebure au is gemaltraiteerd. Ook schrifte lijke mededelingen worden door de commissaris gaarne zo spoedig moge lijk ingewacht. In afwachting zit Vogel zich te be zinnen op de waarheid van het de vies van onze dichter Bredero: 't Kan verkeren! PORTRET VOLGT De B.B.C. stelt groot belang in critiek van vreemde luisteraars op uitzen dingen voor 't buitenland. Er komen ook tal van brieven binnen met soms waardevolle opmerkingen. Maar aldus Mr. Squire in de lezing, welke hij hier deze week hield wat te zéggen van het volgende schrijven van een jongedame, wier ontboeze ming ongeveer als volgt luidde: Beste Mr. Squire, „Ik studeer biologie, ben 20 jaar en zie er in alle bescheidenheid niet onknap uit:" Zeer waardevol voor de BBC zult U zeggen. Maar er kwam nog meer: „Ik hoop vroeg te trouwen en in de volgende brief zend ik U mijn portret". De brave Mr. Squire zat er mee en wist niet wat te antwoorden. Geluk kig had hij een secretaresse, die het karweitje van hem overnam. Jam mer genoeg zei hij niet, wat die er van had gemaakt. Een tweede jongedame bespeelde 'n andere snaar .Ze gai inderdaad eni ge critiek en besloot toen: „En nu-stuurt U mij zeker wel 2 stel fietsbanden" Mr. Squire was tactvol genoeg om niet te zeggen met wat voor lands- vrouwtja we hier te doen hadden. Wij 'echter hebber. ?o onze vermoe dens. HEBT U NOG EEN SIGARENBANDJE? Heren slgarenrokers, bewaart U ai- tijd Uw bandjes? Ik doe het wel en ik beleef er mijn genoegen aan. Soms hoopt zich de oogst van enkele wéken aan mooie bontgekleurde, goudgerande papiertjes bij mij op. Maar dan plotseling zie ik mij ge plaatst voor tal van opgestoken poe zelige handjes en geen groter ple zier dan wanneer ik br een of twee bandjes in kan leggen. Onnutte rommel? Onzin? Och kom. lezers, wat weten wij nog van het kinderleven? Laten we blij zijn, dat de hartéwensen van onze peuters zo gemakkelijk kunnen wor den bevredigd. JAMMER De verkeersagent aan de Berger wég was gisteren weer verdwenen. Jammer. DONDER EN BLIKSEM Dat de mensenwereld volkomen op zijn- kop staat, weet^ langzamerhand iederen. 't Is moord en doodslag, her rie en ruzie overal. Maar dat moe der Natuur ér aan begint mee te doen, dat vinden we allemaal gek. Van haar verwachten we zo iets niet. Na een echte poolwinter kregen we een tropische zomer zonder regen. Wat nog nooit was gebeurd: de ri vieren stonden droog. Nu, enkele maanden later, zitten we in een zo merse winter, maar onze grote stro men staan op overlopen. Om de kroon op dit alles te Zetten, kregen we gisternacht 'n vrij hevig onweer op ons dak, dat voor Januari even zeldzaam is als een zwaluw. Nee, Moeder Natuur is raar de kluts kwijt. Als 't even wil dan kunnen we in Juli schaatsen rijden. HIJ WAS ER OOK NOG Op de hoek van de Eikelbergstraat en de Tulpstraat sloeg een bakfiets ondersteboven. Niet erg zult U zeg gen. 't Was ook niet erg en degenen, die 't zagen, stonden er lustig om te meesmuilen. Plotseling begon er onder iets te le ven. Er kwam beweging en eindelijk kroop een klein kereltje te voor schijn als een vogeltje uit een ei. Het keek, nog half onder het vehikel, ongelovig rond, knipoogde eens te gen die rare wereld, kwam toen he lemaal voor de dag en liep heen met een gezicht of hij wilde zeggen: Hoe konden jullie mij nu vergeten, ik ben er toch ook nog! dat de heren de raakten van klompen werd zonder.meer ioge trokken, waarna aan do beurt warer de* MOT. RRACES De heer Asjes betreurt het. dat B en W vc orstellen het .verzoek van V VV „Alcmaria" om de races niet op Zondag te laten houden menen U moeten afwijzen. Hij meent, dat het voor alle partijen voordeliger zal zijn de wedstrijden op Zondag toé tc staar en acht dit te gewenster. gezien de deplorabele toestand der Alkmaarse finantiën. De wethouder, de heer Bakker, meent, dat het feit, dat verleden jaar het bezoek op derde Pinksterdog, vol gens de heer Asjes een Zondag, gro ter is geweest dan op de andere da gen, door de heer Asjes niet als ar gument kan worden gebruikt. Derde Pinksterdag is geen Zondag; er was bovendien veel propaganda gemaakt voor de sintelbaan. Voegt men daar aan toe het gebrek aan sportvelden in Alkmaar, de argumenten welke des tijds door andere raadsleden naar vo ren zijn gebracht we herinneren ons de overweging, dat de midden stand er op Z&ndag weinig profijten van trekt ten slotte de omstandig heid, dat de VVV „Alcmaria" geen bepaalde argumenten voor haar ver zoek kon aangeven, dan acht hij daar mee het voorstel van B en W in vol doende mate gemotiveerd. De stemming .wordt ten slotte een zuiver politieke: tegen het voorstel van B. en W. de communisten, vóór de rest van de raad. RECORDSNELHEID De gemeente verleent haar mede werking tot de aankoop van school- meubelen voor de Chr.-Bijzondere scholen, een partiële herziening van 't uitbreidingsplan. „Ovërdie en Achter- meer" wordt goedgekeurd, evenals hel uitgeven van een terrein i erfpacht aan het Afgesneden Kanaalvak. Een terrein nabij het gemeentelijk sportpark wordt verhuurd in de ge- meentebégroting 1945 worden enkele wijzigingen aangebracht. Alles bij hamerslag. Zo vlug ging het, dat enkele leden de tel kwijt raak ten! Toen punt 9 aan de orde kwam. meenden sommigen, dat punt 8 nog moest komen. Dan is de vergadering afgelopen. BEGROTING GEMEENTE EN GE MEENTE-BEDRIJVEN 1948 Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter openbare kennis, dat de begi'oting der gemeente en de begrotingen voor de afzonderlijk be heerde takken van dienst der gemeen te voor 1948, op de secretarie van 14 Jan. 1948 af voor een ieder tér lezing liggen en tegen betaling der kostf© verkrijgbaar zijn,

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2