fgy ALKMAARSE KALEIDOSCOOP iSTADSNIEU V/Si Diefstal van vervoermiddelen Geen motorraces op Zondag Succesvol optreden van het Orkest zonder naam Een aufo-wet-een-luchi/e en een insluiping Het was een *«to met een luchtje fie de Amsterdammer J- L. in Septem ber j.L aan Jan. W. te Sint Pancras te koop aanbood. Jan meende er wel een koper voor te weten en samen trokken de heren naar Alkmaar en Heiloo om de Ford van de hand te doen. De kopers vonden het zaakje echter wat vreemd, tem-er daar Het nummerbord van de auto veranderd werd. Onverrichter zake keerde Jan W. met de auto naar Sint Pancras terug en de Amsterdammer zocht zijn woonplaats weer op. De politie kwam J echter al gauw op het spoor en dies stond h« Dinsdag voor de Meer voudige Strafkamer te Alkmaar te recht wegens heling. De wagen was nl. over de grens gesmokkeld. Pres: „Had U geen vermoeden, dat het zaakje niet safe was?" Verd.: „Helemaal niet.. Nou ja, ik heb er niet over nagedacht. Ik dacht, dat grens-ruiltjes wel geoorloofd wa ren. Daar hoor je wel meer van" De verklaringen van de getuige J- L. de Amsterdamse verkoper, wierpen een geheel ander licht op de zaak Jan uit Sint Pankras was x-eeds meer malen bij hem geweest om een auto te kopen. Exxiee dagen vóór de komst van J. L. te Sint Pancras lag er eer briefje bij de Amsterdammer In de brievenbus, ondertekend met Jan W In dit brlef'e schreef de „onbekende" Jan: „Ik reken op je. He1 geld ligt klaar". Verdachte be weerde ech+er, van dit briefje niets af te weten. Ook ontl^pnde hij, L meermalen op een geparkeerde auto in het Oosterpark, die gemakkelijk ge- makkel'ik te spelen was, gewezen te hebben. ,.De gatu'"*» verfalt fabelfes" hield verd. vol. „Hu wil ml! er bij lanp°n". Mr. Meinschke achtte het ten las te gelegde bewezen en requireerde 1 jaar en 3 maanden. Mr. Lesterhv's beoleitte vrijspraak daar ziin c««nt te goeder trouw ge weest zou zïfti. „Als ik veroordeeld word, ben ik er onschuldig ingevlogen" zucht ver dachte. De uitspraak volgt over 14 da gen. IDEALE OPLOSSING Toen do Amsterdammer Adolf N tnet een meisje in Alkmaar op stap Ër waren weinig auto's op de weg en geen k*m om te '!f- ten. Mistroostig wandelde hij met zijn benev *1de brein de Kennermer- straatweg af, tot htf In hat perceel Straatweg 180 licht zag branden. Hij vond de nnen, nam een da mesfiets en een mantel uit de hal mee en peddelde naar zijn woon plaats. Dinsdag verscheen Adolf voor de negende maa' vo«*r het gerecht. De gedupeerde eigenaresse van het rijwiel de wed. P. B. kon zich niet voor steden d«*nr nnen stond. Ook de officier kon zich dat moeilijk voor stellen. daar verdachte reeds meerma len met een valse sleutel inbraken geuleesrd eeft. Mr. Mefochke eiste 1 Jaar en 3 maan den Na het pleidooi van Mr. van Hilten werd de uitspraak over 14 da gen bepaald. ZWIJNTJESJAGER Ook e enkleermaker uit Dor drecht, Anthonie D, voelde zich tot de rijwielbranche aangetrokken. Hij ver kocht een van een Egmonder geleend karretje voor f 50.De eis luidde hier 8 maanden met aftrek. Uitspraak over 14 dagen. Pieter de H. tenslotte, .die op een anti-plof fiets van Alkmaar naar Be verwijk moest, „ruilde zijn karretje op de Kennemerstraatweg voor een on beheerd staande fiets. Mr. Meischke requireerde 8 maan den. In afwachting van de uitspraak die over 14 dagen volgt, werd ver dachte ter zitting gearresteerd. BESCHULDIGINGEN VERVALLEN VERKLAARD De beschuldigingen tegen de architect Nic. Schermer te den Burg zijn op 19 Januari door de 2e Kamer v. h. Tri bunaal vervallen verklaard. UITSPRAKEN MEERV. KAMER Johannes R. de W. Egmond aan de Hoef: f 40 of 20 dagen. (Het aan zijn schuld te wijten hebben, dat een ander lichamelijk letsel bekomt) Nicolaas B.: Zonder vaste woon plaats, Diefstal: 14 maanden met af trek. Ter beschikking van de regering Pieter Sch.: Bergen: 6 maanden met aftrek. Voorw. ter besch. van de rege ring met 3 jaar proeftijd (oplichting) Jan D.: Zedendelict: 3 maanden met aftrek. Ter beschikking vaix de rege ring. PARTIëLE HERZIENING UITBREI DINGSPLAN „OVERDIE EN ACHTERMEER" Het hoofd van het gemeentebestuur van Alkmaar brengt ter algemene ken nis, dat van 20 Januari tot en met 2 Februari 1948 voor een ieder ter se cretarie der gemeente ter inzage belegd het plan in onderdelen tot par tiële herziening van het uitbreidings plan „Overdie en Achtermeer". zoal dit is vastgesteld bij Raadsbesluit van 15 Januari 1948 nr. 7, welk plan be trekking heeft op het gebied der kleine ombuiging in noordelijke rich ting verder doorgaand in oostelijke Wch+ing langs de zuidelijke uiteinden respectievelijk van de Catsstraat, het Baanpad, de le, 2e en 3e Oosterstraat, le Kanaalstraat, verder volgend de zuidzijde van de Uitenboschstraat tot ti inen der woonhuizen gelegen aan de zuidelijke van de Uitenboschstraat tot pl.m. 145 m. zuidoostelijk van de le Kanaalstraat, van hier ombuigend in noodelijke richting tot aan de zui delijke begrenzing van de achtertui nen der woonhuizen aan het Zeglis. van hier in oostelijke richting tot aan de De Ruyterstraat, verder ter leng te van ong. 120 m. in zuidelijke rich- te van pl.m. 120 m. in zuidelijke richting langs de westzijde van de Ruyterstraat, daarna in oostelijke Geld halen aan het Postkantoor Donderdag 22 Jan. a.s. kunnen de hou ders van de brandstoffenkaart TA 707 en TH 707 wier naam begint met de letters B$ t.m. Co aan het postkan toor terug betaling ontvangen van de per 1 Juli verhoogde kolenprijs. In geleverd moeten worden de bonnen 78BV en 81BV. Het kantoor is geopend van 9 uur v.m. tot 3 uur n.m. richting naar de Trompstraat, ver der na een kleine ombuiging in zuid westelijke in noordwestelijke richting, tot pl.m. 30 m ten zuidoosten van de zuidoosthoek van het terrein van de Vondelschool, verder ombuigend in noordwestelijke richting om Vondel school naai- het punt van uitgang, zoals een en ander op de bij het besluit be horende kaart en toelichtende beschrij ving is aangegeven, benevens de be bouwingsvoorschriften, zoals deze voor bovengenoemd terrein zijn ont worpen. Alkmaar, 16 Januari 1948 AANSCHAFFING SCHOOLMEUBE- LEN, ENZ. CHRISTELIJKE SCHOLEN Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene ken nis, dat de Raad dier gemeente in zijn vergadering vai\ 15 Januari 1948 heeft vastgelegd het navolgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar Gelezen drie adressen van het Be stuur der Vereniging tot bevordering van Christelijk Schoolonderwijs al hier, gedagtekend 12 November 1947 verzoekende gelden uit de gemeente kas te willen verstrekte©*» voor de aan schaffing van schoolmeubelen, school boeken, enz. ten behoeve van de on der zijn beheer staande Juianaschool (ulo), Julianaschool (glo) en Wilhelmi- naschool; Gelezen het voorstel van Burge meester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr. 8 tot het verslag van 's Raads handelingen; Overwegende, dat de aanvragen vol doen aan de in artikel 73 der Lager- Onderwijswet 1920 gestelde ei^en; Gelet op de artikels 72 en 75 der La- ger-Onderwijswet 1920; Besluit: m I. behoudens instemming der hoge re instanties de gevraagde medewer king te verlenen; II/ de uit het besluit onder I voort vloeiende uitgaven te zijner tijd na der te regelen bij suppletoire begro ting. Binnen dertig vrije dager., te reke- -arrrcréuèptt ón/Traf kra' ten van Noordholland. Alkmaar, 16 Januari 1948 WEGGEBRUIKERS! Bent II voornemens af te slaan, Geeft dan op tijd de ••ach ting aan! KRUISING VISWEG LIMMEN Bij de kruising Rijks weg - Visweg (kruising Rijksweg Haar lem - Alkmaar-) is, naar de K.N.A.C. mededeelt, een eenzijdig parkeerver bod ingesteld aangezien er veelvul dig zodanig geparkeerd werd, dat er ernstige gevaren ontstonden voor de verkeersveiligheid. schrijvende lezers De gemeenteraad van Alkmaar, Was voor de eerste keer bijeen. En behalve Mr. Leesberg, Mankeerde er dan ook geeneen. 't Was voor 't eerst in acht en veertig, Openbaar vergadering, En ik was ook eens nieuwsgierig, Wat er zo gebeuren ging. Veel mutaties, nieuw benoemden, Bij 't gemeente personeel. Woningvraagstuk erg benepen. Nieuwe huizen erg klein deel. Aanleg industrieterreinen. Huiswaardpolder, Noorderkaai, 't Geeft op dit gebied tenminste, Weer een goede ommedraaL Werkeloosheid is weer iets gunstig, Daar de ongeschoolde man, In de Zaanstreek of in Velsetx, Ook weer iets verdienen kan. Vrouwelijke werkkracht. Daarna is nog steeds veel vraag, Is er een tekort aan vrouwen, Of, pardon, doen zij 't nl_-t graag? Havenarbeid, Noodvoorziening. En het consumentcrediet Geven goede resultaten, Zoniet direct, dan in 't verschiet. Maai-, wat hoor ik daarnu heren Motorraces in de "eek? 'k Schrik me naar laat ik zoggen, Dat ik op mijn neus toen keek. Is dat nu zo erg noodzakelijk. Waarom niet op Zondag meer? Is het niet voor alle mensen, Doch alleen maar voor meneer. Ik ging graag op zulk een Zondag. Naar de motorraces toe. Maar ik kan roem werk v zaken, Dus, voor mij is het taboe. Kan dal voetbal niet verwisseld. Zoiets toch gebeurde meer, Dan kan de werkman ook gaan kijken: Heren, doe 't op Zondag weer. Een arbeider Naschrift redactie: Schrijveix 't gaarne in de krant Maar de zaak dunkt ons aan kant. „EEN METHODE DIE NAVOLGING VERDIENT dat schreef Uw verslaggever in zijn recensie over „Ontwaakt" 's uitvoe ring van Zeelui aan de wal, met be trekking tot de opening waarin de spelers aan het publiek werden voor gesteld. Inderdaad is dit een methode die navolging verdient en dit is reeds bewezen want 't was niet „Ontwaakt" die deze opening voor het eerst in Alkmaar lanceerde doch het was een zustervereniging van „Ontwaakt" U begrijpt dat wij het in dit geval niet tegen „Ontwaakt" hebben, wat de leden van deze vereniging wel dui delijk zal zijn want de vex-houding tus sen „Ontwaakt" en ondertekende zus tervereniging is steeds prima geweest en zal naar wij hopen steeds zo blij ven docht wij menen dit toch even mede in het belang van één onzer le den, die op dit originele idee kwam en dit met onze regisseur uitwerkte, recht te moeten zeten. Een zustervereniging NIEUWE NOTARIS Bij Koninklijk besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Alkmaar, ter standplaats de gemeente Alkmaar, mr. D. J. Roos, alhier, in de plaats van de heer M. C. Roos, die eervol werd ontslagen. De K.R.O. op tournee „In levende lijve „Zijn we hier aanwezig „In levende lijve „Houden wij U bozig „U hebt ons al zo vaak gehoord „Wel honderd maal misschien „Nu blijft het niet bij klank en woord „Maat- U kunt ons ook zien" Het is altijd een prettige gewaar wording, de mensen, die dagelijks de radioprogramma's verzorgen, eens in levende lijve voor ons te zien. Zo zijn schap Charles 'Aerts opgetreden .Gis teravond was het populaire KRO Or- këst zonder Naam o.l.v. Ger de Roos, dat een uitverkocht Gulden Vlies een programma voorzette, dat klonk als een klok en waarvoor het na de fina le een daverend applaus in ontvangst te nemen had. We menen na het mee maken van deze avond te mogen zeg gen, dat de KRO, wat betreft het or ganiseren van tourneeavonden, wel aan de spits van de omroepverenigin gen staan. Want een program als dit zo beschaafd, veelzijdig en alleraar digst en bovendien zo vlot afgewerkt, zagen we slechts zelden. Het KRO-ge zelschap heeft in Alkmaar veel suc ces behaald. Hier geen afgezaagde aaneenschakeling van op zichzelf aar dige liedjes, maar een reeks van num- mers in een aantrekkelijke vorm ge- goten en van tijd tot tijd afgewis seld door Roland Wagter met goede conferences, verrassende imitaties en een uitstekend sneltekenaar. Wat het orkest zelf betreft. De naam lozen, 8 in getal, brachten bekende stukken als „Grootvaders klok", „You are always in my heart" en het „Wek kerliedje", al of niet bijgestaan dooi1 de drie Musketiers met goede zang. De leden van dit trio traden ook stuk voor stuk op: Fred Starewood met „Rosalin," Henk Dorel met „Mijn Ne derland" en Bert Robbe met hel prach tige „Song of Songs". Daar waren de solisten uit het orkest: de vingervlug- L vniuuus sonifnytjni'SircA- vogelpolka" en Klaas van Beeck Deze vibra en xylophonist bracht niet alleen naamloos, doch ook woor deloos, fonkelende humor in de 11 nummers, die de sfeer goed maakten. En om de lofzang te voltooien: Prof Ger de Roos verzorgde een aardig mu zikaal hersengymnastiekprogramma. Wij zouden niet volledig zijn, indien we niet het gesproken woord vermeld den van de KRO-redacteur, Henri Brom, die een overzicht gaf van de huidige toestand der omroepvereni gingen en een kernachtig propaganda woord sprak. De afdeling Alkmaar der KRO ver zond deze avond een motie aan de re gering, waarin de wens te kennen wordt gegeven, dat aan het komende bestel, de federatieve vorm tengropd- slag zal worden gelegd. MUZIEKFONTEINEN Met magische kracht trekt ons altijd de majestueuze Grote Kerk. Gisteren hadden we het voorrecht ons weer een ogenblik te kunnen la ten doordringen van haar statige geweldigheid. Tussen twee haakjes gend. lezers: Bent U er al geweest? Zo Beneden in de kerk klinkt het met dan begaat U een fout. veel mooier, zei de orgelstemmer. Maar op ons uitgangspunt terug te We hebben wat later ook daar keren, plotseling werden we gebo°id geluisterd, door «uitgeluiden uit het grote ..1 r? ^aS verrassend en overweldi- Vriendelijkheid is toch maar alles! hun hele leven lang niet doorheen Ik ga verder, het dier trekt zich komen, terug in zijn apathie, de hals als Men zij gewaarschuwd, een platgedrukte S. O, lacht ze. Neem me niet kwa lijk, meneer. Ik zag het geld niet. Ze hebben me al een paar keer te grazen gehad. Dan graaiden ze het geld weg en namen de benen. Intussen, bepaald vertrouwenwek kend zie ik er niet uit. Het bank biljet moest het doen. HET EEUWIGE VERZOEK ALKMAARS ZWENDELHOEKJE Alkmaarder miste zijn karretje. Een „reiziger" in sigaretten kwam Naar de politie. Een uur later kar- bij een Winkelier. Zijn monsters retje terug. Dadel-; Amsterdamse Inderdaad, het was veel homoge- orgel en even later zaten we er ner. Maar 't klonk zoals alle orgels boven in. De orgelbouwers, die er in alle kerken klinken, zij het ook aan het werk waren, hadden eigen- dat dit orgel een van de mooiste 'T,' ----- .---;-«»• l«k een kijkje op ons. van ons land is mooiste waren O.K.. de pnjs billijk en dus zwijntjesjager Eén at met een hamertje op Daar boven in do nok, waar de 7'V f"5""* tot »tani een omgebown draadte van een muziek van overal op ons aanspoot zending, waarop na- pijp te tikken, hij was aan het waar we er in werden opgenomen stemmen. En zijn vi-ees ging er en waar we er zelf deel van sche- blijkbnar naar uit, dat we ergens nen uit te maken, daar voelden we met onze jas zo'n draadje zouden raken en verhuigen, 't Zou dan on ze schuld -iln peweest, wanneer straks werd gezegd: Die ene toon is vals! Haar 't liep gelukkig goed af, we hebben ons niet bezwaard met zonden ons even als in een hemel. tuurlijk rembours lag, was gearri veerd, bleek de waar helemaal te bestaan uit „eigen teelt". Zakenlie den als deze „reiziger" lopen er hier tegenwoordig verschillende rond Ze komen van Den Bosch en Verzoek politie: Bezorg ons geen onnodige last en let op Uw fiets, 't Lukt ons niet altijd zo goed. Prijsvraag: hoe vaak zullen we dit verzoek in 1948 nog moeten her halen? ze een karnavalsduitje bijeen te brengen. Het zijn gehaaide jongens. Wan- APATHIE Op de Metiusgracht staan vier zwanen, drie aan de kant, één mid den op straat» Plomp en log staat Plohp'inp openbaarde zich hot w™ 5^ dier daar' wat ln elkaar gezakt neer de winkelier er niet invliegt, der! F«rMs Vptx ons hoorden we een In het tntT platgedn'kte S' dan hebbe» *e een pijl op hun fluittoontie We k^ken maai* toon ,waarover zlcb een boog. Het is 'gebeurd, dat ze dan was het al weer weg. Daarvoor in ker tTkoud fa het Z6* VOor hct gemak mï,ar naar de bu' da klonk bat ,a„ !inks En nadert een vrachtauto van vo- de zwaan doet of dat voertuig tucht «teld, maar die was niet thuis. Of EERLIJK ALKMAAR toen kwam het van overal; ren. van links en reehts spoten als Is, trekt ar zich niets van aan. De proberen vermoedelijk op deze wij- Voor mijn vrouw moet ik vis mee brengen uit de stad. Ik ga een win kel binnen en doe mijn keuze; prachtige bakbokking, waarvoor je 3 jaar geleden 25 K.M. zoudt hebben omgefietst op een oud lijk ,nu 10 ct per stuk, vette haring, waarvan we ons in 1945 de smaak niet meer wisten te herinneren. Hebt U terug van 25 gulden, juffrouw. het ware de «uitgeluiden zij het nu maar even in ontvangst Natuurlijk, meneer. ge- auto matigt zijn gang. wil om het wilden nemen en het geld zo lang O n tö nian n O O1 a O H .1 r I verschieten"Hct kwa* V.™ pa bassen Ho, 2 k T verwaardigt de vogel zich orde. want buurman zat om de ro- pe bassen. Het orecl was berinnen strompelend een enkele pos op zij kertjes'te springen; dat begrepen ze te doen. De auto kan er langs en wel En met een knipoogje er rijdt verder. zou misschien wel wat extra's voor Vlak bij de zwaan blijf ik staan, hen overschieten. Evenwel, de goe- dan komt er beweging in hem. Hij deren waren niet besteld en voor rekt zijn hals uit en hapt naar mijn de buren schoot een hele massa been' over: zoveel eigen teelt, dat ze er te soelen, ver beneden ons liet ie mand ziin vin eers over de toetsen glijden en nu zong het en jubelde het daar boven om ons heen. We badden ons fn de orgeltonen, we zaten midden In de bron. Ik leg mijn briefje op de toon bank, terwijl zij wisselgeld bijeen zoekt. Ze ziet mijn geld niet. Dan begint z& uit te tellen, de lin kerhand houdt ze angstvallig op het geld. Waarom houdt U toch Uw hand er zo bovenop? Dan ziet ze mijn briefje, de lin kerhand verdwijnt. ONDANK Oud K.P.-er uit Alkmaar heeft in oorlogstijd huiszoeking gehad. Hij had enkele briefjes van honderd verstopt in boeken, die verdwenen, doch later na de geldsanering van Lieftinck, terugkwamen. En, o won der!, de briefjes zaten er nog in. Hij bracht ze naar de Ned. Bank deed zijn verhaal, bracht bewijzen en zou er wel meer van horen. Dat was in 1946. Het is nu 1948 Hij zit om het geld te springen, maar heeft boe nog ba gehoord. Zwarthandelaren weten de bubs te behouden, ze zijn de Nederland se overheid te glad. Hij was alleen maar de Duitsers te glad. De illegale tijd is voorbij. Ondank Is 's wereld loon. GOED IDEE Wanneer Zaterdag de non-stop uitvoering van Turnlust is begon nen, gaan de deuren dicht. Wie la ter komt blijft buiten staan. We geloven deze gedachte ook andere verenigingen in overweging te moeten geven. Er zijn bij een uit voering geen lastiger en mensen dan laa'komers. Wanneer ze éénmaal het hoofd hebben gesto ten, zijn ze de volgende keer echter vast op tijd. De Schermer Gemeenschap STOMPETOREN De plannen van de Schermer Gemeenschap voor het komende seizoen zijn velerlei. Op T insdag 17 Februari zal de heer J. van Dok in cafe van Saase een lezing met lichtbeelden houden over Vin cent van Gogh. Jan P. Strijbos houdt op 14 April zijn bekende lezing over de tocht met de Willem Barendtz. Bovendien zijn er nog (zij het vage) plannen voor de viering van het a.s. regeringsjubileum. Waarschijnlijk zal er 'n revue worden opgevoerd, die zal worden ingestudeerd en geregisseerd door Frans 't Hoen uit Hoorn. Tenslotte kunnen wy nog medede len dat de Schermer Gemeenschap heeft besloten om Ds. De Jong te be noemen tot ere-voorzitter van de ver eniging. Mevrouw De Jong is.ere-lid geworden. UITVOERING *4 VEREN. „ZANGLUST" KOEDIJK Zondagavond had in de toneelzaal van de heer Schuit een uitvoering plaats van de Zangvereen. „Zanglust" St. Pancras. Koedijk Di recteur Corn. Jonker. Voor deze mooie hoogstaande kunstavond was jammer genoeg een matige belangstelling. De heer welke de avond opende sprak niettemin zijn dank uit voor de belangstelling. Hij heette Mej. Bets van der Hurk en de heer Piet «Dalenberg, de beide solisten, hartelijk welkom. De zen door de leden der vereniging, der vereen, in bijzonder de solisten, de diercteur en de heer Mink. voor- zitte van de N, H Bond, die mede aanwezig was. De diecteur, de solis ten en de pianist werd als blijk van waardering een cadeautje o.verhan- digd, Een gezellig bal onder leiding van de Edo band besloot deze prach tige avond. gezinscjebeuren BERGEN Geboren: Nicolaas F. zv C. Admiraal en M. Kraakman; Joannes H. zv J. Weijers en A. E. van Wonderen: An- nemaric dv S. Kleverlaan en B. A. M. Probst; Jetske dv J. Sietsma en A. J. Wijnker; Bobby G. zv J D. Schuit en A. Ka ger;. Diana E. dv P. C. Briefjes gr. J. Mors; André J. zv G. van Won deren en A. M. Leering. Ondertrouwd: G. Zijp tc Krommenie en G, M. de Koning te Bergen; J. L. Visser te Bergen en G. Prak te Nw. Getrouwd: G. L. van der Hoeven en A. J. Tengbergen. Overleden; A. C. Brouwer 53 jaar echtg. van J. Danenberg; T. A. M. A. Arkesteyn 73 jaar echtg. van H. K L. J. M. do Sonnaville. WARMENHUIZEN - 20 JANUARI 44300kg. .ode kool 12.00-13.50; 4600 kg. gele kool 6.—; 34300 kg. witte kool 13.00—15.10; 200 kg. uien 20.60; 200 kg. Eigenheimers 10.—; 22300 kg. gele kool voor veevoer 1.60. BROEK OP L'DIJK - 20 J.'NUARl 37000 kg. rode kool 12-13.70' 16000 kg. gele kool 6; 10000 kg. groene kool 25.50-40.50; 75000 kg. witte kool 10.40-14.90; 6000 kg. uien 18.30-35.20; 2500 leg witlof 20-26; 1000 kg. peen III 8 70. N, SCHARWOUDE 30 JANUARI 127000 k. witte kool 4.50-15.80; 55000 k. rode kool 12-12 60; 37000 kg. gele kool 6; 3000 kg. uien 21.70; Drielingen 19; Nep 16.90; 180 kg. witlof I 26.; witlof n 17. agenda BIOSCOPEN A.B.T. „Zamboanga". Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Het won der van de 34e straat" met Maureen O'Hara, John Payne en Egmund Gwenn. Toegang tot 14 jaar onder ge leide. HARMONIE: „Twee meisjes en één matroos" met Van oohnson, June Al- lyson, Gloria Dehaven, José Iturbi en Jimmy Durante. Toegang tot 14 jaar alleen onder geleide. VICTORIA: „Sinbad de Zeeman" met Douglas Fairbanks Jr., Walter Slezak Maureen O'Hara en George Tobias Toegang 14 jaar. Woensdag 'T WAPEN VAN HEEMSKERK: Buurtvereeniging „Polen", aanv. 8 u. GULDEN VLIES 8 uur Jubileum- uitvoering „Maskerspelers" BERGEN RUSTENDE JAGER: Maskerspeler», opvoering „Opgaande zon". RUSTENDE JAGER „Obsessie" met Ingrid Bergman en Gregory Peck 8 uur.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2