De smakker komt •VERLOREN VAST ARBEIDER Boerenarbeider prima melker en bekend met land- en tuinbouw, ge meente Alkmaar of omgev. Brieven onder no. V.A. 134 bureau van dit blad. Decorateur ;r Yink sprak voor oud-leerlingen R.L.W.S. over: Bodemkartering en bodemstructuur Een veel omvattende arbeid met belangrijke aspecten Voor de oud-leerlingen van dc fcykslandbouwwinterscholer tc Scha- gen en Alkmaar, sprak gistermiddag in Hotel Igesz te Schagen Ir. A.P.A. Vink van Wageningen over het onder werp ..Bodemkartering en de struc tuur daarvan". Er bestond zeer veel belangstelling voor deze tweede contactvergadering in 1948. Zoals men zich zal herinneren werd onlangs tc Alkmaar de eerste le zing gehouden door mr. Kamp over „Het geld in de wereldliteratuur. De vergadering werd geopend door Je heer Rezelman, voorzitter van de vereniging van oud-leerlingen der Rijkslandbouwwinterschool. Hij zeide verheugd te zijn over de zeer goe de op'-.omst en heette o.a. Ir. Rin- sema, directeur van de R.L.W.S. te Schagen, de leraren van deze school de heren Bergsma en Veenstra, en de talrijke aanwezigen welkom. Bodemkartering Ir. Vink begon zijn lezing met het maken van enkele opmerkingen over de nog maar zeer jonge geschiedenis van de bodemkartering. Hij zeide. dat mens en plant nauw as de bodem -erwant zijn. De plant wel in het bijzonder, maar de mens toch ook, hoewel hierin een economi sche factor een flink woordje mee spreekt. Bij het in kaart brengen van de bodem (bedoeld is hier de grond- soorienkartering)wordt veel ge bruik gemaakt van de grondboor, al dus Ir Vink. Dit is echter niet de kleine grondboor, maar sen apparaat van ongeveer anderhalve meter leng te. Hoewel Ir Vink geen vlotte sprekei was, deed hij zich in ae behandeline van zijn onderwerp kennen als een nan van practi-che wetenschap. Waterstand en opbrengst Uitvoerig ging hij. aan de hand van cerrichtte onderzoekingen, de struc- .uurvorming der bodem na. die altijd, zelfs op één en dezelfde plaats, uit •'erschillende grondsoorten bestaat. Dat dit van «rotü_inviued op de. pian.igroei is, is wel duidelijk, vooral omdat bij do plantengroei de waterstand ook een hartig woordje meespreekt. Daardoor is het een uitgemaakte raak, dat de bodemopbrengst van de Structuur der bodem afhangt. Het maakt soms wel een verschil van handerden guldens per v- v'-* Vroeger en thans Logischerwijze aldus Ir. Vink. gaat men zoeken, waar zich de betere gronden bevinden. Dit streven be staat er niet nu alleen, maar heerste ook vroeger reeds bij de bewoners van ons land. Ter demonstratie van de ze bewering toonde spreker een kaart van de Bommelerwaard, waarop de strjetuur der brdem zeer duidelijk werd aangegeven. Hieruit bleek, dat d bewoners van deze waard reeds sinds eeuwen de beste gedeelten in cultuur hadden gebracht. Waarom de andere gronden niet zo uitermate voor cultuur geschikt wa ren. dat vroegen onze voorouders zich niet af! Door het bodemonderzoek der laatste jaren wordt de structuur der bodem veel duidelijker en hierdoor wordt het mogelijk methoden toe te passen, die de verbetering der bo dem beogen. Veel omvattend werk In het tweede deel van zijn lezing zei de heer Vink, dat het Nederlandse karteringsbureau ook veel voor het buitenland doet. Feestavond Ontspannings vereniging „Neerlandia" STOMPETOREN Zaterdagavond hield de Ontspanningsvereniging ..Neerlandia'' haar jaarlijkse feesta vond in zaal Zwart. Hievoor was een bonte avond georganiseerd onder lei ding van Annie de Moor en Nico Ak kerman (conferancier). In het openingswo'ord heette de voorz. de heer Karseboon, in het bij zonder de directie en de bestuursle den welkom. De conferancier kondigde steeds op teer vlotte wijze de nummertjes aan, waarby hij e engezellig praatje hield. Door het Musette-orkest werden een iantal goed uitgevoerde nummers ten gehore gebracht Ook de Happy Days hadden een groot aandeel in het succes met hun liedjes met guitaar-begeleiding. De bekende accordeonist Frans van Capelle heeft de aanwezigen zeer goed laten blijken, dat hij een virtuoos is. Het daverend succes van de finale, verzorgd door Frans van Capelle en Annie de Moor, was de oorzaak, dat ir nog een toegift gegeven werd. De heer Karseboom was de tolk 4ier zijn beheer staande Julianaschool zchap met bloemen voor deze avond dankte, Hy toonde b.v. een kaart van de Turkse kust! Maar oo kin Noord- en Zuidholland wordt veel in kaart gebracht met het oog op de stedebouwkunde, bepaling van hoofdgewassen (land- of tuin bouw), bloembollen, erz. Ook Kennemerland en het gebied van en rond St. Pancras zal in kaart worden gebracht, aldus spr.. terwijl eveneens in het Geestmerambacht en in de Wieringermeer soortgelijke werkzaamheden worden uitgevoerd. Door deze karteringswerkzaamhe- den .aldus Ir. Vink. komen de dingen naar voren, die er uit gewerkt moe ten worden. En hierdoor komen we tot het doel. waarvoor de kartering noodzakelijk is. n.1. de bodemverbete ring. Ter verbetering De bodemkartering kan echter niet rechtsstreeks de bodemcultuur verbe teren; dat is logisch, maar de in kaait gebrachte bodem, maakt het de daar voor werkzaam zijnde instanties ge makkelijk om te zien, waar verbeterd en veranderd moet worden Pas. wan neer men weet, hóé de structuuh der bodem is. kan men zeggen, welke be mesting de grond eventueel moet heb. ben of hoe door bewerking de structuur veranderen moet. Aan het einde van zijn lezing, zei de heer Vink zich er van bewust te zijn, dat hij niet.dé oploss'ng had ge geven voor het vraagstuk ..Bodemkar tering en de structuur daarvan", maar, zo zeide hij o m., de wetenschap gaat de verbetering vooraf. Enkelen der aanwezigen stelden vra gen naar aanleiding van de lezing, welke door de sprekei- werden be antwoord. De heer Rezelman sloot de verga dering met de opwekking tot de aan wezigen om a.s. Vrijdag in het Wapen van Heemskerk te Alkmaar de derde lezing in deze serie te gaan beluisteren Witte en Wit-Gele Kruis BERGEN Bent U reeds lid van één der kruisverenigingen? Dit is de vraag die gcsMd wordt door de Con tact-Commissie van de in onze ge meente bestaande instellingen voor maatschappelijk werk. Hieruit blijkt dat er een innige samenwerking be staat tussen de verschillende instel lingen cn in het bijzonder tussen het Witte en Wit-Gele Kruis. Uw aandacht werd reeds - ^trokken door de vele reclame-bilj Pen. Uit een strooibiljet heeft U kennis kunnen nemen van hetgeen de kruisverenigin gen voor U en Uw gezin wensen te betekennen. Zelfs Uw kinderen, voor zover schoolgaande hebben U middels een strooibiljet hun wens kenbaar gemaakt. Bovendien heeft (J nog een circulaire ontvangen. Wat heeft U reeds gedaan? De strook van de circulaire inge vuld. waarbij U zich opgeeft als lid? Mocht U dit nog niet gedaan hebben doe het alsnog. Denkt toch vooral niet my kan niets gebeuren, ik hoop die vereni jingen niet nodig te hebben. Niets in deze wereld is bestendig Wat v-.idaag niet is, kan morgen ko men En bovendien, Gij draagt el- ka: uers lasten. 15 Jubilarissen bij Bergen's Harmonie In intieme kring zyn Zaterdag 17 Jan. in cafe Nieuwedijk 15 leden van Bergen's Harmonie welke 25 jaar en langer lid van deze vereniging zyn. ge huldigd. De voorzitter de heer P. Blan- kendaal heeft allen persoonlijk op de hem eigen en zo geestige wijze toe gesproken. Aan de oudste leden werd tevens een fraai bewerkt wandbord met opschrift overhandigd en de „jongere" jubila rissen kregen een zilveren asbak met inscriptie als herinnering. Met gevoelvolle woorden heeft de voorzitter het sinds kort overleden lid de heer C. Admiraal herdacht. De heer Admiraal is 48 jaar lid tfan de Harmo nie gewest. Aan mevr. Blankedaal werd eveneens een wandbord aangebo den. De trouw aan Bergens Harmonie blijkt uit de volgende naamlijst: C. Bogtman, 50 jaar lid: J. Beekman 49 jaar; P. Blankendaal 47 jaar; P. Lce- ring 46 jaar, J. Houtenbos 42 jaar; Joost Ivang 36 jaar; Jb. Ivang 35 jaar; M. Blokker 35 jaar; J. Leering 30 jaar; J. Admiraal 30 jaar; J. Prins 27 jaar; S. Admiraal 26 jaar; H. Kokkes 26 jaar; C. Kokkes 26 jaar en J. Min 25 jaar. Tevens werd aan alle leden een foto van het corps op het 50 jarig jubi leum aangeboden. Een zeer geslaagd slot van dit jubileumjaar. valsheid in geschrifte WARMENHUIZEN Door de politie is tegen de heren Th. S en H. K. proces-verbaal opgemaakt wegens vals heid in geschrifte betreffende over- bruggingssteun. BELANGRIJKE AVONDEN VOOR KUNSTENAARS CENTRUM BERGEN Het bestuur van het K. C. B. is er in geslaagd een aantal goede kunstavonden te organiseren. Voor de eerste avond op Vrijdag 23 Januari in 't Huis met de Pilaren om 8 uur is medewerking verkregen van de heer G. J. Slee, leraar aan de A- cademie te Rotterdam, die zal spreken over kunstenaar en natuur in de loop der tjjden. Verder zal op 12 Februari op de Volkshogeschool „De Zandhoeve" om 8 uur de musicoloog en pianist Dr E. Rebeling uit Amsterdam werken uitvoeren van Debussy. Schönberg, Bela Bartok, Prokovjen, Ernst Toch en de eerste uitvoering van d3 piano suite uit manuscript van N. P. Schuyt Dr. Rebeling zal voorts 'n zeer inte ressante lezing houden over moderne muziek in verband met pictorale en literaire kunsten. Tenslotte staat er nog een belangrijke filmavond op het programma waarover nog nadere me dedelingen zullen volgen. Filmavond Bond van Plattelandsvrouwen De afd. van de bond van Plattelands vrouwen had Vrydagavond in het cafe Butter een filmavond georganiseerd met een lezing door Jan Strijbos over de Willem Barendsz. Mevr. Pesman opende met een hartelijk welkom aan de spr. en alle aanwezigen (de zaal was geheel uitverkocht). De voorz. zeide dat déze avond zwa re financiële kosten bedroegen, daar om zou er in de pauze een verloting worden gehouden om de kosten te dekken. Een grote taart en 2 rubber- matten zouden verloot worden, de rubbermatten waren gratis beschik baar gesteld door de "Heer Slikker. Daarna de heer Strijbos het woord gevend hield deze een inleiding, hoe men er toe kwam weer ter walvis vaart te gaan. het was nodig de vet- positie in Nederland op te voeren. De heer Bottemanne opperde het plan. Na grote financiële offers kon de Willem Barendsz reeds in 1940 uit varen. om op de zo begeerde traan te gaan jagen. En interessante beschouwing over de inhoud van de walvis werd onder grote stilte aangehoord. Een walvis zo zeide spr. heeft 1000 kg. bloed, is 7 m. lang bij de geboorte en weegt 5 a 6000 kg. en groeit dan elke dag 100 kg., na 8 jaren is hij geslachtsrijp en kan het vrouwtje een jong werpen 13 Millioen kg. traan behoeven wij niet in te voeren. Alle krantenbe richten over de vorige vaart zeide spr. moest men me$ een korrel zout nemen, de meeste berichten waren heel vaak onjuist. Men had echter uitstekende navi gators en officieren, ook de kapitein was zeer kundig en ook de medici was juist gekozen. Styboswas de enigste vegetariër aan boord en hoewel ge bruik van vet en vlees in de poolzeeën noodzakelijk schijnt was hij gezond en wel teruggekomen. Vier maanden jaag de men onafgebroken dag en nacty, al leen het Kerstfeest en Oud en Nieuw had men gevierd. Hierna draaide 't eerste gedeelte der film met een dui delijke toelichting der spreker. In de pauze werd de verloting gehouden welke f 52.05 opbracht, zodat de afd. met de entreegelden en deze opbrengst bevredigend kan zijn. Het 2e gedeelte der film werd in kleuren vertoond, welke 'n duidelijk beeld te zien ga ven wat 'n vette smeerboel dit walvis jagen is. ook was Strijbos by de terug keer op de vogellanden ge^west in Afrika, ook dit gedeel '.e der film werd met belangstelling gevolgd Oude gebeurtenissen bijeenkomst n.h. propaganda- commlsie der a.n.g.o.b. KOEDIJK Zaterdagavond had in een der lokalen der O.L.S. een bijeen komst plaats van IToordh. propaganda com. der ANGOB. De voorzitter de hr, de Jong afd. St. Pancras opende en sprak zijn misnoegen uit over de helaas zeer geringe opkomst, niettemin heette hy de vier aanwezigen van Koedijk en het bestuur van de afd. St. Pancras. zomede de bondsvoorzitter hartelijk welkom. De Bondsvoorzitter hield hierop zijn rede. Spreker wees er o.m. op dat het drankgebruik en misbruik na de oor log steeds neer toeneemt. Het is on ze plicht dit te bestrijden, het brengt het Nederl. volk steeds in dieper el lende. het aantal tb.c. gevallen neemt toe. ook raakt de zedelijke rem los door gebruik van alcohol. Wij geheel onthouders verdedigen de innerlijke kracht van de mens. Spr. meent dat onder de jonge en ook de ouderen nog wel een kern is die het goede wil, daarom moeten wij trachten iets te doen in Koedijk. De huishoudelijke bespreking wel ke nu volgde brachten als resultaat dat de afd. St. Pancras zal trachten door huisbeziek vit bij de lezers van dc ANGOB te trach''ti een afd. te vormen. Drie van de vier aanwe zigen zullen, zodra een afd. gevormd wordt toetreden als lid. Desgevraagd werd geantwoord dat het lidmaat schap 25 cent per persoon per maand bedraagt, per jaar is dit 40 cent. De voorzitter dankte voor het be reidwillig afstaan door het gemeente bestuur van het schoollokaal. Kermis op een der oude Westfriese dorpen. De geschiedenis speelt zich al |aren terug af. Het was in die tyd de gewoonte, dat een van de inwoners van het dorp, waar het kermis was, met trommels heerlijke Jodenkoeken by de burgers rondging, met in zijn zak een paar dobbelstenen. Je betaal de een bepaald bedrag en zoveel ogen als je gooide, zoveel Jodenkoeken kreeg je. En als dan de kamer vol zat met dampende mannen en de vrouwen met de loderijnfles, terwyl de bran dewijn al een keer of wat naar bin nen was gespoeld, was de komst van de smakker een evenement, waar naar reikhalzend werd uitgezien. Vooral de smakker, die wij op het oog hadden werd in eer zekere boer derij met ongeduld verbeid. Deze smakker toch, was een merk waardig mens. Kwaadaardig driftig, tot en met, wantrouwend, terwyl hij slecht tegen zijn verlies kon. Gooide je dubbel één, dan had hij geen blik over voor de dobbelste nen. die op de tafel lagen, maar o wee. als je een vijf en een zes gooide of, wat nog erger was, dubbel zes. Dan werden de dobbelstenen nauw keurig bekeken en als er eindelijk aan de juistheid niet meer kon wor den getwijfeld, ging met een diepe zucht de koektrommel open en wer den de Jodenkoeken op tafel uitgelegd terwijl hij kwaadaardig over zijn bril letje loensend de gelukkige gokker aankeek. Op een goede keer werd er een com plot gesmeed. Boer Jansen had beslo ten om een grap te hebben met de smaker en te dien einde een stel dob- VOETBAL KOEDIJK Zondagmiddag werd een spannende wedstrijd gespeeld op KSV- terrein tegen het ongeslagen Bergen I en KSV I. Op een zeer glibberig veld werd een zware wedstrijd gestreden In de aanvang leek het of Bergen geen bepaald overwicht had en kreeg KSV een paar prachtige kansen voor het doel der gasten, welke men echter niet wist te benutten. Bergen kreeg ook zijn kansen en de goed spelende voorhoede van deze club wist er wel gebruik van te maken, een kwartier vóór de rust scoorde B. 10. Na de rust werd het spel in het zelfde tempo hervat. Een strafschop tamelijk ver van 't doÜ, maar goed geplaatst bracht voor B! het 2e doelpunt 20. <?°H!et einde bracht dan ook na zwa re stryd de overwinning voor Bergen I 20, hoewel zy het niet cadeau kregen. De scheidsrechter leidde correct. belstenen laten vervaardigen, waarop alleen vieren, vijvenen zessen voor- kwamen. De gasten om de tafel wis ten er alles van en reeds van te vo ren was afgesproken, dat de smakker er geen schade bij mocht hebben, als hij zelf de grap door zny bijziend heid niet mocht ontdeken. Een luid gejuich steeg op, toen ein delijk de smakker binnentrad. Zorg vuldig zette hij de trommel met de heerlijk geurende Jodenkoeken open naast zich en lei de dobbelstenen op de tafel. Terwijl hij zijn bril afnam en die met zijn zakdoek afveegde, ten einde aanstonds beter te kunnen con stateren, wat de gasten zouden gooi en, had boer Jansen reeds de dob belstenen ter hand genomen en ze snel voor de valse verwisseld. Meteen wierp hij. „Elf", klonk het juichend. Verschrikt zette de smakker znij bril op en boog zich diep over de tafel om het ongehoorde te aanschou wen. Lachend gebrul van de mannen wis selde gegichel van de vrouwen af. Met een nors gezicht lei de smakker elf Jodenkoeken op tafel. De volgende gast waagde een worp en had minder geluk. Evenwel toch nog negen punten. Het gezicht van de smakker begon op storm te staan Toen gooide een dame. En wat an ders bjina nooit gebeurde er kwamen twee dubbele zessen op tafel te leg gen. De uitwerking was bijzonder. Het verenigde gezelschap hief een eelmch aan, dat horen en zien verging. De smaker daarentegen kon zich niet meer inhouden. Hii stotterde van drift. ..Wel p..p..pot v .v..v Vrouwen dreigden te bezwijmen, mannen hielden hun buiken vast. Met woedende kraaloogjes staarde de smakker op de dobbelstenen. In derdaad. Er viel niet aan te tornen er lagen twee zessen, die hem goed moedig schenen aan te staren. Op de tafel steeg de stapel Jodenkoeken tot bedenkelijke hoogte. .Je magge er wel een stapel naast zette baas. aars valle ze nag om" „Je z. z.. zouwe ut vert. .t. .t. .t. hakkelde de smakker, terwijl hij ang stig bezorgd naar de voorraad Joden koeken 'in zijn trommel keek. Op het succes werd een nieuwe borrel genomen en ook de smakker kreeg een stevig glas vol voor zich dat hij met een zenuwachtige bewe ging naar binnen sloeg. Terwijl hij zijn lippen aflikte zëi hij met een schorre stem: „Gooien! Gooien!" Er moesten nu gauw slechte worpen komen, dacht hij. Een dubbele vier deèd zijn hoop levendig worden. Het aantal zakte ten minste. De daarop volgende worp, deed de maat overlopen. Voor de tweede maal lagen twee dubbele zessen op te tafel. Er was mi zelfs geen gejuich meer by het gezel schap! Gespannen staarden ze naar 't gezicht van de smakker. Zijn ogen puilden uit. Het zweet Bep langs zijn gezicht. Eén voor één legde hij de Joden koeken op tafel neer. Met zonderling vertrokken gelaat keek hij het gezelschap rond, dat nu de luidruchtige vrolijkheid weer her wonnen had. Een andere liefhebber nam de dob belstenen op De smakker keek ze haast uit zijn handen weg. Het werd benauwend stil, toen de boer de dob- belstënen schudde en ze eindeiyk op tafel liet vallen. Toen ze uitgerold waren lagen een zes en een vijf boven. De uitwer king was verbluffend. De smakker liet zich op zyn knieën vallen, sloot haastig zijn trommel en schreeuwde: „Ik skoi er mee uit De duvel speult er mee". Een zware' vuist petste op de tafel „Nei, nei manneke eerst nag elf Jodekoeke". De smakker was niet zo goed. of de elf Jodenkoeken moesten op tafel komen. De tranen liepen de man over de wangen, zo ging de schade hem aan het hart. Inmiddels had boer Jansen het stel dobbelstenen van de smakker ook op de tafel gelegd. Er viel stilte. Toen zag de smakker de twee stel len dobbelstenen. Driftig nam hij zë op en ontdekte het bedrog >rJe he..he..he. hewwe me beso- so. .so. .sodemiterd". brulde hy, ter wijl hij de dobbelstenen vlak bij zijn ogen hield. Met een smak gooide boer Jansen een rijksdaalder op tafel. Het gezicht van de smakker ontplooide. Terwijl hij zijn spullen bij mekaar zocht en de rijksdaalder in zijn jas zak stopte, mompelde hij meer in zichzelf als tegen het eez^lschap: „Verd. .d. .d. .dikkeme, wat hew ik in dr r..r .r..ats zetcn. Ik heb ut er van in m'n b. ,b. .b. .bioek dein". De 'gasten van boer Jansen h-bhen nooit van hun leven zo'n luidruchtige smakkersdag meer gehad. VOETBAL STOMPETOREN Het eerste elf'al van SW ontving Zondag Zeevogels III. Voor de rust speelde SW matig, met het gevolg, dat zij de rust in ging met een achterstand van 1. Na de .rust echter werd er overzich telijker gespeeld en werd het verlies omgezet in een 72 overwinning voor SW. SW II bracht het er niet zo 'jood af en verliet het veld met een zwa re nederlaag. Schn->-' - oa met 11Q. DANKBETUIGING Aan alle familie, buren, kennissen, Muziekver. „Au rora" en verdere belangstel- lénden onze hartelijke dank voor de belangstelling by ons 60-jarig huwelijksfeest ondervonden. A. de GeusStruyf K. de Geus. Straks emigreren? NU ENGELS LEREN!! Vlotte cursus voor a.s. emi granten en hen, die in korte tijd Engels willen leren door erv. leerkr. Bill. cond. Vrijbl in!, onder no. V.A 129 bur. van dit blad. tussen Wicringerwaard Alkmaar 'n autowieldop merk Terraplane. Gaarne bericht PEEREBOOMS adv. bur. Wieringerwaard Per 1 Maart gevraagd een moet beslist beste melker zijn, alle boerenwerk ver staande, nette woning dis ponibel A. KUIPER Veenhuizen Gem. Heerhugowaard Tel.« K 2261—235 Te koop: een 20 els voor oorlogs gebruikt VLOERKLEED 60.—. Adres te bevragen bureau van dit blad. AMATEUR AMUSEMENTSORKEST vraagt leden voor diverse instrumenten. Gevorderde leerlingen kun nen zich dagelijks opgeven: Emmastr. 73. Telefoon 4425, Alkmaar. BERGEN-BINNEN Te huur gevraagd: van 15 Juli15 Augustus Huis met minstens 5 kamers en keuken. Aanbiedingen W. Egberts, Nachtegaallaan 7. Baarn. Te koop EEN FLINK WOONHUIS op goede stand. Brieven onder no. V.A. 132. Biedt zich aan voor direct of later een Muziekschool Zwaag: on derricht op elk instrument. Instrum. in bruikl. en op cond. Inschr. dag. Emmastr. 73. Tel. 4425, Alkmaar. Te koop: hooi. A. Romein West Graftdyk. Te koop nieuwe wandel wagen op kogellagers, ge bruikte dames fiets. 4 dames mantels, maat 38 en 42, he- rencostuum maat 48. Roch- dalestraat 13. (Na 6 uur). SPRUYT VAN RIETSCHOTEVs SPECIAALZAKEN N.V. AMSTERDAM Herengracht 98 vraagt: Nette Meisjes met goed handschrift, voor afdeling kaart systeem. Reisgeldregeling. Schriftelijke of persoonlijke aanmelding, waarvoor reiskosten worden vergoed. In een grote zaak is de functie vacant van Zij die vlotte en moderne decoraties voor winkel en etalages zelfstandig kunnen ontwerpen en uitvoeren gelieven hun sollicitaties met volledige inlichtingen te richten onder No. V.A. 139 bureau v. d. blad NEDERLANDSE CORSETFABRIEK Herengracht 98, Amsterdam, 10 minuten van Centraal Station vraagt: CORSETSTDKSTERS BUSTEHOUDERSTIKSTERS BALEINEN INSTEEKSTERS Geen lopende handwerk. Ruime lichte werkzalen. Goede hygiënische inrichting. Schriftelijke of persoonlyke aanmelding, waarvoor reiskosten vergoed worden. Groot Winkelbedrijf vraagt: 1e. Jongelui tot plm. 17 jaar voor opleiding magazijnwerk. 2e. Aankomende etaleurs met veel ijver en ambitie. 3e. Een werkster voor hele of halve dagen. Schriftelijke soll.citaiies met uitvoerige inlichtingen onder na V.A 133 bureau v. d. blad

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4