ALKMAARSE KALEIDOSCOOP jSTADSNlEUV/S TONEEL IN ONZE STAD Alkmaarse Cafetariahouder op het matje Een interview met Clara Post Nabeschouwing over turnwedstrijd Frankrijk—Nederland In Londen volgt de revanche In een interview met een der deel neemsters aan de dames landen-turn- wedstrijd"FrankrijkNedrland, die de- se maand in Parijs gehouden werd kwam ons een en ander ter ore over de oorzaak van het verlies van de Ne derlandse damesploeg. Mejuffriuw Clara Post van de Alk maar se Gymnastiekvereniging De Hal ter had veel over deze wedstrijd te vertellen. Wij vroegen haar hoe het mogelijk geweest was. dat onze dames in Pa rijs hadden moeten verliezen. „Ja", zei mej. Post. „wij moesten in derdaad verliezen, dat is nu juist het enige dat ik U met zekerheid kan be vestigen". Wij zijn echte turnsters, die tegen ons verlies kunnen, als het dan ook maar inderdaad de sterkste is. die wint. Maar deze reis naar Parijs is voor ons een ware ontgoocheling ge weest Ten eerste was ef de organisatie lio een totale mislukking was" Hoe bedoelt U dat?" Nu. des nachts om een uur moes ten wij nog twee onderdelen van het programma afwerken en aangezien het toen veel te laat werd, stelden de Fransen toen maar voor om de vrije oefeningen nu.ar te laten verval len ..En heeft men zich daarbij neerge legd?" ..Inderdaad, wij waren tenslotte gas ter. en wilden ons ook als zodanig ge dragen" .Maar ik meen. dat de Vrije oefenin gen toch het betwiste punt op het programma waren". ..Zeker, het liep dan ook anders af. dan voorgesteld was. want toen het brugnummer, dat het laats'e num mei zou zijn. was afgewerkt, bemerk k wij tot onze verbazing, dat men v.' mening veranderd was en dat tóch de wedstri'd tot het einde zou worden afgeturnd. Wij hadden toen een kleine voor sprong, maar wat er daarna gebeur de gaat allo perken van onsportivi- teir te buiten" "unt U da* eens precies vertellen?" Ja. U begrijpt dat een ringoefe- ■big var de Fransen, die rondweg «Iets waard was, door onze jury be loond werd met een vier cn een vijf Wi - schetste echter onze verbazing toen de Franse jury voor hetzelfde nummer een 8 en een 9 noteerde Dit is maar een voorbeeld van een enkel geval maar zo zijn er zovelen geweest en U begrijpt, dat wij hier niet tegen konden werken". ..En hoe is het eigenlijk in Straats burg gegaan? Daar zouden de Franse dames toch ook turnen, is 't niet?" „Ja. wij zouden in Straatsburg laten zien wat wij konden presteren en de Franse ploeg zou ook hier komen. Wie er echter kwamengeen Fran gen. Het bleek dat de dames de trein gemist hadden „U is er toch enthousiast ontvan gen?" „Zeker, toen wij de zaal binnenmar cheerden brak er zo'n ovatie los als of de zaal moest worden afgebroken „In Straatsburg had U dus succes?" „Overweldigend, en wij hebben er heel wat cadeaux in ontvangst moeten nemen, het was een ontvangst die wij ons hele leven niet zullen vergeten" „Dus gelukkig verzachtte dat de teleurstelling van Parijs een beetje" „Gelukkig wel, alleen jammer, dat bij het vertrek er weer iets aan de organisatie haperde. Men had namelijk vergeten onze dagkaarten voor de trein te bestellen zodat wij genood zaakt waren een dag langer te blij ven. Het gevolg was dat bondsvoor zitter Sommer door alle tegenslag zo nerveus was geworden dat hij rust zal moeten gaan houden. Laten wij ho pen dat er voortaan voor dergelijke wedstrijden een neutrale jury zal zijn" ..Enfin op de Olympische Spelen kunt U Uw beste beentje voorzetten" „En óf! En wij zullen daar laten zien wat wij waard zijn", zo besloot Clara Post met klem. Unieke^ mogelijkheid voor deze tijd... Wintersport in Zwitserland! Naar sneeuw en zon Het bestuur v.h. IvAO afd. Alkmaar deelt mede. dat door de Ned. Bank voor het le kwartaal 1948 een hoe veelheid Zwitserse francs beschikbaar worden gesteld voor een bezoek aan hel land der bergen. Het CB heeft 'n zestal reizen geprojecteerd, waarvan de kosten worden begroot als volgt; 14-daagse reis f 180. 10-daagse reis f 150 10-daagse Paasreis f 145. 14-daagse reis f 130.. 10-daagse reis f 127.50. 10- daagsc f 112.50. Bij de reissommen is een bedrag opgenomen voor skihuur e- vergoeding skileraar. Inlichtingen voor Alkmaar bij: E. J. M. Schinkel, C. W. Bruinvisstraat 13. Ook niet leden kunnen aan de ski- reizen deelnemen, de reiskosten zijn dan f 2.50 hoger. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING Op Maandag 26 Jan. a.s. zal dhr. Muller, leraar plant- en dierkunde, spreken over „Voortplanting". Van de eerste lezing weten wij: le dat het plantenleven zeer nauw samenhangt met het leven der mensen 2e dat ieder der toen aanwezigen zowe' man als vrouw hoogst voldaan waren over de eenvoudige en toch duidelijke wijze, waarop dhr. Muller zijn onderwerp behandelt. De lezing wordt gehouden in het ABB gebouw, Koningsweg, aanvang 8 uur. Ook de leden van de NRV, V U en Ned. B. van Huisvxrouvven kun nen deze lezing tegen lidmaatschaps- prijs bijwonen. WEGGEBRUIKERS Bij al Uw rijden, al Uw lopen Uw ogen en Uw oren open! ZUIVERING Bij beschikking van de Minister van O. K. en W. is de datum van ont slag van B. Ditmars. hoofd van de O. L. School te Zuid- en Noord-Scher mer. gewijzigd vastgesteld op 1 Juni 1944 Geld halen aan het Postkantoor Vrijdag 23 Jan. a.s. kunnen de hou ders van de brandstoffenkaart TA 707 en TH 707 wier naam begint met de letters Cr Lm. Dri aan het postkan toor terug betaling ontvangen van de per 1 Juli verhoogde kolenprijs. In geleverd moeten worden de bonnen 78BV en 81BV. Het kantoor is geopend van 9 uur V.m. tot 3 uur n.m. Van Alkmaar de Victorie In verschillende jaaroverzichten ont braken helaas overzichten van het culturele leven in Alkmaar. Ongetwij feld zou daarin vermeld dienen te worden dat Alkmaar de eerste is op de lijst van gelijkwaardige plaatsen in Nederland waar de meeste beroeps- toneelvoorstellingen gegeven worden Practisch elke week is hier een goede voorstelling, hetzij in abonnement of als vrije voorstelling en dat Alkmaar en omstreken dit waarderen, blijkt wel uit het feit dat er steeds een behoorlijke belangstelling blijft be staan. Ook in semie- officiële rege- ringskringen heeft dit de aandacht ge trokken. hetgeen moge blijken uit een bezoek van Dr. Hunningher, Dir. van het Centraal Coördinatie Bureau van het Toneel te Den Haag aan de heer Mooij. tijdens welk bezoek hij zijn waardering uitsprak voor al hetgeen in Alkmaar in het belang van het goede toneel verricht werd. Onge vraagd vertelde hij nog dat alle gezel schappen het prettig vonden in Alk maar te spelen. Inderdaad is het dan ook een niet le ontkennen feit, dat hier steeds be langrijke toneelwerken door de beste acteurs en actrices gebracht worden. Wordt Vrijdag 23 Jan. onze aandacht gevraagd voor „Schipper naast God" door Jan de Hartog, welke voorstel ling totaal uitverkocht is en waar-" van op Donderdag 18 Maart een her haling gegeven wordt, Dinsdag 27 Januari kan men Cees Laseur bewon deren in zijn prachtige creatie van een Italiaanse wijnbouwer ir „Ze wis ten wat ze wilden!' van Sydney Ho- ward. Behalve de lopende series abon- nementsvoorstellingen wordt er door de directie van 't Gulden Vlies nog een extra serie ingelast, C genaamd, waarvoor de volgende gezelschappen geëngageerd zijn: Het Residentie' To neel (Dir. Verbeek) De Haagse Comedie (Dir. Cees Laseur). Corrfedia (Dir. Cor Hermus) Rotterdams Toneel (Dir. Ko Arnoldi). Hii zijn de volgende data vastgestel Dinsdag 30 Febr.. Vrijdag 19 M^art, Vrijdag 16 April en Dinsdag 11 MeL Abonnementen kunnen dagelijks aan de cassa en ook telefonisch opgegeven worden. Bestelde abonnementen wór den dezer dagen thuisbezorgd. 2e ABONNEMENTSVOORSTELLING SERIE B. Als 2e abonnementsvoorstelling 'van Serie B. wordt Dinsdag 27 Januari des avonds 8 uur Sydney Howard's „Ze wisten wat ze wilden", door de Haag- sche Comedie (Dir. Cees Laseur) ten tonele gebracht. In dit sterke speelstuk, dat met veel succes in de grootste steden des lands is opgevoerd, treden op: Cees Laseur, Elisabeth Andersen. Hans Kaart, An- lon Roemer. Arend Hauer. Koos Si- monis, Lou Steenbergen, Louk Huls man. Peter Holland en bruiloftsgas ten. Het gehele stuk speelt in het huis van een Italiaanse wijnbouwer in de Napa-Vallei in Californië. Voor de periode van 25 Januari tot en met 7 Februari geeft elk der vol gende bonnen recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB en KC 802 140 alg. 1800 gr. brood 135 res. 800 gr. brood 138 res. 400 gr. brood 141 alg. 400 gr. brood (keuzebon) 145 alg. 100 gr. bloem, zelfrijzend bakmeel, kindermeel of kinder biscuit 147 alg. 750 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 1500 gr. jam. stroop enz, 144 alg. 1 ei 142 alg. 225 gr. huishoudzeep of 180 gr toiletzeep Bonkaarten KD en KE 802 639 alg. 400 gr. brood 640 alg. 200 gr. brood 634 res. 400 gr. brood 641 alg. 400 gr. brood (kèuzebon) 645 alg. 100 gr. bloem, zelfrijzend bakmeel, kindermeel of kinder biscuit 638 res. 500 gr. bloem, zelfrijzend bakmeel, kindermeel of kinder biscuit 647 alg 250 gr. suiker, boterham strooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. 646 alg. 500 gr. suiker, boterham- strooisel enz. of 1000 gr. jam, stroop enz. 644 alg. 1 ei 642 alg. 450 gr. huishoudzeep of 360 gram toiletzeep T oesla gkaar t en 1045 suiker 250 gr. suiker, boterham strooisel erz. of 500 gr. jam. stroop enz Tabak en Versnaperingen 01 tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 02 tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 05 tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 03 versnaperingen 200 gr. chocolade, of suikerwerk of 200 gr. suiker, botehamstrooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz. 06 versnaperingen 100 gr. chocolade of suikerwerk of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam. stroop enz. De bonnen voor brood zijn geldig tot en met Zaterdag 31 Januari. De bonnen 141 algemeen en 641 algemeen (keuzebonnen'beschuit enz.) zijn gel dig tot en met Zaterdag 21 Februari Het zal de liefhebbers van het to neel ongetwijfeld een genoegen zijn om Cees Laseur, die in verscheidene jaren niet op de Alkmaarse planken is geweest, na zijn terugkeer uit Ame rika weer eens te bewonderen. En in de rol van „Tony" bestaat hiervoor volop gelegenheid. Want hij brengt deze Italiaanse wijnbouwer ten voe ten uit. Alleen al het zien van deze prachtige creatie is een bezoek aan de schouwburg volkomen waard. Er zijn nog enkele losse kaarten beschikbaar, zodat nient-abonné's ook nog gelegenheid hebben deze voor stelling bij te wonen. UITSPRAAK TRIBUNAAL Wylen Gerrit Mars Alkmaar: f 5.000 boete. Strafzitting Bijzondere Politierechter De Alkmaarse cafetariahouder Klaas van V. verkocht 4 valse brand- stoffenhonnen. Hij was al eens eer der voor de rechter geweest Eis f 100.— boete subs. 60 dagen hech tenis. Mr. Stoffels vroeg verd. of 't niet mogelijk zou zijn eens te proberen zicli niet met dergelijke zaken in te laten. ,,Ja 't is gebeurd, niks an te doen" was het antwoord. Uitspraak conform. Autobanden versneden Cornelis J. van der H. te Alkmaar verwerkte verschillende banden voor reparaties en manchetten, hetgeen strafbaar is. aangezien verd. de man chetten aan een alhier zeer bekende fa. heeft verkocht. De wijze van doen van deze verd. verhoogde de straf en de off. eiste een boete van f 75 subs. 40 dagen hech tenis. Vonnis f 40.subs 18 dagen hechtenis. „D'r is helemaal niks van waar". „D'r is helemaal niks van waar" zei Wilhelmus J. te Waarland, toen de off. de ten laste legging voorlas. Verd. zou drie coupons stof gekocht hebben van getuige J. de Haan, die volgens verd. zeer vaak onder de invloed van sterke drank is. De eed. die get. de II. moest afleggen nam hij schijnbaai- „niet zo nauw", want hy kon het niet na laten te lachen. De schoonmoeder van verd. C. B. wilde niet getuigen, zodra haar werd gevraagd de eed af te leggen. De off. eiste f 200.— boe'o of 2 maan den hechtenis. Mr. H. C. Berkhouwer hieldt een uitvoerig pleidooi en merkte op dat wanneer getuige C. B. hierop terug zou komen zij op gemakkelijke wijze een meineed op haar hals zou kunnen halen. Getuige de Haan maakte op verdediger, een op zijn zachtste wijze gesproken, slechte indruk. Verdediger had geen bijzonder groot succes, want Mr. Stoffels vonniste verd. conform de eis. Getuige C. B. kreeg geen vergoe ding van de reiskosten, want zij kon. aldus de officier wel met verd. mee rijden. Een varken gekeeld Cornelis P. S. te Anna Paulowna 'vermoordde in koelen bloede een varken en consumeerde het vlees met zijn gezin. 2 Jaar geleden had verd. ook al eens een beetje ruzie met een var kentje gehad. De off. vond het wmselijk een voorw. gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van 3 jaren te ei sen. Tevens een boete van f 100. De politierechter liet de boete dalen tot f 60 of 40 dagen hechtenis. Antonius C. V. zat ook in het com plot. Hij had n.1. ook een deel van het varken van C. P. S. in zijn bezit Eis f 200.of 2 maanden hechtenis Het schijnt in deze zaak, dat de ver dachten allen last hebben van t.b.% want de be'den „heren" hadden dit varkensvlees in hun bezit omdat /.ii vreesden voor t.b.c. in hun gezinnen Nog een varken geslacht Rens R te Zijpe slachtte voor een klant van hem een varken voor de prijs van f 20.—. Verd. was „nogal eens met zijn benen in de verkeerde kous gestapt". De officier van Justitie merkte op, dat de slagers veel te gauw zwichten voor- een aanbod om een dier te slachten, vooral omdat zij VOOS 3 JAREN Herinnert U zich nog. lezers, wat ons voor 8 jaar interesseerde? Ik blader mijn aantekeningen door: hout sle pen, melk halen, stroop koken. Ge wone dingen destijds, niet waar. We denken er niet meer aan, zijn ze ei genlijk glad vergeten. Weet U nog, wat de BNO was? We zullen voor alle zekerheid Uw her- hinnering maar even te hulp ko men: Berichtendienst Nederlandse Omroep. Op 21 Januari 1945 bracht deze BNO allerlei fraais omtrent hongersnood ir Frankrijk, België, Italië, de dooi de geallieerde bevrijde gebieden. In Lyon werden ratten gegeten. Ik te kende er bij aan: een zonderlinge propaganda in hongerend Nederland. Het resultaat was dan ook nihil, Göb- bels reclamemachine functioneerde niet meer. In mijn buurtje was :t middelpunt van alle conversatie een roofover val, die in de Egmondermeer had plaats gehad en waarvan een flinke jonge kerel het -slachtoffer was ge worden. De vroegere Alkmaarse po litieagent Hoyer werd genoemd als een der daders. Er was een hoed ge vonden met de letter H er in, maar de heren hadden het laten voorko men alsof ze waren van de onder grondse. 's Avonds vroeg naar bed. omdat we geen licht hadden. Zo leefden we toen. geen woord van gerept, dat hij het heden waren werkelijk sterker dan betreurde dat een veraienstelijk bur- wij. ger de stad ging verlaten. En hij is H. de Vries, Kanaalkade 55a. Over de enige, die er objectief over oor- Amazonia. Loopt U de volgende week deelt! eens even aan in de Ridderstraat. We Ozullen dan wel op orde zijn. dezer dagen uit Alkmaar en zónd ons Dit laatste betwijfelen. De man was Bob Boersma Jr. Bergen aan Zee. daarover de volgende ontboezeming: onwetend en dat is iets anders dan Mogen we ook Uw bezoek tegemoet Als deftige mensen zich in onze objectief. Maar het schrijven bracht zien? goede stad vestigen, plaatsen ze een ons op een gedachte. Waarom ook P. A. Sallcm Leeuwenbekstr. 16 Alk Er is heel wat veranderd en ver beterd. Maar wie is er tevreden? VERHUIZEN Een goede vriend van de VA vertrok raadzaal) f 250. Klasse n verdienstelijke burgers Zonder loper ,doch met afscheidsre de (iets korter en minder opge- advertentie in de Alkmaarse Courant waarin ze bekend maken, dat de heer en mevrouw van Zus tot Zo gaarr.e bezoek ontvangen. Destijds hebben we dit verzuimd. Wc zijn 'dus niet deftig en nu wij weer nsar elders gaan verhuizen behoe ven wy niet al die officicüle beken den te bezoeken. Niettemin hebben schroefd en in de trouwzaal) f 100.' wij toch wel enkele kennissen en Klasse III burgers zelfs zeer goede vrienden gekregen, waarvan we toch wel even behoorlijk afscheid willen nemen. Weet U wat het bijzondere is in al die bezoeken? Niet. dat je volgestopt wordt met kopjes thee en allerlei lekkers. Maar dat je zoveel vrien delijke woorden naar Je hoofd krijgt, dat je bijna zou geloven, dat je on misbaar bent. Niets is echter minder waar. Tenmin ste. de ambtenaar, die officieel ons vertrek uit de Alkmaarse Gemeen schap te boek stelde, heeft er met niet verhuizen in klassen, zoals het maar en trouwen. Bij voorbeeld: A. Oonk, Heerhugowaard. We be- Klasse I zeer verdienstelijke burgers spraken Uw emigratieaangelegenheid met loper en afscheidsrede (in de met de Kamer van Koophandel, Ou degracht, alhier. Men is daar wel in de gelegenheid U een en ander mede te delen en te laten zien. Loopt U er eens lang6. EEN RAADSELTJE Een onzer lezers zette ons de vol gende puzzle voor: Jubileum 1848/1948 van TZF Altijd baas boven baas Zoek 'et maai* uit in Alkmaai 30,1 Een abonné van de VA U vraagt en wij draaien! Maar waar om zette schrijver er niet bij: „Breng een glaasje zonder voetstuk mee". Dan hadden we direct geweten, dat verloren gegaan. We hopen ,dat de we met timmerlieden te doen hadden, schrijvers ons niet kwalijk nemen. Het TZF is het Timmermans Zieken- Een bereidwillige werkman van de dat we ze enige tijd hebben laten fonds, dat aanstonds zijn eeuwfeest Gemeentereiniging ruimde het ge- waehten op antwoord: de omstandig- viert. Zo iets is inderdaad iets zeld- vaarlijke zaakje uit de weg. Zonder loper, zonder afscheidsrede (op de secretarie gewoon achter de toonbank) f 0.50 (voor leges» CORRESPONDENTIE Nu we ons oude pand weer gaan be trekken, zijn enkele brieven boven water gekomen, die aanvankelijk in de chaos, veroorzaakt door het gere geld heen en weer trekken, waren zaams en we komen er dus nog uit voerig op terug. WONINGNOOD Wat onze officiële instanties soms aan briefschrijverij voorgelegd krij gen, is niet altijd een bewijs voor het hoge Culturele peil. waarop een groot deel van ons volk zo graag prat gaat. Heden werd ons het volgende fraais voorgelegd: „Met Maart ben ik twee jaar ge trouwd. m'n man zit in Indië, er. ik slaap bij een ander. Met Mei komt hij thuis en ik zit zonder slaapgelegenheid. In afwachting" De dame in kwestie bedoeld niets kwaads, maar zegt het wat vreemd. We hopen, dat ze toch een woning heeft gekregen. KOTA INTEN De passagierslijst van het MS „Ko- ta Inten". dat oa 12 Februari a.s. vermoedelijk te Rotterdam zal aan komen met 358 repatriërenden ligt op ons bureau ter inzage. GLASTAPIJT „Beter even wachten dan een lekke band" dacht de politie gistermiddag en zij bracht ijlings het verkeer In de Koorstraat tot stilstand, toen een expeditieknecht daar op de hoek van de Laat het asfalt in een glastapijt veranderde. Het voorschot van een handwagen, geladen met lege fles sen brak n.1. en de glasscherven werden kwistig rondgestrooid. hiervoor een loon van f 20.krijgen Eis 3 maanden voorw. gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaren en een geldboete van f 500.— subs. 3 maanden hechtenis. De verdediger Mr. Jonker zeide dat verd. geen man is die het geld nodig heeft, doch een man, die zijn klanten graag een vriendendienst bewijst. Ook toonde verd. volgens Mr. Jonker be rouw, hetgeen wy echter niet hebben kunnen bemerken, Mr. Stoffels legde verd. een voorw. gevangenisstraf op van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaren en een bdete van f 350.— of 2 maanden hech tenis. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Maria A C dv M W van Schie en A Koks. Maria J T dv L. P. E. C. Robert en A M Lindeboom. Ste- phanus C zv H B Wehnes en A E Swart Johanna A M dv C P Trom- pert en A J Nieuwenhuis. Theodorus zv Th Pepping en A Kraakman. Gehuwd: Hendriktis J Vreekei* en Maria W Wortel. ALKMAAR - 21 JANUARI 1948 Andijvie 62—100; Winterpeen 8—9; Boerenkool 8—13; Worteltjes 24—30; Groene koool 12—25; Spruitkool 5— 53; Rode kool 7.20—16; Gele kool 6—8 Prei 12—34; Uien 12—21; Bieten 6—9; Witlof I 18—23; Witlof II 10—15; Knol selderie 7—17; Selderie 7—9: Selie 7; Appels 31—58; VISSERIJBEKICIIT DEN OEVER In de week van 11 tot en met 17 Jan. 1948 werden aan de veiling alhier de volgende hoeveelheden vis aange voerd: 2802 pond bot, 27J8 pond snoekbaars, 1730 pond wit vis en 532 pond paling. Het stormachtige weer van de vorige week was oorzaak van deze geringe aanvoer. Hoewel dit nog niet van betekenis is voor de veiling, willen wij hier toch vermelden de vangst van de eerste pa lirg van dit seizoen. H'ARMENHUIZEN 21 JANUARI Rode kool 12—12.80; gele kool 6; witte kool 13—13.90; peen 8.50—9.20; uien 12.6022; drielingen 14.40; grove 21.10 BROEK OP L'DIJK 21 JAN. 15000 kg rode kool 12-13.20; 10 000 kg gele kool 6; 7100 kg groene kool 28.50—38.30; 55.000 kg witte kool 13.40 —14.30; 3300 kg witlof 13—24; 2400 kg peen III 8.70—8.90; 55400 kg uien 17.70 —23.10. N.-SCHARWOUDE 21 JAN. 50.000 kg witte kool 7 60—14; 24.000 kg rode kool 12—12.30; 20.000 kg gele kool 66.10; 2500 kg groene kool 27.50 30.50; 12.000 uien 20.60—21.50; Grove 24—24.80; Drielingen 17.70—18.10; 300 kg witlof I 20— II 15. agenda BIOSCOPEN A.B.T. „Zamboanga". Toegang !4 jaar. CINEMA AMERICAIN: „Het won der van de 34e straat" met Maureen O'Hara, John Payne en Egmund Gwenn. Toegang tot 14 jaar onder ge leide. HARMONIE: „Twee meisjes en één matroos" met Van oohnson, June Al- lyson. Gloria Dehaven, José Iturbl en Jimmy Durante. Toegang tot 14 jaar alleen onder geleide. VICTORIA: „Sinbad de Zeeman" met Douglas Fairbanks Jr., Walter Slezak Maureen O'Hara en George Tobias Toegang 14 jaar. Donderdag GULDEN VLIES: 8 uur R. K. Vrou wenbond. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur Revue Motorclub Alkmaar en omstre ken. Vrjjdag GULDEN VLIES: 8 uur „Schipper naast God". WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur 40-jarig jubileum Ned. Ver. van Fa brieksarbeiders. Kleinkunstavond. BERGEN Donderuag ..Dï RUSTENDE JAGER: 8 uur Ju bileum-uitvoering „De masker-speler». HEILOC Donderdag CINEMA HOLLAND.B uur var Ia ton"

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2