34 Dagen op een reddingsvlot DE ELFSTEDENTOCHT VAN JIMMY BROWN Nogmaals een bloembollenpraatje Oom Rob antwoordt Ui< Je Esperanio-wereld hadden eeu dezer dagen eer. pr nOttd met een Esperantist, jgie eeu trip van een week of drie BBd gemaakt naar Denemarken en f!v. eden. Want een van de voordelen van peranto is, dat je er kennissen door ijgt in de hele wereld. Je begint 'ine; te corresponderen met iemand In het buitenland en.de eerste band |s !egd. X". als je het dan zo kunt ont- g»li -n. dat je elkaar Widerzijds be- p>o :t en daarbij onderling het geld- Wraagstuk oplost, dan ligt de wereld Bis het ware voor je open. GEEN PASMOEÏLIJKHEDEN Pasmoeilijkheden waren er niet, 'ên 7.0 togen ze met z'n tweeën door pe? verwoeste Duitsland, om midden in le nacht aan de Deense grens te "Biriveren, waar de fietsen reeds ston den te wachten. Na <?en zware rit door het nachtelijk liuister stonden ze bij t krieken van de morgen Lij bet adres waar ze zoo- der. vertoeven, een Deens onderwij seer. die not, in bed lag. VERLIJKHEIM IN HET NOORDEN ue gastheer dus nog in bed, maar i'de deur was los. Symbool vatu de eer lijk neid en het goede vertrouwen in 'de Scandinavische landen Daar werd bns trouwens nog een sterk staaltje Ban verteld. Ze vertoefden in Malmö tn Zweden, maar wilden op de terug- jweg toch graag wat van Kopenhagen rien. Ze hadden daar zelf echter geen correspondentieadres. Geen nood. Hun Zweedse vriend i ;hreef nam Kopenhagen en toea ze daar arri veerden atond er iemand aan de trein 'om ze af te haten. Mee naar huis. ■Hartelijke ontvangst, maar de gast- Veer en vrouw moesten die avond er gens heen. I De onbekende gasten konden echter 'rustig in huis Wijven en hun gang 'gaan. Ze kregen de sleutel. Als ze Weg wilden geen bezwaar. Er was een volkomen vertrouwen. KERMIS IN KOPENHAGEN I In Kopenhagen was het kermis. jNiot zo maar een week. nee, de hele Bomer door. Een geweldig park van vermaak. De Denen houden bepaald .yan afwisse'ing. want op het zelfde ferretn *>- -d ook een meting gehou den. Was de meting afgelopen of be- 'gonnen de toehoorders de sprekers te lang van stof te vinden, dan konder Be bun vermoeide geest verfrissen, door zich op het kermisterrein te ver weken. Het wil oris een gelukkige Wmbinatie toeschijnen. Wellicht dat ,gr in Ner' -land ter gelegenheid van .de verkiezingen ook iets dergelijks •p touw1 'can worden gezet. Het voor- loomt waarschijnlijk nog boze hoof de- ..i-' HET GENO" VAN ESPERAN"7"" Zo heou-:; deze twee mensen een drietal weken rondgezworven, van de ene Esperantist naar de andere Stelt u eens voor. dat ze geen Espe ranto hadden gekend. Dan sta je met een mond vol banden. O. je zult niet verloren gaan, want een mens past Eich wel aan. Maar nu konden ze tnet verschillende mensen, die eikaars landtaal niet kennen,, spreken over Blies wat hen interesseerde en kwa men veel meer aan de weet, dan Vanneer een Deen en een Hollander met elkaar aan het koeterwaalsen Eijn. Het is dus alleszins gerechtvaar digd om de aandacht voor Esperanto op te eisen. Over het leven in Denemarken ver tellen we u in een ander artikel en niet in deze rubriek. Hebt U al een n cm Nog met Koopt er vandaag dan nog een paarl FEUILLETON door ROBERT TRUMBULL Geld op de bon Vandaag kunnen de houders van een kolenkaart TA 707 en TB 707, wier naam begint met de letters Gr. t.m. Ha. aan het plaatselijke Post kantoor, tegen Inlevering van de bonnen 78 BV en 81 BV van TA 707 en 78 BV van TB 707, terugbetaling ontvangen van de met 1 Juli 1947 verhoogde kolen- prijs. De kantoren zijn voor „het geld op de bon" ge opend van 9 tot 15 uur. Woensdag 4 Febr. is het de beurt voor hen. wier nami-n beginnen niet de letters He. t.m. Ho. „Kleine" Vrouwenavond van het Nut KOEDIJK Bij de opening heette de voorzitter, de heer Pesman. allen hartelijk welkom, in het bijzonder de leden, die deze avond verzorgden. De heer Rijnders hoofd der school dankte vervolgens de voorzitter voor het vele werk, dat hij had gedaan voor het Nut en daar de voorzitter nu naar de Beemster vertrekt over handigde de heer Rijnders hem een boekwerk als blijvend aandenken. Het programma werd geopend met accordeonmuziek van de heren Vin gerling en Hartland Opvallend was het feit, dat de aankleding van het toneel deze keer geheel anders was als gewoonlijk, wat echter direct al een gezellige indruk maakte. In een sneltreinvaart werd het programma afgewerkt. Levensliedjes en geestige liederen wisselden elkaar in een snel tempo af doch werden niettem keurig uitgevoerd. De schets „De gelukkige Vader" oogstte vooral veel bijval. De dames van Loenen-Hartland en Smit- Hart evenals de heer Kooi en echtge note en de heer C. Damiaans wisten de talrijke aanwezigen te boeien. De heer B Sloten ontpopte zich als een geboren conferencier, terwijl het lied „Ons dorpje", door hemzelf gemaakt, uit volle borst werd medegezongen. Bij de sluiting deelde de voorzitter nog mede dat op 26 Februari de heer Köhnert uit Alkmaar voor het Nut een lezing zal houden over Radar. 11. Dat Jimmy Brown een echte door zetter is mag als bekend veronder steld worden. Hij bewees dit ook deze nacht en telkens weer kroop hij ach ter de stoel en zette hij zijn tocht verder. En na verloop van tijd kwam er een ogenblik .dat Jimmy zichzelf durfde bekennen, dat wat hij deed werkelijk een beetje op schaatsenrij den begon te lijken. Hjj begon zijn benen uit te slaan en toen hoorde hij dat pretiige, krassende geluid dat ie schaatsen dan beginnen te maken. Dat was een zweepslag voor hem, voort te gaan op de ingeslagen weg. De wind begon langs zijn oren te strijken, het geen er op wees dat er ook wat vaart in kwam. De artikelen over een onderhoud, dat wij met verschillende bollenkwe- kers hebben gehad en in welke artike len wij de mening der kwekers over verschillende toestanden m het bedrijf hebben weergegeven, hebben ook de aandacht getrokken van de bloembol- lenhandel. De Bond van Bloembollenhandela ren deelt ons mede. dat de aan ons verstrekte cijfers over de winstmar ge welke op de export gemaakt zijn, niet met de werkelijkheid kloppen. „Niet alleen dat de genoëmde per centages niet geheel juist zijn, (er worden in dit schrijve»! echter geen andere genoemd, red.) maar het is ten enen male onjuist dat bij deze marges van winst gesproken zou kunnen wor den. Integendeel ziin bedoelde marges op gebouwd op uitvoerige accountants rapporten over de verschillende fac toren der zuivere export-kosten. zon der dat daarin winst gecalculeerd was. Zelfs bij deze berekening der kos tenmarges zijn verschillende reëele kosten en risicofactoren buiten be schouwing gelaten met het argument, dat daarvoor maar dekking moet wor den gezocht door verkoop boven de buitenlandse minimumprijzen. Indien men bovendien nog rekening houdt met de feitelijke toestand dat de te exporteren bloembollen voor een zeer groot gedeelte slechts ver boven de minimumprijzen kunnen worden ingekocht, terwijl de verkoop in het buitenland boven minimumexport- prijzen veel meer belemmeringen on dervindt dan zal het duidelijk zijn dat in bedoeld artikel een volstrekt ver keerd beeld wordt gegeven van de gehele situatie. De bedoelde grote winsten bestaan in werkelijkheid allerminst en het is evenzeer onjuist alsof de prijzen in t buitenland nodeloos zouden worden opgevoerd .terwijl het volkomen met de werkelijkheid strijdt, dat de af zetmogelijkheden in het buitenland door lagere prijzen - afgezien van het feit dat deze op grond der boven staande feiten onmogelijk zijn - uit gebreid zouden kunnen worden." Tot zover deze rectificatie van de zij de der handelaars. Evenals in ons vorig artikel hebben wij de mening der kwekers zonder commentaar weer gegeven en geven wij nu ook het standpunt der wederpartij zonder com mentaar weer. Slechts ten aanzien van de laatste alinea zouden wij de vraag willen stel len, of de contingenten die naar het buitenland mogen worden geëxpor teerd, in kilogrammen bollen of in een bedrag in valuta wordt uitgedrukt WOENSDAG NA 16 LUK. Hilversum I 16.15 Meisjeskoor; 16.45 Voor de jeugd: 17.35 Ensemble „Donauklanken"; 18 00 Gemengd koor; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws 19.30 Het actueel geluid; 19.45 Engel se les voor gevorderden; 20.00 Nieuws 2015 Romantische symphonie van Bruckner; 2120 Plaats en taak van het Christelijk onderwijs; 21.40 Mari nierskapel; 22.10 Zwitsers mozaiek; 22 30 Avondoverdenking NIET DE BOER, MAAR DE KOE! In ons verslag van de ver gadering met Dr. Grashuis heeft het duiveltje der druk fouten een grip uitgehaald. 'Onder „gezonde afstam meling" enz, heeft de „dui vel" de boer de hele zomer in de wei willen laten lo pen. Wij zien de hoer al gra zen! De goede lezer zal waar schijnlijk zelf reeds do con clusie hebben getrokken, dat dit niet de boer maar de koe moet zijn. Hilversum II 16.15 Vragen staat Ensemble „Le moulin rouge"; 17.45 Het rijk over zee; 18.00 Nieuws; 18.20 Tonny Schifferstein, piano; 18.30 Uit het werk van Plato; 19.00 Beginsel programma der P v. d. A.; 19.30 Cursus „Amsterdam 1948"; 19.45 Le zen in de Bijbel; 20.00 Nieuws; 20.11 Metropole-orkest; 21.00 „Walther Ra- thenau", hoorspel; 22.15 Ensemble Je- an Presto; 22.45 In de tuin der poëzie. DONDERDAG 29 JANUARI 1948 VOOR 16 UUR Hilversum 1 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 720 Morgengebed; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Voor de vrouw; 9.05 Och tendconcert; 10.00 en 10.45 Gram.pla- ten; 10.15 Morgendienst; 11.00 De Zon nebloem; 12.03 Pianorecital; 12.33 Lunchconcert: 13.00 Voor de vrouw; 15.00 Gram.platen; 15.15 Amsterdams- Strijkkwartet; 15 45 Pianosoli. Hilversum II 415 m. 7.00 en 800 Nieuws: 7.15 en 8.15 Gram.platen; 7 50 Dagopening; 8.45 Strijkkwartet; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvita minen: 10.35 Ceilomuziek; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Vrouwen in de om roep 11.20 Operamuziek; 12.00 Negro spirituals; 12.38 The Skyraasters; 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville-strijkorkest; DONDERDAG NA 16 UUR Hilversum I 16.00 BijbeHezinp; 16.45 Ra vel-programma ;17.00 Radio jeugdjournaal 17.30 Liederen van Poulenc; 18.00 Kamermuziek: 18.15 Voor de Land- en Tuinbouw; 18.80 Ned Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.80 Het actueel geluid; 19.45 Regevings- uitzending; 20.00 Nieuws; 2015 Studio- Steravond met een Nederlands pro gramma; 21.30 De vaart der Volke ren; 21.50 Met band en plpat voor U paraat; 22.30 Nieuws; 22.45 Avond- overdenking. Hilversum II 18 60 R-prisc*. 17.00 Welk dier deze week?; 17.30 Ensemble „De Speeldoos"; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.30 Cabaret; 19.05 Tom Poes, 19.30 Radio-Volksmuziekschool: 20.00 Nieuws; 21.45 Kamerorkest (Rameau, Bach. Haydn); 21.15 „De Dichter", hoorspel; 21.30 Pianospel: 21.45 „De stem van de tijd". honrsr><»l; 22 15 tropole-orkest. Ons correspondentiehoekje HALLO, BESTE ALLEMAAL! Het heeft wel een tijdje geduurd, maar daar ben ik dan eindelijk eens om jullie briefjes te beantwoorden. Jullie begrijpen natuurlijk wel, dat het ondertussen al een hele stapel is geworden, maar ik hoop binnen niet al te lange tijd weer helemaal bij te zijn! Enfin, laat ik nu m'n ruimte niet vol praten, maar meteen maar aan *t bovenste briefje beginnen. Het is van: Marijke KI, te A. Nog wel be dankt voor je goede wensen, zeg! De woordenpuzzle was wel naar je zin, hé? Over een vervolgverhaal zal ik eens nadenken! Nel Sm. te A. Ben je alweer uit Meppel terug? Heb je veel plezier gehad? Vertel me eens wat! Nelly R. te A. Jammer, dat ik je niet eerder heb kunnen antwoorden; dan had je al een paar keer mee kunnen doen! Natuurlijk ben je welkom in de club! Daag! Frans Z. te Br. Zou je de schaatsen, die je op je verjaardag hebt gekregen, deze winter nog kun nen gebruiken? Het ziet er nog niet erg naar uit, vindt je wel? Kees W. te A. Een paar leuke natuurtekenin- gen heb ik van je gekregen, jö! Jij houdt wel heel erg van vogels, hé? Hoe is het* met de kraai? Chrlstlen S. te W. Nog wel bedankt voor de massa postzegels, die je me stuurde! Ben je al weer aan 't sparen? Irma H. te St. Zelf heb ik geen vreemde postzegels meer, maar je kunt in onze Kinderkoerier nu postzegels van andere kinderen vragen. Doe je het? Kieviet. Ha, daar is de Kieviet ook weer! Hoe staat het niet Je ver zameling postzegels? Tot schrijfs! Jasmijn. Het versje was leuk. maar voor sommige kinderen is het Zuid- Afrikaans moeilijk te lezen. Heb j« nog iets anders? Daag! Aaltje N. te L. Nog wel hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag hoor! Zusjes H. te St. P. Jullie raporten waren goed. hél Ga zo door! Old Firehand. Je opstel was wel wel aardig, maar niet ge schikt voor de krant. Mag ik het hou den of moet je het terug hebben? StruisvogeL Verlang jij naar een taai wedstrijd. In je brief vond ik anders nog erg veel fouten! Daag! Dirk O. te W. Je had de puzzle nog al vlug opgelost, zeg! Vertel je me nog eens iets? Gitta R. te W. Wat fijn. dat Je nu weer beter bent. Gezond blijven hoor! Al» H. te W. Wanneer je klom pen steeds kapot zijn, kan ik me best begrijpen, dat je ouders het niet prettig vinden als je voetbalt! Je zult er beter om moeten denken, Ab! Adriaan L. te Br. Heeft je vader een boerderij? Of ga je er later zelf een kopen? Rietje PI. te A. Hartelijk dank voor je postzegels. Spaar je al weer? Old Shatterhand. Ben je weer uit de prairiën teruggekeerd? Heb je daar de postzegels gevonden? Tot kijk, rode broeder! Klaproos te A. Bedankt voor je honderd postzegels, hoor. Mwnlbretia. Je hebt 't wel gezien, hé? Je raadsel stond in de krant! Heb je veel leuke raadsels? Daag! Vergeet- mijuictje te SchoorL Ik meen. dat ik nog een Vergeetmijnietje in de club heb en daarom zet ik de plaatsnaam er maar bij. Je had veel werk van je brief gemaakt! Aagje M. te B. Ver tel je een volgende keer ook iets ovêr jezelf? Daag! Trinie Nobel zond me een leuk gedichtje. Wel bedankt hoor! 'k Vond 't echt leuk! Een vriendje of vriendinnetje te Alkmaar. Toussaintstr. 18. Hoe is je naam? Die stond niet in de brief! Lottie S. te H. Heb je al veel postzegels gespaard? Stuur je ze dan op? Maap B. te S. Is de verkoudheid al weer over? Na tuurlijk blijf Je meedoen. Daag Tiny K. te A.P. Als je vader en moeder 12'jaar getrouwd zijn. zal het wel een heel feest worden, hé? Trijntje J. te St. NL Hoe heb je 't in Den Haag gehad? Vertel je de volgende ke«*r er iets meer over? Bartje Ko- kliko. Er waren toch nog meer woord jes, hé? Jij schrijft erg netjes, zeg! Daag! Guurijo BI. te Br. op L. Jam mer, meid, jij had de puzzle verkeerd begrepen. Enfin, een volgende keer beter. Guurtje! Lien van D. te A. Een ruil- en vraaghoekje Dik Grin. waar hij woont weet ik niet. want ik kon nergens zijn adres vinden vraagt mij of ik iemand weet, die postzegels met hem ruilen wil. Wellicht zal er iemand zijn, die dat wil .maarwaar woont Dik Grin? Hartelijk dank voor de mooie wrin- tertekenlng. Die hang ik vast boven m'n bureau! Tm osje S. te K. De prijzen zullen spoedig worden verzon den, hoor. Ik heb 't ook zo druk met jullie brieven! Annie B. te L. Heb je nog nooit een prijs gewonnen? Je bent ook een pechvogel. Volhouden maar, Annie! Roodborstje en Vlinder. Wonen jullie erg ver van school? 'k Geloof 't wel, is 't niet? Als je naar 't sanatorium gaat, blijf je me dan schrijven? Daag! Beterschap, hoor! Guda W. te A. P. Jij ook bedankt voor de postzegels, hoor. Daag! Annie P. te A. Natuurlijk mag je ook mee doen. Welkom in de club! Zus de Vries Hoe is 't met Nero? Vertel je me, wat je met hem beleefd? A. Sneekes te S. Is de schuur al gebouwd? Ik zou best eens bij jullie willen kijken. Bliep en Ankle te St. P. Hebben jullie schuil namen? Willen jullie me die dan nog even schrijven? Daag! Gerda G. te F„ Welkom in onze kring. Doe je steeds mee? Griet F. te 8. Is 't been van je vader al weer beter? Met paarden moet je ook altijd voorzichtig zijn. hé? Tot schrijfs! Ziezo, voor vandaag is het weer ge noeg; een volgende keer gaan we weer verder! Wat een stapel niet? Tot slot ook voor de kinderen, die hier niet werden genoemd de hartelijke groeten van OOM ROB. Dik, geef mij nog e»en je adres op en schrijf me. welke postzegels en hoeveel je ruilen wilt. Ook andere kinderen mogen dat doen. Dan maken we een ruilrubriek in onze kinderkoerier! Hoe vinden jullie dat?. De volgende „artikelen" mag je voor ruiling aanbieden: bin nen- en buitenlandse postzegels; al- bumplaatjes of albumbons. tv. Nelle, Hag. enz.); sigarenbandjes, kinder boekjes van Tom Poes. Bruintje of zoiets. De volgende voorwaarden persé in acht worden genomen: a. een ruilaanbiedïng moet op een apart papiertje worden geschreven; b. kort en bondig: bijv. zo; Piet Knikker, Breelaan 911. Bergen heeft 10 postz. Azië, 11 Eng., 3 Dtsland en wil ruilen voor 5 Franse postz en 20 sigarenbandjes. c. jullie mogen mij, dat. wat je te ruilen' hebt. niet toezenden; dat moe ten jullie onderling doen. d. steeds volledig haam en adres vermelden. e. deze ruilrubriek is alleen voor kinderen (15 jaar en jonger' f. wanneer je zo'n „advertentie" wilt plaatsen, moet je tenminste 10 gebruikte postzegels bijsluiten. Ook kun je een correspondentievriend of -vriendinnetje vragen. Dan stuur ja me een briefje als volgt: bijvoorbeeld; Alie "Testenheuvel. Zandweg 16, HH.Waard-Nrd. vraagt corr. vrien din van plm. 12 jaar. Moet pad- vindster zijn. Dit zijn natuurlijk alleen maar voor beelden? Wie. plaatst de eerste „Kin derkoerier-advertentie"? Altijd adres seren aan OOM ROB, Postbus 8 Schagen 20.i Ditmaal evenwel hadden we onze oViatregelen getroffen. De jongens hielden de aan de wand bevestig den zak open. die oorspronkelijk ge diend had tot het bewaren van ge reedschappen. en ik wrong er de lap pen in uit zo snel als maar moge lijk was Toen we eenmaal voldoen de water hadden, vulden we de gum- mifles uit die gereedsehapzak ten einde onze voorraad te vergroten. In dit deel van de Stille Zuidzee duurt een stortbui nooit langer dan een kwartier. Doorgaans duren dergelij ke wolkbreuken van drie tot vijf mi» nuten. maar het water komt neer met verbazend geweld en de regen is zo dicht dat men amper voor -zich uit kan zien. De lappen die wij gebruiken zaten natuurlijk vol zout, en eer we ze dan ook konden gebruiken om er regen water mee op te vangen, moesten we ze uitspoelen. Zodoende gebeurde het herhaaldelijk dat de bui over was voordat we er enig voordeel van had den kunnen trekken. Onverandelijk gingen deze buien vergezeld van hevige windstoten, 't scheen niet mogelijk zonder het andere. Het was een scherpe, harde wind, die korte, nijdige lcopgolven opzweepte over de deining vandeoce aan. Dikwijls ging de regen gepaard met een verandering In de wind, of met een wind die dwars tegen de andere inging. Telkens als dat laat ste het geval was. onstonden er hoogst onpleizierige golfjes die in de lucht sprongen en in de boot belandden, met het gevolg dat we liters en liters zout water over onze kostbare lappen heen kregen. Wat weer betekende dat we die opnieuw uit moesten spoelen een verlies van kostbaren tijd, waar de regen altijd zo kort duurde. Ditmaal echter kregen we alle drie voldoende te drinken, En deze dronk, samen met ons voedsel, maakte dat we ons heel wat beter voelden. Toen de bui over was. trokken we onze kleren uit. We dweilden den bodem van het vlot met de door weekte kledingstukken die het over tollige water absorbeerde dat als drinkwater toch ongeschikt was om dat er te veel zout in zat. Vervolgens wrongen we onze kleren over boord uit om ze dan verfrist en wel weer aan te trekken. De regen had niet alieer. ons maar ook de atmosfeer opgefrist. Het was reeds laat in de namiddag en de zonne stralen schenen minder onbarmhar tig. Er stond een tamelijk stevige bries Noord-oost ten Oosten. Alle drie voelden we ons beter en opgewekter dan sedert het ogeblik van onze schipbreuk. Gene had ditmaal de wacht, zodoen de Joeg ik Tony op van de bodem van het vlot, waar hij weer lag te dommelen, om me nu eens zelf ge heel te kunnen uitstrekken en een beetje rust te genieten. Ik had daar misschien een halfuur of zo met gesloten ogen gelegen toen een daverende knal mij deed opschrikken. Als de weerlicht kwam ik overeind Mijn oren zoemden; en, om geheel nauwkeurig te zijn, tot óp den hul digen dag ben ik lichtelijk doof aan één oor, m'n rechter. Doch ik had op dat moment geen tijd om aan mijn pijnlijke oorvlie zen te denken. Gene had een albatros geschoten. De vogel had zich op een gegeven ogenblik neergezet op de rand van de boot, amper vijftien centimeter boven mijn hoofd. Gene zat op de voorplecht, met het gezicht naar de achtersteven; hij strek te voorzichtig zijn arm uit en raapte het pistool op. Met bet vrij zware wapen in beide handen geklemd, legde hij zorgvul dig aan.— en vuurde. De luchtdruk ging dwars over mijn gezicht. De loop van het pistool was amper drie centimeter van mijn oor af. De kogel trof de heer Albatros mid den in de borst en doorboorde zijn hele lichaam, miste het hart, maar bescha digde de ingewanden niet weinig. De schok gooide de vogel van het vlot eu een eindweegs verder 't wa ter in. Ai deze bijzonderheden hoorde ik eerst later. Toen ik onder het geweld van dat schot en dien luchtdruk op sprong, hoorde ik Tony en Gene brullen: „Pak 'm! Pak 'm.'!" De dode vogel dreef langzaam ver der en verder van het vlot weg, doch in hun opwinding scheen Tony noch Gene in staat iets te kunnen bedenken om de bult te halen. Ik overzag de toestand met een en kele oogopslag. Geen seconde later sprong ik overboord. Of ik sterk genoeg was om te kun nen zwemmen en of ik in staat zou zijn de boot weer te bereiken waren vragen die geen moment bij mij op kwamen. Ik zwom rr.et lange slagen ren paar slagen en mijn vinger» grepen de albatros bij de veren. Ik was terug aan boord, eer het vlot meer dan t!en meter afgedreven waa We probeerden de vogel te plukken, maar het bleek onmogelijk de veren er uit te trekken Zodoend# ble«< ons niet anders over dan het bee»t te villen.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3