0TIPTOP Volksuniversiteit Pettemers nemen bezit van Petten Verplicht sneeuwruimen voor burgers Nette Meisjes Aankomend(e) Bediende Café-Restaurant „De Graanhandel" De geheime zender G. Elf De sfeer van het oude dorp Raadsvergadering Hoogwoud Het nieuwe valt mee I Petten, voor de zoveelste maai uit de as herre/en, kent th~n een drukte welke alleen kan worden- vergeleken met die uit de droeve evacuatie-da- j gen. Toen, gelijk nu, was het één af en aanrijden van auto's, wagens en karren. Het verschil Is echter, dat, terwijl toen de gezichten overal even somber stonden, men nu overal wordt begroet met een vrolijke lach. De oude bevolking neemt bezit van het nieuwe dorp. Dat oude dorp! Mooi was het niet, integendeel. Maar het had iets eigens, iets aparts, iets wat men ner gens terug vond. Die merkwaardige Pettemer sfeer was het, die maakte dat zoveel van de vroegere bewoners eigenlijk niet zo heel hoge verwachtin gen hadden van het dorp, waarvan zoveel architecten te pas kwamen en dat op een heel andere plaats zou komen te liggen Niet aan de voet van de trap, waar zich des Zondags wanneer er geen voetbalwedstrijd was de Pettemers zo graag verii enigden. maar in de luwte van het dennenbos. Het was alles zo vreemd, zo anders dan gewoon en daarvan hadden ze niet terug En wat die architecten betreft, wie dacht er in Petten ooit aan zo ie mand. Moest er een huis gebouwd worden, dan ging je naar Roozing de timmerman en dan kwam alles puik fn orde. Intussen, het is geworden, zoals het •geworden is. Het nieuwe dorp herrees en, eerst nog wat aarzelend, meldden zich de nieuwe eigenaren en bewoners. We geloven te mogen zeggen, dat het meevalt. De prettige geriefelijke, lichte en luchtige woningen zijn toch wel veel beter dan wat men vroeger had. De ligging toch wel aardig bij dat bos. waarvan vroeger altijd werd gesproken als van ,.de dennetjes", maar welks bomen nu flinke statige dennen zijn geworden. 't Valt mee! De ene auto na de andere komt aan, het huisraad wordt uitgeladen en op gestapeld en het doet het best. Er heerst vrolijkheid in het nieu we Petten. Daartussendoor klinkt het gehamer wit de huizen, waaraan nog gewerkt wordt, een legertje van stratenma kers maakt het wegdek in orde en doet straten ontstaan, waar de vroe gere MMrM- en Achterbuurt, zelfs de oude Kerkburut niet aan kunnen tip pen. 't Is druk in Petten. Die drukte ^al nog wel even aan houden. Totdat het dorp is afge bouwd en alle bewoners er hun in trek hebben genomen En dan dan krijgt het dorp ook weer een eigen sfeer. Want die wordt er voor een goed deel aan opgelegd door de bevolking, door de levende mensen. De Pettemer, de eeuwige vechter tegen onze Noordzee, de jutter, maar ook de man, die bij storm en ontij Geslaagde Non-Stopuitvoering „Hercules en Hygiéa" NOORDSCHARWOUDE - Zaterdag brachten „Hercules" en „Hygiéa" in 'n stampvol Tivoli onder leiding van de heer T. van Essen een bonte non-stop uitvoering. Na de vaandelgroet sprak voorzitter Molenaar het welkomst woord uit tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de oud-directeur, de heer K. Boot en diens echtgenote, de ouó- voorzitter, de heer Blom en de oud secretaris, de heer Welner. De uitvoe rende verenigingen hadden enige han dicaps deze avond. Een der beste da mes was verhinderd aan de uitvoering deel te nemen en het orkest „De Vro lijke Vinken" moest het zonder leider stellen. Ondanks deze omstandigheden is er een goede avond gepresenteerd Wij hebben goede gymnastiek ge zien. (de ouden deden het nog best) en bij het toestelturner konden wij enige jonge-krachten ontdekken, die voor de toekomst iets beloven. Vrije oefeningen, knotsoefeningen. Nielsbuck. Rhythme en Hoepelsprin- gen voldeden goed en warden keurig afgewerkt waarvoor de leider alle eer toekomt. Balletten en acrobatiek, waren als vanzelfsprekend een welkome af wisseling en waren keurig verzorgd, evenals het cabaret ge'deelte. waarvan wij de oude koster en de dubbelgan ger. willen noemen. De accordeonso- li werden goedgespeeld en ook de zang nummers van de heren Klinkert.er Tromp oogstten veel succes. Ook de hc-sensgymnastiek viel goed in de smaak. „De Vrolijke Vinken" die er van gemaakt hebben, wat zij konden, wil len wij er op wijzen ae volgende keer at toestelturnen, iets zachter te spelen. Hercules en Hygiéa kunnen met vol doening op deze avond terug zien. met de reddingboot uitgaat, is nu een maal geen boer, geen middenstander en geen fabrieksarbeider. Hij is Pette mer en dat is iets aparts. Daarom zal ook het nieuwe Petten straks zijn eigen sfeer hebben. Wat niet wegneemt, dat velen uit het dorpje straks terecht of ten on rechte nog menigmaal zullen terug denken aan het plaatsje, dat ten on derging door bruut gewéld en dat ze zich zullen herinneren als een lieve dode. Filmavond E.V.C. HEILOO Vooraf gegaan door een uitstekende muzikale film ..Het lied der Volkeren" met als gegeven één wf'-fin ver? Verdi en omgewerkt door Toscanini, draaide Maandag avond voor de plaatselijke EVC de film „Professor Mammock". Deze rol prent beschrijft het verzet van de Duitsers in het begin van hot Natio- naai-RnHalistïsche systeem. Prachtig is in deze film beschreven de mens, in Mammock gesybniisee^d. die alles wil doen in het belang van de wetenschap en geneeskunde Het slot van deze film laat zien Mammock in een toespraak tot een verzamelde menigte. Prachtig ?s deze weergave. De woorden zijn striemend voor het barbarens.vsteem. Hij wo'dt do<\r rn'trailleurvuur getroffen. Een film boeiend van het fcpgin i0: het eind en actueel, omdat het fas cisme wel verslagen, maar helaas nog niet verdwenen is. De propagandist. Wouter Kalf hield een toespraak die wij nu niet bepaald konden bewonderen. Het leek meer op een toespraak van een leider van een politieke partij dan die van een vakorganisatie. De belangstelling voor deze film avond was groot. BERGEN I—ZEEMACHT I BERGEN Zondag speelde Bergen I een spannende wedstrijd tegen Zee macht I. Bij de aftrap breekt Zee macht al direct door en keeper Vas- binder wordt me+een aan het werk ge zet. Door een misverstand in do Bc-r- ger achterhoede vliegt de bal in het net. maar de scheidsrechter consta teert buiten spel. Het tempo wordt steeds opgevoerd: Bergen is sterk'er en na een worsteling met de Zee- maehtbacks verrast Tuyn de keeper met 10. met welke stand de rust in gaat. In dc tweede helft zakt het -tem po: het brilliante van voor de rust is er af. Beiden partijen zijn nu aan elkaar gewaagd. Brouwer doet enkele pogingen, evenals de linksbuiten - van Zeemacht, die prima speelde. Dan Weet Beeldman met een prachtige goal de stand op 20 te brengen. Vlak voor 't einde kopt Tuyn no. 3 in het net en Bergen boekt een verdiende 3—0 over winning. De scheidsrechter leidde de ze snelle wedstrijd uitstekend. schrijvende lezers Het verraad van Betje Korver Aan de Redactie Vrije Alkmaarder Gaarne zag ondergetekende het vol gende geplaatst al ingezonden stuk. Als mode slachtoffer' van het verraad van V'ed. Korver meen ik in 't al gemeen belang te handelen wanneer over deze 'verraadzaak het juiste licht valt Allereerst zij gezegd, dat Wed. Korver mijn zoon niet kent zij heeft hem nimmer gezien en gesproken. Wat heeft haar er dan toe gebracht om dit smerige verraad te plegen? Niet wat een Mr. Dr. C. Berkhouwer naar voren meende te moeten bren gen. Wij kunnen uit haar onderteke ning van de brief „een Alkmaarse moeder" allicht een conclusie trekken Moeder en kind horen bij elkaar. Is het dus mogelijk, dat via een kind dochter of zoon, deze vrouw ertoe ge bracht is de brief te verzenden? Zo althans dacht ik. toen mij in Juni '47 door een rechercheur van de POD de brief werd voorgelegd om te trachten de schrijfster te ontdekken. Na een onderzoak bleek, dat haar schoonzoon K. Ruiter, werkman bij de Gem. Rei niging, haar het onderduikersadres van mijn zoon had verstrekt. Het stond te goed in de brief vermeld: H. Groot, oud 21 jaar. aan boord van schip ..Hil- legonda", schipper Kramer te Dieme Aan Ruiter was dit als naaste buur man bekend, zoals hem ook bekend was, dat mijn zoon wel eens thuis kwam. Mr. A. Schenkeveld begrijpt niet, dat zii niet is opgepakt. Er zijn zo veel dingen in deze zaak, dié ik niet begrijp. Waarom is tegen Ruiter geen vervolging ingesteld? Deze verklaarde aan de rechercheur de Jong, dat hij wist dat zijn schoonmoeder de brief had verzonden, nadat hij hr r het on derduikersadres had verstrekt. Toen was er toch niets meer aa^ te doen. verklaarde hij. Zijn plicht was geweest mij, althans mijn zoon te waarschu wen. Door toevallige omstandigheden heeft de heer Groot geen nadelige ge volgen ondervonden onz. staat er zo rustig in het verslag. Ja, zo is dat als buitenstaander gemakkelijk gezegd Vier maal ben ik door de Feldgendav- merie in verhoor genomen om de ver blijfplaats van mijn zoon aan hen be kend te maken, 'n Arrestatiebevel met lastgeving tot op transportstelling naar Amersfoort werd mij voorgelegd. Dank zij de tussenkomst van de v.m. luite nant v. politie Ten BenzeT, die ruim em uur lang diverse Duitse instanties in den Haag heeft opgebeld en voor mijn invrijheidstelling heeft gepleit, werd dit voorkomen. Er hadden nog 2 huiszoekingen door SS en Grünne po litie plaats waarbij mijn zoon ternau wernood aan een arrestatie ontsnapte, dank zij een Duits onderofficier, die mijn zoon. in zijn woonbunker, wel ke achter mijn huis staat, met gevaar van zijn eigen leven, verstopte onder het bed. Het was Ruiter niet bekend dat mijn zoon ondergronds strijder was. ingedeeld bij sabotage afdeling Noord, dat te mijnen huizende Raad van Verzet haar vergaderingen hield, waar de grote ondergrondse strijder Kok met zijn staf van helpers menig maal de plannen tot bevrijding van ons volk besprak. Dat wapeninstruc tie werd gegeven en wapens verbor gen werden, dat een radio-ontvangtoe stel met accu-voeding de berichten opving ten dienste van 't ondergrond se werk. Dit, mevr. Betje Korver, is toch even anders dan wat U in Uw brief ver meldde: dat mijn zoon niets uitvoer de! Aan U Mr. A. Schenkeveld is do taak een vonnis uit te spreken tegen deze vrouw. Ik versoek U, ook mede namens mijn vrouw die inderdaad 'n Alkmaarse „moeder" is en mijn zoon om deze vrouw geen straf op te leg gen Niet zij is de dader es a.' heeft zij de brief geschreven. Met dank voor de plaatsing teken ik met hoogachting. H. GROOT, opzichter Gein. Reiniging, Zeglis 17L Zweeds chirurg verrieMte uitzonderlijke operatie 32 artsen als toeschouwers Op 26 Januari werd te Stockholm een wonderlijke operatie verricht. De Zweedse chirurg Graaford wist de Fransman Havard het leven te redden door een stuk van zijn aorta of grote lichaamsslagader te verwijderen, waar na hij de twee uiteinden weer aan elkaar hechtte. Dat dit uiterst snel moet geschieden behoeft wc! geen ba toog als men weet, dat het hart op het critieke ogenblik als een stuk uit de slagader werdt gesneden, meet stil staan en dit mag niet langer dan gj}: kele seconden duren. Rayond Havard, die vierentwintig jaar oud en gehuwd is hij heeft een dochtertje van enkele maanden oud r- leed reeds twee jaren aan een vernau wing in de aorta. De artsen, die hem behandelden, beschouwden zijn geval als volkomen hopeloos en gaven hem nog slechts anderhalf jaar te leven. Een redacteur van het blad Paris Presse, die toevallig van dit geval op de hoogte was. had echter van de ;gn? te kundigheid van de Zweedse chirurg gehoord en stelde zich met hem in verbinding. Aangezien Hazard niet in staat was de hoge kosten, aan een moeilijke oreratie verbonden, te dra gen, verklaarde Dr. Graaford zich be reid deze gratis te verrichten. De KLM, tesamen met de Air Fran- ce, vervoerden Havard naar Stock holm. De operatie, een unicum in de me dische wereld, slaagde uitmuntend en Werd bijgewoond door twee en dertig chirurgen uit acht verschillende lan den. Havard bevindt zich thans nog in een hospitaal te Stockholm en hét ziet er naar uit, dat hij spoedig naar Parijs zal kunnen terugvliegen. Uitstekende tijden van Broekman Dank zij het initiatief van de ma nager der Amerikanen, is gisteren „te St. Moritz een 500 en een 1500 meter gereden De uitslag van de 500 meter, waar aan 28 rijders deelnamen uit de VS.. Canada. Nederland, Engeland. Italië, Hongarije, Denemarken en Zwitser land, luidt: 1. Fitzgerald (V.S43.7 sec.; 2. Bar- tholomew (V.S.) 43.8; 8. Broekman (Ned.) 46.5; 9. De Koning (Ned.) 46.7; 16. Huiskes (Ned) 48.4. De slechtste tijd van de 28 deel nemers was 52.2 sec. De 1500 meter werd gereden met 18 deelnemers, n.1. de beste van degenen die op de 500 metter waren uitgeko men. De uitslag was: 1. Werket (V.S.) 2 min. 24.9; 2. Broekman (Ned) 2.25.2; 3. Henry (V. S.) 2.26.5; 4. de Koning (Ned.) 227.2; 10. Huiskes (Ned.) 2.30.9. Jan Langedijk reed niet mee op de 1500 meter, terwijl hij de 500 meter en de 5000 meter voor training af legde Ter vergelijking van de resultaten diene, dat de Zweden op de 1500 me ter een uur eerder dan de andere groep reden en de volgende tijden maakten: L Seyffnrth 2 min. 25 sec.; 2. Bolm- stedt 2.29: 3. Jansson 2.31; 4. Jane- mar 2.33. Burgemeester vertelde wat in 1947 werd verricht Burgemeester Breebaart begon de eerste vergaderiig met de leden van de raad een gelukkig 1948 3 te wen sen, waarna hij een overzicht gaf van het afgelopen jaar. In de toren te Aartswoud was een nieuw electrisch uurwerk aangebracht, terwijl met de herbeplanting een begin is gemaakt en deze in dit voorjaar zijn beslag zal krijgen. Een plan is beraamd, waardoor in de gemeente Hoogwoud achttien nieuwe woningen z< llon worden gebouwd. De bevolking was met 46 personen verminderd en bedroeg per ultimo December 2586 terwijl nog 105 mensen uit de Wieringermeer afkomstig tij delijk onderdak hebben. Na deze re de begon de eigenlijke raadsverga dering. waarin de heer Hamming af wezig was. De mededelingen behelsden niet an ders dan goedgekeurde raadsbeslui ten. De raad besloot Gedeputeerde Staten te adviseren een verplaatsings toelage te verstrekken aan verhuizen de ontvangers en secretarissen. Aan de heer S. Pijper te Aartswoud werd eervol ontslag verleend als klok opwinder. Een verzoek van de voet bal- en gymnastiekvereniging alsme de van de Oudercommissie te Aarts woud om van gemeentewege mede werking te verlenen aan de stichting van een sportterrein te Aartswoud werd voorlopig aangehouden, daar de ze zaak bij de vaststelling van het uitbreidingsplan opnieuw aan de or de zal komen. DE VERHUIZINGSTOESLAG De raad besloot ook aan de overi ge gemeenteambtenaren een verhui zingstoeslag toe te kennen, met die restrictie, dat indien de ambtenaar binnen twee jaar van betrekking ver andert .het bedrag zal worden terug betaald. SNEEUWRUIMEN De raad stelde een verordening vast met betrekking tot het sneeuwruimen Na een uitvoerige toelichting door de V'- ?mter werd deze vero- ning op de persoonlijke diensen vastgesteld. Elke ingezetene is verplicht om de eerste aanzegging van het gemeente bestuur te beipen sneeuwruimen, on verschillig waar. Ten hoogste mag per jaar honderd vier en veertig uur van elke mannelijke Ingezetene tussen 16 en 60 jaar worden verlangd. D- arbeid kan worden afgekocht te gen een betaling van een gulden vijf tig per uur. De loonstop zou er haast door Jn gevaar komen! Verschillende instructies en loonre gelingen voor het gemeentepersoneel gingen onder de hamer door, evenals een begrotingswijziging 1947 De begroting 1943 werd aangebo den tot 'n totaal bedrag van f 113098.45 met een post onvoorzien van f 212.95 Het zit dus nog niet ruim in Hoog woud. Bij de rondvraag informeerde de heer Bakker naar de riolering, tewijl de heer Van Soelen naar de herstellin gen aan het Armenhuis vroeg. De voorzitter zeide dat de riolering de aandacht heeft en dat de verbete ringen aan het Armenhuis binnen af zienbare tijd hun beslag zullen krij gen. Hierna sluiting. LOOP DER BEVOLKING VAN ALKMAAR IN Tx AFGELOPEN JAAR. De bevolking dezer gemeente be droeg per 1 Januari 1947: mannen 18150 (17713), vrouwen 19321 (18843) totaal 37471 (36556). Zij vermeerderde gedurende het af gelopen jaar door: vestiging m. 1221 (155C) v. 1505 (1937) totaal 2726 (3493) geboorte: r 537 (560), v. 511 (519) totaal 1048 (1079) Totaal: mannen 1758 (2116). vrou wen 2016 (2456) mannen 19908 (19829), vrouwen 21337 21299) totaal 41245 (41128) Zij verminderde gedurende het afge lopen jaar door: vertrek: m. 1178 (1497), v. 1440 (1795) totaal-2618 (3292) overlijden: m. 181 (182), v. 169 .'133) totaal 350 (265) Totaal: mannpn 1359 (1679),vrou wen 1609 (1978) en bedroeg derhalve per 31 De cember 1947: mannen 18549 (18150) vrouwen 19728 (19321) totaal 38277 (37471) Het geboortecijfer bedroeg per 1.000 inwoners der gemiddelde bevolking 27.67 (29.15) Het sterftecijfer bedroeg per 1.000 inwoners der gemiddelde bevolking 9.24 (9.86) In 1947 zijn in deze gemeente 411 (441) huwelijke voltrokken, waar van 219 (169) kerkelijk zijn ingeze gend. In 1947 werden 36 (35) echtscheidin gen ingeschreven. (De cijfers tussen haakjes g ver, de getallen aan over 1946). dierenbescherming Zwervend is in de omgeving van de Regulierslaan aangetroffen een ruw harige Foxterrier (bruin-wit-teef) Adres Inspecteur: C. Verwer. Baan- straat Alkmaar. BOERDERIJ AFGEBRAND BURGERVLOTBRUG In de nacht van Maandag op Dinsdag is de boer derij, bewoond dooi* de fam. Mink, tot de grond toe afgebrand. Mevr. Mink werd omstreeks 1 uur wakker en meende, dat het heel sterk hagel de. Zij wekte haar man om kort daar op tot de ontdekking te komen, dat de vlammen reeds boven het dak uit sloegen. Men begaf zich onmiddellijk naar de kamer van de dienstbode, die \zo vast bleek te slapen, dat zij niet bemerkt had, dat één der wanden van de kamer reeds in lichterlaaie stond „Ze wisten wal ze wilden" Haagse comedie in het Gulden Vlies Cees Laseur speelde na vele jarea weer eens in Alkmaar en btf bracht Sydney Howard's „Ze wisten wat an wilden". Cees Laseur, die de regie voerdé speelde de rol van de Italiaans-Cali- fornische wijnboer Tony met veel élan en prachtig temperament. Hj| bewees een schitterend acteur t« zijn hetgeen ook van Antoon Roemer, de oude pastoor, gezegd kan worden. Roemer maakte van deze figuur een mooie, een rondborstige herder, die op zijn gelaten wijze ieder het zijne toevoegd. Elizabeth Andersen had een moeilijke taak als Amy; het feit dat zij haar opgave tot een goed einde bracht, bewijst haar toneel talent. Hans Kaart zagen wij wei eens beter spelen. De rol van Joe kreeg van hem een stugge behande ling. Over het stuk zelf valt weinig goeds te zeggen, behoudens enkele aardige momenten, speciaal in de rollen van Tony en de Pastoor, was het te langdradig en erg ge zocht. Het succes was dan ook te danken aan het goede spel van de acteurs. De décors van Arend Houwer waren beter dan het stuk. Th. K. jiu-jitsu. NOG MEER WINNAAR Tot onze spijt zijn de winnaars van het Jiu-Jitsu diploma B in ons num mer van gisteren niet vermeld. Het waren de heren J. Wiersma en C. Mosk te Wieringerwaard, K. Jon ge- jan uit Den Helder en P. Kow^ uit Alkmaar. De naam van de examinator Hil- vast werd ook niet juist geschreven; hij heet nl. Holvast. WITSEN EN VIS GAAN SLEEP BOOT VOOR POLEN BOUWEN. In Nederland zull-n b'i verschillen de werven voor Polen 22 sleepboten gebouwd worden, waarvan 9 van een groot type en 13 kleinere. De werf Nicolaas Witsen en Vis te Alkmaar zal een kleine sleeoboo^ gaan bou wen. JIU-JITSU-EXAMEN. ALKMAAR Plaatsten wij Dinsdag j.1. de uitslag van het in Sportschool Kuilman te Schagen gehouden jiu- jitsu-examen op Zondag 25 Jan. j.1., thans voegen wij hier aan toe, dat eveneens in Sportschool BQn Tadema alhier a.s. Zondag 10^ uur examen wordt afgelegd door 10 candidnten voor het C-diploma en 6 voor B. Volgens welingelichte zijde kunnen wij er van overtuigd zijn, dat ook Ta- dema's leerlingen een groof «"oceg zullen boeken. LICHTBAKEN. Gistermorgen sneuvelden twoe lan taarnpalen in onze goede oude stad. Een lichtbaken op de hoek van het Varnebroek en de Metiusstreat één op de hoek van de Bergerw, en Jan van Scorelkade werden pardoes omvergereden door auto's, die ten ge volge van de gladde wegen slipten Op 25 Januari j.L over leed op 2-jarige leef tijd onze enige lieve ling M A R Y Haar diepbedroefde ouders, P. Beukers M. BeukersBruin Heiloo, 25 Jan. 1948 Kennemerstr weg A 423 De teraardebestelling zal plaats vinden a.s. Donderdag op de R.K. Begraafplaats te Heiloo om 8.10 .uur. Aangeboden voor direct: PENSION VOOR HEER met huiselijk verkeer. Liefst week-end afwezig. Geen beroeps, pr. stand. Brieven onder no. 260 V.A. Te koop: keurige dames mantel 4244. Als nieuw, zonder punten. Bierman, Ged. Nieuwesloot 17 B. KENNÊMERSTRAATWEG 30 ■/VlERSTATEN ALKMAAR Heeft U mantelstof? Wij maken er 'n chique mantel van. Muziekschool Zwaag: on derricht op elk instrument Instrum. in bruikl. en op cond. Inschr. dag. Emmastr. 73. Tel. 4425, Alkmaar NETTE JUFFROUW b.z-a. als huishoudster in of nabij Alkmaar, echter zon der salaris, doch gaarne een kamertje voor meubelen. Brieven onder no. V.A. 144 bureau van dit blad. VOOR DIRECT GEVRAAGD: Te koop: haardkachel, zonnescherm 2.10 a 2.25 meter, slagers- mand f 20, Juncker carrier met J.L.O. motor, alles als nieuw. Na 6 uur. ZOCHERSTRAAT 2. Te koop BESTE PLATTE WAGEN zeer geschikt voor tuinder of groenteboer, bij GEBR. VISSER, Boekeler- meer B 139, Heiloo. Te koop: zwarte pluche damesmantel mt. 40 z. pun ten; herenpak (ook te ruil) grote maat. Tuinstraat 19. Te koop prima haardka chel o. kw. of ruilen tegen goed onderhouden kinder wagen, Prins Hendrikstr. 52. Te koop nieuwe wandel wagen op kogellagers Roch- dalestraat 13. Te koop: partijtje beton ijzer 12 m.m. billijke prijs. Heerenweg F 7, Heiloo. Te koop kippenhok met loop; keukenkachel met scherm, koolzaadzeef. Friese weg E 52. PUDDING FABRIEK „V I C T R I X" Handelskade 57 Alkmaar. Groot Handelskantoor te Alkmaar zoekt een alles zins accurate voor de debiteuren-administratie Brieven met uitvoerige inlicitingen omtrent opleiding; vorige werkkring(en) etc. onder no. V.A. 145 bureau van dit blad. naast de Korenbeurs, voorheen de heer J. van Oeffeit is met ingang van 26 Januari door ondergetekende overgenomen. De reeds bestaande overeenkomsten met vereni gingen enz. blijven onzerzijds van kracht. Door de eisen, welke aan het hedendaagse bedrijf wor den gesteld, zal de officiële heropening nog nader in dit blad worden bekend gemaakt. Besprekingen omtrent vergaderingen, bruiloften, feestavonden en clubavonden, worden gaarne ingewacht. Beleefd aanbevelend, C. JOL. Het nieuwe programma is verschenen. Kaarten (met uit zondering van de dansavond Jodjana) vanaf Donderdag verkrijgbaar in de Boekhandel Zwaan en Zn. Dinsdag 3 Februari 8 uur j.d. Dancing van de Harmonie Lezing van de heer J. VERHAGEN, oud-chef-ma-conist. Kaai ten 75 cent. Zie ook onder „Stad en Omgeving. Een zeer interessant onderwerp.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4