ALKMAARSE KALEIDOSCOOP .STADSNIEUWS De viering van het Regeringsjubileum „ZIGEUNERBARON'' Fedde Schurer foar Selskip „Friso" mei „Simson", in bibelsk drama Hoe de markt was Oproep van de Oran/e - Verenigingen Meldt U aan als lid Wanneer H.M. Koningin Wühelmina aanstonds haar vijftig-jarig regcrings Jubileum aal eieren, dan moet Alk maar btf de feestviering niet ten ach ter Möven. Men heeft gemeend om b^ het maken van plannen de belde Oranjeverenigingen, de Christelijke en de Algemene ©ranjeve; omging in te schakelen. »e*e beide verenigingen die «U hun besturen een Oranje-comi té hebben gevormd, rallen dos de ge hele feestviering organiseren maar vra gen daarbU de steun van de bnrgeru en de steun van de vele en «eer ver schillende verenigingen en elnbs op Allerlei gebied, die btt rullen kunnen dragen tot een groots o- geret feest. leder moet medewerken In een persconferentie ten stadhui7.0 werd ons eer. en ahcuw r> over de plannen, die er te dien aan wen bestaan. Er zal binnen zeer korte tijd een circulaire uitgaan, die huis aan huis verspreid wordt en een op roep voor alle gemeentenaren bevat om zich aan te melden als lid van een der twee Oranjeverenigingen. De ge hele burgerij zat mede moeten werken om het feest te doen slagen en daar voor is er natuurlijk geld nodig. Het lidmaatschap vraagt geen hoge con tributie. Het gezinshoofd betaalt slechts een gulden per jaar. maar het is ook mogelijk om als man en vrouw sa men toe te treden. De contributie be draagt dan f 1.50 per jaar. Gezinsle den kunnen zich aanmelden voor de Prijsvraag - tentoonstelling R. en D. (Van onze A'damse correspondent) In haar permanente tentoonstellings gebouw Prinsengracht 73036, heeft de N.V. Rath en Doodeheefver thans een speciale expositie- ingericht van de ontwerpen behangselpapier. die ter mededinging ingezonden werden op de prijsvraag 1947 „Wie ontwerpt de mooiste wand?" Een groot aantal kunstenaars hier te lande nam aan deze wedstrijd deel, waarvoor door een zeer deskundige jury grote en kleine geldprijzen, be nevens eervolle ve~m "rhik baar waren gesteid. Het is een kleurrijke tentoonstelling geworden, bestaande uit twee afdelin gen: Backgrounds e - decoratieve behan •els. Wij zagen er zeer sober gehou den onderwerpen, maar ook zeer spre kende. w.o. in fraaie kleuren, vele al of niet gestvleerd. en ontleend 'aan de bloemen en planten. Verder wordt m de acht toonzalen een moderne keiircollectie behangsels ln diverse kleuren en ontwerpen ge- exposeerd. ontworpen en uitgevoerd in de ateliers der fabriek te Thiiven- drecht. Als attractie voor het publiek is er ook nog een prijsvraag \.Welk ont werp zoudt ge uit de ingezonden be hangsels voor Uw kamer verkiezen on waarom?" Voor de drie best geargu menteerde antwoorden wordt een ka mer behang beschikbaar gesteld. Reeds op de eerste openingsdag bleek er veei belangstelling voor deze interessante tentoonstelling te be staan. luttele som van twee kwartjes pei persoon. Er zijn nog geen concrete plannen vooij de feestviering en daarom wil men eveneens een beroep doen op de verschillende verenigingen, die hun plannen op moeten geven waarna in een gemeenschappelijke vergadering alles besproken zal worden. Wanneer alle burgers en alle clubs en vereni gingen mede werken dan za' Alkmaar zeker een goed figuur slaan temeer omdat de verenigingen zo vrij moge lijk zullen worden gehouden. PASSAGIERSLIJST JOHAN VAN OLDENBARXEVELT De volledige passagierslijst van de Johan van Oldenbarneveldt, die met dienstplichtigen en burgers vermoede- 1'jk op 15 Februari a.s. te Amsterdam aankomt, ligt op ons bureau ter in zage. VERKEERSBEVEILIGING WEG OOSTHUIZEN-SCIÏARWOrDE De ANWB heeft de bevoegde au toriteiten verzocht langs de weg Oosthuizen Scharwoude waarschu wingsborden ..Algemeen Gevaor" met het onderschrift „Zachte Berm" te plaatsen. De smalle bermen langs de weg zijn namelijk dermate' zacht, dat zij gevaar opleveren voor de vrachtauto's welke bij het stoppen ervan gebruik maken. CHAUFFEUR LIEP HERSENSCHUDDING OP Op het terrein van de Shell vond gistermorgen een ongeval plaats. Een chauffeur, die bovenop een tankwagen ledige benzinevaten stond op te- laden gleed bij het laatste vat uit en viel achterover op de spoorrails. Met een hersenschudding werd hij door de G.GD. naar het Centraal Ziekenhuis 1 »r naar zijn woning vervoerd De sexuele nood en de strijd voor een gelukkiger leven In Lunchroom „Valk" belegde de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming Woensdagavond een zeer interessante vergadering waarbij de secv. van het Hoofdbestuur der Ver. de heer G. Nabrink een referaat hield dat tol titel droeg: ..De sexuele nood en de strijd voor oen gelukkiger le ven". De vereniging -stelt voor om 'bin nen afzienbare tijd weer een medicus aan haar bureau in Alkmaar te ver binden. Voor de pauze sprak de heer G. Na- brink over angst van de getrouwde mensen om kinderen te krijgen. Spr. ging hierbij een aantal jarer in de ge schiedenis terug om te bewijzen, dat meti zich reeds vroeger bezig hield met dit vraagstuk. In het krijgen van kinderen van 'de tt.f enwoordige jeugd ziet n?on aldus spr.. over het algemeen verwildering der zeder tengevolge van de naweeën ■1 de oorlog. Men zou hot echter ook op kunnen vatten als een eerlijker tegenover elkaar staan Vooral nood zakelijk echter is sexuele voorlichting aan de jeugd. Spr. haalde een zeer sprekend geval aan. waarbij een meis je zich kennelijk nergens van bewus' was en toch uiteindelijk met een kind •u haar armen stond. Na de pauze sprak de heer Nabrink o.a. over de bewuste nvsleiding van het kind Hij memoreerde de bekende fabel tjes: „Je zusje is uit een bloemkool gekomen" of de ooievaar heeft haar gebracht"etc. De sexuele voorlichting moet geschieden om de kinderen tot goede mensen te vormen. Deze voor lichting moe' snolenderwijs in het kind gebracht worden, en men moet geen bepaalde atmosfeer scheppen om he' kind omtrent deze noodzakelijkheden in te wijden. Het kind moet deze din gen aanvaarden als een zeer nalflnr- "ïk verschijnsel en niet als een ge- Ixeim. dat hij of zij aan niemand mag vertellen Spr. hoopte ten slotte dat zijn lezing de aanwezigen tot „denken" gebracht zou hebben Odeon mei Sirauss' Sneontojoun hat er dêr foar ós stien, üs Fryske dichter en skriuwer Fedde Schurer en hat er ós foardragen syn dramatysk toanielwurk „Simson", in bibelsk drama yn 4 bidriuwen. En wol op in wize, dat men net Schurer mar de persoanen .ut it stik op It toaniel foar yen libjen seach. Ryklik 200 minsken sieten der yn e seal. dy't harren net forwege doar- sten en woenen, om mar neat to mis- jen ef to steuren. Foardrager en peblyk wienen ien. It kontakt wier folsleln. Sa folslein, dat it earste hwat Schufcr sei do't er fen toaniel of keam: „En hwat in peblyk dat makke it mv makk'lik -7- der wien ik bliid mei!" It wier ek dochs sa moai. Ek foar ljue. dy't nou just net sa goed yn'e bibel thus binne. De bewurking fan it stik is kostelik. Moaije tael en de oer- jefte hwermei de dichter us de per soanen utbielde wier trefflik. Bliid wienen de harkers mei sa'n joun Sa bliid. dat forskate dêr fan persoan- lik noch efkes bitanke hawwe, foar- dat hja nei hós ta gyngen. Der sille gans west hawwe dy't, der oer pratende, it boek Rjuchteren noch *rr opslaen sille om i'jïnge Schurer foar us übje litten hat, yet 'ris oer tó tinken. Men lit dat samar net les. De joun is folslein slagg, al wier it hwat rykiik kald yn 'e seal. hwat men pas murk as it toaniel tétf&ï wier. As Schurer oan 't wurd wiêV, dan fielde tnen neat. Dan hérken dé ljue. Dan wier der oars neat Hwat in bisieling gyng der fan him ut eti hwat. wier der in folslein bigrypen en meilibjen. Earnst. ja wis, mar net de eagen üs wiet waerden. Sa biarbeide en sa hwcrjoun troch de skriuwer seis, dat wy der mei nocht oer neiprate en it nea forjitte sille. It wier in, seltum belibjen en in foarrjucht foar dyjin- gen dy't de joun meimakke hawwe-, It wol forstjinne tank wurd fen 'e foarsitter waerd tige „underskreon". Yn it skoft waerden de kaerten foar 6 Febr. oan 'e man bracht. Dan komt Te f man du Vries mei de nije revue „Simmerwille" Dy't de ,.Simson"-joim net meimak ke hat. dy hat hwat mist dat net hwer komt. Lit yen soks nvt hwer osrkomme.'j In een stampvol Gulden Vlies bracht het Operettcgezelschap „Odeon" Don derdagavond de tweede operette, die zij sedert haar oprichting ten toneie voerde, de bekende „Zigeunerbaron" van Johann. Strauss. En het moet ons direct van het hart: „Odeon" heeft succes gehad! Dat succes heeft het ge zelschap zeker niet in de laatste plaats te danken aan Mevr. I. M Triest-Boots in haar glansrol van Saffi. een zigeunermeisje, dat als stiefdoch ter van een oude zigeunerin het hart van de Zigeunerbaron verovert en hem tenslotte trouwt. Had haar spel in 't eerste bedrijf een iets le weinig aan temperament in het tweede en laatste bedrijf wist Mevr. Triest de hartstoch lelijke, vurige geest der zigeuners ir haar spel te liggen. Zij was de beste vrouwelijke speler, ook haar zang was voortreffelijk en het bloemelje aan het er--1-- was ten ••olie verdiend! Haar tegenspeler, de heer Leo Prins, die de rol van Sandor Barinkay voor zijn rekening nam. zagen wij een vol gend maal graag wat overtuigender en vlotter. Jammer dat de overigens goe de stem van deze speler voor een volle zaal iets te zwak is. zodat zijp gezongen woorden meermalen voor het publiek verloren gingen. In dit opzicht werd hij overtroffen door de heer Bol Bruschke, die éen pra-htige zw*i>- nenfokker. Kalman Zsupan. creëerde en duidelijk zong. Vooral in het laat ste bedrijf was do heer Bruschke pri ma! Ook de heer H. Schinkel komt al le lof toe als Conté Carnero. In de herenrollen was ook de heer H. Bek (Graaf Honanay) niet onverdienstelijk mevr. I. Lehnert-Vink (Arsena) bracht deze avond verrassingen. In het eerste bedrijf konden wij haai" spel en zang maar matig waardering. Later onder ging zij 'n totale verandering en in 't derde bedrijf werd zij een geduchte concurrente voor Mevr. Triest. Was het spel van mej. A. Bcllekom in haar rol van Czipra niet onaardig, haar zang paste niet b:j deze oude zigeunerin en was bovendien niet al tijd zuiver. Mirabelïa werd charmant gespeeld door mevr. M. Overspel-Henselmans. Odeon was er vooral in het laatste bedrijf goed in, er heerste een pittige gloedvolle Hongaarse sfeer. Aanvan kelijk had het tempo iets hoger kun nen zijn. Het koor van figuranten deed het DIEFSTAL VAN GOEDEREN Woensdagavond werd een 20 jarige jongen aangehouden. Het was een ma gazijnbediende van een grossierderij alhier, die verdacht wordt van dief stal ten nadele van zijn werkgever. INTREDE DS. VAN DER LLMC.EN Op 20 Jan. deed Cand. W. v. d. Lin- gen intrede als predikant bij de Ge- ref. kerk te Alkmaar. Na bevestiging door Ds. Dijkema van Zwijndrecht- Grootelind, die als tekst voor zijn preek had gekozen Openb. 22 18 - 20 a. hield Ds. van der Lingen een in- tree-preek over Openb. 22 20b - 21 De nieuwe predikant werd toegesproken namens de kerkeraad van Alkmaar en van Broek op Langendijk, in wel ke gemeente hij tevens alle ambtelijke arbeid zal verrichten, namens de clas- siskevken. en door Burgem. Schelhaas van Broek op Langendijk alsmede door zijn Vader. Het was voor de gemeen ten van Alkmaar en Broek op Lan gendijk, die beide ruim twee jaar va cant zijn geweest, een blijde dag. goed. onder hen waren er, die iets per soonlijks in hun rol-van-de-achtev* grond legden. En dan de muziek! Do meeslepende, bekorende walsen van Strauss werden voortreffelijk gespeeld door bet Zaan Amusements- en Operette-Orkest on der leiding van de heer Joh. Kuipei Ónder zijn leiding waren er prachtige duetten, w.o. die van mevr. Triest er de heer Prins. Over de balletten o.l.v. mevr. Jon ker-Jonkcr kunnen wij niet -.0 enthou siast zijn. Hoewel niet onaardig geko zen, werden ze wat rommelig en onge lijk gedanst. De beschikbare betrekke lijke kleine ruimte zal hier echter wel debet aan zijn Van de fa H. C. Doesburg-Klesser te Amterdam waren er goede décors, d grime en de costumes waren resp. door de heer G. Steeman te Amster dam en de fa. J. Ridderikhoff te Hoorn prima verzorgd. In de pauze werden vijf taarten ver loot; na afloop waren er een donde rend applaus en veel bloemen. Aan de regisseur de heer J. Robert Jr. en de dirigent, de heer J. Kuiper werden fruitmanden aangeboden. WEGGEBRUIKERS Wie veilig en gerust wil rijden Moet absolnnt de drank vermijden ONDER EEN AUTO EN BOVENDIEN EEN PROCES-VERBAAL Woensdagmiddag om ongeveer 4.45 reed een 6 wielig motorrijtuig met 'n 6 wielige aanhangwagen (19 m. leng te) over de Heilooërbrug richting Ken nemerstraatweg. Het voertuig pas- seèrde daarbij 2 naast elkaar rijdende wielrijders en liet voldoende ruimte over. Een 16-jarige jongen probeerde op dat moment toch nog de wielrij ders .voorbij te komen. Het lukte hem niet, hij viel en kwam voor de rech- terachterwielen van de aanhangwa gen terecht, die gedeeltelijk over zijn lichaam gingen. Door de GGD is de jongen naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd, waar geconstateerd werd. dat hij een hersenschudding opgelopen had. Er is tevens een röntgenfoto van zijn benen genomen. I a'r is de jonge man per auto naar huls vervoerd. De chauffeur, die niets van het ongeval bemerkt had, werd ter hoogte van de Shell door een motorrijder ingelicht en reed terug. Tegen de jongen is pro- ces-verbaal opgemaakt, terwijl de chauffeur ook pen bonnetje kreeg, «aan gezien zijn remmen niet in orde waren HOCKEYNIEU VVS Zondag 1 Februari speelt Alkmaar I (Heren) tegen HBS. Deze wedstrijd brengt de beslissing over de voor laatste plaats. Zandvoorf staat in de promotieklasse B onderaan en. zal dat wel blijven Het gaat hier om de veilgheid van de Alkmaarse heren. Als Alkmaar wint behoeft zij geen degradatiewed strijden te spelen. De opstelling is als volgt: B. Koster. G. Grondsma, H. Kirke- nier, J. Keyzer, E. van Kesteren. J. Eyssen B. Dijkstra, J. Grondsma. F. Beek D. Kerssemakcrs. Th Mulder. A LA BUFFALO BLLL Aan een stuk of wat Volendam- mers in originele klederdracht, die op straat een nummertje jazz ten beste geven neemt Alkmaar geen aanstoot Zo iets is gewoon, al blijft het vreemd, dat het plaatsje meer muzikanten dan vissers schijnt af te leveren. Maar daarmee is ten aanzien van uitzonderlijke costumes op straat hier dan ook alles gezegd. Toen we dezer dagen een neger in een heel gewoon colbertje zagen rondflaneren, was dat voor onze klei ne metropool te veel: iedre keek hem na. Groot was dus het bekijks, dat twee schijnbaar echte cowboy's trokken die met hun verschijnen de sensatio nele film in de Harmonie een extra- sensationeel einde gaven. Maar, jongens, een volgend keer de paarden ook meenemen. Cowbov en paard horen nu eenmaal bij el kaar. Stel je voor hoog boven op zo 'n dier de zaal binnen te stappen! Meneer de Lange zou wel raar op kijken. aar 't zou een reuze num mertje Wild West zijn. Echt a la Buffalo Bilt Om je leven niet te vergeten. 1099 TEGEN 55 Nu eens niet over bomen, die vallen dit keer. maar over de bomen die geplant worden. De cijfers zijn wer kelijk verblijdend. In het geheel moe ten er 55 bomen om. allemaal zie ken iepen. Maar er zijn er al 700 geplant en er komen er nog 300 bij Dat is niet 2 tegen 1 gelijk onze vriend v«m der Vall altijd wilde, maar dat is bijna twintig tegen 1. Hij zal zich in de handen wrijven al zal hij er misschien zuchtend aan toe voegen. Jammer dan ben ik niét meer nodig! En het Amsterdamse voorbeeld is reeds lang en breed gevolgd, mis schien zelfs heeft de hoofdstad de dingen wel af gekeken van ons: wat er komen zijn vooral linden, essen, esdoorns, platanen Bravo plantsoenendienst! Eens zal ons stadje weer een lusthof zijn. Nog schoner en nog rijker dan voorheen Duizend tegen vijf en vijftig! 't Is de moeite waard! APEN Nee, 't waren geen apen, maar man nen van de plantsoenendienst, die we gisteren aan 't werk zagen in de bo venste nokjes van de gelukkig nog gezonde iepen, die een beste snoei- beurt kregen. Ze kropen er rond of ze van hun leven niet tnders ge daan hadden en voelden zich blijk baar helemaal in hun element. De zekerheid, die ze aan de dag leg den, maakte, dat we geen ogenblik de bibberatie kregen. Toch is 't een gevaarlijk vak: een misstapje daar boven is heel wat gevaarlijker dan op de begane grond. Toevallig vingen we op. wat 7.e verdienen: 50 cent pet uur. Heren van de stad, is dat voor zulk werk niet wat aan de lage kant? Kom, strijk Uw I nden over 't hart en doe er wat bij. Dat dunkt ons redelijk en we weten, dat gij redelijk wilt zijn. t MOET ER AF KUNNEN Gisteren schreven we ovr de eerste sinaasappelen, die in Alkmaar wa ren gearriveerd en ziet, vandaag had mijn vrouw ze al in huis. Voorlopig zijn ze een weelde voor het oog en voor de neus. De smaak moet nog volgen. Want ze is er zuinig op: goedkoop zijn ze niet: 76 cent per ki lo 't Is bijna een geluk, dat je maar U» kg. kunt krijgen. Toch hoop ik al weer op -de volgende, zo iets moet er maar af kunnen HOE KAN DAT NU? Door de politie werden al weer een paar jongens aangehouden, die in ken nelijke staat van dronkenschap ver keerden. We maakten gisteren een Grapje over Jan Doedel, maar we trekken nu een ernstig gezicht. Zit ten de kasteleins hier in Alkmaar dan zo verlegen met hun drank rantsoen. dat Ze het nodig hebben aan kinderen te tappen, 't Is meet" dan schandalig en we hopen, dat niet deze kroegbazen we mogen dit woord ten aanzien van dit soort tappers wel gebruiken korte metten zullen worden gemaakt. Een vergunning is bij hen in glad ver keerde handen MELKMON'OPOLl E Ieder monopolie heeft haar schaduw zijde. Dat merken we in ons goede Alkmaar aan de manier, waarop en kele melkboeren hun taak menén 1e moeten opvatten, nu ze in hun wijk geen concurrentie meer te vrezen hebben. „Enkele melkboeren" is mis schien nog te veel gezegd, we heb ben er niet meer dan één op 't oog, maar die laat het er dan ook wer kelijk raar bij zitten, 't Is een „zij" en in plaats van gelijk vroeger 's morgens de wijk in te gaan, maakt ze tegenwoordig eerst rustig 't huls- houden aan leant. Ze klopt de mat jes, doet de kinders in 't bad maakt de bedden op, kortom ze gedraagt zich als een huisvrouw van de bo venste plank Dat weten we alle maal, omdat de wachtende klanten af en toe wel eens komen kijken Dan gluren ze door de ruiten en, enfin, de lezer begrijpt. Al met al echter is ze een slechte melkverkoopster. De meest geduldi ge huisvrouw verliest haar geduld en ten einde raad trekken de klan ten dan maar met een pannetje naar de winkel. Boze tongen beweren, dat dat zelfs opzet fs van deze mo nopoliehoudster. 't Zijn sterke benen, die de weel de kunnen dragen. Maar 't zou er raar uitzien, wanneer gas- of elec- triciteits bedrijf hun taak op de zelfde manier opvatten. We hopen dat het „overbetert". Anders, ja, dan komen we er nog eens op terug. En misschien wel wat krasser. KROMME KRISJE Of het aan de novelle van Justus v. Mourik ligt of dat de volksmond de naam uitvond, zeker is. dat op de Laat bij de firma Jacobse een par- keerpaal zo in elkaar is gedeukt, dat men de auto zou willen zien die haar ramde. Die moet in Hen drik-Ido-Ambacht verzeild zijn ge raakt. De paal staat er al meerdere dagen: Kromme-Krisje. DE BILT SEINT Als Maarten Krook bij de Friese brug zijn haringstalletje neerzet, dan gaat eerst zijn kennersblik naar de wind. Dan gaat de tent overeind en geloof maar niet, dat er één toch tje bij Maarten of z'n klanten bin nenkomt. Het ene ogenblik hebben ze de uitkijk op het Victoriapark. even later zien ze de VB en het Ei landje. De Bilt seint De omgeving van de Friese brug maalt er niet om. Ze hebben daar Maarten Kroon, het levende vveer- mannctje. ITTSPR KEX TRIBUNAAL Hendrik lis i«-«i \>\le Alkmaar, Int de tentie f 400 Quirinus Snijder Bergen, Onvoorw internering, delentie. Voorts 3 mnd voorw met 2 jaar proeftijd. Toezicht Stichting Pol. Del. Ontzetting uit de kies- en ambtsreebten. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Pieter C. zv C. A. Schot vanger en A. F. Swaerts; Margriet J. dv P. van der Borden en T. van Til; Anneke L. dv J. F. de Moor en T van den Berg; Cornelis zv J. Vogelpoel en M. Schoenmaker; Antonius C zv J. C. Eijs en M. M. Gaai"thuis; Comelia M. M, dv J. H van Heems en' M. F. C. Kempen. Getrouwd: J. C. Hagemans en I Hollander; J. Kroonen en T. J. Kieft; J Klijn en G. Segerius; J. Pater en A. de Rooij: C. Koreman en J. C. Bloémendaal. Overleden: H. de Bruijn oud 85 jaar wednr. van P. M. Noorderwerf; G. Mayer oud 76 jaar wed van D. Go- vers. H. van Broekhuizen oud 62 jaar geh met L. Hovenier; A. J. Sman oud 4 mnd.; J. Peeters oud 2 jaar. Voor de centrale Wélden overge nomen 37 koeien, 2 stieren. 10 pinken 46 nuchtere kalveren en 17 schapen minder dan de vorige week. Wal be treft de gebraiksveemarkl was de- handel beter dan vorige weke... lik vraag naar goed melkvee .was,7 te noemen. Kalf en melkkoeien lie pen tot f 750. Voor tjjdlcoeien wa^ de notering ook vrij hoog n.L f 600. Ook de geldekoeien waren deze week aan zienlijk hoger dan vorige malen. Nu was de notering f 500. Vaarzen prijs houdend tot f 400. Graskalveren voor 't leven f 250. Fokkalveren van f 80 to, f 100. Het vee is en blijft duur Wat de handel betrof ,gaf het een Veel ander aanzien. De bonnenprijzen lie pen van 6 tot 65ó ct. Op de paardenmarkt was de handel leven en duur. De boeren, die op monsteringen hun paard van de hand ■deden, beginnen nu weer naar wat nieuws uit te zien l uxe na-rdbn eu werkpaarden van f 600 950 Oud. re paarden boven 9 jaar van 250- -600 Slachtpaarden schenen wel iets duur der. Op de schapenmaritt is nog s'eeus niets te doen Geruchten doen de ron de. dat met 1 Maart a.s. d- wolvee- handelaars hun zakerl \\*éercfennnenf openen. Op de biggen markt "ontbrak'' het aan liefhebbers en biggen. De handel in geiten was ka'm Ko-: UÜnen en kippen zijn duur •en de har, del was vrij goed. Het bezoek was we.-r groot, 'J' VEEMARKT SCHAGKN Op de Schager veemarkt van Don derdag 29 Januari j.1 werd aange voerd: 10 paarden 250950; 8 tüd- koeien 400600; 2 stieren centr.: 141 geldekoeien m. 400—500; 37 idem v. centr. 12 kalfkoeien .550750; 4 vaar- zen 300400: 10 pinken 'centr. 2 gras-' kaalveren 200250; 46 nuchtere kal veren centr. 17 schapen' v centr 3 Bokken en geiten 3050; 12 konijnen 2.520; 75 kippen 4—9 N.SCHAR WOUDE "Ï9 JAN. 66000 kg vitte kool 8—15.90; 29000 kg rode kool 12—12.20; 29000 kg gele kool 6—0; 3500 kg veldgele kool 9.60 12.80; 4000 kg uien 19.70—20.40; Grove 22.30—22.80; Drielingen 18—18 20; 1900 k peen 8.5e BROEK OP L'DIJK 29 JAN. 30000 kg rode kool 2—12.40: 28009 kg gele kool 6—6.20; 16.000 kg groens kool 27.70—36..,0; 10000 kg witte koei 14.90—15.80; 14000 kg uien 19 10—20.70; ion k- witlof 15--18.50. agenda BIOSCOPEN ABT „Feest in de Jordaan (Oran je Hein) Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN „49e Breed tegraad" Toegang 14 jaar HARMONIE „Het Huis der Verlo ren Kinderen" Toegang 18 jaar. VICTORIA „Grof geschut" Tot 14 jaar onder geleide. Vrijdag GULDEN VLIES 8 uur 100 jarig be staan Timmermans Ziekenfonds. WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur Ver. Akkerdienst. Zaterdag GULDEN VLIES 8 uur Opeiette Ver. „Odeon" met „De Zigeunerbaron" WAPEN VAN HEEMSKERK 7.30 Land- en Tuinbouwjongeven. Zondag GULDEN VLIES 8 u Operette Va» „Odeon" met „De Zfgeunerbaron"

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2