Onderwijzer mishandelde zijn leerlingen DE OPVOEDING DER RIJPERE JEUGD Ze waren zo lastig De 24-jarige Cornelis H. te Alk maar, een magazijnbediende, die tot voor kort bij de fa. Holsmuller in dienst was, maakte zich schuldig aan diefstal van zeep, koffie, toffees en zuurtjes bij deze firma. Voor die tijd kreeg hij al een voorwaardelijke straf wegens diefstal bij de fa. Ringers. Verdachte stond Maandag voor de politierechter terecht; hij schreef zijn laakbare daden toe aan een „zwak ogenblik". Mr. Alblas merkte op, dat verdachte dan blijkbaar nogal vaak last van zwakke ogenblikken heeft. Verdachte loopt soms met veel geld op zak en stoort zich niet aan Reclas- seringstoezicht. Conform de eis van de officier werd H. tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld DE ZIEKE ECHTGENOTE. Omdat zijn vrouw versterkende middelen moest gebruiken en hij dus geld nodig had, verduisterde Hendrik van de W., een Alkmaarder. een hoe veelheid sterke drank, die hij door dienstverband onder zich had. Ver dachte staat gunstig bekend. Mr. Hol- steyn hield rekening met de omstan digheden en requireerde 4 maanden voorw en 2 maanden onvoorw. ge vangenisstraf. Mr. Alblas streek de hand over het hart en maakte er 50.boete en 4 maanden voorw. van. DE BOOM VAN DE BUURVROUW Nicolaas V. te Bergen zaagde een boom op het erf van zijn buurvrouw om voor brandhout. Een vorige maal ontkende Nicolaas alles, nu draaide hij wat bij en vertelde hij, dat hij wel geholpen had om de boom weg te halen. Hij beweerde niet te weten, dat de boom van de buurvrouw was. maar was met de uitspraak van 15 boete best tevreden. ZIJ LIEP IN DE VAL. ..Als je trek hebt, pak je maar wat bonbons", zou de winkelierster J. te Alkmaar tot haar 18-jarige dienst bode Theresia van A. gezegd hebben er> Theresia maakte van dit aanbod denkbaar gebruik. Er verdwenen ech ter wel meer goederen en toen de winkelier een val opzette en wat Po'dstukken op de grond legde, ver dwenen de voorwerpen prompt. Dies st-md Theresia op het matje van :'e politierechter. De eis luidde 14 dagen gevangenisstraf, maar de uitspraak werd f 60 of 20 dagen. SCHIPPERSWEE. Theodorus L„ een schipper uïtNrd.- Scharwoude, vervoerde goederen zon der vergunning. Teen op de lading beslag werd gelegd door Rijksambte naren pleegde L. overleg met z'n op drachtgevers en verliet kalmpjes de haven van Oudeschild, ondanks het verbod. Toen de officier 200 of 30 dagen eiste, hield verdachte een klaagrede over het lot van schippers als hij: wanneer men z'n klanten goed denkt te bedienen, komt men zo maar voor de rechter en krijgt men 200 boete. Veel succes boekte verd. niet, want de uitspraak luidde conform. De agent van de Schippersvereni- gi"g „Beurtbevrachting", de 57-jari- „GEZINSVERZORGING" KOEDIJK In het café Butter kwam Vrijdagavond de vereniging Gezins verzorging in jaarvergadering bijeen. Mevr. Spruit-Boon, de voorzitster, opende met een kort woord van wel kom en deelde mede, dat de verzorg ster verhinderd was te komen. Uit het jaarverslag bleek dat 77. nieuwe leden waren ingeschreven, het aantal leden bedraagt nu 186, in de maanden die gezinsherstel bestaat werden 23 gezinnen geholpen. .Voorts bleek uit het jaarverslag dat de kas J 250.rijker was geworden door een schenking van Volksherstel. Vervol gens bracht de controlecommissie ver slag uit van de rekening. De inkom sten waren 1276.73. Uitgaven 1123.30 Saldo 158.45. De heer Sloof deelde mede dat de vereniging „Ziekenhuisverpleging" nog zal bijdragen Aan de beide contro leurs, de heer Sloof en Mevr. Otto- Bierman wordt dank gebracht Zij worden desgevraagd weer voor een jaar benoemd, Op voorstel van het bestuur en met instemming der ver gadering worden art. 1 en 15 gewij zigd; de nieuwe reglementen zullen zo spoedig mogelijk gedrukt worden en tegen een kleine vergoeding aan de leden aangeboden. Bestuursverkiezing: Mevr. v. Meurs- Bobeldijk, die bedankt heeft, wordt bij acclamatie vervangen door Mevr. v. Meurs-Keizer. Mevr. Mulder-Ties- jema, aftredend, neemt haar benoe ming opnieuw aan. Bij de rondvraag vestigt de voorzitster de aandacht op het feit dat gezinsverzorging en So ciale zorg nog al eens verward wor den. Meermalen schiep dit reeds moeilijkheden, de leden dienen hier goede nota van te nemen. Verder deelde spreekster mede dat hulp voor gezin#r.org moet worden aangevraagd vóór Vrijdagsavonds 5 uur. Mej van Twuiver siclr zich be schikbaar als reserve-hulp De heer Sloof dankt het jonge bestuur voor hr.ar activiteit sedert de oprichting ïcr vereniging. Hierna volgde- sïui- »ing. ge Nicolaas v. d. W. te Broek op Langedijk, zou de vorige verdachte geadviseerd hebben .ondanks alles uit te varen. Verd. ontkende geweten te hebben, dat op de lading van de „Agatha" beslag was gelegd. Wegens gebrek aan bewijs werd hij vrij ge sproken. DRIFTIGE ONDERWIJZER. Toen de leerlingen op de gymna stiekles lastig waren werd de onder wijzer Arie Z. te Den Helder zo drif tig, dat hij een van zijn pupillen trapte en sloeg en een andere knaap, die hierover zijn verontwaardiging uitte, werd eveneens onderhanden ge nomen. De officier achtte deze feiten zeer ernstig en was geneigd uit oog punt van algemene preventie een gevangenisstraf te eisen. Daar dit ver dachte echter zijn betrekking zou kosten beperkte hij zich ditmaal nog tot het requirererf van 150 boete en 1 maand voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. Mr. Alblas halveerde de boete en vonniste verder conform. PLEZIER VAN GEHAD. Een bejaarde ijsbereider te Anna Paulowna, Arie B., verduisterde een melkbus van de fabriek „Hollandia". In zijn 63-jarige leven heeft verdachte nog nooit terecht gestaan en derhalve eiste de officier slechts 5 boete „Daar hebt U dan het gebruik van de bus voor gehad", aldus Mr. Alblas, conform vonnissend. Een middag bij Kabouters en Padvinders BERGEN Zondag j.L werd door de afdeling Bergen van het Ned. Pad- vindersgilde een .oudermiddag gege ven in café Nieuwendijk. De zaal was vrijwel geheel bezet, toen de voorzitster van het groeps- comité. Mevr. J. J. E. Bakker-Tim mer het woord nam, die haar waar dering uitsprak voor het werk der leidsters en dank bracht aan Mevr. van Limburg Stirum voor het gedu rende de winter belangeloos afstaan van haar Kruisbaanhuisje als club lokaal. Met een dringend beroep op de ouders om te helpen met de op lossing van het clubhuisprobleem en het werk te steunen door toetreding als donateur of begunstiger, besloot spr. haar inleiding. Mej. Kloosterboer, leidster der Ka bouters (meisjes van 8—12 jaar) gaf daarna een beschouwing over het werk daarvan en de grondslag waarop dit werk berust, nJ. ontwikkeling van karakter en verstand, vaardigheid, hulp aan anderen en zorg voor de ge zondheid. Voorzover het de Kabouters betreft, is dit aangepast aan de voor die leeftijd meer geëigende sprookjes sfeer. Hierna open': de Kabouterkring met de Vaandelgroet en werden in vlot tempo enige stukjes opgevoerd, die betrekking hadden op de Kabou- terwet. Een kabouterdansje besloot het deel voor de pauze. Gedurende de pauze wérd aan de ouders thee met „wat erbij" geserveerd. Vervolgens sprak Mevr. J. G. C Betlem-v. d. Hulst, leidster der Pad- vindsters over het werk van de meis jes van 12—17 jaar. Het daarna keurig door de Pad- vindsters opgevoerde spel „De Gou den Bal" geeft een symbolische versie op ontstaan en ontwikkeling van het -ml van Verkenner" gegeven aan de jeugd aller landen door de geniale stichter, wijlen Lord Robert Baden Powell. Het spel van verkenner (de gouden Toverbal) wordt dof als men deze ten eigen bate wil houden, maar glanst en blijft glanzen en aantrekken bij het doorgeven aan anderen, „De gouden toverbal, die eens gemaakt werd. Van zonlicht bloemengeur en blij gelach. Van vogelzangen en vanal wat moois is, Wordt nog steeds doorgegeven nu van dag tot dag...." Nadat nog enkele schetsjes uit het Padvindstersleven waren opgevoerd, werd deze goed geslaagde middag om ruim 4 uur besloten met het zgn. „vlagstrijken" en het gezamenlijk zin gen van „Hoort, zegt het voort". Douane schoot op kinderen De minister-president van Noord- Rijnland-Westfalen, dr. Arnold, heeft zich tot de Britse gouverneur gericht met het verzoek, zijn invloed aan te wenden opdat de douaniers voorzich tiger zullen zijn met het schieten op smokkelaars. Het is in de laatste we ken 6 maal voorgekomen dat kinde ren. die kleine hoeveelheden smok kelwaar vervoerden, werden neerge schoten. Jongens ^an 14 en 16 jaar waren onde? de slachtoffers UITVOERING V.O.P. W ARMENHUIZEN Zondagavond gaf de toneelvereniging V.O.P. onder regie van de heer Melis uit Alkmaar een uitvoering in de zaal van de heer Slikker. Opgevoerd werd .Verleden" van Ina Boudier-Bakker, drama in 3 bedrijven Ondanks de zware rollen, die in dit stuk voorkomen, heeft V.O.P. dit op keurige wijze weten te vertolken. Hoofdzakelijk ligt zoiets ook aan de goede rolverdeling, want dat is nu een maal een voorname factor. Alle medespelenden hebben prima werk geleverd en we mogen niet nala ten om de vertolkers van de hoofd rollen, Mevr. Speets-Kuiper en de heer H. Slikker een extra pluim te geven. Bij het beëindigen volgde een dave rend applaus als waardering voor 't mooie spel. V.O.P. kan op een goed geslaagde avond terug zien. FEESTAVOND „HUISVLIJT EN EN FLORALIA" OTERLEEK Zaterdagavond beleg de de Huisvlijt en Floralia vereniging ten viering van haar 20-jarig bestaan een Feestavond in cafeé Mayer. Voor deze avond was uitgenodigd de Toneelvereniging „Falkland" van Heiloo, die het Indische toneelspel „Sonna" van Jan Fabrlcius opvoerde. Dat men met het uitnodigen van dit gezelschap een goede greep had ge daan werd wel bewezen door de aan dacht waarmee het stuk werd ge volgd. Dit prachtige toneelspel werd goed opgevoerd. Wethouder Spaan was zeker de tolk van allen toen hij Falk land dank braeht voor de opvoering en de Huïsvlijtverenïging prees voor de goede keus die ze gedaan had. Een stampvolle zaal heeft een goe de en welbestede avond gehad. Een geanimeerd bal hield de dans- lustigen nog langen tijd bijeen. In. 't najaar zullen Huisvlijt en de Floralia afdelingen gezamenlijk een tentoon stelling verzorgen. De leden worden opgewekt om ook de Huisvlijt inzen dingen weer op het peil te brengen van voor de oorlog, zo mogelijk nog beter. BEZOEK TE WATER GEVALLEN HEERHUGOWAARD Twee dames uit 't Noordeind, die zich vorige week mar de Ifervormde kerk begaven voor de driewekelijkse samenkomst van de zusterkring, kwamen op de brug bii het sluisje van Krom met elkander in botsing, 't Gevolg was, dat mevr. Kr. hals over kop de berm van de weg afsloeg en te water geraakte. Door de heer Breed, die daar toevallig aanwezig was, werd zij op het droge gehaald. Een dichtbij wonende familie zorgde voor droge kleding. De geneesheer constateerde een gedeeltelijk ontwricht schouderblad en een verzwikte enkel. KERKNIEUWS HEERHUGOWAARD Tot kerk voogd bij de Ned. Herv. Gemeente werd herbenoemd de heer J. Groot Cz. Tot notabele werd herkozen Mevr. Renses-Visser. Wegens bedanken van de heer K. Bqbbeldijk, werd als nota bel gekozen de heer H. Wuis Jr. VOOR DE WIND HEERHUGOWAARD De nog half vol geladen carrier van bakker Rie- mersma stond Zaterdagmiddag op de Middenweg voor de woning van de Heer Beers. Een geweldige windstoot nam de wagen op en dreef hem rechtuit, rechtaan te water. Zonde van de broden, die voor wind en stroom wegdreven. TER NAVOLGING HEERHUGOWAARD De jongeren, in verschillende verenigingen van het Hervormde jeugdwerk ondergebracht hebben thans een onderlinge schaak- en damclub opgericht. Diverse plan nen om met andere gelijkgerichte af delingen tot competities te komen, wor den opgezet. De oefeningsavonden vin den plaats in de consistorie der N.H gemeente. NIET BEST! HEERHUGOWAARD —Het water in verschillende polderafdelingen aan 't Noordeind is thans zo laag wegge- malen, dat de gewone sloten voor het grootste gedeelte droog staan. Voor de indertijd rijke visstand van dit gedeelte, die het vorige jaar met de zware winter al een geduchte klap kreeg, ook „niet best"! THOMAS DOET Z'N ZAAK OVER HEERHUGOWAARD Wegens aan staand vertrek van de familie Slen- debroek naar Amerika, zal, naar we vernemen, diens boekhandel en tabaks zaak worden overgedragen aan H. Slendebroek, thans te Smilde. S CHÏETOEFFNTNGEN PETTEN Op 3. 10 en 17 Februari 1948 van 11 tot 16 uur zal nabij Petten met schern wr»rd°n beschoten in de richUngen W tot NW en oo de af standen tot ongeveer 7.5 km. 't Idee was goed hij kende de techniek niet Twee vaderlijke Haagse politieman nen ontfermden zich over een jong meisje, dat zielig en ziek door de straten strompelde. Bleek en afgemat zeeg zij in 'n stoel op 't politiebureau en kon slechts mompelend haar naam en adres uitbrengen. De politie stelde zich onmiddellijk met het opgegeven adres in verbin ding. Men had daar inderdaad een zieke jongedame van die naam, doch deze lag in haar bed. Veronderstellin gen over tweelingen of dubbelgang sters ging niet op. Interessante lezing van de heer Schroevers OUDE NIEDORP Over de verschil lende problemen, die zich bij de op voeding der rijpere jeugd voordoen, sprak voor de afdeling Oude Niedorp van de Bond voor Plattelandsvrouwen de heer Schroevers uit Alkmaar die begon met er op te wijzen, dat de op voeding in het gezin moet geschieden in een sfeer van vriendschap en vreugde. Dan toch pas kan öe opvoeding tot haar recht komen en van grote bete kenis zijn voor de gehele maatschap pij. Want al moge deze maatschappij dan ook in de tegenwoordige omstan digheden verre van ideaal zijn, toch moet het jonge geslacht worden opge voed in de gedachte, dat zulk een toestand niet blijvend is! AFHANKELIJKE FACTOREN De opvoeding van de jeugd is niet alleen een kwestie van opvoeding. Zij houdt ten nauwste verband met drie dingen. In de eerste plaats met het instinct dat niet alleen bij de dieren van gro te betekenis is ,maar ook bij de mens en speciaal bij de jonge mens. Voor al kinderen handelen in hun prille jeugd evenzeer instinctmatig als die ren, terwijl de ouderen in hun drift reacties dikwijls ook niet eerst het verstand laten spreken. De tweede factor, die van grote be- tekenis_ is en die in feite los van de opvoeding staat is de kwestie van er varing en de manier waarop de indi vidu die ervaringen verwerkt. Een tweeling die dezelfde opvoe ding hebben gehad, hetzelfde instinct zoudèpG. moeten bezitten, groeien ge heel verschillend op. Zij doen op ver schillende wijze ervaringen op, die voor de vorming van hun persoonlijk heid van doorslagg'-vende betekenis zijn. Ouder geworden herinnert men zich dié ervaringen dikwijls niet meer, maar het ervaren werkt het gehele leven, zij het onbewust door. HE^ VERSTAND De opvoeding, begonnen met het in stinct, aangevuld door de ervaring, wordt nu voltooid door het verstand. Bij de ontwikkeling van het verstand speelt het spel een grote rol. Laat men de betekenis van het spel op de vorming van de kinderziel vooral niet onderschatten, Want dit spel is een belangrijke zelfopvoeding van het kind. Het is dan ook zaak om het spel van het kind, dat de ouderen dik- Voorzichtig werd de zieke bezoek ster op het politiebureau aan de tand gevoeld. Zij klaagde over pijn in haar maagstreek, weende bitter en manoeuvreerde als gevolg van het laatste zo onhandig met een minia tuurzakdoekje, dat een gehuwd agent plotseling achterdocht kreeg. „Zo doet een vrouw zelfs in de grootste elende niet", redeneerde hij. Die redenering klopte: het zielige „meisjes" bleek een jeugdig arrestant uit het Huis van Bewaring te zijn, die voor een ingewandsziekte in een zie kenhuis was opgenomen. Van daar uit was de jongeman in kleding van een verpleegster, inclusief damesschoenen kousen en een hoofddoekje ontsnapt! Hij ligt thans weer, goed bewaakt, aan het ziekbed gekluisterd. wijls zo zinloos toeschijnt, niet licht vaardig të critiseren, daar deze cri- tiek het kind dikwijls zeer onrede lijk zal toeschijnen. Dit zijn problemen, die niet direct de rijpere jeugd raken, maar toch leg gen ze de grondslag voor die latere opvoeding. MOEILIJKHEDEN Verlopen'de eerste jaren veelal vrij normaal, met het optreden der puber teitsjaren komen in de regel de moei- ';ikheden. Het kind krijgt steeds meer een eigen wil en begint de houding der ouders tegenover zichzelf en te genover elkaar kritisch te bekijken. In deze periode moeten de opvoe ders vooral op hun eigen lëvenshou- "-.g letten. Eigenaardig'? tegenstellin gen doen zich dan dikwijls voor tus sen mannen en vrouwen. De mannen beschouwen zich veelal als de groep, die de wijsheid in pacht heeft, welke mening dikwijls uitgroeit tot eigen wijsheid. De vrouwen daarentegen voelen verschillende problemen dik wijls intuïtief veel zuiverder aan en spreiden daarbij een grote wijsheid ten toon, wat voor de opvoeding in de puberteitsjaren van grote betekenis is. Ook de suggestie speelt bij de op voeding een rol en veelal zullen per sonen, waarvan een grote suggestieve kracht uitgaat, goede opvoeders zijn Daarnaast spreekt het ook wel vanzelf dat de lectuur die het kind krijgt, de wijze waarop het zich vermaakt, bi oscoopbezoek, e.d. de opvoeding be- invloeden. Waar het echter in hoofdzaak op aankomt, is, dat de opvoeders zich de nodige zelfcritiek opleggen en aar zelfopvoeding doen. Opvoeders moe ten hun eigen feilen willen zien en kunnen hebben, dat de kinderen hen op die fouten wijzen. Dit moge dik wijls onaangenaam zijn, voor een góe de verhouding in het gezin is het een eerste vereiste. Bovendien moeten we een open oog hebben voor de hebbelijkheden onzer kinderen. We moeten ze kunnen zien zoals ze zijn en niet zo als we ze graag zouden willen hebben. Het is dë grote kunst er voor te zorgen, dat ouders en kinderen de juiste propor ties niet uit het ook verliezen, wat maar al te dikwijls gebeurt. BEGRIP EN VERTROUWEN In de puberteitsjaren gaat de groei van het kind als het ware versneld. Ze reageren heftig, beleven momen ten van de grootste vreugde, om iets later smartelijk wanhopig te zijn. Ze zijn uitermate impulsief. Treedt in die tijd uw kinderen met vertrouwen en begrip tegemoet. Ze hebben dan steun nodig. En nu is het dikwijls zo, dat de steun, die de ou ders hen willen geven, door hen niet gewenst wordt, ze willen steun ven anderen. Dat is voor de ouders pijn lijk, maar ga er niet tegen in. Dat geeft alleen aanleiding tot ernstige conflicten. Bedenk echter steeds, dat het voorbeeld dat de ouders door hun levenswijze geven, van de grootste betekenis is. VERLEGENHEID Een ander verschijnsel, dat zich gedurende de puberteitsjaren voordoet en dat vele mensen nog lange jaren daarna plaagt, is dat der verlegenheid De kinderen zijn ontzagelijk verlegen heid. De kinderen zijn ontzaggelijk maar als de dood zo bang om het te tonen. Ze trachten die ver legenheid te maskeren door luid ge schreeuw en gepeperd optreden. Het probleem der sexuele opvoe ding is in dit stadium ook actueel, maar hier doen zich zoveel proble men van persoonlijke aard voor, dat men niet kan zeggen: Zo moet je dat doen. Elk geval moet op zich zelf be oordeeld worden. In ieder geval is het goed, om de kinderen niet te laat te waarschuwen voor de hardheid der wereld, zodat ze niet te veel ontgoocheld worden als ze er midden in komen te staan. Wie de rijpere jeugd met succes wil opvoeden, moet leren haar te be grijpen en niet willen trachten de jeugd zijn wil op te leggen. Jeugd moet geleid, niet gedwongen worden. Uitermate belangrijk is ook de zelf opvoeding der jeugd, zoals dat in ver schillende jeugdorganisaties geschiedt waardoor ze zelfstandigheid krijgen. Een prettige discussie sloot deze goedgeslaagde avond. schrijvende lezers (Buitei verantwoordelijkheid der redactie) Geachte redactie Mag ik s.v.p. een plaatsje in Uw veelgelezen blad? Bij voorbaat mijn hartelijke dank. HOOR, DE ECHOKLANK! Van welke? Die van voor de oor log herhaalt zich. Aanpassen Wie? De arbeider! Bezuinigen, '"ie? De arbei der! Niet? Ga dan eens kijken bij de DUW. Deze twee maanden komen de arbeiders thuis met omstreeks f 20 loon per week en dat in- deze dure tijd! Onze kinderen zijn ook blij als er een ei- en sinaasappelenbon komt: dan hebbe ze wéér een bon meer om mee te spelen. Het loon moet omhoog en de prijzen naar beneden. Dat kan en het gevolg hiervan *s: öe arbeider pen beter bestaan. Voor Ie ander groter omzet en eens wat min der luxe. Nu is het: de één droog brood en de grote man baadt zich in weelde. En mannen aan het roer. die de harde leerschool van het leven kennen inplaats van bezitters van 'n tas met geleerdheid. Dan bovendi n een bond (Dé Bond) voor alle arbei ders, vakmensen, ja, tot de kleinste zakenman toe. Als zij een bestaan hebben hebt U het ook. Of denkt de zakenman, dat hij ons niet nodig he^ft Pat hebben de jaren voor de oorlog wel bewezen! En daar gaan wij weer heen, als men niet opkomt voor de arbeider. Er is gezegd, dat die tijd van voor de oorlog nooit moet en r "ngkomen, maarwe '.in er al bijna! Hoogachtend, Mevr. M. L. Quax-Witte GEVESTIGD: G. N. KRUISHEER en A. RIJNBERG Tandartsen Spreekuur 910 en 12. Tandregulatie: Woensdags 4—5. Spoorstraat 45, Telefoon 3621 J. LOURENS, Arts Donderdagmiddag a.s. GEEN SPREEKUUR KOSTGANGER gevraagd door geen be roepskosthuis. Brieven onder no 234 agent van dit blad te Heiloo. GEVRAAGD EEN NET MEISJE voor hele of halve dagen. Costerstraat 7. WERKSTER biedt zich aan voor 4 da gen per week. Karei Doormankade 5. Heer zoekt net degelijk PENSION op goede stand. Brieven onder no 158 bur van dit blad. Te koop van particulier een BURGERWOONHUIS te Alkmaar Verhuurd voor f 5.50 p.w. Te bevragen onder no. 157 bureau van dit blad. Biedt zich aan DIENSTMEISJE, Intern. Te bevr.: Limmerhoek 40. Biedt zich aan: NET MEISJE, 18 jaar als winkeljuffrouw bij voor keur in kruideniers- of banketbakkerszaak, veel practische ervaring v.g.g.v. Bx-ieven aan Mej. A. Bloe men B 64 te Sint Maarten. Te koop gevr.: een goede NAAIMACHINE Aanbiedingen aan: Adv. Bureau Slendebroek H. Hugowaard. „Vacature en Aanbod" Nederlands beste betrekking gids, bevat in Ned. voork. oetrekkingen bij Part. en Overheid. Elk beroep. Ver schijnt 2 x p. week. Abon nement f 4 per mnd, f 10 per kwartaal. Zendt post wissel. „Vacature en Aan bod". Postbus 65, Delft. Te huur GEM. ZIT-SLAAPKAMER zonder pension met stook- gelegenh. v. heer b.b,h.h. Heilooërdijk 7, Alkmaar. Te huur: KEURIGE SLAAPKAMER op nette stand, voor juf frouw h.b.b.h. Brieven onder no. 156 bu reau van dit blad. Straks emigreren Nu Engels leren Vlotte cursus voor a.s. emi granten en hen die in korte tijd Engels willen leren door erv. leerkr. Billijke condities. Vrijbl Inl. onder no. V.A. 129, Bur. v. d. blad. Te koop mooie moderne v.o. kinderwagen op kogell. f 55. Adres te bevragen aan bureau van dit blad. WONINGRUIL dan natuurlijk naar Woningbur- „ACTIEF' Verdronkenoord 33 Voor spoedige indiensttreding gevraagd: Faciurisl mei enige kantoorervaring Voor ambitieuze kracht goede vooruitzichten en prettige werkkring. Schriftelijk te solliciteren. DE WILD N.V., BOTERSTRAAT 21. Electrotechnische- en Rijwiel groothandel HOOGOVENS IJM UI DE N Bij de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden bestaat gelegenheid tot plaatsing van enige JONGSTE BEDIENDEN Sollicitaties met vermelding van opleiding worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer VA 55 ingewacht bij de Sociale Afdeling Princenhof.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4