De Alkmaarse begroting ALKMAARSE KALEIDOSCOOP 1 Distributie Abonneert U dit blad! op Onze eenmaal zo lucratieve lichtbedrijven Wanneer .nen een begroting inziet van een 25 jaar geleden, dan werd een zeer aanzienlijk deel van de in komsten geleverd door de lichtbedrij ven. De revenuen liepen in de ton nen. Die tijd is voorbij. Men kan daar over zijn leedwezen tot uitdrukking brengen, het verandert niets aan de feiten en we behoeven daarbij niet verder stil te staan. Het zijn voor een goed deel de veranderde verhoudin gen -assen kolenprijs en gasprijs en tussen inkoop- en verkoopsprijs van de electriciteit, die oorzaak zijn van de veranderde uitkomsten. Toch dringen zich bij deze bedrijven enkele vragen naar voren, die oi. een behoorlijk antwoord behoeven. Gasbedrijf Men zal zich de debatten in de raad herinneren, die onlangs plaats haddeo naar aanleiding van de gasprijsverho- ging van een halve cent per M3. De verdediging van de wethorder kwam er op neer, dat deze verho nood zakelijk was, omdat er onc# r alle omstandigheden voor diende te wor den gezorgd, dat het bedrijf met een sluitende rekening zou werken. De meerderheid van de raad nam daar mee genoegen, al waren vermoedelijk alle raadsleden er van overtuigd, dat het een maatregel was, die indruiste tegen de geest van de tijd. Deze wil immers zo mogelijk prijsverlaging, desnoods handhaving van het oude ni veau, onder geen omstandigheid ech ter verhoging. Voor de argumenten van mr. Lees berg viel echter ook iets te zeggen. Hoe het zij. hij kreeg zijn zin. Maar tot onze verrassing toont dc begroting van de gasfabriek nu toch weer een verlies, een vrij aan zienlijk verlies zelfs van f 48.363. Waat de afzet voor 1948 is geraamd op 7.526.100 M3 betekent dit, dat de prijs eigenlijk nog 0.64 cent per M3 te laag is. Hoe zit dat eigenlijk? We kunnen ons niet onttrekken aan de gedachte dat de inlichtingen, die zijn verstrekt toen de prijsverhoging aan de orde was, onvoldoende zijn geweest. Of hebben zich nieuwe verschuivingen voltrokken? Maar dan getuigen de calculaties van de wethouder helaas niet van een vooruitziende „Professor Mamlock", FILMOCHTEND VOOR EVC Professor Mamlock is de hoofdfiguur uit de gelijknamige film over de op komst van Hitler's macht in Duitsland de ondergang van de beschaving in het hart van Europa. Mamlock is een Joods chirurg, die zich aanvanke lijk niet bekommert om de spring vloed die op handen is, maar die, zo als duizenden anderen, er door meege sleurd en omhooggeheven wordt. De demonische krachten, ontketend in een opgezweept millioenenvolk. laten hem niet rustig arbeiden aan zijn levens ideaal, het dienen van de mensheid als wetenschappelijk werker. Professor Mamlock wordt meer dan de man, die boven het strijdgewoel denkt uit te mogen steken: hij wordt een bewust man, een strijder tegen onrecht en tyrannle. Deze film die Zondagmorgen de 22-ste Februari voor de plaatselijke afdeling van de F.V.C. in het Aikmaars Bioscoop The ater draait, geeft een aangrijpend beeld van de strijd voor menselijk heid en recht, zoals deze, ook in het ongelukkige Duitsland werd gestre den Aanvang 10 uur. We betreuren deze gang van za ken. De verhoging vonden we destijds niet aangenaam. We hadden echter ge hoopt en verwacht, dat de zaak daar mee definitief was afgedaan. En nu zit het gasbedrijf toch weer met een geraamd tekort, 't Is vervelend. Electriciteitsbedrüf De winst op het dectriciteitsbedrijf was aanvankelijk geraamd op f 110.607 Dit bedrag is later verlaagd met |f 50.000 ten behoeve van een ombouw van het net, welke ten doel heeft de uit de tijd geraakte spannnig van 127 volt te vervangen. Er blijft dan over een winstpost ad f 60.607. Maar - is daarop nu werkelijk te re kenen? Men zal zich herinneren, dat het proces tegen -het P.E N. in hoogste instantie is verloren. Er moei dus re kening mee worden gehouden dat hst gemeentelijk net te eniger tijd door de provincie zal worden overgenomen Wanneer zal dat geschieden? We menen dat enige mededelingen hieromtrent in de bijlage wel op hun plaats waren geweest „INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING" afd. Alkmaar Op Maandag 16 Febr. a.s. zal dhr. Kohnert, (leraar werktuigkunde) in het ABB gebouw Koningsweg 2 spre ken over „de Schatten der Aarde" Wij weten dat een causerie var» dhr Kohnert de bezoekers zowel man als vrouw boeit van het begin tot het einde. Kaarten aan de zaal. Aanvang 8 uur. De leden der samenwerkende culturele ver. t.w. NRV. VU. B. v Huisvr. c-n Kon. Ver. Oost en West kunnen tegen lidmaatschapsprijs de ze lezing bijwonen - - De Kon. Ver. Oost en West orga seert op de Woensdagen 18 en 25 Febr. twee voordrachtsavonden in het Wapen van Heemskerk, Breedstraat waarbij zullen optreden de heren F. A. Wagner en ir. G. A. de Mol, mede- v erkers van het Kon. Ver. Indisch Instituut te Amsterdam met de on derwerpen „De Kunst in Indonesië" en „Het inheemse bedrijfsleven" Tevens zullen enige toepasselijke filmpjes worden vertoond. Aanvang 19.30 uur precies. De leden der samenwerken de culturele ver. t.w. IvAO NRV V. Natuur-H. Ver. NV van Huisvr. kun nen op vertoon van lidmaatschapsbe- wijs kaarten kopen bij boekhandel Zwaan Nieuwesloot 77 van 14 resp. 21 Febr. af. HUISHOUDELIJK EMAILLE- ARTIKELEN WORDEN GOEDKOPER. Mede dank zij een vrijwillige ver laging van de prijzen van plaatijzer van utility emaille- en verzinkte huis- is men er in geslaagd de productie houdelijke artikelen belangrijk te vergroten .terwijl tevens de prijzén der emaille-utility artikelen (die reeds eerder met 15 waren ver laagd) nogmaals met 1V2 konden worden verminderd. Tot nu toe om vatte de productie van emaille arti kelen in utility kwaliteit te vervaar lijk pannen, waaraan de grootste be hoefte bestond. Door de uitbreiding van de productie is het thans moge- liik ook fluitketels, afwasbakken. em mers, steelpannen en dergelijke arti kelen in utiity-kwaiteit te vervaar digen. onderwijs grote propaganda-avonden Aan belangstelling zal het niet ont breken, maar dat is niet voldoende. Ze moet buitengewoon zijn. De 1200 moet veranderen in 2100, tot heil van onze goede openbare lagere school. Waarom zou zo iets niet kunnen? De toekomst van ons volk en het geluk van de jeugd zijn er direct mee gemoeid. EEN KANTCNGERECHTSPALEIS De Cadi-club in Choorstraat wordt vandaag gesloten en wordt niet meer geopend. De rekening laat het niet toe. En daarmee rijst met een de vraag, wat gaat er gebeuren met het gebouw? Naar men ons verzekert heeft een lid van de Rijksgebouwendienst zich er over uitgelaten, dat overwogen wordt er de bestemming van kanton gerecht aan te geven. We geven het bericht onder voorbehoud, maar we zouden ons kunnen voorstellen, dat. wanneer t v n fcordt verwezen lijkt, de heren van het kantongerecht hun weelde niet zouden kennen. Ze moeten het gevoel krijgen van „op kamers" te worden overgeplaatst in een eigen paleis. Alles wordt groter en royaler als de boetes dan maar niet volgen! »"iiOTTWENKERMIS 'isvrouwenkermis gisteren Op Donderdag 12 Febr. zijn de let ters R en U aan de beurt vóór het af halen van bonkaarten in het uitreik- lokaal Ridderstraat Huizenblok van gas-perikelen verlost SNEL EN GOED WERK Een buis van de gasleiding, een me ter of twee diep in de grond, was gescheurd of gesprongen. Niet alleen dat het ontsnappende gas altijd ge vaar opleveren kan; deze keer kwam er nog een euvel bij, n.L dat het grondwater de buis binnendrong en de druk zo zeer verminderde dat het "blok huizen waarheen de leiding voer de, n.1. de driehoek tussen Jan van Scorelkade, Nicolaas Beetskade en Blaeusstraat, zonder of vrijwel zonder gas kwam te zitten. Een enorme berg zand die een kuil camoufleert waarin een man rechtop kan staan, duidde gisteren de plaats aan waar het lek gevonden werd, juist tegenover de Van der Lij nitraat. Over t algemeen plegen alleen kinderen er. voorbij- wandelende renteniertjes aan zulk werk aandacht te schenken, maar de gemeentewerken weten wat het waard is een dergelijk lek opsporen in een dag tijds is een goed ding. En de bewoners van het blok huizen, die weer gas hebben, zullen dat beamen Muggen om de Kaars Gestaagde opvoering van toneel der L.T, Jongeren Geen vreemde meesters kennen wij; Ons land is hier, de boer is vrij, Welk rijk men ons ook geven zou; Aan Christus, onze koning: trouw. Zo klonk het refrein van het L. T. Jongeren-lied, waarmee men gistera vond ia het Wapen van Heemskerk de Vastenavond inzette. De Eerwaarde Broeders en de Aalmoezenier wer den in het bijzonder een" woord van welkom toegeroepen door de voorzit ter van de vereniging, de heer P. Roskam. Voor het toneelstuk van de eigen toneelvereniging een aanvang nam, zette spr. in het kort nog het doel en streven van de land- en tuin- bouwjongeren-organisatie uiteen en hij wekte de ouders op om de jonge ren steeds zoveel mogelijk de gelegen heid te geven hun bijeenkomsten bij te wonen. De talrijke aanwezigen hebben zich buitengewoon geamuseerd met het toneelstuk „Muggen om de Kaars" van H. de Wilde, een klucht, welke uit stekend paste bij een Vastenavond. Mevr. Oud heeft bijzonder veel eer ingelegd met haar uitstekende regie: er werd gespeeld zoals men dat alleen van beroepsmensen had kunnen ver wachten. Kostelijk was dit spel. Het zwakke geslacht was hier even „sterk" als het sterke: wat ons betreft, we zouden niet weten, wie we de ere palm zouden moeten schenken. Mej. A. Kuys beschikte over evenveel ge voel voor humor als de heren Blom, Berger en Deelis, die allen komische rollen vervulden. Maar ook de minder grote rollen van de dames Smit, R. Kuys en C. Oud en de heer F. Smit werden tot in de puntjes verzorgd. Tussen het eerste en tweede bedrijf gaf de Eerwaarde Aalmoezenier een toelichting bij de nieuwe afdelings- vlag, waarop een voorstelling van de Heilige Isidoor, aan wie de afd. Alk maar haar naam ontleent. En aan het einde van het laatste bedrijf sprak de voorzitter nog een woord van dank uit aan het gezelschap en in het bijzonder aan de regisseuse, mevr. Oud, die on danks de drukte van haar huishoude lijk werk nog tijd wist te vinden om dit gezelschap de nodige leiding te geven. Als blijk van waardering voor Mar arbeid werd haar een fraaie leeslamp ten geschenke geboden. De heer Berger dankte namens het ge zelschap de - jarige - voorzitter cn overhandigde hem een boekwerk. Met een spontaan „Lang zal-ie leven" werd dit gebaar door de aanwezigen be antwoord en voor een dansje bleef men dan nog een half uurtje. VERGADERING PARTIJ VAN DE ARBEID Op Donderdag 12 Februari a.s. des avonds om 8 uur, zal de PvdA in het ABB gebouw haar huishoudelijke vergadering houden. De agenda omvat o.m. de volgende punten. Verslag raads fractie, viering 1-Mei-feest, v'erkie- zingsactie, candidaat-bespreking voor de Tweede Kamer' (candidaten kun nen bij de secr. tot aan de aanvang, der vergadering worden gesteld.) HOFSTRAATBRUG GEOPEND De Directeur van Openbare Wer ken maakt bekend, dat de Hofstraat- brug weer voor voetgangers is open gesteld, doch dat de brug in verband met de verbreding van de vleugel aan dè Z.W. zijde nog enkele weken voor het autoverkeer zal zijn ge stremd. Over een ras-oplichter gesproken... Heinrith de L. uit Amsterdam had eigenlijk advocaat moeten worden, doch verd. koos 't aangename beroep van oplichter. Hij stond dan ook Dins dagmorgen voor de president Mr. Krabbe om te vertellen, dat hij zich niet, zoals in de ter laste legging stond, schuldig gemaakt had aan ver duistering. maar aan oplichting. Verd. had van getuige J H een au to gehuurd en kwam op het idee om, zoals verd. zeide „de gaten te stoppen", aan gezien hij nog grote schulden had. Die schulden waren overgebleven uit andere zaakjes van oplichting, want, zei verd. „Ik heb voor deze zaak nog drie auto's op een dergelijke manier verkregen. De off., Mr. Holsteyn. was van me ning dat men hier te doen had met een ras-oplichter en eiste een gevan genisstraf van 1 jaar en 3 maanden. Uitspraak op 24 Februari. HU zag een kennis Jan D uit Oude Niedorp zag. toen hij midden op de rijweg liep, een ken nis en ging met zijn fiets aan de hand naar hem toe. De heren maakten een praatje en dat kan heel gezellig zijn. maar verd. lette helemaal niet op het verkeer en werd aangereden door ge tuige P van B. Door de kantonrechter was verd. Het meest verspreide boek in de wereld Het meest verspreide boek in de wereld - dat is ongetwijfeld wel de Bij bel. Ds. F. Visser, secretaris-binnen land van het Nederlandse Bijbelge nootschap. vertelde gisteren in de Doopsgezinde Kerk aan de Konings weg voor 't aandachtig gehoor van de leden van de afd. Alkmaar van deze verspreiding, en het kijkje dat hij gaf op het» enorme werk dat verricht wordt, niet alleen door het Nederlands niet alleen door het Engels Bijbelge nootschap, het oudste - maar door het machtige lichaam van de Samenwer kende Bijbelgenootschappen, dat wil zeggen door heel het omvangrijke apparaat van de protestants- christe lijke kerken over de gehele wereld, was zeer interpssant. De lichtbeelen die de spreker liet zien gaven Bijbels in alle formaten van elke ouderdom, in alle talen. Vooral: in alle talen. Want het vertaal werk dat verricht is en nog wordt, dwingt bewondering af. In 1814, het jaar van oprichting van het Ned. Bijbelgenootschap, waren er Bijbels in 70 veschillende talen en nu in 1080! De Statenbijbel, die na lange jaren van ingespannen arbeid - de negen tien geleerden die de vertaling uit het Hebreeuws en Grieks verzorg den mochten het ogenblik niet meer beleven waarop hij aan de Staien werd aangeboden - tot stand kwam in het jaar 1637, was nog geen Bijbel die in het bereik lag van de gewo ne man. Eerst na 1800 begon men, ia Engeland - de naam van een eenvou dig meisje, Mary Jones is onverbreke lijk aan dit belangrijke initiatief ver bonden - aan dit gróte doel te werken Het Londense Bij heihuis werd inge richt en een enige tijd later volgde ook het Amsterdams Eijbelhuis. Daar wordt nu sinds die tij aan talloze Bijbels gewerkt; een tienduizend exem plaren van de nieuwe vertaling waar aan een twaalftal professoren van uit eenlopende richting zijn krachten geeft verlaten elke maand de persen. En men kan de vraag niet behouden! Zeer belangrijk is voor Nederland vooral het prachtige werk, dat door onze zendelingen in Indonesië ver richt wordt. In 1800 was er alleen nog een Bijbel in het Maleis, thans zijn er in 38 verschillende talen, die door zestig van de zeventig millioen bewoners gesproken worden. Na deze lezing bleven on .'er voor zitterschap van ds. R. RaonnM die ds. Visser ook een hartelijk welkom had toegeroepen, de aanwezigen nog voor een huishoudelijke vergadering bijeen. veroordeeld tot een boete van f 6.— maar hij zocht het hogerop en hoorde nu tegen zich eisen een boete van f 10 of 5 dagen hechtenis. Uitspraak op 24 Febr. UITSPRAKEN MEERV. KAMER Jannetje P. 4 maanden gevangenis straf. Petronclla K. 3 maanden gevang straf Nicolaas P. V. Ontuchtige handelingen met kinderen beneden 16 jaar 9 maanden gevangenisstraf met af trek en 3 maanden voorw. ge vangen irstraf met een proeftijd van 3 jaar. Jan E B. Zedendelict 1 jaar gevange nisstraf met aftrek en voorw. ter beschikking stelling van de re gering met een proeftijd. Arie G. f 50 boete of 25 dagen hech tenis en intrekking van het rij bewijs voor de tijd va;i 6 maanden veiimgep merkten VEEMARKT ALKMAAR Op de veemarkt van 9 Febr. werden voor de Centrale aangevoerd 16 vette koeien, 1 graskalf en 41 nuchtere slacht kalveren. N. SCHARWOUDE 10 FEBR. 39000 kg witte kool 8.10—18.40; 40000 kg rode kool 12.00—12.10; 20000 kg gr. kool 6.006.10; 3500 kg uien 25.80— 27.30; grove 24.20; drielingen 19.90 21.00. BROEK OP L'DUK 10 FEBR. 24000 kg rode kool 12.00—12.48; 250^0 kg gele kool 6.00—6.20; 33000 kg witte kool 12.40—18.30; 2200 kg witlof 22.60 —24.10; 7300 kg uien 25.66—27.60. agenda BIOSCOPEN A.B.T.: „South of the Border", Mexi caanse cow-boy-film met Gene Autry (elke leeftijd). CINEMA AMERICAIN: „Twee jaar voor de Mast" (boven 18 jaar). HARMONIE: „De woeste Hoogte" met Laurence Olivier. Merle Oberon cn David Niven (14 jaar), VICTORIA: „De klokken van St. Mary" met Bing Crosby en Ingrid Bergmann (tot 14 jaar ondei geleide). Woensdag GULDEN VLIES: 7.30 uur Halter uitvoering. GULDEN VLIES: 8 uur Kleine zaal „Pacivole". EEN ERESALUUT Volksonderwijs bloeit Ik ben lid van die vereniging, maar een lid zoals er zovelen zijn: ik neem mij voor iedere vergadering te bezoeken, maar wanneer de avond is gekomen, dan is er iets anders. Geen lid, waar de vereniging wat aan heeft. Gelukkig zijn er betere. Het aller beste lid dunkt mij te zijn de beer Daalder door wiens toedoen vooral het ledental is gestegen van vier honderd op hoor en verbaas U lezers op twaalfhonderd! Afge zien van de lauwerkrans, die de heer Daalder zonder twijfel heeft ver diend. getuigt dit enerzijds van strijdlust voor een goede zaak, die bewondering wekt. anderzijds voor het feit, dat de openbare school nog altijd de steun en de belangstelling heeft vaa velen. Aan deze kampioen-ledenwerver een eresaluut! DE PLANKEN TREKKEN Inm'ddels werkt de vereniging studie-aan door. ZoaL ve'en zich zullen herinne ren voerden de onderwijzers een St Nicolaas-toneelstuk op voor de kin deren. De planken waarop alle lief en leed der wereld p.egen te wor-_ den uitgebeeld, behtclie voldoen de aantrekkingskracht op onze mees ters om er zij het na enig aarze len ten tweede male op te ver schijnen dit maal voor de oudere. Op 11 en 12 Maart organiseert volk Na acht bange jaren weer thuis Eert was er, die nooit een momenl twijfelde Als hij die acht jaren lang eer. au- öere verzorging had gehad, dan had hij er wat voller uit kunnen zien in zyn gezicht - maar niet gelukki ger. Wij troffen hem nu temidden van zijn familie. En. de kring rond kijkend, probeerden we even uit te vissen wie het meesi straalde.... een onbegonnen werk. Acht jaren van je leven, die eigen lijk de beste jaren hadden moeten zijn, is een lange tijd. Voor Vader en Moeder Minneboo een tijd, die minstens een paar rimpels in hun voorhoofd op zijn geweten heeft - je jongen daarginds in de tropen, op zijn best in handen van de Jappen en de oorlog die maar duurde en duurde Nooit één enkel berichtje via 't Rode Kruis of een geheimzinnige relatie, elke dag en elke nacht dat je tussffï' hoop en vrees slingert. Dan de be vrijding, die nog geen bevrijding be tekende van die angst en onzeker heid. De hele dag aan het radio-toe stel, zitten wachten en luisteren lange rijen namen van mannen, vrou wen, kinderen Maar zijn naam niet Na weken, na maandenzijn naam nog steeds niet. Totdat Moeder het op een dag niet meer horen kan. De spanning is te veel; ze loopt maar bij het toestel weg. Vader bleef alleen luisteren tegen beter weten in. En dan komt de slag, die je onder steboven werpt. De naam waar je al die tijd naar gehunkerd hebt en die je niet meer verwachtte: W. Minneboo. serge- ant K.N.I.L., tiende bataljon.... Een buurvrouw komt aanlopen: Je zoon is er bij! Je zoon is afgeroepen! Het is dus waar: ook een ander hoorde het - het was geen verbeelding. Eigenlijk keerde hij van dat moment af terug in het ouderlijk huis, al zou het nog lange jaren duren voor hij weer zijn voet over de drempel van de woning zetten zou. En nu zit hij daar en vertelt Och, wat is er te vertellen. Zo veel en zo weinig. Hij is terug.is al het andere geen bijzaak? Krijgsgevangene van de Jappen, na een oorlog die drie dagen in een stelling liggen betekendena tuurlijk, dat was een harde pil. Die Jappen, nou ja, ze hadden wel andere eigenschappen ook, maar je kon tocb wel eens met ze lachen, b.v. als ze hun gevangenen moesten tellen. Daar konden ze maar niet uitkomen: een keer hadden ze er tweë te veel. Die andere dingen daar praten we maar niet over, 't is geweest De strubbe lingen na de bevrijding, de schutters in de bomen, ^de relletjes in Batavia - ook dat isvoor het moment voorbij t-gn hopelijk blijkt het over vier maan den, wanneer hij weer terug is daar ginds, voorgoed verleden tijd te zijn. Belangrijk is, dat hij nu hier is, dat ze hem weer hebben, wat nooit ie mand meer had durven hopen. Nooit een? Ja tochéén was er die nooit de moed opgaf, die zelfs nooit een moment er aan twijfelde dat hij eens in levende lijve weer terug zou zijn. Dat was zijn groot moeder. Ze zit nu naast hem en trium- feert omdat zij het toch al die jaren bij het rechte eind gehad heeft Alleen, de laatste weken maakte ze zich een beetje bezorgd, dat het schip misschien op een mijn zou lopen. „Je kunt niet weten meneer, zegt ze. er gebeuren zo vaak van die dingen"... De buren in de Bisschop Botteman- nestraat vlagden gisteren, toen de familie hem van de Kota In ten haal de. Voor het gezin Minneboo was het een dag, waarover nog .menig jaartje gesproken zal worden. Kermis wil altijd zeggen, dat t bar druk is, dat een mens allerlei buitenissige dingen kan krijgen en dat hij allerlei buitenissige dingen doet Nu moet men niet denken, dat de huirvrouwen gisteren in draai molens en schommelschuitjes kropen. Maar druk was het wel en buite nissige dingen te krijgen waren er ook. De kwestie was, dat de distri butie op serviesgoed, die eigenlijk helemaal geen distributie was, om dat er nooit iets te distribueren viel was vrijgegeven. En het won der: er was ook werkelijk steengoed te krijgen. In lange rijen dat is niets bui tenissigs stonden de dames hun beurt af te wachten. Meestal stonden of beter gezegd hingen ze hun beurt af te wachten met lijzige ver veelde gezichten. Men zou niet zeg gen. dat ze thuis zo lief en aardig zijn! 't Ging alles wel mondjesmaat: vier borden, dat was ongeveer de taxe. Maar 't ging. Toen ik het thuis aan mijn vrouw vertelde, had ze zichtbaar 't land. Ze kon niet want ze moest op een buurmeisje passen. Eigenlijk had ze mij er wel op af willen hebben, maar ik had onmogelijk tijd. Man nen zag je er niet tussen. We spra ken er één, die door zijn vrouw ge stuurd was. Hij bekeek het bedrijf eens, mat de rij dames en zei, dat hij „er niet aan begon". Maar de vrouwen hadden een beste dag. Intussen eet ik nog van mijn bord met een scherf er uit. Eigen schuld, meende mijn vrouw Ik troostte haar: Serviesgoed kun je toch niet altijd door kopen, 't Zijn geen siga ren. Straks is er genoeg. Och, jullie mannen!' was haar n tikje geringschattend commentaar. EEN WOORD VAN CRITIEK Een trouw Alcmaria-bezoeker seizoenkaart-houder uit zijn teleur stelling over het feit, dat men, wan neer men zich een plaatsje op de tri bune wil verwerven, men verplicht is niet later dan 2 uur aanwezig te zijn. Niet éénmaal, maar soms twee of drie maal hoort men door de ge luidsinstallatie: „willen de dames en heren een beetje inschuiven". Ten plotte zitten de toeschouwers als haringen in een ton. De laatsten en dat zijn er in de regel niet weinigen, over de hele lengte staan ze vaak 3 rijen dik moeten zich tevreden stelen met een duur staan- plaatsje, aldus lezer. Zijn vraag is: Is het niet gewenst dat Alcxnaria niet meer kaarten ver koopt voor zitplaatsen dan er zit plaatsen zijn? Evenwel, willicht weet het bestuur raad EEN TIEN! Een lezer schrijft ons: Zondagmiddag op de tribune bij Alcmaria. 't Is nog vroeg, veel plaatsen zijn onbezet. Een heer komt binnen, stapt van bank op bank en vindt eindelijk een plaats, die hem bevalt Kij stapt van de bank af, wil gaan zitten, maar inspecteert eerst even de plaats, waar hij wil gaan zitten. Evenwel, buiten was het een smerige boel en overal waar hij op de banken zijn voeten zette, liet hij een klodder modder-achter. Ook daar waar #hij 't laatst had gestaan en waar hij plaats wilde nemen, zat de smurrie. Hij barsttte uit: Van hier en gunter! Wat voor een smeerlap heeft daar met zijn poten enz enz enz. De omzittenden grinnikten, lieten hem even begaan. Eindelijk maakte één hem er op attent, dat de boosdoener niemand anders was dan hij zelf! De man kreeg een kleur, zei niets meer en zocht een ander plekje, wat verder weg. Hij liep daarbij niet meer over de banken. Voor deze lezer een tien! We hou den ons aanbevolen.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2