ALKMAARSE KALEIDOSCOOP iSTADSNIEU V/Si 1 Distributie WAT DE VEILINGKLOK WIJST Zitting Tribunaal Hei leek heel wai, doch liep tenslotte op niets uit Dieuwertje T Ruigh uit Schagen werd 'er van beschuldigd lid van de NSB te zijn geweest. Tevens was zij bij het Rode Kruis in Dukslend aange sloten en als typiste werkzaam ge- £eest in Duitsland en bij een Duitse stantie in Nederland. Nadat beschuldigde haar ontslag had genomen bij het Duitse Rode Kruis Is zij geruime tijd in Russische ge vangenschap geweest, waar zij „van Biets verschoond is gebleven" Getuige Ratelband (zijn naam duidt er reeds op) ratelde er maar wat op los. Hij wilde de voorz. van het Tri bunaal Mr.' Schenkeveld doen gelo- yen dat wanneer besch. naar de bios coop ging met haar Duitse verloofde er eerst gewacht met de aan- yang der voorstelling totdat het toe komstige paar zou zijn binnengeko men. Tevens merkte deze onbetrouw bare getuige op, dat besch. met vele Duitsers intieme omgang gehad had. hetgeen door verd. een pertinente leu gen genoemd werd. Tenslotte merkte Ratelband nog op. dat Dieuwertje hem bij de V[ehr- macht verraden zou hebben. Mj Schuurman de verdediger, viel getuige aan over zijn betrouwbaar heid, hetgeen succes oogsttte Uit ver schillende verklaringen bleek, dat men yerd. beschouwde als SD-spionne en moffengriet. Hier-tegenover stond ech ter dat het groepscommandant Schel- levis uit Schagen onbekend was welk eer. houding Dieuwertje zou hebben aangenomen. Veldwachter Flapper noemde Dieu wertje voor de oorlog een aardig, pit tig knap en net meisje. radersrol die verd. zou hebben ge speeld niet bewezen geacht kon wor den. Mr. Schuurman achtte het onnodig maatregelen op ie leggen, daar zij al teer veel leed had moeten doorstaan In haar gevangenschap bij de Russen. Uitspraak over 14 dager. 1 Brief aan Seyss Inquart: Engelbertus Halff te Egmond aap Zee gedetineerd in Vught was in de oorlogsdagen lid van de NSB en lid yan h.t Economisch Front. Ook had hij een brief geschreven aan Seyss In quart. waarbij hij hem vroeg om één of andere vergunning, die niet van be lang was. Wat echter zeer belangrijk was. is het feit» dat verd. eén brief aan de NSB commissaris van Politie Maarleveld had geschreven, waarin hij Verzocht om een einde te maken aan somnvge toestanden in Egmond, waar. beschuldigde vishandelaar was. Dit, zei de president, had zeer ernstige ge volgen kunnen hebben, waneer ten Benzei deze brief niet in zijn bureau opgeborgen zou hebben. Vervolgens kwamen er 2 roddelende vrouwelijke getuigen aan het woord, flie beweerden dat verd. Wehnnachts vishandelaar zou zijn. Getuige Neeltje K. ratelde een venaal op over com munistische pamfletten. Z:j beschul digde het echtpaar H ervan, dat zij nooit geen yis aan burgers verkoch ten in tegenstelling met de verklaring van de vrouw van verd. Commen taar van Neeltje -Hoe ké je 't segge mens!" Engel werd er voorts van beschul digd een zekere Schol verraden te hebben, hetgeen tegengesproken werd door een oomzegger van beschuldigde die aan de heren van het Tribunaal een brief geschreven had, waarin hij de verrader van Halff bekend maakte De dominee van het kamp heeft 'n schriftelijke verklaring afgelegd, waar in hij wees op de psychische toe stand van verd. Hij noemde hem een voorbeeldig _mens, weliswaar met eni ge afwijkingen. Mr. Schuurman verzocht om on- middelijke uitspraak in deze zaak, hetgeen dan ook na ruggespraak ge schiedde. Het vonnis luidde: Een half jaar voorw. internering met een proeftijd van 3 jaren, ontzetting uit de kies rechten en ambtsbekleding Voorts on- dèr toezicht stelling. Strafzitting Bijzondere Politierechter Te hoge lonen en teveel vlees Tabaksbonnen te kort Petrus J. uit Oude Niedorp moest zich Woensdagmiddag verantwoorden voor de bijzondere^ Politierechter Mr. Peereboom. Verd. heeft een gezin van 10 kinderen en een zieke vrouw en daaraan was het volgens hem te wij ten, dat er tabaksrantsoenen te korf waren in zijn zaak. Mr. Vellinga eiste f 150 boete of 80 dagen hechtenis. Mr. Peereboom nam de omstandigheden De president gaf toe dat de ver- 'an verdachte in aanmerking en maak- 1 1 1 1. ,t_t- O fl Ul.ntn f OO JnrtAM UaaU»,.'. te er f t van. 1 boete of 32 dagen hechtenis Hier is de intendant van het fort ..Erfprins" te Den Helder De intendant van het kamp te den Helder Jan Corn. dl M. had meer vlees van de slager ontvangen, dan hij bonnen gegeven had. „Ja" zei vercL, „van Uw kant be zien is het natuurlijk fout om zo vlees te kopen! Maar het is mijn plicht om de mensen van het kamp voldoende eten te geven. Conform de eis van de off. werd verd. veroordeeld tot een boete van f 25 subs 10 dagen hechte nis. - Te hoge lonen uitgekeerd Jan V. en Corn. V. te Bergen keer den in hun wasserij aan enkele man gels ters en andere leden van het per soneel der wasserij te hoge lonen uit Cornelis V liet verstek gaan, dus moest zijn broer Jan het maar voor h.em opknappen. Verd. merkte op, dat hij lonei^ uitkeerde naar prestaties .Jan K uit Alkmaar was ook bij deze zaak betrokken en. hoorde tegen zich en zijn collega's een boete van f 100 subs. 40 dagen eisen. Het vonnis luidde conform. UITSPRAKEN TRIBUNAAL Gerrit H Beschuldigingen vervallen verklaard. Abraham G. Hypothecaire vordering van f 1700. Ontzetting kiesrech ten en het recht enig ambt te be kleden. Op Vrijdag 13 februari a.s. is de letter S tot Smit aan de beurt voor het afhalen van bonkaarten in het uitreiklokaal aan de Ridderstraat. Revue „De Halter" Vervolg van pag. 1 In een revue «als deze wordt de gymnastiek aantrekkelijk gemaakt Niet slechts zijn het alleen de keur- ploegen dames en heren van de ver eniging. die de eigenlijke turn num mers verzorgen, daarnaast is het wel eens vervelende van vroeger alléén gymnastiek weggenomen. Alles was nu goed en geen ogenblik saai. De dames willen we de eer geven een van haar nu. ..m-.Ts afzonderlek te noemen: gratie en charme. Dat was zéér moeilijx, vee ra i in bet hc'at van de schijnwerper, maar heel mooi. Dat een gymnastiek vereniging niet terugschrikt voor een nummertje' acrobatiek is niet verwonderlijk. Maar toch de Halte-duo's déden het per fect! Alles bijeen genomen biedt hc{ bo venstaande reeds een grote verschei denheid. Wanneer men daara.:r» nog toevoegt een aantal aardige zang nummers. enk Je geslaagde schetsjes we ons tranen gelachen - en bands in we tranen gei e. Jn en bands in allerlei soorten: Hawaïi. dg Habane- ro's. de Volenöarmncrs, tenslotte een drietal vloUe komieken en alles wat we stellig nog hebben vergeten, dan h'-bben we niet te veel gezegd, toen we spraken over grote veelzijdigheid van de Hnlter-f.amilie. De decors verdienen afzonderlijke vermelding, vooral in da balletten en in de Halter-televisicdroom was er grote zorg aan besteed. Deze vlot afgewerkte revue is met recht een evenement. En we zouden iedereen willen toer rr-u: Gaat da! zien! Ware het niet, dat alle uit voe ringen reed3 uitverkocht zijn. Toen alles was afgelopen, vond een huldiging plaats van de kranige di recteur, Klaas Boot. Zijn capaciteiten werden 'breed uitgemeten, hij moest cadeau's in ontvangst nemen, maar zijn mooiste geschenk is vermoedelijk geweest de ere-medaille van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond, dat hem door de heer Van Rijs wijk op de borst werd gespeld met de woorden: Klaas, je weet, het wordt niet iedere dag gegeven! Waarlijk „De Halter" is een prachti ge vereniging! En zo er iemand is, die daaraan mocht twijfelen, Üan is daar we zijn er van overtuigd het hele publiek dat gisteravond de zaal-vulde om met ons te zeggen: Eu toch is 't zo! SCHAAKTOURNOOI VW Zaterdag 27 April en Maandag 29 April a.s. organiseert de Alkmaarse Schaakvereniging VW een Paastour- nooi. Gespeeld zal worden in hoofd-. Ie, 2e en 3e klasse. De wedstrijden zullen worden ge houden in het clubgebouw van VW het „Wapen van Heemskerk" aan de Breedstraat Het inleggeld bedraagt f 2 per persoon» KUNSTAVOND N. NIEDORP Het Instituut en de ANGOB organiseren a.s. Zondag een kunstavond, waar zullen optreden de bekende voordrachtkunstenares Wanda Reum'ej- en de heren Nico Snel en Jan Meijer met piano en zang. N. Niedorp en omgeving wacht een mooie avond. Men zie de advert Van Kielplaat tot Zeekasteel FILMMIDDAG VOLKSUNIVERSITEIT Zaterdagmiddag zal, zoals wy giste ren reeds melden de Volksuniversi teit in het bioscooptheater Harmonie de grote culturele film „Van Kielplaat tot Zeekasteel" vertonen. Alkmaar is niet verwend op het ge bied van culturele films en wij juichen het initiatief van de Alkmaarse V U. dan ook ten zeerste toe. De- film begint met diverse beelden van Amsterdam. In het bijzonder wordt aandacht geschonken aan het oude stadsgedeelte met zijn prachtige gevels en grachten. Daarna volgen de opnamen van het drukke verkeer, de pleinen en imposante gebouwen van het nieuwe gedeelte van de hoofdstad. Deze introductie eindigt met de op- n.'uien van ren vaartocht door de Am sterdamse haven en geeft tenslotte de bedrijvigheid weer, die op de uitge breide etablissementen der. Stoom vaartmaatschappijen heerst. Op de tekenkamers van „De Neder land" is men druk bezig en wordt de nieuwe vorm van het motorschip Oranje vastgelegd. Wij volgen daarna de uitgebreide proeven met het model in de sieeptank. De film beeldt vervolgens de gesta dige groei irn _het schip uit. Afwisse lend wordt een bezoek gebracht aan de diverse werkplaatsen van de Scheepsbouw en de Nederl. nevenbe- drijvro, die bij.de bouw tfttrokken zijn om dan weer naar de werf terug te keren, waar de bouw zienderogen vordert. "We zien hoe de reddingsboten wor den vervaardigd, de verwarmingsap paraten, de deuren, meubelen, touw, s'. aal kabels enz. Wij krijgen een kijkje in de bedrij ven voor het linnengoed, de dekens, de tapijten en wat niét aL In het dok worden de beide schroe ven aangebracht, het schip wordt een laatste schoonmaakbeurt gegeven en dan volgen de technische en officiële proeftochten. Het-vertrek voor de eerste reis naar Indië wordt voorafgegaan, door de drukte, die deze gebeurtenis aan vele afdelingen geeft en dan nadert oe gro- te dag. Nagewuifd door de velen, die in Ne derland achterblijven, glijdt het motor schip „Oranje" statig over het Y, om onder de tonen van een krachtig Wil helmus het ruime sop te kiezen. Wij hopen zeer, dat een geheel ge vulde zaal deze bij uitsjok nationale film zal aanschouwen en dat daarmede hef Jïestuur van de V.U. zal worden adh^slpoord nog meerdere goede cul turele films te brengen. Hier zijn de kinderen l" FILMMIDDAG VOOR COMMISSIE HUISHOUDELIJKE EN GEZINSVOORLICHTING „Hier zijn de kinderen!" zo fris als deze titel was ook de film, die voor de Commissie Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting Dinsdagmiddag in het Wapen van Heemskerk werd gegeven. Geen aangeleerd spel. geen raffine ment en routine, geen boekjespaeda- gogiek ook hier waren de kinderen zolas zij zijn in hun gewone doen en laten. Juist daardoor en mede door de uitmuntende wijze waarop mej. Sig- mond uit Den Haag dit prima stuk werk van Jeanke Mens-Kroes inleid de, werd een basis gevormd van waaruit de moeilijke problematiek van opvoeding benaderd kon wor den. In het eerste gedeelte viel het accept op de verschillen in geaardheid (beweeglijke en rustige, dynamische en De situatie is critiek De situatie aan de Langedijker Groentenveilingen is in de afgelopen week niet veel veranderd. Verbeterd is er althans niets. Het blijft maar zacht weer en zolang de temperatuur niet enige dagen beneden het vries punt is geweest, zodat de te velde staande producten verloren zijn ge gaan, zal het er voor de Langedijker koolverbouwers niet beter op worden. Het rottingsproces gaat voort, de kwaliteit, vermindert, zodat het ge wichtsverlies in het bewaren wel heel groot zal zijn dit jaar. Er wordt dit vseizoen voor het eerst door het Land bouw Economisch Instituut (beter bekend als het LEI) een onderzoek ingesteld, naar de bewaring van de winterkool. Men heeft dat wel heel erg getroffen De cijfers zullen niet mis zijn. Het zullen echter ook vrij wel de jeerste cijfers zijn, die op of ficiële wijze zijn verzameld en dus niet kunnen worden aangetast. Het spreekt vanzelf, dat de uitkomsten van dit onderzoek geen grondslag kun nen zijn vpor eventuële algemene be rekeningen, maar voor de uitkomsten van dit jaar is het toch van belang. De .gang van zaken aan de veilin gen vormt natuurlijk onder de Lan gedijker bevolking het gesprek van flegmatieke naturen); het tweede deel der film hield zich hoofdzakelijk bezig met de wijze, waarop het kind contact zoekt met de volwassen mens en het dier. Zuster Meier was het. die het ope ningswoord voor deze leerzame mid dag had besproken; zij bracht een woord van dank aan jnej. W. Glasz, de directrice van de Huishoudschool die de leiding op zich heeft genomen van de talrijke cursussen die op het programma staan. HANDBA LHEREN. Tonecido II—A-V.A. I 13. Inderdaad is onze voorspelling van vorige week een feit geworden. De A.V.A.-heren. die er steeds beter in komen. hebben het in Wielingen Zon dag weer tot een overwinning weten te brengen. Het was een buitenge woon zware wedstrijd voor onze stadgenoten daar hetbijna de gehele wedstrijd heeft geregend en het veld zeer gla-was. Weer nam A.V.A. reeds na 2 min spelen de leiding door een onhoud baar schot van van Beek urn Het offensief hield aan en na ongeveer 10 min. volgde het tweede doelpunt van Zwart, niern» ging de strijd vrijwel gelijk op en neer en de rust ging in met een 00—2 voorsprong van de Alkmaarders. Na de thee begon het nog harder te regenen, met-het gevolg dat gcode balcontrole voor beide partijen zo goed als onmogelijk werd. Door een klein misverstand in de A.V.A.-ach- terhoede werd de stand 1—2. Hierna zetten de Wïeringers een fel offensief in. doch de A.V.A.-ach- terhoede hield stand. Na deze kleine Alkmaarse depressie werden de rollen omgedraaid. Vele gevaarlijke aanval len volgden op het T.-doel en ten slotte maakte midvoor Zwart aan alle wijfel een einde door het derde doelpunt voor A.V.A. te scoren (1—3). A.V.A. heeft deze wedstrijd volko men verdiend gewonnen en klom hierdoor weer een plaats hoger in de competitie-ranglijst. A.s. Zondag komen dan eindelijk onze withemden weer eens hier op het Sportpark uit en wel tegen H.O.C. 11 uit Haarlem. RUILBEURS Het is gekomen zoals we min of meer hadden verwacht. De Oude Vismarkt is voor de jeugd aantrek kelijk genoeg gebleken om te wor den gebruikt als ruilbeurs. Het is daar, dat de „merken-Olympiade" wordt uitgevochten. Hoeveel kinde ren er rondkrioelen is met geen be nadering te zeggen. Tot ver in de Huigbrouwerstraat hoort men het roezige lawaai, dat iedere grote-mensen-beurs, maar blijkbaar ook een kinder-beurs ei gen is. Wanneer men zich te midden van het gewoel begeeft, dan is het een geloei en getetter, dat horen en zien een mens bijna vergaat. Ze staan er bij risten aandachtig gebo gen over de benken. druk aan de ruil, maar anderen lopen en schreeu wen en spelen. Zonder uitzondering hebben ze een sigaren blikje of -kistje bij zich, waarin zich hoe langer hoe meer merken van één soort ophopen Heb je er al veel?, vroegen we 'n parmantig kereltje, dat met zijn kist je rustig op een bank zat uit t£ bla zen. Al bijna tweehonderd, meneer Kijk, it» verzamel die! En hoeveel vellen had je? Twee Komt u ook om te ruilen? Die vraag werd ons van alle kanten gesteld. Helaas, ruilen was niet ons doeL Voor een lief ding hadden we gewild dat we r.og in die jaren waren. We gingen igeer, hadden 't 'gezien. Maar straten verder kwamen we nog kinderen tegen met blikjes en kistjes, op weg naar de beurs. VERVAL In het begin van de Langestraat staat het kolosale huis, eens bewoond door de familie van der Feen de Lille Die naam staat er nog opgeschilderd. Wanneer een bekende dezer fam. die lange tijd niet in Alkmaar is geweest en onkundig van de veran deringen, die hebben plaatsgehad, zich van het station naar het oude pand spoedt, dan moet hij, daar aan gekomen, wel een gevoel krijgen of hij door de grond dreigt te zakken. Voor de ramen hangt een zoodje van zulke vodden, dat het in de armste woning van deergste achterbuurt niet erger kan zijn. O. 't wordt straks stellig weer be ter. Er wordt in het huis hard ge werkt en danig gebroken. Maar die rommel in onze hoofdstraat met de naam van een aanzienlijke fam. op de deur! 't Moest niet magge! RARE BRANDSTOF Dinsdagavond ongeveer half elf was één van onze straten in dichte rookwolken gehuld, zo bericht een van onze medewerkers. Tussen twee haakjes, waarom noemt hij die straat niet? Dat mag gerust hoor. Enkele voorbijgangers zien, dat de rook uit een sclyporsteen komt. Ze vermoe deneen schoorsteenbrandje dat dacht ten waarschijnlijk twee politieagen ten, die juist voorbijreden. Ze stapten ten minste af en één van hen belde aan. Er werd opengedaan en de be woner keek hoogst verwonderd. Spoedig was iedereen gerustgesteld, want er brandde niets. De bewoners stookten alleen maar metrub ber. We vragen ons af: had niemand iets geroken? DE PLANTENDOKTER MOET ER BIJ Tegen het politiebureau is klimop geplant Hoe lang het er al staat we ten we niet, maar vandaag viel het ons op. Het doet het niet, er zijn een paar armetierige struikjes en een is helemaal dood gegaan. We dachten, dat klimop het eigenlijke overal deed en op een gevel gele gen naar het Zuiden zeker. Hoe komt dat? Gaan er zulke slech te invloeden uit van ons politiebu reau? We kennen onze politie goed genoeg om te weten, dat zo iets al lerminst het geval is. En daarom: laat de plantendokter van de plant soenen eens bij de patiënten komen kijken. Misschien weet die raad. Want dit is niets. BALIEKLUIVERS? In de affaire Hoes is ook betrok ken een jeugdig lid" van onze »balie. U weet wel, die zaak met textiel- bonnen. Hij heeft echter alleen maar bonnen gekocht. Zulke akkefietjes kunnen worden „geschikt" en nie mand zal er verder iets van horen. Nu deelt men ons mede, dat hij ver moedelijk de verdediging van de hr. Hoes op zich zal nemen. Wat let hem? De boete komt er zags uit, misschien wel het zwarte pak er bij. En mo gelijk blijft er zelfs nog iets van over. We hebben ons wel eens af gevraagd, vanwaar het woord „ba liekluiver" komt. We geloven, dat we er nu aPhter zijn. WAT IK ZEG IS WAAR Onze geachte collega's van de Voor- dam publiceerden dezer dagen onder stadsnieuws een groot opgemaakt stuk, dat er van A tot Z naast was. We weten, dat van verschillende kan ten daarop hun aandacht werd ge vestigd. Was het nu niet netjes ge weest. daarover een excuus te plaat sen of tenminste een rectificatie? Of stelt men zich daar op het stand punt: „Ik heb het gezegd en dus is het waar? OUD ALKMAAR Die zijt voorgeslacht niet eert, Is zijn eigen naam niet wèerd. Zo zegt het Historisch Genootschap „West Friesland" Eigenlijk volgt ie dereen dit devies, want er zijn maar weinig mensen, die zich niet aange trokken gevoelen door het verleden, die niet willen weten, hoe de men sen hebben geleefd op de plaats, waar zij nu wonen. Evenwel om dat te vernemen moet de gelegenheid zich bieden. Gelukkig hebben wij in onze stad de actieve vereniging „Oud-Alkmaar*' die steeds opnieuw komt met belang wekkende lezingen. Thans staan op de agenda voor 25 Febr. de heer C. Knaap met „Enige wandelingen door Alkmaar in 't midden der 16e eeuw", voor 31 Maart de heer R. P. Goettsch met „Invasie van Engelsen en Rus sen in Nrd. Holland 1799" en op 13 April Mr. Dr. C. Berkhouwer met „Oud Alkmaars recht" De avonden zijn alle in Hotel Vic- tory des avonds 8 uur. de dag. Er komen vele meningen naar voren, er wordt naastig naar gezocht, wie nu wel de schuld van deze slechte afzet is. Dat daarbij vele malen het oog gericht wordt op „Den Haag" en dat dit meestal geschiedt met een allesbehalve welwilende bik, is duidelijk. Den Haag heeft een brede rug en krijgt wel van meer dingen de schuld. We geloven echter, dat men zich er te gemakkelijk af maakt door eenvoudig het minder goede verloop van de afzet te ver wijten aan ,de autoriteiten. Van an dere zijde, die wel eens gelegenheid heeft een kijkje in de keuken te nemen, hoort men verzekeringen, dat er door het ministerie en het be drijfschap al het mogelijke wordt gedaan, om afzetmogelijkheden te vinden. De moeilijkheden, die daarbij ondervonden worden, ook al heeft men soms een gaatje gevonden, zijn van die aard, dat er van aflevering niet kan komen. „Het is de bezeten wereld, waarin we leven", zei dezer dagen een ingewijde in een veiling- vergadering. De oorzaak is niet, dat er teveel gele kool is uitgeplant. Ook al zou er de helft minder gele kool zijn, dan werd ze toch niet verkocht. Er is nu eenmaal, tengevolge van het zachte weer, dat alle concurrenten van de gele kool in 1 geen vraag naar. Een „ocjeb-'tu gelde het kortgeleden aan de scliand- paal, dat in de koolstreek 7''-, tnü- lioen kg. kool dool- verrotting ver loren was gegaan. Het mocht ook wel aan de schandpaal, dat con sument voot de gele kool va prima kwaliteit geen zes cent over heeft, terwijl de groene kool tot ruim 30. soms veertig cents per kg. opbrengt. Het vraagstuk van de zg. goedkope groenten komt hierdoor we! in een heel eigenaardig licht te stna- Zo als gezegd» de oorzaak ligt ni" In de te grote hoeveelheid gele koo'. hoewel deze tochvoor vele tuinders de oorzaak is van een ongunstige uit komst. Te velen hebben een te een zijdige teelt uitgeoefend, waard--"~ de beloning in te grote afharkelii'Jcid is gesteld van de enbrengst van een bepaald product. Wanneer dit juist de gele kool is, sluit de rekening *ang niet. Had men uitsluitend witte i$ool dan had men een best jaar. want ook nu nog noteert de witte kool hoge oriizon. De moois? oartiien gingen weg voor priizen tot f 16.— en f 18 per 100 kg. In onzekere tiiden als die waarin wij thans leven, is verschel- derheid van oroducten een eerste vereiste, opdat de tuinder hr»t risico zoveel moeeliik verdeelt. Met de rode kool Hen het deze week ook allesbehalve vlot. Er kon slecK*s weinig verkocht worden tegen de oohoudprüs van f 12.—: neen erv hia ten komen oractisch niet aan de markt Ze zijn moeilijk tp Het weinige witlof no^eerd"- -e's boven 20de uien Henen oo *ot Dinsdag f 25 tot f 27 90 wrd be steed. veiling* arkten VEEMARKT AUU^èAB Op de veemarkt van 9 Febr. werden voor de Centrale aangevoerd 16 vette koeien. 1 graskalf en 41 nuchtere slacht kalveren. VISSERIJBER1CHT DEN OEVER In de week van 2 tot en met 7 Febr. werden aan de veiling alhier de vol gende hoeveelheden vis aangevoerd. 586 pond bot. 1800 pond snoekbaars. 1144 pond witvis, 54 'pond paling, 32 pond spiering en 2724 kg wulken. In de prijzen kwamen geen bijzon dere schommelingen voor. BROEK OP L'DIJK, 11 FEBR. 14000 kg. rode kool 12—12.10; 8000 gk. gele kool 66.10; 500 kg. groene kool 28.2037.90; 25000 kg. witte kool 17.50—17.90; 500 kg. witlof 20.60-23.10; 1700 kg. peen Hl 99,20; 2900 kg. uien 25—28.60; 1800 kg bieten I 6.50 N.SCHARWOUDE, 11 FEBR. 55000 kg. witte kool 7—18.50; 50000 kf. rode kool 12—12.10; 11000 gele kool 66.10; 2000 kg. veldgele kool 11.60 —16.50; 3500 kg. uien 2380—27.60; gro ve 27; drielingen 21; nep 12.20; 150 kg. witlof I 22; witlof II 16. agenda BIOSCOPEN AJB.T.: „South of the Border", Mexi caanse cow-boy-film met Gene Autry (elke leeftijd). CINEMA AMERICAIN: „Twee jaar voor-de Mast" (boven 18 jaar). HARMONIE: „De woeste Hoogte" met Laurence Olivier, Merle Oberon en David NIven (14 jaar). VICTORIA: „De klokken van St. Mary" met Bing Crosby en Ingrid Bergmann (tot 14 jaar ondei geleide). Donderdag GULDEN VLIES 7.30 Halter Revue. WAPEN VAN HEEMSKERK Land bouw huishoudschool. Vrijdag GULDEN VLIES Haarlemse Orkea* Ver. met Jaap Stotijn. hobo.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2