ikmaaitWr Onder de Schijnwerper N.HOLLANDSE PERS 1945 VAN ACKER BESCHULDIGT DE COMMUNISTISCHE PARTIJ iSTADSNIEUV/S: Tuinders vergaderden in Alkmaar Afscheid van de heer G. Chr. Dun 4e Jaargang No. 1163 Maandag 16 Februari 1948 Uitgave voor de gelijknamige Stichting Wnd. hoofdred. A. Eriks. Westerweg 338 Alkmaar, tel. 3300. Redactie en administra tie: Ridderstraat hoek Oudegracht. TeL 3967 Bemoediging Wc kregen onlangs een bedankje, omdat we de euvele moed hadden gehad het tegenwoordige ministerie een goed ministerie te durven noe- Nu willen we wel toegeven, dat er mannen in zitten, die we liever door anderen vervangen zouden willen zien. Zo bij voorbeeld de benjamin uit het gezelschap, prof. van den Brink, minister van Economische Za ken, die ons weinig progressief dunkt te zijn en die wel eens een rem zou kunnen blijken. Evenwel men heeft nu eenmaal te maken met twee par tijen in onze regering en waar de K.V P. aan vooruitstrevendheid nog wel iets achterstaat bij de Partij van de Arbeid, is het niet verwon derlijk, dat veel dingen anders en minder snel verlopen dan in het bij zonder onze werkers graag zouden zien. Dit neemt echter niet weg, dat tal van belangrijke veranderingen zijn doorgevoerd, die er zonder uitzonde ring toe hebben bijgedragen de mate riële positie van de arbeidende klas sen van ons volk te verbeteren Het feit, dat dit niet is gegaan zonder fel verzet van alles wat tot de reactie behoort, terwijl daarnaast binnen het ministerie ook nog weerstanden moes ten worden overwonnen, moet er toe bijdragen om het respect voor dat gene. wat werd bereikt, te vergroten. Het is er op het ogenblik zo mee gesteld, dat. hoewel Nederland de armste jaren doormaakt, die het se dert mensenheugenis heeft gehad, de toestand voor de doorsneeburger zeer redelijk mag worden genoemd. Zeker, er kan nog veel verbeteren, maar veel is verbeterd in de korte spanne tiids sedert de bevrijding en dat is het werk geweest van degenen, die nu luttele jaren het heft in handen heb ben en die met recht aanspraak mogen maken op de kwalificatie van progressief. Wat er al zo gebeurd? Daar hebben we de belastingwet geving van minister Lieftinck, die beter zou zijn geweest, wanneer niet de reactie kans had gezien hier en daar een spaak in het wiel te steken We hebben de noodwet-Dre-s. die. oe dappere voorvechter voor de belan gen der economisch zwakkeren er kent het zelf, slechts een begin kan worden genoemd. Maar is het niet merkwaardig, dat in tijden van ar moede nu wel kan, wat in dagen van rijkdom nooit mogelijk bleek? We dtn.ce i aan de noadwij«xrssalarissen die eindelijk door een progressief bewind op een redelijk peil zijn georacht, we denken aan de lonen der laagst betaalde werkers uit onze samenleving, die zijn verbeterd.* We wijzen verder op de sanering, der gemetn^e-fman Uën, die een onmoge lijkheid scheen te zijn geworden, maar aie dit kaoinet het lijkt haast een wonder bezig is door te voeren. We nebben gekregen de kinilerbij- slagfegenng, een oplossing, die mis schien niet door iedereen evenzeer wordt bewonderd, maar die toch het weisuinaspeil van tal van gezinnen sterk naar boven heeft gebracht. We hebben de D.U.W., die het tegenwoor dig zo zwaar moet ontgelden. Men vergelijke echter de lonen van nu eena uiet die uit de tacouger jaren, de crisistijd in het ook toen reeds rijke Nederland We wagen te zeggen, dat de D.U.W. er goed afkomt, wan neer we een andere vergelijking tresken. Een vergelijking met de toestanden van vlak voor onze oorlog, de dagen van Colijn. Dan is er: Indonesië. Het scheen, dat ons bewind het raar had laten zitten, toen verleden jaar onaer pressie der reactie, die al haar krachten had gemobiliseerd, de po- li.ionele actie werd ingezet, 't Is beter aigekomen dan velen op dat ogenblik hadden kunnen en durven vermoe den, t ziet er naar uit, dat de aanval van onze conservatieven is terugge drongen en dat we weer ten naasten Dij zijn gekomen op het niveau van Ling- gadjati. Het venijn, dat het beruchte Comité voor Handhaving Rijkseen heid begint uit te spuwen, spreekt boc.-cdelen. De prijzen o, er valt nog wel iets cp aan te merken! maar waar heeft ce regering die zo vast in handen als bij ons? Waarlijk, wanneer men dit alles aan Zich laat voorbijgaan en er is nog Veel wat we niet hebben aangeroerd dan Is ei' geen aanleiding tot pessi misme Velen zijn ontevreden, omdat cc het voor zichzelf nog beter wilden DE STAKING IN BELGIÈ De Minister van Arbeid, van Acker, verklaarde op een persconferentie, dat de stakingen naar zijn mening een anarchistisch karakter dragen en zyn uitgeroepen om een chaos te sch eppen. Met betrekking tot Je hand having van orde en veiligheid zijn de nodige maatregelen getroffen. Het is my bekend, aldus de minister, dat Vrijdag te Brussel een ver gadering van de communistische party heeft plaats gevonden, waarop is be sloten nieuwe stakingen te organiseren. Van Acker deelde verder mee, dat het trampersoneel van plan is Dinsdag het werk neer te leggen. Regering in conflict met de patroons. Over het conflict in het gas- en electriciteitsbedrijf zei de minister, dat de regering haar goedkeuring heeft gehecht aan de door de arbei ders gevraagde stiptheidspremie De patroons willen deze premie echter niet betalen alvorens de tarieven zijn verhoogd. Dit kan de regering niet toestaan, omdat zulks een verhoging van de kosten van levensonderhoud betekent. De regering is hierbij dus niet in conflict met de arbeiders, doch met de patroons. Krasse maatregelen Inmiddels heeft de regering de mo bilisatie van al het personeel der ges- en electriciteitsfabrieken Dege nen, die Maandag nog geen gevolg aan de oproep hebben gegeven, zullen worden vervolgd. Wat de arb'-rders betreft, die bij overhc''?sdier«tcn wer ken, zoals de posterijen, zij kunnen zich als ontslagen beschouwen als zij Maandag het werk niet hervatten. De regering heeft een ernstige op vatting van haar plicht en zal alles doen om de orde te handhaven. Zij doet een beroep op de arbeiders weer aan het werk te gaan. want zij wil voorkomen, dat de plannen op sociaal gebied teniet worden gedaan. Stakingen breiden zich uit. Op Zaterdag waren ongeveer 14" 000 arbeiders bij de stakingen betrokken of 5 procent van de totale werkende bevolking van België In Brussel moest de politie de orde Mastellen, toen stakende postbeamb- ENGELS MOTORSCHIP AAN DE GROND Het Engelse motorschip „Teespool" is gister bij Vlissingen aan de grond gelopen, waarschijnlijk, omdat het uit zijn roer is gelopen. Een viertal sleep boten voeren uit, om te trachten, de „Teespool" bij hoog water vlot te krij gen. Zij zijn daarin ook inderdaad ge- ten trachtten het publiek uit een postkanoor te verwijderen. Even later werd van de zijde van het Belgische ministerie van Verkeer medegedeeld, dat de postbeambten 't werk hadden hervat. Nu iedereen over dollarhulp spreekt De Noorse premier Einar Gerhardsen heeft gisteren in het parlement een brief voorgelezen, die hij had ontvangen van een 9-jarige jongen. De brief luidde als volgt: „Ik heb door de radio gehoord, dat een Engelse jongen Attlee 47 dollarcents heeft gestuurd omdat hij wist, dat Engeland dringend Amerikaans geld nodig had. Ik weet, dat U .ook om zulk geld verlegen zit en daarom zend ik U 1 dollar en vier cents. Ik wil het niet min der doen dan die Engelse jongen." De brief besluit met de woorden: „vader heeft gezegd, dat we in plaats van auto's meer land bouwwerktuigen moeten ko pen, omdat we die harder nodig hebben". weerbericht KOUDER Overdrijvende wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog weer. Ma tige wind tussen Noord en Noord- Oost, kouder. hebben. Maar is de arbeider of de boer er in deze kwade tijden eigen- li niet beter aan toe, dan ooit onder zulke omstandigheden het geval is gewesst? Geen maatschappij is ideaal. Fouten zjjn er en zullen er blijven. Maar er wordt hard gewerkt aan de oprich ting der economisch zwakken. De re sultaten blijven ntet uit. Dat geeft moed. De progressiviteit behoudt de over hand. A. ERIKS Op Zondag echter begonnen de sta kingen in de gas- en electriciteitsbe- drijven een ernstige vorm aan te ne men. Zo heeft de grote electrische centrale te Antoing, die het gebied van Doornik van stroom voorziet, haar productie tot een derde beperkt. Drie keer werd de stroom zelfs gedurende 20 a 30 minuten volledig onderbro ken, waardoor ook dc werkzaamheden in de ziekenhuizen en de klinieken moest.en worden stop gezet. De in dustrie en 't ambachtswezen in Door nik zijn geheel lam gelegd door de staking. Ook in het industriegebied van dc provincie Namen vermindert de rr <Jr»lijks Zondag zou den de buurttrams in deze provincie worden stil gelegd. HEBBEN DE RUSSEN SUPERIEURE BOMMENWERPERS Volgens een verklaring van de re publikeinse afgevaardigde Chester Merrow voor de commissie voor bui tenlandse aangelegenheden van het Amerikaanse huis van afgevaardig den zou de Sowjet-TTnie een groot aan tal bommenwerners bezitten van een type, dat superieur zou zijn aan de Amerikaanse superforten. BROEKMAN EERSTE OP 5000 M. Onze landgenoot Cees Broekman heeft in Hamar voor een prettige ver rassing gezorgd door de 5000 m. te winnen. Broekman legde deze afstand af in 8 min. 31.9 sec. en eindigde voor Farstad (Olymp. kampioen) en Liak- lev. Op de 10.000 m. werd Broekman derde, op de 500 m. twintigste. Raadsvergadering met onbelangrijke agenda KOEDIJK Onder voorzitterschap van loco-burgem. Riekwel, kwam de raad der gemeente Koedijk Vrij dag in vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat de aanleg van de klinkerweg op Oost- wijk is goedgekeurd. Van de minister van binnenlandse zaken was er een verzoek om de belasting op de ver makelijkheden te herzier en deze voor bals en bioscoopvoorstellingen te ver hogen B en W stelden voor de gevraagde verhogingen in te voeren. eD heer Hart <P.v.d.A.) pleitte ernstig voor 'n redelijke verhoging voor de plaatse lijke verenigingen en zo mogelijk voor ontheffing. Deze verenigingen hebben het toch al moeilijk en spreker vrees de, dat de uitvoeringen anders hele maal niet meer bezocht zouden wor den. Blaauwboer (C.P.N.) verzocht aandacht voor culturele bioscoopvoor stellingen. De voorzitter zegde toe culturele gebeurtenissen zo soepel mogelijk te zullen behandelen. Hier zal een be lasting van 15 pet. voorgesteld wor den. Van de middenstandsvereniging „Ons allr Belang" te St. Pancras was er een verzoek om het tarief voor het ophalen van vuilnis voor de winke liers te verlagen. Op voorstel van B en W werd het tarief verlaagd van f 10 tot f 5 per jaar aangezien de inkomsten nog bo ven de uitgaven blijken. Ingekomen was voorts nog ccn ver zoek van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" om. toestemming te verlenen tot de aankoop van 25 are bouwgrond voor woningen ter waarde van f 3000. Na ampele bespreking ver leende de raad haar toestemming. AUTOVERVOERDERS PROTESTEERDEN Zaterdagmiddag had in Alkmaar 'n ongewone betoging plaats. Het waren de firma's, die zich toeleggen op het vervoer langs de weg en die hun pro test tot uitdrukking brachten tegen de bevoorrechting van de spoorwe gen door de regering, welke huns in ziens plaats heeft. Vrijwel alle firma's uit Alkmaar hadden voor deze protestbetoging hun vrachtauto's ter beschikking gesteld, die aan weerskanten voorden van grote biljetten, een lange file vormden, waarmee een optocht door de stad werd gehouden. Een 40-tal auto's namer aan deeL Voetbalschandaal in het Zuiden Mislukte poging iot omkoping Grote opschudding is verwekt door een schandaal dat Zondagmiddag zijn voorlopige ontknoping vond in Hotel Schimmelpenninck te Eindhoven, maar dat ongetwijfeld nog een lange na-geschiedenis zal krijgen. Vrijdag 6 Februari kreeg Piet van Veghel, doelman van Eindhoven, die reeds 12 jaar in het eerste elftal speelt bezoek van iemand uit Sittard, die hem zonder omwegen f 1000 bood, in dien hij zijn medewerking wilde ver lenen aan het verliezen van de beide wedstrijden welke Eindhoven nog te gen de Sittardse Boys moest spelen. Van Veghel antwoordde „dat hij er nog even over zou piekeren", maar waarschuwde onmiddellijk de secre taris van zijn vereniging. Eindhoven zocht contact met het bestuur van de K.N.V.B en besloten werd te doen alsof Van Veghel het aanbod aannam. Terwijl enkele getuigen meeluister den heeft Van Veghel daarna een be stuurslid van de Sittardse Boys op gebeld en hem gezegd dat hij er wel iets voor voelde, maar dat hij bang was dat, indien de Sittardse Boys eenmaal hadden gewonnen, men hem en de f 1000 wel zouden vergeten. Hij kreeg ten antwoord dat gezorgd zou worden dat iemand op de Zondag van de eerste wedstrijd 's middags om 12 uur in hotel Schimmelpenninck te Eindhoven aanwezig zou zijn om Van Veghel vast een handgeld van f 150 te overhandigen. Gistermiddag verscheen de man in derdaad op het afgesproken tijdstip en legde twee briefjes van f 50 en twee van f 25 op tafel. Verdekt op gesteld hadden enkele bestuursleden van Eindhoven en een paar recher cheurs deze - transactie gevolgd. De rechercheurs grepen toen onmiddellijk in en het geld werd in beslag geno men. De omkoper kon heengaan na dat zijn naam was genoteerd en hij 25jhr$ersoonsbewijs had afgegeven. A'an het bestuur van de KNVB zal door Eindhoven een uitvoerig rapport van. deze hele trieste affaire worden overgelegd. De voorzitter van de Sittardse Boys verklaarde, dat het best mogelijk was. dat een of andere supporter op eigen houtje een poging tot omkoping had gedaan, maar uitdrukkelijk verzeker de dat hij en het gehele bestuur van de Sittardse Boys er totaal onkundig van waren gebleven. Van Veghel heeft Zondagmiddag 't Eindhovense doel niet verdedigd. Hij voelde zich te zenuwachtig en wilde geen kwade schijn op zich laden wan neer hij per ongeluk een houdbare bal mocht laten glippen. dist! euws IN MAART DE EIEREN 2 CENT GOEDKOPER De maximum consumentenprijzen voor eieren zullen met ingang van 1 Maart met 2 cent per e' worden ver laagd, zodat deze dan bedragen voor de klassen I t.m. VI resp. 16, 15, 14, 13, 12 en 11 cent per ei De handelaren zullen de eieren, welke zij na 15 Februari van de producent betrekken, voorlopig niet mogen afle veren. BONNEN VOOR WERKKLEDING GELDIG VERKLAARD Het Centraal Distributie Bureau deelt mede, dat de bonnen voor werk kleding H-l en L-l tot nader order geldig zyn voor het kopen van werk kleding. Op de bon H-l kan men ko pen: een overall, een werkpak van drill, keper of satijn, een lange stof jas, een lange witte jas, een labora torium jas of een mouwschort. (Deze artikelen zijn thans ook verkrijgbaar op de oude nog in omloop zijnde werkkleding bonnen A). Op de bon L-l kan men kopen: een werkbroek of werkjas van keper, drill satijn, beaverteen. Engels leer. Man chester of pilow, een korte witte jas, een koksbuis of een korte stofjas.De ze artikelen zijn ook verkrijgbaar op de oude werkkleding bonnen B en C). Voor de goede orde wordt er op gewezen, dat de nummers 2 tot en met 12 van de bonnen H en L nog niet geldig zyn verklaard. Voorts wordt medegedeeld, dat behalve de oude Werkkleding bonnen A, B en C en de nieuwe bonnen H en L (ge volgd door een cijfer) ook rantsoen bonnen voor werkkleding in omloop worden gebracht, n.L de rantsoenen F C (waarde gelijk aan bon H) en de rantsoenbonnen F D (waarde gelijk aan bon L). De rantsoenbonnen zijn onmiddellijk geldig. Veel pessimisme en te weinig kracht Zaterdagmiddag vergaderde te Alkmaar in Paviljoen Kinheim de afde ling Tuinbouw, district Noord-Holland, van de Hollandse Maatschappij v. Landbouw. De belangstelling was buitengewoon groot: niet minder dan 31 van de 34 afdelingen waren vertegenwoordigd. Mag dit op zichzelf wor den beschouwd als een bewys van een opgewekt organisatieleven, tot op zekere hoogte geloven we niet, dat van een vergadering als die van Za terdag j.1. grote resultaten zyn te verwachten. De voorstellen van de af delingen, waarbij inderdaad zeer bt'angrUke, kwamen daarvoor o.i. te wei nig tot hun recht. De prae-advienn van het bestuur waren niet sterk, het maakte op ons de indruk, dat ze vluchtig waren samengesteld. De ver gadering bracht er daarom nog al eens veranderingen in aan, iets wat bU weldoordachte bestuursvoorstellen, die goed worden verdedigd, niet in die mate behoort voor te komen.. Merkwaardig ging het toe bij de behandeling van de afdelingen Lange- reis en Oudendijk, waarin werd verdocht te protesteren tegen de aanne ming van het pensioenfonds in zijn huidige vorm. Bij de stemming over het prae-advies, dat voorstelde geen uitspraak te doen. staakten de stem men: 24 tegen 24. Dat kon echter niet,, want er waren 49 stemmen uitge bracht. Een en ander zou worden on derzocht, maar er werd geert woord meer over gerept. Pessimistische opening met een verstandig slot. In zijn openingswoord gaf de voor zitter. de heer A. Schermer, een te rugblik over het afgelopen jaar. De totale uitkomst noemde hij vry goed, maar er waren zeer uiteenlopende re sultaten: velen hadden niet geprofi teerd. Voor de winter producten van de laatste oogst ziet het er op dit ogen blik zeer slecht uit, terwijl de rege ring geen stimulans wil geven Dan wordt de vrij pessimistisch klinkende vraag of er voor de tuin bouw nog toekomstmogelijkheden zijn, door spr. onder ogen gezien. Duits land is voor de tuinbouw afgesneden om de financiële politiek, die „men" volgt. (Wie is deze „men"? - red.). Volgens de minister zijn er wel mo gelijkheden en wanneer alles „vrij" wordt, dan zal het wel gaan. Maar wanneer er geen afzet is, wat dan? Zal de minister de tuinbouw dan in in de steek laten? De werknemer verkeert in een be tere positie dan de kleine onderne mer, de lasten zijn hoog en uitvoerig staat spr. stil bij de opvattingen, wel ke door de overheid worden gehul digd ten aanzien, van de toepassing van de vermogensaanwasbelasting op de tuinders. Dat daarbij geen reke ning is gehouden met de slechte toe standen van voor 1940 is voor ieder een een grote desillusie. Spr. acht de tuinderij hierdoor in erge mate mis kend. „Heeft zij er in de oorlogsdagen niet toe bijgedragen de bevolking te Jan Werkman -j- Geheel onverwachts vernamen we gisteren, dat de heer Jan Werkman, eens de sportredacteur van de Alkm. Courant, plotseling was overleden op een vergadering van de IJsbond Hol lands Noorderkwartier, waarvan hy secretaris was. Zyn stoffelijk overschot is ver voerd naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar en zal Donderdagmiddag a.s. om 2 uur met militaire eer op de al gemene begraafplaats worden ter aar de besteld. De periode van zijn journalistieke werkzaamheid ligt in hoofdzaak voor de oorlog en in de sportwereld te Alkmaar, waar hij zich in 1928 kwam vestigen, werd hij een populaire per soonlijkheid. Natuurlijk richtte zijn aandacht zich op het voetbal. Hoe vaak hy Alcmaria heeft begeleid bij uitwed strijden zal wel niemand meer kunnen nagaan. Maar ook de andere takken van sport hadden zijn belangstelling. De HLO heeft hij krachtig gepropa geerd, wie herinnert zich niet zijn al tijd herhaalde aanmoedigingen? Dat de HLO voor de oorlog een tijdperk van grote bloei kende, was voor een niet gering deel zijn werk. Ook de wiel rijders hadden zijn steun. De tak van sport echter, die hem vermoedelijk het meeste boeide, was het schaatsenrij den. Hij was de ziel der dorpentoch- ten, die in ons gewest steeds in popu- lairiteit toenamen en waarbij het aan tal deelnemers tegenwoordig meestal met vier cijfers wordt geschreven. Ook echter op ander gebied bewoog hij zich. We herinneren ons een door hem geschreven openluchtspel. Na de oorlog werd hij spoedig in actieve militaire dienst opgeroepen, hij was reserve-kapitein bij het Ne derlandse leger. Aanvankelijk inge deeld bij het MG, werd hij later test- oflicier bij de keuring der dienstplich tigen. In deze functie was hij tot zijn ovei lijden te Alkmaar werkzaam. De overledene, die stamde uit een echt journalistengezin, bereikte de leeftijd van 46 jaar en laat een vrouw met vier nog betrekkelijk jeugdige kinderen na. bewaren en is dit geen nationaal be lang?", zo roept hij uit (Zie vervolgt pa- 4 kol. 1 Inspecteur L. O. beëindigt wetkzaamheden De heer G.Chr. Dun, inspecteur bij het Lager Onderwijs in de inspec tie Alkmaar, zal op 1 Maart a.s. het onderwijs gaan verlaten, nadat hij zUn krachten bijna 50 jaar lang hieraan heeft gewijd. LEVENSLOOP Oe heer Dun werd op 19 September 1882 te Rotterdam geboren. In 1901 slaagde hij voor onderwijzer en reeds een dag na zijn examen werd hij be noemd als onderwijzer aan de 9-jarige Mulo-school waaraan de heer K. Brands, de latere Hoofdinspecteur van de Tweede hoofdinspectie, toen hoofd was. In 1909 werd de heer Dun be- tot hoofd van de grote Christelijke school te Heteren in de Betuwe en slechts 2 jaar later volgde de benoe ming in gelijke functie aan de Her vormde school te Goens. Tevens was de heer Dim leraar in Aardrijkskunde te Middelburg en leraar Nederlands aan de Handelsavondschool te Goes. In 1917 wed de heer Dun benoemd tot hoofd van degrote Christelijke school te Wageningen in welke plaats hij tevens Duitse lessen gaf aan de employés van de Landbouwhogeschool en leraar aan de handelsavondschool. Zijn school waaraan ook 'n Mulo afd. was verbonden, wist hij tot 'n zo grote hoogte op te voeren, dat i de eerste twee jaren het percentage geslaagden reeds 100 bedroeg. INSPECTEUR In 1923 volgde dan de benoeming tot schoolopziener in de inspectie Alk maar tot er in het volgende jaar een andere regeling kwam. De schoolop zieners vervulden nu de controleren de werkzaamheden. De heer Dun werd toen benoemd tot inspecteur in de in spectie Den Helder, doch In 1 keer de hij weer terug in de inspectie Alle rnaar en tot nu toe bleef hij in deze functie. In deze jaren heeft hij veel gedaan cm het onderwijs in zijn in spectie-gebied te bevorderen, de band tussen de collegae te versterken. De vergaderingen onder leiding van de heer Dun kenmerkten zich steeds door een prettige geest en hij kreeg dan ook de waardering die hem toe kwam, ook uit niet Christelijke onder wijskringen. De inspecteur had steeds veel belangstelling voor alle vormen van onderwijs en ook voor gebeurte nissen, die zoals de schoolwed- strijden zijdelings in verband met het onderwijs staan. Altijd heeft de heer Dun het persoonlijk contact met de onderwijzers bewaard en het is met lede ogen, dat men hem nu zal zien vertrekken. DE HULDIGING Op 26 Februari a.s. zal de heer Dun in 't Gulden Vlies gehuldigd worden. Om half elf zullen autoritei ten op onderwijsgebied, wa. ronder de hoofdinspecteur, de heer D. van Nes, de scheidende inspecteur toespreken en na afloop hiervan zal er receptie zijn voor de onderwijskringen. Tijdens de huldiging zullen de heren Bob Bruus ke (zang) en Piet Hals'ema (piano) voor de muzikale omlijsting zorgdra gen. Het huldigings comité stelt zich voor om tegen plm. drie uur aan da verschillende corporaties, instellingen en aan belangstellende particulieren gelegenheid te geven van da heer Dun afscheid te nemen.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 1