EVA BRAUNS DAGBOEK NU IN AMERIKAANS BEZIT DE ELFSTEDENTOCHT VAN JIMMY BROWN 34 Dagen op een reddingsvlot ÉP nf ÜP ff Ui ST Sir Hf f rbcHsprogr crimes 't Behandelt Hitiers particuliere leven Hans Habe schrijft te het Zwitserse weekblad „die WeHweche", dat Eva Braun, die in een bunker te Berlijn enkele uren voor haar dood met Hit- Ier te het huwelijk trad, te 1944 de Duitse filmspeler, regisseur en berg beklimmer Louis Treaker volgens zijn eigen voor een notaris ouder aanwe- Mgheicl van getuigen gedane medede ling haar dagboek heeft overhandigd, dat de volledige geschiedenis van Hit- ler's particuliere leven van het ogen blik van haar eerste kennismaking met hem tot eind 1944 bevat. Eva Braun had aan Trenker, die te Bozen woonde, verkaard, dat zij twee redenen had om hem dit dagboek te overhandigen: ten eerste vreesde zij dit dagboek bij een geallieerd bom bardement te verliezen en ten tweede hoopte Eva, die zach tot het toneel voelde aangetrokken, dat Hollywood zich na de „wapenstilstand" zou haasten de ..pompadour van het Der de Rijk" te engageren als hoofdrol speelster In een autobiografische film met het dagboek als tekstboek. Uit Weekend-puzzle De negen lucifers „Bah.." zei Piekerwaard, „Lucifers" Minachtend over zoveel kinderach tige hersenkronkels In een met die pere wijsheden volgepompt hoofd, wendde de denkprefessor zich af van de simpele figuren van rechte stokjes. Inderdaad. Het waren lucifers Bij eengeraapt uit een doosje „vonkvrije onbrandbare". „Maar, eh..", zei de vuurvreter, „Dit is een puzzle!" Nu heeft het waoré puzzle altijd al een magische invloed uitgeoefend op het innerlijk van oaze grootste raad- seldichter. Dies dichtte hij in raadse len: „Bestaat niet! Er is geen enkele puzzle met lucSecs, die ik nog niet ken" En hij stortte zich op de negen stokjes, welke op de tafel lagen uit gespreid. Zo: „Wat moet ik -hiermee?" zo zeide hij. „U moet de negen veranderen in twaalf en die twaalf woer in acht tien", zo werd hem toegeroepen. Piekerwaard, die binnenkort zijn gouden lucifecs-jabUeum hoopt te vie ren, had er niet de minste moeite mee. Hij raakte de lucifers even aan, zodat ze anders kwamen te liggen, deed dit nog een keer en behaalde de vereiste resultaten. Kunt u dat ook? Natuur lijk! Probeert u het maar. Inzendingen vóór Vrijdag 27 Febr. a.s. aan de puzzle-redacteur van dit blad onder het motto van: „De Ne gen Lucifers". Onder de goede oplos sers wordt weer een boek verloot. Oplossing DE DELING Rekenpuzzles Wijken nog steeds tot de meest geliefkoosde soort raadsels te behoren. Het is In Ieder geval steeds een enorme schare, die haar krachten op dit soort vraagstukken beproeft. Ook de deling heeft weer massa's oplossingen naar ons bureau doen stromen en het lot heeft over de prijzen moeten beslissen. De oplosing luidde: JJJ/ABCBJCCCBBAA/ABCDEFGHJ of wel: 999/123293332211/123456789 Na loting vielen de prijzen ten deel aan: A. DE GRAAF. Nieawpoortslaan 60. Alkmaar, en J. DF GRAAF. B 13. Barsingerhorn. Het Is opmerkelijk, dat het lot dit maal blijkbaar de voorkeur gaf aan een bepaalde oaamf Tweemaal De Graaf! De prijzen zullen de winnaars to spoedig mogelijk toegezonden krij gen FEUILLETON door ROBEK1 TRUMBULL C4D Tony's lippen bewogen, maar er kwam geen uitdrukking in z'n ogen „Hoera"! fluisterde hij toonloos. Ik keek naar Gene, Hij vertrok z'n lippen en ik dacht dat hij glimlachte De volgende morgen zagen we haaien, kanjers. Ik vond het niet bijster prettig. ïk was bang dat een van deze drie meter lange monsters misschien tegen de boot zou botsen, wat allerlei onplezierige gevolgei- zou kunnen hebben. Ik hield ze nauw keurig en enigszins ongerust in het oog. zoals ze daar heen en weer zwom men, met hua rugvin boven water. een authentieke brief van Eva Braun blijk volgens Habe ook. dat zij jaloers was op Leni Riefenstahl, die geregeld van Hitier bloemen kreeg toegezon den, terwijl ..Adl", zoals Eva haar ge liefde steeds in het dagboek noemt, haar daar niet mee bedacht en zich ook niet om haar garderobe beKom- merde. Het dagboek is door Trenker aan een vriend in Hollywood doorgestuurd en tenslotte bij de uitgeversfirma Reynal en Hitchcock terecht gekomen Deze uitgevers hebben echter besloten aan de Amerikaanse regering de be slissing te laten of het dagboek ge deeltelijk gepubliceerd zal worden, daar het volgens Habe een aaneen- schakeing van pornografische obsce niteiten van de ergste soort" is. TUSSEN WBT EN ZWART Damrubriek o. I. v. P. Beers, Noord-Scharwoude, A 100 DE KUNST IN DE PROBLEMATIEK Spraken wij de vorige keer over 't motief in de probleem werking, het welk verreweg de voorkeur verdient boven de gecomponeerde slag, wij willen daar thans iets dieper op in gaan. Wie de problemen van vóór 1916 en die van daarna vergelijkt, zal ge troffen worden door de grote verschil len van vorm in de compositie. Het was in genoemd jaar, dat de proble matiek een algehele omwenteling maakte ónder leiding van de heer G L. Gortmans (thans wonende te Lon- don) met als voornaamste probleem componisten: S. E. v. d. Meer, A. D. Querido, G. Mantel en dr. M. J. Be- linfante. Plaatsruimte belet ons op deze zaak hier voldoende het licht te doen schijnen, doch wij volstaan met de illustratie van een probleem, dat de stoot heeft gegeven tot een ommekeer in de problemenconstructie. gemaakt op een motief van de heer S. E. v. d. Meer, het beroemd gewor den vierkantje. In deze stelling wint wit door eerst 27-22 te spelen, zwart 17:30 (meer- slag), wit 26-21, zwart 12:28 en een eigenaardige stand is ontstaan. Wit EVEN EEN KORT PRAATJE! Hallo, Jongens en Meisjes! Hier is jullie Kinderkoerier weer met natuur lijk een nieuwe wedstrijd en nog het een en het ander. Het was in de af gelopen week mijn bedoeling geweest om weer een aantal van jullie briefjes te beantwoorden, maarhet Is er bij gebleven. Vandaag is er jammer genoeg geen ruimte voor en daarom neem ik me voor aanstaande Woens dag of Donderdag dit te doen. Boven dien is het niet zo erg, dat ik eens een keertje over sla, want door de regelmatige beantwoording van de laatste weken ben ik aardig „bij". Nichten en neven, die mij reeds een brief hebben geschreven, maar tot nu toe nog geen antwoordje hebben ge had, moeten niet ongeduldig worden, maar goed de krant van Woensdag of Donderdag letten. Stellig wordt dan hun briefje óók beantwoordt. Sommige kinderen vragen mij of zij nu toch heus mee mogen doen met de Kinderkoerier. Natuurlijk, beste jon gens en meisjes, mag dat! Hoe meer hoe liever, want hoe gróter de club, hoe leuker het ls. Alle jóngens en meisjes tot laten we zeggen 15 jaar mogen mee doen! Hartelijk wel kom hoor! OOM ROB WIE WONNEN DE PRIJZEN? Wat een massa oplossingen heb ik gehad op de prijsvraag van veertien dagen geleden! Het was geweldig Jullie hebben de puzzle bepaald pret- Gene wou het mes nemen om te proberen de eerste de beste die in de buurt kwam een steek toe te brengen maar ik was er tegen Het zou al een heel gelukkige steek moeten zijn die een van deze grote taaie beesten ep een kwetsbare plek zou raken zelfs indien ze er een hadden. Ik was van mening dat ons mes er niet groot genoeg voor was het was ongeveer zo groot als een padvindersmes. Een harde stoot tegen de leerachtige huid van de haai zou het lemmet zelfs wei eens kunnen breken, of Aldrich het mes uit de hand slaan. Als er iets met het mes gebeurde, zou het een ramp zijn, vond ik. Het was ons enige wa pen: we moesten er voorzichtig mee zijn. „Tijd dat we iets te eten kregen", mompelde Gene. Hij borg het mes op en praatte er niet verder over. Het enige waar Gene nog over wilde pra ten was eten. Een van de grote haaien zwom dicht langs de boot. Ik strekte pijnlijk m'n •benen uit en leunde bverboord om 32. Sietske ontstak in toorn toen zij zag hoe haar jonge landgenoten zich over Jimmy vrolijk maakten. „Schaam jullie", riep zij uit. „Dit is een vreem deling, dit is een gast van ons Frie zen en het geeft geen pas hem uit te lachen en te plagen, 't Is misschien wel iemand uit Holland en tegen zul- slaat vijf stukken en een dam, doch hot geeft groot verschil hoe wit dit doet. De juiste wijze van slaan is hier AUTEUR: G. L. GORTMANS Zw. 4 st. 7, 8, 18, 19 en 2 dammen op 16. 448. Wit 6 st. 27. 29. 32. 34, 37 40. dam op 15. 36:19! waarbij wit achtereenvolgens over de stukken 18, 20, 30. 28 (D), 7 en 8 naar 19 gaat. Men neme nu de geslagen stukken van 'het bord en het zuivere vierkantje van v. d. Meer is overgebleveft. Hoe zwart ook slaat, al tijd worden zijn beide stukken weg geslagen. Men zal 't met ons eens zijn, dat hier inderdaad van kunst kan worden gesproken. Later is dit motief meerdere malen tig gevonden. De verborgen meisjes namen waren: 1. Marie (en Rie); 2. Tine (en Meta); 3. Annie (en Iet); 4. Emma (en Eef); 5. Ali (en Aal). Zij. die alleen de eerste namen had den ingezonden, hadden de oplossing niet fout hoor! De tussen haakjes ver melde namen zijn door sommige kin deren er nog bij gevonden. De verborgen boomnamen waren: 1. eik; 2. iep; 3. beuk; 4. spar en esp; 5. den. De prijzen werden na loting gewon nen door: Jan van Klooster. Emmastraat 70, Alkmaar: en Greetje Vader. Middenweg D 117 b, Heerhugowaard. Ook heb ik nog een troostprijsje verloot, dat gewonnen werd door: Jacob Wlersma, Tjallewal K 43, te Schagen. DE NIEUWE WEDSTRIJD De laatste tijd hebben we al heel wat soorten puzzles gehad: verborgen plaatsnamen, raadsels, rekenpuzzles, woordenpuzzles, taalfoutenwedstrijden en opstelwedstrijden. Deze keer gaan we eens iets anders doen. Ik geloof niet, dat we zoiets al eens eerder heb ben gedaan! Hieronder staat name lijk een spreekwoord, maar als je het zo bekijkt, dan zou je niet zeggen, dat het een spreekwoord is. Dat klopt, want alle letters zijn door elkaar ge gooid en het is nu jullie taak om uit te zoeken, welk spreekwoord van de naar hem te kijken. Hij zag er uit alsof hij iets in z'n schild voerde, en ik vond het niets plezierig. De andere haaien hadden zich een eind verwijderd, waarschijnlijk op zoek naar gemakkelijker prooi dan wij. maar dit ene geweldige beest, gevlekt als een luipaard, verwachtte blijkbaar nog iets en bleef in de buurt Eindelijk dreef hij een paar meter van ons at draaide zich in een bocht naar de oppervlakte, en schoot met één krachtige slag van z'n zware staart regelrecht terug, als een tor pedo. Op minder dan een halve me ter afstand stopte hij plotseling en scheen me recht in de ogen te kijken, terwijl hij z'n gemene tanden liet zien. Ik richtte me op en sloeg hem met m'n goede rechtervuist vlak op z'n neus. De haai had meteen z'n be komst. Hij draaide zich om en schoot weg als een bange aap. Ik geloof niet dat hij ooit terug kwam. Tony had het geval gezien. HU boog zich naar mij over en hief mijn ke mensen moet je altijd beleefd en voorkomend zijn. Scheer jullie weg en laat hem maar aan mij overZij had met zoveel overtuiging gesproken, dat de jongelui beschaamd afdropen. „Sta op, Jimmy", zei ze, „en laat eens bewerkt en ook uitgebreid (het wa terval-motief van v. Dam). Hierop ko men wij nog wel terug). In de tweede stelling is het de be kende problemist Geo van Dam ge lukt het b.g. motief eveneens in zijn reinste vorm op hét bord over te hou den, hoewel wij de eerste stelling waardevoller vinden. Wit wint door 34-30 (48:22) 29-23 (16:24) 15:13! (de stukken mogen eerst ni de slag van het bord worden ge nomen). Het vierkantje is weer over gebleven, zij het dan ook op een an dere plaats van het bord. Het volgende eindspelletje is weer AUTEUR: GEO VAN DAM W~M W/Pr 9 m m ':"'Z w m 9É WA m m. m m pp ra w m wC Zw. 7 st. 7, 8, 17, 18. 20, 23, 24, Dam op 12. Wit 7 st 26. 27. 29. 31, 32. 33, 34. Dam op 36. hier volgende letters kan worden ge vormd. Doe Je best! De te gebruiken letters zijn: A DDDD EEEEE HH I L NNN OOO RSVZ Het zal eerst wel niet erg mee vallen, maar geef het niet te gauw op en ding mee naar enkele prijzen, die ik ook weer voor deze wedstrijd beschikbaar stel. Inzendingen vóór Vrijdag 27 Februari aan OOM ROB, POSTBUS 3, SCHAGEN DE ERELUST Van dag tot dag komen nog steeds postzegels voor de tb.c.-bestrijding bij mij binnen: de ene dag wat meer en de audere dag wat minder. Maar het gaat door en kinderen, die in de vorige weken mij een hele massa ze gels zonden, hebben mij reeds weer geschreven, dat ze volop aan het spa ren zijn, cn dat ik eerstdaags weer 'n zending kan verwachten. Deze week ontving ik de volgende hoeveelheden: Do de Geus, Alkmaar 500: Ans Keppel. Slootdorp - 400; Tini Dekker, St Maartensbrug - plm. 250 van een onbekende te Alkmaar - plm. 200. Betsie en Elly Pipping. Alkmaar 100. Arie v. d. Vrede. Winkel - 63. En nu wacht ik weer op volgende zendingen onbeschadigde, gebruikte postzegels. Jullie sparen natuurlijk allemaal mee. hè6 Stuur ze aan: OOM ROB. POSTBUS 3. SCHAGEN rechterhand omhoog. „De winnaar en nog altijd kampioen", zei hij schor, alsof ik een bokser was. Mijn hand tintelde en de knokkels deden zeer. Ik betastte ze voorzich tig. M'n hand was niet gewond, maar wel bezeerd, en mijn knokkels bleven een paar minuten lang pijn doen. De neus van de haai was zo hard als een blok hout het was alsof ik met m'n vuist tegen een telefoonpaal had geslagen. Maar ik had hem ten minste weggejaagd. Daarna hielden we ons een poos rustig. De zee was ruw, en ik was bang dat de boot weer om zou slaan. We hadden nu al een week lang niets gegeten. Ons laatste voedsel was de kokosnoot geweest die we op de 21ste dag hadden opgevist; onze krachten namen steeds sneller af. We begon nen in te zien hoe gelukkig we wa ren geweest met het vangen van de vogels en de vissen. Die kansen kwa men nooit terug. Gene had van ons driefn de scherp ste ogen. Toen hij op de 28ste da? zien wat er aan hapert. Heb je het koud of mankeert je iets anders?" Toen wierp ze een blik op Jimmy's voetenen toen kon zij zelf een glimlach niet onderdrukken want Jimmy had de schaatsen achterste voren en de linkerschaats aan zijn rechtervoet gebonden. moeilijker dan het er uit ziet: Wit twee stukken op 16 en 18. Dam op 22. Zwart 2 stukken op 26 en 34. Wit wint door: 22-33 (26-31a) 16-11 (31-37) 11-7 (37-41) 7-1 (34 40) 33 28 en wint de partij. De tweede variant is: 22-33 (34-40) 16-11 (40-45) 11-7 (45-50) 33-6 (26-31) 7-1 (31-37) 1-12 met winststelling. CLASSIFICATIE DORSMACHINES De Prov. Voedselcommissaris voor Noordholland maakt aan belangheb benden bekend, dat wanneer bij het in rekening brengen van de vergoe ding (maximum uurtarieven) voor het in loondienst dorsen, geen overeen stemming bestaat over de vraag in welke groep een bepaald dorsgarni- tuur thuis hoort aan de Prov. Voed selcommissaris voor Noordholland, Kerkplein, Alkmaar, kan worden ver zocht te bepalen welke capaciteit de machine heeft. WIENER SANGERKNABEV 450 JAAR De „Wiener Saengerknaben" zullen in Mei het feit herdenken, dat dit instituut 450 jaar geleden door keizer Maximiliaan werd opgericht. Naar aanleiding van dit jubileum zullen en kele grote concerten gegeven worden, w.o. de opvoering der „Missa Solem- nis" in de Sint Stephansdom te Wenen, waarvan de restauratie reeds ver ge vorderd is. GLIMLACHJES Ook een slimmerd! Hoeveel porto heb je op die brief geplakt die je vanmorgen naar de bus bracht? Ik heb eerst stiekum door het raam van het postkantoor gekeken en toen niemand het zag, heb ik 'm zonder postzegel in de bus gedaan. Wetten Pa, wat is nu eigenlijk de wej der zwaartekracht? Dat weet ik niet. jongen! Ik kan niet meer wijs worden uit al die wet ten. die ze tegenwoordig maken! Soldatenbrief. cn ik dank u nog wel voor de worst, die u mij zond. Onder aan de krant, die er om heen zat, las ik: Wordt vervolgd. In deze hoop blijf ik en met belangstelling zie ik naar een volgende uit Probaat 's Avonds ben ik altijd bang. dat er iemand onder m'n bed zit. Weet u daar geen middel tegen, dokter! Dan moet u maar een stuk van de poten afzagen! Niet vertrouwd Bezoeker tot zoontje van gastheer. Waarom wit je niet met mij gaan roeien? Zoontje: Vader en moeder heb ben wel eens tegen elkaar gezegd, dat u heel moeilijk uw hoofd boven wa ter houden kon en ik kan helemaal niet zwemmen Door de mand Eeu bedelaar hield zich stom om 't medelijden van de voorbijgangers op te wekken en zodoende wat meer los te krijgen. Een grappenmaker vroeg hem: Hoe lang ben je nu al stom? Onmiddellijk viel de bedelaar door de mand en zei: Ach, mijnheer! Van m'n geboorte af! 's middags de wacht hield, rappor teerde hij weer een kokosnoot. Tony en ik namen de pagaaien op en roeide dwars op de wind naar de plaats waar de grote bruine noot op en neer dob berde op de onrustige blauwe golven. Ik nam de schoen in m'n andere hand en schepte de vangst de boot. De vezels waren zacht geworden in het water, evenals dat met de vorige noot het geval was geweest. We trok ken de bolster er met de nijptang en met gretige handen af. We dronken de melk en verorberde het kostelijke witte vlees zo snel we het maar kon den lossnijden. We verdeelden het ge lijk op, en gebruikten het mes als maat. We schraapten de noot zorg vuldig leeg. om toch vooral niet het kleinste korreltje verloren te laten gaan. Wordt vervolgd Geld op de bon Maandag kunnen de houders van een kolenkaart TA 797 en TB 707. wier naam bcgtat met de letter» Via t.m. War aan het plaatselijke Post kantoor. tegen inlevering van de bonnen 78 BV en 81 BV van TA 797 en 78 BV van TB 707, terugbetaling ontvangen van de met 1 Juli 1947 verhoogde kolen- prijs. De kantoren zijn voor „het geld op de bon" ge opend van 9 tot 15 uur. Dinsdag 24 Febr. fs het de beurt voor Hen. wier namen beginnen met de letters Was t.m. Woe. ZATERDAG NA 16 UUR Hilversum I 16.00 Gram.muziek; 16.20 Luchtvaartpraatje; 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17.00 De wigwam; 18.00 Volksliederenkwar- tet; 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws 19.30 Pianoduo; 19.50 Banden, die bin den, klankbeeld; 20.00 Nieuws"; 20.12 Wie weet, hoe deze plaat heet?; 20 30 Lichtbaken; 21.00 Negen heit de klok bont programma; 22.15 Gram.platei-. Hilversum II 16.00 Lezing over coöperatie en socialisme; 16.15 Ama teurs zetten hun beste beentje voor; 16.45 Artistieke staalkaart; 17.05 NW- ultzending; 17.15 Volksconcert door het Radio-Phllharmonisch orkest (Kar- lowicz. Lutnslawsky en Szymanows- ky); 181)0 N" <ws; 18.15 Sportpraatje: 18.30 Om en nabij de twintig; 19.00 Vioolrecital: 19.30 Cursus ..De kerk nu"; 19.45 Lezing over het boek; 20.00 Nieuws; 20.15 De winkel van Sinkel. bont programma; 21.15 Socialistisch commentaar: 21.30 Vindobona-Schram- mel'n; 22.00 „De vrouw in de mist", hoorspel: 22.30 The Ramblers; 23.00 Nieuws. ZONDAG 22 FEBRUARI 1948 Hilversum 301 m. 8.00 Nieuws; 8 30 Hoogmis: 9.30 Nieuws; 9.45 So nate van Bach; 10 00 Gewijde muziek; 10.30 Kerkdienst: 12.00 Gewijde muziek 12.15 Apologie: 12.30 Luchconcert door Orkest zonder Naam: 13.00 Nieuws; 13.35 Gram.muziek; 14.05 RK Man nenkoor ;14.3ij Concertgebouwconcet t (Beethoven en Ravel>; 15.30 KVP-uit- zending; 15.40 Muzikale Tombola; 16.10 In 't Boeckhuïs: 16.25 Vespers: 17.00 Gereformeerde kerkdienst; 18.30 Ned. Strijdkrachten 19.00 De Psalmen van Sweelinck 1915 Kent gij uw bijbel?; 19.30 Nieuws; 10.50 Sportreportages. Hilversum II 415 m. 8.00 Nieuws; 8.30 Voor de Tuin: 8.40 Intermezzo: 9.15 Men vraagt en wij draaien; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Kamermuziek: 10.30 Briefgeheim: 11.00 Kunst na Ar beid; 12.00 Gram.platen; 12.30 Zon dagsclub; 12.40 Gemengd koor; 13.00 Nieuws; 13.15 The A" rolian*- '3 50 De Spoorwegen spreken; 14.05 Boe kenhalfuur: 14.30 Omroepkame orkest 17.30 Ome Keesje: 17.50 Sport; 18.00 Nieuws; 1830 De Gelijkenissen: 11.00 Studiodienst; 20.00 Nieuws; 20.15 Ra- aio-Philharmonisch Orkest (Wagn'er, Liszt, Berlioz); 21.00 Hersengymna stiek; 21.45 ..De kinderen van kapt. Grant". hoorsDel; 22.35 Waltztime. MAANDAG 23 FEPRI AR1 1948 VOOR 16 UUR Hilversum I 301 m. 7.00 en 800 Nieuws; 7.45 Een woord voor de dag; 8.15 Te Deum Laudarr 00 Viool- soli; 9.15 Radio-zï r an>e--oek: 9.30 Symphonisch morgen concert; 10.30 Morgendienst» 11.00 Kamermuziek; 1115 Van oude en nieuwe schrijvers: 11.35 Hoborecital: 12.00 Orgelspel; 12.33 Amati-trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Marinierskapel; 14.00 Radiouitzending voor de scholen; 14.35 De Winter in het lied: 15.00 The Cosmopolitans; Hilversum H 415 m. 7.00 er. 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram. muziek: 9.34 Werken van Schubert; 10.00 Mor genwijding; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 De Regenboog; 11.20 Liederen; 11.40 Voordracht; 12,00 Orkest Carlo Carcassola; 12.38 De Troubadours; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.platen; 14.00 Kamermuziek; 14.30 Voor de jonge moeder; 14.45 Opera „Carmen" van Bizet (verkort); 15.40 „De Bron van Almazar", sprookje v. grote mensen. MAANDAG NA 16 UUR Hilversum I 16.00 Bijbellezing; 16.45 Russische muziek; 17.00 Kleu teruitzending; 17.15 Ned. Kamerkoor; 18.00 Klanken van Hawaiï; 18.15 Sport; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Onder de leeslamp; 19.30 Het actueel geluid; 20.00 Nieuws 20.15 Omroeporkest (Purcell en Raws- thorne); 21.45 „Mara", spel in verzen; 21.30 Kwintetten van Mozart; 22.00 Kerkelijk orgelspel; 22.30 Nieuws; Hilversum n 16.30 Miller-sextet 17.15 De school ia uit; 17.30 Orgel spel; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianoduo; 18.30 The Ramblers 19.00 Gronings half uur; 19.30 Werken van Stravinsky en Szymanowsky; 20.00 Nieuw»; 20.15 PS, Actuele kanttekeningen in caba retstijl; 20.45 Metropole-orkest; 21.45 Rusland en wij. lezing; 22.00 Meestcr- trio; 22.30 De stem des volks. 555555 tuari NN:.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3