Voor Matthaus Passion ditmaal de gehele Grote Kerk beschikbaar Heur.... Kleuterschool slaat nog Yoor vele moeilijkheden Alkmaarse Sporifliisen gezinscebeuren agend" Alkmaar wacht weer een groots evenement Een enthousiast zanger vertelt De sigaar, die de heer J. Dalenberg «en half uur geleden met zichtbaar welbehagen heeft opgestoken, brandt *1 lang niet meer en wordt nu ach te- loos op de schoorsteenmantel gemikt, waar een kopje koffie in dezelfde tijd it koud geworden. „Ei is niets fijner", zegt htf en wat sigaar, wat kopje kofie, daaraan kan hy nu niet denken „het is prachtwerk" zegt nadrukkelijk en hy doelt op de zangkunst, die hy be oefent in de Ned. Herv. Oratorium Ver eniging te Alkmaar, waarvan hy nu Sinds 20 jaar voorzitter is. En in de uren, die wij by hem door brengen doet deze Alkmaarse politie man ons een lang en boeiend verhaal over het werk. over de moeiiykhe- den en over de successen tenslotte, die een aantal mensen wist te boeken met hun liefde voor het zingen. Vooral: dat grote succes, de Mat thaus Passion. Het oratorium v. Bacil dat na twee jaar van inspannende studie, door honderdvyftig leden van de Ned. Herv. Oratorium Vereniging onder leiding van de heer Corn Jon ker in de Grote Kerk kon worden ge zongen. De beide uitvoeringen van verleden jaar samen waren ze de vierde in het totaal werden door ongeveer S200 bezoekers bijgewoond en reeds nu is de kaartverkoop begonnen voor de Matth&us Passion. die dit jaar op Zondag 11 April zat worden uitge voerd. Het begin: een zakelijke afspraak „Toen ik nog een jaar of dertien was en nog in Schoorl woonde, ging Ik één avond in de week zingen by een onderwyzer. Zo'n zangavond was goud waard" zo begint de heer Dalen- berg en vanaf dat ogenblik vergeet hij aan zijn sigaar te trekken Twintig jaar geleden kwam hij bü de politie in Alkmaar en toen hy na teen kerkdienst huiswaai*s keerde, knoopte een keunis een gesprek met hem aan over zingen. Ja, hij wilde niets liever dan zingen maarmaar? In die tijd was er in Alkmaar een Vrijzinnig Hervormd zangkoor, be staande uit ongeveer vijfentwintig le den. „Ik werd er lid van, doch aanvan kelijk stond de gang van zaken in de vereniging mij niet aan. Het had te veel weg van een sociëteit. Op een vergadering leverde ik enige critiek en ontstond geharrewar en voordat ik het besefte werd ik tot voorzitter gekozen. Toen heb ik de stoute schoenen maar aangetrokken en ik stapte meteen naar Cornelis Jon ker om te vragen of hy de leiding vaii onze vereniging op zich wilde ne men Ja. Maar één voorwaarde: wij moesten voor veel meer leden zorgen. Dan was hij bereid om enige maanden zelfs pro deo te werken. Als de vex-eniging op poten stond, dan de verplichtingen." Een zakelijke af spraak, die een behoorlijke basis gaf om te werken, zo merkten wij op. „In derdaad" was het antwoord. Want die leden kwamen erf We sjouwden van vroeg tot laat door de stad totdat wij een aantal van honderdveertig hadden bereikt. „Ga maar even op de Zo groeide ons gezelschap tot de Ned. Herv. Oratorium Vereniging, die. toen Jonker de leiding kreeg, al heel gauw concerten uitvoerde. Jonker is een dirigent, die niet te vervangen is. O, U moet hem eens meemaken op de repetities. Hij geeft zich geheel en vóór alles is hij streng. Praten duldt hij niet en meer dan eens gebeurt het dat hij aftikt om enige leden toe te roepen: „Ga maar even op de Heul wandelen". Als ik julle nodig heb zal ik het wel zeggen..; U zult wel begrijpen dat door dit har de en serieuze werken, dc succes sen niet uitbleven. Ik ging op een goede dag naar Jon ker en vroeg hem zijn mening over de Matth8us Passion. Onze dirigent wilde de Matthëu$ graag uitvoeren. Alleen hy vond het voor ons nog even te hoog gegrepen. Maar op mijn eigen houtje had ik al bij een mu ziekhandelaar de vocale en instrumen tale muziek voor 't werk besteld, op een goede dag hield ik het voor zijn neus. Onze dirigent schrok ervan „Dat is een hele hap" zei hij. „Ja maar het moet" drong ik aan. „Ik zie nog het gezicht, dat Jonker trokmaar wy begonnen**. Moeilijke jaren En zo kwam in 1943, in navolging van de inmiddels beroemd geworden Uitvoering in Naarden. d« MattbHus Passion in de Grote kerk in Alkmaar In dat jaar begonnen de moeilijk heden voor de Ned. Herv. Oratorium Ver. pas goed. Nee, het waren niet al leen de voorbereidende werkzaamhe den, het was niet alleen de som van f 8.000 die men voor iedere uitvoering nodig heeft, het was de „Kultuurka mer", die de vereniging tot ^et lid maatschap van de beruchte instelling wilde dwingen. Dat werd ronduit geweigerd! Van de Kultuurkamer trokken wy ons niets aan. Joden mochten wy niet toelaten. We deden het toch! De uitvoering vond plaats. Maar nog vraag ik mc af hoe we alles er eigenlijk door kre gen. We maakten al weer plannen voor 1944. Toen werd het echter nog moei lijker. Iemand die zich uitgaf als „contJroleur van de Kultuurkamër" wilde inzage van al onze verenigings- bescheiden. We hebben hem de deur gewezen en we zagen hem nooit wéér terug. Toch liepen wij vast. Er kwam ver raad in het spel we mochten niet meer repeteren en per bestuurslid moesten we f 1000 boete betalen! De betaling hiervan kon worden gerekt en toen kwam Dolle Dinsdag Dat was ons geluk, we waren gered. De eerste Woensdag na de bevx-yding waren wij alweer bij elkaar om te repeteren. Gezongen hebben wij toen wel. Spontaan zelfs. Maar van serieuze repetitie kwam er toen niet veel, zo als u wel zult kunnen begrijpen De heer Dalenberg heeft inmiddels een groot plakboek te voorschijn ge haald en hij toont ons de tientallen recensies, die van de hand van voor aanstaande muziekmedewerkers in tal van dagbladen verschenen. Hier en daar heeft men enige aan merking gemaakt, doch de meeste be oordelingen gewagen van uitstekende uitvoeringen. Dit jaar voor het eerst de gehele kerk. Dit jaar kan voor het eerst de gehe le kerk in gebruik worden genomen. Ook het grote orgel kan vóór de ko mende uitvoex-ing weer worden be speeld. „Voor de uitvoering heb je wel een goede organist nodig Piet van Eg- mond uit Amsterdam komt dit jaar want achter het orgel is de diri gent niet te zien. Er moeten spiegels worden aangebracht om zijn beeld over te kunnen brengen en wij zullen werken met een microfoon en een loud speaker, waardoor de.dirigent zijn aan- wijzigingen voor de organist kan ge ven. De solisten? Tot onze vreugde heeft Jo Vincent ook dit jaar haar mede werking toegezegd. De uitvoering was haar verleden jaar zeer goed beval len. Verder komen Roog Boelsma (Alt) Jan Schipper en Han Le Févreè (te nor), Laurents Bogtman en Piet Da lenberg (bas). De laatste is de broer van onze zegsman, die op 8 October j.L succes oogstte met zijn optreden in „Die Jahreszeiten" van Haydn. Nico Akker man is ook dit jaar weer de tweede dirigent. Als orkest hebben wij gelukkig weer de Arnhemse Orkest Vereniging. Met deze vereniging is de samenwer king uitstekend. Gemeente, blijf niet doof Het ligt voor de hand dat de kos ten die wij moet maken, zeer hoog zijn ik noemde reeds een bedrag van f 8000 en gemeten naar het cul turele werk dat w« verrichten is het verzoek oixi subsidie, dat wij tot de gemeente Alkmaar richtten, alleszins gerechtvaardigd. Omdat Alkmaar noodlijdend is, gaf men ons te verstaan, dat wy nog wel enige tijd op financiële steun moe ten wachten. Wij betreux*en het, te meer daar ons streven is, financieel minder draagkrachtigen in de gele genheid te stellen, de uitvoering by te wonen. Zaterdagavond 10 April zal de generale repetitie die steeds zeer goed is tegen betaling van f 1 door hen kunnen worden beluisterd" Men heeft kunnen nagaan, dat de uitvoering van de Matthaus Passion Geen belangstelling voor... Bouwmeester I Wij kwamen gisteravond naar 't Gulden Vlies om Bouwmeester te kun nen zien. We zagen een donkere zaal en daarna de kellner, die ons vertelde dat Bouwmeester „afgelast" was. Te weinig belangstelling! Een vijftigtal kaarten slechts waren ver kocht men kan iemand als Bouw meester moeilijk voor zo'n zaal laten komen. De oorzaak? Wy kunnen slechts gis sen. 't Kan de kou zijn. Mogelijk ook de „deviezenpositie"? voor het grootste gedeelte bezoekers uit Plaatsen buiten Alkmaar aantrekt Dat deze toeloop op de duur de ge meente Alkmaar ten goede moet ko men is begrijpelijk. „We geven de hoop op subsidie niet op", zo vervolgde de heer Dalenberg. De kaartverkoop is in volle gang erx de bestellingexx beginnen al weer vlot te lopen. Dit jaar hebben wij voor de kaartenaffaire een administratie-adres, n.L mevr. M. Molenaar-Piek, Hofplein 39, telefoon 4009. Ieder kan zich om plaatsbewijzen richten tot Mevr. Mo lenaar". De heer Dalenberg is opgestaan en komt xxu aandragen met een dik boek waarin de handtekeningen en foto's staan van vele bekende solisten zo als Corrie Bijster en Jo Vincent en van o.a. Fx-ed Roeske, de bekende compo nist en dirigent van de zangvereni ging „Apollo" uit Amsterdam. Het is al laat als wij dit boek dicht slaan en als wij aanstalten maken om te vertrekken, grijpt de heer Dalsxi- berg zyn sigaar, steekt deze in de brand, drinkt gauw zijn koude koffie op en ontvangt dan bij de deur onze beste wensen voor de aanstaande Mat thaus Passion. Het succes is ook dit jaar wel ver- zokerd daar twijfelen we niet aan! Op de thuisreis 9 Februari is het m.s. „Oranje" met een groot aantal gerepatrieerden uit Batavia vertrokken en zal vermoede lijk op 3 Maart in Amsterdam arri veren. Uit de omgeving van Alkmaar bevinden zich op deze boot de vol gende personen: A. van Hoorn, Zuid laan 44, Bergen. J. C. Muller, T. Mul ler en J. J. T. Muller, Straatweg 310, Heiloo. Fam. J. D. Thumann-Timman, van Oldenburglaan 26, Bergen. Wij wensen deze landgenoten be houden vaart! De passagiex-slijst van het m.s. „Oranje" ligt op ons kan toor aan de Ridderstraat ter inzage. Declamatie-„wed$trijden" Een initiatief, dat waar dering verdient Drs. W. Ph. Pos, directeur van de Amsterdamse Toneelschool, was zeer' goed te spreken over de wijze, waarop leerlingen van HBS, Gymnasium, Kweekschool én de Middelbare Meis jesschool van Bergen de door hen uit gekozen poëzie voordroegen. Het is nauwelijks aan te nemen, dat de mening van de vier andere jury leden voor deze wedstrijden (de heer G. Chr. Dun, mevr. Hemeli'ijk, dr. Wa genaar en mevr. Bosscher-Conijn) veel van zijn deskundig oordeel zal verschillen en dat is Verheugend. De eigen voordracht is een zeer waar devol middel voor de leerling om door te dringen tot de bedoeling van dich ter of schrijver; het brengt nader tot het wezen van de literatuur en haar schoonheid. Want h'et is als met het tekexien: pas het bestudei-en van het onderwerp leert dit onderwerp ken nen. Zelfs al zou het weergeven van het voorbeeld aan gebreken mank gaan, dan nog: de studie scherpt het gezichtvermogen en verruimt het ge voel Wanneer dan de reproductie die in de voordracht van poëzie meer dan bij muziek, uiteraard, verbonden is met het scheppend vermogen zo is, dat de directeur van de Amster- damse Toneelschool kan zeggen: „er waren hier enkele zeer veelbelovende krachten, die zeker kunnen wat mijn leerlingen doen" dan weet men, dat hier uitmuntende resultaten bereikt worden. Belangstelling en liefde voor de literatuur moeten de leerlingen bij gebracht zijn, voor het bereiken van deze resultaten mogelijk was, maar op hun beurt zullen de „wedstrijden", zoals deze Zaterdagmiddag en -avond in de Aula van het Gymnasium ge houden werden, deze belangstelling weer aanwakkeren. Vorig jaar werden voor het eerst de krachten op dit gebied hier in Alk maar gemeten. Wij zouden het toe juichen, als dit een traditie werd, zo- al$ hét in Amsterdam reeds is. Daar vinden jaarlijks, sinds de Vondelvie ring in 1938, dergelijke ontmoetingen van poëzie-minnende leerlingen plaats. Een organiserende commissie van le raren geeft de richtlijnen en stelt een bloemlezing samen waaruit de jeugd kan kiezen; daarnaast is één werk verplicht. In Alkmaar daarentegen laat men de leerling volkomen vrij. Dat heeft een tegen en een voox\ De jury heeft het moeilijker met de beoordeling, die immers op het ver" gelijken berust. Maar daar staat te genover dat by een vrije keuze uit komt, wat de leerling trekt, wat zijn belangstelling en aandacht heeft. Dan is het opmerkelijk, dat de Alkmaar- ders dit jaar „nogal hoog grepen", naar het oordeel van drs. Pos. Moder ne poëzie, van na 1880, géén Middel eeuwse en géén 17e eeuwse poëzie, Voor de oorlog trok juist de Middel eeuwse poëzie de jeugd sterk aan. Het romantische schijnt niet meer zo gezocht te zyn; op het lyrische lag het overwegende accent. In verhouding wax-en er veel ge dichten van Henriëtte Roland Holst verkozen en de „verzetspoëzie" ont brak geheel. Het zou misschien gevaarlijk zijn aan deze gegevens conclusies te verbinden maar duidelijk treedt toch een be paalde voorkeur naar voren. De Amsterdamse Toneelschool bracht fragmenten uit de Getemde Feeks, de Koopman van Venetië, Naar 't U lijkt en Midzomërnachtsdroom van Shake- speare; deze voordrachten ontmoetten veel waardering. Frysk Selskip „Friso" De Alkmaarse Frysk Selskip „Fx isó" krijgt 16 Maart ®-s- bezoek uit Haar lem van haar zustervereniging Fryske Kvite „Gysbert Japicx", die het to neelstuk „Beits" in 't Gulden Vlies zal opvoeren. Op deze voorlaatste avond van dit seizoen zal het zang koor van Alkmaar, „Lyts Begjin" eni ge liederen ten gehoi'e geven. De avond waarmede de Friezen het seizoen slui ten, zal op 7 April gegeven worden. De eigen krachten voeren dan het stuk „ICening Skaek" van Abe Brou wer op. Niet alleen, dat de Fi-iezen hun eigen taal en litex-atuur in ere hou den. Op deze avonden zal ook de natio nale dans, de „Skose Frije", die de laatste jaren eigeniyk wat in 't ver geetboek was geraakt, weer in ere wox-den hersteld en wel door een groep die hiervoor ijverig studeert onder lei ding van de heer J. de Boer. Het ls eigenlijk aan een kant jammer, dat de niet-Friezen in Alkmaar zo zel den de gelegenheid krijgen, eens van m'eer nabij kennis te makexx met het eigene van het Friese leven. Maar daar zal weinig aan te doen zyn het ledental van „Friso" zelf is de ruimte van 't Gulden Vlies ver reweg de baas. DE IJSBAAN OPEN! HEILOO Wat velen niet meer ver wacht hadden, geschiedde Zaterdag middag! De ijsbaan ging open en wel alleen voor kindex-en. Zondag was de baan ook berijdbaar voor ledexi. Door de sterke wind van de laat- sfce dagen waren er nog enkele grote wakken in het midden der baan, die natuurlijk afgezet waren. Voor schaatsliefhebbers uit de naaste omgeving is dit een buitenkans je dat ook nog in dit seizoen gere den kan worden, want elders had men reeds de banen leeg laten lopen. Het rijden was echter niet zo prettig door de vinnig koude wind. HEILOO De als feestelijke openba- re bijeenkomst aangekondigde samen komst van contribuanten op j.J. Vrij dagavond in De Rustende Jager was helemaal niet zo feestelijk. De voor zitter van de Raad van Toezicht schil derde tenminste de toestand van het ogenblik als zeer ongunstig. Werd op een bijeenkomst (de eerste) op 16 Sept. 1945 besloten tot de bouw van de Kleuterschool, reeds een jaar hier na kwam, ondanks de zeer ongunsti- ge tijdsomstandigheden de school tot stand. Het gratis beschikbaar stellen van de grond door Mej. van der Kieft en de toezegging van f 3000 door.Volks herstel vormde de basis waarop be gonnen werd. Er wei-den 57 aandelen geplaatst en een, obligatie lening van f 5000 werd gesloten. Aan contri butie werd in 1947 ontvangen f 2090 en aan schoolgeld f 1800. Het gemeentebestuur geeft per kind per jaar 5 gulden subsidie. Daartegenover staat echter de uit gaven aan rente, aflossing, bouw ex ploitatiekosten van 52 gulden per schoolgaand kind per jaar. Terwijl afgesproken was met de ar chitect, dat de begroting de f 13000 niet mocht overschrijden is dat toch f 16000 geworden. Bestuur en contri buanten waren zeer verbaasd over deze handelswijze van de gemeente archi tect, de heer Torken. Uit de vergade ring werd gevraagd of verhaal hier niet mogelyk. was. Het bestuur deelde bij monde van de heer J. Vennik me de, dat n°ë besprekingen gaande zijn. Voorts heeft Volksherstel ora de een of andere nog duistere reden f 1000 mipdër gegeven. Dit alles brengt de school na 6 mnd. reeds in gevaar en dat heeft de heer J. Rus de aanwezigen duidelijk uiteen gezet. Het ligt dan ook in de bedoeling te proberen aan geld te komen door mid del van een groots opgezette verloting en zodoende het tekort plm. 3000 weg te werken. Mej. Rap. hoofdonderwyzei-es, hield een inleiding over de onderwysmetho- de op de kleuterschool, waarbij ze als leiddraad had het mooie werk van Fröbel. De verkiezing van 2 leden van de raad - van toezicht maakte de tongen los, mede omdat de heer J. van Ge- meren zonder ruggespraak van het be stuur voorstelde nog 2 personen aan het bestuur toe te voegen. Algemeen was men van mening, dat de gang van zaken bij het formeren van het bestuur en de raad van toe zicht niet de juiste was geweest. Nu moeten we. aldus één der ver bolgen aanwezigen, personen gaan kie zen, terwijl de belanghebbenden, de contribuanten, geen voldoende gele genheid hebben om candidaten te stel len en zelfs niets weten van de stich- tingsacte en reglementen! Nadat het een en ander door de heer J. v. Gemeren enigszins was Het is ontegenzeggelijk waar dat niemand vooruit iets kan voorspellen, maar vorige week waren we toch wel degelijk abuis om te zeggen dat de schaatsensport geliquideerd was, want waarschijnlijk terwijl we op die ge waagde zinnen neerzetten kwam reeds de Poolwind aanwaaien, streek langs Finland, de Scandinaven en bereikte met haar koude adem ook ons land. Het is iets waar we niet direct aan kunnen wennen. Deze lente-winter heeft ons zo intens verwend, dat we de kalender vergaten, en ons reeds bijkans aan het strand waanden. Nu worden de witte truien weer opge zocht, schaatsen bekekeïx of geslepen, hoge schoenen geleend bij buurman of buurvrouw of vriend of kènnis en straks is het Paarde wed weer een schilderij van Jan Steen. Men heeft wel eens gezegd dat de entree van Alkmaar vanuit Haarlem zoiets schil derachtigs heeft, wij zien dat mis schien niet eens, maar het is mooi, de molen vën Piet, voorbij de Koox-straat het politiebureau en het gebouw van de Groot Noord-Hollandsche, de im posante gerestaureerde Grote kerken daarnaast de voorname winkelstraat, Lansestraat. Alkmaar ziet er heus niet onbehoorliik uit. Zij behoort nog lans niet tot de stervende steden van b.v. West-Friesland, waar slechts oude historie, oude gevels de faam der plaats in herinnering houden. Zeer terecht heeft de KNVB reeds direct alle wedstrijden afgelast. Méér dan regen of sneeuw heeft de vorst invloed op de speelvelden. Harde ter reinen veroorzaken kapotte knieën en een baleffect als op een hobbelig bil jart. Trouwens het verblijf op zo'n veld is evenmin aangenaam voor spe ler als bezoeker. Deze Zondag hebben we even lustig de kansen der Alkmaax-se clubs be keken. Tot de Alkmaarse Boys rich ten wij een ernstige oproep, iets wat wij wellicht achterwege kunnen laten, want zij weten het zelf wel. Wij her inneren ons levendig de wil om te levrn van Alkmaarse Boys van vorig jaar en het is alsof het een rjaand geleden was dat Zaterdags een ploeg' voetballers vertrok van Alkmaar naar Haarlem om daar rustig te slapen al vorens het vonnis zou worden voltrok ken in Heemstede. Zij wonnen! Laat het géén uitstel van executie zijn ge weest! Alcmaria is o.i. zo goed als ve'lig. Haar spurt heeft haar gered. Dat te gen UVV verloren werd is niet onbe grijpelijk. Toch schrijft b.v. de „Soort rubriek" niet veel fraais over UW. Het was derde klasse spel! dus van Alcmaria niet minder. Alleen van Wieringen kon bij deze verslaggever genade vinden. Hij kan trouwens ook de motor zijn als hy maar wil! Onze vierde klassers RKAFC en de Randers maken in hun beider afdeling geen slecht figuur. Beide clubs won- neix vorige week. Wij mbgen thans Iets verklappen van deze verenigin gen, Randers komt uit met acht elf tallen. AFC met zestien, terwijl vol gend seizoen de twintig kan bereikt worden. Randers heeft een eigen club blad uitgegeven. Het is een echt in tiem blad, w?' - de n.v. de Wild haar bereidwillige medewerking toe zegde. Het clubblad van RKAFC wel ke wij nu pas ontvingen, was dat waarin Ben Huibex-ts werd herdacht. Een echt mooie fotoserie sierde de voorpagina van deze vlotte jongeman die op een zo'n tragische wijze om hét leven kwam. Mogen wij in deze rubriek nog even Jan Werkman memoreren. Toen wij vorige week bij de Alkmaarse Boys SDW het ontzettende nieuws verna men, wilde zulks er nog niet bij ons in. Wij spraken "hem immers vlak daarvoor nog, enkele dagen terug. Al tijd bereid en bereidwillig, goed sport man en uitstekend sportjournalist juist omdat hij zelf sportman was gaf hij zich volkomen, misschien te veel. De Al^ na°""- sportwereld verliest in hem een groot vertegenwoordiger en uitstekend propagandist. «FPM'VN FJjFBtNG. toegelicht wat verschillende aanwezi gen nog niet geheel bevredigde werd ovei'gegaan tot stemming. Gekozen werden de herexi R. v. d. Graaf, J. Renes, 't Hart en herkozen Mej. J. C. du Burck. Het was een goede gedachte van het bestuur om voor enige muzikale af wisseling te zorgen, doch voor velen was deze muziek wat te zwaar. Mevr. Bolkesteyn, 2de viool, H. van Lienen lste viool, de heer Biemans altviool en de heer Dr. Steinz, cello, voerden n.1. een strijkkwartet van Dvorr' uit. Hoewel de inzet van het eeis.u zwak was en aan het samenspel nog wel iets ontbrak werd het ten zeerste door de plm. 60 aanwezigen gewaardeerd. De heer J. Rus sloot bij twaalven deze van ernst getuigende eerste vei'gade- ring van de Stichting IO"-•'■"'•«school. Aanbesteding 3 arbeiderswoningen HEILOO Voor de aanbesteding van 3 arbeiderswoningen voor rekening van de ver. Volkshuisvesting te Heiloo de eerste na de ooi-log, bestond van de zijde der aannemers grote belang stelling. Niet minder dan 19 inschrij vingen waren binnen gekomen. De raming was f 31.000. De hoogste inschrijvex-s waren Henselman en zn. (Langedijk) voor de somma van f 36380 Laags1"'' V Geus (Heiloo) voor f 27.165. In afwachting van toestemming van hogere instanties werd de gunning aangehouden. Hieronder volgen alle inschrijvingen: zonder bijk. werken Totaal Schuyt 31.700.— v. Steeg 28.850.— Kuiper 33.863.— J. Obdam 258.70.— 30.850.— Kuiper 28.366.— fa. Heyne 29.900.— Gebr. de Geus 21.655.— 27.165.— Gebr. Kops 26.929. De Haan en Reek 29.975,— P. de Haan 24.780.— J. v. Ammers 31.000 Kaandorp 28.575. Langendijk 29.400. Hes en Metselaar 28.356.— 33.485. Hoger werf 31.700.— 36000. Henselman 30.800.— 36.380.— P. Kaandorp 28.600.34.420.— Tromp en Bever- kamp 28.125. T. Bakknm 31.490.— HEILOO Geb.: Johannes Petrus, zv C Mul-* der en Cath. de Waard; Christiaan, zv J. Hoogland en S. de Bx-uin; Gerardus Henricus Joseph, zv F. A, Legdeur en M. Bes. Ondertrouwd: P. van Zeist, 27 jaar en G. J. C. Kroon, 25 jaar; J. P. Lief- ting, 33 jr. en A. M. Kaandorp, 33 jr. Getrouwd: P. v. Dijk en C. de Jong. Overleden: W. A. Bauling, 71 jaar; A. Leusink, 74 jaar; G. M. Schouten, 24 jaar: J. Louwe. 77 jaar; M. Wuijster 61 jaax*. veiling arkten BROEK OP LANGENDIJK 20 FEBR. Rode kool 12—15; gele kcol 6—6.60; witte kool 18.4019.60; witlof 23.60 25.30; uien 21.2025; peen II 11.90; peen III 13.20; bieten 6.20. BROEK OF L'DIJK 21 FEBR. 18000 kg rode kool 15.50; 31.000 kg gele kool 6—6.40; 18.00 kg uien 34. BIOSCOrEN HARMONIE THE-ATE 'I r ok huis" met Lou Castello en Ëu 't Voorstellingen dag 8 uur. Za êróag 1 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur* Woensdag 2.30 uur. (14 jaar). VICTORIA THEATER: ..De 7e Mis daad" met Erie Portman. Voorstellin gen dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9 30 uur Woens dag 2 30 uur, (18 jaar) CINEMA AMERICAIN: „Gentleman Jim" met Erroll Flynn en Alex Smith. Voorstellingen dag 8 uur. Zaterdag 7 en 9 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur (14 jaar) ABT „De jungle Koningin. Deel II Voorstellingen dag. 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. (14 jaax-) Maandag GULDEN VLIES: Abb.voorst.: Ri- chard Hl, aanvang 7.30 uur. Dinsdag GULDEN VLIES: Bond voor Staats- pen«i'rating, 8 uur. PAVILJOEN KINHEIM: 8 uur: Ge nootschap Ned.—Frankrijk. Woensdag GULDEN VLIES: 8 uur Concert ant? Ver. Vokzos. BERGEN DE RUSTENDE JAGER: „Lila Do mino", aanvang 8 uur. J

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2