ALKMAARSE KALEIDOSCOOP' iST ADSNIEU V/Si Bibliolympus in de boekenweek Rijks-Politie kreeg flink standje Alkmaarse boekverkopers aciief De Boekenweek 1948 is dit jaar wel zeer groots opgezet. Allereerst staat dit evenement op het gebied van het boek en de literatuur in het middel punt van de belangstelling door de on gevraagde reclame, die Amsterdams burgemeester rar. A. d'Ailly ervoor maakte door het verbieden van de opvoering van Slauerhoff s drama „Jan Pieterszoon Coen", dat op de gala-avond in de Amsterdamse Stads- schouwburg ten tonele gevoerd zou worden. In plaats van dit toneelspel zal nu Jacob van Lennep's „Kind van Holland" worden opgevoerd. Voor het teerst sedert de invoering in Neder land van de boekenweek zal dit stuk echter ook in andere plaatsen op het toneel komen. Arnhem, Haarlem, Rot terdam en Utrecht zullen dit negen tiende eeuwse stuk op de planken kunnen zien. De uitvoering in Am sterdam is reeds uitverkocht. Het geschenk Zoals steeds, zal ook ter gelegen heid van deze dertiende boekenweek aan de kopers een geschenk worden aangeboden, in de vorm van een no velle. Evenals vorig jaar i- hieraan wederom een attractieve prijsvraag Verbonden. Deze novelle „Oeroeg" ge naamd is geschreven doo> een auteur, wiens naam niet op het omslag is- vermelcL Het kopend publiek zal uit een lijst van negentien namen, die achter in het boekje is afgedrukt, de schrijver moeten kiezen cn onder de juiste oplossers, onder diegenen dus. die uit stijl woordbehandeling en on derwerp de schrijver menen te kun nen herkennen, zullen drie hoofdprij zen en 50 kleinere prijzen worden ver loot. De prijzen bestaan uit waarde volle'boekenbons, die men bij zijn ei gen boekverkoper zal kunnen beste den. Ook voor de jeugd Maar ook aan de jeugd is ditmaal gedacht. Voor de jongeren is een aar dig boekje geschreven, „Logarithmen en Rozen", dat bij zal dragen tot de kennis van de litteratuur en tot de liefde voor het boek en dat zulks no dig is, zal niemand willen bestrijden, 'die weet, dat een enquete heeft uit gewezen. dat 70 procent van de Ne derlanders nog nooit een boek heeft gekochtHet boekje „Logarith men en Rozen" waarvoor ook op de Middelbare scholen propaganda zal worden gemaakt en dat er zeer aan trekkelijke wijze is geschreven, zal Verkrijgbaar zijn' tegen de wel zeer Civiele prijs van dertig cent. Voor de allerjongste jeugd, de spes \patriae, heeft men ook 'ets gevonden dat de belangstelling zal trekken en tegelijkertijd de jongeren wegwijs zal maken in het laad van de literatuur, doch dat het „programma" niet zal overladen. Voor hen zal een kruis- woordpuzzle ^"wden vervaardigd, die gratis wordt uitgereikt Noordliollandse Boekenkrant De boekverkopers in Alkmaar en Omgeving zijn wel zeer actief dit jaar. Hier blijkt overduidelijk, dat men in deze boekenweek niet het a cent legt op de verdienste. Natuurlijk zal men er prijs op stellen om het een en an der te verkopen, doch dit staat niet in de eerste plaats voorop. De kosten worden dan niet goedgemaakt want de Alkmaarse boekhandelaren hebben deze boekenweek groots opgezet. In een oplaag van ruim dertigdui zend exemplaren wordt in de kop van Noordholland een „Boekenweekkrant" verspreid, waarin een keur van lec tuur en literatuur op ieder gebied Js aangegeven. Bovendien vindt men er bijzonderheden in over het geschenk en over de in Alkmaar t> houden Bi- bliolympus-avond. Bibliolympus Op Woensdag 3 Maart des avonds om acht uuï zal in de grote zaal van het Wapen van Heemskerk een avond worden gegeven waarvoor, naar men mag aannemen, veel belangstelling zal bestaan. Zoals men voor de radio we kelijks de Radiolympus kan beluisteren onder voorzitterschap van Jaap Buys Jr., zo zal men ter gelegenheid van deze boekenweek in Alkmaar een Bibliolympus organiseren. De „goden" op deze Olympus zijn de volgende heren: Jaap Buys Jr. voorzitter, J. Tersteeg (uitgever), J. d. Haan (boek verkoper CU schrijver van enige gees tige boekjes over de boekhandel, waaronder 't bekende ..Talking shop"), mr. A. F. Kamp te Alkmaar als lezer en vertegenwoordiger van het Alk maarse publiek en last but not least Simon Carmiggelt, schrijver en jour nalist, beter bekend als „Kronkel" en als schrijver van de boekjes „100 dwaasheden" en „Allemaal onzin". Een zeer heterogeen, maar desniet temin evenzeer terzake deskundig ge zelschap dus, dat zeker in staat moet worden geacht om de vragen, die het publiek van te voren zal stellen, op vredigende wijze te behandelen* In de boekenkrant, die dezer dagen van huis tot huis zal wórden bezorgd, zal men nadere bijzonderheden kunnen lezen, doch wij vestigen er de aan dacht op. dat hei mogelijk is om vra gen voor behandeling op de Biblio- lympus tot een dag voor de avond du3 tot en met 2 Maart a.s. in te zen den bij een der in de boekenkrant genoemde adressen. De datum 26 Fe bruari dus. die in de krant genoemd is, is vervallen. De'Nederlandse Boekenweek zal in Alkmaar, door de activiteit van de Alkmaarse boekverkopers tot een evenement worden, dat veel zal bij dragen tot een beter begrip over het boek en het ontstaan daarvan. EVA BONHEUR Het Nederlands Volkstoneel voert Zondag 29 Febr. in 't Gulden Vlies onder regie van Hans van Meerten „Eva Bonheur" op. Over deze her opvoering van een van Heijermans' grootste werken schreaf men o.m. Met welk een meesterhand is dit na vrante spel van de huiselijke haard gebouwd en hoe levend zijn nog al tijd de figuren. De zaal reageerde dan ook op iéder woord. Marie Faassens liet datzelfde jonge geslacht zien, hoe de oude school zo'u titelrol speelt. In een goed decor van Wim Vesseur werd een voorstelling bereikt, die naar het daverende suc ces te oordelen, wel lang op bet re pertoire blijven zal. Ongestempeld vet Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt tegen een caféhouder al hier, die een hoeveelheid ongestem peld schapenvet, afkomstig van een clandestiene slachting in zijn bezit had. Na onderzoek bleek dat het vet af komstig was uit de Wieringerwaard, waar tegen 2 slagers en tegen ver schillende tussenpersonen proces-ver baal werd opgemaakt. DRONKENSCHAP Dit week-end zijn er weer verschil lende personen ingesloten ter ontnuch tering wegens openbare dronkenschap. Tegen één persoon is procesverbaal opgemaakt (art. 22) wegens het i» ge vaar brengen van het verkeer. U vraagt en wij antwoorden Deze is in Alkmaar gegrondvest op de samenwerking van de fracties van de PvdA en de KVP. Hoe werkt deze combinatie? Men zou zeggen: uitstekend. Want. terwijl wel sprake is van „voldoening" en van „goede samen werking". valt het op, dat van geen enkele zijde ook maar het geringste misnoegen tot uitdrukking wordt ge bracht. Vooral dit laatste dunkt ons veelzeggend! De omstandigheden remmen Wanneer men zich nu verder af vraagt: „Wat heeft dit College ge daan?" en men wil het antwoord op deze vraag aflezen uit begroting, alge meen verslag en memorie van ant woord. dan dient men hierbij voor al les te beseffen, dat de omstandigheden in aanmerking dienen te worden ge nomen. Dez9 omstandigheden worden ten zeerste beïnvloed door de finan- tiële mogelijkheden. De begroting is sluitend gemaakt met een „subjectieve bijdrage van het Rijk" ten bedrage van rond 7 ton. In wezen is dit een tekort. Dit betekent, dat ons gemeentebe stuur allerminst vrij is geweest om maar naar believen huis te houden.in tegendeel. de mogelijkheden waren zeer beperkt. SOCIAAL BELEID Gaan'we nu eens na, hoe de geste Is van dit College ten aanzien van de grootste uitgavenpost van de begro ting, een uitgavenpost verder van gró te sociale betekenis: Maatschappelijk Hulpbetoon. We komen daarmee bij de allerarm sten uit onze bevolking. Verschillende leden nu verwonderen zich er „ten zeerste" over, dat, niette genstaande de noodwet Drees de be groting maar f 63.000 lager is dan ver leden jaar, terwijl „ingevolge de nood- deel,- dat het „nergens op lijkt" Dit lid becijfert, dat voor de algemene armen f 157.000 meer is geraamd dan ver leden jaar, erwij! „indevolge de nopd- „wet ouderdomsvoorziening een be- ,,drag van f 216.000 wordt uitgekeerd, „zodat meer voor de armen beschik baar is 'een bedrag van 373.000". Afgezien van het feit, dat dit laat ste lid blijkbaar slecht kan rekenen en daarin door B en W een lesje ont vangt, mag op grond van het boven staande worden vastgesteld, dat het College het met de allerarmsten blijk baar niet slecht voor heeft en het op- het terrein van het M.H. althans- het uiterste doet, wat mogelijk is. GEEN BEGRIP Overigens zouden we met die lëden-j die van oordeel schynen te zijn, dat', het bedrag aan uitkeringen ingevolge de noodwet Drees het nadelige saldo van het M.H. overeenkomstig behoort te verlagen, even een appeltje willen schillen. Iets dergelijks zou in feite neerko men op een degradatie van de oudep- domsuitkering. Het zou een broekzak vestzak-politiek, zijn, onze oudjes zoii- den er niet beter aan toe zijn. Wc zijn van oordeel, dat de nood voorziening ouden van dagen bij de gemeentebegrotingen niet ter sprake behoort te komen. Althans niet in de geest als thans geschied. We mogen van geluk spreken, dat onze Nederlandse regering, die de noodwet-Drees voort bracht, andere normen aanlegt en zorgt voor de nodige correcties bij ver keerde uitleg. Ware dit anders, de hele wet zou zinloos zijn. Het pleit voor het College, dat het dit heeft begrepen. De vragenstellers onder de leden moeten we helaas dit gunstig oordeel onthouden. 10 Jaar Jeugdwerk der N.C.G. B. Dezer dagen is het 10 jaar geleden, dat in Alkmaar een jeugdgroep werd opgericht van de Ned. Chr. Gemeen- schaps Bond. Dit *eü werd Vrijdag avond in een speciale bijeenkomst in gebouw „Waakt en Bidt" herdacht; velen gaven deze avond blijk van hun belangstelling voor dit werk; we za gen o.a. vertegenwoordigers van de CJMV en de Chr. meisjesvereniging, terwijl verschillende felicitaties waren binnen gekomen, w.o. die van de bei de plaatselijke predikanten: ds. Wes- seldijk en ds. den Oudsten, van oud leden en enkele verenigingen. De avond werd geopend door dhr. Joh. v. Oostv'een, waarna door de ju bilerende jeugdgroep enkele jeugdlie- deren werden gezongen en velen van hen een woord van getuigenis spraken Het is altijd een moeilijk ding om voor een volle zaal te spreken van dat, waar het hart naar uitgaat. Maar deze jon geren is het aan te zien dat zij Kracht ontvangen voor het werk wat hen op gedragen wordt. Het is door Gods zegen, dat dit werk ook in Alkmaar mocht gaan bloeien en dat er van de zijde der jeugd in de afgelopen 10 jaren, steeds meer be langstelling voor ging bestaan. Enkele meisjes uit deze club zijn o.a. onlangs begonnen met het zo be langrijke werk voor de kinderen, waar ook in Alkmaar grote belangstelling voor bestaat. De heer J. Dammuller sprak vervol gens over het onderwerp: „Getuigen" en de alg. jeugdleiders-uit Doorn: dhr. W. Thielle bracht in een kort woord zijn felicitaties De avond werd besloten met de op voering van een tableau, dat als strek king had, om elke last ,hoe groot ook. te brengen aan de voet van het kruis. Zo gaat de jeugdclub der NCGB haar 2e 10-tal jaren tegemoet: moge het haar nog groter bloei en de verwe zenlijking'van haar doel brengen: aan alle jongeren het. Evangelie uit te dra gen; van welke kerk of gezindheid zij ook mogen zijn. LAATSTE VOORSTELLING „COVOTO" Tot besluit van het abonnement brengt „Covoto" Maandag 1 Maart des avonds 8 uur in 't Gulden Vlies de prachtige voorstelling „Mijn Zoons" door het Rotterdams Toneel (dir. Ko Arnoldi) Medespelenden zijn: Chris Baay, Kees Brusse, Mieke Flink, Ri- chard Flink, Willy Haak, Joan Rem- mels, Georgette Reyevski, Adolf Rij" kens, Anke Smits en Elizabeth Ver- sftuys. De auteur van „Mijn zoons" is Ar- tbur Miller. Vertaling Frouke de Waard. Regie: Joan R'emmelts. Het is een belangwekkend tijdstuk dat bovendien onder regie van Rem melts in een voortreffelijk decor van Wim Vesseur, aangrijpend wordt ver tolkt. Voor deze voorstellins zijn aan de kassa van het Gulden Vlies nog en kele kaarten vex-krijgbaar (vanaf Za terdag) SABA Vrijdagavond zal voor de Volksuni versiteit de danseres Saba optreden, voor welk optreden wij gaarne de aandacht van het kunstminnend pu bliek vragen. De danseres werd op Java gebo ren. Zij is oud-leerlinge van de Ja vaanse danser Raden-Mas-Kodrat. Daarna heeft zij zich op Ceylon ge specialiseerd in de Hindoe-danskunst, die zij nu uitsluitend beoefend. Saba zal voor de eerste maal Alkmaar bezoeken. Zij trad reeds op voor ver schillende Volksunlvei-siteiten en Kunstkringen. Voor de Amsterdamse V.U. reeds driemaal. Laat Alkmaar door een flinke be langstelling blijk geven van zin voor goede kunst. Strafzitting Politierechter Cornelis S. te Alkmaar, van beroep arts. zei na het voorlezen van de ten lastelegging door de off. van justitie mr. Meisclike dat hij het er helaas niet mee eens was. Verd. had toen hij in zijn wagen een vriend naar huis bracht, geen rood licht geien, waar mee men over öe weg zwaaide. Verd. ziet n.1. geen rood licht door een of andere kleurenblindheid. Door een wachtmeester (getuige in deze zaak) J. de V. werd met scherp geschoten, hetgeen verdachte de dop van één zijner .wielen k-stte. Verd. vond dit zeer gevaarlijk omdat wan neer getuige* hoger gericht zou heb ben het hem mis-chien het leven ge kost had. De off. en de politierechter mr. van der Wall Bake waren het volko men eens mei verd. Er bestaan vol gens verklaring van get. ook geen voorschriften t.a.v. schieten met scherp. Het einde van deze zaak was vrij spraak. 1 Hij kon goed schelden. Andries Z. te Egmond aan Zee had ruzie gehad met getuige W.A., die hij uitschold voor „Lammeling, je bent te lam om je eigen kop te dragen", en meer van dergelijke wel zeer fraaie uitdrukkingen. Dat schelden was te wijten aan het drinken van enige borrels. Verd. was reeds driemaal veroordeeld wegens stroperij en weerbarstigheid, waar van de eerste veroordeling op zi.in 12e jaar, toen hij ook al ruzie met bet gezag maakte. Andries kreeg f 5 subs. n dagen hech tenis, conform de eis-van de off. Burenkwestie Huberta Wilhelmia F. te Alkmaar vond het schijnbaar niet de moeite om in de rechtszaal te verschonen, want zij liet verstek gaan. Verdachte had mei. H. uit Bergen „getracteerd" op enige klappen op het hoofd. Conform de eis werd zij veroordeeld tot f 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. Honden niet aangegeven Mario N .te Alkmaar was de tweede die versték liet gaan. Hij had 3 hon den en gaf ze niet aan om zodoende de hondenbelasting te ontduiken. Baden Poweil dag TE Allernaar herdenkingsdienst op 29 Februari Door het Internationaal Padvinders bureau is ingesteld een internationale gedenkdag, een Baden Powell-dag. en wel -op de Zondag, volgende op 22 Fe bruari (geboortedag van wijlen Lord Baden Poweil of Gilwell. Chief Scout ever de gehele wereld). De bedoeling is om deze dag in godsdienstige zin te herdenken en dus in het gehele land speciale padvinderskerkdiensten te houden, gewijd aan de nagedachte nis van de stichter der Padvindersbe weging. Op Zondag 22 Februari, op welke dag dus B.P. dag dit jaar viel, werden overal in de lande deze speci ale diensten gehouden. In Alkmaar was dit door bijzondere omstandighe den niet mogelijk. Hier zal echter deze dienst gehouden worden op Zondag 29 Februari a.s. v.m. half 12 in de Kapel- kerk, onder leiding van de Ass. Dis trictscommissaris Iagoo Koster uit Leiden. Alle verkenners en voortrek kers (dus niet de welpen) uit het Dis trict Noorderkwartier omvattende Alkmaar, Bergen, Schoorl, Castricum en Beverwijk en de padvindsters uit deze plaatsen, met de gehele leiding van N.P.V. en N.P.C. worden in deze dienst verwacht. Verder zijn welkom de Plaatselijke Commissies, Groeps- commissies, alle ouders der padvin ders en padvindsters (dus ook wel pen en kabouterouders, doch niet de kabouters) en ten slotte alle belang stellenden in het padvinderswerk. KENT GIJ UW EIGEN STAD t Soms ziet men een vreemdeling naar een politieagent toegaan, ten einde de weg te vragen. Er zijn veel nieu we agenten en ze redden zich ook in dit opzicht uitstekend. Maar, Alkmaarders!, kent ge Uw eigen stad? Ge woont er misschien al veertig jaar, maar kent ge de Noorderpleinsteeg, de Zuiderplein- steeg, die honderden jaren bestaan?? Kent ge de Graaf Janstraat, de Prins Mauritskade, de Spaanse Legersteeg de Bontekoesteeg. de Kromme Elle boogsteeg of Catsstraat? Neem Uw fiets als het wat min der koud is en zoek ze uit. Ge zult dan bemerken, dat Se Alkmaar, in eigen veste nog nooit goed hebt be keken. Misschien hebt ge de rue Montpar- nasse betreden of de Moulin Rouge in het hart van Montmartre. Maar die Alkmaarse straten en stegen, kent ge ze?? DE HONGERIGE MEEUWEN De plotseling ingevallen strenge vorst drijft de prachtige blanke vo gels van onze kust ver landinwaarts Ze zijn zo mak als een duif, maar verhongeren „waar je bij bent". Geef die beesten wat. Geef ze wat restjes aardappel, wat brood of iets anders dat U kunt missen. Zondagmiddag zagen we op het Verdronkenoord bij de St Annastraat iemand wat eten neergooien. Wel driehonderd vogels kwamen er op af.. Verder op de Bier kade hetzelfde. Denk om onze gevederde vrienden Ieder wat en de stumperds zijn gered. EEN VERGEEFSE STROOPTOCHT Op de Handelskade lagen een paar schuiten met steenkool. Het mag geen oorlog meer zijn, brandstof zon der bon schijnt voor menigeen nog een aantrekkelijk iets. En die kool lag daar maar zo. Ze lag er echt uit dagend, ze scheen het bekende de vies „Ga je weg of ik neem je weg" als het ware op te dringen. En dus kwam er op een gegeven ogenblik een hele stoet mensen en wagens met paarden kennelijk met de bedoeling om dit tegen de steen kool die daar maar lag te liggen, te gaan zeggen. 't Gezelschap had hDt blijkbaar groot in 't hoofd: één flinke slag is meer waard dan honderd kleintjes. Maar het had buiten de waard ge rekend, in dit geval buiten de wacht post, die er stond opgesteld. De enige vrouw uit de troep deed nog een poging de zaak te redden. We weten niet, welke aanlokkelijke voorstellen ze de bewaker deed. De ze echter bleef even onvermurwbaar als Cerberus, de hellehond. De mannen bleven rustig zitten wachten in de kou op hun voer tuigen. Toen het eind der onderhan delingen niets opleverde, trokken ze af zonder kolen. Wonderlijke methoden! Maar dat liet de heren en de da me koud. Wat hun niet koud liet. dat was, dat ze in de kou bleven.' En daarom hadden ze die steen kool dus eigenlijk helemaal niet no dig, al bleven ze er koud van. DE RETIRADE OP HET STATIONSPLEIN 't Is misschien geen fris praatje, maar 't nut van 't algemeen wil, dat we het er toch even over moeten hebben. Uit de antwoorden van B en W op vragen van raadsleden, die zich het welzijn der busreizigers hebben aangetrokken, blijkt, dat het Colle ge op het Stationsplein een urinoir wil plaatsen. Waarom wordt in dit opzicht ei genlijk altijd alleen aan de mannen gedacht? Er zijn toch ook vrouwen en kinderen, die in hoge nood kun nen zitten? Op een plaats als het Stationsplein behoort een ondergronds toilet, er is geen ontkomen aan. Dat is zo duur, zeggen B en W. Toegegeven, maar het zijn van metropool legt verplichtingen op. En een urinoir is nu juist ook niet alles! BUIZEN In de Bergerhof heeft voor enige tijd tengevolge van de duisternis een dokter met zijn auto te water gele gen. Zelfs dat blijkt voor B en W nog geen aanleiding te zijn om nu maar een groot aantal lantaarns te gaan ontsteken. Wat moet er dan wel gebeuren om het College er toe te krijgen licht le willen verspreiden, vraagt men zich af. Het antwoord is: buizen. De lantaarns, die er prijken, zijn loos. Ze kunnen niet branden, om dat ze niet zijn aangesloten. En buizen heeft de gemeente niet. We raden dus de dokters aan maar niet meer te water te kruipen, het geeft toch niets. Je krijgt er geen buizen door. Dat was een abuis, zal men zeggen Ja, maar 't moet een gasbuis zijn. Conform de eis werd Mario veroor deeld tot f 10.— boete of 6 dagen hechtenis. 15 Jaar „brommen" had litf er voor over „Ik trap je dood, ik heb er wel 15 jaar voor over" had verd. Dirk J. uit Bergen tegen zijn- buurman get. H. de J. te. Bergen gezegd,, nadat hij hem naar de keuken gesleurd, bij de keel gegrepen $n neer gesmakt had. Verdachte kwam een krans bestel len bij zijn buurman, wiens zoon bloemenhandelaar is en kij kwam niet in gewone conditie, doch in zeer dron ken toestand. Aangehouden tot 22 Maart Valsheid in ge«- 'ïriftc Mattheus S. te Warmenhuizen had dringend behoefte aan een ontslag briefje en schreef en tekende daarna zelf maar zo'n briefje. Verd. had een schone lei en kreeg daarom een boete van f 35 of 14 dag. hechtenis. Ruit ingetrapt Elisabeth K. te Alkmaar had een ruit ingetrapt volgens get A. Z. te Bergen, die het zelf gezien had. Verd. echter ontkende en ontkende nog «ens. eens. Get. J. G. had niet gezieix dat verdachte een ruit intrapte, doch wel dat zij een verschil van mening had met café-houdster K. Get. J. M. K. verklaarde dat verd. nogal „sikkerig" was, want hij had gehoord dat ze zei: -„We trappen de boel in mekaar!" De verloofde van verdachte zei toen: „Niet doen, \v--* dan krijgen we nog mée» chican- Dat vond de' politierechter zeer ver standig. Er moeten- nog enige getuigen ge hoord worden en zo wordt deze on verkwikkelijke geschiedenis 22 Mrt. nog eens opgehaald. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Cornelia G dv S Dikke- boom en C G Asma; Ronald zv li Elte en N. Rodrigues; Fredericus P zv P C Wortelboer en S 'Egbergen; Wiet- se zv L Poelman en A-Setz. Gehuwd: Pieter N de Ruiter en Everdina Peppel. Overleden: Antje H. Glasstra oud 86 jaar geh. met J G Gevelaar. BERGEN Geboren: Jannèkedv N F A de' Grauw en N Groot; Joseph Johannes zv N J v d Kamer en A E Bijl; Dirk Cornelis zv C Blokker en C Boon: Adriana dv G E P Hetem en C Klei- b oek Ondertrouwd: J Houtenbós en A T Roozendaal. Gehuwd: Jan Ivahgh en Jennèkcn Hollander. Overleden: Trijntje Briefjes 76 jaar ongehuwd. veiling VEEMARKTEN' ALKMAAR Voor de Centrale, waren op de vee markt van Maandag 23 Februari 1948 aangevoerd 9 vette koeien, 210 nuch tere slachtkalvercn en 2 vette schapen. ALKMAARSE EXPORTVEILING 23 FEBRUARI 1948 Andijvie 52; winterpeen 914.10; boerenkool 717; worteltjes 521; groene kool 2125;spruitkool 13—92; rode kool 519; gele kool 68; uien 28—36; witlof 1343; rabarber 5263; knol- selderie 516; selderie 39; sla per bak 1.50. BROEK OP L'DIJK 23 FEBR. 1948 6500 kg. rode kool 13—14.20; 71000 kg. gele kool 66.50; 19.000 kg. witte kool 17.70—17.90; 3000 kg. bieten 7.10; 14.50 kg. uien 35.90—36.30; 250 kg. witlof 37; agenda BIOSCOrEN HARMONIE THEATER: „Het Spook huis" met Lou Castello en Bud Abott. Voorstellingen dag 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur. (14 jaar). VICTORIA THEATER: „De 7e Mis daad" met Erie Portman. Voorstellin gen dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woens dag 230 uur. (18 jaar) CINEMA AMERICAIN: „Gentleman Jim" met Erroll Flynn en Alex Smith. Voorstellingen dag 8 uur. Zaterdag 7 en 9 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.S0 uur Woensdag 2.30 uur (14 jaar) ABT „De jungle Koningin. Deel II Voorstellingen dag. 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. (14 jaar) Dinsdag GULDEN VL'IES: Bond voor Staats- pensionering, 8 uur. PAVILJOEN KINHEIM: 8 uur. Gé- nootschap Ned.Frankrijk. Woensdag GULDEN VLIES: 3 uur: Concert avond Ver. Vokzos. a

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2