Alkmaarse Sportflitsen Alkmaarse jeugd krijgt examen in „Veilig Verkeer" Ere-tentoonstelling Joh. Plas officiéél geopend Moeizame 3-2 zege van Boys op zwoegend Vriendenschaar veiling^ De twee heren, die langs de Grote Kerk gaan. hebben haast ze •tappen vlug van het .rottoir af. komen langs het hekj-» op de rijweg en sceken schuin het pleintje over naar de Langestraat. Een agent, die naast de doorgang van de kerk staat, ziet de wandelaars lopen en om dat hij niet luidkeels wil gaan schreeuwen, zet hij hen onmiddellijk na. Daar heeft hij de haastigen te pakken. Waren zij in overtreding? Ooohmochten zijn het plein daar niet schuin oversteken? „Nou, agent, daar wisten we echt niks van!" De politieman laat het voor deze maal bij een ernstige vermaning en als tatf maar net zijn post weer heeft betrokken, schiet een jongen op de fiets langs hem heen. de Koorstraat inzonder zijn hand uit te steken Deze zondaar wordt teruggeroepen, de agent geeft hem een papiertje en zegt: „Kijk eens hier jochie. Lees dit nou es" goed. Bij verandering van richting moet je een telcen geven". zullen houden of zich door een auto Een actie voor beter weggebruik „Je kunt de stilte horen" Het is nog niet zo lang geleden, dat het hoofd van de Verkeerspolitie te Amsterdam, commissaris Cohen, Van •en bezoek aan Kopenhagen in de hoofdstad terugkeerde en op een pers conferentie zei: ..Wat is het in ons land toch rumoerig. Het klinkt een beet je vreemd, maar het is zo, dat je in f Kopenhagen op drukste punten •tilte kunt horen"! En het was niet alleen commissaris Cohen. wie het stille verkeer in het buitenland was opgevallen. Vele voor aanstaande personen op verkeersge bied waren evenals hij van mening, dat het zogenaamde „zwijgende ver keer" het aantal ongevallen aanmer kelijk zou doen teruglopen. Iedere weggebruiker zou immer; onmiddellijk leren, dat hij ogen en oren goed de kos't moet geven? Zo kreeg ons land zijn Permanent Anti Lawaai Comité, dat enige nïaanden geleden de actie inluid de voor voetgangers. Ook-in Alkmaar letten de agenten in die weken speciaal op de wan delaars en wie een overtreding be- ging, Werd een papiertje met de voornaamste regels geven. „Denk er nu in het vervolgt om", maan de de politie „Kijk goed uit, en leer de regels van buiten, want in de toekomst wordt er niet op alle onmogelijke ogenblikken irteer ge- toererd". Het langzame verkeer dient uiterst rechts te rijden Ditmaal de wielrijders! De derde fase van de veilig-ver- fceers-actie" werd Donderdag in het hele land ingezet. „Het langzame verkeer, dat zijn der andere wielrijders en mensen met handkarren, is ditmaal aan de beurt" to vertelde ons gistermiddag de heer J. Ha verlag, inspecteur van politie (van de afdeling» Verkeer) in Alk maar De bewegingen van wielrijders ë.a zullen in de komende weken de spe ciale aandacht hebben van de agcn ten en als de fietsen niet uiterst rechts AFD. ALKMAAR VAN DE NED. VER TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLISCHE DRANKEN Op Woensdag 10 Maart a.s. organi- •eert bovenstaande ver. in het ABB- gebouw haar derde cursusavond in dit •eizoen. De heer K. -de Wilde zal het onder werp „Socialisme en geheelonthoiv ding behandelen". Gezien het actuele onderwerp en de bekendheid van de inleider, twijfelen wij niet of velen zullen deze avond bij wonen. TIENTALLEN WIELRIJDERS OP DE BON De eerste dag van de nieuwe ver- keersactie heeft in zoverre succes ge had, dat tegen enkele tientallen wiel rijders proces-verba al werd opge maakt. Een veel gemaakte fout is het niet aangeven van richting en het rij den door verboden straten. Voorts ziet men nogal eens volwas senen op bagagedragers vervoeren, wat ook verboden is en bij menige Wielrijder bleken de remmen niet in orde te zijn. De politie zet de controle met kracht voort, dus: Wielrijders. Iet op U saeck AUTO IN BRAND Zat d; gmiddag omstreeks vier uur ontdekte r'e chauffeur van een auto van de heer Lute uit Castricum, toen hy door de Ridderstraat reed. plotse ling. dat er een vreemde lucht in de auto hing Hij stopte, onderzocht de zekeringen opende, toen deze in orde bleek te zijn.-de motorkap. Tegelijker- lijd vloog de motor in brand. Ijlings Werden hij banketbakker Narold enige emmers water gehaald, waarmee het Vuur gedoofd werd. De schade viel hoga' n.ee. hoewel een accu en enkele kabels verbrandde. De oorzaak van de brand :s onbekend. BINNENBRANDJE Vrijdagavond woedde aan het Hei ligland een binnenbrandje, dat ont- Itaan was doordat een ijzeren kachel pijp zonder bescherming dpor een pouten zoldering liep, zodat het hout Ham vatte door de hitte. De politie <fes spoedig ter plaatse. Kachel en pijp werden na de blus- (lng van de brand, verwijderd. laten voorttrekken, zullen zij het be faamde papiertje met de voornaamste regels krijgen. „Deze dagen krijgen zij de bepa lingen onder de neus. Dat wil nog helemaal niet zeggen, dat de politie het bij waarschuwingen zal laten, als zij bijvoorbeeld 's avonds zonder licht rijden. Bekeurd wordt er natuurlijk ook", zei de inspecteur. Bij de jeugd beginnen De heer Haverlag is een ijvèraar voor veilig verkeer. Hij is secretaris van de vereniging van Üie naam en hij houdt zich speciaal bezig met de kinderen. ..Bij de jeugd moet je be ginnen want anders krijg je nooit goede weggebruikers", meende de in specteur en hij verteldè ons van het onderwijs in „veilig verkeer", dat al op vele scholen in Alkmaar wordt ge- gever De imesten zijn zelfs al zó ver. dat de kinderen van de hoogste klassen op 27 April a.s. een theoretisch exa men kan worden afgenomen. Het practisehe gedeelte in de stad zal spoedig /olgen. „De geslaagden zullen een prachtig, diploma krijgen", deelde de inspec teur mede en toen hij ons zo'n mooi bewijs van verkeers (bekwaamheid had laten zien, vertrouwde hij ons toe: „In de toekomst moet het zo worden, dat niemand zonder een dergelijk di ploma, een school meer zal verlaten". ALKMAARSE OPERETTECLUB Het is de AOV gelukt beslag te leg gen op de mooie operette „Victoria en haar huzaar" Met alle energie gaat men weer aan 't werk. Wel ziet de toekomst er min of meer dreigend uit in verband met de nieuwe vermake lijkheidsbelasting, men hoopt echter, dat het zal meevallen. Anders zou het kunnen zijn, dat operetteverenigingen tot werkeloosheid gedoemd worden. En dat zou al heel jammer zijn! Kindermiddag Rochdale Zaterdagmiddag heeft de bouwver eniging Rochdale eer) middag georga niseerd voor de kindéren van haai leden. Ver voor het aanvangsuur ston den de kleintjes al ongeduldig te wachten en toen de deuren open gin gen was de zaal in een ommezien vol. Het is en blijft altijd aardig de kin deren bijeen te zien in een zaal. Eeri rumoer, dat je je'oren doet dichtstop- stoppen. Maar niet zodra gaat *t voet licht aan, of het rumoer verstomt. Zo pok Zaterdagmiddag in 't Gulen Vlies Het gezelschap André Carrell heeft de kleintjes enkele uren prettig bezig gehouden met muziek, schetsjes, zang wedstrijd, goochelen enz enz. Vooral de goocl-elaar had over belangstelling uit de zaal niet te klagen. Wanneer hij moedwillig een verkeerde manipulatie dec-d. dan ging er een daverend ge juich op. Maar bleek 't later toch goed te zijn, dan zag men verbaasde ge zichten De tractaties van „Rochdale" vielen er bij de kinderen goed in. Met opgetogen gezichten gingen ze na af loop huiswaarts. Bouwvereniging ..Rochdale" kan op een geslaagde middag terugzien. Fees'avond Rochdale Zaterdagavond was 't Gulden Vlies tot de nok gevuld met bewoners en niet bewoners-leden van de bouwver. eniging „Rochdale". Veertien dagen geleden was al een eerste avond ge geven. 't Bevreemdde ons toen even, dat wij voor de tweede inplaats van voor de eerste avond waren uitgeno digd. Bij 't opengaan van 't doek. zat 't gehele bestuur op 't toneel. In z'n begroetingsrede zei -de voorzitter, de 'heer C. Couwenhoven dit keer een aangename taak te hebben. Er waren n.L 5 jubilarissen in t bestuur. Om te beginnen de heer J. Schermer, die 25 jaar bestuurslid was. Met enkele war me woorden overhandigde de voorz. de jubilaris een wandelstok. De heer Koopal, 25 jaar penningmeester, werd eveneens haVtelijk toegesproken. Hij ontving een vulpen. De derde jubilaris Piet. zoals alle vrouwen hem kennen de heer P. Mantel, was 13 jaar admi- nistrateur-huurophaler. maar hen had 25 jaar in 't bestuur gezeten en on'- ving een portefeuille. De heer Kaag man en Coerts, de twee laatste jubi larissen. kregen beiden een sigaren koker. Dat de jubilarissen een warm ap plaus ten deel viel. behoeft nauwe- l'.iks betoog. Een der medewerksters van deze avond mocht een felici'atie in ont vangst nemen, daar zij pas was ge trouwd en haar man zou volgen naar Indonesië. De heer v. d. Wal, voorz Nationale Woningraad, belichtte hét werk der bouwvereniging en verge leek de woningtoestanden van voor heen met die van thans. De arbeiders hadden zelf de stoot gegeven voor de volkshuisvesting. Ze hadden goede woningen gesticht, beheerd do jr ver trouwensmensen en niet door huisjes melkers. Holland staat in de v/e eld vooraan op 't terrein van woningbouw. Samen, gecentraliseerd in de wo ningraad, moet het werk worden voort gezet om de arbeiderswoning te bren gen op een hoger peiL Spr. wekte de bewoners op allen mede te werken en de woningen goed te onderhouden, tot heil van ons volk; Hierna werd een begin gemaakt met 't feestprogramma. Medewerkenden waren de leden van het gezelschap André Carrel, bestaande uit ,.De vrolijke Jantjes". Two Happy Days" ...Toop ter Weide' en ..André Carrëll" De vrolijke Jantjes hebben met hun liedjes en schetsjes terdege gewerkt op de lachspieren. De Two happy Davs zongen hun nummers op pret tige wijze. De accordeonist. Joop (er Weide, tevens pianist-begeleid.er. liet de zaal lustig meezingen. André Car rell, d? conferencer. was netjes en be schaafd. zoals we dat van hem ge wend zijn. Z'n oude school-herinne ringen deden menig aanwezige 't har opengaan. Onbedaarlijk is er gelachen -m de rechtbank-schets. Het bestuur heeft goed gezien, .dit gezelschap te engageren. Een gezellig bal besloot deze Rochdale ayond Een schilder werd gehuldigd „Donder maar door, jongens" Zaterdagmiddag Het is vol, stamp vol in „Ons Nest", het kleine atelier van de schildersvereniging „Doorwer ken" in de Geest „Je ziet alleen maar mensen en geen schilderijen", horen we iemand opmerken. De spreker heeft gelijk, maar ditmaal hindert het niet. Uit de grote belangstelling, die voor de ere-tetftoonstelling, die hier gehouden wordt, bestaat, blijkt im mers zo duidelijk welk een grote pla ats de kleine man. die deze middag in het middelpunt staat, in de harten van vrienden en beoefenaars van de schilderkunst inneemt. Het is Jan PI as. die deze dag zijn 60e verjaardag viert en te zijner ere werd door zijn collegae deze tentoonstelling, waarop louter werken van de zestigjarige wo rden geëxposeerd, organiseerd. Onder de aanwezigen bemerken we de loco- burgemeester, de heer G. van Slin gerland, de wethouders Coerts en, Ba kkcr, de beschermheer van „Door werken". mr. C. J. de Lange en de gemeentearchivaris, dhr Th. Wortel. Om even drie uur arriveert de jari ge schilder met zijn» vrouw en kin-: deren. Vitaal is hij, deze Joh. Plas De hem aangeboden zitplaats staat hij galant aan zijn familieleden af. „Je bent een fakkeldrager"- Met een warm welkomstwoord richt dan de voorzitter van „Doorwerken", de heer W. Koster, zich tot zijn vriend. Dan volgt de felicitatie. „Onze geluk wensen jarige Jan en ook je vrouw en kinderen gefeliciteerd!" En met waardering spreekt de heer Koster over de „eeuwig jonge, vitale schil der", die immer zijn huis en atelier voor anderen openzette. „Donder m aar door jongens", zo sprak Plas zijn me deleden menigmaal moea en vertrou wen in. „We huldigen je als schilder en vriend, want we hebben je altijd gekend als een eenvoudig en goed Vriend. Je bent een fakkeldrager. Veel dank. Jan!" Wanneer de heer Koster over het werk van Jan Plas spreekt.' vergelijkt hij de koe van Plas met die van Picasso en concludeert, dat Plas waarlijk met een grote P. ge schreven dient te worden!! Meteen snijdt de heer Koster het grote probleem van de expositie- en atelierruimte aan. „Het nest" is te klein en wederom vraagt de heer Koster zich af. of overplaatsing naar het gemeentemuseum niet mogelijk Is. „Doorwerken" beveelt zich zeer in de gunst van gemeentebestuur en mu seumcommissie aan. Tenslotte stelt de spreker Jan Plas een boekwerk over de Amsterdamse impressionisten ter hand en ook mevr. Plas wdrdt in de hulde betrokken, want „wat is een schilder»- zonder vrouw?" „Riek" ontvangt een fraai bloemstuk. „Een kunstenaar, die zijn roem tegemoet gaat" Ook mr. C. J. de Lange verdiept zich .na het uitspreken van zijn geluk wensen, in het probleem van de ves tiging. Met klem wijst de bescherm heer van „Doorwerken" er op. dat een werklokaal als dit eigenlijk volkomen ongeschikt is voor het houden van een tentoonstelling. Dan gaat ook mr. de Lange over op het werk van de schil der. Hij hoopt, dat men bemerken zal, dat zich tussen de „Doorwefkers" een groot kunstenaar bevindt, die zijn roem niet overleefd heeft maar tege moet gaat. Spreker overhandigt de ja rige een cadeau onder couvert, door -enkele belangstellenden bijeen ge bracht. Plas hoort al deze waarderende woorden zwijgend aan en wanneer mr de Lange zijn toespraak beëindigd heeft, dankt hij zijn vrienden. Hij doet dat met slechts enkele woorden deze Joh. Plas. „Ik kan het niet anders vertellen", besluit hij. Redenaarstalent bezit de schilder niet, maar het is hém aan te zien, dat hij diep getroffen is. Na afloop wandelen we nog~ even rond. We bekijken de ..woelige zee", de Koekop, de Begrafenis in België Er staan bloemen van de zusterver eniging „Kunst zij ons doel", die. evenals hét gemeentebestuur schrifte lijk haar felicitaties overbracht. Men verdringt zich voor het dertigtal schil derijen; de atelierlampen werpen een zacht licht over de bezoekers en de jarige zelf staat dit alles rustig en ge lukkig aan te zien.. We hopen, dat er veel iv'angstelling voor deze tentoon stelling, die sedert Zondag voor het publick geopend is. zal bestaan. Joh. Plas is het waard! Na rust 2-1 achterstand ingelopen De Boys hebben weer eens een over winning bevochten sinds lange tijd. Was dit niet gebeurd, dan zou het er heel donker voor hen hebben uitge zien en was de kans op degradatie wedstrijden wel "heel groot geweest, daar S.D.W. dan nog slechts 1 punt nodig had. Dez| middag hebben we van voet bal weinig bespeurd. Er stonden twee hard werkende ploegen in het veld, doch men kon wel zien dat hier twee ploegen aan het werk waren die de punten zeer nodig hadden ertelkaar weinig toegaven. Het is een faire wedstrijd geworden en moest er al eens worden onderbro ken, dan was dit te wijten aan een samenloop van omstandigheden. Bij de Boys blonken Kramer, Pennings, Bart en De Grand uit. Vriendenschaar heeft geen 'onaardig elftal en as. Zondag zullen de Boys op grotere te genstand moeten rekenen, daar Vrien denschaar ook nog niet veilig is. Scheidsrechter Bosma was een der besten van het veld. De wedstrijd De Boys verloren de toss en kre gen de wind schuin tegen. In het be gin bepalen de elftallen zich hoofd zakelijk tot terrein verkennen, waarna de Boys enigszins in het defensief komen. Vooral de aanvallen vr-n V over de rechter vleugel zijp zeer ge vaarlijk. De Boys-achterhoede Krul Metselaar is niet erg safe en vooral de dekking werd nog al eens ver waarloosd. Bij een Boys-aanval behoeft Bakker alleen maar in te schieten, maar hij verknoeid deze kans. Blok weet door te breken maar zijn schot wordt ge keerd door eep speler van V. Na ongeveer 20 min. spelens krijgt Admiraal een corner te nemen. De bal belandt tegen de paal via het hoofd van een V.-back en uit de doelworsteling die dan ontstaat scoort Bakker (1—0). Een schot van de ex-Ajaxied Bijl stompt Kramer corner. Deze wordt weggewerkt. Even. later denken we de gelijkmaker te zien maken als Klein is doorgebroken en een schot lost. dat echter precies in Kramers handen belandt. Even later schiet Smits rakelings naast. De Boyfe verdedigen zich hard nekkig tegen het door V. «ingezette offensief. Doch na ca. 35 min. veroor zaakt Krul een penalty als Kramer uitlopend reeds gepasseerd is. Bijl benut de strafschop (11>. De Boys weten zich nu weer wat loste werken en Kemp schiet hard in maar weer is het een V.-been dat redding brengt. Toch weet Vriendenschaar' de lei ding te nemen door doorzetten van. v. Zomeren die een over de backs ge plaatste bal benut (12). Twee mi- jnuten later is het rust. Na de thee direct enige gevaarlijke aanvallen van Vriendenschaar, doch keeper Kramer is in goede vorm en geeft niet thuis. De Boys proberen echter de bordjes te verhangen en de achterstand in te lopen. Na 16 minuten spelen gelukt dit. weer door Bakker die van een fout in de verdediging profiteert (2—2). Vriendenschaar geeft de moed niet op en menige gevaarlijke aanval wordt op de Boys-veste ondernomen. Er ontstaat een zeer gevaorlijke situatie voor 't doel van Vrienden schaar als Blok een bal over de uit gelopen v. Zoelen heen speelt en een der V.-achtehoedespelers nog juist voor de doellijn, ten koste van een corner, weet te redden, het is uitstel van executie want uit de goed geno men corner weet Blok onhoudbaar in. te kogelen (32). Een mooi doelpunt. Er staat vandaag heel wat op het Alkmaarse voetbalprogramma. Alc maria gaat naar AFC, de Boys ont vangen Vriendenschaar en Randers RKAFC zal een aardige pikante plaatselijke ontmoeting zyn. Het schijnt prettig voetbalweer te willen worden en vandaag zullen heel wat beslissingen, zowel van boven als be neden vallen. Voetballief en voet balleed. Laten we ons ^troosten dat per sftt van rekening alles maar liefhebberij werk is, alhoewel na tuurlijk elk z'n best doet tot de uit blinkers of één er van te behoren. Voor ons "liggen twee jubileum-uit gaven. Het Grote Gouden boek van AFC en het kleinere van Alcmaria. Bezien we beiden ep lezen we ze aandachtig door. dan treft ons sterk de gelijkenis van de tweè clubs, die beide Abraham gezien hebben. Alc maria moge dan, voor en tegenspoed gehad hebben, bij AFC, de eens zo gevreesde Eerste klasser, zijn de ups* and downs veel varlërender en tragischer. En juist dit seizoen 'blijkbaar ingezet met minder en- train, na vervlogen illusies is een vau de benauwdste in de roem rijke geschiedenis der Amsterdam se Football-Club. De grijpende klauw der Derde Klasse ligt op de loet- om toe te grijpen, en alles is moge lijk. Pardon, afkopen of een minne lijke schikking bestaan er niet Zie maar eens naaf HFC, dat een beet je onsoortig in haar derde klas af deling rondscharrelt, als een abso luut vreemde eend in de bijt HFC, waaruit soms bijna het halve Ne derlandse Elftal werd gerecruteerd. Maar ze blijven vasthouden aan hun traditie én naar het hér winden der oude ro^h, en het kan lang duren., ze komen! —O— Randers—RKAFC. Nog nimmer heeft het Randers terrein zoveel mensen en zoveel fietsen geherbergd Het interessante van een plaatselijke ontmoeting dreef ons naar het Ooie vaarsnest waar meer dan duizend mensen ons voorbeeld volgden. Het terrein was slecht, maar desondanks werd er stevig gevoetbald, vooral stevig, niet ruw. Het deed ons den ken aan de wedstrijden van Holland héél vroeger aan de Westerweg. En tóen we Jan van Diepen spraken op dit terrein een der oude cracks van Holland zei hij onomwonden dat het wel wat op het spel van Holland leek, maar dat ze er vroeger toch wel wat meer van konden. Het is een wedstrijd geweest van twee gelijkwaardige ploegen. Beiden hebben nu eenmaal het licht zien gloren van de Derde Klasse en aan de Burgemeester Bosstraat is dit licht voor beiden gedoofd. O De Alkmaarse Boys hebben het klaar gespeeld Vriendenschaar met lege handen heen te sturen. Dit is een pracht prestatie. U kent het ver haal van de „Kat in het nauw?" De wedstrijd in Culemborg zal de door slag geven en zoals we de Boys be zien is nog lang niet alles verloren. Ons oud{^ Alcmaria verloor met 7—3 van AFC. dat is nu niet zo'n mooie halve finish. We hadden een stevige eindspurt verwacht. Maar "t oude AFC vecht voor haar leven en men begrijpt dat Disselkoen, Schaap Kok c.s. er alles op gezet hebben, géén wonder want ZW zit er achter als een duivel. Vorig maal schreven we over het armoedige geval van het NOC dat zou moeten bedelen om gelden voor uit zending voor deelnemers naar Lon den. Wij adviseren een interlandw^d strijd waarvan de baten aL aanmer kelijk zouden zijn. Het is gebeurd! NederlandZwe den is voor de kosten der jongens en het Stadion steunt ook. Dus straks kan onze Alkmaarder Jan Hennink naar Londen en Pronk wat toch ook een halve Alkmaar der is, en dan hebben we weer wat inter nationaals in onze stad. -Wat in ja ren riet gebeurd is! HERMAN ELFRING Even daarna denken we Admiraal de voorsprong te zien vergroten als hij langs de uitgelopen v. Zoelen schiet, maar langzaam rolt de bal langs de verkeerde kant van de paal. Keeper v. Zoelen moet zich laten vervangen. De Vriendenschaar achterhoede past verschillende malen met succes - de buitenspel val toe. Onder grote spanning verstrijken de laatste minuten en beide doelen zijn niet van gevaar ontbloot. Als scheidsrechter Bosma het einde aankondigt verlaten 11 overgelukkige maar vermoeide Boys-spelèrs het ter rein. RANDERS 2—VRONE 2 5—0 (Randers 2 kampioen) Randers 2 is door een stevige 50 zege op Vrone 2 naar de res. Ie klasse van de afd. Noordholland gepromo veerd. R pakte onmiddellijk flink aa-« en hoewel Vrone aanvankelijk harde tegenstand bood en het de R-achter- hoetje verschillende keren lastig maak te kon Renses tenslotte toch de score openen. Een cornerregen op 't V-doel toonde R'sveldmeerderheid aan en door Groen werd nog voor -de rust de stand tot 50 opgevoerd. Na de thee was het een alleszins bevredigende wedstrijd omdat V. on danks de grote achterstand de moed niet liet zakken. Tot doelpunten kon men echter niet komen. Onmiddellijk na afloop was <»r na tuurlijk een feeststemming, welke door voorzitter Mnllenvarger onder woorden werd 'gebracht, De R-aan- voerder ontving bloerrerv KOEDIJK 2—BERGEN 3 2—5 (Bergen 3 kampioen) Door eèn verrtf^>~ 5_2 zege op Kood'ik kampioen van de 4e klasse F geworó -n. In 20 wed strijden scoorden de blauwhem<jpn niet minder dan 12! doelpunten, ter wijl de achterhoede slechts 13 maal gepasseerd werd. Een fraaie prestatie wanneer men bedenkt, dat de Berge- naren slechte eenmaal de vlag moes ten strijken, n.1. tegen de grootste con current Alcmaria De Koedijk-aan voerder overhandigde bloemen terwijl ook de Bergen-suporters zich niet on betuigd lieten. UITWISSELING VAN KINDEREN BERGEN 12 Juni zal dc eerste uit-, wisseling plaats hebben van leerlin gen-der 5e. 6e &en 7e klas der open bare school te Bergen, met, kinderen van dezelfde klassen uit Oosterbeek. Bergen geeft hier een goed voor beeld. Het comité van voorbereiding zal bij een eventueel goed slagen, trachten, het volgend jaar uitwisseling met kinderen uit de mijnstreek tot stand te doen komen. Ds. WIEGERS WEDEROM BEROEPEN ST. PANCRAS Ds. C. G. Wiegera, Ned. Herv. predikant te St. Pancras. heeft voor de tweede maal een beroep naar De Lier ontvangen. larkten BROEK OP LANGEN DIJK 6 MRT. 35.000 kg rode kool 21.90—26.90. 390.000 kg. gele kool 7—7.20 3500 kg. witte kool 19.10—20. 1500 kg. bieten 6.60-7 1000 kg. peen n 18.80 peen m 20.70 700 kg. witlof 37.30- 46.20 150 kg. uien 52 «n__ 53.8O agenda BIOSCOPEN ALKMAARSE BIOSCOOP THEA TER: Joan Gardner en James Carew in: De Verborgen schat. Toegang 14, jaar. HARMONIE THEATER: Ingrid Bergmann in: Adam had vier zonen. Toegang 18 jaar, CINEMA AMER1CAIN: Slechts 2 dagen De stad op stelten met Friedd'e Bartholomew. Alle leeftijden. VICTORIA THEATER: De Weg naar Sacramento. Toegang 14 jaar. Zaterdag GULDEN VLI*~ K r> middag „Rochdale". GULD 7 VLIES: 8 uur „Rochdale" HARMONIE THEATER: Volks-Unl- versiteit film „Hotel du Nord" 3 u HOEK GEEST—KANISSTR: Ope ning tentoonstelling „Doorwerken" 3 uur. Maandag HOTEL CENTRAAL 8 uur: Ameri kaanse Club. Dinsdag WAPEN VAN HEEMSKERK Vergadering Stichting '40'45. WAPEN VAN HEEMSKERK 8 u«t Aardappelactie Arnhem.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2