mzm In één week gingen er 500 wagons kool weg! Langedijks raad praatte lang over een urgentieverklaring DE ELFSTEDENTOCHT VAN JIMMY BROWN 34 Dagen op een reddingsvlot Waf de veilingklok wijst Korie vorstperiode redde nog veel In de afgelopen week heeft men weer eens kunnen zien van hoe groot belang de export voor de Lan- gedijker tuinbouwstreek is. Het was aan de laadplaatsen te Br. •p Langendijk en Xoord-Scharwoude oen drukte van belang. In tijden heeft men het daar niet 20 beleefd. De vraag naar de grove tuinbouwproduc ten is aanzienlijk toegenomen. Dank lij de vorst is veel groente, die nog te velde stond, verloren gegaan, zodat men nu weer is aangewezen op de sta pelproducten, die de tuinders in de Langedijker tuinbouwstreek in de Khuren hebben opgeslagen. Want ook uit het binnenland komt •teeds meer vraag. Het instituut-,.goed kope winkel" was door de slechte gang Van zaken helemaal in het ver geetboek geraakt, want er was geen vraag, ook niet in de winkels, die niet aan deze actie deelnamen. Nu komen echter weer veel aanvragen binnen, doch zolang de prijzen nog zo zijn als tot heden wacht men het hier nog maar wat af. De groenten zijn nog niet duur. Vooral de gele kool niet. In het begin van deze regeling genoot de ro de kool de meeste belangstelling Slechts enkele partijen, nog geen 10"i van het totaal, bestond uit gele kool Nu is de vraag veel groter, hetgeen er op wijst, dat men nu ook wat in de gele kool gaat zien, Zoals gezegd, dc prijs is er nog niet naar, dat men kar zeggen: de kool wordt duur betaald EXrORTDIiUKTE Voor export werd in de eerste week van Maart, die door de tijden heen als de maand van de gele kool 'wordt aangetekend, zeer veel verladen. Oostenrijk was aan de markt. De 250 wagons, die naar dat land verkocht zijn worden zo snel mogelijk afgezet En men zal het dan altijd zien: er komt ook vraag van andere zijden! België en Frankrijk deden behoorlijk mee. al schijnt er bij de meest-Zuide- lijke klant enig bezwaar te zijn tegen 4e prijs van f. 9 per 100 kg. Tot nu toe Werd deze echter nog steeds be taald. Voorts werden orders genoteerd uit Zwitserland. Alles bijeengenomen le verde dit voor de tuinders, handel en veilingen veel werk op. Er is in de voorraad een flink gat geslagen. Hoe groot deze voorraad k kan men slechts Engelse dame redde opgejaagd hert Mevr. GUdys Mantle, die ijvert te gen alle bloedige takken van sport, heeft tijdens een hertenjacht het leven van een hinde gered. Zy ging aan de hals van het dier hangen, terwijl haar vrienden de woedende honden verdre ven. Tegen het heb van het huis van mw Mantle te Holford (Engeland) hangt een groet aanplakbiljet met propagan da tegm bloedige sporten en het was een wonderlijke samenloop van om standigheden dat het door de felle achterviiging vrijwel uitgeputte hert juist ai hter dat biljet beschutting zocht nu over de tuinmuur te zijn ge sprongen. De lagers, die het dier gevolgd wa ren en op hun paarden door de tuin reden. gaven tenslotte gevolg aan het verzoek van mevr. Mantle om haa terrein te verlaten. „Wij respecteren de mening van de heer en mevr. Mantle inzake herten jachten" zeide de secretaris van de organiserende vereniging later, ..en daarom hebben we de jacht afgelast" Het hert, dat ongedeerd was ge bleven. is 's avonds in het naburige heuvelland vrij gelaten. gissen. Voor 'n nieuwe inventarisatie wordt niet gevoeld onder de veiling- besturen, zodat het nu maar op goed geluk af gaat. Wat wel is na te gaan. dat zijn de hoeveelheflen die verkocht worden. Aan de Langedijker groentenveüin- gen werden in deze week meer dan 300 wagons van tien ton gele kool af geleverd. Wanneer wij de aanvoeren van Warmenhuizen er bij nemen, ko men we tot over dc vierhonderd. Tel len we daar tenslotte nog de ruim honderd wagons rode kool, die van deze drie veilingen zijn verzonden bij. dan komen we tot de formidabele af zet van ruim 500 wagons in een week tijd. Men zal het met ons eens zijn. dat dit een aanzienlijke opruiming bete kent, die het voor de nog resterende hoeveelheid, die intussen nog belang rijk is, heel wat gunstiger maakt. Men hoort al weer stemmen opgaan onder de tuinders om alles maar niet zo vlot aan te voeren Sommigen wil len het risico al weer op zich nemen om ook voor later nog wat te bewa ren, aangezien zij veronderstellen, dat dit bewaren nog wel eens goed be loond zou kunnen worden. Wanneer er maar geen vaste prijzen komen zegt men er bij Naar we hopen en ook verwachten zal men daartoe dit seizoen wel niet meer overgaan, want er is nog heel wat schade in te halen van de eers'e n.aanden van de koolcampagne, toen tengevolge van het zachte Weer een Ons corr espondeniiehoekje Oom Rob antwoordt BESTE ALLEMAAL! Hier volgen weer de beloofde ant woorden op de briefjes, die ik nog van jullie heb liggen. De stapel is ge lukkig niet zo erg groot en ik hoop volgende week dan ook jullie nieuwe brieven te kunnen beantwoorden. Daar gaat-ie dan! Maartje Schaatsenberg. Ik vind het prettig, dat je ook mee gaat doen. Wil je broertje ook niet in onze club ko men? Het mag gerust, hoor! Hoe heet je zusje? Grietje Duinkerken. Speel je veel met die twee kleine ondeug den? Je oplossing was niet goed, hè? Je hebt het ondertussen misschien zelf wel gezien! Daag! Bartje Kokliko. Ja. ik had je wel een paar keertjes ge mist. maar je bent er dus tJch weer. Wanneer bèjp jij jarig? Vergeetroij- nietje. Jullie krijgen een fijn school reisje! Drie dagen uit! Het lijkt wel vacantie! Leuk. dat je ook aan post zegels verzamelen gaat. Tot schryfs! Lelie. Werd je niet bang. dat je poesje weg bleef? Gelukkig, dat ze nu weer thuis is, hè? Pas er goed op! Daag! Nellie Wijn. Ja, vorige keer was je er over geschoten, maar vandaag sta je nu toch in de krant, hoor! Jan van Scheijeii. Is jullie club niet zo erg sterk of was de andere veel be ter? Een volgende keer moeten jullie beter spelen, hoor! Rie Spigt. Inder daad. de vorige keer heb ik wel ge dacht: Waar zijq de postzegels, maar met de volgende brief was het dik in orde. Nu ga je zeker weer verder sparen, hè? Hrnnie Groet. Wat een lange brief kreeg ik van je! Jij schrijft ook erg netjes! Ik geloof ook, dat ie een goede kans maakt om de prijs te winnen. Je cijfers zijn in ieder geva' heel goed. Doe je best' Winnetou. Dat Jimmy Brown zijn schaatsen verkeerd onder bond is heel begrijpelijk. Je moet er tenslotte rekening mee hou den. dat het een aap is. Toen hij jonp. was, wist-ie niet eens wat ijs was Ik geloof ook. dat Jimmy de wedstrijd wint. We zullen tenminste maar voo. hem duimen, vindt je niet? Alie v. d. Pruik Ik vindt het best. dat je de postzegels naar die juffrouw brengt, hoor' Het is toch voor hetzelfde doel. Daag! Monbretia. Een leuke schuil naam heb jij gekozen! 01 meeste kia- aeren vindon bloemennamen mooi, ia "t niet? Die poppen van jou hebben mooie namen, hoor! Maartje Kooij. Welkom in onze club! Speel je veel met jullie poesjes? Dat zijn leuke die ren. vindt je niet? Pop. Weer een nieuweiingetje' Welkom hoor! Ben je al eens bij je vriendinnetje te logeren geweest of ga je er de komende zo mer heen? Tot schrijfs! Tinie Groot. Natuurlijk meid. mag jij ook mee doen Los de raadsels, maar op en schrijf me af en toe maar een flinke brief. Dan worden we stellig goede vrienden. Alie Bal. Je hebt in de Kinderkoerier wel gezien, dat ik dat mopje heb ge plaatst. hè? Het was beslist aardig! Stuur je verhaaltje maar op. dan kan jk eens kijken, wat of het is. Gonnie F.krlmans. Ik heb liever, dat je een andere schuilnaam kiest. Gonnie. An ders konden we wel eens in de war komen. Weet je geen mooie naam te vinden? Probeer het nog maar eens! Een tijdje geleden heb ik de raadsels al eens in de krant gehad, die je mij zond. Heb je nog anaere? Dag Gon nie! Ziezo, vandaag maar tot zover. Ik wacht nu weer op jullie brieven. Tot Zaterdag en de hartelijke groeten, van OOM ROB groot percentage afval door verrptting is weggevallen en bovendien nog hee' wat tegen een veel# te lage prijs ai' veevoeder is'verkocht. Het zal moei lijk zijn dit verlies geheel goed te ma ken. PRIJZEN Uit de tegenwoordige prijzen van de gele kool. die van f 7.tot f 9.—, een enkele maal -tot f 10.per 100 kg. lie pen gaat dit moeilijk. De rode kool is vrij sterk opgelopen. In het midden van de week noteerden wij van f 14v— tot f 18.later kwamen ze boven f 20.Maandag bij een geringe aan voer noteerden we van f 23.tot f 27.—. Uien, bij kleine aanvoeren brachten tenslotte tot boven f 50.— op. witlof varieerde van f30.tot boven f 40.peen is gestegen tot ruim f 20.- per 100 kg. Kroten blijven goedkoop Meestal f 6.per 100 kg. In de bergen van Samaria hebben Arabieren hun hoofdkwartier „Onze zware wapenen zijn onderweg" Een speciale correspondent van Reu ter heeft een bezoek gebracht aan het hoofdkwartier van het „Arabische be vrijdingsleger" in een dorp in de ber gen van Samaria. In dit streng be waakte dorp hoog in de bergen wor den strategische plannen ontworpen te gen de Joden in Palestina. De Britse correspondent werd ..in overeenstemming met de traditionele driedaagse Arabische gastvrijheid" ontvangen door Fawzi Bey Kawoekdji die met pantserwagens en jeeps uit fr!yrië naar Palestina is gekomen. Kawoekdji heeft zijn hoofdkwartier in hetzelfde dorp waar hij van 1936 tot 1939 de operaties tegen de Britten heeft geleid. Nu zijn de Arabische gardisten gewapend met Thomson- stenguns en Schmeisser machine-ge weren. „Ik zal strijden, totdat Palestina be< vrijd is", verklaarde Kawoekdji op 'p persconferentie, waarbij hij zich be diende van de Duitse taal." ..De Joden hebben de grote tactische* fout gemaakt de Arabieren niet aan} te vallen in de begintijd, toen deze enkel stenen en messen als wapens, hadden. Nu is het te laat", voegde hij er aan toe. „De Arabieren hebben au tomatische wapens en lichte artillerie Zwaardere wapens zijn „onderweg" Keuters correspondent zegt verder: S:af-officieren. van wie het meren deel Duits spreekt en van wie enige Duitse vrouwen hebben, verklaarden, dat alle Arabieren achter het „Ara bische bevrijdingsleger" staalt. Eén officier zei, dat een aantal Britten aan de zijde der Arabieren, strijdt en dat ..\ele honderden"' verzocht hadden door Palestina te mogen reizen om z:ch bij hen te voegen als vrijwilligers Er zal een Chr. Landbouw- huishoudschool komen Dp verleden week verdaagde ge meenteraadsvergadering werd Maan dagmiddag voortgezet. Nadat rechtsherstel was verleend aan enige ambtenaren, die tijdens de bcz-jfiing waren ontslagen, werd be sloten voor de gemeentewerklieden 'n nieuwe salarisregeling vast te stellen De thans vastgestelde regeling stemt overeen met de wensen, die daarom trent zijn gesteld; het Georganiseerd Overleg ging er mee accoord en ook de raadsleden konden zich er mee ver enigen. Men besloot deze regeling zo mogelijk van terugwerkende kracht tot 1 October .1946 te doen zijn. omdat de vorige op die datum was gebaseerd Na artikelsgewijze behandeling werd een nieuwe regeling voor de gemeen schappelijke gasfabriek van Langedijk en Sint Pancras vastgesteld. Van de CBTB was een verzoek in gekomen om een urgentieverklaring voor de stichting van een Christelijke Landbouwhuishoudschool. Voor- en .tegenstanders lieten zich horen. Aan de hand van de notulen van een ver gadering met de organisaties stelde de voorzitter voor de verklaring af te geven omdat de levensvatbaarheid wel bewezen was. daar zich vele leerlin gen hebben opgegeven. Weth. Weel verklaarde zich óók voor. Weth. Kuiper was niet tevreden over de wijze van voorbereiding van dit onderwerp, aangezien er geen prae- advies van B en W was. Hij bestreed verschillende opmerkingen van spre kers op de organisatie-vergadering, die later gebleken waren onjuist te zijn en kwam tot de conclusie, dat, temeer daar nu ook een verzoek van de Holl. Mij. v. Landbouw was ontvangen, |f- 48. Jimmy toonde inmiddels gelijke nis met Jan Langedijk als deze met op elkaar geklemde tanden en met een grijns op z"n gelaat er een eindspurt uitperste. Alleen reed hij nog twee maal zo hard. Er' waren rijders, die toen zij herr. voorbij zagen flitsen, met lamheid werden geslagen. „Waarom," zo vroegen zij zich af, „zullen wij nog voortsukkelen als er zulke schaatsen rijders bestaan?" Zij gingen mistroostig aan de kant zitten en schopten onver schillig hun schaatsen uit. Merendeels waren het Hollanders die er zo over dachten, maar er was toch ook een dood-enkele Fries by. Zo"n sukkelaar begreep dat hij de volgende dag zijn vaderland zou moeten verlaten. wyzend beschikt moest worden, om dat er, wanneer een prot. chr. school gesticht zou worden de mogelijkheid voor de veel grotere groep, die bij de H.M.v.L. behoort, afgesneden zou zijn. De heer Volkers sprak zich uit voor een algemene school en wilde dus ook aan het verzoek geen medewerking verlenen. De heer Kalverdyk wees er nog op dat de KM.vL voor deze gemeente een cursus op het programma had staan. Ook hij was voor een algemene school. De heren Balder en Oyevaar verde digden de aanvrage, zodat tenslotte tot stemming overgaande met 7 tegen 6 stemmen, die var» de heren Volkers. Beers, Van Dijk, Dirkmaat. Kalverdijk en Kuiper, werd besloten de aange vraagde verklaring af te geven. Het verzoek van de Hollandse Mij. van Landbouw zal op de normale wij ze worden behandeld. gezinsgebeuren HEERHIJGO WAARD Geboren: Carolina M.. dv A Swin- kels en C J Jongkind; Gerardus N. zv NG Stoop en A W Hoogewerf; Rei- nirius. zv C van Langen en A Vlaar; Theodorus C NL zv A Smit en C P Berkhout; Jacobus G. zv J C van Langen en C J M de Wit; Nicolaas F. zv J C van Langen en C J M de Wit: Johannes A. zv N van Schagen en C M M Hofland: Catharina A. dv Th P Hoogland en A A Bleekef; Maria E. dv W J de Koning en C B Wokke; Johanna C, dv J Stoop en H Beerse; Christina P M, dv J H Jansen en J Stet; Jacobus W M. zv A G Stuyt en W M Langedijk; Simon J. zv J Smit en B Biersteker; Petrus C, zv J de Boer en J C Sijs; Jacob, zv K Glas en N van- der Werff; Antonius P. zv Th Ottenbros en M J Schilder; Ever- arda J M. dv J E A Rensen en C J Burger: Theodorus J. zv J Eeken en J Brantjes; Johanna G M. dv'F B A Franzel en A M Karsten: Margaretha M, dv J Konijn en R M Breed; Maria M Th, dv B J F Sutman Meyer en H W C M van Oerle: Agatha M M, dv N Bijvoet en E Smit. Ondertrouwd: Paulus A Groot en Margaretha Smit. Getrouwd: Johannes P Stuyt en Margaretha A van der Gragt; Willem Visser en Vrouweden Slendebroek. HENSBROEK Geboren: Andreas Th. zv J van Baar en E Brink; Johannes C. zv F Dekker en ,C Groot; Anna M. dv A Vlaar en G van der Lee; Geertruida C. dv J Hoedjes en C Heilig. Ondertrouwd: Jan H Groen en Mar garetha A Bakkum. rédïbp^ogrorrma DONDERDAG NA 16 UUR. Hilversum I - 301 m. 16.00 Ger; Bijbellezing; 16.45 Vocale soli en du etten; 17.00 Radio-jeugdjournaal; 17.30 Omroepkamerorkest (Handel, Mozart) 18.15 Voor de pluimveehouders: 18.20 Ned. Strijdkrachten 19 00 Nieuws; 19.15 Praatje over de amba. -school; 19.30 Flitsen van een declamatiewed strijd; 19.45 Regeringsvoorlichtings dienst antwoordt: 20.00 Nieuws; 20.15 Studio-steravond met o.a de Spraak waterval; 21.30 De Familiecompetitie, wedstrijd in vernuft en slagvaardig heid: 22.00 Met band en plaats voor U paraat, gevraagde platen; 22.15 De vaart der Volken, buitenlands week overzicht; 22.30 Nieuws; 22.45 Avond overdenking: 23.00 Concertgebouw orkest Hilversum ii - 415 m. 16.(10 recital; 16.35 Gram.platen; 16.45 Ver geten Nederlandse muziek uit de Pruikentijd; 17.00 AVRO-kaleidoscoop 17.20 Welk dier deze weekt 17.30 The Skymasters; 18.00 Nieuws; 1815 Sport - praatje; 18.30 Sportief moet Je zijn, cabaretrevue: 19.05 Tom Poes; 19.30 Radio - Volksmuziekschool: 20.00 Nieuws; 20.15 Radio-Philharmonisch orkest m.m.v. Jan Smeterlin, piano (Smetana, Rachmaninoff); 2100 The Glasgow Orpheus Choir; 21.30 ..De bonte Sluier", hoorspel naar W. So merset Maugham: 22.45 Rondom het Zuiderzeevraagstuk. lezing door Ir. S. Smeding over „De Noordoostpolder": 23.00 Nieuws. vrijdag 12 maart 1948 voor 16 rat Hilversum i 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram. muziek; 7.45 Een Woord voor de dag; 8.30 Werken van Tschaikowsky en Rims- ky-Korsakow; 9.15 Ochtendbezoek bij onze zieken; 9.30 Gram.platen: 10.15 Maggie Teyte, sopraan: 10.30 Morgen dienst; 11.00 Nederlands sextet; 11.15 Vioolrecital door Winia Farberow; 11.45 Ensemble De Varianten: 12.15 Omroeporkest (Mendelssohn. De No bel en Jacob); 13.00 Nieuws: 13.15 Ensemble Lachmann; 13.45 Pianosoii 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers 14.40 Ensemble „The Microstars"; 15.00 Lichte discQklanken; 15.30 Hol lands strijktrio. Hilversum ii 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Vrolijke gram - muziek; 8.50 Voor de Vrouw; 9.0C Bekende orkestwerken; 9.35 Sympho- nie KV 543 van Mozart; 10.00 Mor genwijding; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Liederen van Nederlandse com ponisten: 11.10 Voordracht uit werk van Arthur van Schendel; 11.30 Be kende .marsen en walsen; 42.00 Pier- re Palla, orgel: 12.38 The Avrolians: 13.00 Nieuws; 13.15 Vaudeville-orkest 13.45 Fats Waller. piano; 14.00 Kook- praatje; 14.20 Pianosonate v. Beetho ven: 15.00 Ons volk in zijn dichteis; 15.25 Uit oude en nieuwe films. FEUILLETON door ROBERT TRUMBULL 57) We hadden zolang gehurkt ge zeten op het vlot, met weinig ruimte om te staan en geen om te bewegen, dat, zodra we onze lichamen overga ven aan volkomen ontspanning, deze als vanzelf samentrokken in zittende houding. Eerst na een week was het ons weer mogelijk ons behoorlijk uit te strekken, en intussen lag ik op mijn rug. met opgetrokken knieën, precies zoals mijn vriend in de zieken zaal aan boord van ons schip, op de dag dat ik het voorgevoel kreeg dat mij te zijner tijd iets dergelijks zou overkomen. Die vreemde waar schuwing. komend van wie weet waar, bewaarheid op dit eiland Ik wist. niettemin, dat we ons avon tuur overleven' zouden. Wat- de beide anderen betreft, ik waarschuwde hen zich niet te overeten. Na verloop van tijd zou alles wel weer in orde komen. De commissaris was die <Jpg mees tentijds buitenhuis. Wij hoorden spoe dig dat hij zich niet weinig ongerust maakte over het vreemd^ feit dat de barometer snel terugliep alhoewel de wind gestadig aanzwol. De hoge ran ke palmen zwiepten heen en weer als zwepen. Het gebrul van de storm over stemde welhaast het stemmenrumoer der inboorlingen, die heen en weer renden om hun have en goed in vei ligheid te brengen, want het was duf- aelijk dat de komende storm rampen met zich zou brengen. Tegen de avond had de wind de kracht en snelheid van een orkaan bereikt. Het donderend gedreun der golven en het brullen van de wind in de duizenden en duizenden palm bomen .vormden samen een alles over weldigend tumult dat het eiland tot op zijn grondvesten scheen te doen schudden. En de regen werd tegen ons huis aangesmeten als reusachtige emmers vol knikkers. Het huis van de commissaris was stevig en weerstond het geweld der elementen zonder schade, doch de luchtige huisjes der inboorlingen wer den eenvoudig opgetild als speelgoed en elders neergesmakt, zodat er niet veel meer van overbleef dan een hoop gebroken balken en hopen verwaaid stro, temidden van honderden en hon derden neergebeukte palmen. Er leefden ruim een zevenhonderd en vijftig inboorlingen op het eiland, en, te oordelen naar hetgeen ik toen en later waarnam, leefde iedere man, iedere.vrouw en ieder kind die nacht in dodelijke vrees. De commissaris beval het inheemse opperhoofd de be volking het lager gelegen deel van het eiland te ontruimen, waar hef voor naamste dorp gelegen was, en hen over te brengen naar de hoger gelegen g?ond bij het gouvernementshuis. Zij kwamen gewillig, zoveel van hun be zit meedragend als zy in de storm konden torsen. Het huis van de com missaris stond temidden van uitge strekte palmtuinen, en wij waren min of meer beangst dat een er van zou kunnen omwaaien en het huis in zijn val meeslepen. Honderden inboorlin gen hadden hun heil en toevlucht ge zocht in de palmtuinen, en waarom geen hunner door een vallende boom getroffen werd, is meer dan ik weet of begrijpen kan; op een paar schram men en ontvellingen na, opgelopen wanneer de wind hen tegen de grond sloeg, kwamen zij er allen zonder on gelukken af,- al verloren velen al wat zij bezatten en werden velen ziek ten gevolge van uitputting. De bomen vielen als halmen voor de zeis .terwijl vele die het ruwste geveld van de orkaan weerstonden, beroofd werden van al hun takken; groteske, naakte, wuivende stammen. Alle kokosnoten, rijp en groen, vielen natuurlijk de orkaan ten offer. Het duurde ook niet lang of de regen doorweekte al het brandhout, en zo doende was onze huisvrouw tot haar oprechte spijt niet in staat ons tijdens de orkaan ^ets anders te eten te ge ven dan kokosnoot. Zij slaagde er echter in thee te zetten, en eenmaal onthaalde zij ons op macaroni, bij ge brek aan brood. De volgende morgen aiaagde zij er in ons elk twee eieren voor te zetten. Het waren de laatste, want vanwege de storm legden de kippen niet meer. De tweede morgen bereidde zij een soort van inlands» pudding en deed voortdurend haar best nieuwe manieren voor het be reiden van kokosnoot te bedenken; doch, hoe hongerig ik ook was, ik vond haar „kokosroom te machtig naar mijn smaak en kon er slechts heel kleine hoeveelheden van ver werken Daarentegen dronk ik grote hoeveelheden kokosnootmelk. „Taro". een soorrt eetbare wortelscheen 't voy naamste voedsel van 't eiland te vor men. De commissaris 1 ad zijn eigen bed den op hoge grond, doch deze waren slechts klein, en slechts er op berekend om te voorzien in de behoeften van de huishouding. De inboorlingen ver bouwden het op het lager gelegen, land. waar alle plantegroei kans liep weggespoeld te worden indien de wind sterk genoeg was om de -ee over het eiland te jagen. En dat was pre cies wae er gebeurde. De tweede dag dat de storm duurde, zwiepte de wind de machtige golven het eiland binnen en de gehele taro-naoogst wérd vernietigd. De orkaan duurde drie veile dagen en de aangerichte schade was reus achtig. De vierde morgen, toen de wind was. gaan liggen en de regen had opgehouden, een verwoest en gege seld eiland achterlatend, maakte d« commissaris een tocht over het eiland om de toestand op te nemen H i keer de met een bedrukt gezicht ug.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3