Bevolkingsaanwas steeds groter Ouderavond van de Middelbare Meisjesschool DE ELFSTEDENTOCHT VAN JIMMY BROWN 34 Dagen op een reddingsvlot Raadsvergadering Heerhugowaaid Zijn bestaansmogelijkheden evenredig Er komt een nieuwe R.K. meisjesschool De raad der gemeente Heerhugo waard kwam Dinsdagmiddag voltallig ia openbare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester Sutman Meyer. I Vooreilter gaf bij de aanvang der vergadering een overzicht voor de ge meente over het afgelopen jaar. Was de bevolking op 1 Jan. '47 groot 6061 inwoners, dit aantal was gegroeid tot <135 per ultimo. Bet aantal geboorten bedroeg 226; overleden 42; gevestigd <34; vertrokken 344. Voorzitter wees op de bevolkingsaanwas, ondanks het overschot vertrekkenden t.o.v. geves tigde». Hoe voor deze bevolkingstoe name bestaansgrond in de gemeente te vinden, ig naar sprekers oordeel een zeer belangrijk, zij het nog toe komstig vraagstuk. Voor 3 percelen kwam nieuwbouw voor. in 12 gevallen verbouw; van de 6 aanvragen financieringsregeline werd slechts 1 goedgekeurd De bouw van de 12 gemeentelijke woningen vordert minder snel dan gewenst wordt. zulks in verband met mate riaal- en personeelschaarste. Het wo ningvraagstuk was ook in '47 zeer ur gent, per ultimo stonden 77 aanvra gen open. De gezondheidstoestand wat- over het algemeen goed. Het aanta; gevallen zuigelingensterfte was met hoger dan normaaL De werklozenuit kering, hoofdzakelijk t.g.v. de lans aanhoudende en strenge winter be droeg f 33000, welk bedrag geheel door het Rijk vergoed wordt. Vervolgens herinnerde spr. aan de danswoede, als een typisch na-oorlogs verschijnsel. In het afgelopen jaar konden ter plaatse alle cursussen geen voortgang vinden, bij gebrek aan vol doende deelnemers, wat wel zeer te kenend is. Tuiuderscrcdieten Waren de luinderscredieten oor spronkelijk tot een bedrag van i 125000 opgeklommen, per 31 Dec. j.1 bedroeg het restant dat nog onbetaald gebleven was f 14400. Doorlopend wordt van de zijde van het gemeente bestuur pressie uitgeoefend voor af betaling. Ruim 100 inwoners dezer ge meente vallen onder de noodwet ouderdomsvoorziening, waarmede ons. i 450QQ gemoeid is. Nadat vervol' de notulen zonder aanmerkingen waren goedgekeurd ■werd besloten de gemeentelijke op- - centen personele belasting voor 1948 '42 en volgende jaren te bepalen op •nveranderd 150. De begroting 1947 werd voor een 2e en 3e wijziging vastgesteld. Deze wij zigingen betreffen hoofdzakelijk rechtsherstel er. over werk ver goedin gen voor het personeel. Sueeuwruiming Medegedeeld werd dat het polder bestuur een sneeuwruimer^ en een zandstrooier heeft aangeschaft. Vol gens in 1947 gemaakte afspraak, za: de gemeente 50 ,pct. dragen van de door de polder te maken kosten voo: rente, aflossing en arbeidslonen. Van Ged. Staten was de goedkeu ring ontvangen op het raadsbesluit tot het aangaan van een kasgeldlenins voor 1948 en rekeningcourant-o ver eenkomsten met" de N V. Midden standsbank en N.V. Bank voor Ned i Gemeenten. Geen bezwaar ondervonden Ged Staten bij de raad ter zake het ge vraagde advies over de bekende grati ficatie-regeling voor secretarissen en ontvangers 1947, alsmede voor wat be treft de kindertoelage voor deze groe pen van gemeentepersoneel. De langzame papiermolen Het bestuur van de school voor chr. nat. onderwijs heeft 14 Juni 194*7 me dewerking verzocht voor de irifichting van de kamer voor het h.d.s. Eerst bij brief van 31 Dec d.av. delen Ged. St. mede dat geen bezwa ren bestaan tot een bedrag van f 456.75. Echter volgens de L.O.-wet moet de raad binnqn 3 maanden op» een der gelijk verzoek beschikken, bij gebreke waarvan de aanvrage wordt geacht te' zijn ingewilligd. Gezien een raadsbesluit onder deze omstandigheden geen zin meer heeft, werd besloten de mededeling van G S. voor kennisgeving aan te nemen. In gelijk gesteld De raad besloot destijds het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven voor de r.k. school voor v.g.l.o. over 1946 te bepalen op f 1860.33. Het schoolbestuur ging hier op in beroep, omdat een bedrag van f 300 voor vergoeding aan een vak onderwijzeres handwerken en koken niet in aanmerking Vas gekomen. Ged Staten hebben het schoolbestuur in i gelijk gesteld. Nieuwe r.k. meisjesschool Ged. St. lieten weten dat er geen bezwaren bestaan tegen inwilliging van het verzoek medewerking te ver lenen tot het stichten vin een rk meisjesschool in de parochie van de H. Donysius. De kosten zijn naar voor zitter toelichtte geraamd op f 119000 Echter is door het langdurig onder zoek van Ged. St. inmiddels de ver gunning van Wederopbouw verlopen, waardoor het naar het oordeel van B en W zeer twijfelachtig is of op korte termijn met de bouw kan worden be gonnen. Dure schoolbanken Tot een bedrag van f 989:10 werden gelden gevoteerd voor het aanschaffen van 9 schoolbanken t.b.v. het school bestuur van de H. Familie De heer F. Komen werd in verband met zijn benoeming te Haarlemmer meer per 1 April a.s. eervol ontslaa verleend als ambtenaar van de bur gerlijke stand. De commissie tot het nazien van be grotingen en rekeningen werd samen gesteld uit de heren v&n Graft, van Langen en Schouten. Hondenbelasting brengt geld op Het aantal honden groeit (en niet alleen in H.H.'waard) met de dag. Om dit geval wat te beteugelen, werd het tarief voor luxe honden maar eventjes op f 15 gesteld. Voorzitter meende on geveer een raming van f 750 te mogen maken, waar de hondenbelasting voor heen f 200 opbracht. Het ligt in de be doeling een controleur aan te stellen gedurende een paar maanden, terwijl ook het voornemen bestaat de penning in te voeren. Bij de behandeling van de on-in baarverklaring van een tuinderscre- diet, wees de heer de Groot er op. dat thans nog verschillende credieten lo pen. die naar zijn mening reeds afge lost haddén kunnen zijn. eventueel tot een aanmerkelijk lager bedrag terug gebracht. Voorzitter wees er op dat B en W zeer nauwlettend deze zaak ter hand hebben genomen. Kioleringsplannen In iet centrum der gemeente wordt in de naaste toekomst aanleg van een riolering noodzakelijk geacht. Er is reeds een plan opgemaakt door de Ver. van Ned. Gemeenten. De vooi -• schriften eisen echter ook een ..zu: veringsplan", op te maken door het Rijksinstituut. Het le plan kostte f250. het 2e komt op f 500. waartoe werd besloten. Na nog enkele punten, meer van huish. aard, werd de vergadering ge sloten aafje top trad op HEERHUGOWAARD Voor het Nu' trad Maandagavond mej. Aafje Top op. Diverse gedichten werden voor de pauze ten gehore gebracht en daarna proza, waaronder „Sneeuwgang". Mo gen wij het bestuur van het Nut ver zoeken, zo dit enigszins mogelijk is. de volgende avond eens te wijden aan humor? BERGEN Dinsdagavond hield do Berger meisjesschool een ouderavond in Het Wapen van Bergen. Mr. de Lange opende deze avond heette Dr. de Vletter uit Bloemon- öaal, oud-rector Kennemer Lyceum, hartelijk welkom en deelde de aan wezigen mede dat met het oog op de verhoogde' rijkssubsidie, de bijdrage voor het schoolfonds aanmerkelijk verlaagd zal worden, voor het vol gend jaar. Dr de Vletter begon "zijn lezing, of liever gezegd praatje zoals spr. het noemde, met de vraag, of er veel ver anderd was in het onderwijs sinds 42 jaar dat hij bij het onderwijs was Neen. in didactiek en methodiek niets en op paedagogisch gebied weinig. Wat vroeger de lachlust van velen opwekte, zoals ouderavonden, school vergaderingen enz, is tegenwoordig schering en inslag. Dr. de Vletter doet nog een voor spelling en wel, dat de school een op voedingsinstituut wordt inplaats van leerinstituut, de school gaat onher roepelijk veranderen mits de ouders en voogden hieraan willen meewerken en uitvoerbaar maken. Spr. heeft veel gelezen van Prof Casimir en komt tot de conclusie dat 't Amerikaanse on derwijs hemelhoog boven het onder wjjs van ons staat. Op geestige wijze weeft spr- dan ondervindingen met leerlingen en le raren door zijn zeer onderhoudende en interessante rede. Wij moeten naar een werkgemeen schap en de doceerschool moet ver dwijnen, dan was er al veel gewon nen. Dan kon men niet meer praten van .Jeder schlaft und einer spricht. das nennt man Unterricht Naar aanlei ding van dit gezegde lanceerde spr. deze aardige anecdote. Onder de ge schiedenisles vraagt een der leerlingen aan de leraar of de ramen open mo gen. Deze vraagt waarom, waarop promt kwam. Ik ben gewend met open ramen te slapen. Spr. is voorstander van een psychologische test, daardoor komt men veel omtrent de leerlinge^ te weten. Minister Bolkestein is enthousiist van Engeland en Amerika terug ge komen en was vol goede moed. doch is op 't ogenblik totaal gedesftlisio- neerd. Dit *s nict good want wij moe ten verbetering en 't gist alom. waar uit belangrijke dingen naar voren zul len komen. De school moet worden, zo als Prins- Hendrik eens heeft gezegd, de spring plank des levens. Hierna beantwoordde spr. nog cr.Ae- le vragen, waarna de heer Daalder in leider bedankte. „MARJATTA", toneelstuk vol onjuistheden HENSBROEK Het toneelstuk „Mar- jatta" van Arie van der Lugt. Zon dag. en Dinsdagavond opgevoerd door 't Viooltje" in café Kossen te Hens broek. ontmoette bij ons verschillende bezwaren. In de eerste plaats ont breekt geheel de Noorse sfeer, terwij! het volgens persoonsnamen en entou rage kennelijk deze opzet draagt. De plaats van handeling had met veran dering van décor, ook in ons land kunnen zijn. Dan is er de kindse herder (prach tig vertolkt door de heer E. de Jongi wiens misdaad voor 't publiek onmid- .delijk aan 't licht treedt, terwijl dit vcor de familie eerst zeer veel later gebeurt: Dit is een fout in de con ceptie. waardoor belangrijk aan span- u'r.g wordt ingeboet. We willen op merken, dat de inhoud aanmerkelijk in waarde' way toegenomen, indien de fam. tot de ontdekking was gekomen, dat de misdaad van de oude man zijn oorzaak had gevonden in de openlijke beramingen van Tammero._ zijn zoon en de stroper. Mn w. wij hadden wil len zien, dat ..men" de zielige man niet door de sterke arm had laten wegvoeren, maar de vingers op eigen borst had gericht. (Overigens was hier feitelijk sprake van een wel zeer zwak ke arm. als men bedenkt, dat slechts één koddebeier niet minder dan twe° verdachten van moord kwam arreste- 49.) Franeker, de tweede controle post, verkeerde in grote opwinding, want er waren achtereenvolgens drie Friezen doorgekomen, Eerst Jelle Pip- jes, die vrolijk met z'n vijfde met worst zwaaide en een schuimend glaas je pils bestelde, die stoere mestrijder uit Vrouwbuurtstermolen. Daarna waren Sjoerd Schaatsema en^Bouk Bikkel verschenen, die allebei een kop hete anijsmelk naar binnen de den klokken. Met z'n drieën zetten zij de tocht voort, nagewuifd door de geestdriftige Friezen. „De vierde is een Hollander', riepen zij. „Zet maar een geklutst eitje met cognac voor hem neer, want dat zal hij nodig hebben". En zij lachten hun overmoe dige. doch gezonde Friese lach. ..Fryslan mppe", schreeuwde de voor» zitter en hij sloeg van louter vreug de een kuitenflikkertje. de in N.W. Friesland zo populaire volksdans. ALLEN GELIJKE KANSEN Amerika helpt andere landen aan voedsel voor Olympische Spelen Iedere athleet eet zoals hij gewend is I De door Lord Burgmley en generaal' John Kilpatrick opgestelde lijst voor de voedingsmiddelen, die de V.S. ten bate der Olympische deelnemers van alle landen zenden zullen bevat onder meer het volgende; 24 ton rundvlees. 6 ton varkensvlees, 6 ton kippen, 33 ton aardappelen, 12 ton vruchten in blik, 18.000 eieren (in poedervorm ot normaal), 3 ton lever, 3 ton nieren, 6 ton meel, 6 ton sausen (waaronder ketchup niavonnaise en slaolie) 220 kg kg. vanilleijspoeder, 50 kg. gemengd zuur. 3 ton vis in blik, 6 ton graange wassen. 6 ton koffie. 12 ton suiker en 25 kg. zout .en peper. Deze voedingsmiddelen zullen vol gens het resultaat van besprekingen, tussen 20 a 30 landen een behoorlijk di eet verzekeren zonder dat Groot- Brittannie behoeft bij te passen. Ook de Amerikaanse deelnemers zullen van genoemde voedingsmiddelen ge bruikmaken. Men is er zeker van, dai deze hoeveelheden gemakkelijk inge zameld kunnen worden in de V.S. Canada. Mexico. Afrika en Zwitser land "hebben bericht, dat zij zelf voor de voeding van hun deelnemers zul ien zorgdragen. Aan de overige lan den is opgave verzocht van de menu's die zij voor hun deelnemers gewenst W.F.A. geliquideerd De World Friendship Association is gister geliquideerd. Het nadelig saldo bedroeg 70 000 pond s'.erling en kin deren. die voor vacanties betaald en niet gekregen hebben, zullen 5 shil ling per pond sterling terugbetaald krijgen. De WFA zal worden vervangen dior een nieuwe organisatie, de „World Friends Ltd". Mr. Mc Taggart Short, een zakenman uit Cardiff. d>e het vorig jaar benoemd werd tot voor zitter van een comité van de WFA heeft 25000 pond sterling in het fonds vpn de nieuwe organisatie gestort. Naar verluidt treft hij voorbereidin gen voor de ontvangst van 10.000 be zoekers in Engeland uit Denemarken Nederland. Noorwegen. Zweden, Franjcrijk en misschien ook Tsjecho- Slowakije. eerste haven met radar Nog deze maand zal de haven van het plaatsje Douglas op het eiland Man met een radar-installatie worden uitgerust. Liverpool volgt enkele we ken daarna. ren; toevoeging van een paar figuran ten had reeds volkomen .uitkomst ge bracht). Voor het sPel hebben we niets dan lof. Zelden hebben we ..'t Viooltje", zeker niet de laatste jaren, met zoveel élan zien spelen. De vereniging - is zeer zeker op de goede weg. De heer de Wit l\eeft hartelijke woorden gesproken voor de bijzonde re prestaties en dank gebracht voor de buitengewoon genotvolle avond. achten. Hieronder zijp grote verschil len waar te nemen Zo heeft Spanje b.v. het volgende menu opgesteld: Ontbijt: 10 gram koffie, 140 gr. me ik. 30 gr. suiker, 15 gr. boter en 125 gr brood. Lunch: Rijstsoep. Le\ er. groene erw ten en Kersen. Diner:; Kalfsvlees, rode kool, Brood erwten, aardappelen en een Banaan. Zuid-Afrika heeft dit menu gezon den: Ontbijt: Gestoofde pruimen, pap van hele graankorrels, twee gebakken eieren, toast met boter, vers fruit thee. koffie en meljfc Lunch: biefstuk, sla. tomaten- en wortelsla, cocosnoot-vla, bruin brood met boter, honig, thee. koffie en melk Diner:; Gortsoep, twee lamscotelec- ten. aardappelen en erwten, vla. ka detjes met boter, roomkaas. koffie, thee en melk. sport DAMMEN ï'itslagen damlust Z -SCHARWOUDE De oartij in de 'ste klasse tussen Jac. GrootjesP. SchuffeJen welke van groot belang was voor de onderste plaats is geëin digd in een overwinning voor Groot jes de zich hierdoor vrijwel veilig •relde. J Zijp stelde zich volkomen veilig duur een overwinning op C. Schuffc >n. De uitslagen van de le ronde der vierkampen luiden: N. Jo1—A. Floris 1—1 G VroltngP. Balder 20 H EngevinghJ. Weel 02 J PluisterW. Hoedjes 2—0 P. MicnsJac. Berkhout uitgest. W. Glas—C. Zijp 20 W de JagerP. Kramer 20 J. EngeringhP. Bekker uitgest. competitie broeker damclub BROEK ÓP L'DIJK De uitslagen van de 20e ronde van de Broeker Damclub zijn als volgt: le klasse: De kampioen Fr. Slot wist ook nu weer te winnen van C. Bak. terwijl F. Otto geen schijn van kans kreeg tegen W. Strijbis. J. Bak won zijn partij van C. Koedijk in grootse vorm. 2e klasse: mevr. de Hartigh deelde de punten met H. Balder; P. de Kroon ging op het goede pad voort en ver sloeg nu A. Balder. P. de Hartigh kon het* tegen de jonge Jn. Koedijk piet bolwerken en C. Timmerman won vrij gemakkelijk van P. Timmerman. 3e klasse: P. Bak versloeg C. Koe dijk en hetzelfde deed M. de Boer met P. de Hartigh. H. Glas kon het niet bolwerken tegen A. den Hartigh en J. Otle zag kans om Jb. Boom te kloppen. Eindstand e3 klasse: P. Bak 16 29. C. Koedijk 16 24, P.^de Hartigh 16 19. Jb. Kruk 16 18. H. Glas 16 16. J Otto 16 13, Jb. Boon 16 13. A. den Hartigh 16 9. C. de Koek 9 3, M. Leeghwater 9 2. FEUILLETON door ROBERT TRUMBULL 58) Hij schatte dat een derde van alle kokospalmen van het eiland om gewaaid was. Degenen die nog over eind stonden hadden dusdanig gele den dat het wel twee jaar zou duren eer er weer een oogst verwacht zou kunnen worden. Alle taro was vernield behalve die in zijn eigen tuin, en al le bananenstruiken moesten als verlo ren worden beschouwd. De commissaris legde met een be swaard gemoed uit dat vele noodza kelijke levensbehoeften begonnen te ontbreken omdat er tengevolge van de oorlog reeds sedert geruime tijd geen schip met nieuwe voorraad meer was binnengekomen. Er was een wei nig rijst, meel, thee. suiker en zout. maar de voorraad levensmiddelen in blik was zogoed als xiilgeput. Zijn vrouw had de laatste blikjes wor telen en doperwtjes gebruikt om soep voor ons van te maken nadat wij op het eiland gestrand waren. Er was evenwel nog overvloed van kippen en er waren wilde varkens, maar de ver dere voorraad levensmiddelen was hoogstens toereikend voor veertien da gen. Niettemin begonnen de inboorlingen, beminnelijke en vrijgevige lieden, ons met giften en gaven te overladen zo dra de orkaan was gaan liggen. Zij bleven zorgeloos en opgeruimd, zelfs met aanstaande hongersnood voor ogen. De inboorling die ons ontdekt had. was een typisch voorbeeld. Hoe wei zijn huis vernield, zijn tuin ver woest was. en niemand wist- wanneer er weer een schip zou binnenlopen, zette hij zich kalm neer en begon een fraaie hoed van kokosnoot te we ven. met een band van schelpen. Hij slaagde er in ergens een mand kokos noten en elders een mand taro te vinden, alsmede twee kippen, een le vende en een gekookte, en bood ons het geheel ten geschenke aan. Toen de andere inboorlingen dit hoorden, legden zij allen het werk néPr en stroomden naar het huis van de commissaris- met allerlei giften en gaven, waaronder uit schelpen ge maakte gordels en andere snuisterijen, matten van kokosnoot, en andere voort Lrengselen van inheemse nijverheid. Waarin deze eilandbewoners hun weer ga niet hebben. Dé commissaris, die niet voor hen wilde onderdoen, schonk ieder onzer enkele echte Zuidzee parels. Talrijke inboorlingen brachten ons gaven in natura, doorgaans een kip. soms levend, soms gekookt, en dik wijls beide. Een hunner bracht ons zelfs" een vierdepart van een pas ge slacht varken. Dit varkensvlees had eén smaak geheel verschillend van de gewone smaak van varkensvlees. Hel spek was niet zo vet en het mager bij zonder mals. «Ik hoorde later dat de inlandse varkens, na het spenen, vrij rondlopen, waar zij waarschijnlijk hoofdzakelijk leven op kokosnoot. Pas geboren biggen blijven slechts zeyen dagen bij de zeug, worden er dan van gescheiden en verder gevoed met een soort van uit kokosnoot bereide melk, waarmee de inheemse vrouwen ook hun kinderen voeden. Deze melk is niet het klare vocht uit de rijpe noot, dat wij kokosmelk noemen, doch het vocht dat verkregen wordt door met een lepel de binnenkant te bewerken van een spruitende kokosnoot; zoals ik er reeds eerder beschreven heb. Deze inboorlingen zijn een nieuws gierig, vriendelijk volkje, volkomen onbedorven door contact met de be schaving. Zij bezitten geen vuurwape nen, doch hebben grote messen die de mannen met grote bekwaamheid han teren. De mannen roken allen sigaret ten, bestaande uit in een blad gerolde tabak. Wij vergingen eenvoudig van verlangen om weer eens te roken, en maakten ons dan ook spoedig de kunst meester. Roken is hun enige beschaaf de ondeugd. Drank kennen zij niet. Na de eerste drie dagen, toen we weer in staat waren te Tuten, en onze maaltijden op de veranda te gebrui ken, verzamelden de inboorlingen zich in grote getale om ons heen teneinde ons te zien eten. Als ze maar dicht genoeg bij 'konden komen, bleven ze soms urenlang zwijgend ons aan staan gapen. In het begin vontjen we het nogal hinderlijk, doch we wenden er spoedig aan en letten er niet verder op. Eén vrouw herinner ik me nog heel goed. Drie dagen lang bleef zij ons. op haar ellebogen geleund, onaf gebroken gadeslaan. (Slot volgt) VRIJDAG NA 16 UUR Hilversum I 301 m 16.00 Decla matie; 16.20 Poème van Chausson; 16.40 Omroepkamerorkest; 17.25 De vijf Zakapara's; 17.45 Cyclus ..De lie deren van Claude Debussy"; 18.15 Het evangelie en het Esperanto; 13.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Geestelijke liederen; 13.30 Het actueel geluid; 19.45 Lezing der Christelijke Middenstandsbond; 20.00 Nieuws; 20.15 Orgelconcert: 20.45 ..De Vluchtheuvel" hoorspel over het werk van ds. Heli- dring; 21.30 Ensemble Vrij en Blij; 22.00 Vragen aan voorbijgangers:-22.30 NCRV-kwartet; 22.45 Avondoverden king; 23.00 Nieuws. Hilversum II 415 m. 16.00 Jazz muziek; 16.30 Tussen twaalf en zes tien: 17.00 Johan Jong, orgel; 17.20 Wij en de Muziek. Piet Tiggers spreekt over „Rameau in het panorama der muziek"; 18.00 Nieuws: 18.15 De VARA feliciteeut; 18.40 Si 1 vesÊri-kwartet; 19.00 Denk om de bocht; 19.15 Regerings uitzending: 19.30 Cursus „Waar is uw God?"; 19.50 VPRO-nieuws; 20.00 Nieuws: 20.05 Pianorecital door Jan Odé; 20.30 Cursus „Midden in de we reld"; 21.00 Men vraagt en wij draai en; 21.30 Schuldig of onschuldig; 22.00 Buitenl. weekoverzicht 22.15 Swing and Sweet from Hollywood and 52nd Street; 22.45 Avondwijding. ZATERDAG 13 MAART 1948 VOOR 16 UUR Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 Morgengebed; 8.15 Pluk de dag, gram platen; 9.00 Voor .de Vrouw; 9.05 Ochtendconcert; 10 00 Voor de kleuters; 10.15 Melodieën uit Centraal.Europa; 11.00 De Zonnebloem op radio-ziekenbezoek; 11.45 Glasgou Orpheus Choir; 12.03 Licht orgelspel door Willy Francois; 12.33 en 13.30 Dansorkesc Klaas van Beeck; 13.00 Ned. Strijdkrachten: 13.50 Film- en to neelpraatje; 14.10 Filmmuziek; 14.20 Engelse les voor beginners; 14.40 Ned. Kamerkoor; 15.155 Concert der Jon geren (kamermuziek): 15?45 KRO kiosk. Hilversum II 415 m.-»— 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram.platen; 9.35 Koorzang; 10.00 Morgenwijding; 10.35 Shostakovisch als componist en diri gent; 11.00 Gegist bestek, hoorspel naar het boek van Willem van Iependaal; 2.00 Orkest Malando; 12.33 Johan Jong orgel: 13.00 Nieuws; 13.20 Dansorkesl The Ramblers; 14.00 AJC-uitzer.riing: 14.15 Voor de beoefenaars van de har monie muziek; 15 00 Geloven wij nog in het socialisme? lezing; 15.15 Vtv! gevraagde platen ZATERDAG NA'l6 UUR Hilversum I 301 ni. 16.00 Orkest Victor Silvester: 16.20 De Vliegende Hollander, praatje over luchtvaar;: 16.30 De schoonheid van het Grego riaans; 17.00 De Wigwam, een Drogr. voor de jeugd; 18.00 Pianoduo De Raaff-Schutte: 18.15 Journalisti .v weekoverzicht: 18.30 Ned. Strijdkrach ten; 19.00 Nieuws; 19.15 Voor de Ne derlanders in Duitsland; 19.30 Muzi kale aardrijkskunde: 19.50 Bander binden, klankbeeld over Indië; 20.0f« Nieuws: 20.12 Wie weet hoe deze plas t heet? 20.30 Lichtbaken van Henri -Ie Greeve; 21.00 Beroemde walsmclodte- en. gespeeld door het Omroeporiest; 21.30 Pluvier knapt het op, radio-feuil leton; 22.00 Om het wereldkamy ioc»1 - schap schaken, door dr. Euwe: 22.07 Weekendserenade. Hilversum II 415 m. lf.00 Le zing voor het I v.A.O.; 16.15 Binnen zonder kloppen, kléinkunstprogramnia 16.45 Artistieke staalkaart, actuaiuei- ten op kunstgebied; 17.05 NW-uit^n- ding; 17.15 Volksconcert door het Ra- dio-Philh. orkest 'St. Saens en Pou- lenc); 18.00 Nieuws; 18.13 Sportpraat- je; 18.30 Om en nabij de twintig: 19 00 Vioolrecital door Altrede» Campoli; 19.30 Cursus ..De kerk nu"; 19.45 Wat Vrijz. protestanten schreden, lezing; 20.00 Nieuws; 20.15 Veekendorkest; 20.45 Laat de mensen zingen, coinmu- nit.v-singing in Amsterdam en Brussel 21.15 Socialistisch commentaar; 21 30 En nu Oké met Peter Pech; 3® De vrouw in de mist. hoorspei. 23 00 Nieuws.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3