Een rumoerige raadsvergadering Tot welke partij behoren de D.U.W. -arbeiders? Honderden oud-H.B.S.ers meldden zich reeds aan Hi Adviescommissie Woonruimtewei, zei de gemoederen in vuur en vlam De CPN meer ln oppositie dan gewoonlijk en een College, dat onder alle omstandigheden de adviescommissie voor de Woonruimtewet er door wilde halen, ziedaar de meest in de oog lopende feiten uit de gistere» gehouden gemeenteraadsvergadering; Een rondschrijven van B en W van Beerta, waarin werd verzocht adhae- sie te willen betuigen aan een motie van de raad d - gemeente inzake lo nen en toestanden bij de DUW. doch dat het Alkmaar se College voor ken nisgeving wilde aannemen, deed do heer Knuistingh Neven de arena be treden als voorvechter voor zijn Beer tase vrienden. Er heerste nood m de kringen van de DUW, zo argumenteerde hij. Ter loops eiste hij daarbij de verbetering ten aanzien van het regenverlet voor zijn partij op en hij oordeelde verde- re actie dringend geboden. De meeste DUW-arbeiders stonden achter zijn partij, aldus spr. De heer de Wilde aanvaardde prompt de uitdaging tot een politiek debatje. Dat bij de DUW niet alles in orde is. erkende hij. Maar met de voorstelling van de heer Knuistingh Neven om teem de gang van zaken bij het re genverlet was hij het helemaal niet eens. Overigens kon de vorigfc spre ker gemakkelijk zeggen, dat alles wat DUW was, practisch tot de CPN moest worden gerekend, hij zelf kon met even veel recht beweren. dat het meest le den van de PvdA waren Evenwel het betrof hier een kwestie van rijks beleid en. aangezien ..we gelukkig nog „een democratische Staten-Gen'eraal „hadden", meende hij. dat de aange legenheid het best aan de regering kon worden overgelaten. Er volgde nog enig geschermutsel. waarbij de voorzitter te berde bracht, dat het geen usance was om adhae- gie aan adressen te betuigen, terwijl hij voorts °°k voor de KVP een aan tal DUW-arbeiders opeiste, verlangde de heer Knuistingh Neven stemming. Daarbij bleek, dat de CPN alleen stond. Met 20 tegen 4 stemmen de heer Vennèker was afwezig Werd het voorstel van het College :aan- vaard. -o. gy utrwgeiJ- da stond was die van de heer H Loman tot leraar in de wiskunde aan de school voor voorbereidend middel, baar technisch onderwijs. Aan de heer K. Suzenaar was onlangs eervol ont slag verleend. Het is maar gelukkig, dat zulke stemmingen geheim zijn- Anders zouden we precies weten wel ke twee leden hun zaakjes zó goed hadden bestudeerd, dat ze hun stem Uitbrachten op de vroegere functiona ris. De naam Suzenaar kwam ook in de bijlage voor. vandaar vermoede lijk de vergissing. Van gunstige in. vloed op de verhoging van het deco rum van de raad zijn zulke blunders echter niet Laten de heren er toch voor oppassen! Goedkoop is duurkoop Bij het voorstel van B en W om de Karnemelksbuurt te voorzien van een goedkopere beschoeiing dan aanvan kelijk ontworpen een en ander op order van Ged. Staten was het al weer de heer Knuistingh Neven, die ijlings het strijdperk binnenholde. Hij vroeg zich af. waarom er nog een ge meente rand was. wanneer Ged. Sta ten het alleen wel afkonden. Reeds had de voorzitter hem min of meer vaderlijk ingelicht, dat Ged. Staten nu eenmaal een hoger College vormden en dat zo iets nog wel eens vaker zou gebeuren, toen de heer Knuistingh Neven stellig tot zijn niet geringe verwondering, want hij is daaraan niet gewend van alle kanten bijval kreeg. Ieder was van oordeel, dat het aan de orde zijnde voorste! wel goedkoper leek. maar dat de perkoenpalen het hoogstens vijf jaar zouden houden. Daarom was het in wezen het duurste. Niemand wilde er echter verder drukte over maken en dus kon de loco-burgemeester het voorstel ten •lotte /.onder hoofdelijke stemming voor aangenomen verklaren. Geen neerstand Bij de behandeling van een drietal nagekomen begrotingen van instellin gen van weldadigheid begaf de heer de Wilde zich in het krijt. Hij trok van leer voor de gezondheidszorg en voor de Nazorg en verzocht het Col- lege contact op te nemen met de ver schillende besturen ten einde na te gaan in hoeverre sommige belangen beter konden worden behartigd. Weerstand ondervond hij nergens, maar zijn winst was toch ook niet groot. Er wordt, zo zeide de voor zitter. gepoogd de Nazorg uit te brei den over verschillende gemeenten, men hoopt zelfs op gewestelijke Nazorg. Misschien is het mogelijk voor de meisjes te komen tot een weefkamer. Overigens wil het College gaarne overal zijn medewerking verlenen wanneer en zolang de financiën dat toelaten. Hij zou het daarom liefst eerst willen laten aankomen op vrij willige bijdragen uit de burgerij. Maar die is tegenwoordig weinig scheutig ook de heer de Wilde had daarover al geklaagd. Gaat het echter niet en mochten ze aankloppen, dan wil hij iien, wat hij kan doen. De Vermakelijkheidsbelasting De besprekingen over de nieuwe verordening op de Vermakelijksheids- belasting begon vrij tam. De heer Wol- dendorp maakte opmerkzaam op een komma, die verkeerd was geplaatst en de heer Kirpenstein achtte het principe onjuist, omdat alles eigen, lijk neerkwam op een nieuwe belas ting van de ondernemers. Het somberst zag de CPN de din gen echter n, die bij monde van de heer Knuistingh Neven kwam ver klaren, dat de Nederlandse filmindu strie met de ondergang werd bedreigd. Zijn fractie zou daarom tegen stem men. De voorzitter kon de bezwaren ge makkelijk wegpraten. Er was sprake van een landelijk voorschrift, dat soe pel werd toegepast.. Merkwaardigerwijze spitste zich oo 'eens alles plotseling toe op een vrij stelling van belasting voor organisaties als de 8-October-vereniging. De heer Kirpenstein kwam zelfs met een amen dement aandragen, waardoor B en W in bepaalde gevallen ontheffing zou den kunnen verlenen. Het College was daarop echter heel niet gebrand en nadat het even flink rumoerig was toegegaan, trok de heer Kirpenstein zyn amendement in. De verordening weivi daarop aangenomen met de stem men van de CPN tegen. adres aan de beide Kamers der Sta- ten-Generaal inzake het Gem. Elec- triciteitsbedrijf aan de orde werden gesteld, deelde weth. Leesberg mede. dat de Ver. van Nederlandse gemeen ten zich inmiddels tot de Eerste Ka mer had gericht met een adres, dat in een op 2 Maart gehouden vergade ring met algemene stemmen was aan genomen. Alom in den lande bleek grote ongerustheid te bestaan en ge vraagd werd geen beslissingen te ne men, alvorens het vroeger toegezeg de objectieve onderzoek had plaats gehad. De hierop volgende besprekingen be perkten zich daarop tot een woord van waardering voor de door het Col lege aan de dag gelegde activiteit, dat bij monde van de beer Kirpenstein Pcineng de PvdA werd geuit. De bijlage werd hierop zonder hoof delijke stemming aangenomen. Het College streed te vergeefs Het slotnummer van de agenda be stond uit een voorstel van B en W in zake dë. Commissie van Advies, be deeld in de Woonruimtewet. De zaak kwam in het kort neer op het volgende: Van de bestaande commissie, die be iast was met de verdeling der woon. ruimte, was de betreffende wethou- rei, de heer Coerts, voorzitter. Het College, dat zekers bevoegdheden be zat. had deze gedelegeerd aan de commissie. De wet schrijft thans echter alleen nog het horen \?an de adviescommis sie voor in gevallen van vordering van woonruimte, terwijl verder in de ze commissie geen lid van het College zip'ng mag hebben. PRIJSOPDRIJVING Tegen een fotograaf, die pasfoto's afleverde tegen een prijs, hoger dan de vastgestelde, werd proces-verbaal opgemaakt Vooi de eerste drie pasfoto's mag f 0.75 worden gerekend ;elk drievoud meer mag f 0.25 opbrengen. Ook een sigarenwinkelier, die si- DRANKWET Op het gemeentehuis is een verzoek van de heer C. Kokkes binnengeko men. om hem verlof B voor het verkopen van alcoholvrije dranken te verlenen in het perceel Keizerstr. 22. Binnen twee weken na dagteke ning van deze bekendin; king (11 Maart) kan ieder bezwaren tegen het verlenen van dit verlof indienen. Met het oog daarop wilde het Col lege de verdeling van de woonruimte aan zich trekken, terwijl de bestaande commissie zonder de heer Coerts van advies zou moeten dienen bij vorde- r ngsgevallen. Binnengekomen was een telegram van de Vereniging ..Het Eigendom" tnnt het verzoek de behandeling van het agendapunt voorlopig uit te stel len De heren v. d. Borden. Asjes en Hoytink hadden bezwaren tegen het voorstel van B en W. Ze meenden, dat er behalve een vorderingscommis sie ook een verdelingscommissie moest blijven. Wethouder Coerts somde tal van Dtzwaren op tegen deze zienswijze, maar ze bleken niet overtuigd. Ten minste, toen de heer Hoytink voor- stelde de tegenwoordige commissie mét de wethouder te laten optreden in verdelingsaangelegenheden en zón. der de wethouder in vorderingskwes ties en de hele zaak in de volgende vergadering nog eens onder ogen te zien. vond die gedachte bij alle frac ties weerklank. Men zag niet in. wat voor bezwaar daartegen kon bestaan. Wethouder Coerts dacht er evenwel anders over. Hij bleef vechten, trouw bijges.taan door zijn collega's Bakker en Leesberg. ..De Raad heeft niet de bevoegd- ..heid het College deze Commissie op ..te leggen. Het College zal deze. twee ..de commissie aanvaarden, maar het ..is in strijd met de wet", zo wierp de heer Coerts ten slotte een tikje eeraakt uit. Maar het gaf niet. Terloops had men zich op d« hoogte gesteld van het persoonlijke inzicht der verschillen de leden en dit wees duidelijk .uit., welk resultaat een stemming zou op leveren. Toen eindelijk staakte het College zijn verzet en verklaarde het Jtich bereid het agenda-punt aan te1 hou den. Daarmee was tevens de vergadering afgelopen, want het laatste punt. be noeming van leden in de bewuste commissie van advies bij vordering van woonruimte, verviel door deze aankondiging automatisch. Noors Consulaat dankt Alkmaar Taart voor verpleegsters Herinnert ge U nog de vreselijke ramp die omstreeks Kerstmis voor lUancA uonnnuihi»SJrftghaug"- -i<l'"d*n lucht vloog? 7l9trtJ Alleen de Noorse matroos Rökke werd nog levend in een sloep bij Cam^- perduin-aangetroffen en een tijd lang werd hij verpleegd in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. De directeur van de N.A.C.O., de heer Boon ontving nu een telefoon tje van het Noorse consulaat met het verzoek of hij er voor wilde zor gen, dat namens het Consulaat aan deze verpleegsters een taart zal wor den bezorgd. De heer Boon. een goede vriend van de consul, stemde natuurlijk da delijk toe. om de verpleegsters deze leuke verrassing te bereiden. H.O.V. - Conceit Laatste in abonnementsserie Het laatste abonnementsconcert on der leiding van Kees Hartveldt be gon met een Fantaisie pour orchestre sur deux Air populaire;. Anjevins van Lekeu. een Frans Componist, die slechts 24 jaar oud geworden is en die leerling was van César Franck.. 't Is goed geïnstrumenteerde melo dieuze muziek naar het slot wat lang uitgesponnen. Hierna speelde Herman 'Irebbers het vioolconcert in D van Paganifii. dat van de solist het uiterste eist op 't gebied van techniek. Herman Krab bers voldoet volkomen aan deze eis. Hij is een ware duivelskunstenaar de schier onoverkomelijke moeilijkheden beheerst hij met het grootste gemak, de feilloos zuivere dubbelgrepen. de flageoletten, de loopjes. Bovendien heeft hij een prachtige volle, grote toon. Met zijn grandioze vertolking behaalde hij dan ook een geweldig succes. En toch - bevredigen kan dit soor: muziek niet, 't is alles op virtuositeit en uiterlijkheid ingesteld, 't doet geen enkele snaar in ons binnenste mee trillen. De uitvoering na de pauze van de symphonie ..Uit de Nieuwe Wereld" van Dvorak heeft ons daarvoor ruim schoots schadeloos gesteld. V/elk een rijkdom aan melodische en harmo nische vondsten en hoe prachtig ge. ïnstrumenceerd' De H.O.V. gaf van dit boeiende werk een zeer mooie uit voering, waai-voor zij terecht een har telijk applaus mocht ontvangen. A.M.E.B. Hel H.B.S. lubileum Nog twee maanden en een tachtigjarige in Alkmaar zal onder grote belangstelling zijn geboorte herdenken. Het zal zelfs zo zyn. dat uit alle horken van ons land de mensen zuPen komen om deze jarige geluk te wensen. Alkmaar zal een feest vieren, dat klinkt als een klok. Welke tachtigjarige wij bedoelen?Wei. op 7 October 1867 werd in onze goede stad de Rijks Hogere Burgerschool gesticht. Viel het 75 Jarig be staan der school in de donkere oorlogsjaren, zodat er van een feestelij ke herdenking geen sprake kon zijn, de 80e geboortedag van de H.B.S. zal op waardige wijze gevierd worden en wel op Zaterdag 8 Mei a.s. Een handicap: 't archief ontbrak I Reeds maandenlang werkt het co mité van Voorbereiding aan de orga nisatie van de jubileumviering. En dat er hard gewerkt wordt, verzeke ren wij U. Eén van de grootste moei lijkheden. waarop men bij de voorbe reidingen stuitte, was het ontbreken van alle adressen van hen. die vóór 1928 eindexamen deden. Het archief dat deze adressen bevatte, werd in de oorlogsjaren, toen de Duitsers in het H.B.S.-gebouw aan de Paarden markt zetelden, door deze heren ver donkeremaand. Vraaggesprek met Me/. Mr. E. W. Hekket Hoe men desondanks de oudleerlin gen heeft kunnen bereiken? Laten wij mej. Mr. E. W. Hekket, de secretaresse van het comité, met wie wij dezer dagen een vraaggesprek hadden, aan het woord laten. 4«W.sUlf. ket. „waarin Wyf cfie leerlingen, wtcr adressen wij bezaten, verzochten, ons zoveel mogelijk namen en adressen van andere oud-leerlingen op te ge ven. Dit sneeuwbalsysteem heeft vrij veel succes gehad. Wij konden de tweede maal heel wat meer circulai res verzenden dan de eerste. Onze tweede oproep had dan ook meer succes. Verder hebben wij in het Ge meentearchief uit oude kranten de lijsten van geslaagde candidaten voor de eindexamens in de loop der jaren geraadpleegd. Natuurlijk waren daar in geen adressen aangegeven, maar toen wij eenmaal over de .namen be schikten. konden wij links en rechts nog heel wat adressen te pakken krij- ('incma Americain ..DE MELODIE DER MOORD' In deze Deense film worden enige moorden gepleegd - griezelig zijn ze des te meer omdat de moordenaar die een vrouw schijnt te zijn. bij haar lugubere werk een bekende Franse chanson zingt. De politie staat aanvankelijk voor raadsels, doch langzamerhand leidt "t. spoor naar. de artiste die in een groot theater, ..de Melodie der Moord" ten gehore brengt. De film. die enige spannende ogenblikken heeft, krijgt een zeer sensationeel einde, als blijkt dat de moorden niet onder hypnose zijn gepleegd, zoals aanvankelijk kon worden gedacht. In het voorprogramma draait een zeer goede reclamefilm van de ..van Nelle's" fabrieken. Joop Geesink maakte deze poppenfilm. Victoria Theater HYENA'S Little foxes is één der belangrijk, ste films, die wij na de bevrijding van Amerika zagen. Met zijn gewone zorg zette William Wyler dit boeiende werk en scène, zodat het een indruk wekkend dramatisch geheel werd. De hoofdrol in deze tragedie van hardheid en onverzoenlijkheid is in handen van Bette Davis. een ónmis- kenbare persoonlijkheid. Een voortreffelijke rolbezetting waarin Herben Marshall als zieke Horace uitmunt door soberheid en gevoeligheid, draagt tot het welslagen van de film in geen geringe mate bij Het is Bette Davis' onbeschroomde reflex van de diepste, onuitroeibaar- ste menselijke instincten, die als het ware de toonaard van het werk aan geeft en de film uitheft boven het gebruikelijke niveau van platvloers amusement tot een ..comedie humaine" Vooraf een goed verzorgd voorpro gramma Alkmaar-V Bioscoop Theater OP T NIPPERTJE Wanneer de oplichter op het jjunt staat een waardevol verdrag in han den te krijgen, worden vier volks liederen gespeeld en deze pseudo - staatsman staat te springen van onge duld, bang dat de waardevolle buit hem nog zal ontgaan. Fortuna is niet met hem. Want op het crieiike moment bomen de professor en de echte staatsman binnen, maar zo verfomfaaid dat men medelijden zou krijgen met dit twee tal. als men niet al z'n tijd hard no dig had om te lachen. Gelachen wordt er bij 't zien van deze rolprent; van 't begin tot 't eind. Will Hay als professor-contra-spion is onbetaalbaar. Men ziet hem in vele vermommingen, maar hij blijft komiek Een hoogst amusante film. Ook het voorprogramma was prima. Vooral het vogelfilmpje verdient be langstelling. Harmonie HET LIED VAN BERNADETTE Er is de laatste tijd veel geschre ven over de film „Het Lied van Bernadette" naar de roman van Franz Werfel. Niet waar een ieder kent. de titel van deze film en het was ook niet te verwonderen,, dat men gisteravond om half acht voor de Harmonie een queue vormde. Ook wy hadden verwachtingen over dit filmwerk, wellicht te hoog gespan nen verwachtingen zelfs. En wij kon den ons niet aan de indruk onttrek- gen via mensen, die deze oud-leerlin gen gekend hebben". Waar wonen de oud-leraren? ..Hoe bereikte U de oud-leraren?" informeren wij verder. „Ook hier beschikten we over wei nig adressen, meer. Wij plaatsten een advertentie in het weekblad voor leraren in het Middelbaar en Gymna siaal Onderwijs, maar daarmee boek ten wij niet veel succes. Zelf spoorden wij ook nog enige adressen op; de circulaires zijn echter pas kort geleden verzonden, zodat do resultaten nog niet bekend zijn.". Het programma Zoals men weet. zal op de 8o Mei het gemeente-bestuur een officiële ontvangst op het stadhuis voorberei den. Deze ontvangst vindt om 12.30 uur plaats. Des middags om 2.30 uur wordf In de H.B.S. een receptie gehouden. De oud-leerlingen en leraren dmeren om 6 uur in het Victorv Hotel en om 8 uur wordt in het Guldon Vlies, een tefe-'U1#, d.' H.B.S. het toneelstuk Bloed en Lief de" van Godfried Boma"S ongevoerd. Deze feestavond wordt met oen bal besloten. Reeds vele aanmeld'noen ..En hoeveel aanmeHincen heeff F reeds ontvangen van d- "ud-I-erlin- gen?" Naar dit gefal zijn we erg nieuwsgierig, Mej. Hekket vertelt ons dan. dat ongeveer 350 oud-leer'ingen zich op gaven voor de feestavond: voor hef thé-complei ?s de behngstel'ïng onge veer even groot. Vanzelfsprekend zullen er voor hel diner minder deelnemers zijn. De ken dat niet alleen wij na afloop wat teleurgesteld naar huis gingen De film is zuiver katholiek en katho lieken misschien toch niet alle? - zullen haar zeker waarderen. De producer - M.P.E.A. - waar schuwt vooraf: voor wie in God ge looft, is uitleg overbodig en voor wie niet geloven is uitleg onmogelijk. Wij zouden het zo willen zeggen: Wie niet in het wonder van Lourdes ge looft, kan deze film niet apprecieeren zoals zij geapprecieerd dient te wor den. Men kan hoogstens diep geroerd zijn door het verhaal, bewondering hebben door het prachtige spel van Jennifer Jones als Bernadette. Bernadette is het eenvoudige Fran se dorpsmeisje, aan wie het mirakel van Lourdes geopenbaard wordt. Zij heeft te lijden onder spot. smaad en ongeloof van haar medemensen, aan vankelijk zelfs onder wantrouwen van de geestelijkheid. Het is. zoals de H Maagd haar in de grot voorspeld heeft: haar leven is vol van opoffe ring en lijden. De film heeft uitstekende momen ten. Vooraf draait een goed journaal en een aardige reclamefilm FILMS IN DE RUSTENDE JAGER BERGEN In de Rustende Jager draait dit week-end de show- en mu ziekfilm „De blonde Nachtegaal", met in de hoofdrol Gale Storm. Deze film is een aaneenschakelink van zang. muziek en dans ook enkele komische situaties zijn erin opgenomen. Liefhebbers van show-films moeten werkelijk „De blonde Nachtegaal" zien enhoren.. De „Eerste liefde", een zonnige film met Deanne Durbin draait vanaf Maan dag in bovengenoemd theater. Vele bioscoopbezoekers tong en oud zullen vreugde beleven van dit juweeltje uit de «Durbin-raeks. prys hiervoor is hoger dan de to»» gangsprijs voor de feestavond. „Er komen echter nog dngelijk» aanmeldingen binnen," vertelt Mej.j Hekket verder. De termijn van inzen-j ding liep tot 1 Maart j.1.. maar in ds eerste week na die datum ontvingeaj wij nog 80 aanmeldingen!" Er komen oud-leerlingen uit Eind-j hoven, uit Arnhem. Nijmegen. Den Haag, Grave, uit Overijssel en van Texel enz. De oudste deelnemer .die- zich tot nu toe opgaf is een 56-jarige inwoner van Epe. 88-jarige oud-leerling Dat echter ook de oudere garde nog met de HB.S. meeleeft, blijkt wel uit] een brief van een 88-jarige, die in dit j schrijven zijn school gelukwenst en I er natuur.lijk trots op is. dat hij toch nog acht jaar ouder dan de Alkmaar- I se H.B.S. is! Trouwens, van meer zij-J den kwamen brieven van oud-l^er-1 lingen. die door ziekte of ouderdom verhinderd zijn te komen, binnen. Over de feestgaven die op de giro-J rekening van de penningmeester, Mr. D. Bosscher, gestort kunnen worden, j is de commissie niet ontevreden. Voor de receptie zijn ook de hoof den vay de andere Alkmaarse middel bare scholen uitgenodigd, evenals de inspecteur van het M.O. in het rayon Alkmaar, de heer D. J. van Dam. Oud-directeuren van de Alkmaarse H.B.S. zijn, voor zover Mej. Hekket weet, niet meer in leven. Do tegen- woordige directeur, de heer Massin1' I bekleedt reeds ongevper een twintig tal jaren deze functie; Dr. Antusc'-i zijn voorganger, overleed reeds g ruime tijd geleden. De leerlingendag En dan de leerlingen! Natuurlijk zijn ook zij in de feestviering betrok ken. Voor hen Is de 7e Mei gereser veerd. Die Vrijdag zullen er mor gens sportwedstrijden gehouden wor den op het sportpark, 'sn-''1 j er een feestelijke bijeenkom nog nader te bepalen plaats en 's avonds wordt voor ben „Bloed en Liefde" i weer opgevoerd. Ook deze avond wordt er na af loop gedanst. Maar .waar ongeveer 400 leer. lingen biieen zijn. is geen plaa's meer voor ander publiek! Men overweegt I daarom ook voor ouders en andere I belangstellenden later nog een oor- voering van „Bloed en Liefde" te I geven. De commissie heeft het druk I ..«r Mt, wtrr neer VPPf werk voor U en de andere commissie-leden aan de organisatie vastzitten!'* veronderstel len'wij en we kijken met respect naai de paperassen, die op tafeT verspreid liggen. Mej. Hekket glimlacht on knikt in stemmend. ..maar." zo zegt ze. „de commissie henft hef werk goed ver deeld." ..En ik ben z«Tf immers ex-H B S -ster in hart en nieren." voegen we er in gedachten aan toe. want we weten, dat Mej. Hekket uit een echt ..H.B.S. - geslacht" stamt. Bi? ons afscheid wensen wij Mej. Hekket veel succes met haar werk zaamheden en vom-bereidm«"»n toe. hoewel we in ons hart niet twijfelen aan het slagen van deze zo zorgvul dig voorbereide jubileumviering! Dc staat welk VV\ ziet het Doggenaar 100 34 14 294 Jongbloed 95 34 14 2.79 Schouten 100 24 16 4 19 Kleverlaan 93 24 20 397 de Boer 82 26 13 3.15 v. Lienen 100 26 15 384 De stand is thans: de Boer 8 4 1 1 9 3.63 v. Dam 6 4 - 2 8 399 v. Lienen 5 3 - 2 6 3.84 Schouten 6 3 - 3 6 3 73 Poestkoke 5 3 - 2 C 370 Jongbloed 6 2 1 3 5 3 06 Kleverlaan 7 2 - 5 4 3.75 Doggenaar 7 2 - 5 4 272 Riljart -Tournooi Nog vier gegadigden voor kampioenstitel k Het heeft gisteravond niet aan spanning ontbroken in de „Lindehoek" De beslissing om de kampioens.ti tel is door de verliespartij. De Boer -v. Lienen, uitgesteld tot de laatsie dag. Zondag. Had De Boer z'n partij gewonnen, dan zou hij kampioen ge worden zijn. Nu zijn er nog 4 gegadig den voor de titel. De gespeelde wed strijden zijn als volgt: BEVOLKINGSTOENAAM E BERGEN Het aantal inwoners van onze gemeente bedroeg op 1 Januari 1948 3704 mannen en 4444 vrouwen. In het totaal dus 8148 personen. Door vertrek naar elders en door overlij den werd dit aantal vonjninderd met 80 en door geboorimi en vestigingen vermeerderd met 86 personen. Op 1 Februari 1948 velde dergeti 3"04 man nen en 4448 vrouwen, in het totaal.dua 8154. inwoners

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2