Zal straks weer een ravenpaar nestelen boven in Oudorps torenspits? Deriig jaar geleden werd de raaf hier uitgeroeid Men geve hem nu zijn kans Btin* twee Jaar geleden is het au, 4at de Alkmaar se postbode de lieer Or. IHk ontdekte, dat het nest, dat hoos boven ia de torenspits van Oadorp's kerkje werd gebouwd, wer kelijk een Ravennest «sas. Het be richtje dat in onze krant toen werd gepubliceerd, verwekte algemeen on- C»f ea ook de redactie maakte 't ge voorbehoud. Maar.,, het ware» Raven die er nestelden en geen grote kraaien. Vorig jaar kwamen zij terug en het jong, dat door een storm uit het nest werd geschud, maakte een einde aan elke twijfel. Het dode dier werd aan Artis gezonden om het op te la ten zetten en de bevestiging dat het •en Raaf was, zou men kunnen noe men de officiële registratie van fa milie Raaf in de Nederlandse Burger lijke Stand afd. Vogels. Bijgeloof was z'n doodsvijand Reeds dertig jaar geleden is de Raaf in Nederland uitgeroeid. Hij werd algemeen beschouwd als een schadelijke vogel, - maar zeker deed hij nooit meer schade dan zo vele vo gels die wij niet gaarne zouden mis sen. Het nut dat ook de landbouwer van hem heeft werd nimmer op de andere zijde van de weegschaal ge legd. Maar wat misschien een veel belangrijker rol nog speelde: de Raaf werd als ongeluksprofeet beschouwd 't Is niet onmogelijk, dat dit bijge loof zelf3 nu nog hier en daar leeft.. Wjj hopen echter, dat, wanneer de Raaf blijft pogen om weer in ons landje in te burgeren, wjj onze naam ran gastvrije mensen niet te schande Bullen' maken en hem een eerlijke kans geven. Een raadsel opgelost Dertig jaar lang heeft de Rad (verstek laten gaan. Waar kwam hij 'nu plotseling vandaan? Met vrij gro te zekerheid kunnen wij zeggen, da* dit raadsel is opgelost. Een paar vr» gelvrienden in het Gooi hebben in al le stilte enige exemplaren van de Raaf ingevoerd. Het lukte hun. ze in gevangen staat tot broeden te krij gen. De jongen werden enige jaren achtereen los gelaten en het Is wel zeker, dat het Ravenpaar dat op Oudorp s torenspits zijn keus liet vallen, afstamt van de buitenlandse vogels. Maar de mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat ook elders in Nederland nog Raven nestelen. Pienter genoeg De Raaf is een schrandere vogel. Hg weet onderscheid te maken tus sen een man met een geweer en een man met een schop. Voor de .eerste neemt hij de wjjk; van de laatste trek hij zich niet veel aan als hij hem in het vizier krijgt. Hij is de grootste van de Kraai-achtige vogelsoorten. Roek, Kraai en Kauw zijn welbekend en ook de Bonte Kraai, maar deze laatste broedt niet in ons land (op misschien een enkele uitzondering na hij is een echte wintergast. Er is zelfs één broedgeval bekend in ons land van een kruising van Zwarte Kraai en Bonte Kraai. Maar de Raaf maakt een kans als echte Nederlandse broedvogel onze fauna te verrijken. Zijn leven is indi vidueel. geen kolonie-vogel dus zoals b.v. de Roek. Bij voorkeur zoekt hij ooi* de eenzaamheid: hoge. onbereik- Zo moest het Oplossing DE NEGEN LUCIFERS De opgave van deze puzzle luidde aldus: probeer de volgende negen lu cifers zo te leggen, dat men er 12 en op nog andere manier 18 heeft in plaats van 9. De lucifers lagen al dus i De oplossing was natuurlijk 't een voudigst te vinden door met behulp van de negen lucifers Romeinse cij fers te vormen en deze op te tellen. Bijvoor!" eeld IV VI IV VI IV en VI 12 18 Ook in deze puzzle waren enkele varianten aan te brengen en ijverige puzzlelaars hebben dan ook niet na gelaten dit te doen. We hopen, dat zij er veel plezier van hebben gehad Ook hun oplossing hebben we voor „goed" gerekend. Bij deze wedstrijd vie' de prijs na loting ten deel aan: bare rotsen, de hoogste toppen der bomen, torenspitsen. Daar bouwt hij zijn nest, waarin het vrouwtje een drie tot zes met donkergroene vlekjes en stippen prachtig gekleurde eieren legt. Geen haaf In Scandinavië heeft de Raaf, dank zij de ongenaakbare rotsen, zijn geslacht kunnen handhaven in de lage landen aan de zee? Eens heeft de- mens hem daar vervolgd en uit geroeid... in hoofdzaak omdat men bang van hem was en hem haatte. Maar diezelfde mens is misschien wat wijzer geworden. Bijgeloof hóórt in de Middeleeuwen thuis, niet in onze tijd. En £aat verdient deze nobele, mooie vogel niet. Aan de bevolking van Oudorp in het bijzonder de erepHcht. om. .ils de Raven straks weer op de toren spits mochten verschijnen, ze met be scherming en vriendschap te ontvan gen. Er is wat goed te maken jegens deze. zeldzame vogel! J. DE LEEUW Mevr. G. Benedict -Hollenberg, West- friesedijk C 25b, Winkel. Oplossing DERTIEN CENTEN De opgave van deze puzzle war. als volgt: I 11 1 II 11 1 11 1 Gevraagd werd om vijfmaal ach tereen vier centen weg te nemen, ter wijl toch steeds de som van een der zijden van het vierkant 13 blijft. Dit is mogelijk door de getallen in de hoe ken van het vierkant steeds met één te vermeerderen en de middelste ge tallen met twee te verminderen. Ten slotte komt men tot dit geheel: 6 16 1 1 6 16 In totaal zijn twintig centen weg genomen. tcrwgl de som langs de zij den van het vierkant dertien blijft. Er bleken ook nog enkele andere mo gelijkheden te zijn - varianten op de hierboven aangegeven wijze - die wij natuurlijk ook voor goed hebben ge rekend. Na loting viel de prijs (een goed boek) ten deel aan: de heer S. PÓm- per. Noordervaart, Stompctoren. De prijswinnaars wensen we geluk eu we hopen, dat zij met hun prijzen, die hen zo spoedig mogelijk zullen worden toegezonden, nog aangename uren zulle»' doorbrengen. Een nieuwe puzzle moet deze wéék helaas achterwege blijven. Tot onze spijt hebben we daar geen plaatsruim te voor. Tot de volgende week dus. EVEN EEN KORT PRAATJE Beste neven en nichten! De laatste weken zyn we lelijk in de war geraakt, vinden jullie niet? We waren altijd gewoon in de Zater dagse Kinderkoerier de oplossing van de vorige puzzle te geven, de nieuwe wedstrijd, de lijst van postze- gellnzcnoers en inzendsters en nog het één en ander. Woensdags of Don derdags beantwoordde ik dan jullie briefjes. Een paar keren is daar niets van terecht gekomen en hadden we de hele zaak omgedraaid Vandaag ge ven we echter weer een ouderwetse Kinderkoerier en jullie kunnen dus weer naar hartelust puzzlen! Ik wil hier nog eens herhalen, wat ik al vaker heb gezegd en dat is: alle kin deren, die deze Kinderkoerier lezen, mogen aan de wedstrijden meedoen. Nieuwelingen zijn altijd welkom en behoeven nooit te vragen of ze wel mee mogen doen. Dus: welkom allemaal! Deze week kan ik nog geen uitslag bekend jpaken van de spreekwoord- puzzle. die we enkele weken geleden hebben gehad. Er is bij mij geen en kele goede oplossing binnen-gekomen. De puzzle was waarschijnlijk te moei lijk en dat geloof ik ook wel, want Zelfs grote mensen hebben er moeite mee! De prijzen, die voor deze puzzle bestemd waren, worden nu beschik baar gesteld. Doe dus je best weer! Volgende week geef ik de oplossing van dt raadsels van de vorige keer. Die waren niet zo heel moeilijk, hé? j DE MEUIYE WEDSTRIJD 1 Van een mynheer uit Alkmaar kreeg ik een hele serie raadsels voor Onze Kinderkoerier en daarvan ga ik I nu vandaag enkele plaatsen. Die lhtjnheer heeft zeker gedacht, dat mjjn raadsel voorraad spoedig uitge put zou zijn! Nu zal ik daar wel niet èpoedig last van hebben! Voorlopig fcan ik weer vooruit! Hier volgen de Izadsels: Een 5-3-4 is aan bijna ieder huis. len 1-2-6-7-8-9-10 praat erg veel. Een -2-3-1 doen alle kinderen graag. Een -2-3-1-5-6-7-8-9-10 is een onaange- ame jongen. E. Wanneer er óy een trouwpartij Voor het stadshuis een dozijn rijtuigen •taat te wachten en de voorste ver trekt. hoeveel blyven er dan staan 3. Mijn eerste hebben we allemaal: mijr tweede wordt bij het middag maal gebruikt en mijn geheel door de muziekmeester. Wat is dat? 4. Waar staat de grot wijzer van de klok van de Waagtoren in Alk maar als het in Amsterdam 7'-j mi nuut en 8 seconden voor kwart voor 12 is 5. Welke verborgen jongensnamen zitten in de volgende zinnen? Het pak ligt klaar en de bode kan het meenemen. Heb jc fruit gekocht? Ja, appels en mandarijnen! De winter was' bar en duurde lang. Is zijn beste klant onlangs ver trokken Iedereen mag mee raden en iedereen dingt mee naar de prijzen, die ik ook deze keer weer beschikbaar stel. Inzendingen voor Vrydag 19 Maart aan OOM ROB. POSTBUS 8. SCHAGEN ONZE POSTZEGELACTIE. Ook deze week kreeg ik weer gro te hoeveelheden gebruikte postzegels. Het gaat goed jongelui! De voorraad, die ik heb liggen .wordt steeds groter en groter! Ik geloof, dat het er wel een 40.000 zijn! Binnenkort hoop ik ze voor het goede doel af te leveren. Jullie sparen natuurlijk door, hé? Deze weck ontving ik van: Wictse en Alie Visser. Alkmaar 5400 Jan en Tine Benit, Winkel 1000 Willy Leen, Schoorl 877 Nanne en Stijnie Benit, Winkel 370 Gerie Humer, Alkmaar 360 Trljnit Verschoor, Sclioorldam 850 Iemand te Alkmaar 225 Rie Eriks, St. Maartensvlotbrug 200 Joke Boorsma, ()udesluis 150 Leo de Pee, St. Maarten 100 VVim Bou- ma, IIaringhuiy.cn 100 A'rie van Zonnen, Wieringerxvaard 94 Em- mle Brouwer, Petten 30. Wietse en Ali Visser hebben een extra pluim verdiend. De 5400 post zegels. die zij zonden, waren allemaal af gekweekt! Keurig werk, jongens! Daar zullen jullie heel wat avonden aan hebben besteedt, is het niet? Hartelijk dank, hoor! Lou de Beur uit Hoogwoud zond mij ook een doos met postzegels. RUIL- EN VRAAG HOEKJE Verleden week heb ik nog eens uiteengezet hoe onze ruil- en vraag- rubriek werkt. De meeste kinderen zullen het nu wel hebben .begrepen, geloof ik! Hier volgt nu de eerste Kinderkoerier-,.advertentie"! Gecie Humer. Zeswielenstraat 8, Alkmaar vraagt een meisje van 12 jaar om mee te corresponderen. Wie schrijft Wie staat de volgende week in de ze nieuwe rubriek? OM MET PASEN TE DOEN Een Duikelaartje maken Jullie weten toch wel wat een Dui kelaartje is? Niet? Nou, dan zal ik je vertellen, hoe je er een kunt ma ken. Wanneer je jezelf er te groot voor vindt, dan kun je het wel ma ken voor je kleine zusje of je kleine broertje. Als het straks Pasen is. dan krijgen jullie vast wel een ei bij het brood. Doe er dan voorzichtig mee!" Als je ze pelt, moet je proberen twee halve, gave schalen over te houden. Rust niet, voordat je dat voor elkaar hebt. Het hindert niet. wanneer het twee verschil lende zijn, als het maar twee gave schalen zijn. Als je dit klaar hebt, zoek je een loodje (van een worst of zoiets!) en een pijpje lak of "wat kaarsvet. In een van de halve eierdoppen laat je precies in het midden een druppel lak of kaars vet vallen en drukt daar het stukje lood in. Dan pas je de helften op el kaar en plakt deze aan elkaar vast door er een strookje gegomd papier omheen te plakken of bijv. plakband. Met inkt, kleurkrijt of verf teken je dan op het geheel een aardig teke ningetje en kl var is de Duikelaar. Je &"i't zien, flat, mop je de Duikelaar neerlegt, .loze steeds wvr recht op gaat staan. Doe je best! maar ik weet niet meer hoeveel het er waren. Je moet weten, dat ik het briefje, waarop hQ het aantal ge schreven had, ben kwijtgeraakt. Wa ren het er geen 800, Lou? Misschien wil je het we nog wel even schrijven. En nu gaan we allemaal weer ver zamelen, hé? Zent je verzamelde postzegels gebruikt en onbescha digd! -aan OOM ROB POSTBUS 3 SCHAGEN tussen WIT en ZWART Damrubriek o. I. v. P. Beers, Noord-Scharwoude, A 100 Hier volgen nog weer eens een paar leerzame openingsmogelijkheden: 1. 34-29. 19-24. 2: 31-27 14-19. 3: 37- 31 17-21. 4: 31-26? en zwart wint een stuk door 24-30 gevolgd door 30-34. Het is een door en door practisch ge val. De zwarte opstelling na de- twee de zet laat 20-25:14 toe en de zet 17- 21 is een kleine valstrik welke zwart een leuk kansje geeft. 1. 32-28. 18-23 2: 33-29 23:32. 3: 37:28 16-21 4: 39-33? en zwart wint door 21-27 en 19-23 de partij. Men zij op zijn hoede! De kunst in de problematiek. Gaven wij de vorige keer een be schrijving met voorbeelden van be werking op het „vierkantje van van der Meer", deze keer willen wij een ander motief behandelen van een niet minder beroemd probleem-com ponist. n.1. de heer G. L. Gortmans. voorheen te Amsterdam, thans te Londen. Het motief, wat niet zo'n be kendheid verwierf als dat van v. d. Meer .is' niettemin zeker waard eens te worden belicht en heeft in de daimvereld de naam: „Haan in het Kippenhok". De eerste stelling is een bewerking op dit motief van de problemist M. J. Kuipers uit Groningen en jaren Auteur: M. J. Kuipers, Groningen Zwart vier schijven op 12. 15, 25 en 35 en een dam op 8. Wit acht schijven op 21, 24. 29, 30. 31, 33, 38 en 50. geleden in „Het Damspel", het or gaan der N.D.B.. gepubliceerd. De" ontleding is als volgt: 29-23 ('26:34) 24-20 (15:24) 23-18 (12:23) 33-29 (8: 33» Meerslag! Thans is het motief ontstaan. De witte schijf staat mid den in de zwarten. Wit slaat nu 29: 40 (35:44) 50:30 en zwart heeft niet meer. De problemist G. Pors uit Dordt fst het motief op een andere plaats h het bord te construeren. In de tweede stelling wint wit, met Inscha keling van een variant, op de vol gende interessante wijze, welke weer „De Haan in het kippenhok" doet verdwijnen. 31-27 <17:19. 18-12 <7:18». Als zwart hier met 8:17 zou vervolgen zou wit door 27-21 en 32:1 de partij meteen winnen. Na 7-18 vervolgt wit met 37- 31 <2G:28» 29-23' <16:29«. Het motief! Raad Warmenhuizen Hamerstukken in snelle volgorde behandeld Op de Woensdag j.1. gehouden raads vergadering te Warmenhuizen werd goedgevonden, dat de heer Dekker, gemeente-opzichter over 1947 een ex- tra toelage van f 100 zal ontvangen voor werkzaamheden verbonden aan de distributie van bouwmaterialen. Ook aan enkele andere ingekomen stukken, betreffende de regeling van salarissen voor gemeente-secretaris, sen en -ontvangers, hechtte de raad haar goedkeuring. Aan een verzoek van de communistische raadsfractie van Beerta om adhaesie inzake de DU W-kwestie werd geen gevolg ge geven. Na enkele min of meer administra tieve punten kwam de verhoging van de vermakelijkheidsbelasting aan de orde. Mevr. Vogelaar vond verhoging ongewenst, maar daar er reeds in een vorige vergadering uitvoerig over de. 7.e kwestie was gesproken, 'was de zaak spoedig beklonken en de ver hoging werd aangenomen. Vervolgens werden enkele wijzigin gen in en bepalingen voor de bouw verordening aangenomen, terwijl ook regelen voor de Woonruimtewet 1947 werden vastgesteld. Voor 1948 weiden de volgende ver goedingen aan de volgende scholen verleend: R.K. Meisjesschool f 3.250.05 R.K. Jongensschool f 3.546.15 en de Christelijke school te Krabbendam f 888.30. In verband met het rechts, herstel van burgemeester en secretaris werd een wijziging in de gemeente begroting dienst 1947 aangebracht. Daarna werden enkele voorstellen betreffende personeelszaken (ver plaatsingskosten, salaris- en vergoe dingen-regelingen) besproken en aan genomen. Duidelijk kwam naar voren dat verschillende lonen te laag geacht werden. Vooral de heer Mink brak 'n lans voor hogere lonen. Ook vond hij de beloning van f 24 per Jaar voor de doodgraver te Krabbendam te wei nig. maar de secretaris merkte op. dat er in deze plaats in 20 Jaar tijds slechts 33 personen waren begraven.. Wit: 23:14 (9:20) 15:2 en de eind stand van één dam tegen de drie stukken is voor wit gewonnen. Toen de in onze vorige rubriek ge noemde groep van problemisten om streeks 1916 begon met het vervaar digen van deze „motief-problemen", gaf zij daarmede de grote stoot tot ontwikkeling der damproblematiek. Er zijn later kunstwerken gewrocht door problemisten, welke een grote naam kregen. Zij werkten echter op Auteur: G. Pors, Dordrecht. Zwart acht schijven op 3, 6, 7, 8. 9. 11, 17 en 26 en een dam op 16. Wit elf schijven op 15, 18. 22, 23, 29. 31. 32. 34. 37. 38 en 44. de grondslagen, welke mannen als Gortmans, v. d. Meer, Belinfante. Mantel, de Bree e.a. hadden gelegd. Als zodanig heeft ons spel enorm vee! aan hen te danken. Een eindspel. Het volgende eindspelletje is weer zeer fjjn en is afkomstig van de Franse speler P. Leygues uit Rouaan. De stand is Zwart twee stukken op 28 en 32. Wit: 10.36.47. Wit wint door 10-4, z 28-33 (men ga zelf 32-38 na) w 4-22 z 33-38 (men zoeke zelf 32-37) w 22-39 z 32-37 w 36-31 7. 37-26 w 47-41! z 26-31 gedw. (Op 38-42 wint wit door 41-37 en 39- 28) w 39-48 z 31-36 w 41-37 z 38-42 w 37-31 en wint de partij. Amsterdamse autobus reed in slootje Geen persoonlijke ongelukken Gist.rmorgrn om 1» uur i, bU Oude- sluis een hu* met ong. 40 personen ter hoogte van de boerderij van d« heer H. Schermer. te water gereden. Het was er een uit een „eonvooi* van drie bussen, toebehorende aan ga rage Spijker te Amsterdam, welke ge laden met feestgangers, van de hoofd, slad naar Groningen reden. Bij de boerderij moesten zij een luxe auto passeren, wat een van deze bussen, die nogal breed was. noodlottig werd. Hij reed n.1. de berm van de weg af en kwam in de sloot terecht. Het Mep allemaal wonder boven wonder goed af; slechts een heer had een arm-4ractuur. Onmiddellijk waren drie doktoren ter plaatse, doch zij konden weldra weer vertrekken. De Amster dammers vervolgden na een uurtje, waarin zij van de schrik konden be komen. hun reis mrt dp andere bossen. DE ZIGEUNERBARON N.-SCHARWOUDE Eerste en Twee de Paasdag en 3 en 4 April a s. zal de alom bekende operettever. „Caecilia" te Noord-Scharwoude een uitvoering geven van de beroemde operette ..De Zigeunerbaron" van Johan Strauss in Concordia. Medewerking hieraan ver leent het Zaans Amusementsorkest, terwijl de algehele leiding berust bij de populaire dirige tWico Snel Gezien de vorige succesvolle uitvoe ringen, die de Langedijkers gaven, twijfelen wij er niet aan of zij zullen ook deze moeilijke opgave tot een goed einde brengen. Moge ook het Langedijker publiek kennis maken met de beroemde melodiën. die de ..Walsenkoning" in zijn» Zigeunerbat on schiep. WARMENHUIZEN Naar wij ver- ramen is de bouw van een nieuw* brug bij het station gegund aan de laagste inschrijver, fa. M J de Nijs en Zonen, alhier. de som m f 20.490. ZATERDAG NA 16 UUR Hilversum I 301 m. 16.00 Orkest Victor Silvester; 16.20 De Vliegende Hollander, praatje over luchtvaart: 16.30 De schoonheid van het Grego riaans; 17.00 De Wigwam, een progr. voor de jeugd: 18.00 Pianoduo De Raaff-Schutte: 18.15 Journalistiek weekoverzicht; 18 30 Ned. Strijdkrach ten; 19.00 Nieuws; 19.15 Voor de Ne derlanders in Duitsland: 19.30 Muzi kale aardrijkskunde: 19.30 Banden, die binden, klankbeeld over Indië; 20.00 Nieuws: 20.12 Wie weet hoe deze plaat heet? 20.30 Lichtbaken van Henri de Gresve; 21.00 Beroemde walsmelodie- en. gespeeld door het Omroeporkest: 21.30 Pluvier knapt het op. radio-feuil leton; 22.00 Om het wereldkampioen schap schaken, door dr. Euwe; 22.07 Weekendserenade. Hilversum II 415 tn. 16.00 Le zing voor het I.v.A.O.; 1615 Binnen zonder kloppen, kleinkunstprogramma 16.45 Artistieke staalkaart, actualitei ten op kunstgebied; 17.05 NVV-uitzen- ding: 17.15 Volksconcert door het Ra- dio-Philh. orkest (St. Saens en Pou- lenc); 18.00 Nieuws; 18.15 Sportpraat je; 18.30 Om en nabij de twintig; 19.00 Vioolrecital door Alfredo Campoli: 19.30 Cursus ..De kerk nu";% 19.45 Wat Vrijz. protestanten schreven, lezing; 20.00 Nieuws; 20.15 Weekendorkest; 20.45 Laat de mensen zingen, coraimi- nity-singing in Amsterdam en Brussel 21.15 Socialistisch commentaar; 21.30 En nu Oké met Peter Pech; 22 30 De vrouw in de mist, hoorspel. 23.00 Nieuws. ZONDAG 14 MAART 1948 Hilversum I 301 ni. 8.00 Nieuws; 8.15 Derde Brandenburgse concert v. Bach: 8.30 Ger. Morgendienst; 9.30 Nieuws: 10.00 Hoogmis; 11.30 KRO- trio; 12.03 Lili Kraus, piano; 12.15 Apo logie: 12.30 en 13.15 Lunchcon.c door het Dansorkest Klaas van Beeck; 13.00 Nieuws; 13.35 Franse kamermuziek: 14.00 „Oppe ringmuur" een cabaret programma in het „Stadsfries"; 14.30 Radio-Philh.ork. (Strawinsky, R. Men gelberg en Chausson); 15.40 Lezing over bacteriën in de landbouw; 15.50 MüZikale tombola, gram.platen-ver. zoekprogr.: 16.10 In 't Boeckhuis; 16.25 Vespers; 17.00 Ned. Herv. Kerk dienst; 18.30 Ned. Strijdkrachten: 19.00 De Psalmen v. Sweelinck; 19.15 Kent gij Uw Bijbel?; 19.30 Nieuws; 19.50 Sportreportage; 20.12 Metropole ork.; 20.40 „Ben Hur". hoorspel uit de tijd v. Christus; 21.45 De Zilvervlot, Ned. muzikaal progr.: 22.07 Actualiteiten; 22.15 Avondgebed; 22.30 Nieuws; 22.55 NBC 3ymphonie-ork. o.l.v. Toscanini. Hilversum II 415 m. 8.00 Nieuws; 8.30 Voor het platteland; 8.40 Ensem ble Barcarolie; 9.15 Men vraagt en wij draaien; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Zondagshalfuur v. de kinderen; 10.30 Remonstrantse kerkdienst; 11.45 Tot het hart van ons volk. korte lezing: 12.00 Fanfarecorps uit Purmerend; 12.25 Boekenhalfuur; 12.45 The Avro- lianj; 13.00 Nieuws; 13.30 Zo geniet U meer van muziek, een concert met toe lichting door het omroeporkest; 14.30 Orkest Mantovani; 14.50 Interlandwed strijd Nederland-België te Antwerpen, reportage door Aad v. Leeuwen; 16.45 Orkest Peter Yorke; 17.00 Gesprekken met luisteraars: 17.20 Een gedicht van Anthonie Donker; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport (Nederland-België); 18.00 Nieuws; 18.15 The Ramblers; 19.00 Ra- doüjmpus; 19.30 Stradiva-sextet; 20 00 Nieuws; 20.15 Kamerorkest speelt mu ziek van Haydn; 21.00 ..Het antvord" hoorspel; 21.15 Orgel en pian'» niet rhytmische begeleiding; 21.45 D. kin deren van kapitein Grant", vervolg- hoorspel naar Jules Verne; 22.30 Pia norecital door Lola Gran'etman; 23.00 Nieuws. MAANDAG 15 MAART 19)8 VOOR 16 UUR Hilversum I 301 m. 7.00 en 8 00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 9.00 Ei- leen Joyce, piano: 9.15 Ochtendbezoek bij onze jonge zieken: 9.30 Vragen aan voorbijgangers: 10.00 Werk van Ber- lioz en Bizet; 10.30 Morgent.ien 11.00 Kamermuziek; 1.15 Van oude en nieu we schrijvers: 11.35 Orgelspel door Sidney Torch; 12.05 Zangrecita! door Willy Burgers; 12.33 Amati.trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Metropole-orkest; 14.00 Radio-uitzending voor de scholen; 14.53 Celesta-ensemble: 15.00 Busch- strykorkest; 15 20 Kamermuzieken- semble. Hilversum II 415 m. 7.00 eu 8 00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Lichte morgen- klanken; 8.45 Klassieke gram. muziek 9.15 Morgenwijding: 9.35 Arbeidsvita minen; 10.50 Van vrouw tot vrouw; 10.35 Italiaanse en Spaanse zang: 1100 Op de Uitkijk o.l.v. Go Daanse; 11.15 Oswald Kuhn. viool met piano; 11.45 Franse balletmuziek; 12.38 Pierre Pal- la, orgel; 13.00 Nieuws; 13.30 Stafmu- ziek der Amsterdamse politie: 14.00 Zang door beroemde zangers en zan geressen; 14.20 Wat gaat er om in de ze wereld?, lezing door dr. Ritter; 14.35 Pianorecital door Jaap Drielsma 15.00 Wij stellen u vooreen bont programma met nieuwe sterren aan 't radiofirmament. MAANDAG NA 16 UUR Hilversum I 301 m. 16.00 Gere formeerde bijbellezing; 16.45 Concer to van Handel; 17.00 Voor de kleuters 17.13 Cello-recital door Guy Fallot; 17.45 Het rijk over zee; 18.00 Ensemble Dubbel Vier; 18.15 Sportrubriek; 18.30 Ned. Strijdkrachten: 19.00 Nieuws: 19.15 Onder de NCRV-leeslamp; 19 45 Nederland vraagt verkeersvliegers, le ring; 20.00 Nieuws; 20.15 Omroepor kest met vrouwenkoor en solist (Lp- keu. Boulanger. Ravel en Berlior.); 21.10 „Totalitaire dreiging', lezing: 21.30 De kwintetten van Mozart, cyc lus; 22.00 Kerkelijk orgelspel; 22 30 Nieuws; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Om het wereldkampioenschap schaken door dr. Euwe. Hilversum II 415 m. 16.00 Frans» chansons; 16.03 Bespreking van d® opera „Faust" van Gounod: 17.15 11» - dio-dansorkest The Skymasters; 1" 45 Padvinders-uitzending; 18.00 Nieuwe; 18.15 Radio-muziekjournaal: 19 05 Kwintetspelers; 19.45 Inleiding tot mu ziekbegrip; 20.00 Nieuws; 20.05 Radio, scoop; 20.40 Wetenschap voer Ieder een. 20 55 Telotest; 21.15 grot» race", hoorspel; 22 OJ Oostenrijk spreekt tot u; 23.00 Nieuws.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 5